Als deTVniets biedt MJ Schiedams Nieuwsblad ter meulen ter meulen 2.- 2.- 2- ter meulen i 1 Bijenstal In Primes Beatrixpark Vier bekers voor gemeente Schneider groter en ouder Schiedam werd vierde in Udine Bel Canto Onbemind Nuttig Rietzeilersbingo NIEUWS 4 I Duizend gulden voor kankerpatientjes DONDERDAG 10 APRIL1980 SCHIEDAM - Binnenkort zal het dierenbestand van de kinder- boerderij in het Prinses Beatrixpark worden uitgebreid met tien- duizenden bijen. Op dit moment wordt er hard gewerkt om de bijenstal, die een plaatsje heeft gekregen achter in het hertenkamp, voor bewoning gereed te maken. A1 ruim twee en een half jaar geleden ontstond het plan in het Beatrixpark een bijenstal te plaatsen. Vanaf dat tijdstip begon voor de heer Van der Drift uit 's-Gravenzande het wachten op de toe- stemming van alle betrokken instanties. Enige tijd geleden kwam de laatste vergunning binnen en konden de werkzaamheden begin- nen. Een haastklus want voor het warmer gaat worden moet de stal gereed zijn zodat de eerste kasten en korven geplaatst kunnen worden. Vandaar dat de bijenhouder ook dolblij is met de hulp bij de bouw, die hij heeft van de heer Voorend, ,,want die' zo zegt hij lachend, „kan nou werkelijk alles". door RIA KOPPENHAGEN Theatergroep Het Ei in De Teerstoof Film Quibus Vrij entree Vier Molens Antiekade in sporthal JeugdvoorsteUingen Exposities Reusachtige aanbieding! Uit ons tuincentrum... PAK ASEF STALMEST 1 (gedroogde koemest) VANAF: 2,55 P Steekpartlj Aanrijding Bedrijfsongeval Overleden Het beste voor uw keuken... Bekneld Ruzie na uitje Woedende bromfietser Brand f 10.000.- verdwenen Inbraken Beroepsimker gaat bijen houden op kinderboerderij De overigen staan verspreid door heel Zuid-Holland. Gemiddeld moet ie toch wel zo'n drie maal per week gaan kijken hoe het volk het maakt, er gaat dus veel tijd inzitten. Wat dat betreft geven de kasten en korven die onder glas staan (In de kassen) heel wat minder onderhoud want daar kunnen ze byvoorbeeld niet gaan zwerven". Op zijn tweeentwintigste jaar kwam de heer Van der Drift voor het eerst in contact met de bijen. „In die tijd", zo vertelt hij, „had ik een tuinderij met pruimen en perzikenbomen. Om tot een betere oogst te komen plaats- te ik een bijenkast en raakte geboeid door de werklust van die beesten. En vanaf dat moment ging het net als met de meeste hobby's. Van het een kwam het ander". Het aantal kasten breidde uit en een groot bedrijf dat teeltzaden kweekt vroeg de heer Van der Drift of hy niet een aantal van zijn bijen aan hen wilde verhuren zodat men door de bestuiving nog rendabeler zou kun nen werken. De bijenhouder had daar wel oren naar waarmee zijn carri^re als beroepsimker begon, want met een sneltreinvaart vloog zijn naam door het Westland en vroeg men naar zijn bijen. „ln totaal", zegt de imker, „heb ik nu zo'n tweehonderdzevenendertig bevolkte kasten staan. In de Broek- polder staan twee verrijdbare stallen. Dat heel wat mensen, vooral stads- bewoners, de toch zo nuttige bijen haten is de heer Van der Drift inmid- dels wel bekend. „Toch is dat vol- slagen onnodig", zegt hij. „Bijen zijn ontzettend harde werkers die uit zichzelf geen mens lastig zullen val- len. Ze hebben alleen belangstelling voor bloemen en planten en zijn absoluut niet geinteresseerd in zoetig- heden zoals de wespen. Toch worden ze onherroepelijk met die beesten verward. Dan begint men naar ze te slaan, waardoor de bij plots beseft dat iemand bang is. Op dat moment gaan ze zo klein als ze zijn aan het treiteren en blijven om je heen han- gen. Voor een steek hoef je dan nog niet bang te zijn want dat doen ze alleen in uiterste nood. Ze beseffen namelijk donders goed dat die steek het einde van hun leven betekent". De bjjenhouder zelf is inmiddels al zo'n twaalf jaar immuum voor de steken die hij bij zijn werkzaamheden in de kasten oploopt. ,,Als je niet bang bent loopt het met de steken die je in het begin krijgt echt wel los" zegt hjj laconiek, „en al doende gaat het steeds beter. Er zijn weleens mensen die beweren dat de imker niet gestoken wordt omdat de bijen hem kennen maar dat is absoluut niet waar. Een bij leert je nooit kennen maar voelt wel aan of je angstig bent". Van de bijenstal in het Beatrixpark verwacht de heer Van der Drift veel goeds op allerlei gebied. „Het park is groot genoeg om de bijen flink wat werk te bezorgen. Hun bestuiving komt de plantengroei ten goede en ook de vele vogels in het park zullen indirekt kunnen profiteren van hun aanwezigheid. De bestuiving veroor- zaakt namelijk een rijke zaadvorming aan bomen en struiken" Om de stadsmensen de kans te bie- den wat meer vertrouwd te raken met Maja's soortgenoten komt er in de bijenstal bij de kinderboerderij ook een observatiekast waarin het hele leven van een bijenvolk waar te Op vrijdag 11 en zaterdag 12 april om 21.00 uur staat de theatergTOep Het Ei op de planken van De Teer stoof met „Le dejeuner sur l'escalier". Het theater is geopend vanaf 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt f 12.-. Houders van een Pas 65 of C.J .P. betalen f 9.-. Kaarten kunnen worden gereserveerd van maandag tot en met vrijdag via de V.V.V. Schiedam, tele- foon 266000 en vrjjdagavond plus zaterdag vanaf 13.00 uur via het theater, telefoon 269455. Gereser- veerde kaarten dienen uiterlijk een kwartier voor de voorstelling te worden afgehaald. In de week van 10 tot en met 16 april draait in het Passage Theater „The Passage" net Anthony Quinn, James Mason en Christopher Lee. Het verhaal speelt zich af in de tweede wereldoorlog. Een Baskische schaapsherder uit de Pyreneeen krijgt van twee verzetsleden het verzoek een Amerikaanse geleerde, die heel wat afweet van geleideraketten, over de bergen naar het veilige Spanje te brengen. Als de herder uiteindelijk besluit het te doen komt hij er achter dat niet alleen de geleerde maar ook diens vrouw, zoon en dochter klaar zijn om te vluchten. Inmiddels is hun schuil- plaats, een bordeel te Toulouse, ont- dekt door een S.S. kapitein bijge- naamd de bloedhond. Achtervolgd door de Duitsers begint de vlucht die eerst per trein en later te voet over de besneeuwde bergen voert. Kijkers van 16 jaar en ouder kunnen deze meedogenloze achtervolging dagelijks om 7 en 9.15 uur gaan zien (behalve op maandag). In Passage Bio staat iedere dag (behalve op maandag- en zaterdag- middag) om 2, 7 en 9.30 uur „Emanuelle in Amerika" op de spoelen. In deze film die toegankelijk is voor personen van 16 jaar en ouder zien we hoe de fotografe Emanuelle zich toegang verschaft tot de zoge- naamde nette kringen in Amerika. IJverig stort ze zich op haar werk, het maken van opnamen van sexuele uit spat tingen, waaraan zij als het zo uitkomt zonder voorbehoud mee- doet. Zondag 13 april om half tien 's-avonds is de foakgroep „Pegasus" in cafe de Quibus. De groep die uit elkaar gaat isbezig aan een afscheidstournee. De toegang is zoals altijd gratis. Zondag 13 april worden tijdens de Vrii Entree van 14.00 tot 16.30 uur demonstraties en danswedstrijden ge- houden in het Dienstencentrum De 4 Molens door dansinstituut Sitton. Van 11 tot en met 13 april is er in Sporthal Margriet een Antiekade. De toegangsprijs bedraagt f 5.—. In theater De Teerstoof wordt zater dag 12 april om half drie de laatste kindervoorstelling van dit seizoen ge- houden. Op de planken staat dan theatergroep Het Ei met onder andere Luk Bral met „Terpentina van Serpentina". De voorstelling is ge- schikt voor kinderen vanaf zes jaar. De toegangsprijs bedraagt f 3.-. Voor reserveringen raadplege men de rubriek Theatergroep Het Ei in De Teerstoof. Op zaterdag, zondag en woensdag- middag om twee uur kunnen jeugdige filmliefhebbertjes in het Passage Theater gaan genieten van ,4'eter en Elliot de draak". In het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat zijn tot en met 27 april nog tentoonstellingen te beziehtigen van Diet Wiegman en Sjef Hende- rickx. Het Museum is dagelijks ge opend van 10.00 tot 17.00 uur, zondags van 12.30 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Van 12 tot 27 april is er in het Pas sage Theater een tentoonstelling van foto's uit het werk van Maria Austria, een fotografe die bekendheid genoot door de prachtige toneelfoto's die zij bij vrijwel alle Nederlandse toneel gezelschappen maakte. SCHIEDAM - De Schiedamse carna- valsvereniging "de Rietzeilers" houdt vanavond, donderdag 10 april, een grote bingo in Zaal Irene, aan de ieuwe Haven 155. Het spel begint om acht uur. De zaal is om half acht open. De hoofdprijs van de avond is een fiets, maar van tijd tot tijd zijn er ook andere hoofdprjjzen te verdienen. De opbrengst van de bingo isbestemd voor alle gehandicapten van Schie dam. Iedereen is welkom, maar kin deren onder de zestien jaar slechts onder geleide. Onderdeel van de Rijnmond West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen. Verschijnt op woensdag huis-aan-huis in geheel Schiedam. Kantoor Rijnmond West Combi natie: Hoogstraat 122 in Vlaar- din gen. Telefoon: 010 34.67.11. Agentschap: Eurotyp, Rotterdamsedijk 238, Schiedam. Postadres: Postbus 195, Schie dam. Redaktie: Yvonne Hontele. Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010 -13.24.89 (van 8.30 tot 17.30 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur. Redaktionele kopij dient uiterlijk maandag 17 uur binnen k te zijn. Prachtige vrijetijdsshirts van polyester/katoen in een fraai geweven ruitdessin. Doen het fantastisch op uw demin jeans. Er is volop keuze uit meerdere des- sins en kleuren. Maten 37 t/m 44. Tijdelijk extra voordelig. Van 24,95 voor ROTTERDAM De Snor, 1e Middellandstraat 122 Tineke, Nwe Binnenweg 224 De Boogjes, Nwe Binnenweg 12 SCHIEDAM KETHEL W.C. Spaland, Hof van Spaland 44 SCHIEDAM - De gemeente Schie dam heeft zaterdag 29 maart deelge- nomen aan een in Gouda gehouden zaalvoetbaltoernooi voor gemeente- raadsleden. Het Schiedamse team, aangevuld met een paar ambtenaren, werd winnaar van de poule waarin de teams van Gouda, Rijnmond en Midden-Hol land speelden. W'ethouder Posthoorn nam de prij/.en in ontvangst van de burgemeester van Gouda: een wisselbeker en een beker voor de eerste prijs kunnen nu de prijzenkast op het stadskantoor vul- len. De heer Steenbergen kreeg daarnaast nog een beker voor de minst gepas- seerde keeper, terwijl de heer van der Linde een beker kreeg voor de top- scorer van het toernooi. nemen is. Op gezette tijden zullen belangstellenden hier door de heer Van der Drift worden ingewijd in de geheimen van het bijenleven. De bijenhouder praat graag over zijn beroep. ,,Zo vind ik het ontzettend leuk om bijvoorbeeld op een school over de bijen te gaan vertellen", zegt hij, ,,maar dat is gewoon onmogelijk. De vele tijd die daarin gaat zitten levert me namelijk geen cent op en naast de bijen moet ook mijn tuinde rij blijven draaien want van de wind kan geen mens leven. Bovendien is het bijenhouden een beroep dat nauw samenhangt met de weersom- standigheden. Een slechte zomer betekent veel bijvoeren in de winter- maanden. Dat kost me toch zeker zo'n vier ton suiker per jaar en daar betaal je dan het voile pond voor. Subsidie voor bijenhouders bestaat er nog altijd niet". Net als vele mensen hoopt de imker dus op een stralende zomer en mis- schien levert dat wel een zwervende koningin op die dan ergens aan een tak met de hele hofhouding om haar heen wacht tot de heer Van der Drift ze korft. ,.Een prachtgezicht en absoluut niet gevaarlijk zolang je het volk niet lastig valt", besluit hij. SCHIEDAM - Dertig Schiedamse jongeren in de leeftijd van 15, 16 en 17 jaar hebben afgelopen weekend deelgenomen aan een internationale sportuitwisseling. In het kader hier- van werd in de stad Udine (Italie) een toernooi gehouden, waar behalve Schiedam en Udine ook de steden Esslingen (Duitsland), Villach (Oos- tenrijk) en Vienne (Frankrijk) aan deelnamen. Het toernooi bestond uit een voetbal- en een volleybaltoernooi en atletiek- wedstrijden. Alle jongeren uit de ver- schillende landen waren geselecteerd uit schoolteams. De Schiedamse teams bestonden uit leerlingen van de scho- lengemeenschap Nieuwelant en de rijksscholengemeenschap Schravelant. In het algemeen klassement werd Schie dam 4e. Udine won de wedstrijden, op de tweede plaats eindigde Villach en Esslingen werd derde. De teams uit Vienne eindigden op de 5e plaats. Alle jongeren waren ondergebracht in een college waar zoveel ruimte was dat de meisjes zelfs per twee of drie personen een kamertje met aparte douche- en toiletgelegenheid toege- wezen kregen. Men had nog nooit zo'n goede verzorging genoten en iedereen kwam maandagmorgen dan ook in opgewekte stemming terug. Zwaarbloeiende klimroos met massa's geurende rozen in de kleuren rood, rose of geel. Tegen schuur of schutting een lust voor het oog. Normaal 3,75 Vuurdoorn in pot.(Pyracantha Orange Glow) Een klimmer die in de herfst en winter massa's oranje-rode bessen krijgt. Normaal 3,95 Staalblauwe konifeer in pot.(Cham laws. Ellwoodii) Deze fraaie konifeer behoudt zijn pyramidale vorm en is winterhard Normaal 3,95 In het bijzijn van haar twee kinderen werd zondagmiddag rond drie uur op de Rotterdamsedijk een 22-jarige vrouw door haar ex-echtgenoot neer- gestoken. Levensgevaarlijk gewond door het tiental steken dat ze opliep werd de vrouw per G.G.D. naar de Noletstichting gebracht. De dader, die verwondingen aan de rechterhand opliep, werd, na behandeling in de Noletstichting, ingesloten. Inmiddels is de toestand waarin het slachtoffer verkeert dermate gewij- zigd dat het levensgevaar is geweken, Op de kruising Churchillweg-Mozart- laan-Zwaluwlaan vond vrijdagavond rond half twaalf een aanrijding plaats tussen een personenauto en een drie- wielige invalidenwagen. De 36-jarige inzittende van de invalidenwagen, die komende vanaf het fietspad de krui sing wilde oversteken en daarbij in botsing kwam met de naderende personenauto bestuurd door een 46-jarige Schiedam,ner, Iiep vermoe- delijk een schedelbasisfraktuur open werd per ambulance naar de Nolet stichting gebracht. Doordat de tachtig ton zware com pressor, die men met behulp van een lichter aan boord van het Engelse vrachtschip Starman Angria wou la den, iets verschoof raakte het ge- vaarte de linkervoet van een 25-jarige officier. Het bemanningslid van het schip, dat bij H.C.G. aan de Wilhel- minhaven lag, werd met een linker- onderbeenfractuur naar de Nolet stichting veivoerd. Vrijdagmorgen werd in het Herenpad de 79-jarige mevrouw P.A. Schouten uit Rotterdam plotseling onwel. In het ziekenhuis werd vastgesteld dat de vrouw ten gevolge van een hart- aanval was overleden. SCHIEDAM De zaak van Schnei der's Woninginrichting aan de Groenelaan 47 is onlangs uitgebreid met een pand. Ter gelegenheid van die feestelijke gebeurtenis werd op 27 maart open huis gehouden, waar mee de gebroeders Schneider tegelijk het 50-jarig bestaan vierden. De zaak bestaat eigenlijk al langer, maar indertijd wilden de Schneiders de viering van het 50-jarig bestaan laten samenvallen met de uitbreiding. Tijdens de verbouwing van de panden waar de zaak in huist is de verkoop gewoon doorgegaan, maar op 26 maart is de winkel een dag dicht gegaan. Op die dag heeft het perso- neel alle ramen beplakt, zodat het voor iedereen die op de open dag kwam een verrassing was hoe de zaak eruit zag. Bezoekers konden de volgende dag een kijkje komen nemen, terwijl er drankjes en hapjes geserveerd werden. Bij het afscheid nemen kreeg iedereen een set glazen onderzettertjes mee, waarmee de meubels voor kringen behoed kunnen worden. Schneider's Woninginrichting heeft in de 50 jaar een grote vaste klanten- kring kunnen opbouwen. De zaak staat bekend om het leveren van kwaliteitsOmeubelen in het klassieke genre. De bestellingen worden altijd, alvorens aan huis afgeleverd te wor den, nagekeken op beschadigingen, mankementen of onregelmatigheden. De meubelmaker die bij Schneider in dienst is verhelpt die dingen altijd eerst, zodat de klant niet zit met een laatje dat niet goed loopt of een deurtje dat niet goed sluit. Zelfs mankementjes die door het werken van het hout na verloop van tijd ontstaan worden verholpen. De beide Schneiders, die overigens niet alleen het directiewerk op zich nemen, maar ook meehelpen bezor gen en verkopen, drijven de zaak on der hetzelfde motto als hun vader: .Rommel is er al genoeg, dus willen we een goed product verkopen". Roestvrij stalen pannenset type 'Tepura' bestaande uit 4 pannen met respektievelijk een door- snede van 16-18-20-22 cm en een steelpan met een doorsnede van 16 cm. Kwaliteit; 18/10 edel staal. Met zware bodem dus uitermate geschikt voor elek- trisch koken. Komplete set van 245,- voor slechts SCHIEDAM—De gemengde zangver- eniging Bel Canto geeft vrijdag II april een jubileumconcert in de Mar- tinus kerk aan de Willem Andriessen- laan. Aan het concert, dat om 20.00 uur begint, wordt medewerking verleend door het Martienerkoor en het St. Michaelkoor. Zij zullen onder andere "Geschichten aus den Wiener Wald" zingen. Kaarten k vier gulden zijn te bestellen bij de volgende telefoon- nummers 707906 (Van Lier), 704420 (Peters) en 706696 (Steens). Met behulp van de brandweer werd vrijdagmiddag een jongen die met zijn hand beklemd zat tussen de draaideuren bij C A aan de Boers- vest bevrjjd. Het kind liep geen letsel Een 33^arige Rotterdammer kreeg het, vrijdagmorgen vroeg, danig aan de stok met een Schiedamse waarmee hij die nacht op stap was geweest. De man vond dat hij na het betalen van haar consumpties aanspraak kon maken op een bepaalde vergoeding. Tijdens het meningsverschil dat hier- over ontstond sloeg de vrouw enige ruitjes van het Proveniershuis in waarbij ze zich aan de polsen ver- wondde. Na haar eerste weigering om zich te laten behandelen werd ze alsnog per G.G.D. naar het Gemeen te Ziekenhuis gebracht om haar ver wondingen te laten verzorgen, Woedend over de in beslagname van zijn bromfiets stapte zaterdagmiddag een 25-jarige Rotterdammer het hoofdbureau uit. Enige ogenblikken later werd hij weer naar binnen ge- loodst omdat hij zijn njjd had willen afreageren op een politieauto waar- van hij met zijn helm de achterruit had ingegeslagen Door kortsluiting in een bedlampje ontstond zondagavond brand in een slaapkamer in de Charlotte de Bour- bonstraat. De brandweer bluste het vuur maar kon niet voorkomen dat de gehele inboedel verloren ging. De eigenaar van een autohandel zette zaterdagavond bij het afsluiten van zijn bedrijf een koffertje met f 10.000,-, ongeveer vijfentwintig ken- tekenbewijzen, rekeningen en cheque's even naast zich op de grond. Bjj zijn thuiskomst bemerkte de man dat hjj het voorwerp daarna ver- geten had mee te nemen. Zo snel mogelijk reed hij terug maar kon sechts constateren dat het koffertje reeds een andere eigenaar had gevon- den. In de nacht van 3 op 4 april werd ingebroken bij Emka B.V. Een schrijfmachine, een bedrag van f 50- en een aantal vakantiebonnen zijn verdwenen. Een copieerapparaat en plantenbak werden vernield. Voor f 700,- aan lood, dat hij uit De Lindenhof had gesloopt, had een 19- jarige Schiedammer klaar gezet op de binnenplaats toen de politie arriveer- de. De sloper, die voor f 3000,- schade had aangericht, moest hierop zijn werkzaamheden staken en kreeg een lift naar het bureau. Uit een in de Kreupelstraat gepar- keerd staande personenauto werden in de nacht van 4 op 5 april twee luid speak erboxen gesloten. De achterruit van de wagen werd ver nield. Ook Je voorgevel van Schneider is tot een geheel veranderd. SCHIEDAM - De afdeling Schiedam van het Koningin Wilhelmina Fonds (Kankerbestrijding) heeft aan de on langs gehouden bingoavond een batig saldo van f 700,- overgehouden. Te- zamen met een bedrag van f 350,-, waarbij een gift van wethouder Scheeres, geschonken bij de opening van „Het Oude Raadhuis" in Kethel, is een bedrag van over de f 1000,- vergaard. Dit bedrag komt ten goede aan de kankerpatientjes van het Sofiazieken- huis te Rotterdam en wordt te zjjnei tijd aangeboden. Burgemeester J. te Loo heeft het Ere voorzitterschap van de afdelinj Schiedam van het K.W.F. op zichge nomen, waarbij hij toezegde het werl van de vereniging voor zover mogelijk te steunen. Op de bingo-avond werden ool speldjes uitgereikt voor 5,-, 10,- e» 15jarige medewerking. De damn Optjnen, Wennink en Riemslag kre gen de ,,Zilveren Krab" uitgereikt voor 30 jaren medewerking. '1

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 3