Toneelvereniging wil minitheater Huldiging van mariniers ter meulen r20-17550 m illllw Mees Hope verhuisd ter meulen mis RANK ?e!?e5 ■N WE STL AND-MAR ATHON ter meulen 39S Met Andere ter meulen <4 a verhuur bv ^gp£tis WERKEUJK V00RDEUG! KLEURENTELEViSIE irr- RANK Opsporingsdienst huisdieren DONDERDAG 10 APRIL 1980 - #-« ^miia VLAARDINGEN Alle liefhebbers van het blijspel kunnen op 19 april hun hart ophalen in de Stadsgehoorzaal. Daar speelt dan na- melijk toneelvereniging ,,De Fakkel" het toneelstuk ,,Van nielk en honing" van Philip King. Fikse ruzies, complete chaos, gebroken harten en ontluikende liefdes zijn de voornaamste elementen waaruit het stuk is opgebouwd. Landjuweel Ideaal Aan nieuwe vloerbedekking toe? Modieus de lente in... vanaf GROOTSTE BEELDMAAT VOOR SLECHTS 14.22 p/w, Oh, ja: met gratia draadloze afstandbediening. ALLE BEELDMATEN LEVERBAAR NOOIT REPARATIEKOSTEN SNELLE GRATIS SERVICE MINIMALE HUURPERIODE 6 MAANDEN OOK KORTERE TERMIJN MOGELIJK VRAAG PRIJSOPGAVE BEL NU DIRECT 01807-10200 VOOR NADEREINLICHTINGEN OOK VERHUURVAN WASAUTOMATEN, WASDROGERS, VIDEO. DIEPVRIESKISTEN ENZ. gemiddelde huurprlfs over 5 leer. MEO VERHUUR B.V. v. Utrechtweg, Krimpen a/d IJssel Tel.: 01807-10200 I fTlOQ Rotterdam-Pretorialaan 36. I ww 15-573 >*4 MOHAIR LOOK'' \s tJ Komfortabel en toch praktisch... o9^'or V WWfW"KpWP" "•flwj"'' ''iN(Pf "miff? 'De FakkeF brengt blijspel „De Fakkel" bestaat al sinds 1948. Een aantal mensen die zich bij ,,de VARA-vrienden" had bezig gehou- den met toneel, richtte toen hun eigen vereniging op en sindsdien heeft de toneelclub zich een goede naam verworven in de wereld van het amateurtoneel. „De Fakkel" telt op het moment zo'n 35 leden die zich allemaal met hart en ziel inzet- ten voor de vereniging. In „Van melk en honing" zijn twee van de hoofdrollen weggelegd voor John van de Berg, de voorzitter van „Dc Fakkel", en Ria van der Lugt, de secretaresse. Ze zijn allebei en- thousiaste en serieuze beoefenaars van het amateurtoneel. John: ,,We doen het echt voor onze lol. Het is gewoon hardstikke leuk om iedere week met elkaar te repeteren voor een bepaald stuk." Niettemin is de aanpak erg serieus. Naast het repeteren doet men oefe- ningen om ademhalings, spreek- en door John Gryp bewegingstechniek te verbeteren Verder moeten er decors gebouwd worden, waarvoor de vereniging een technische ploeg heeft. Daar gaat al lemaal erg veel tijd in zitten, maar dat vinden John en Ria geenbezwaar. Ria: „Het is onze hobby en daar hebben we veel voor over omdat we er plezier in hebben." Naast het blijspel is de vereniging ook bezig met een aantal eenakters, die zullen worden opgevoerd in be- jaardencentra, bij wijkverenigingen, scholen enzovoorts. Verder wordt op 29 mei in de Harmonie ,,Met gesloten deuren" opgevoerd. Met dit stuk van Sartre, waarin John en Ria opnieuw een belangrijke rol spelen, heeft ,,De R1JNMOND Op 8 mei bestaat er voor bejaarden en gehandicapten de mogelijkheid de meidagen van 1940 in herinnering te brengen. Plan van bestemming is om te begin- nen het Kurhaus in Schevenineen. waar koffie met gebak genuttigd wordt. Vervolgens wordt Lisse aange- daan, waar een bloemenhulde wordt gehaald. Na een koffiekamer in Sas- senheim, waar de bloemetjes niet buitengezet mogen worden omdat die later nog van pas komen, gaan de bussen weer terug naar Rotterdam. In Rotterdam staat een korte rondrit op het programma waarna om drie uur een bezoek gebracht wordt aan de Koninklijke Mariniers aan het Nieuwe Museum. Hier komen de mee gebrachte bloemen van pas want aan de mariniers wordt een bloemenhul de gegeven. Daarnaast wordt ook een authentieke film aangeboden. Als dit achter de rug is, wordt de dag afgesloten met een uitgebreid diner in restaurant ,,Plaswijck". Tussen zeven en acht uur wordt iedereen weer in de buurt van zijn of haar huis afgezet. Geinteresseerden kunnen voor 20 april contact opnemen met mevrouw Hekman, Slachthuislaan lb, Schie dam, telefoon 261049 of met me vrouw Hooijmeijer-v.d. Klooster, De Vloot 15, Maassluis, telefoon 01899- 18939. De kosten voor de gehele dag bedragen zestig gulden. Fakkel" al veel succes gehad. Nu doen ze met het stuk mee aan het zo- genaamde „landjuweel". Dit is een wedstrijd voor Nederlandse amateur- toneelverenigingen, die iedere vijfjaar wordt gehouden. Voor de voorrondes van de provincie Zuid-Holland wordt de opvoering in de Harmonie beoor- deeld door een jury van het Neder- lands Centrum voor Amateurtoneel. De toegang voor deze voorstelling is gratis. Tijdens het vorige landjuweel werd de regisseur van „De Fakkel" Hans Oosterman, uitgeroepen tot de beste regisseur van Zuid-Holland. De vere niging deed toen mee met het toneel stuk ..Liefde half om half" Veel mensen hebben een negatief vooroordeel over het amateurtoneel. John: „Als je weleens aan iemand vraagt of hij een kaartje wil hebben voor een voorstelling, dan krijg je vaak als reactie: ..Ik houd niet van amateurtoneel". Als mensen wel gaan dan doen ze dat vaak omdat er bij amateurs weleens iets mis zou kun nen gaan": Dat vinden /.e dan leuk' John en Ria hebben echter heiemaal niet zo'n hoge dunk van het professi- onele toneel. Ria zegt hierover: ,,Be- roepsspelers hebben natuurlijk veel meer techniek dan amateurs, maar ze missen vaak die inzet die wij wel heb ben. Dat konit tot uiting bij de voor stelling." F.en goede voorberciding op het spe len van een rol is erg belangrijk. Ria: „De mensen dertken vaak dat het le- ren van de tekst het moeilijkste is, maar dat is niet zo. Wanneer iemand een rol heeft gekregen dan moet hij zich heiemaal gaan inleven in die per- soon. Hij wordt dan geihterviewd door een van onze andere leden over zijn verleden en zijn achtergronden. Dat verhaal moet dan in overeen- stemming zijn met het te spelen ka- rakter." John: „Dit is erg belangrijk om een goede voorstelling te bewerk- stelligen. Als je op het toneel staan, dan moet je eigenlijk niet staan te spelen. Wanneer je de rol van een ver- liefd iemand hebt, dan moet je ook echt verliefd zijn en als je kwaad moet zijn op iemand, dan moet je ook echt een hekel krijgen aan je te- genspeler." De toneelspelers hebben eigenlijk al- les wat een toneelclub zich maar kan wensen: een eigen lichtinstallatie, een grimeploeg, een technische ploeg en een goede repeteerruimte. Er blijft echter toch not een wens over: een minitheater voor het Vlaardings ama teurtoneel. „Er bestaan al sinds 1963 plannen voor een dergelijk theater, maar het is er nog steeds niet van ge- komen. De Culturele Raad heeft on- langs weer een plan aan B W voor- gelegd om de Harmonie om te bou- wen tot een minitheater. Dat zou ide aal zijn", aldus voorzitter John. Alle aandacht van de toneelspelers van ,,De Fakkel" is nu geconcentreerd op 19 april. Ze repeteren nu twee en sums driemaal per week. De techni sche ploeg legt de laatste hand aan het decor. Omdat de televisie die avond toch niets beters biedt dan het ieder jaar zoutelozer wordende Song- festival, is dit een goede gelegenheid om u eens te overtuigen van de kwa- liteit van het amateurtoneel. Kaarten zijn te verkrijgen bij Ria van der Lugt Nicolaas Beetsstraat 1 5 (tel. 350948) en vanaf 14 april aan de kassa van de Stadsgehoorzaal. Een mooie kwaliteit zuiver scheerwollen moquette tapijt, met ruim 140 gulden voordeel per meter, dankzij piepkleine schoonheidsfoutjes. In drie kleuren: groen, bruin of beige. 400 cm breed Per meter OV .ftV Het nieuwe ondcrkomen van bank Mees Hope. SCHIEDAM - Na 63 jaar aan de Nieuwe Haven gevestigd te zijn geweest is bank Mees Hope verhuisd naar het enige tijd opnieuw opgebouwde pand aan de Oranjestraat. Mees Hope is sinds 1917 in Schie dam (aan de Nieuwe Haven) geves tigd. Echter tot 1966 onder de naam Mees Zoonen. Na een fusie met de Amsterdamse firma Hope Co. ont- stond pas de naam die nu bekend is. Mees en Zoonen kwani in Schiedam op verzoek van de Schiedamse distil- leerderijen die geen zin meer hadden in reisjes naar Rotterdam waar wel zo'n bank gevestigd was. Anno 1980 was dan voor Mees Hope de tijd gekomen een ander on- derkomen te betrekken. Het werd dus het pand aan de Oranjestraat. Het oorspronkelijke pand hiervan werd al in 1803 gebouwd. Met ver volgens geruime tijd mouterij De Oly- phant als eigenaar. Toen de staat van het gebouw, een paar jaar terug, de zo gewenste restauratie zelfs onmoge- lijk maakte, werd besloten het pand weer op dezelfde wijze op te bou- wen. lets waar Mees Hope z'n voordeel mee heeft kunnen doen. Voorjaarsjasje in overslagmodel en afgewerkt met een grappig bindceintuur. Bovendien geheel gevoerd. Van heerlijk zachte acryl flannel. In rose, bleu, wit en marine Maten 36 t/m 42. Van 85,- voor Terwijl ik de sprei over het dek gooide en voldaan dacht, dat bed is ook weer verschoond, klonk er plots een zacht ma" achter me. In de deuropening van de slaap- kamer stand mijn dochter. Ilaar bedremmelde utterlijk gaf mij de stellige zekerheid dat er iets gebeurd was waarom beslist geen hoera geroepen zou worden. Ik liaalde dan ook even diep udern en vroeg voorzichtig, „wat is er?" ,,lk heb een vaas gebroken", klonk er vol spijt. hen vaas Koortsaehtig dacht ik na. Waar in de kamer stond een vaas. '/.over ik wist nergens. Welke?". vroeg ik dan ook verwonderd. „Die op de schoorsteen stond". Up de sehovr- steen.... o, jee. I.angzaamaan werd me iets duidelijk. Ik plofte op een stoel en zei bang voor het antwoord, „je bedoelt die glazen karaf met die takken erinMijn angstige vermoeden bleek waar te zijn want dochter sehudde lieftig van ja. „ls hij heie maal kapot of is er een stuk af", probeerde ik nog maar het, ..nee, hij is heiemaal uit elkaar gcspat", deed mijn laatste hoop de bodcm inslaan. Achter de daderes aan liep ik naar beneden en aanschouwde even later de resten van wat eens een antieke kristallen karaf was. Het ding lag totjal in gruzels op de vloer tussen de takken die erin hadden gestaan. Daar viel niets meer aan te iijm°n ,,Hoe is dat gebeurd'?", vroeg ik de kinderen die sehuldig naar de rom mei staarden. „lk stootte er tegen aan", antwoordde dochter zacht. h'r tegenaan gestoten? Daar snapte ik niks van. De karaf stond juist daar omdat die plek het minste risico opleverde. Wat waren jullie dan aan het doen?". ..Met die bal aan het spelen die over die ton wen gaat We hadden hem uit de knoop gehaald en wilden even proberen of het nu weer goed ging en toen stootte ik tegen een tak en viel die om Pas nu valt mijn oog op die langs touwen lieen en weer vliegende bal die als bewijsstuk naast de ge sneuvelde karaf op de grond ligt ,,En deed hij het?", kon ik niet nalaten sarcastisch te vragen, waarop de twee enthousiast ja knikten. „We hebben hem alleen laten vallen en nou zit hij weer in de klit", volgt er dan bedrukt. ,,Uit de klit halen en zonder dat jullie hem weer even proberen opbergenzeg ik genadeloos en ruim zuehtend de glasscherven op. John en Ria. die allebei een lioofdrol spelen in liet blijspelVan melk en honing". MAASSLUIS - Ruim 260 deelnemers hebben ingeschreven voor de elfde in- ternationale Westland-Marathon. die aanstaande zaterdag in Maasduis en om- geving wordt gelopen. ,,Geen record aantal inschrijvingen. maar wel een aantal dat 011s uiteindelijk nog mee is gevallen". zegt Ellv Lepolder, die dit jaar het secretariaat van deze marathon in lianden heeft. ..Over twee weken wordt er ook een marathaon in Amsterdam gehouden en dat trekt natuurlijk veel deel nemers weg, het is voor een atleet niet mogelijk om in Maassluis en in Amster dam te lopen, er inoest een keuze geinaakt worden", aldus Elly Ondanks de concurrence van Amster dam, mag het organiserende Olympus uit Naaldwijk niet ontevreden zijn o- ver de belangstelling uit binnen- en buitenland. Naast een groot aantal deelnemers uit eigen land, komen er atleten uit Frankrijk, Denemarken. Oost- en West Duitsland, Belgie, Lu xemburg, Australie en Zweden. ,,Wij zullen in de toekomst toch gaan zor- Verfraai uw uitzicht... Prachtige vitrage in een zeer fijn dessin. Komt met name in een modern interieur goed tot zijn recht. In wit 150 cm hoog 180 cm hoog voor 4,98; 210 cm hoog voor 5,98. tt r -- j0 De Stichting Amivedi meldt de vol- gende gevonden en vertniste huisdie ren: VERMIST: zwart-witte poes met een blauwe band, rode gecastreerde kater met witte voeten en witte borst (Pummel); gecastreerde gestreepte kater met een witte borst en kalende plekkeu bij de oren (Felix); een zwar- te gesteriliseerde poes. 4 witte voe ten, buik en borst; gestreepte gecas treerde kater met witte borst. hang- buik en donkere rug; een rode kat met een witte onderkant (Bolle); donkere gestreepte ongecastreerde kater met dikke sta.irt, dun behaard (Riek); een witte gecastreerde kater, Siamees, 3 jaar oud, draagt zwarte band met groene koker en twee bel- len (Sandokan). Al deze katten zijn afkomstig uit Vlaardingen. Een grijs-witte siamees, gecastreerd, blauwe ogen, mist een stukje uit zijn oor (Kerel). afkomstig uit Maasland. GEVONDEN: Zwarte poes met witte voeten en borst en een witte streep op de neus; een donker gestreepte ka ter; een lapjespoes met band; een rood-wit gestreepte ongecastreerde kater, dood: grijs gestreepte poes, 10 weken oud, dood. Alle dieren zijn ge vonden in Vlaardingen. Een ongecastreerde zwarte kater met witte voeten vdor en een witte streep van kin naar borst en een Airedaile Terrier reu. Beide dieren zijn gevon den in Schiedam. Gevonden en vermiste dieren kunt u melden bij Jeanette Seen voor Vlaar dingen en Schiedam (010-346452), voor Maassluis kunt u bellen naar Aad van Velthoven (01899-17592). De oplossing van de nieuwe puzzel moet uiterlijk dinsdagmorgen 15 april in ons bezit zjn Omschrijving horizontaal: 1. schaaldier, 7. eerbied, 14. grondge- bied, 16. zalfmes, 17. zangnoot, 18. deel van een hals, 20. tandeloos zoog- dier, 22. bevel, 23. blaartrekkend iniddei, 25. voorzetsel, 27. redeloze dieren, 28. bijwoord, 29. zangnoot, 31. nachtgewaad, 32. knolgewas, 34. rivier in Frankrijk, 36. reeks, 38. voeg, 40. ontkenning, 41. lidwoord, 42. wereldtaal, 44. moment, 46. ijzerhou- dende grondsoort, 47. betaalmiddel, 49. vurig paard, 50. plaats in Afrika, 51. hijswerktuig, 53. vreemde munt, 54. toegankelijke, 56. gemeenschap- pelijke weide, 58. watpen, 61. rivier in Azie, 63. gesteente, 65. alvorens 66. familielid, 67. oxydatie, 69. sna- vel, 71. werktuig, 73. plaats in Gel- derland, 74. roofdier, 76. mannelijk zoogdier, 77. vrouwelijk beroep, 78. Europees land. Omschriivins vertikaal; 1. bevel, 2. lichaamsdeel, 3. vogel, 4. voorzetsel, 5. vis, 6. reeds, 8. booin, 9. plaats in Belgie, 10. familielid, 11. dagafstand, 12. soort steen, 13. soort verlichting, 15. heuvel, 18. achter, 19. boksterm (afk.), 21. vlijtig, 23. kleur, 24. geestdrift, 26. inwendig, 28. plaats in Noord-Holland, 30. soort palm, 33. reeds, 35. neon (afk.), 37. pronkzuch- tig. 39. schaanite. 41. Engelse jon- gensnaam, 43. voorheen (Lat.), 44 proef, 45. deel van het oog, 46. plaats in Rusland, 48. gedeeltelijk, 50. ge- zongen toneelstuk. 52. kier, 54 be roep, 55. vrucht, 57,nikkel(afk.), 59. aartsbisschop (afk.), 60 helling, 62. koerier, 64. Turks hoofddeksel, 66. grondsoort, 68. roem, 69. vrucht, 70. soort steen, 72. open plek in het bos, 74. pers. vnw., 75 Frans lid woord. gen, dat er een betere indeling komi van de marathons die in Nederlanc gehouden worden, wij zullen daar over zeker contact opnemen met di KNAU", zegt Elly Lepolder. Financieel en organisatorisch is dezt elfde editie van de Westland-Mara thon rond. De organisatie kan naas' een aantal sponsors rekenen op de fl nanciele medewerking van de ge meenten Maassluis, Naaldwijk en s-i Gravenzande. „Mocht er een tekorl ontstaan, dan staan deze gemeenter garant voor het verlies, waarbij de ge meente Maassluis dan het leeuwen deel voor haar rekening neemt", al dus de wedstrijdsecretaresse. De hek onderneming kost overigens ruim 20.000 gulden. Op de dag van de wedstrijd moet O lympus ook kunnen rekenen op d< medewerking van vele vrijwilligers „Wij hebben zo'n 120 man nodig,di« - gezamenlijk het gehele evenement in goede banen moeten leiden;via diverse draaiboeken weet iedereer nu wat hij aanstaande zaterdag moet doen", aldus Elly Lepolder. Eer gigantisehe organisatie voor een aan tal amateur-bestuurders. „Dat is het zeker, maar in de afgelopen jarer hebben wij veel ervaring opgedaan dus veel dingen liggen gewoon vast moeilijk was wel, dat Ad Bouwens die deze marathon tien keer heeft ge organiseerd, er vorig jaar een punt achter heeft gezet". Hij loopt nu zeU mee. Aanvankelijk was het de bedoelinj van de organisatoren om het par cours door de gemeente Maasslub Naaldwijk en s Gravenzande te la ten lopen: ,,Aantrekkelijk voor on) om daarmee een aantal sponsor aan te trekken, die een winkel lang: het parcours hebben liggen, maai dat gaf verkeerstechnisch grote pro blemen, daarom zijn wij weer oj het oude parcours uitgekomen" De lopers vertrekken nu gewoot weer van de Uiverlaan, richtinj Hoek van Holland en lopen dan eei parcours rond en in het Staalduinst Bos, met de finisch weer op de Ui verlaan. Een groot aantal atletei van de Vlaardingse atletiekvereni 1 ging Fortuna heeft voor dit evene ment ingeschreven. De start is za terdagmiddag om 13.00 uur en de at leten worden rond half vier in Maas sluis terug verwacht .pETER sp£K In een hartdomdraai heeft u deze kinderwagen opengevouwen tot een riant vervoermiddel voor uw kleintjes. Met heerlijk zacht stoelkussentje. In bruin. Van 179.-

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 5