Nieuwe wet betekent grote verandering Binnenstadsw-inkel open Uitslag kleurwedstrijd Schiedams Nieuwsblad Als deTVniets biedt „Open Huis" Passage Theater zeer succesvol IfNIEUWS CENTRALE VERWARMiNG AIRCONDITIONING V liik nwi'io—1 16-519 SCHIEDAM De wet op, gelijke behandeling van mannen en vrouwen is sinds 15 maart 1980 in Nederland van kraclit. Op 9 februari 1976 stelde de raad van Europese Gemeenschappen een richtlijn voor deze wet op, waarna de niinisteries van Sociale Zaken, Justitie, Cultuur, Recreatie en Maatscliappelijk werk, Binnenlandse Zaken en Onderwijs en Wetenschappen aan de slag gingen om de wet tot stand te laten komen. Nu het zover is weten nog weinigen van het bestaan en de inhoud ervan af. Tocli betekent zij een niet geringe verandering in verdeling van arbeid en opleiding tot beroepen. Uitzonderingen Advertenties Organ isaties Aangehouden na autodiefstal Onder invloed Schiedams souvenier liMMwimm s - -Ki Mercuriusstrsit 41tel. 34.21.63, VLAARDINGEN Theater De Teerstoof Frans Halsema in Passage Theater Film Voor de jeugd Experimentele films Quibus Stille omgang Exposities Ongevallen Overleden Vernieling Orgelconcert Op heterdaad betrapt Diefstallen Inbraken mannen en vrouwen mogen hetzelfde werk doen In het kort verbied de wet de werk- gever om verschil te maken tussen mannen en vrouwen bij het aanne- men van of ontslag van een werk- nemer. Ook in de vrije beroepen geldt dat geen onderscheid tussen mannen en vrouwen mag worden ge- maakt. Hetzelfde geldt voor advertenties waarin betrekkingen worden aange- boden en voor beroepsonderwijs, omscholingscursussen, promotiekan- sen, sollicitatieproceduresen beroeps- keuzevoorlichting. Degene in wiens nadeel een bij de nieuwe wet verboden onderscheid wordt gemaakt kan zich wenden tot de rechter of een speciale commissie, waarna een besluit in de kwestie kan worden genomen. Er zijn echtereen paar uitzonderingen op deze formulering van de wet. Zo is wel toegestaan om onderscheid te maken tussen mannen en vrouwen wanneer het geslacht bepalend is voor een zekere functie. Voorbeelden hiervan zijn bijvoorbeeld zanger of zangeres (in verband met de hoogte van de stem) of toneelspeler en toneelspeelster. (Een vrouwenrol kan door een vrouw gespeeld worden, een mannenrol door een man). Volgens een woordvoerster van het ministerie van Sociale Zaken zijn dit eigenlijk de enige twee uitzonderingen die ge maakt kunnen worden. In alle andere gevallen geldt dat een man of vrouw met gelijkwaardige opleidingen even- veel kans op een bepaalde functie moeten hebben. Het verbod van onderscheid tussen mannen en vrouwen geldt ook. niet voor opleidingen tot beroepen wan neer de eigen aard van een instel- ling van bijzonder onderwijs zich daartegen verzet. Hierbij kan gedacht worden aan opleidingen met een be paalde godsdienstige opvatting. Een derde uitzondering is van toe- passing op bepaald werk dat tot'dus- ver tot typische "vrouwen of manncnwerk" gerekend werd. Wan neer bijvoorbeeld een man sol- liciteert naar een baan als typist, mag men hem voorrang geven om de ongelijkheid in verdeling van dat werk wat op te heffen. Zo kan een vrouw die wil lassen ook voorrang krijgen bij sollicitatie. In deze ge vallen moeten de sollicitanten na- tuurlijk wel de benodigde diploma's hebben behaald. Men mag tenslotte ook verschil tussen man en vrouw maken wanneer het doel is de vrouw te beschermen, zoals in geval van zwangerschap of moederschap. Deze wet heeft verderstrekkende ge- volgen dan men misschien denkt. Een werkgever die denkt dat hij allang geen onderscheid meer maakt tussen mannen en vrouwen zou bijvoorbeeld kunnen zegg'en: "Alle advertenties die ik plaats gaan met mannelijk of vrouwelijk" achter de functie de kranten in. Behalve natuurlijk wan neer ik een typische vrouwenbaan, zoals secretaresse-werk, vrij heb. Het omgekeerde geldt voor de typische mannenbanen, zoals bijvoorbeeld voorman-stratemaker". Zo'n werkge ver heeft het dan geheel bij het ver- keerde eind, in feite is het plaatsen van zo'n advertentie al een strafbaar feit. Het is wel zo, dat niemand persoon- lijk gedupeerd wordt door een dergelijke geplaatste advertentie. Een vrouw die een voor haar in verband met haar opleiding aantrekkelijke ad vertentie ziet, die alleen gericht is aan mannen, kan in zo'n geval verschil- lende dingen doen. Zij kan gewoon solliciteren en bij weigering naar de reden vragen. Als deze berust op het feit dat zij van het vrouwelijke ge slacht is kan ze direct contact opne- men met de rechter of met de speciale commissie. Wanneer die reden niet opgegeven wordt kan zij zich beroepen op het "positieve discriminatie-principe": de baan waar zij naar gesolliciteerd heeft wordt gezienals"mannenwerk": in zo'n geval mag de werkgever de vrouw voorrang geven om de onge lijkheid een beetje op te heffen.Maar een werkgever hoeft dat niet te doen. De speciale commissie kan in dat geval als bemiddelaar optreden. Ook kan de vrouw alvorenseen sollicitatie- brief te schrijven opbellen naar de werkgever. Waarschijnlijk zal dan blij- ken dat men er niet bij stilgestaan heeft dat er ook vrouwen zouden kunnen zijn voor zo'n baan en kan iedere vrouw zonder meer solliciteren. Alle organisaties die belangen behar- tigen van werknemers of vrouwen of mannen, zoals vakbonden, arbeids- buro's en vrouwenorganisaties, hebben wel het recht om degenen die een advertentie plaatsen die met de nieuwe wet in strijd is hierop te wijzen. Zij kunnen via de rechter een vordering tot naleving van het besluit vragen. Kort gezegd zijn zule organi saties dus gemachtigd om alle advertenties na te pluizen op onrechtmatigheden. Tot slot bevat de nieuwe wet ook een verbod voor de werkgever om onder scheid te maken tussen gehuwden en ongehuwden of tussen kostwinners en niet-kostwinners. Wanneer een verboden onderscheid wordt gemaakt kan de gedupeerde zich wenden tot de Commissie Ge lijke Behandeling van Mannen en Vrouwen bij de Arbeid, Muzenstraat 30 te 's-Gravenhage, telefoon 070- 62.46.11, of bij het plaatselijke Kan- tongerecht. Over enkele weken komt er een vouwblad over de nieuwe wet uit, dat te verkrijgen is via het ministerie van Sociale Zaken, telefoon 070-71591 1, waarbij men moet vragen naar de Commissie gelijke behandeling mannen en vrouwen. ffitlTIS Een Belgisch echtpaar, van 72 en 79 jaar oud, raakte vrijdagavond rond kwart over acht de weg kwijt. Zij reden nabjj de Beneluxtunnel de vluchtstrook van rjjksweg 19 op om een daar lopende jongeman te vragen welke richting ze uit moesten. Omdat hij hun niet kon helpen liepen ze naar de praatpaal om via de wegen- wacht nadere inlichtingen te verkrij gen. Tot hun grote schrik stapte de wandelende jongeman plots in de Volvo die zij met draaiende motor hadden achtergelaten en ging er met de wagen vandoor. Op de Griegweg werd de autodief door de gealar- meerde politie aangehouden. Hij bleek reeds een greep te hebben gedaan in de tas die in de auto stond en had zich een bedrag van twaalf- duizend Belgische Franken toege- eigend. Op de kruising Aleidastraat-Vlaardin- gendijk raakte zaterdagavond rond kwart over acht een 73-jarige auto- moliblist de macht over zijn stuur kwijt. Nadat de man een geparkeerde auto had geramd reed hij dwarsdoor een heg de dijk af en belandde in een sloot. De wagen werd hierbij zo zwaar beschadigd dat hij total-los is verklaard. De bestuurder die onder invloed was ging mee naar het bureau voor de bloedproef. Zondagmorgen verwondde op het station Schiedam een 23-jarige MBMMMMjaaaiki j, v Wtt i. -A ..v.yXx.v:- SCHIEDAM - Het aan de Hoogstraat 34 gelegen pand is donderdagavond 10 april geopend als binnenstadswin- kel, beter bekend onder de naam ,,het winkeltje van Zijdeveld". De in- stelling van die winkel was al zo'n tien maanden eerder gepland, maar door allerlei omstandighedem heeft 't lang geduurd. Het openingsfestijn trok veel publiek, mede door het optreden van de Dirty Dozen, die Jazz-achtige muziek ma- kend de Hoogstraat op enneerliepen. Het binnenstadswinkeltje zal regel- matig bewoond gaan worden door de heer Zijdeveld, wethouder van Ruim- telijke Ordening. Een ieder die plan- nen, ideeen of vragen heeft over de binnenstad of de invulling van de ga- ten daarin kan dan binnenlopen om een gesprek aan te knopen. De eerste dag dat de heer Zijdeveld in de win kel aanwezig is zal vrijdag 18 april, van half twaalf tot twee uur's mid- dags zijn. Sinds januari van dit jaar heeft de gemeente Schiedam de invulling van de binnenstad weer in eigen handen. Voor die tijd bestond er een contract hiervoor met project-ontwikkelaar Empeo, welke organisatie bijvoor beeld „Hoog Catharijne" in Utrecht heeft gerealiseerdNu de gemeente Schiedam weer onafhankelijk over de binnenstad kan beschikken, hoopt de heer Zijdeveld zo snel mogelijk met concrete plannen te kunnen komen. Zo heeft hij de ambitie rond het eind van 1980 met de woningbouw te kunnen beginnen en bovendien e°n reconstructie van de Hoogstraat te kunnen verwezelijken. Om al deze plannen te kunnen verduidelijken zijn er een paar maquettes in de win kel opgesteld. Een ieder die met vra gen in de winkel komt kan dus ook meteen goed zien waar de plannen uitgevoerd moeten worden. GRIFFIJN Hier is dan eindelijk de uitslag van de kleurwedstrijd, die in onze vooijaars- krant stond. De jury werd bijna be- dolven onder de enorme stapel inzen- dingen, zodat het erg moeilijk was om de twee beste eruit te kiezen. Na veel hoofdbrekens konden de leden van de jury het toch eens worden. Er zijn twee hoofdprijs-winnaars uit de bus gekomen; een uit de categorie 3 tot en met 7 jaar en een uit de cate gorie 8 tot en met tien jaar. In de jongste groep was de mooiste kieurplaat ingestuurd door: Remco de Engelsman, p/a Wagnerstraat 3d in Vlaardingen. Door gebruik te maken van verschillende tinten geel had zes- jarige Remco een erg mooi schaduw- effect in de kieurplaat gebracht. Remco kleurde de plaat met viltstif- ten, wat hij ook erg mooi deed, zon der vlekken te maken. Remco's prijs is een Vingerverf-set, met zes potten verf, een mooi schort om de kleren schoon te houden en een kwast voor Onderdeel van de Rijnmond West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen. Verschijnt op woensdag huis-aan-huis in geheel Schiedam. Kantoor Rijnmond West Combi natie: Hoogstraat 122 in Vlaar dingen. Telefoon: 010 34.67.11. Agentschap: Eurotyp, Rotterdamsedijk 238, Schiedam. Postadres: Postbus 195, Schie dam. Redaktie: Yvonne Horttele. Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010 -13.24.89 (van 8.30 tot 17.30 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur. Redaktionele kopij dient uiterlijk maandag 17 uur binnen te zijn. als Remco ook z'n vingers schoon wil houden. Ook zit er een speciaal vingerverf-blok bij. Dat is echter gauw vol, dus krijgt deze prijswinnaar er ook nog een reuze-schetsboek bij. De hoofdprijs bij de kinderen van acht tot tien jaar is verdiend door de tienjarige Marcel Cordemans, Diesel- straat 13c in Schiedam. Hij had de plaat met kleurpotloden ingekleurd. De kleuren waren erg goed op elkaar afgestemd en ook de details als bloe- men en grassprieten kwamen goed tot uitdrukking. Marcel heeft als priis een boekenbon ter waarde van 20 gulden gekregen, zodat hij zelf zijn cadeau kan uitzoe- ken. Beide prijswinnaars kregen ook nog het spiksplinternieuwe boek van Guust Flater. De jury vond dat buiten de prijswin naars ook de volgende kinderen hun plaat bijzonder mooi gekleurd had den. Zij krijgen een zogenaamde eer- volle vermelding: Lia Breederland, Schiedamseweg 92 in Vlaardingen; Petra Verhey, Lusthofstraat 19, Vlaardingen; Stefanie van Zoest, Koekoeklaan 11, Schiedam; Brenda van Leeuwen, Bachplein 361, Schie dam; Raymond Kuperus, Prof. Aal- berselaan 76, Schiedam. Deze kinde ren en alle andere kinderen die mee- deden aan de kleurwedstrijd, krijgen mm V -$jw* ss *De enorme stapel kleurplatcn die de jury te verwcrken kreeg. in de loop van deze week, uiterlijk begin volgende week hun troostprijs thuisgestuurd. Op zaterdag 19 april is de cabaret- groep Circus Studio in het zolder- theater De Teerstoof aan de Nieuw- straat. De voorstelling begint om negen uur 's avonds. De foyer gaat al om acht uur open. De toegangsprijs bedraagt f. 10,-. Houders van een Pas 65 of C.J.P. betaken f.7,50. Kaarten kunnen worden gereserveerd van maandag tot en met vrijdag via de V.V.V. Schiedam, telefoon 266000 en vrijdagavond en zaterdag vanaf 13.00 uur via het theater, tele foon 269455. Gereserveerde kaarten dienen uiterlijk een kwartier voor de voorstelling te worden afgehaald. ,.Je moet er geweest zijn" is de titel van het programma waarmee Frans Halsema 22 april op de planken van het Passage Theater verschijnt. De voorstelling waarvan de try-out half december in De Teerstoof werd gehouden boekte toen al een enorm succes. De aanvangstijd is 20.15 uur. De kaarten voor de voorstelling zijn verkrijgbaar aan de kassa a f.20,-; f. 17,50 en f.10,-. Houders van een Pas 65 en C.J.P. krijgen f.3,- reductie. In de week van 17 tot en met 23 april draait in het Passage Theater de Nederlandse film ,,Grijpstra de Gier". De rol van rechercheur Grijpstra word( vertolkt door Rijk de Gooyer. Samen met zijn tegenpool en vriend De Gier (Rutger Hauer) vormt hij het slecht betaalde kopper wetsdienaren dat het niet altijd eens is met de be- staande wetgeving. De jonge De Gier, is een echte jager die met zijn kat Olivier in een piepklein apparte- ment in Buitenveldert woont. Op alle mogelijke manieren weet hij vaste relaties met zijn vriendinnetjes te ver- hinderen, daarin gesterkt door het voorbeeld van Grijpstra die al twaalf jaar getrouwd is en met vrouw en drie kinderen twee hoog in de binnenstad woont. De oplossing van de moord op een jonge vrouw, wiens lijk aan een touwtje aan de gevel van een mysterieuze Oosterse sekte hangt komt met veel geweld en humor tot stand. De film draait dagelijks om 7 en 9.15 uur (behalve op maandag en dinsdag) en is toegankelijk voor personen van twaalf jaar en ouder. In Passage Bio staat deze week de tweedelige film ,,1900" op de spoe- len. Van donderdag tot en met zaterdag kan men om 2 en 7.30 uur gaan kij- ken naar het eerste deel (behalve op zaterdagmiddag). Voor het tweede gedeelte kan men terecht van zondag tot en met woensdag eveneens om 2 en 7.30 uur (behalve op maandag). Op zaterdag, zondag en woensdag- middag om twee uur kan de jeugd in het Passage Theater gaan ge- nieten van Walt Disney's onovertrof- fen Mickey Mouse. Op 18 april om acht uur 's avonds worden in het Stedelijk Museum ex perimentele films van Arto en Haan- stra, van de jaren twintig tot heden vertoond. De Schiedantse Pop-groep Jada komt zondag om half tien naar cafe De Quibus. Zij zullen er hun nieuwe re pertoire van symphonische rock ten gehore brengen. De groep bestaat uit Joost Evers (toetsen), Ed Smit (knoppen), Wim Keysers (drum), John Keysers (sax en fluit), Leo Jansen (bas) en Peter Frings (gitaar en zang). Ter gelegenheid van de zeshohderd- jarige geboorte herdenking van St. Liduina wordt er op 20 april een stille omgang gehouden. Men start om 8.15 uur bij Huize Frankeland in de St. Liduinastraat. In het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat -zijn momenteel een vier- tal exposities te bewonderen. Tot en met 20 april is men nog in de gelegenheid te gaan kijken naar de grafietpoeder, zilverstift en papier- mache werken van Sjef Henderickx. De objecten van Diet Wiegman, die gedeeltelijk aan de muur en op de vloer zijn tentoongesteld, kan men nog tot en met 27 april gaan bewonderen. Van 17 april tot en met 10 mei is er een expositie genaamd ,,Beeldboe- ken", die in verband met de boeken- week wordt gehouden. Ter gelegenheid van de herdenking van de zeshonderdjarige geboortedag van St. Liduina is er van 19 april tot en met 10 mei een tentoonstelling over deze stadsheilige. Het museum is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Op zondag van 12.30 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Engelsman zich zodanig aan een gebroken literfles jenever dat hij voor behandeling naar het Gemeente Ziekenhuis moest worden gebracht. Nadat zijn rechterhand was gehecht kon de man, die zich het Schiedamse vocht best had laten smaken, zjjn weg naar Amsterdam vervolgen. Op de kruising Chruchillweg-Zwaluw- laan kwamen vrijdagmiddag een 59- jarige fietster en 16-jarige'bromfiets- bestuurder met elkaar in botsing. De wielrijdster, die linksaf sioef op het moment dat de bromfietser haar wilde passeren, liep bij de valpartij verwoningen aan neus en mond en een linkerpolsfraktuur op. Zjj werd ter observatie in het Gemeente Sie- kenhuis opgenomen. Doordat hij de auto bestuurd door een 46-jarige Rotterdammer op de kruising Honnerlage Gretelaan- 's-Gravenlandseweg geen voorang gaf werd een 84-jarige fietser aangereden. De man werd met een lichte hersen- schudding in het Gemeente Zieken huis opgenomen. Vrijdagavond stapte het anderhalf- jarig zoontje van de fam. V. uit de Morsestraat plots in een badje heet water. Met enige brandwonden werd het kind in het Gemeente Zieken huis opgenomen. Op het fietspad langs de Schiedamse weg kwam zaterdagmorgen een 8- jarige jongen zo te vallen dat hij zijn linkerenkel brak. Per G.G.D. werd hij naar het Gemeente Ziekenhuis gebracht. Na behandeling mocht hij weer naar huis. De 70-jarige D. v.d. Berg, die op 27 maart bij een aanrijding in de Nieuwe Maasstraat ernstig gewond raakte, is overleden. De maandelijkse orgelbespeling in de Aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat wordt op zaterdag 19 april verzorgd door de bekende mu- sicus Addie de Jong. Het concert begint om 15.00 uur en zal ongeveer drie kwartier duren. De toegang is vrij. In de nacht van zaterdag op zondag werd het glas in lood-raam van een Reclamebureau op de Grote Markt vernield door een aantal jongeLeden. Een 22-jarige voorbijganger liep hierbij enige klappen op. De politie is nog bezig met het onderzoek. Juist toen hij zich ontfermde over een aantal plastic tasjes met kleding en wat gereedschap uit een in de Lange Kerkstraat geparkeerd staande auto arriveerde de politie die de dief in zjjn kraag greep Vier jongemannen afkomstig uit Gouda en Waddinxveen werden zaterdag op heterdaad betrapt tijdens een poging tot inbraak bij Heineken aan de Bettoweg. Zij kregen een lift naar het hoofdbureau. Vrijdagmiddag werd in de Vijgen- steeg een 14-jarige Rotterdammer aangehouden terwijl hjj zich meester maakte van een fiets. Ook op het station Nieuwland wer den twee fietsendieven, een 14- en 15-jarige Schiedammer, op heterdaad betrapt. Vrijdagavond werd een op de Schie damseweg geparkeerd staande Opel Ascona ter waarde van f 15.000.- gestolen. Zaterdagmiddag rond half een trof de politie de wagen met schade aan de linkervoorzijde aan op de Nieuwe Binnenweg. Uit de Heemskerkstraat verdween een blauw-groene Simca 1301 Special met kenteken 51-04-TE. Tussen 8 en 11 april werd via het forceren van een deur ingebroken in een woning aan de Louis Ramaker- straat. Twee filmprojectoren, een video recorder, vier fototoestellen en twee parelsnoeren zijn verdwenen. Uit een in de Kreupelstraat gepar keerd staande auto verdween op 11 april een polstas waarin zich een r(j-, kentekenbewjjs en paspoort bevon- den. Na het inslaan van een ruit kreeg de Aloysiusschool aan de Lange SingeL straat ongewenst bezoek. Een E.H.B.O.-doos wordt vermist. Ook cafe de Goudsbloem aan de St. Annazusterstraat kreeg ongenode gasten. Verder wordt niets vermist. Rutger Hauer en Rijk de Gooyer deze week als De Gier en Grijpstra in het Passage Theater. SCHIEDAM - Dat bij mooi weer het theaterbezoek vermindert is een atom bekend gegeven. Tijdens het Open Huis in het Passage Theater bleek deze re- gel echter niet op te gaan. Ruim eenentwintighonderd bezoekers kwamen af- gelopen zaterdag een kijkje nemen in het gebouw. Al direkt na de opening, om tien uur's morgens, door de Rijnmondband be- gonnen de belangstellenden binnen te stromen en verspreidden zich door het gehele theater. Overal mocht men namelijk een kijkje nemen en dat was een kans die niemand liet liggen. Achter de coulissen, in de artiestenkleedkamers, was het een komen en gaan van nieuwsgierige stadsgeqoten die eenmaal op het toneel verbaasd keken naar al die rijen gordijnen en wirwar van touwen, handels en knoppen. Tot ongeveer een uur klonken door de grote zaal de klanken van het be- roemde en geheel gerestaureerde Standaard Theaterorgel dat daar op het podium stond en de mensen als een magneet naar zich toe trok. Me- nigeen trok de stoute schoenen aan en beklom de ladder waarna men via een plankier terecht kwam in de or- gelkamer met de indrukwekkende pijpen. In de kleine zaal, Passage Bio ge naamd, draaide intussen in een con- stante voorstelling een film over Schiedam in dc jaren 1940-1941 en 1962 waarvoor het materiaal be- schikbaar was gesteld door het Schie damse gemecnte-archief. De zaal, met honderdachtendertig zitplaatsen, was voortdurend goed gevuld. Ook de kans een blik te werpen in de filmcabines met de reusachtige vol- automatische projectoren Let geen mens zich ontnemen. Het aanwezige personeel gaf desgewenst uitleg, toonde de reclame dia's die heel wat groter bleken als de onze en weesde bezoekers op het grote spotlicht. Niet alleen in de zalen en werkruim- ten was iets te beleven. Zo konden de liefhebbers van de ouderwetse Rock 'n Roll en Country-muziek hun hart ophalen in de grote foyer waar de Schiedamse band The Blazing Aces hun muzikale klanken rondstrooiden. Wie zich met een dorstige keel naar de gezellige Bio-foyer begaf om aan de bar iets te drinken, trof daar tot zijn verrassing een aantal artiesten aan van dc Lyrische Koinedie. Dit nog vrij nieuwe Nederlandse Opera gezelschap zal in het komend sci- zoen enige voorstellingen geven in het theater. Nu kregen de Schiedam- mers vast een voorproefje van hun kunnen, dat door jong en oud bijzon der werd gewaardeerd. Tijdens het Open Huis'waren ook de kinderen niet vergeten. In de grote hal was een hoekje voor hen ingericht waar een tafel met boekjes en lego stond en ze konden genieten van leu- ke filmpjes die hier op kleinbeeld werden vertoond. Heel wat bekende Walt Disney figuren hielden hier niet alleen de kleintjes maar ook de ouders in hun greep. Als klap op de vuurpijl bleek er ook nog een echte clown te zijn die van ballonnen aller lei dieren maakte en kunstjes met ballen vertoonde. Geheel nieuw voor het theater is de fototentoonstelling die nog tot 27 april in de beide foyers te bezichti- gen is. Prachtige opnamen uit het werk van de in 1975 overleden foto- grafe Maria Austria, die grote be- kendheid genoot door haar toneelfo- to's, zijn hier geexposeerd. Om de bezoekers een Lnzicht te geven betreffende de komende voorstellin gen werden er een aantal folders uit- gereikt. Voor wat het theater betreft komt men in het seizoen 1980-1981 een flink aantal bekenden tegen zoals Seth Gaaikema, Andre van Duin. de Hoofdstadoperette met Das Land Des Lachelns, het Theater van de Lach van John Lanting en Mimicry, een blijspel dat gebracht wordt door Pleuni Touw en Hugo Metsers.

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 3