IsS Landelijke Fietsdag Film, sport en spel ARMY-STORE SLAAPBANKEN Spaland als alternatief achter de hand Spreekuur T urken Afgesloten vrijdag\^ 3^6> Een actieve krant ineen actieve streek ANWB organiseert tochten langs molens UnRa tuin/balkonset Aluminium trap Bevrijdingsmarkt Hoogstraat Braderie Schiedam - Zuid MASSIEVE 0SSEWAGENWIELTAFELS125.- OSSEJUKKEN 45.- AUTO HUDSON 15.75 119.- ,es1Z95 <**<"3650 ROTTERDAM- De kroning van een prinses tot Koningin. Beatrix de eigenzinnige zoals ze al vaker werd genoemd. hi ieder geval een koningin die nog niet behept is met de moederlijke gevoelens die Juliana uitstraalde. Van Beatrix kunnen wii verwachten dat de monarchic in ons land meer dan ooit ter discussie zal worden gesteld. Wij wensen haar een voor- spoedige regeerperiode en tevens de kracht de vasthoudendheid en moed die het beleid van haar moeder zo duideljk heb- ben gekenmerkt. eseks; JOCHEM DEZWART-v B KEUS TEIMTEN 2/3/4 personen slaapzakken katoen N.u. slaapbankstellen, enorme sortering. Ook alle BEKA banken uit voorraad te leveren. Vr. folder. Fabrlekstoonzalen Industriegebouw, Goudseslngel 66. R'dam, tel. 010-13.8018 SCHIEDAM- Vrij gekomen staanplaatsen op het woon wagenkamp aan de Scliie- kade zullen in het vervolg niet meer automatisch door andere wagens ingenomen worden. Dit moet tot het gevolg heb- ben dat het karnp aanzienlijk minder bewoners zal gaan huisvesten. Bewoners die naast de diverse mogelijheden tot huisvesting in woningen her en der in Schiedam, voor- lopig twee alternatieven hebben: of een liuis betrekken op het Schuttersveld of de woonwagen handhaven en kie- zen voor het kamp bij de Koe- koekslaan in Kethel. De gemeente Schiedam houdt de mogelijkheid open straks ook in Spaland, bij de nieuw te bouwen wijken, nog een of meerdere kleine centra D4 3 aan te wijzen. Dit echter wel met een maximum van vijftig woonwagens voor geheel Schiedam. Experiment WEGENS REORGANISATIE: ITEL. NA 10.00 UUR: 010-3511381 AUTO HUREN? Geepoxeerde witte buis en kunststof setting, dus weer en wind'bestendig Kompleet (4 vouw- stoelen en witte ronde tafel 68 cm 0 Losse tafel van 26.50 voor 22.- Van 102.30 CMF- voor Own Losse stoel van 18.95 voor 15.75 Oersterk polypro- pyleen. Speciaal voor caravans, bo- ten en zomerhuis- jes. Lichtend bruin. 130 cm breed, p.m Picknick set Geheel inklapbaar tot handige koffer. Stalen frame en kunststof blad Neemt weinig ruim te in. Van 150 - voor Eumig filmcamera mini 3 Sdrvofocus Super 8 camera, volauto- matisch, 3x zoom enz. Kompleet met tasje. Eumig filmprojektor Mark 60 Voor super 8 en single 8. Met o.a. 120 m. spoel en 12V/75W Halogeenlamp Kodak super 8 kleurenfilm prijs ig adv 760.- Douchegordijn P.V.C 180x180 cm. In 4 kleurkombina- Bijpassende gordijn- stangen v.a. 11.95 Set van 12 ringen 2.50 Broodrooster Regelbare brui- ningsgraad door thermostaat In sfeervol bruin met Licht van gewicht, zeer solide. Onmisbaar in elk huis. 6 treden van 55 - voor 49.- 5 treden van 43.50 voor 38.- 4 treden van 39.50 voor Schiedams Nieuwsblad SS? KANTOOR: HOOCSTRAAT 22 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad W SBmEHBK ROTTERDAMSCHE ,U2ER EN STAALHANDkL Stalen balken plaat- hoek - plat rond- T- staal en pijpen op maat. Ook zaterdags 9 - 13.00 utir. Industrieterren de Noord 53, Krimpen a/d Lek. 01807- 14422. SCHIEDAM - Kinderen van zes tot twaalf jaar kunnen zaterdag 3 mei de films Panda en C.P. Gustaaf zien in boerederij Landvreugd, Sweelinck- singel 7. De voorstelling begint om tien uur's ochtends, de toegang kost een gulden. Woensdagmiddag 7 mei is er sport en spel op het grasveld aan de Orelio- singel. Het begint om twee uur en er hoeft niets betaald te worden. GROENELAAN 31 SCHiEDAM TEL. 010-732773 van 289.- Nu 2 PerS. van 130,- Nu- SCHIEDAM Onder het motto „Fiets en het milieu" organiseert de ANWB op zaterdag 10 mei de jaar- lijks terugkerende Landelijke Fiets dag. De ANWB wil hiermee de aan- dacht vestigen op de diverse moge- lijkheden van de fiets, zoals fietsen voor de gezondheid. trimmen, fiets- vakanties en de onschadelijkheid van het rijwiel ten opzichte van het milieu. Vanaf negen uur's ochtends kan men vertrekken via een route die langs allerlei mooie plekjes van de omge- ving zal leiden. Schiedam is 66n van de honderd plaatsen van waaruit men een tocht kan maken. Routebeschrij- vingen zijn nu al te koop bij alle ANWB-kantoren en VVV-kantoren, voor de prijs van twee gulden. De Landelijke Fietsdag valt dit jaar samen met de Nationale Molendag en de fietsroutes zullen dan ook langs vele molens gepland zijn. De rit voor Schiedammers begint voor het ANWB-kantoor aan de 's Graveland- seweg 565 en loopt via Schiebroek over Berkel en Rodenrijs, Zestien- hoven, Overschie en weer terug naar Schiedam. Onderweg kan men mo lens bezichtigen, een tuinderij in Rodenrijs, een kerk in Overschie en het Stedelijk Museum te Schiedam. De inschrijfgelden zijn gedeeltelijk bestemd om recreatiemogelijkheden te scheppen voor lichamelijk gehan- dicapten. Zo is met de opbrengst van vorig jaar een twintigtal tandems aangeschaft voor visueel gehandicap- ten. Wat er met de opbrengst van dit jaar gebeurt is nog niet vastgesteld. REBUS Deelnemers aan de tocht kunnen ook in de prijzen vallen. Aan de routebe- schrijving is een rebus gekoppeld, die, indien goed opgelost, kans geeft op een van de vijf minitrips, verzorgde weekends in een bungalowpark, fiet sen, fietsgereedschapsets of een van de vijftig onverwoestbare fietssloten. De gelukkigen worden in de vroege avonduren bekend gemaakt via de Tros-uitzending op de televisie en worden later gepubliceerd in de Kampioen en de Troskompas. Op radio Hilversum twee zal de gehete dag aandacht geschonken worden aan de Landelijke Fietsdag. In verband met de nationale vie- ring van de vijfendertigste bevrij- dingsdag op 5 mei a.s. zal de woensdaguitgave van de Rijnmond- West-Combinatie niet verschijnen. De uitgave van de Nieuwe Vlaar dingse Courant, Schiedams Nieuwsblad en Maassluis Nieuws blad is verschoven naar donderdag 8 mei. Oplossing In aantocht voor woonwagenkamp De gemeente Schiedam heeft met deze plannen ingehaakt op het woonwagenplan Zuid-Holland. Een plan dat stoelt op kleiners woon- wagencentra die op zo'n wijze ge- situeerd zijn dat er een integratie plaats kan vinden met overige groepen uit de bevolking. Een in tegratie die volgens burgmeester Te Loo weinig problemen zal ge- ven: "Dat gaat vanzelf lopen, de kinderen gaan met elkaar naar school, die spelen met elkaar etcetera." Voor de vijftig gezinnen van het woonwagenkamp aan de Schie- kade betekent dit plan, dat waarschijnljjk op 15 mei door de gemeenteraad bekrachtigd zal worden, het einde van een al velte jaren durende ellendige, en gevaarlijke, situatie. Met name de brandveiligheid kan door de afname van het aantal woonwagens aanzienlijk mfe6r ge- garandeerd worden. Brandgevaar dat momenteel nog voortdurend aanwezig is doordat bjj een brand, omdat de wagens over het alge- meen maar enkele decimeters van elkaar verwijderd zijn, het gevaar bestaat dat een groot deel van het kamp in vlammen opgaat. Andere bezwaren tegen de overbe- volking van het kamp zijn de cha- otische toestanden die op het sloopterrein heersen en de regel- matige blokkades van de open- bare weg waaronder ook het centrum zelf valt. Tot op dit moment is het nog zo dat vrijgekomen plaatsen op het woonwagenkamp Hof van Cyrene direct door iemand anders kun nen worden oveigenomen. Enige voorwaarde is dat er niet meet dan vijftig wagens komen. Een groter aantal lijkt door de beperkte ruimte trouwens niet mogeljijk. Inmiddels is er dan van de zijde van de pro- vincie Zuid-Holaand de toezegging gekomen dat bij wijze van experi ment weliswaar, voor iedere be- woner van het kamp die in een huis gaatwonen, 66n stand plaats vervalt. Huidige woonwagenbewoners krij- gen nu naast een (voorlopige?) ge- handhaaft verblijf aan de Schie- kade twee alternatieven aangebo- den. Willen ze in een woonwagen blijven wonen dan kunnen ze naar de Koekoekslaan verkassen waar een "parkachtige omgeving" voor hen gecreeerd wordt. Op het Schuttersveld zullen een aantal woningen gebouwd gaan worden die voor een deel soulaas zullen bieden aan ex-kampbewoners. Volgens burgemeester Te Loo zijn er onacceptabele woon- en leef- situaties in het kamp ontstaan. Zo snel mogeljk moet hier derhalve een positieve verandering in komen; "Het zijn doodgewone Schiedamse gezinnen die sinds jaar en dag bin ding met onze stad hebben." Om de bewoners van het kamp zo veel mogelijk bij de voor hen waarschijn ljjk ingrijpende veranderingen te be trekken gaat hij persoonlijk bij hen op bezoek. Dit dan op donderdag 8 mei wanneer hjj van 's morgens vroeg tot 's avonds laat op het kamp aan de Schiekade voor alle geihteresseerden aanspreekbaar zal zijn. zolang de voorraad strekt IOC "Wethouder Posthoom metselde de eerste van de achthonderd bewerkte stenen in de muur van het nieuwe wijkcentrum in Sehiedam-Noord. Wijkcentrum Noord bijna klaar SCHIEDAM - Vanaf 12 mei zal er spreekuur voor Turken gehou- den worden in wijkcentrum „de Bever", aan de van Beverenstraat 40. De heer Engin, maatschappe- ljjk werker van de Stichting Hulp aan Buitenlandse Werknemers is vanaf die dag elke maandagmiddag van half twee tot half vier aanwe zig op dit adres om informatie en advies op sociaal terrein te kunnen geven. Luxe- en diverse bestelauto's Telefoon 010-267469, Groenelaan 33, Schiedam. SCHIEDAM - De dienst Gemeente- werken begint op dinsdag 6 mei met het rioleren van de Walvisstraat en de Westvest, vanaf de nieuwbouw tot de Korte Haven. Door deze werkzaam- heden die beginnen aan de Vismarkt, zal de Lange Haven enige tjjd voor al le verkeer gesloten zijn. De Walvis straat is gedurende drie weken afge sloten voor alle verkeer. Wethouder Post- hoorn metselde afgelopen maandag in de muur van het nieuwe wijkcen trum Schiedam-Noord de eerste van zo'n achthonderd bewerkte tegels, die zijn verkocht aan wijkbewoners, scholen en bedrijven. Ieder die een tegel had gekocht mocht die naar ei- gen idee bewerken en kan hem nu binnenkort zelf in de muur van de creativiteitsruimte van het centrum komen inmetselen. De door de werkgroep wjjkcentrum gevoerde tegelactie, heeft zo'n 3500 gulden opgeleverd. De actie wordt nu binnenkort afgerond. Op 7 mei kun nen de scholieren hun tegels komen inmetselen en op 10 mei is het de beurt aan de wijkbewoners. Boven- dien wordt er op 10 mei een kijk, vraag- en speelmarkt gehouden tus- sen het nieuwe centrum en winkel- centrum Spaland. Hier kan men dan alle informatie krijgen over het wjjk- gebouw. Op de markt zullen ook kra- men staan van de wijkverenigingen uit Schiedam-Noordvan Amnesty International, het I.K.V. en andere groepen. Tijdens de markt zal ook het start- schot worden gegeven voor de wed- strijd ,,Nu de naam nog....", waarbij iedereen een naam voor het wijkcen trum kan insturen. De wijkbewoners kunnen bovendien van 11.00 tot 15.00 uur een kijkje gaan nemen in het nieuwe gebouw. Iedere bezoeker krijgt daarbij een plattegrond van het centrum, zodat ze niet de eerste keer al de weg kunnen kwijt raken. In het gebouw zullen tal van voorzie- ningen voor de bewoners van Schie dam-Noord worden ondergebracht, onder andere de bibliotheek, de peu- terspeelzaal. een discotheek en een creativiteitsruimte. De werkgroep wijkontmoetingscen- trum gaat overigens weer een nieuwe financiele actie beginnen. Ze gaat na- melijk pakjes met zeven ansichtkaar- ten verkopen voor de prijs van f.3,50. Twee pakjes kosten samen f. 5,-. Op die manier hoopt men de door C.R.M. vereiste financiele inbreng van de wijkbewoners bij elkaar te krijgen. Het wijkcentrum zal nog voor de zt>- mervakantie worden opgeleverd, maar zal pas na de vakantie in ge- bruik worden genomen. Binnenkort zal ook definitief vast komen te staan, wie de vaste huurders van het ge bouw gaan worden. Het beheer van het gebouw zal dan aan de huurders worden overgedragen en de taak van de werkgroep wjjkcentrum is dan af gerond. Meubelstof ook getdig op de piaatsekjke koopavond 80A2O*0

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 1