V.V. Ursus jubileert SLAAPKAMERS Mededeling vri jdag\3) zalerdagvoordeel O. Een actieve krant in een actieve streek "PIGMENT" 't PALVILJOEN Wedstrijd "in de Vrijheid" op de Nationale Molendag Vendomafie naaimachine7946 Aktuele strand- en zomermode !Sr39752ft75 Crown stereo kombinatie Amerikaanse tuinmeubelen 25,- Smyma tafelkleed italiaans telefoonmeubel 20 OPGELET f AUTO HUDSON J™29'951995 1ft- DONDERDAG 8 MEI 1980 5e JAARGANG NO. 27 SCHIEDAM - Precies edn jaar nadat de voetbal vereniging llrsus feest vierde bij de in gebruik name van het nieuwe complex, staat er weer een heugelijk feit te gebeuren. Dit jaar viert de vereniging zijn zestig jarig bestaan. ter ere waarvan enige toernooien en avonden zijn georganiseerd. Nieuwbouw door: RIA KOPPENHAGEN. Parkeerproblemen de fameuze groep B Tq^ 20-Oo u is in Nederland en speelt sfeervolle muziek in iedere wo.-, vr.- en zaterdagavond DANSEN Entree f-10,- incl, 2 consumpties Adm. de Ruyterweg 6 - Schiedam. AUTO HUREN? Sportpagina Gesprek met een oud-verzetsman Win een waardebon van f 50.- Transportbijlage lichtgewicht vrije-arm naaimachine drie naald standen verzinkbare transporteur regelbare steeklengte vol zig zag voor borduren stoppen knoopsgaten dubbelnaads stikwerk enz. Kompleet in koffer met gratis instruktie Kema-Keur. Van 499.- voor Baretta t-shirts in vele zonnige kleuren, zoals wit marine, bleu en rood. Maten S M en L. Van 12.-voor IVi Haltershirts Kies uit n groot aantal uni-kleuren. Maten S, M en L. Van 10.- voor is Tuner versterker met cassettedeck 3 golfgebieden tape keuze schakelaar 3 VU-meters voor perfekte afstemming •aansluiting voor platenspeler muziekvermogen 2x16 Watt Kompleet met twee boxen Van 499.- voor Lichtgewicht vouw- stoel. Stevige aluminium konstruktie Gevlochten loper in diverse kleuren. Van 29.95 voor Lichtgewicht alumi nium ligstoel Van 69.50 voor Zuiver wol. Prachtig meer- kleurig dessin. Beige of donkerrood fond. Afmetingen 135x165 cm Van 195.- voori In sfeervol noten antiekfinish. Afmetingen H85xB44xD38 cm Met veel ruimte voor o.a uw telefoonboeken. Van 215.- voor VROOM DREESM ANN v Schiedams Nieuwsblad KANTOOR. HOOGSTRAAT 122 3131 BP VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad In zestig jaar van zandkuil naar "Langen Bogert" Waarom de vereniging zestig jaar gele- den werd opgericht weeteigenlijk geen mens meer. Volgens sommige bewe- ringen was het omdat Manus Gijze een bal had waardoorde mogelijkheid werd geschapen om onder elkaar te gaan voetballen. De bijeenkomst waar- bij men besloot een voetbalclub op te richten werd gehouden in een zand kuil op de vlakte in het Volkspark. Als naam koos men D.V.S. (Door Vrienden Samengebracht). Een naam die toen men twee jaar later officieel toetrad tot de K.N.V.B. moest wor- den gewijzigd. Vanaf dat moment droeg de vereniging de naam Ursus een afkorting van de volzin: Uw Re- actie Siert Uw Sport" Vanaf de oprichting tot op heden leidde de voetbalveremging een wat zigeunerachtig bestaan. Na de eerste aftrap op hpt koolas aan de Broers- vest verhuisde men via Spieringhoek naar het Sterrenbos. Hier kreeg men uiteindelijk een stuk grond aangewe- zen waarop het eerste kleedlokaal werd getimmerd. Ook dit bleek niet van lange duur te zijn, want spoedig kwam de kans te verhuizen naar de spiksplinternieuwe velden aan de Laanslootseweg, die als werkverschaf- fingsobject in de crisistijd werden ge- realiseerd. Ursus greep de kans met beide handen aan en verhuisde naar dit, voor die tijd, juweel van een sport- park. Hiermee waren de omzwervingen ech- ter nog niet ten einde want voor de Ursus stokpaardje, de fraaie massage-ruimte is er niet alleen voor uiterlijk vertoon. vereniging terechtkwam op de huidi- ge plaats, aan de Parallelweg, speelde men ook nog op de terreinen aan de Havendijk en in Sportpark Harga. kortingen kregen, lukte het de kosten te drukken tot vier ton. Je kan dus stellen dat zij de vereniging die ande- re twee, in de vorm van arbeid, heb- ben geschonken. Een daad waar we nog altijd ons petje voor afnemen". Ruim zeventien jaar vertoefde Ursus op Harga toen de plannen voor de aanleg van een eigen terrein vaste vorm kregen. Krijn Wijnstekers,voor zitter van de Voetbalvereniging Ursus vertelt daarover: „We hebben altijd met veel plezier op Harga gespeeld maar je zat daar toch altijd op gehuurd terrein. Er was niets van jezelf bij. Daar kwam dan nog bij dat we maar over een speelveld konden beschik- ken wat voor ons ledenbestand veel te weinig was. Daarom waren we ook zo blij dat we hierheen konden". Sinds de vereniging, een jaar geleden, het splinternieuwe complex in gebruik nam, groeit het ledenaantal gestaag. Alleen al bij de jeugd verdubbelde het aantal ingeschrevene zich. Ook de buurtbewoners zijn bijzonder geinte- resseerd in de verrichtingen van de club en komen regelmatig kijken naar de wedstrijden. „Natuurlijk", zo zegt Krijn Wijnstekers, „heeft dat ook te maken met de uitstekende accomo- datie die we hier hebben". Ursus is bijzonder trots op zijn huidi- ge onderkomen waarin zes kleedka- mers met douche ruimten,een scheids rechter- en bestuurskamer, fraaie massage ruimte en gezellige kantine liggen. „Dat dit alles kon worden ge realiseerd danken we voornamelijk aan de inzet van een groot aantal le- den",zegt het bestuurslid Arie Zwam- born, „de bouw van dit project zou wanneer dat helemaal uit handen was gegeven zeker zes ton hebben gekost. Zo'n bedrag zou nooit haaltaar zijn geweest Doordat onze leden bereid waren ruim anderhalf jaar behulpzaan te zijn bij de bouw, daar praktisch al hun vrije tijd aan besteedden, en ook voor de aan te schaffen matenalen met adressen kwamen waar we flinke Net zoals dat meestal gebeurd bij nieuw opgezette projecten blijkt men ook bij Ursus een ding vergeten te zijn, het gebrek aan parkeerruimte. Uitbreiding van de aktiviteiten, waar- onder de toevoeging van een dames- trimploeg, die op woensdagavond tus- sen acht en half tien aantreedt. en bingo en kaartavonden veroorzaken een steeds langere rij auto's voor de hekken. „Hoe dat straks met de toer nooien moet, is mij een raadsel", zegt Joop Voorburgh, „mijn grootste be- zorgdheid wordt op dat punt veroor- zaakt door het idee dat als dat nodig is een ziekenwagen of brandweer de grootste moeite heeft om bij het veld te komen. Hopelijk komt er in die toestand snel verandering". Inmid- dels voert de vereniging over dit on- derwerp al besprekingen met de Schiedamse Politie en het stadsbe- stuur. oor de viering van het zestigjarig jubileum werd een speciale commis- sie in het leven geroepen onder voor- zitterschap van masseur Jan Roeling „Omdat we eigenlijk nog maar net uitgefeest waren, in verband met de in gebruik name hier, besloten we het jubileum wat eenvoudiger te vieren", zegt hij, „er zijn in mei een aantal toernooien zowel voor de ouderen als de jeugd. Verder hebben we twee feestavonden georganiseerd. Een voor de jeugd tot ongeveer veertien jaar en een voor de ouderen. Daarbij moet je altijd rekening houden met de ver- schillende leeftijdsgroepen. Op eenen dertig mei is dan de officiele receptie (de Vereniging werd op negenentwin- tig mei opgericht) voor genodigden van half twee tot drie uur, gevolgd door een informele voor alle belang- stellende. Rond vijf juni worden de festiviteiten na het mini-toumooi af- gesloten met een barbecue avond" Voorzitter Wijnstekers en de lieren Zwambom, Roeling en Voorburgh zijn maar wat trots op hun accomodatie. Om allerlei zaken binnen een vereni ging te doen slagen is ook Ursus aan- gewezen op de altijd aanwezige hulp van een aantal oudgedienden zoals de heer Winkelman, die nu al meer dan vijfentwintig jaar deel uitmaakt van het jeugdbestuur, en de heer Hui- gen die al achtenderig jaar de Ursus gelederen versterkt. Begonnen als voetballer, bekleedde hij, toen het hollen achter de bal hem niet zo best meer afging, bijna alle denkbare func- ties binnen de vereniging waarvan hij momenteel de totale administrate bij houdt. Een van de zaken waar men zich de laatste tijd achter de schermen ijverig mee bezig hield is intussen opgelost. Sinds korte tijd heeft het nieuwe Ur sus complex een naam en wel een bij zonder historische. „Langen Bogert" Een naam die men vond in de ge- meente archieven, waaruit bleek dat rond 1610 op de plaats waar nu de Ursus nieuwbouw staat een heren- boerderij stond die deze naam droeg. Binnenkort zal de naam boven het toegangshek tot het complex prijken. Wie nog meer wil weten over Ursus, of zich als lid wil opgeven kan zich wenden tot de heer Voorburgh, J.C van Markenstraat 10, telefoon 737486 wandmeubelen. bankatallen, ataapbanken enz. Ult voorraad te leveren. Nargent zo'n keua. Fabrlekstoonzalen Induatriagebouw. Goudaaalngel 66, R dam. Tel. 010-12.64.61 04G£i.. Luxe- en diverse bestelauto's Telefoon 010-267469, Groenelaan 33, Schiedam. In verband met Hemelvaartdag veischijnt De Havenloods niet op donderdag IS mei maar op vrij- dag 16 mei. De inlevertermijn voor de Nieuwe Vlaardingse Courant, Maassluis Nieuwsblad en Schiedams Nieuws blad is voor zetadvertenties ver- schoven naar vrijdag 0 mei, 17.00 uur en voor kant- en klaaradver- tenties (mits gereserveerd), naar maandag 12 mei 10.00 uur. Voor de Havenloods van vrijdag 16 mei gelden de gebruikelijke inleveringstermijnen zoals bij ver- schijning op donderdag. Di. zetadvertenties tot dinsdag 17.00 uur kant- en klaar mate- riaal (mits gereserveerd) voor woensdag 10.00 uur De Directie Thuisbakkers kunnen inprijzenvallen SCHIEDAM - De achtste „Natio- nale Molendag" wordt op zaterdag 10 mei gevierd. Op die dag zal bij na de helft van de Nederlandse molens (ongeveer 500 stuks) te bezichtigen zijn. Daar de Nationa le Molendag samenvalt met de „Landelijke Fietsdag" van de ANWB, zullen veel van de uitge- zette fietstochten langs molens voeren. Elke molen die een vlag heeft wapperen kan men van bin nen bekijken. Wanneer de weers- omstandigheden gunstig zijn zul len al deze molens ook nog in be- drijf zijn. In de Schiedamse molen „de Vrij heid" aan de Noordvest, zullen heel wat activiteiten plaatsvinden om de Nationale Molendag op ge- paste wijze te vieren. Ten eerste is de molen, die ruim vijf jaar weer in gebruik is als graanmolen, die dag van half elf 's ochtends tot half vier's middags te bezoeken. Wanneer er een beetje wind staat zal de molen in gebruik zijn. Elke bezoeker krijgt een pannekoek, die met meel van de molen bereid is, aangeboden. Ten tweede houdt de Stichting Echte Bakkers Gilde een broodshow, waarbij natuurlijk ook het bruin- en wit van de molen te zien zullen zijn. Ten derde is er een broodbakwed- strijd georganiseerd. Iedere thuis- bakker kan eigen baksel ter keu- ring inleveren by een jury, die het brood op smaak, structuur, kleur, vormgeving en volume zal beoor- delen. De winnaars van de brood- bakwedstryd krijgen tegoedbon- nen voor goederen van de Vrij heid: de eerste prijs is een bon voor 50 kilo, de tweede prijs een bon voor 30 kilo en de derde prijs een bon voor 20 kilo. Verder krij gen de eerste pryswinnaars een blijvende herinnering. Men moet wel de volgende spelre- gels in acht nemen: het brood moet gemaakt zijn van tarwemeel of tarwebloem van de Vrijheid, he het moet vers, maar niet warm meer zyn. en men moet het brood tussen drie en half vier's middags bij de Vrijheid inleveren. Verder zullen de wittebroden en de brui- nebrodeh afzonderlijk gejureerd worden, zodat er eigenlijk twee wedstrijden zyn. Het recept flat tot het winnende brood heeft geleid zal met in- stemming van de maker met naamsvermelding worden verme- nigvuldigd om klanten van de mo len een goede baktip te kunnen bezorgen. Tot slot is er nog een activiteit die bedoeld is voor de deelnemers aan de landelijke fietstocht. De bak kers Cees den Hollander (Nieuwe Maasstraat 104, Schiedam) en Frans Hazenberg (Hoogstraat 13, Vlaardingen) verstrekken „molen- dagkaarten", waarop iedere fietser by de Vrijheid een stempel kan halen. De kaart met stempel geeft recht op een gele fietsvlag, waarop een fietsende bakker en twee mo- lenbroodjes zyn afgebeeld. Wie geen molenkaart heeft kan ook letten op speciale advertenties die deze week in dag- en advertentie- bladen zullen verschynen. Op zo'n advertentie advertentie kan ook een stempel worden gehaald, zodat men een fietsvlag kan krijgen. Isoleerkan Rot Punkt van het bekende merk Zimmerman. Inhoud 1 liter. Herenzakdoeken Vele dessins en kleuren met of zon- derajourrand. c. 3 stuks Dameszakdoeken 5 stuks 5.- Tafellamp Wit keramiek Hoogte 32 cm Met kap. Ook in andere kleuren. Grote slagroom- taart Circa 1200 gram voor 12 royale punten. Feestelijk opgemaakt 1095 Beauty-case Geheel gevoerd met spiegel in dek- sel. Kies uit diverse aktuele kleuren Opvouwbare damesparaplu Met edn handbe- weging te openen en te sluiten. Nylon foudraal. Diverse kleuren Dames- en heren LCD horloge Kwarts. Tija, datum en alarm Chroom kast en stalen band 12 mnd. schriftelijke garantie 39r Byouxdoos Uitklapbaar model met spiegel. In zwart en rood ook geldig op de plaatselijke koopavond 80 A 2061

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 1