Als de TV niets biedt term Schiedams Nieuwsblad Hoofdstadoperette In Passage met "Die Csardasfurstin" term Campagne tegen de doodstraf Vrijwilligers gezocht Griekse avond erg gezellig Huisraad voor vluchtelingen Rommelmarkt Amnesty International NIEUWS y Trechter gesloten Rietzeilersbingo A 10-590" >€*»«X Autodiefstal Aanrijding Verdwenen Onder invloed Oude ambachten Kabaret Lurelei in De Teerstoof m *- cN _\ev Film Jeugdvoorstelling Rommelmarkt Exposities Gezellig handwerken... op boerenbraderie SCHIEDAM - Minder druk dan voorgaande jaren, maar niet minder gezellig, was het op de zaterdag gehouden braderie in Schiedam-Zuid. Alle hiergevestigde middenstandsbedrijven waren weer vertegenwoor- digd en hadden hun handel naar buiten gebracht. Textiel, voedingswaren.kleinmeubelen.luxeen cadeau-artikelen, bloe men en planten, elektrische apparaten en spullen om het leven van onze huisdieren te veraangenamen waren er volop te koop. Over de hele braderie, die dit jaar een boerensfeer had, hing de geur van vers gebakken stroopwafels, oiiebollen en andere heerlijkheden. Minder druk. maar niet minder gezellig. was de in de Groenelaan gehouden jaarlijkse braaene. In de nacht van vrijdag op zaterdag trof de politie op de's Gravenlandse- weg een auto aan met doorverbonden draden. Omdat men aannam dat het een gestolen wagen betrof, werd hij overgebracht naar het hoofdbureau. Enige tijd later kwa nen op de betref- fende plek twee Rotterdamse jonge- mannen van 18 en 19 jaar oud uit het struikgewas te voorschijn. Zij werden aangehouden en bekenden de auto in Rotterdam te hebben gestolen. Een automobilist, die zaterdagmid- dag in de Vlaardingenstraat zijn wa gen wilde keren, zag hierbij een nade- rende motorrijder over het hoofd De man kwam ten val en werd met een beenwond naar de Noletstichting ver- voerd. Tijdens het onderzoek kwam vast te staan dat de motorrijder geen rijbewijs had en niet verzekerd was. Bij Radio Modern op de Hoogstraat verdween vrijdagmiddag een tuner ter waarde van f. 300,-. Op de Burgemeester van Haarenlaan, ter hoogte van de Goeman Borgesius- straat, raakte in de nacht van zondag op maandag een 32-jarige automobi- liste uit Rotterdam de macht over het stuur kwijt. Zij reed een lantaarn- paal uit de grond en kwam tenslotte tegen twee, op de ventweggeparkeerd staande auto's tot stilstand. Beide wagens raakten zwaar beschadigd. De botsauto werd total-loss verklaard De bestuurster, die onder invloed was, werd met onbekend letsel naar de Noletstichting gebracht. Zij weigerde de bloedproef. Haar passagiere, een 45-jarige vrouw, Hep enkele gekneusde ribben op en kon na behandeling in de Noletstichting naar huis. Onderdeel van de Rijnmond West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen. Verschijnt op woensdag huis-aan-huis in geheel Schiedam. Kantoor Rijnmond West Combi natie: Hoogstraat 122 in Vlaar- dingen. Telefoon: 010 34.67.11. Agentschap: Eurotyp, Rotterdamsedijk 238, Schiedam. Postadres: Postbus 195, Schie dam. Redaktie: Yvonne Hontele. Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010 13.24.89 (van 830 tot 17.30 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur. Redaktionele kopij dient uiterlijk maandag 17 uur binnen Speciaal voor de jeugd was de Moon- walk er weer, dat grote overdekte springkussen. Jammer genoeg was de pret hiervan na twee uur al bekeken want toen scheurde het tentzeil waar- na de kinderen naar buiten rolden en deze trekpleister onbruikbaar was ge- worden. Gelukkig stond ons Schie dams Nieuwsblad met zijn gratis bal- lonnen er dicht in de buurt om de te- leurgestelde kinderen te troosten. Ook een aantal handwerklieden had weer een plaatsje gekregen op de bra derie. Zo kon men er onder andere een mandenvlechter, houtdraaier, kaarsenmaken en siersmid aan het werk zien. Zij hadden over belang- stelling niet te klagen net zo min als de pottenbakster die op haar draai- schijf prachtige vazen en kommen to- verde uit een homp klei. „Eigenlijk ben ik door toeval op deze braderie terechtgekomen" vertelde de handdraaister, „een kennis die zou gaan was verhinderd en vroek of ik gaan was verhinderd en vrbegof ik kon invallen. Het is de eerste keer dat ik zoiets doe, maar het is best leuk". In de kraam van de pottenbakster stonden allerlei doorhaarzelfgemaak- te kannen, kruiken, potten en vazen. Als een van de ongeveer tweehonderd handdraaiers die Nederland telt werkt mevrouw v.d. Wijgaard op een grote pottenbakkerij in Leiden. ,,Wat hier staat is daar niet vandaan", zegt ze, „dit maakte ik allemaal thuis waar ik me vooral bezighou met de glazuur techniek waarin je steeds naar nieuwe mogelijkheden zoekt met het doel iets zuiver persoonlijks aan je werk te kunnen geven". Voor degeen die het pottenbakken als hobby wilien gaan doen heeft de vakvrouw nog een goede raad: „het beste is het, eerst een cursus te vol- gen en niet zomaar op eigen houtje te beginnen. Het lijkt namelijk erg leuk maar eenmaal bezig vinden veel mensen het toch maar een vieze be- doening met die natte klei. En dan de teleurstelling die vaak volgt als de boel uit de oven komt en volslagen mislukt is. Dat overkomt je als pot tenbakster regelmatig en daar moet je wel tegen kunnen. Door het volgen van een cursus kom je er wel achter ol je dat er allemaal voor over hebt en als het dan tegen blijkt te vallen heb je tenminste nog geen kapitalen uit- gegeven aan werkmaterialen" Op vrijdag 9 en zaterdag 10 mei staan Jasperina de Jong en Eric Herfst op de planken van het zoldertheater in de Teerstoof. Zij brengen dan hun voorstelling ..Jasperina, tussen zomer en winter". Hierin stelt het Lurelei kabaret de vraag welk seizoen voor de mens het belangrijkste is. Kaarten voor deze vo6r voorstelling kunnen van maandag tot en met vrij dag worden gereserveerd via de V.V.V. Schiedam telefoon 266000 en vrijdagavond en zaterdag vanaf 13.00 uur via het theater telefoon 269455. Gereserveerde kaarten dienen uiter lijk een kwartier voor de voorstelling te worden afgehaald. De toegangsprijs bedraagt op vrijdag f. 17.50. Houders van een C.J .P. of Pas 65 betalen dan f. 15,-. De kaarten voor de zaterdag voorstelling, met bal SCHIEDAM - Het pand van de Trechter, aan de Broersvest 107, is in verband met personeelsgebrek en reorganisatie per 28 april jongstleden gesloten. Degenen die informatie wil ien hebben of naar een ontmoetings- ruimte wilien voor mensen zonder werk worden voorlopig verwezen naar het pand in de Overschiesestraat 44. SCHIEDAM - Op 13 mei brengt de Hoofdstadoperette een bezoek aan Schiedam. Om kwart over acht staan ze dan op de planken van het Passage Theater met de operette „Die Czir- disfiirstin". Ter ere van hun vijfendertig jarig be- staan, in dit seizoen, besloot het oud- ste beroepsgezelschap van Nederland deze operette van Emmerich Kalman op het repertoire te plaatsen. De titelrol wordt vertolkt door de jonge sopraan Marga de Boer die in Voorjaarsvoordeel! Verwen moeder met zo'n paar zonnige linnen sandalettes, die erg leuk staan. Bovendien lopen ze heerlijk. In beige en blauw. Maten 35 t/m 40. Nu voor een bijzonder moederdagprijsje. Van 19.95 voor haar blrksemcarnere heett bewezen aardig wat in haar mars te hebben. Ook de andere solisten, waaronder Jacco van Renesse, Aad Jans, Anita Heins, Jan Handerson, Nora Zoon, Antoni Wink, Lily Loerkens en Jo- han van der Zalm leven zich zo in dat ze geen rol meer spelen maar het zelf zijn. Vele wereldberoemde melodieen zijn afkomstig uit deze operette zoals de mars „Ganz ohne Weiber geht die Chose nicht", de walsen „Tanzen mocht' ich, jauchzen mocht' ich" en „Machen wir's den Schwalben nach" en de Hongaarse melodieen „Heia, heia, in den Bergen ist mein Heimat- land" en „Ja Mama, Bruderherz, ich kauf nur die Welt". In deze operette voeren de ruim ze- ventig medewerkenden van de hoofd stadoperette u mee naar Amerika waar Sylva Varescu haar tournee af- sluit met een groot feest. Onder de gasten is Edwin, de zoon van een oude vorst, die verliefd op haar is. Wanneer Edwin het bericht ontvangt terug te moeten keren naar Wenen verlooft hij zich op stel en sprong met de mooie Sylva. Inmiddels heeft zijn vader, zonder medeweten van zijn zoon, in Wenen diens verloving aangekondigd met Baronesse Stasi. Via Graaf Kancsianu, die haar als zijn SCHIEDAM Amnesty Interantio- nal, een organisatie die naleving van de rechten van de mens probeert te bevorderen, is een tijdje geleden ge- start met een campagne tegen de doodstraf. In het kader hiervan zal een petitie aan de Verenigde Naties worden aangeboden tijdens het zesde congres over misdaadpreventie en de behandeling van wetsovertreders. Dit congres wordt in augustus 1980 in Caracas, Venezuela (Zuid-Amerika) gehouden. SCHIEDAM - Voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar heeft de werkgroep Jeugdwerk een uitstapje naar het museum „de Buffel" ge- organiseerd. Iedereen die mee wil moet op woensdagmiddag 14 mei om kwart over 6en verzamelen op het Jac. Urlusplein. Het tochtje kost anderhalve gulden. SCHIEDAM De Dienstencentra „de Woudhoek" aan het Heyermans- plein en „de Vier Molens" aan de Nieuwe Damlaan hebben enkele vrij willigers voor de „warme maaltijd' bezorging nodig. Daar het voor veel mensen op oudere leeftijd vaak moeilijk is, zelf voor de warme maaltijd te zorgen, proberen de centra drie keer per week hierin te voorzien. Het eten wordt rondge- bracht door vrijwilligers, die meestal den keer in de veertien dagen een vaste beurt hebben. Het rondbrengen be- gint om half twaalf 's ochtends en neemt ongeveer een uur d anderhalf uur in beslag. Op het ogenblik zijn er op enkele routes geen vaste mensen. Degenen die zin en tijd hebben om te helpen bij de bezorging kunnen bel- len naar mevrouw Den Herder in „de Woudhoek", telefoon 709555, of naar mevrouw Kohler in ,,de Vier Molens", telefoon 705500, zodat een afspraak gemaakt kail worden. Restaurant 't Oude Raedthuys" SCHIEDAM Als vervolg op een eerder gehouden Frame en een Tiroler avond, werd op woensdag 23 april in restaurant 't Oude Raedthuys" een Grieks diner-dansant georganiseerd. Voorafgaand aan het Griekse eet- en dansgebeuren hadden de bezoekers de gelegenheid zich te orienteren op de Griekse wijnen tijdens een wijnproeverij. Alle liejhebbers konden kennis maken met acht uiteenlopende soorten wijn, die op vakkundige wijze werden geihtroduceerd. Voor sommige aanwezigen bleek het een hele opgave te zijn de wijn op een even vakkundige wijze te proeven, maar dat mocht de pret niet drukken. Het diner werd begonnen met "taramosalata", waarin de smaak van rode viskaviaar overheerste. Daarna was het de beurt aan de "tomatosoepa", die in de Griekse uitvoering net zo bleek te smaken als in de Hollandse. Vervolgens werd de "propitakia" opgediend. Dit gerecht bestond uit schapekaas met daarom lieen een gebakken korstdeeg. De schapekaas (in Nederland nergens te koop) was een week eerder uit Grie- kenland meegenomen door de Griekse echtgenote van chefkok Lagendijk, die ook de samenstelling van het menu op zich genomen had. Het hoofdgerecht was een stuk schapevlees, met daarbij Griekse salade. patat en courgettes, De maaltijd werd besloten met een typiscli Hollands maar mis- schien ook wel Grieks) dessert: aardbeien met ijs en slagroom. Op zaterdag 10 mei zal Amnesty een stand hebben op de welzijnsmarkt bij het winkelcentrum Hof van Spaland. Bezoekers worden dan verzocht de petitie te tekenen. Naast de petitie is veel informatie bij de stand te verkrij- gen en in te zien, waaronder het Am nesty-rapport ,,de Lange Lijst", dat een overzicht geeft over het opleggen en uitvoeren van de doodstraf van land tot land. Vanaf 1975 is Amnesty zich steeds intensiever gaan inzetten voor de af- schaffing van de doodstraf. In De cember 1977 werd een intemationale conferentie gehouden. Tijdens deze conferentie werd de „verklaring van Stockholm opgesteld waarin de vol- gende argumenten tegen de dood straf zijn opgenomen' executie is onherroepelijk onschuldi- gen kunnen erdoor worden getroffen, nog nooit is aangetoond, dat de doodstraf een afschrikwekkende wer- king heeft, de doodstraf wordt veelvuldig ge- bruikt als werktuig van onderdruk- king en racisme na (slot"oorstelling) kosten f. 20.-. Beide avonden beginnen om negen uur maar vanaf acht uur is de foyer al geopend. Van 8 tot en met 14 mei draait in het Passage Theater „In de ban van de ring", een tekenfilm naar het gelyk- namige boek van J.R.R. Tolkien. De film draait dagelijks om zeven uur en half tien (behalve op vrydag, maandag en dinsdag) en is toeganke- lijk voor personen van twaalf jaar en ouder. In Passage Bio staat in deze week „Death game" op de spoelen. Wie 16 jaar of ouder is kan deze film dage lijks gaan zien om 2, 7 en 9.30 uur (behalve op zaterdag- en zondagmid- dag en maandag). Op zaterdag, zondag en woensdag middag om twee uur kan de Schie- damse jeugd in het Passage Theater gaan genieten van de onovertroffen komiek George Formby in „Zet hem op George". Op het museumplein wordt op 10 mei, van tien uur 's morgens tot vfjf uur in de middag, een rommelmarkt gehouden door Wilton Fejjenoord. Van 5 tot en met 26 mei vindt men in het Stedelijk Museum aande Hoog straat de tentoonstellingen .Schie dam tijdens de jaren 40-45" en „We- reldoorlog II", die bestaat uit foto's uit deze tijd. Laatstgenoemde ten toonstelling werd samengesteld met medewerking van de Anne Frank- stichting. Het Museum is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Zondags van 12.30 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Marga de Boer en Jacco van Renesse staan op 13 mei op de planken van het Passage Theater in ..Die Csardas furstin vrouw voorstelt, ziet Sylva kans toe- gang te kriigen tot het grote bal waar- op de officiele verloving wordt ge- vierd. Na een aantal misverstanden tussen de geliefden onderling komt dan ein- delijk het grote geluk. Kaarten voor deze voorstelling zijn verkrijgbaar aan de kassa van het theater f. 20,-, f. 17,50 en f. 15,-. Houders van een Pas 65 of CJP krij- gen f. 3,- reductie. het opleggen en ten uitvoerbrengen van de doodstraf is mensonterend voor al diegenen die erbjj betrokken zjjn Tegelijk met deze campagne tegen de doodstraf vestigt Amnesty de aan- dacht op de vele onopgehelderde ver- dwijningen, buitenrechtelijke execu- ties en politieke moorden. Landen als Argentinie, Oeganda tijdens het be- wind van Amin, en Cambodja vor- men een bitter voorbeeld. Wie meer informatie wil kan terecht bij mevrouw Van Dalen, Hargplein 2, telefoon 701549. Ofschoon sommige mensen ons wat vreemd aandoende avond als bijzonder gezellig sprake van ecu edit Griekse van het duo Arstidis, die mi maakten. Velcn deden dan ook dat bleek, evenals het iedereen even makkelijk. een wat hedenkelijk gezicht trokken bij de, voor smaken van de Griekse keuken. zal een iederdeze hebben ervaren. Er was gedurende de hele avond sfeer. die vooral werd gccreeerd door de muzick ■t liun bazuki en gitaar prima Griekse volksmuziek ook cen paging om de "sirtaki" te dansen, maar wijn proeven en het schapekaas eten, niet voor J.G./M. IP. SCHIEDAM - De camavalsverem- ging ,de Rietzeilers" houdt vana- vond, donderdag 8 mei, een gro te bingo in Zaal Irene, aan de Nieuwe Haven 155. De zaal gaat om half acht open en om acht uur begint het spel. Iedereen is welkom, maar kinderen onder de zestien slechts onder geleide. Er z(jn vele mooie prjjzen te winnen, terwijl de hoofdprjjs een compleet tuinameublement of een fiets is. Van tijd tot tijd zijn er ook andere hoofdprijzen te winnen. De op- brengst van de avond is bestemd voor alle gehandicapten van Schie dam. SCHIEDAM De werkgroep Vluchte lingenopvang die vanuit de Hervorm- de Gemeente is opgezet heeft binnen- kort behoefte aan allerlei soorten huisraad zoals serviesgoed. bestek, ge- reedschappen; huishoudelijke appara ten zoals stofzuigers, strijkijzers, was- machines, fornuizen en dergelijke lakens, slopen en ander huishoudtex tiel; vloerbedekking en meubels. De werkgroep helpt vluchtelingen uit allerlei landen met het oplossen van de eerste problemen en het zoeken naar onderdak, totdat ze antwoord krijgen op hun aanvraag voor asiel. Wie de werkgroep kan steunen door huisraad in te levereirof zelfseen ka' mer beschikbaar te stellen kan te recht bi| de Bethelkerk, Oude Maas straat 24, 's avonds na zeven uur telefoon 26.64.12 of na afspraak met de heer P. Droge, Abbenbroekse straat 4. geen telefoon Fraaie kussens in diverse motie- ven en kleuren op voorgeschil- derd Soedan stramien. Wordt ge- leverd met voldoende Soedan garen. Maak moeder blij met zo'n kruissteekkussen pakket. Ze zijn er in diverse kleuren. Afm.: 35/35 cm of 40/40 cm. Van 14,95 en 15,95 voor 2 stuks 15 gulden. SCHIEDAM De Ki.v.E.Va kleuter- school gaat zich inzetten voor hen die in verre landen hun werk in zeer beroerde omstandigheden moeten uitvoeren. Met name denkt de school aan een project in Kenya. Daarom wordt er ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de Vereniging voor Christelijk Onder- wjjs Schiedam, zaterdag 10 mei een rommelmarkt gehouden. De markt duurt van 10 tot 2 uur op het plein van de kleuterschool in de Aleidastraat 71. Tijdens de rommelmarkt wordt de muziek ver- zorgd door Peter Soeters. Volop oude ambachten

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 3