Bevrijdingsmarkt erg in trek Het "Staartje" van de bevrijdingsmarkt College blijft proberen veerdienst tochte krijgen /UERCURIUS Kaas, wijjn en muziek Huisraad voor vluchtelingen WONEN IN HET CENTRUM VAN ROTTERDAM VOOR IEDEREEN AAN HET HOFPLEIN (voormolig Heliport) Rommelmarkt De gein zat in de staart van de Hoogstraat Ondanks arrestatie directeur CEL: PREMIE—A APPARTEMENTEN OPEN DAG TELEFONISTE/TYPISTE TYPISTE DQNDERDAG 8 MEI 1980 '19-277 Demonstraties Wij zijn gestart met de verkoop van fraaie In diverse typen met twee tot vijf kamers. Koopsommen vanaf: f. 111.600,-- V.O.N. Maximale rijksbijdrage 1e jaar f. 8.400,-- Totaal oremie over 17 jaar kan oplopen tot f. 74.800,-- Minimaal benodigd inkomen f. 25.000,-- waarbij een maandlast van f. 350,- mogelijk is. Voor inschrijving en nadere inlichtingen: informatiecentrum aan de Hofdijk. Tel. nr. 010 - 675663; 010 - 676591 of 010 - 130034. N.V. SLAVENBURG'S BANK VLAARDINGEN N.V. Slavenburg's Bank, afd. Personeelszaken. Postbus 73,3130 AB Vlaardingen. SCHIEDAM Onder het motto „De gein lit in de staart" organiseerden de middenstandsbedrijven, die zijn gevestigd op de Hoogstraat tussen het Museum en Stadhuis, afgelopen zaterdag een vrolijke Bevrijdings markt. De gezelligheid trok heel wat Schiedammers naar dit, vaak vergeten. deel van de Hoogstraat waar heel wat te doen was. Alle hier gevestigde winkeliers boden hun waren buiten te koop aan. Tussen de kramen vol kleding, leder- waren, luxe artikelen, antiek, meube- *'1en, lekkernijen, elektrische appara- ten en sport- en spelbenodigdhe'den hadden ook de oude ambachten een - plaatsje gekregen. Men vond er onder andere een imker die allerlei produc- ten zoals honing en originele bijen- was-kaarsen verkocht en het kunstige v vlechten van de korven demonstreer- tfide Voor de, in de kraam, ernaast staande Gerard van der Linden was werken op markt helaas niet moge- lijk. „Het is te koud om mijn penseel te hanteren" zei deze uit Hilversum afkomstige emailleerder wiens mee- genomen broche's en wandversierin- gen heel wat bewondering oogstten „Die uil heeft zo onderhand heel Schiedam in zijn handen gehad", ver- telde hij, toen weer iemand het prachtige stukje handwerk bekeek. In de ruim vijftig jaar dat de heer Van der Linden deze kunst beoefent versierde hij onder andere veel koper- ornamenten in kerken. „Vooral tabernakels. In drro kerken in Noor- wegen staan tabernakels die door mij zijn bewfrkt", vertelt hij, om eraan toe te voegen, „toch is het niet mo- geljjk hiermee je brood te verdienen. Vandaar dat ik het ook altijd als nevenberoep heb gedaan. Om aan de kost te komen werkte ik bjj de om- roep waar ik kunstrubrieken verzorg- de" Grote trekpleisters op de bevrijdings markt waren ook de dixieland-band, die met hun vrolijke muziek rond- trokken, en de demonstraties door schermvereniging het Trefpunt en Inhapo Windsurfing. Overal waar men liep rook men de lucht van pa- tat, poffertjes, vers gebrande pinda's en suikerspinnen Het maken van terrasjes was er door het kille weer bij ingeschoten. Van- achter de ramen van de drank- en eet- gelegenheden keken echter heel wat Schiedammers vol belangstelling naar het vrolijke gedoe buiten. llet achterste gedeelte van de Hoogstraat was plots erg in trek. SCHIEDAM - Op de Schiedamse be vrijdingsmarkt, die zaterdag 3 mei op de Hoogstraat werd gehouden. liepen niet alleen onschuldige bezoekers. Zonder dat iemand er iets van merkte sloop namelijk een geheinzinnige man tussen het publiek door die er ongemerkt op los school Pas nadat zijn opdracht, om vijf willekeurig ge- kozen personen te treffen, was uitge- voerd verliet hij met zijn ,.schiet"tuig de markt. Thuisgekomen verdween hij in zijn donkere kamer en begon aan een ge- heimzinnige procedure. Het resultaat daarvan treft u hierbij aan De vijf ..slachtoffers" zijn duideljjk gemerkt met een pijl. Wie zichzelf op bijgaande foto's als een der gekenmerkte herkent, wordt verzocht zich in verbinding te stellen met onze krant tel. 3529H waar men u kan vertellen hoe u in het bezit kunt komen van de waarde- bon van f 50.- die u hebt gewonnen tijdens het winkelen op de bevrij dingsmarkt. De bonnen zijn te beste- den bij de aan de markt deelnemen- de winkeliers. PS* MAASLAND Donderdag 8 mei be- siuit de Maaslandse culturele vereni ging „Masalant" het winterseizoen. Dat gebeurt met een wijn- en kaas- avond in de nieuwe zaal van gebouw „De Magneet". Een orkestje zorgt voor mu/iek,voor diegenen die een dansje willen ma ken De avond is niet alleen toegan- kelijk voor leden. Ook iedereen, die wel eens iets meer wil weten over de vereniging en haar activiteiten is juist op deze avond van harte wel- kom. De toegangsprijs is 3 gulden. Daarin zijn de kosten van de kaas- hapjes al inbegrepen. De slotavond van ..Masalant" begint om half negen. Een uur eerder wor- den de leden verwacht voor de jaarlijkse algemene vergadering. Die wordt ook in ..De Magneet" ge houden. ..Tot over een paar uurtjes". hep mijn man die avond en staple in de auto om een paar /'ami tie leden weg te brengen naar een vakantie- huisje in Amerongen. Met mijn ogen gericht op de klok rekende ik bij benadering uit hoe laat liij weer thuis kon zijn. Het was nu half zeven. Eerst naar hun huis om in te laden, dan lieen rijden. uitladen. even koffie drinken en weer tenig. Voor lien uur zou hij dus in geen geral terug zijn. Met die tijd in mijn gedachten besloot ik die uren te benutten door de kast met papieren eens op te numen. Dat karweitje moest dringend gebeuren en werd steeds weer uitgesteld. Fmge uren later was de kius ge- klaard. Op de grond stond een doos vol spullen die weg konden en in de kast lag alles weer netjes gesorteerd. Tevreden zette ik de televisie aan en kroop op de bank in afwachting van mijn eega. die nu met een half uur thuis kon zijn. Oat daeht ik tenminste want niets bleek minder waar te zijn. De telefoon rinkelde en daar klonk de stem van mijn man die vertelde nog aan de tcrugreis te moeten be- ginnen. Opstoppingen en /ile-vor- ming op de lieenweg hadden dit laterrje veroorzaakt. Blij met zijn boodschap. want nu hoefde ik me tenminste geen zorgen te maken over zijn lange wegblijven. dook ik wat dieper weg in de bank om een half uur later voor de tweede maal op te schhkken van de telefoon Mijn echtgenoot bleek nog steeds op dezelfde plaats te staan. Bij het instappcn was hij tot zijn schrik tot de ontdekking gekomen dat de contactsleutel van zij sleutelbos verdwenen was. Ze hadden alles afgezocht maar het ding blee) spoorloos. Na enig overleg besloten we dat hij het beste de Wegen- Wacht kon waarschuwen (gelukkig stond de auto op de openbare wegdie hem misschien kon helpen om contact te maken via de bedrading. Direkt na het gesprek ging de deurbel en stond onze bevriende buurman op de stoep. ..Is Peet nog niet terug?" vroeg hij verwon- derd waarop ik vertelde wat er aan de hand was. ..En jouw contact sleutel dan?" ..Ja. maar die ligt hier en niet daar en openbaar ver- voer komt er bij die camping niet" antwoordde ik met een grimas. ..Nou dan ga ik hem toch even brengen klonk er laconiek. alsof het een ritje naar het andere eind van de stad betrof. Ongelovig staarde ik hem aan tot plots voor de derde maal de telefoon ging. De Wegenwacht was cr. maar door het stuurslot was contact maken via de bedradine uitgesloteri Het kon wel. maar er zou een flinke schade ontstaan. ..Zeg maar dat ik er aan kom zei de buurman. die vijf minuten later op weg naar mijn gestrande echtgenoot was. Om ha!J twee 's nachts waren ze terug waarop we eensgezind tot de conclusie kwamen dat het spreek- woord ..Een goede buur is betcr v •- MAASSLUIS - De arTestatie van directeur Dirk Vahrmeijer van de in Rotterdam gevestigde rederij Conro Enter Lines (CEL) is voor het college van burgemeester en wethouders geen reden om af te zien van het plan voor een veerdienst Maassluis- Londen met draagvleugelboten. Vahrmeijer werd afgelopen weekein- de door de Maassluise politie aange- Dirk Vahrmeijer. directeur Conro bnter Lines. houden op verdenking van flesse- trekkerij (het niet betalen van gekochte goederen). Er zouden zich niet minder dan 50 schuldeisers bij diverse politiebureaus hebben gemeld en een boekje hebben open gedaan over de handel en wandel van Vahr meijer in de zakenwereld. Wethouder Han Hummelen (stadsontwikkeling) vertelde desgevraagd: ..Dit hoeft niet het einde van de plannen voor de lijndienst te betekenen. Het college heeft afgelopen vrijdag een gesprek gehad met Vahrmeijer, mevrouw van Elsackers (eigenaresse van CEL) en de heer Van Eendenburg, (iemand die ook bij dit project betrokken is) en we hebben hen duidelijk gemaakt dat wij niet van plan zijn aan de ge- meenteraad voor te stellen accoord te gaan met het in erfpacht geven van het benodigde deel aan de Burg, de Jonghkade zolang wij geen finan- ciele zekerheden hebben omtrent deze zaak. De heer Van Eendenburg verzekerde ons keer op keer dat we ons, wat betreft de financiering, geen zorgen hoefden te maken. Zij wilden de namen van de financiers, en dat schijnen buitenlanders te zijn, niet eerder te noemen dan dat de gemeenteraad besloten heeft, in principe accoord te gaan met het plan." Inmiddels heeft het college van burgemeester en wethouders, na een reeks van uiterst negatieve perspublicaties over voomamelijk Vahrmeijer, maar ook over zijn vriendin en ,,baas" mevrouw Char lotte van Elsackers, een advocaat opdracht gegeven het zakeljjk verle- den van Conro Enter Lines* direc teur onder de loupe te nemen en de resultaten hiervan in een rapport weer te geven. Dit rapport heeft het college inmiddels in handen maar bij het ter perse gaan van deze krant kenden wjj de inhoud nog niet Volgens wethouder Hummelen zou Vahrmeijer tijdens dat gesprek toe- gezegd hebben vijf jaar kadegeld vooruit te willen betalen Voor de Maassluise winkeliers uit de binnenstad wordt het steeds moeilij- ker om enthousiast te zijn voor het plan van een veerdienst naar Londen. Een van hen vertelde ons: ..We zijn heel erg blij geweest met die plannen van Conro Enter Lines om vanuit Maassluis met draagvleugelboten naar Londen te varen. met daarbij een terminal en een hotel aan de Burg. de Jonghkade. We hebben inmiddels twee gesprekken gehad met Vahrmeijer die ons enigzins over de teleurstelling na de akelige bench- ten over hem heenhielpen. We zagen het weer zitten maar nu, na die arrestatie, ik weet het niet, ik hoop desondanks dat de plannen doorgaan. Het zou leven in de brouwerij beteke nen op het Hoofd en wij zouden daar ook ons voordeel bij hebben. We zou den deze week weer een gesprek hebben met Vahrmeijer maar dat zal nu wel niet doorgaan denk ik zo.." Wethouder Hummelen denkt ook niet dat voorlopig gesproken zal kunnen worden met Vahrmeijer maar zijn verwachting is dat het college verdere gesprekken zal voeren met de heer Van Eendenburg uit Maasland. Het college wil niet eerder een beslissing nemen na kennisname van het rapport en wil tevens de uitslag van een enquete onder de bewoners van 't Hoofd afwachten. De wjjkve- reniging en de leefbaarheidsgroep het Hoofd zullen aan alle bewoners vra- gen hoe zij tegenover de eventuele komst van een veerdienst, terminal en een dertig meter hoog hotel aan- kijken. Het college hoopt de antwoorden hierop 9 mei in haar bezit te hebben AMVDH SCHIEDAM - De werkgroep Vluchte- lingenopvang die vanuit de Hervorm- de Gemeente is opgezet heeft binnen- kort behoefte aan allerlei soorten huisraad zoals serviesgoed. bestek. ge- reedschappen: huishoudelijke appara ten zoals stofzuigers, strijkijzers, was- machines, lornuizen en dergelijke; lakens. slopen en ander huishoudtex- tiel; vloerbedekkir.g en meubels. De werkgroep helpt vluchtelingen uit allerlei landen met het oplossen van de eerste problemen en het zoeken naar onderdak, totdat ze antwoord krijgen op hun aanvraag voor asiel. De vluchtelingen worden als het mogelijk is eerst ondergebracht bij gastgezinnen. Wie de werkgroep kan steunen door SCHIEDAM De Ki.v.e.Va kleuter- school gaat zich inzetten voor hen die in verre landen hun werk in zeer beroerde omstandigheden moeten uitvoeren. Met name denkt de school aan een project in Kenya Daarom wordt er ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de Vereniging voor Christelijk Onder- wijs Schiedam, zaterdag 10 mei een rommelmarkt gehouden. De markt duurt van 10 tot 2 uur op het plein van de kleuterschool in de Aleidaslraat 71. Tijdens de ronimelmarkt wordt de muziek ver- zorgd door I'cter Soeters. huisraad in te leveren ot zeltseen ka mer beschikbaar te stellen kan te- recht bij de Bethelkerk, Oude Maas- straat 24. 's avonds na zeven uur, telefoon 26.64.12 of na afspraak met de heer P Droge, Abbenbroekse- straat 4, geen telefoon ROTTERDAM De Snor, 1e Middellandstraat 122 Tineke, Nwe Binnenweg 224 De Boogies, Nwe Binnenweg 12 SCHIEDAM KETHEI W.C, Spaland. Hot van Spaland 44 AVONDSCHOLENGEMEENSCHAP SCHIEDAM STADHOUDERSLAAN 30 12 MEI 1980 VAN 09.00 -12.00 UUR "MOEDER—MAVO" Tevens gelegenheid tot inschrijven. Ook's avonds inschrijven van 19.00 tot 20.00 uur. Gebouw Stadhouderslaan 30 zou gaarne in kontakt komen met een 9 met Mavo opleiding, en in het bezit van een typediploma. Werktijden van 13.00-17.15 uur en een die in het bezit is van een typediploma. Werktijden van 9.00-13.00 uur en van 14.00-18.00 uur. Voor het maken van een atspraak. of nadere intormatie kunt u zich wenden tot Mevr. T. Lantrok. tel. 010-35.20.55. Schrittelijke sollieitaties te richten aan:

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 9