Pastoor Donkers viert veer tig jarig jubileum mm Vooroorlogse motoren H.B.S.S. start meisjeselftal Plaats al opgenomen in geplande tramlijnroute 1001 ideeen voor goed en gezellig wonen. WOON DAAQSE Margriethal Schiedam PEGIAALZAKEN IS 37,50 16,95,., 24.95 99.00 2,95 Een actieve krant in een actieve streek fiSIf >e«t- llil| 7 TENTEN ikawn^ L/ft"an289 SlAAPZAK AUTO HUREN? AUTO HUDSON 9j95 j i w 0034150^ i WOENSDAG 14 MEI 1980 t 5e JAARGANG NO. 28 WmmSmmmA ■&-1 "%1 of; Geen opvolger Muziek VOOR BETERE DUMP EN CAMPING Toegang f 4,-; kindpren en 65-plussers f 2,-. Zit- en bergmeubelen, keukens, slaapkamers, tapijten, gordijnen, kortom alles voor sfeer- vol wonen. Alles over isolatie en zonne/wind- energie. woensdag 14 t/m zondag 18 mei (dus 66k op Hemelvaartsdag) Openingstijden: 13.00 tot 17.00 uur 19.00 tot 22.00 uur Hemelvaartsdag en zondag 12.00-17.00 uur Vlaardingen Rotterdam Centrum Kralingen - Alexanderpolder Ommoord Noorderboulevard; Schiedam Centrum Kethel; Nieuwerkerk a/d IJsiel; Capelle a/d IJsiel De Terp; Vlaardingen Centrum; Krlmpen a/d IJasal Crlmpenhof. 2 stuks 3,95 rrmitTOTrnrTT-m uwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Jongeiui uit de Gorzen komen graag een praatje maken' /N -s, x-'-: SCHIEDAM Pastoor Donkers van de Heilig Hart Kerk aan de Rijnstraat in de Gorzen vierde zondag 11 mei zijn 40-jarig jubileum. Sinds 1940 oefent hij het priesterambt uit en in al die tijd is hij in zeven kerken werkzaam gewcest. In Schie- dam-Zuid is pastoor Donkers al vijftien jaar een bekende figuur, en vooral bij veel jonge- ren graag gezien. Het klinkt een beetje vreemd: een pastoor die in verschillende kerken zijn ambt heeft uitgeoefend. Pastoor Donkers vertelt dat het vroeger heel normaal was om, om de paar jaar van werkkring te veranderen. „De mensen leren je te goed kennen, vond men toen. Tegenwoordig is dat an- ders". De kerk aan de Rijnstraat heeft financieel eigenlijk geen bestaans- recht meer en enkele jaren geleden dreigde het bisdom de kerk te sluiten. ,,Maar", vindt pastoor Don kers, „dan zou in heel Schiedam-Zuid geen kerk meer zijn. De Hervormde kerk was toen al dicht en in de Gere- formeerde kerk zit een bibliotheek. Het is financieel wel moeilijk, want de kerk moet van 45.000 gulden per jaar in stand gehouden worden, terwijl de doorsnee-gemeentes mini- maal zo'n 80.000 tot 90.000 gul dens nodig hebben om draaiende te blijven. Maar in de Gorzen gc- beuren zulke interessante dir.gen, vond dat de kerk moest bestaan om zijn sociale te kunnen blijven vervul- Door Milja de Zwart. fenen de koren en kunnen feestjes gegeven worden". Pastoor Donkers heeft in de veertig jaar dat hij priester is altijd erg veel belangsteliing voor de jongeren gehad. „Vanaf hun twaalfde onge- veer tot hun twintigste hebben de jongeiui het vaak moeilijk. Ik pro- beer ze te helpen door met ze te praten, ze de gelegenheid te geven zich een beetje af te reageren. Daar- om heb ik ook altijd clubs opgezet: een paar ping-pongtafels, een bil- jart en een tafelvoetbalspe! kunnen overal wel een plaatsje vinden en dan komen de jpngelui maar hier spelen of sporten. In die veertig jaar ben ik'vaak op het malje geroe- pen vanwege die clubs: er kwamen maar gemengde huwelijken, tussen jongens en meisjes van een ander geloof van. Toen ik hier kwam was ereenjeugd- club van de kerk, maar die moest weg toen de kapelaan wegging. Toen kwamen er jongeiui van andere jeugd- clubs, de ongebonden clubs. Ik heb tegen ze gezegd dat ze hier maar moesten komen spelen en heb een tafeltennisspel achter in de kerk ge- zet. Maar meisjes mogen ze niet mee- ndmen, die brengen die jongens hun hoofd maar op hoi. En het kan na- tuurlijk geen hippe zooi worden, het blijft een kerk hier. Pe jongens die .hier komen maken vaak een praatje met me in de pastorie. Eerst kwamen ze allemaal met verhalen van: „pastoor, ik verveel me eige rot", maar ze weten dat ze bij mij altijd terecht kunnen. Ze helpen ook bij karweitjes in de kerk zoals lampen ophangen (liefst bovenin de nok, lekker spannend) of nu versieren voor het jubileum. Zo dat ik blijven functie len. Dat heeft wel met zich meegebracht dat ik niet zonder meer met A.O.W. kon gaan toen ik vorig jaar 65 werd. Er was geen opvolger voor me dus ben ik maar doorgegaan. Alleen wilde ik niet meer in de pastorie wonen en ik heb nu een flatje op de elfde etage. De bovenruimte van de pastorie is nu de behuizing voor de Telefonisch# Hulpcentrale Waterweg Noord geworden, en beneden oe- kunnen ze ook nog lets nuttigs doen, want alsmaar zitten en drinken en muziek luisteren gaat ook vervelen. Ze mogen hun eigen muziek mee- nemen hier naartoe. Soms vraag ik er zelfs om, als ik het idee heb dat ik weer achterloop. Laatst heb ik ze gevraagd een paar platen voor me te kopen". Pastoor Donkers laat me de elpee's zien. Pink Eloyd, the Romantics, Santana hebben ze voor hem uitgezocht. ,,Sommige vind ik ook echt mooi" bekent de pas toor. „Die jongens vragen zich soms af waarorn ik die kerk in stand houd. Nou, ik vind dat zoveel mensen tegenwoordig langs elkaar heenleven. In de kerk ontstaat er een band tus sen de bezoekers. En dan zijn er mensen die leven van* eten, drinken en morgen gaan we dood. Ik probeer het geestelijke leven erin te houden, want mentaal moet er wel inhoud blijven bij de mensen. Ik zie niijn functie meer als een menselijke, doorweven met de gods- dienst. Mensen hebben altijd pro- blemen, en daarin moet de kerk ze biistaan. Ja, en als ze je mogen, gaat dat wel goed. Het is ook niet /o dat de kerken leeglopeii: er komen wel minder mensen. maar alleen degenen die tegen hun,./in in de keri moesten zitten znn verduetten Daardoor is de steer tint, is de ker- kclijktr gebeurtentsscn Veel beter ge worden dan vroegc want men moet tenslotte t u t meer. Ik vind dat wel een goede oniiv,„keling, ook voor ons/ett. wanneer de franjes aan het kerkelijke gebeuren zoekraken ontstaat er misschien een goede kerk op basis van verschillende culturen en opvattingen". Omstreeks eep uur of vier lopen allerlei jongeiui langs de pasto rie. Ze kijken; naar binnen of de pastoor er zit en zwaaien. ..Die jongeren, ik ken ze bijna allemaal. Ze zoeken wat gezelligheid hier, of komen dingen die diepe indruk op hen gemaakt hebben hier be- spreken. Het is', maar goed dat ik nu niet meer in' de pastorie woon, anders lieten ze- me helemaal niet meer met rust". Twee jongens steken hun hodfd om de deur. .Pastoor, mogen we tafeltennis- sen?". Hz.s&pl - \A v> fStsim 5 "I'astoor Donkers„Ik probeer het geestelijke leven erin te houden". Voor de foto hidden de meisjes zicli met veel plezier in het H.B.S.S. shirt. Aanstaande zaterdag 17 mei zal een waar ..rijdend museum", een stoet van 50 vooroorlogse moto ren, voorafgegaan door een „old- timer", een toerrit maken door Hoek van Holland, Maassluis, Vlaardingen en Schiedam. In Vlaardingen en Maassluis wordt halt gehouden en kunnen belang- stellenden de 50 voorloorlogse motoren bezichtigen. Zie voor routebeschrijving en meer infor- matie onze pagina over deze oude motoren, elders in dit blad. SCHIEDAM In het komend sei- zoen zal de voetbalsport in Schiedam niet meer uitsluitend door leden van het mannelijk geslacht worden beoefend. Bij de voetbalvereniging H.B.S.S. aan de Sportlaan zullen dan namelijk de eerste vrouwen officieel de grasmat gaan betreden. ,,Een aantal maanden geleden", vertelt de hcer Klink (voorzitter van H.B.S.S.), verzocht de K.N.V.B. ons de mogelijkheid om een meisjeselftal, voor negen tot twaalfjarigen, op te richten nader te onderzoeken". Inmiddels meldden zich bij de vereni- ging ruim vijftien meisjes aan waarna het werk voor het bestuur eigenlijk pas begon. „Nadat we definitief hebben toege- zegd te gaan starten moet er wel het een en ander geregeld worden", zegt de heer Klink. „Om te begin- nen zal er een competitie-schema worden gemaakt waarin wordt ge- speeld tegen andere meisjeselftallen binnen het Rijnmondgebied". Ook op het gebied van de accommo- datie zal er wat moeten worden ge- organiseerd. De vereniging beschikt namelijk niet over een dameskleed- ruimte. „Tot nu toe", gaat de voor zitter verder, „hebben we eerf stille hoop dat de nog steeds bij ons inwo- nende korfbalvereniging tegen die tijd is verhuisd naar een eigen terrein. Dan krijgen wjj die ruimte weer vrij en is het probleem van de baan. Bovendien starten we binnenkort met de bouw van nieuwe kleedloka- Ien, waarbij de dames ook niet ver- geten worden. Naast het voetballen zal er door de meisjes ook worden getraind. Dat kan gelukkig mooi worden ingepast op de woensdagavond omdat dan te- vens onze damestrimclub hier aan het werk is". Inmiddels kjjken de meisjes met spanning uit naar het komend sei- zoen waarin voor hen het eerste fluit- signaal zal klinken. Wie zich nog in hun gelederen wQ scharen kan contact opnemen met Christel Griep van de jeugdcommissie van H.B.S.S. via telefoonnummer 709151. GROENELAAN 31. SCHIEDAM-ZUID TEL. 010- 732773. V in 1210 cm bij 166cm 2 PERSONEN van 130,- KATOENEN SLAAPZAK N.S. station Kethel komt er SCHIEDAM - Volgens wethouder Zijdeveld is minister Tuynman (Verkeer en Waterstaat) voornemens tot de bouw van een station Schiedam-Ketliel over te, gaan. Het station is dan ook terug te vinden in de planning van de aan te leggen tran.verbinding tussen Schiedam-Noord en Rotterdam. Opgejut door het enthousiasme van bet ministerie (en daaraan gekoppeld de vrees dat het anders wel eens de geldkraan wat minder ver open zou kunnen zetten) is de gemeente een half jaar na de toezegging al met een vrij vol- Icdig plan gekomen. rechtstreeks naar Rotterdam-Cen trum gaat, er hoeft dus niet op het Marconiplein overgestapt te worden zoals hier en daar verondersteld Zie verder pag. 3 Zijdeveld baseert de komst van het NS-station op uitspraken van de minister. De bewindsman verklaar- de vori/o week dat er tussen Rot terdam-Schiedam en Den Ilaag- Rijswiik een baanverdubheling dient te komen. Een verdubbeling die noodzakeliik zou zijn om de inter- city's de stoptreinen te laten passe- ren. Deze laatsten kunnen de snel- treinen niet meer voor blijven in- dien het aantal stops uitgebreid VUF wordt. Station Kethel komt er dus, concludeert de wethouder. Als straks de wijk Spaland is vol- gebouwd, en de tramverbinding vanuit Woudhoek-Noord is doorge- trokken, komt bij het station het eindpunt van tramlijn 1 te liggen. Dat zal in ieder geval na 1985 zijn. Een jaargetal dat het ministerie als streefdatum voor een verbinding (Woudhoek)- Noord- Rotterdam heeft aangegeven. Ook moeten bin nen een jaar de bestekken bij Ver keer en Waterstaat gedeponeerd zijn. Vandaar dus dat de gemeente Schiedam al zo snel met een vrij volledig plan is gekomen. In eerste instantie stelde het ministerie zich al garant voor een bedrag van on- geveer 76 miljoen gulden. Extra geld zal nog uitgetrokken worden voor een ongelijkvloerse kruising bij de treinrails op de Nieuwe Damlaan, en voor een uitbreiding richting Spaland. Bij de infratructuur en de onder- bouw van de aan te leggen railver- binding wordt uitgegaan van een sneltram. De eerste jaren zullen er in Schiedam echter gewone trams blijven riiden. In het traiect (dat Luxe- en diverse bestelauto's Talafoon 010-267469, Groanelaan 33. Schiedam. Rechthoekige emmer. bruin. Inhoud 14 Itr. Varita Sinds ongeveer vcertien dagen is er iets niet pluis in huis. Zo denkt onze hond er tenminste over. On- derwerp van haar argwaan is de grote diepe kast in de woonkamer die is gevuld met allerhande zaken. De inhoud en'an in teres- seerde onze vienoeter altijd bij-. zonder want je kon natuurlijk nooit weten wat voor lekkers o) leuks er achter zo 'n gesloten deur verborgen werd Standenstoel in 5 standen verstelbaar. Met 4 cm dikluxe kussen Leifheit vloerwasser met uitwringmechanisme van 26,-voor Tuinverlichting kompleet met persglaslamp, druipwaterdicht. eenvoudigopelke plaats temonteren Onze prijs 78 Fraaigeslepen drlnkservies Pompadour" van echt kristal Bestaat uit 6borrel-,6sherry-, 6 wi|nglazen,- 6 likeurcoups en 6 tumblers, totaal 30 dig. van 175,50 Voor slechts Kristalheldere wandlampopbatterij met trekschakelaar Handigindeschuur. kelder. caravan enz jot per stuk 2j50 Handlge allesopener, opent alie soorten potten en flessen moeiteloos. Aluminium schaardroogrek. Geheel inklapbaar, met 10 m. geplastificeerde drooglijnen. 3CKALORIK Tostl-toaster. Roostert 2 tosti's tegelijk aan beide kanten bruin. 120 Tot een aantal wekcn geleden was direct bij de kast geopend werd en keek ze er dan ook altijd direct bij als nieuwsgierig toe wat eruit kwam. Momenteel loopt ons huisdier echter met een wijde boog om de kast deur. die ze nu liever gesloten ziet. heen. Die grote handige op- bergniimte zit volgens haar name lijk plots vol spoken. Rode, groene, witte en oranje in verschil lende grootte. "Je krijgt er als hond de kriebels van. A J en toe komt er zelfs zo'n engerd naar buiten en liuppelt door de kamer met ecu hoogmoed alsof hij er al zijn hele leven heeft gewoond. Je mgharen gaan er van overeind staan en het liefst zou je je tanden laten zien en dat vreemde ding wegjagen. Tussen willen en durven zit alleen nog een groot versvhil. Bovendien is vechten iets dat eigenlijk niet huort, zodat je als viervoeter beter zo waardig mogelijk de kamer kan verlaten om je op de gang temg te trekken tot het spookuur voorbij is. Intussen hebben zij daarbinnen de grootste pret want de overige huis- genoten vinden die spoken blijk- baar erg leuk. Ze proberen me dan ook icdere keer weer gentst te stellen en me over te halen gewoon in de kamer te blijven als er weer een losloopt. Maar daar trap ik als slimme hond niet in. Ik weet nog altijd veel te goed wat er jaren geleden gebcurde toen ik voor de eerste maal kennismaakte met zo 'n griezel. Hij zag er best leuk uit, i>ond Ik toen en besloot er mee ge gaan spelen. Nog maar nauwclijks was de pret begonnen of er klonk een vreselijke klap, waardoor ik van schrikt haast tegen het plafond vloog, en toen... was er niets meer.Het speelmakkertje was op- eens verdwenen. Dit zal zich na tuurlijk ergens in een verborgen lioekje stiekum rot te lachen, net als mijn baas en het vrouwtje die me wel kwmaen troosten maar intussen toch de grootste lol hadden. Ik besloot toen echter me nooit meer met zo'n vreemdsoortig weten in te laten. Wat zegt u Waarvver ik het heb? Over een luclitballon natuurlijk

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 1