Renovatie geeft problemen Schiedams Nieuwsblad MedaiUe Orpheus Als de TV niets biedt vrijdag^ Vakantie Voordeel naar het Griekse Eiland Rhodos in hotel Blue Bay 895.- Posltle kleding Sonique 169.- CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING Quick 80 "1-2-3" opxct tent Vendor halfdons dekbedden 13.50 Babymeubeltjes Reconstructie commissie tegen A4 Harpe Davids valt in de prijzen 1 persoons kamertoeslag 105.- per week p.p. 1 WOENSDAG 14 MEI 1980 20-520 SCHIEDAM Ongeveer twee maanden geleden is men in Tuin- dorp-Kethel begonnen aan de renovatie van de woningen die hier zo'n dertig jaar geleden werden gebouwd. De steeds toeneniende klachten deden de gemeente, die eigenaar van de woningen is, besluiten de boel grootscheeps aan te pakken. In juni negentien- achtenzeventig begonnen in verband hiermee de eerste besprekin- gen tussen de bewoners, waaruit een werkgroep werd samenge- steld, en de dienst woningbeheer der gemeente Schiedam. Klungelig naar door RIA KOPPENHAGEN Grote bende Nieuw systeem McrcuriutttrMt 41, tfl. 34.21.63, VLAARDINGEN Film Concerten Quibus J: vy Kbittsitmeifo -y i, Gemaakt van sterk, waterdicht 100% katoen met ingenaaid kuipgrondzeil Stokvrij door luifelboog aan voorkant Afm.: 200x200+40 cm., hoogte voor 180 cm. Gewicht 11 kg. Binnen 3 minuten opgebouwd. Van 199.- voor Herenanklets 65/35 Acryl/polya- mide. 2 paar 5.50 In uni. 80/20 Acryl/ polyamide 6x2 rib, 10kleuren pa 2 paar H.3U Slazenger tennis- schoenen Geheel leer met sterke, slipvaste PU.zool Komfor- tabele leest mt 36-46 42.50 Kwaliteitsvullmg 15% eendedons en 85% dons- veertjes. Karostep systeem voor goede dons verdeling. Lits-jumeaux 240x200 cm. Van 265.- voor 225.- 2-persoons 200x200 cm. Van 225.- voor 195.- 1-persoons 140x200cm IOC Van 149.- voor I AW Damesslips Van 100% katoen in fijnrib tricot Prima pasvorm Wit. Maten 40 t/m 50. 3 stuks van 8.- voor jm Shopper Bovenrits en extra voorritsvak. In naturel Ten eerste een schattig ledikantje en ten tweede een bijpassende kast met commode-klep. U kunt kiezen uit twee uitvoeringen. De kleuren zijn bruin/grenen. Geheel kompleet van 495.- voor j/},- VROOIVm DREESM ANN 8 dagen op basis van h.p (inkl. 1500drachmen in t hotel te besteden) 15 dagen op basis van h.p. p.p. (inkl. 3000 drachmen in t hotel te besteden) Vertrekdata vanaf Schiphol op zondag: vanaf 25 mei t/m 29 juni. Vertrekdata ook vanat Brussel op vrijdag: vanaf 16 mei t/m 27 juni. Bij vertrek Brussel reductie 75.- p.p. op voornoemde prijzen. Het reisburo van Vroom Dreesmann (ook geopend op koopavonden en zaterdags) Deze reizen worden op initiatief van Vroom Dreesmann georganiseerd en uitgevoerd door Belair volgens de voorwaar- den uit het zomerprogramma 80 en de algemene voorwaarden der ANVR. B eroering rond vernieu wingen In T uindorp-Kethel Via de vragenlijsten die in de wijk werden verspreid kregen alle bewo ners de kans hun grieven em wensen kenbaar te maken. A1 spoedig werd hierbij geconstateerd dat de de voor- naamste klachten neerkwamen op de last van vocht en tocht, wat door kie- rende ramen en scheurende wanden naar binnen kwam. De meest uitgesproken wens was dan ook het aanbrengen van isolatie, het hersfellen van ramen en deuren, aan- leg centrale verwarming en het op- knappen van de buitenzijde. in beperkte mate werd er gevraagd om modernisering van keukens of badge- legenheid. Na een fiks aantal besprekingen kwa- men de wijk-commissieleden en de gemeente overeen dat de werkzaam- heden beperkt zouden blijven tot het plaatsen van nieuwe raamkozijnen, dubbele beglazing, isolatie van muren en dak, vernieuwde voordeuren, de aanleg van centrale verwarming en aanpassing van de elektrische installa- ties. Voor de huurders betekende dit een huurverhoging van f 70,- per maand waarvan f 12,— bestemd is voor de centrale verwarming. Nadat de besprekingen waren afge- sloten kon het renoveringswerk gaan starten. Twee woningen in de Peren- laan werden als proefwoning aange- wezen. In 66n hiervan is de heer Bar- neveld gehuisvest die tevens deel uitmaakt van de opgerichtte werk groep. „We waren alien van mcning dat er begonnen moest worden met een 3 Voor Dr. Kuiperkade 6 Maassluis. Tel. 01899- 20621. Passage 232 Waddinxvecn Tel. 01828-5427. Onderdeel van de Rijnmond West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen. Verschijnt op woensdag huis-aan huis in geheel Schiedam. Kantoor Rijnmond West Combi natie: Hoogstraat 122 in Vlaar- dingen. Telefoon: 010 34.67.11. Agentschap: Eurotyp, Rotterdamsedijk 238, Schiedam. Postadres: Postbus 195, Schie dam. Redaktie: Yvonne Hontele. Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010 - 13.24.89 (van 8.30 tot 17.30 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur. Redaktionele kopij dient uiterlijk maandag 17 uur binnen te zijn. woning waarin een lid van de com- missie woonde zodat we direct kon- den reageren als er iets niet naar wens ging. En dat bleek al snel nood- zakelijk te zijn", vertelt hij. „De ma- nier waarop men hier gewerkt heeft en nog steeds mee verder gaat is ronduit klungelig te noemen. Met het verwijderen van de oude raamkozijnen brokkelden stukken van de muur mee. Dat zoiets niet te voorkomen is begrijp ik best, maar wat ik niet begrijp is dat die gaten niet fatsoenlijk gedicht worden. De nieuwe ramen zijn erin gezet SCHIEDAM De reconstructiecom- missie Midden Delfland heeft tijdens een vergadering op 23 april jongstle- den een motie tegen de aanleg van rijksweg A4 aangenomen met 6 stem- men voor, 1 stem tegen en 2 onthou- dingen. Met deze motie schaart de Recon- structiecommissie zich achter het standpunt van de provincie ten aan- zien van de aanleg van de rijksweg. De Reconstructiecommissie is van mening dat de aanleg van de A4 niet noodzakelijk is voor de landbouw in Midden Delfland en zelfs van schade- lijke invloed hiercp zoo kunnen zijn, terwijl de rijksweg in strijd is met de belangen van natuur, iandschap en openlucht recreatie in Midden Delf land. SCHIEDAM In verband met zijn veertig-jarig dienst jubileum bij Botel- lo B.V. Coca-Cola is aan de heer J. Lubbe, wonende te Rotterdam, de zilveren ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau toege- kend. De onderschciding werd op 9 mei uit- gereikt in het bedrijfsgebouw van Bo- tello B.V. te Schiedam. SCHIEDAM - Tijdens het „Drum- en majorettefestival op zaterdag 3 mei te Maassluis, waaraan 18 muziek- verengingen deelnamen, heeft de Schiedamse Drumband van de Chris- telijke Drumband van de Christelijke Harmonievereniging Harpe Davids" de eerste prijs in de derde divisie we- ten te bemachtigen. Ook de mini- rettes van „Harpe Davids", die voor het eerst aan een festival meededen, brachten het er goed vanaf: zij kre gen de vierde prijs in de jeugddivisie. SCHIEDAM - Het Schiedams Man- nenkoor Orpheus" neemt op He- melvaartdag (15 mei) deel aan de manifestatie ,,Zangershof in Flevo- hof". Hieraan doet cen twintigtal mannenkoren uit heel Nederland mee, zodat er op verschillende podia in de Flevohof de gehcle dag concer- ten van ongeveer 25 minuten lang te beluisteren zullen zijn. De toegangs- prijs voor de Flevohof is ongewijzigd, men hoeft voor de manifestatie dus niets extra te betalen. waarna er van binnenuit nieuwe ko- zijnen zijn aangebracht. Daardoor zie je die gaten weliswaar niet meer maar ze zitten er wel. Naar mijn mening heeft isoleren op die manier ook weinig zin en voor die isolatie moeten we straks wel gaan beta len". Grootste ergernis van de heer Barne- veld is echter de slechte controle die er van gemeente-zijde is bij de reno- vatie-werkzaamheden. ,,Die werklieden van het bedrfj f dat hier bezig is rommelen maar wat aan. Geen mens komt er eens kijken wat er nu eigenlijk gebeurt. Al direkt toen ik zag hoe vreemd men te werk ging hing ik aan de telefoon. Op veer- tien april zou er iemand komen kijken maar toen heb ik niemand gezien. Nu is het zes mei en zitten al die gaten keurig weggemoffeld achter de houten platen". Ook over de afwerking is men bij- zonder slecht te spreken", zo gaat de heer Barneveld verder, „veel be woners hebben al laten weten deze wijze van aflevering niet te accepte- ren. Het hout van de kozijnen is zo ruw dat het niet af te nemen is. Daar komt dan nog bij dat bijna alles scheef erin zit en we nog altijd last hebben van tocht". „Na alle ellende die we ervan gehad hebben zou je toch wel iets beters verwachten", zegt de heer Barneveld geemotioneerd, „momenteel staat er een werkkeet waarin de boel zoveel mogelijk passend wordt gemaakt maar toen ze hier begonnen stond dat ding er nog niet en moest alles in huis gebeuren. Het was hier zo'n bende dat we twee dagen buitens- huis gegeten hebben want we konden niet bij het gas of de aanrecht ko men. Overal tot op ons bed toe lag het gereedschap van die werklui. Nu zijn ze al zo'n twee maanden bezig en nog zijn we niet uit de rommel". Inmiddels is de bel gegaan en staat er een verontrustte wijkbewoner op de stoep die wel eens wil weten hoe- ver de werkzaamheden bij de heer Barneveld nu eigenlijk gevorderd zijn. ,,Er is ons verzekerd dat de boel voor de winter in orde zou zijn omdat we wegens ziekte van mijn vrouw dan niet meer met die opengebroken boel kunnen zitten", zegt de heer Rood- Roodbol die aan de Hargsingel woont, „maar als het in dit tempo doorgaat zie ik niet zitten dat ze dat halen". Even later vertelt de heer Barneveld dat dit soort vragen hem dagelijks worden gesteld, „iedereen weet dat er moeilijkheden zijn. Als commissie zijn wij ten voile verantwoordelijk voor wat er gebeurt. Vandaar dat we er zo fel bovenop zitten want het gaat niet alleen om mijn huis maar om al die anderen die straks volgen". Bij de gemeente is men er intussen wel van overtuigd dat een aantal klachten inderdaad gegrond zijn. „De moeilijkheden worden eigenlijk grotendeels veroorzaakt doordat er gebruik wordt gemaakt van een ge heel nieuwe methode", vertelt de heer Verdoes van woningbeheer, „het systeem is afkomstig uit Duitsland waar het uitstekend voldoet. In Ne derland is het tot nu toe alleen toege- past in Nijmegen en Wageningen. Het naar voren halen van de kozijnen is dus ook voor de mensen die het werk moeten doen volslagen nieuw. Natuurlijk staat alles wel op tekening maar tussen dat en het werken in de praktijk zit togh wel een groot ver- schil". Met betrekking tot de gaten, die niet zijn gedicht, yerklaart de heer Ver does. ..dat is bouwtechnisch absoluut onnodig. De isolafieplaten die aan de buitenzijde tegen de muren worden aangebracht laten geen greintje kou of vocht door. De binnenzijde is afgewerkt door de houten raamkozij nen. Die gaten vullen zou onnodige uitgaven met zich nteebrengen". Wel eens is de gemeente-ambtenaar het met de klachten over de wel wat slordige afwerking. „Gisteren (een dag na ons gesprek met de heer Bar neveld) ben ik er wezen kijken. Daar- bij kwamen enige kleine dingen naar voren die niet zijn zoals het moet. Er is bijvoorbeeld een raam dat niet goed sluit en daardoor tocht veroor zaakt. Die dingen zullen binnenkort aliemaal worden nagelopen. Ook het ruwe houtwerk zal moeten worden nageschuurd want dat kan zo niet blijven. Voor de andere wonin gen gebeurt dat straks aliemaal in de werkruimte die er inmiddels is zodat de rommel voor de bewoners zoveel mogelijk beperkt blijft". Heel vervelend vindt de heer Verdoes de overlast die de familie Barneveld in het begin heeft gehad, „ook wij konden dat niet voorzien. We hadden erop gewezen dat de renovatie juist in de proefwoning nogal wat rommel zou geven. Daar zag men toen niet tegenop. Blijkbaar heeft men de boel flink onderschat waardoor alles zwaar tegenviel". Tot slot vertelt de gemeente-ambte naar dat hij de komende week weder- om gaat kijken hoe het werk vor- dert. „Uiteindelijk zijn ook wjj ge- baat bij goed afgeleverd werk", zegt hij. GRIFFIJN In de week van 14 tot en met 21 mei Jeilgdfilm draait in het Passage Theater de film „Escape to Athena", Het verhaal speelt zich af in de tweede wereld- oorlog op een Grieks eiland dat als gevangenenkamp dienst doet. De gevangenen die hier zitten zijn blijkbaar met zorg gekozen want alien hebben zij verstand van waar- devolle oudheidkundige voorwerpen. Majoor Hecht (Roger Moore) die het bevel voert is afkomstig uit Wenen waar hij werkzaam was als anti- quair. Al snel ontdekken de gevange nen dat de majoor het Duitse rijk minder trouw is als hij doet voorko men. Regelmatig houdt hij waarde- volle voorwerpen, die zij moeten op- graven, voor eigen gebruik achter. Terwijl een aantal gevangenen, na een ontsnappingspoging, in een onder- aardse gevangenis belanden beraamt de leider van het verzet op het eiland een plan. Vanuit het bordeel, dat zijn vriendin beheert, wordt alles geregeld om een overval te plegen op een klooster dat door de Duitsers wordt bewaakt. De film waarin sterren als Telly Savalas, David Niven en Elliot Gould de hoofdrollen vertolken is toeganke- lijk voor personen van 12 jaar en ouder. De voorstellingen zijn dage lijks om acht uur 's avonds, behalve op vrijdag en maandag. In Passage Bio staat voor de tweede achtereenvolgende week „In de ban van de ring" op de spoelen. Ook deze film is toegankelijk voor personen van 12 jaar en ouder. De voorstel lingen zijn dagelijks om 2 en 8 uur, behalve op zondagmiddag en maan dag. Vervolg voorpagina wordt) wordt de mogelijkheid open gehouden voor een aftakking naar Vlaardingen. Het Openbaar Lichaam Rijnmond hoopt nog altijd dat deze gemeente zijn extreme eisen zal laten vallen en alsnog mee doet. Vlaardingen ziet namelijk alleen iets in een railverbinding door de stad als het ondergronds wordt. lets dat, vooral financieel, geen haalbare kaart lijkt. Volgens Rijnmond komt de railver binding als het regionaal benut wordt nog veel beter tot zijn recht. Zijde- veld hierover: ,,Je moet niet eng stedelijk bezig zijn. Als Vlaardingen alsnog mee wil doen zullen we dat zeker met gejuich begroeten". Gebaseerd op het te verwachten reizigersaanbod is er in samenwer- king met de RET al een frequen- tieregeling vastgesteld. Een bijzon- der comfortabele regeling voor de mensen die van het openbaar ver- voer gebruik willen maken. Met uitstappunten bij de spbrthal Mar- griet, nabij bad Groenoord en het N.S.-station Nieuwland wordt het tramvervoer met zo'n hoge frequen ce bijzonder aantrekkelijk. Zo zal er in der eerste jaren in de spits- perioden tussen Schiedam-Noord en Schiedam-Centrum om de vijf minu ten gereden worden. Tussen Schie dam-Centrum en het Marconiplein is het zelfs om de 2 1/2 minuut. Bui- ten de spits is het respectievelijk 7 1/2 en 3 3/4 minuut. De wethouder verwacht dat er vol- gend jaar al werkzaamheden verricht zullen worden, waarna de verbinding Schiedam-Noord—Rotterdam in 1985 een feit moet zijn. Het minis- terie moet dan wel even enthousiast mee blijven werkei) als tot nu toe het geval is geweest. Zijdeveld twijfelt daar echter niet aan. ,,Ze zitten echt als een bok op een haverkist". Op zaterdag, zondag en woensdag- middag is het Passage Theater geopend voor de jeugd. Dan begint om twee uur voor hen de film „Asterix verovert Rome". Vrijdag 16 mei wordt er in het Passa ge Theater een orgelconcert gegeven door A.Loxam. Het concert begint om acht uur's avonds. Het maandelijkse orgelconcert in de Aula van het Stedelijk Museum zal op zaterdag 17 mei worden verzorgd door Jaap van Doom. Deze cantor- organist van de Marcuskerk te Utrecht studeerde orgel, school- en kerkmuziek aan het Utrechts Conser- vatorium waarna hij zijn opleiding aan het Rotterdams Conservatorium afrondde met het diploma solo- orgelspel. Het concert begint om, 15.00 uur. De toegang is gratis. Tot en met 26 mei kan men in het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat nog gaan kijken naar twee tentoon- stellingen over de tweede weTeid- oorlog. De fototentoonstelling kwam tot stand in samenwerking met de Anne Frank Stichting. De andere is getiteld ..Schiedam tijdens de jaren 40-45". Het museum is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur, zondags van 12.30 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. k«erlus *Het traject gaat er als volgt uit zien: Vanaf Je Rotterdamse dijk via de Koemarkt de Broersvest op. De lialtes op de Koemarkt komen te vcrvallen. Daar- voor in de plaats komen haltes ter hoogte van de Passage en de Lange Kerkstraat. n„ De tramverbinding loopt na de Broersvest door over de 's Gravelandseweg waar bij de kruistng met de Honnerlage Gretelaan een halte moet komen. De tram gaat dan linksaf de Van Haarenlaan op, maar zal aanvankelijk aan de zuidzijde blijven rijden. dit om het verkeer op het plein 4^-45 met te hinderett Ter hoogte van de Jan van Zutphenstraat steekt de tram de Van Haarenlaan over en komt aan de noordkant te rijden. De haltes op de 1 an Haarenlaan lig- gen bij de Parkweg en de Piersonstraat. r de beide perrons) Andere halteplaatsen zijn ter hoogte van sporthal Margriet, de Laan van Bol'es en de Jozef Oreliossingel/Hargsingel. weg tussen de Zwaluwlaan en de Sehcepvaartweg (Woudhock-Noord) gaat via het Bachplein en wel tussen het wijkontmoetingscentrum en het wuikel- De weg I centrum Daar is eveneens een halteplaats geprojeclecrd. Aan de stedebuuwkundige inpassing van de trambaan in Woudhoek-Noord wordt nog gewerkt. Gedacht wordt aan een tracermg aan de oost.ijde. Haltes zouden dan kunnen komen ter hoogte van het Van Gasterenpad, de kruising met de langzaam verkeersroute in Woudhoek-Noord en nabi/ Je Harreweg. Jn de toekomst zal er dan ook nog een tramverbinding in Spaland ingepast worden met de toekomstige ,\.S.- halte Schiedam-Kethel als eindpunt. ook geldig op de plaatselijke koopavond 80 A 2065

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 3