Doe mee aan onze motorfoto wedstrijd UEVEPAPA'S EN MAMAS GAAN MET HEMELVAARTSDAG NAAR BEEKSE BERGE Route toerrit oude motoren mmmmmmrnmmmmmmmmmmRijdend museum bezoekt Rijnmond mrnmmmmmmmmmmmmmmm Duizend gulden gratis winkelen Maassluis Vlaardingen Schiedam WOENSDAG 14MEI1980 20-523 Eerst in het Safaripark kijken, laehen, gicrcn en griezelen om 600 vvilde beesten en dan in het Strandpark klimmcn, glijden, varen, zwemmen en ponyrijden. Tussen Tilburgen Hilvarcnbcck. Tel. 013-320032. In de toerrit met vooroorlog se motoren rijden allerlei merken mee. Enkele hiervan zijn: Harley Davidsons van ver- schillende bouwjaren. Indian, Sarolea, enkele stuks DKW- RT, Henderson, BMW, Ace, Motosachocli. Norton, BSA en Ariel. Bij elkaar zijn er ruim vijftig motorfietsen. Vijftig vooroorlogse motorfietsen zullen aanstaande zaterdag mee- doen aan een gezellige toerrit van Hoek van Holland, via Maassluis, Vlaardingen en Schiedam, naar Rotterdam. Daar zullen de leden van de ,,Veteraan Motoren Club" deelnemen aan de Rotterdamse binnenstadsdag, waarna ze via Vlaardingen weer naar Hoek van Holland terugkeren. Het bezoek van dit ..rijdend museum" aan on ze regio wordt georganiseerd door bet Maassluis Nieuwsblad. de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Schiedams Nieuwsblad, samen de Rijnmond West Combinatie. Het belooft een bijzonder leuk kijkspel te worden en de stoet wordt geopend met een echte ..old- timer" automobiel, een Austin uit 1939, beschikbaar eesteld door garage Vari uit Vlaardingen. Veteranen Zoals u in dit blad kunt ver- nemen vindt aanstaande zaterdag een toerrit plaats van oude motorrijwie- len. Wie een fototoestel meeneemt en een folo schiet van een van de deelnemers(sters) aan deze rit, heeft de kans om een leuke prijs te winnen. De Rijnmond West Combinatie, be- staande uit het Schiedams Nieuws- blad, de Nieuw Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad stellen namelijk twee waardebonnen beschikbaar, een van SO een van 25 gulden, voor de twee nieest origi- nele foto's. De winnende opnamen zullen in onze kranten op donderdag 29 mei worden afgedrukt. llw foto kunt u opsturen naar de redactie, Hoogstraat 122 in Vlaar- dingen, met op de envelop de vermel- ding: "Motorfoto". VLAARDINGEN - De twee prijswinnaars van de actie ..gratis winkelen", die in december werd georganiseerd door de winkeliers- vereniging ..d'Oude Hooghstraat" in samenwerking met de Nieuwe Vlaardingse Courant gaan op za- terdag 17 mei bun prijs in koop- waar omzetten. De familie Bouw- meester, Chopin plein, Schiedam en de familie Van den Burg uit de Italiaansestraat in Rotterdam gaan dan voor duizend gulden gratis winkelen bij de leden van de winkeliersvereniging op de Oude Hoogstraat. tussen de Sluis en de Korte Hoogstraat BN-45d Emmaweg, de Cruquiusweg, de Havenweg, de Harwichweg, de Prins Hendrikstraat. de Prins Hen- drikweg, de Haakweg, de Nieuwe Laan en via de Maasdijk naar Maassluis. De route voert via de Westlandse- weg, de Wagenstraat, de Noord- vliet, P.C. Hooftlaan via de Lijnstraat naar het bloemhofje. Hier zullen de motorrijders wor den ontvangen door de winke liersvereniging van de binnenstad Maassluis die de deelnemers een kopje koffie zullen aanbieden. De stoet zal via de Lijnstraat, P.C. Hooftlaan de prinses Julianalaan Maasluis verlaten en over de dijk naar Vlaardingen rijden. De Maassluise dijk wordt gevolgd tot aan de Burg. Pruissingel, dan via de Westlandse weg voorbij de Molen de Kortedijk op. ca. 1 2.00 uur: Ontvangst op de Oude Hoogstraat door de nieuwe voorzitter van de winkeliersvereniging d'Oude Hooghstraet", de heer John Koh- ler. De vereniging zal de motorrij ders een lunchpakket aanbieden, dat door enkele lieftallige Vlaar dingse schonen zal worden uitge- deeld. Van 12.00 tot 13.45 uur worden de vooroorlogse motoren op de Oude Hoogstraat tentoongesteld. ca. 1 3.45 uur: De motorrijders vervolgen hun weg richting Rotterdam, waar ze gaan deelnemen aan de ..Binnen- stadsdag 1980". De route is als volgt: Westhaven- plaats, Schiedamseweg, tunnel Station Oost, richting Schiedam. Hier is de route: B.K.laan, Over de Vesten, Rotonde, Oranjestraat, Gerrit Verboonstraat en dan via de Rotterdamsedijk naar het Marconieplein, waar een politie- escorte de stoet naar de Laurens- plaats begeleidt. Van Rotterdam gaan de motoren laat in de middag weer terug naar Hoek van Holland, waar de Rijn mond West Combinatie de motor rijders een maaltijd zal aanbieden. *Een echte old-timer",een Austin uit 1939rijdt voorop. *De heer Piet Braat uit Poortugaal in vol ornaat op zijn Moto Sachoche 1926. *De eerste motor die rond'de wereld reed, een Henderson 4 cyl. 1180 cc. uit Detroit, Amerika. bouwjaar 1913. Vijftig Vooroorlogse motorfietsen in toerrit De Veteraan Motoren Club werd op 26 november 1955 opgericht. Het is een landelijke vereniging-, die op dit moment ongeveer 600 leiien telt. Dat zijn stuk voor stuk enthousiastelin- gen die bezeten zijn van oude moto ren. Feitellijk zorgen zij er voor dat een stukje geschiedenis van de mo- torrijwielen voor ons en voor het na- geslacht bewaard blijft. Met speurdersoog zoekt men de ma- chientjes op, waar die nog maar te vinden zijn. Men zorgt voor restaura- tie en/of reparatie. Daarbij moet men wel bedenken dat zoiets per motorrij- wiel gemiddeld zo'n 1000 man-uren kost. Het werk moet met de grootste nauwk^urigheid worden uitgevoerd en dat vraagt vee{ geduld en opoffe- ring, temeer daar onderdelen vaak niet of bijna niel meer te vinden zijn. Soms haalt men die van ver, soms moeten ze speciaal worden vervaar- digd en zo wordt het dan een dure hobby. Het kan dan ook niet anders of mensen die zich hiermee bezig houden moeten meer dan technische kennis en inzicht hebben. Ze moeten liefde hebben voor die oude voertui- gen. Men heeft in de club de oude mo toren ingedeeld in drie categorieen, te weten de oudste veteranen, de middeb veteranen en de jongste veteranen. De eerste groep be- treft motoren van voor 1920, de twecde groep heeft betrekking op motoren uit de tijd van 1920 tot 1930 en de derde groep stamt uit de tijd van 1930 tot 1940. De motoren zijn altijd particulier eigendom van de leden. In voorgaande jaren werden de oude beestjes vaak in het oosten des lands bereden, maar de laatste tijd trekt de club ook meer naar het westen. De rit van aanstaande zaterdag is daar een voorbeeld van, waarbij we er nog even op wijzen dat het geen rally be- treft, maar een gezelligheidsrit, een soort rijdende expositie. Wie meent dat er alleen door mannen aan wordt deelgenomen, vergist zich want menige motor wordt door een dame bereden. Alvorens de motoren na restauratie op de weg komen, wor den ze eerst aan een grondige keuring door de Rijksverkeersinspectie onder- worpen. Ze moeten namelijk aan alle eisen voor het wegverkeer voldoen. *Een echte Hollandse Simplex uit 1922 met een pittige 1 cylinder kopklep- motor. HOEK VAN HOLLAND - Zater dag 17 mei 10.30 uur: Vertrek vanaf het parkeerterrein van de Hoekse Boys aan de Dirk van den Burgweg. Voor vertrek ontvangen alle deelnemers een vaantje van ,,Alle Hens". De route voert dan via de 's Gra- venzandseweg, de Strandweg, de Prins Willemweg, de Koningin

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 5