Jong leven op kinderboerderij Hulpmiddelen voor blinden De fietsverbinding is er rls k r r MES IN 21SPECIAALZAKEN I - - PAVILJOEN 1,95 y y v 9,95 39.75 19,95 7,95 19,95 57,50 Een octieve krant in een actieve streek AUTO HUDSON Oranjebrug dicht Meer woningzoekenden Binnenstadswinkel open Mevrouw Schuitemaker in de bloemetjes gezet 20+ Dansen in Schiedam Karperconcours in het Beatrixpark WOENSDAG 21 MEI 1980 4e JAARGANG NO. 21 SCHIEDAM— Het Schiedamse Beatrixpark is een plaats waar heel wat mensen graag vertoeven, vooral met niooi voorjaarsweer. Er is dan ook van alles te doen zoals wandelen, fietsen, spelen op de grasvelden of in de speeltuin, pannekoeken eten in het pannekoe- kenhuis, zomaar lekker niets doen op een bankje in de zon, vissen of, wat haast niemand overslaat, een bezoek brengen aan de kin derboerderij. door Ria Koppenhagpn Ruimtegebrek 'i St - - If., -px* Mil1 Informatiekast Slippertje AUTO HUREN? Bkbbs met levende muziek Adr. de Ruyterstraat 6 (bij B.K. laan). Tel. 737009 Woensdag, vrijdag en zater- dag geopend van 20.00 tot 4.00 uur. Blf'"'r --- Rotterdam Centrum Kralingen - Alexanderpolder Ommoord - Noorderboulevard; Schiedam Centrum Kethel; Nieuwerkerk a/d IJssel; Capelle a/d IJssel De Terp; Vlaardingen Centrum; Krimpen a/d IJssel Crimpenhof. 3 95 A y v? Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Een nieuwe lente brengt nieuwe kostgangers Juist in het voorjaar is er op de kin derboerderij namelijk veel te zien. Jonge geitjes en bokjes dartelen over- al rond en vermaken de bezoekers kostelijk met hun rare sprongen. De allerkleinsten die nauwelijks een week -oud zijn, doen het nog wat kalmer aan. Ze staan nog niet zo vast op hun pootjes en slapen wat om bij te komen van alle vermoeienissen. Volop in de belangstelling staat ook de stal waarin het Hollandse varken met haar elf biggen ligt. Op dertig april werden de kleintjes geboren die inmiddels al flink zijn gegroeid. "Ze blijven zo'n acht a tien weken hier en gaan dan weg want het is onmogelijk ze te houden", vertelt Piet van Mill die ai zo'n dertien jaar de dieren van de kinderboerderij verzorgt. "De oude blijft wel. Dat is een dochter van ons vorige varken. De bedoeling is dat ze ook volgend jaar hier haar jongen werpt. De moeilijkheid met een ouder wordend varken is alleen dat je voortdurend twijfelt tussen vrij rondlopen of de stal. In die stal lig- gen dat is eigenlijk niets voor dat beest maar vrij rondlopen met al die kinderen is ook riskant want ze heeft een paar flinke tanden. Gelukkig kan ze met de ochtend wanneer het hek nog gesloten is van de vrijheid genie- ten". Een van de meest omstreden dier- soorten die momenteel op de kinder boerderij verblijven zijn wel de her- ten. "Herten",. zo gaat Piet van Mill verder, "hebben namelijk ontzettend veel ruimte nodig en een goede acco- modatie. Vooral wat dat laatste be- treft laat het wel wat te wensen over want de boel is veel te nat. Boven- dien nemen ze dus een flinke opper- vlakte van de totale kinderboe-'dcrij in beslag die met andere dieren veel intensiever benut zou kunnen wor- den. Doe die herten dus weg, rede- neert een aantal personen. Voor an- deren zijn de herten echter niet weg te denken van de kinderboerderij. Die mensen vinden dat juist die her ten erbij horen al was het alleen maar omdat de scholieren, die er wat over leren, ze hier rustig kunnen bekij- ken". Tijdens ons gesprek glijden de blik- .v v- - v* x. - V. W'?:> 1** jg *tieen lente zonder jong leven. ken van de dierenverzorger regelma- tig over het terrein waarbij niets hem ontgaat. Dat de mensen zich steeds meer gaan verdiepen in het dierenleven merkt men op de kinderboerderij aan de vele vragen die men krijgt gesteld. Om aan die gevraagde informatie zo veel mogelijk tegemoet te komen is er een afsluitbare informatiekast ge- maakt die aan de naast de kinder boerderij gelegen bedrijfsruimte hangt. "Eindelijk", zegt Piet van Mill, "zou zo'n kast bij de ingang moeten hangen maar dat is in verband met de kans op vernieling niet te doen". Steeds weer zoekt men zo naar nieuwe ideeen om de natuur dichter bij de mensen te brengen. Een paar Schiedamse kleuterscholen hebben in verband hiermee al een tijdje een broedmachine in de klas gehad waar- door de kinderen van heel dichtbij konden zien hoe de kuikentjes uit de eieren kropen. Binnenkort staat een aantal kleuters nog iets spannends te wachten name lijk het schapenscheren. "Al een aan tal jaren", vertelt de heer Pannekoek die opzichter is over de kinderboer derij, "hebben we daar een feest van gemaakt waarbij ook een aantal stands met oude ambachten werden neergezet. Langzaamaan wordt de be langstelling daarvoor steeds kleiner en dan zoek je naar iets nieuws. Het voornemen is het schapenscheren dit jaar op twaalf juni te laten plaatsvin- den waarbij een aantal kleuterscholen kunnen komen kijken". *Het zal je inaar gebeuren elf kinderen te moeten opvoeden. Luxe en diverse bestelauto's Telefoon 010 267469, Groenelaan 33. Schiedam SCHIEDAM - De Oranjebrug overde Nieuwe Haven zal in de nachten van 21 op 22 mei en van 22 op 23 mei gesloten zfjn voor alle verkeer. De technische werkplaats van de dienst Gemeentewerken zal tijdens de klei- ne uurtjes van 66n tot zes de aanrij- jjzers van de brug repareren. SCHIEDAM- Het aantal woning zoekenden is sinds 31 maart geste- gen met 58 inschrijvingen. De stand was in maart 5.906, terwijl op-30 april 5.964 woningzoeken den werden genoteerd. SCHIEDAM - De vereniging het Ne- derlandse Blindenwezen heeft de be- schikking gekregen over een mobie- le tentoonstelling waarmee voorlich- ting over hulpmiddelen voor blinden en slechtzienden kan worden gegeven. Deze tentoonstelling is vandaag, woensdag 21 mei, om tien uur *s-och- tends geopend door de directeur van de vereniging. Tot negen uur 's-avonds heeft iede- reen de mogelijkheid om hulpmid delen te bekijken en informatie in te winnen in het bejaardenhuis Thur- lede aan de Nieuwe Damlaan 759. Vanavond is de laatste mogelijkheid om de tentoonstelling te bezoeken daar er maar 66n dag geexposeerd kan worden. Sinds de intrede van de electronica in het hulpmiddelenpakket zijn er talrijke unieke aanpassingen voor blin den en slechtziende uitgevonden. Zo is er een sprekende rekenmachine, een televisieloupe voor slechtziende en een Optacon, een apparaat dat blinden in staat stelt normaal gedrukt schrift te kunnen lezen. Maar ook eenvoudigere hulpmiddelen, zoals aangepaste naalden, zullen op de ten toonstelling te zien zijn. SCHIEDAM - De informatiewinkel voor de Binnenstad, beter bekend als „het winkeltje van Zjjdenveld", zal op donderdag 22 mei van elf uur 's-ochtends tot twee uur 's-middags geopend zijn. In het pandje aan de Hoogstraat 34 zal de heer Zijdeveld, wethouder van Ruimtelijke Ordening, aanwezig zijn om vragen van belang- stellenden te beantwoorden. SCHIEDAM- De fietsende bewo- ners van Tuindorp hebben hun fietsverbinding over de Hargsingel. Dat betekent dat mevrouw Schui temaker toch nog met voldoening terug kan kijken op drie en een half jaar strijd voeren. Reden voor een aantal bewoners om mevrouw Schuitemaker eens flink in de bloemetjes (in concreto: een grote bak met vaste planten en een doos bonbons) te zetten. Drie en een half jaar geleden depo- neerde zij bij de gemeente haar eerste verzoek. Hiervoor had zij bij omwonenden al driehonderd handtekeningen opgehaald. Een bruggetje over de Hargsingel zou de bewoners van Tuindorp be- hoorljjk uit het isolement halen. Als ze namelijk de winkels of de dienstencentra in Schiedam-Noord wilden bereiken moesten ze een heel eind omfietsen. Toen werden er een aantal jaren lang van gemeentekant toezeggin- gen gedaan. De zaak bleef echter vrij lang in studie, want wat was nu mooier een bruggetje of een dam. Het werd tenslotte een brug getje en sinds een paar weken wordt het bruggetje optimaal be nut. Vooral nu het weer wat beter wordt kunnen we ze zien gaan.de fietsende huisvrouwen (maar niet alleen zij) van Tuindorp. Zwaar beladen met boodschappen die ze nu in een mum van tijd veilig thuis hebben gebracht. Wat een zalig- heid. Mevrouw Schuitemaker be- dankt! irm» jimiM Een van de bewoners van Tuindorp bewijst hier namens de buurt, die geld bijcenbracht voor het ,goede doelhaar waardering voor het werk dat mevrouw Schuitemaker heeft verricht en dat resultcerde in de fietsverbinding. Hoewel de meeste dieren het zo te zien op de kinderboerderij best naar hun zin hebben komt het toch wel- eens voor dat er een op stap gaat. Meestentijds komen ze niet verder dan het omliggende park. "Toch", zo zegt de heer Pannekoek, "heb ik al tweemaal een fazant moe ten terughalen van de Nolenslaan. Die beesten worden weliswaar ge- knipt, zodat ze geen lange afstanden meer kunnen vliegen, maar na de rui hebben veren de rare gewoonte weer aan te groeien. Dat beest komt je dan heus niet vertellen dat ze weer zijn aangegroeid en zeilt met de eerste de beste bruikbare luchtstroming het hek over het avontuur tegemoet". Buiten de natuurlijke uitbreiding van de dieren op de kinderboerderij, waaronder de net een week oude ko- nijntjes, wordt het dierenbestand ook regelmatig aangevuld met nieuwko- mers. Binnenkort zal er weer een kalf bijkomen en ook in de pas gereedge- komen bijenstal zullen binnen enke- le weken de korven worden gcplaatst Een bezoek aan de kinderboerderij, die van 's middags half twee tot half vijf geopend is, is dan ook-beslist de moeite waard. Jammer is het alleen dat de kooien, waarin verscheidene vogels gehuisvest zijn, niet zijn voor- zien van een bordje met de aandui- ding van wat er nu precies voor vogel in die kooi zit, want zo leert een leek nooit het verschil tussen een fazant of patrijs. SCHIEDAM - Op zaterdag 31 mei aanstaande organiseert hengelsport- vereniging ..Schiedam en Omstreken" in samenwerking met de Havenloods, Rijnmond West Combinatie het ope- ningsconcours in het Beatrixpark te Schiedam. De wedstrijd begint om S uur 's mogens en eindigt om 11 uur. Iedereen die lid is van .Schie dam en Omstreken" of het V.H.B. kan aan deze wedstrijd meedoen. Het deelnemen is gratis. Naast de wissel- beker van de vereniging, stelt onze krant een trofee beschikbaar voor de kampioen. Ook zullen er dit jaar fraaie prijzen te winnen zijn, die be- schikbaar gesteld zijn door Wout van Leeuwen, De Heul Hengelsport, Hengelsport De Schie, Mak Broers- vest en Henny Lupker. De prijsuitreiking wordt om 11.30 in het theehuis gehouden. m Metalen papierbak met een leuk,, DUSTY'' decor. Nu slechts .410 „Bordenstunt poseleinen borden met zilverlijn rand. Kom maar kiezen uit platte, diepe of ontbijtborden. Perstuk Nu6stuks V fiiuhtr fcutfir Aardewerk voorraadpotten met een nostalgische dekoratie. Nu per set van3stuks Massief houten halkapstokmet draaibaar bovengedeelte en voorzien van parapluhouder i 4 Fraaie houten wijnbank met plaats voor 12flessen 804 654 Bamboe rolgordijn, 180 cm hoog, indekoratieve bruinekleur Met katrol/koordmechanisme Breedte 150 cmnu: 14,95 Breedte120 cmnu11,95 Breedte 90cmnu 13-delig aardewerk gebakstel met afbeeldingen van Engelse landschappen Nu slechts Relaxstoel. lekker lui verstelbaar in 7 standen Met 4 cm dik luxe kussen

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 1