ONS met gezin in conflict over betalen gasleiding Waarschuwende borden in stadsvernieuwingsgebied Vaker grof vuil ophalen ter meulen SLAAPBANKEN Karperconcours Beatrlxpark vrijdag^ zaterdagvoordeel imwmmrn 15 ARMY STORE 999.- 295.- NU 269.- Een actieve krant in een actieve streek Een paleis brengt minder op dan een pakhuis SLAAP ZAKKEN Vendomatic waskombinatie 7535 ropa 4-takt motormaaier AKAI platenspeler AP 206C IHH I? AUTO HUDSON TENTEN 70.- 32.50 59.- 30.- 100.- 39.- 64.50 DONDERDAG 29 MCI 1980 O 4e JAARGANG NO. 22 SCHIEDAM Is de vemieuwing van een bestaande gasleiding het- zelfde als de aanleg van een dergelijke leiding? Over het antwoord op deze vraag is een felle strijd ontstaan tussen de familie Van Der Goes, woonachtig aan de Van Swindensingel 4, en de Openbare Nutsbedrijven Schiedam (ONS), en specifiek de daarin opgegane Gemeentelijke Technische Bedrijven. De familie Van der Goes weigert de vernieuwde gasleiding in hun tuiii te betalen omdat dat volgens hen een onderdeel is van het onderhoud waarvoor zij reeds een vast bedrag over maken. Verordening mmmmm Minder 111 rmil AUTO HUREN? B-keus 49." 45.- 1 VROOM DREESM ANN Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad De betekenis van het woordje aanleg betaalt, blijven de leidingen in bezit van de gemeente. Mensen zonder tuin hoeven derhalve niets te betalen, terwijl mensen die in een huurhuis wonen de betaling kunnen overlaten aan de huiscigenaar. Het huis van Van (ler does aan de Van Swindensingel 4, met het tuintje waarin de gasleiding loopt. Een jaar geleden vingen de Gemeen telijke Technische Bedrijven aan met de vemieuwing van de gasleiding aan de Van Swindensingel. Het ging hier om een dienstleiding, vanwaar de gebruiksleiding de huizen in moest lopen. Om de kosten van de gebruiks leiding zo laag mogelijk te houden, loopt de dienstleiding vlak voor de huizen langs door de tuinen. Nadat alles was aangelegd kregen de eige- naars van de huizen, met de daarbij behorende tuinen, een rekening voor vijf meter gasleiding. Dit voor een be drag van 296 gulden. Toen dus kwam het gezin Van der Goes in opstand. Hen was niets verteld over betalen en ze waren er van overtuigd ook niet toe verplicht te kunnen worden. Vervolgens kwa- men er een aantal aanmaningen, nu voor een bedrag van f 312,25 (extra administratiekosten). Inmiddels begon zoon Martin, vierdejaars stu dent Rechten, met het schrijven van brieven, waarin hij argumenteerde waarom er niet betaald werd. Er ont- stond derhalve iets van een juridisch gevecht. Dit gevecht' werd vorige week echter afrupt afgebroken door middel van een brief van ONS. Hierin werd de familie Van der Goes gesommeerd binnen twee dagen de 312 gulden te komen betalen. Zo niet, dan zou vrij- dagmorgen om tien uur het huis worden afgeslotcn van gas, water en electriciteit. door John Bunte De heer Van der Goes maakte zich bijzonder kwaad om deze brief: „Er stond in dat als we ze niet binnen zouden laten, ze de boel in de tuin zouden moeten afsluiten. We moes- ten er dan maar op rekenen dat de heraansluiting zo'n duizend gulden kon gaan kosten. Tegelijkertjjd zou dan controle van de installaties plaats vinden. Kijk, dat is natuurlijk pure pesterij; ze vinden altiid wel iets." Op dat moment vond hij ook de tijd gekomen publiciteit aan de zaak te gaan geven; „Het was een leuk juri disch gevecht, we hadden het liever binnenskamers gehouden, maar toen we die brief kregen, was de maat vol." Per aangetekende brief werd ook wethouder Scheeres van de zaak op de hoogte gesteld. Deze zorgde er voor dat nog niet tot afsluiting zou worden overgegaan tot het mo ment dat er een beslissing was genomen over het door Martin van der Goes ingediende bezwaarschrift. Bij de aanleg van dienstleiding bestaat de regeling dat zo gauw de leiding meer dan twee meter door iemands grond loopt.de eigenaar van de grond hiervoor moet betalen. Maar ondanks dat hij hiervoor Het verrassende in dit conflict is nu dat beide partijen hun gelijk denken te halen uit de gemeentelijke veror dening, waarin de bepaling voor leve ring van gas verm eld staat. Voornaamste punt in deze verorde ning is Artikel 4. Hierin wordt ge- sproken over de bepalingen die van toepassing zijn bij de aanleg van gas- leidingen. En dan komen we weer uit bij de betekenis van het woordje .aanleg'. Volgens de ONS moet ook bij vemieuwing van gasleidingen over aanleg gesproken worden, terwijl de familie Van der Goes dit nadrukke- lijk wenst te zien als een vorm van onderhoud, waarvoor reeds in het vastrecht betaald wordt. Dat beide partijen er van overtuigd zijn het gelijk aan hun kant te heb- ben mag duidelijk zijn. In het kader van de koude oorlogsvoering toch even wat citaten. Eerst de heer Van Nielen, opzichter gas en water bij ONS; „Ze hebben geen poot om op te staan. Scheeres mag dan voor el- kaar hebben dat het afsluiten is uit- gesteld tot er een beslissing over het bezwaarschrift is genomen, maar als de wethouder met m'n directeur (Van Willigen - red.) heeft gepraat dan zal ie wel begrijpen dat ze bin nen de kortste keren zonder zitten." Maar ook Martin van der Goes is heel zeker van z'n zaak: „Als ik twij- fels had gehad, was ik er toch niet aan begonnen?" SCHIEDAM De dienst gemeente- werken zal in het stadsvernieuwings gebied West 1A (Mariastraat en om- geving) borden plaatsen met de tekst: „in deze wijk zullen in de komende jaren stadsvernieu wingsactiviteiten worden uitgevoerd. Voordat wordt overgegaan tot aankoop van een wo- ning in dit gebied, is het aan te raden eerst contact op te nemen met de hoofdafdeling bouw- en woningtoe- zicht van de dienst gemeentewerken, telefoon 010 - 260500, toestel 188". De bedoeling hiervan is eventuele kopers te informeren over de belang- rijkste activiteiten in het gebied wat betreft de stadsvernieuwing en hem gegevens te verschaffen over bouw- en woontechnische kwaliteit (voor zover bekend bij de gemeente) van de te kopen woning. Ook worden deze mensen ingelicht over de bestaande subsidie mogelijkheden bij woning- verbetering. Y>'. JZ ~r" '"V-T.VIll BHBBUHI 'We kijken alleen naar de buitenkant' SCHIEDAM ,JMevrouwtje, als aile huisjes in de straat zo opge- knapt waren, hoefde er nu niet ge- sloopt te worden", werd er tegen Joke Schaper en Henny van de Hoonaard gezegd toen hun pand in de Vriendschapstraat getaxeerd werd. De Vriendschapstraat in Schiedam West 1 a is de eerste straat in dit stadsvernieuwingsge bied waar een sloopbesluit voor klaar ligt. Joke en Henny hebben al de tijd dat ze in de Vriendschapstraat wo nen niet stil gezeten. Van binnen 'werd het huis grondig verspijkerd en ze wilden net aan de buiten kant beginnen toen bekend werd dat de woningen in de Mariastraat en omgeving (west la) onderzocht zouden worden om te kjjken of er gerenoveerd of gesloopt moest worden. Aangezien Henny en Jo ke vrijwel de enigen uit de Vriend schapstraat waren die hun huis op- geknapt hadden zag het er niett best voor ze uit, want een goed pand tussen allemaal slechte panden kan niet behouden blijven. „Het was natuurlijk erg vervelend toen we hoorden dat de straat ge sloopt moest worden", vertelt Henny, „maar we hadden ons er zo goed en zo kwaad als dat ging bij neergelegd. We hadden in ie- der geval het idee dat we voor ons huisje een aardig bod zouden krij- gen, en dan konden we wel weer verder zien. Korte tijd nadat het sloopbesluit in de bewonerswerk- groep was genomen kwamen er vier mensen bij ons over de vloer: een taxateur, een inspecteur, een onderhandelaar van de gemeente (meneer van der Heuvel) en de contactpersoon van de Nationale Woningraad, mevrouw Nijenhuis. Ze waren razend enthousiast, zo- dat we dachten dat het wel goed zat met die taxatie". „Binnen twee weken zouden we meer horen.", vertelt Joke verder. Maar na acht maanden kregen we eindelijk een bod. En wie schetst onze verbazing toen we hoorden dat we f 9000,- minder kregen dan onze Turkse buren, die nooit wat verbouwd hebben aan hun pand?" „Je werkt je jaren uit de naad om een pakhuis om te bouwen tot een jmlini i K- Dichtgetimmerde panden in de Vriendschapsstraat. paleisje en als puntje bij paaltje komt krijg je er nog minder voor dan wanneer je al die tijd helemaal niets had gedaan. Terwijl er niet gesloopt hoeft te worden als ie- dereen z'n huis had opgeknapt. „We kijken alleen naar de buiten kant," wordt er dan gezegd. Daar bij hebben we zo'n laag bod ge- kregen dat we niets anders kunnen kopen, terwijl we zelf voor ver- vangende woonruimte moeten zorgen. Meneer van den Heuvel, die met ons kwam onderhandelen, kon ons alleen een paar krotten bezorgen, in de Mariastraat of in de Boterstraat. Maar we gaan niet van kakkerlak naar pissebed!", be- sluit Henny. Dan heeft Joke nog de beneden- woning in gebruik als bedrijfs- ruimte. Er staat een koelcel in van 2,50 bij 2,50 bij 4 meter groot, waarin bloemen zijn opgeslagen. Nu staat de benedenwoning niet als bedrijfsruimte geregistreerd, omdat de vorige eigenaar haar ver- zekerde dat dat niet nodig was. Sanitair, electrische leidingen en gasleidingen ontbraken in de bene denwoning toen zij het kochten, dus woonruimte was het nauwe- lijks meer te noemen. „Maar nu wordt me verweten dat ik een pand aan de woonruimte heb ont- trokken en kan ik met m'n koelcel en m'n broodwinning op het dak gaan zitten", zegt Joke veront- waardigd. Henny, Joke en de zus van Joke hebben wel een ander pand op het oog. Het is groot genoeg voor drie mensen en bovendien is er een kelder bij, waarin de bloemen op geslagen zouden kunnen worden. Maar dat pand wordt waarschijn- lijk beschikbaar gesteld aan een groot gezin. „We willen heus wel meewerken aan de stadsvernieuwing, maar dan moet de gemeente ons niet in de kou laten zitten, anders kun nen we beter niet uit de Vriend schapstraat weggaan," vinden Jo ke en Henny. 21 t*tI"'',""."*':" Luxe- en diverse bestelauto's Telefoon 010-267469, Groenelaan 33, Schiedam. SCHIEDAM Omdat steeds meer mensen grof vuil hebben weg te gooi- en is het voor de gemeentelijke V.R.O.M.-dienst noodzakelijk om meer dan een dag per week een op- haaldienst te organiseren. Voortaan kan het grof vuil op dagen dat er ge6n huisvui] wordt opgehaald, met uitzondering van vrijdag, aangeboden worden. Practisch elke straat in Schiedam zal een eigen grof-vuil-dag krijgen. Het blijft wel zo dat men minstens twee dagen van te voren de V.R.O.M. moet opbellen om de hoeveelheid weg te gooien vuil op te geven. Dit wordt dan binnen een week opge haald. Het adres van de dienst is Rin- gerstraat 9, telefoon 62.22.22. Het kantoor is geopend op werkdagen van acht tot viif XXL Panty. Met een perfekte pasvorm en ruim tussenstuk. Twintig dernier en maat 44 t/m 52. In camel, misty, midden grijs of charm-beige. Nu van 3,95 voor slechts GROENELAAN 31 SCHIEDAM TEL.010-732773 VOORBETERE DUMP EN CAMPING i, >-> 4-pers. type fa mily normaal 179,- bii ons geheel cdmpl. 2-pers./3-pers. katoen 2 voor 50." lichtgew.katoen 2 voor slaapbankstellen, enorme sortering OokalleBEKA banken uit voorraad te leveren. Vr folder Fabriekstoonzalen Induatriegebouw. Goudsesingel 66. R'dam, tel. 010-13.80.18 SCHIEDAM Zoals elk jaar wordt in het Beatrixpark het vis- seizoen geopend met een karper concours. Traditiegetrouw werd dat altijd op 1 juni gehouden. Dit jaar mag er een dag eerder worden gevist, wat inhoudt dat de vergun- ning van het afgelopen jaar voor deze ene dag nog geld ig is. De wedstrijd op 31 mei duurt van 5 tot 11 uur 's-morgens. Op diverse punten staan in totaal zeven controleurs die de vis meten en daarna direkt terugzetten. Het is toegestaan op een willekeurige plaats te gaan vissen. Deelname aan de wedstrijd is gratis, men moet echter wel lid zijn van ..Schiedam en Omstreken" of V.H.B. De organisatie is in handen van .Schiedam en Omstreken", in samenwerking met De Havenloods en de Rijnmond West Combinatie. Deze bladen stellen voor de win- naar een trofee beschikbaar. Naast de tien prijzen van de orga- niserende vereniging en voor de eerste drie een blijvende herinne- ring, is er voor het eerst dit jaar De trofee voor de winnaar. nog een tiental prijzen te verdelen. De prijzen zjjn beschikbaar gesteld doorde firma's Wout van Leeuwen, De Heul, De Schie, Henny Lupker Maassluis en Delft, Mak, Bert van der Haar en Aad van Leeuwen. De prjjsuitreiking zal om 11.30 uur worden gehouden in het „Pannekoekhuis" in bet Beatrix- park. De eigenaar, de heer Visser, heeft voor dit concours eveneens een prijs beschikbaar gesteld. kapaciteit 5 kg droog wasgoed 17 programma's aparte centrifuge met 2800 toeren per minuut gemakkelijk te verplaat- sen door de wieltjes onder hetapparaat Kema-Keur Van 409$.- voor Scotch Videocas- settes Neem uw favoriete tv-programma s op1 VCR-systeem type VC 70/150(2.5 uur) 59.- VHS-systeem: type E 180 (3 uur) Garderobe hang- kast Handig voor het opbergen van ca. 20 kledingstukken 145x75x51 cm Van 79:- voor 65.- Zo is grasmaaien licht werk uitgerust met 4-takt Aspera- motor gashandel aan duwboom snijbreedte 48 cm snijhoogte 5-voudig te ver- stellen montage van grasvanger mogelijk Grasvanger van voor 58.50 Van-36er- voor Keukentafel Matglanzend kunst- stofblad en chroom poten cn 50x80 cm -69:- 5t." 60x90 cm 76r- 65.- Bijpassende stoel in beige/brum46^ Vendomatic shaver Luxe 3000 In luxe cassette met spiegeltje. Ex tra scheerblad en borsteltje. Voor 110/220 Volt22r5tJ Semi automatische direct-drive platen speler met Akai MD element. Oliege- dempte armlift. Ver- lichte stroboscoop fijnregeling. Voorzienvan stofkap. Adviesprijs ook geldig op de plaatselijke koopavond 80 A 20S0

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 1