Vlaardlngen begroet stadsgenoten Bassie Adriaan ter meulen Stripdag Rotterdam ter meulen 25.- Kampioensploeg geeft instructie IN 'TKORT Amnesty tegen Zaire ter meulen ter meulen "ROTTERDAM STRIP VAST" ^AfAN CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING Kinderen en het ziekenhuis DONDERDAG 29 MEI 1980 22-576 Spanning en sensatie A.s. zaterdag 31 mei feest bij de Volksuniversiteit zie ook artikel elders in dit blad. Vuile karweitjes op te knappen?... Mcrcuriuntrut 41, t«l. 34.21.63, VLAARDINGEN Ideale vrijetijdsbesteding... Excelsior-PPSC Prestatieloop Zwemvierdaagse Oranje Nassau Sport- feiten Met Andere Woorden Aan nieuw behang toe Begin uw vakantie goed met twee tientjes voordeel... 75 cm van 69,- voor 49 zijn Ramirez and Company. Twee uit Zuid-Amerika afkomstige arties- ten die zich op de hoge draad net zo VLAARDINGEN - Vier dagen lang stonden ze met liet naar hun vemoemde circus op het terrein aan de Deltaweg. Bassie en Adriaan, twee geboren en ge- togen Vlaardingers die ondanks hun grote succes in heel Nederland en op de buis dolblij waren nu in hun eigen Flaerdingha te kunnen optreden. Vrijdagavond rond half zeven, onge- veer een uur voor de eerste voorstel- ling zou beginnen, was het op het ter rein aan de Deltaweg al flink druk. Auto's waaruit vele kinderen en bege- leiders rolden reden af en aan. Vol spanning wachtte men op het moment dat de tent openging en de voorstel- ling zou beginnen. En ja hoor.einde- lijk was het zover en betraden de ar- tiesten de piste. Als iaatste kwam het tweetal dat niet meer voorgesteld hoefde te worden, clown Bassie en zijn broer en vriend Adriaan, die al- leen al door hun opkomst de juiste circussfeer in de tent brachten. Weldra draaide het programma nu op voile toeren en daverden de paarden en kamelen van Josef Holzmiiller, een der grootste in de circuswereld op het gebied van paardennummers, de piste binnen. Heel wat rustiger, maar niet minder spektaculair was het optreden van goochelaar Andre du Lord wiens ge- zicht men ook al menigmaal op het televisie scherm tegenkomt. In het cirus Bassie en Adriaan is trou- wens ruimschoots plaats gemaakt voor de dieren. Zeehonden.leeuwen, beren en olifanten verschenen om beurten in de tent en vertedetde het publiek met hun kunsten of maakte dat men de rillingen langs de rug voelde lopen. Kozakkenruiters haalden gezeten op hun dravende paarden kunststukken uit die een normaal mens niet eens op de vloer zou uitproberen. Wat dat betreft bleken Bassie Adriaan, die tot voor enige jaren nog als het acrobaten duo The Crocksons over de wereld trokken.ook nog hun mannetje te staan. Ademloos keek iedereen toe hoe zij met tafels, fles- sen en stoelen een pyramide opbouw- de en daar boven op de raarste ca- priolen uithaalde. Een tweede duo dat voor ijzingwek- kende stunts in de circustent zorgde thuis voelen als wij in onze leunstoel. Tussen al de nummers door zorgden Bassie Adriaan natuurlijk voor de nodige lachsalvo's. Aan het eind van de voorstelling stond alle artiesten een leuke verrassing te wachten in de vorm van een boeket bloemen, die hen werden aangeboden door de bewoners van het Vlaarding se Zonnehuis, als dank voor de on- vergetelijke uren die men hier op uit- nodiging van het circus had beieefd. Het eircusprogramma van Bassie Adriaan heeft voor elk wat wils. ROTTERDAM De Snor, 1e Middellandstraat 122 Tineke, Nwe Binnenweg 224 De Boogjes, Nwe Binnenweg 12 SCHIEDAM KETHEL W.C. Spaland, Hof van Spaland 44 Trek dan deze oersterke overal aan en u klaart de grofste karweien In diverse maten 46 t/m 60. In blauw. Van 34,95 voor ROTTERDAM - De Volks-Universiteit van Rotterdam organiseert zaterdag in en rond haar gebouw aan de Westzeedijk 354 een grote stripdag onder bet motto: ..Rotterdam Stripvast". Op deze dag tracht men het vcrschijnse! snip van zo veel mogelijk kanten te belichten. Vijf striphandels zullcn tiidens dit festijn hun waar te koop aanbieden: Lambiek, ongeveer de oudste winkel op dit gebied; Daley News, met voor- namelijk Amerikaanse import; Fan tastic Visions, met undergroundstrips en science-fictionstrips en Calvo Wammes Waggel met actuele en antie- ke strips. Tevens zal het Stripschap met een propagandawinkel aanwezig zijn. F.r worden ook lege kramen op- gesteld, waar ver/amelaars hun ruil- waar kunnen aanbieden. Tussen 15 en 17 verzorgt Calvo Wammes Waggel een stripveiling. Ilier zullen, naast ,,gewonere" strips, tal van bijzondere en antiquarische strips bij opbod worden verkocht. Ook ou- de strippuzzels en een echte Mickey Mousepop zullen ter tafel komen. De veiling zal worden gehouden door een bekende Nederlandcr. Op deze Stripdag is ook een stripten- toonstelling te bekijken. Deze geeft een beeld van de eerste schets tot en met het eindproduct. Naast het ten- toonstellingsmateriaal van het Strip schap, heeft men voor deze expositie de beschikking gekregen over mate- riaal van de striptekenaars Evert Ge- radts, Fred A. Julz.inhg, Martin Lode- wijk, Willy Lohman, Dick Matena en Jaap Vegter. De meesten van de/e te- kenaars zullen zelf aanwezig zijn om met de bezoekers te pratcn over hun werk. Waarschijnlijk zal ook Dik Bruynestein op de Stripdag zijn te- kenkunsten vertonen. Voor de jongeren komt er een ander- half uur durend dekenfilmprogram- ma. Voor de echte stripfanaten zijn er videobanden met een interview met Ilarge, de schepper van Kuifje, en over ,,Tante Lenie". Ook zal een speciale Comics-film worden ge- draaid over het verfilmen van strips, tekenaar Willy Lohman zal omstreeks 16 uur een lezing houden over „De strip als eommumcatiemiddel". Tijdens de gehele stripdag zal er le- vende muziek aanwezig zijn. Een van de optredende groepen is Chicken Feed. In deze jug-band speelt onder andere Martin Lodewijk, de tekenaar van Agent 327. Het is de bedoeling dat met mooi weer de manifestatie zo veel mogelijk buiten zal worden gehouden. Als het weer tegen zit, dan kunnen alle acti- viteiten naar binnen worden ver- plaatst. De Stripdag duurt van 12 tot 23 uur en is, mede dankz.ij financiele steun van de Spaarbank, brij toegan- kelijk. GRIFFIJN Erg mooi zijn deze knooppak- ketten die zijn uitgevoerd in diverse afbeeldingen zoals o.a. biddende handen, ondergaande zon en bidkleedje. Ze worden geleverd op voorgeschilderd stramien met voldoende knoopgaren. Normaal 59,- nu slechts Vergeet de knoopnaald niet! Voor maar 2,25. enae Dl l.nll 7 LI/vW \GEN- Op initiuticf van llcnn v I npker zal op woensdagavond 4 inni lungs de Dclflse- Siliic ter hoogte van de Hukro van halt a< lit tot hull lien i isinstnu tie-wordeit gegeven. I In hetrejt liter de ploeg die op 2't September Xcderluihis kamjnm'ii went op lietonderdeel mautse i is. lie bedoeling van dee avond is. om rissers re luleii zien ii zell la ten pmJn ren linn tedmiek of sleil aan te pussen dan wel te verbetcren. Ook liel inaken van voer zal vtorden gedemonsiiv< rd, evcnuls hi t vissen met hennep. I issers die nog nooit met een eurhondiengel In b/wn gevist kunnen dt ze uvonil Icings tie Seliii' leu'i lit.lok zal men prohcfi'n op ul iiw vragenantwoonl li geven. D< mstrin lie is gratis en voor iedereen toegankclijk. I oor verdere inlormalie kunl ii tern In hit lleiinv I npker lei. Ill '6 W IIIS'Jb- /.>V>9.\ SPORT Mededelingen voor deze rubriek kun nen worden gezonden aan de redak- tie Hoogstraat 122 te Vlaardingen of telefonisch bij onze sportmedewerker Peter Spek, tel. 010 - 352615. MAASSLUIS - Door een doelpunt- loos gelijkspel tegen het Schiedamse PPSC degradeerde Excelsior naar de derde klasse in het zaterdagvoetbal. De Maassluise ploeg volgt hiermee PPSC naar de derde klasse, dat haar sportieve plicht deed en de punten niet cadeau gaf. Teleurstelling overigens in Maassluis, dat gezien de resultaten in de afgelo- pen weken nog vol goede moed was om de degradatie te ontlopen. Elftal- leider en ex-doelman van het eerste team Gerrit Geurtsen bracht het na afloop zo onder woorden: „Wij heb- ben alles geprobeerd om die degrade te ontlopen, alleen is de eindsprint te laat ingezet, de zeven punten uit de Iaatste vier wedstrijden waren niet voldoende". Excelsior gaat niet bij de pakken neer zitten: „Zeker niet, wij gaan in het' nieuwe seizoen zo snel mogelijk pro- beren om het verloren terrein terug te winnen en gezien de resultaten in de Iaatste weken moet dat mogelijk zijn", zegt Geurtsen. Begrijpelijk was de konfrontatie met streekgenoot PPSC omgeven met veel spanning; „En de ploeg was duidelijk met de opzet naar Maassluis gekomen om zeker een punt mee te pakken en dat is met een verdedigende instelling gelukt, wij waren niet bij machte die verdediging te omspelen", zegt Gerrit Geurtsen. De spanning bleef tot de Iaatste minuut, toen zich tumulteuze tafeleren voordeden voor het doel van PPSC. Twee minuten voor tijd werd een doelpunt afgekeurd van Ex celsior omdat Ron Broekhart buiten- spel zou staan. VLAARDINGEN - Vanavond organi seert de A.V. Fortuna een prestatie loop in het Oranjepark. De deelne- mers kunnen kiezen tussen afstanden van vier en acht kilometer. De start is op de Van den Linden van den Heu- velweg ter hoogte van het Dierenasiel. Om zeven uur valt het startschot van de vier kilometer en om half acht voor de acht kilometer. Inschrijven bij de start en de deelnemers ontvan- gen na afloop een fraaie herinnerings medaille. Het inschrijfgeld bedraagt twee gulden. VLAARDINGEN - De Vlaardingse Zwemclub VZC organiseert van 23 juni tot en met 27 juni alweer de vijfde zwemvierdaagse. Dit recreatie- ve gebeuren, dat niet meer weg te denken is uit Vlaardingen, wordt ge houden in het Kolpabad. De organi- satie verwacht, gezien de nu al bin- nenkomende aanvragen, ruim 2000 deelnemers. De afstanden die gezwommen kun nen worden zijn 250 meter voor deel nemers tot tien jaar en 500 meter voor de overigen deelnemers. De voor verkoop start op 9 juni aan de kassa's van het Holy- en Kolpabad en bij de VVV in de Visbank. Gezien de belangstelling verzoekt de organisatie de deelnemers zoveel mo gelijk via deze adressen ;n te schrijven om veel wachten op de eerste avond te voorkomen. De kosten bedragen zes gulden. Naast dit zwemevenement zullen nog diverse andere aktiviteiten plaatsvinden in het Kolpabad. VLAARDINGEN - Op zaterdag 7 juni viert de korfbalvereniging Oranje Nassau haar 45-jarig jubileum en te vens het afscheid van het huidige komplex. De Vlaardingse vereniging hoopt in het nieuwe korfbalseizoen haar intrek te nemen op het terrein van de hockeyvereniging Pollux, die gaat verhuizen naar de Broekpolder. Volgende week zaterdag worden di verse aktiviteiten georganiseerd en de opbrengst is voor de bouw van de nieuwe kantine, die medio 1981 ge- bouwd zal worden. De sport- en spel- dag wordt om tien uur geopend met groepsspelenIn de middag zijn er korfbalwedstrijden tussen leiders en ouders en oudleden. Om vijf uur wordt de uitslag verwacht van de lo- terij en de huldiging van leden die vanaf de oprichting lid zijn. Bij VZC slaagden weer 41 kinderen voor het zwemdiploma, zodat het to- taal geslaagden dit jaar al op 213 komt. Het eerst team van de tennis- vereniging Sunlight werd vorige week kampioen van de vierde klasse, pro- motiewedstrijden moeten nu uitma- ken of' het team kan promoveren naar de derde klasse. Twee Fortuna athleten, Theo en Dick van Everdingen zijn voor een trip van zes maanden op de fiets vertrokken naar Scandinavie. A SPORT -1 .Agenda voor donderdag 29 mei t/m woensdag 4 ju ni VOETBAL: vrijdag Fortuna-VFC(Vlaar- dingen VFC sportpark Sportlaan finale Vlaardings kampioenschap 19.30 uur); za terdag ASWH-Excelsior M(14.30 uur), PPSC Be Fair(Schiedam Thurlede 14.30 uur.) TOERFIETSENmaandag t/m woensdag Schiedam Harga wielerbaan 18.30 tot 19.15 uur start avondvf ietsvierdaagse. WlE LR ENNEJSJzondag Puttershoek van af 10 uur clubwedstrijden met de rennet - clubs De Coureur, Harga en Schiedam, woensdag De Vergulde Hand Vlaardingen 19 uur zomeravondcompetitie. •SOFTBAL vrijdag Rotterdam 19 uur Feijenoord-Schiedam(d), Vlaardingen Zwaluwenlaan 19.30 uur Holy/Groenoord- Schiedam(h); maandag Schiedam Harga 19 uur Schiedam-Alexandria(d); woensdag Schiedam Hargalaan 19 uur 19.30 uur Spi rit-Neptunus 2 (d), 19.30 uur Spirit-Holy/ Groenoord(h), Zwijndrecht 19.30 uur Compri Schiedam(h). •HONKBAL: zaterdag Zandvoort 14.30 uur Terrasvogels-Schiedam; zondag Vlaar dingen Zwaluwenlaan 14.30 uur Vlaardin gen/Holy The Stags, Oosterhout 14 uur Gambro Twins-Groenoord, Delft 14 uur Blue Birds MSV'71; dinsdag Vlaardingen Zwaluwenlaan 19 jur Vlaardingen/Holy Feijenoord, Rotterdam 19 uur DOS'32 Schiedam. •CRICKET: zondag Schiedam Turlede 11 uur Excelsior'20 - Hercules. Amsterdam 1 1 uur ACC Hermes DVS. •Z AALVOETBA L: donderdag en maan dag Schiedam Margriethal vanaf 19 uur kampioenschap van Schiedam. SCHIEDAM VLAARDINGEN MAASSLUIS Dinsdagavond 3 juni aanstaande vindt er een oprichtingsver- gadering plaats van een regionale afde- ling van de vereniging Kind en Zieken huis. Alle gei'ntercsseerde ouders in deze regio kunnen terecht op de oprich- tingsvergadering in de Pnielkerk, H.R. Holsstraal 10 in Vlaardingen, aanvang 20.30 uur. SCHIEDAM De afdeling Schiedam van Amnesty International wil de aandacht vestigen op de toestanden in Zaire (voormalig Belgisch Kongo, in Afrika). Amnesty International zal op 31 mei op de welzynsmarkt ver- tegenwoordigd zijn.De stand staat in de Lange Kerkstraat. Bezoekers kun nen folders verkrijgen over Zaire en spreken met leden van de werkgroep. ,,ln Zaire probeert president Mobu tu met alle mogelijke middelen de macht te behouden. leder die kritiek heeft wordt zonder pardon gevan- gen gezet en gefolterd, waarbij vaak blijvende verminkingen ontstaan. loch heeft Zaire in 1976 de Interna tionale Conventie voor de Mensen- rechten ondctekend. De politieke ge- vangenen die Amnesty probeert te steunen hebben nooit gewcld ge bruikt of cnig ander misdrijf gepleegd zij zijn gevangen om hun mening, of geloof", aldus Amnesty Wie meer inforinatie wil kan altijd te recht bij mevrouw A. van Dalen, Hargplein 2 tel. 701549. 1. Rome 2. lens 3. pret 4. leek 5. raak 6. oder 7. teer 8. gent 9. kers 10.aken 11 .reus 1 2.nest 1 3.1aan 14 raaf IS.gier morel sleen pater rekel - kraan roede enter agent sterk laken beurs steno natal - karaf regie rommel engels karpet - lekker Ankara moeder - entree - tanger - ekster - kaneel - erebus nestor - aantal - afrika - reiger De oplossing luidt: RECLAME- TEKENAAR Ook deze keer was het weer heel moeilijk om uit de grote stapel inzen- dingen een aantal winnaars te trek- ken Uiteindelijk zijn we na rijp be- raad op de volgende winnaars uitge- komen: Mevrouw Slieker, Julianalaan 85 in Vlaardingen. Mevr. J. Vermeu- len-Zuijdgeest, Korpershoek 20 in Schipluiden en A. de Groot Vlaar- dingerdijk 155 b in Schiedam. De ge- lukkige winnaars krijgen alle drie een boekenbon van f 10,- toegestuurd. Neem eens iets anders. Bijvoor- beeld wandvinyl. U kunt nu pro- fiteren van deze zeer voordelige aanbieding; Wandvinyl op rollen van 10 meter lengte en 50 cm breed. Keuze uit een groot aantal dessins. De verkoop hier- van geldt allein op vrijdag en zaterdag a.s. Per rol Vol goede moed stapte ik uit bed want op deze dag zou al het werk dat gedaan moest worden precics op tijd gebeuren. Over het alge- meen rommelde ik maar wat aqn waardoor er nogal eens wat uit de hand liep. Maar daar kwam niet ingang van vandaag verandering in. Haar voorbeeld van het bedrijj'slc- ven had ik de vorige avond een prachtige plannen gemaakt. Daar was we I is waar wat tijd in gaan zit ten maar met planningen gaat alles stukken beter beweren de mensen die het weten kunnen, dus leek het me een goed idee hun raad eens op te volgcn. Snel kleedde ik ie aan en grecp naar mijn eontactlcnzenl Ze de eerste zal. Nu de tweede. Hemel- tje hij viel. Zonder me verder te verrocren spcurden mijn blikken over de kaptaj'el, mijn klcding en de vloer. Niets te zien Voorziehtig kwam ik overeind en zocht verder naar dat kleine en haast dnziclitbare dingctje. Dit stond niet op de planning sehoot er door mijn gedachten terwijl ik op mijn knieen over de slaapkamenloer kroop. He wat zag ik daar? Gelukkig de lens was gevonden. Hen blik op mijn hor- loge vcrtelde me dat liiermee een kwartier verloren was gegaan. Hoewel verloren? De prijs van een nieuwe lens woog nog altijd zwaarder dan een kwartierje zoe- ken dat dan maar van het half uur kojjiepauze aj moest. Na het ontbijl kwam ecliter de tweede kink in de kabel. Docliter- lief wou vlechten in het liaar. „Doe jij dat even ma?", vroeg ze met een verwaclitingsvol gezieht. ,,Ja hoor", antwoordde ik en keek eens naar de wijzcrs van de klok de steeds harder leken te lopen. Tegen dat de kinderen de deuruit waren zat er al drie kwartier ver se hi I in mijn schema en de werke- lijkheid. Nog altijd verwachtend dat er straks misschien iets anders mee zou zitten ging ik aan de slag tot een zacht jankende bond me vragend aan ging zitten kijken? Wat kregen we nou? Rond deze tijd lag ze altijd rustig in haar mand te slapen. Ze ze uitgerekend nu eruit moeten? Even later wandelde ik over de dijk met een huisdier dat inder- daad hoge nood had en zich bijster weinig aantrok van mijn ge- maakte planning. Eemnaal thuis rinkeldc tot drie- rnaal toe de telefoon, wat me nog- eens een half uur acliterstand be- zorgde, en stormde mijn echtge- i noot even binnen met de medede- i ling dat hij die avond moest over- 1 werken en dus vroeg kwam eten. Hij was al weer weg toen ik me reaiiseerde dat dat vanavond twee- 1 maal koken betekende want de kinderen moesten naar zwemles i en konden daardoor pas een uur 1 later aan tafel. Paniekerig vroeg ik me afhoe ecu planningmdkcr dit nu op zou los- i sen. Gelukkig begon op dat moment mijn gezonde verstand weer de overhand te krijgen waama ik de planning aan mijn laars lapte en de dag zonder verdere moeilijkheden vergleed. VARITA Fraaie skai ritskoffers met stalen frame, verstevigde hoekstukken, wienergriff hartdvat en slot. Interieur met pakbanden en extra binnenvak in het deksel. In bruin cognac of lichtblauw. Maat 65 cm van 59,- voor 70 cm van 64,- voor 44,- ti/arita

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 7