Open dag kwekerij SVV Al regionaal Vakantie bridge-instuif wt» w Schaapscheerdag bij pony-club JES IN 21SPECIAALZAKEN Klachten renovatie Tuindorp van baan 29,95 12,95 14,95 U 12,95 9,95 M Een actieve krant in een actieve Meer inwoners Inspraak plantsoen f KANTOOR. HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINCEN t POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINCEN WOENSDAG 4 JUNf 1980 4e JAARGANG NO. 23 SCHIEDAM - Dat van uitstel niel altijd afstel komt bleek afgelo- pen zaterdag tijdens de Open Dag van de gemeentelijke kwekerij. Tweemaal was deze gebeurtenis al uitgesteld wegens het openge- broken wegdek voor de ingang van de kwekerij en het late bloeien van het kweekmateriaal. Nu waren deze problemen dus van de baan en werden de hekken geopend voor het publiek. Uit isolement Kamerplanten mmrnm I V Avondvierdaagse "mm Rotterdam Centrum - Kralingen - Alexanderpolder Ommoord Noorderboulevard; Schiedam Centrum - Kethel Nieuwerkerk a/d IJssel; Capelle a/d IJssel De Terp; Vlaardingen Centrum; Krimpen a/d IJssel Crimpenhof. i I «<wK|ifi n.111^I mil IW mi"IIIHI>m fWf Schiedams Nieuwsblad In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Schiedamse groenmakers werken op voile toeren Ieder jaar weer trekt de open dag heel wat bezoekers, die zwervend over het terrein velerlei ontdekkingen doen. Menig Schiedammer leerde hier de naam kennen van de boom voor de deur of de heester uit het plant- soen om de hoek. Al het aanwezige kweekgoed is namelijk voorzien van naambordjes. Weliswaar staan daarop allemaal Latijnse namen, waardoor plots blijkt dat die oude vertrouwde kastanje eigenlijk luistert naar de naam Aesculus, maar dat maakt de boel alleen maar interessanter F.chte tuinfanaten schrijven de naam van een boom- of heestersoort, waar hun belangstelling naar uitgaat, zelfs snel op, zodat ze die ook kunnen aanschaffen en planten. In de> toekomst verwacht men op de kwekerij steeds meer voorlichting over materialen te kunnen geven. „Het is de bedoeling", zo vertelt de heer Zaalberg, „dat er een instructie- tuin komt waarin we een zo groot mogelijke sortering gaan planten. In de eerste plaats zal dit dienen omde aankomende tuinlieden de kans te geven al het materiaal goed te leren kennen. Daarnaast zullen ook parti- culieren die problemen hebben of vragen over nieuw aan te schaffen be- planting er terecht kunnen." Voorlopig i/dit alleen nog toekomst- muziek, want wanneer de plannen voor de instructietuin werkelijk door- gang zullen vinden is nog niet be- kend. Wei staat vast dat.als de nu in aanleg zijnde tunneltrace aan het begin van de Antonie Eokkerstraat klaar is, er een wandel- en fietsroute komt die het Beatrixpark en de gemeentekwe- kerij met elkaar verbindt. „Op die manier raakt de kwekerij uit het iso lement en worden de Schiedammers meer betrokken bij het werk van de plantsoendienst", zegt de heer Zaal berg. „De bedoeling van deze plannen en de jaarlijkse open dag, is de mensen meer bekendheid te geven over het vele werk dat er aan voorafgaat eer planten en bomen op hun uiteindelij- ke plaats in de stad terechtkomen. Daardoor krijgt men vanzelf meer waardering zowel voor het werk van de plantsoendienst als voor het stads stadsgroen". Binnen enkele weken zullen de dui- zenden kleurrijke planten, die tijdens de open dag de kwekerij zo'n vrolijk uiterlijk geven, overal verspreid in de stad worden gepland. Tegen die tijd is er vermoedelijk ook bekend hoeveel schade de jonge aan- plant heeft opgelopen tijdens de dro- ge maanden april en mei. „De verwachting is dat het nogal mee zal vallen maar daar hebben we nog geen zekerheid over want vooral de droge bovenlucht heeft de jonge heesters een flinke klap bezorgd", vertelt de gemeenteambtenaar. Ook in de kassen van de gemeente- kwekerij is er voor de bezoekers altijd veel te zien. Prachtige kamerplanten in vele soorten en maten worden daar gekweekt om uiteindelijk te worden geplaatst in de openbare ge- bouwen waaronder de scholen, het stadskantoor en het gemeentezieken- huis. „AHe planten die daar staan zijn hier door ons gekweekt", vertelt de heer Batenburg die de planten dagelijks verzorgt", atleen de hydro-cultuur bakken (waarbij de plant niet meer in de aarde maar in het water wordt ge- zet) betrekken we rechtstreeks bij de kweker omdat wij daar niet op zijn berckend en het dan een dure kwestie wordt". ?v. *Mct de kamerplanten warden de openbare gebouwen opgejleurd. Tussen alle bomen, heesters en plan- ten was tijdens de open dag op de kwekerij ook een plaatsje gemaakt voor een imker. Terwijl de bijen, die men door een glazen ruit prachtig kon observeren, in en uitvlogen ver- telde de heer Van der Drift belang- stellenden alles over zijn vak: het bijenhouden. Sinds enige dagen vlie- gen deze bijen ook in het Prinses Bea trix park, waar hij bij de kinderboer- derij een bijenstal heeft gebouwd. Achteraf is men het er bij de gemeen telijke plantsoendienst wel over eens dat de open dag dit jaar wel op een slecht moment is gevallen. Tegelijkertijd werden namelijk in het centrum de welzijns- en jaarmarkt gehouden en bleven de meeste men- sen 's morgens thuis om te kijken naar het defile op de televisie. Ondanks alle tegenslag, want in de middag begon het ook nog te regenen, bezochten toch zo'n tweehonderdvijf- entwintig bezoekers die dag de kwe kerij. SCHIEDAM Het A! elftal van SVV spcelt volgend seizoen regio naal. Nadat de ploeg in de eigen afdeling al kampioen was geworden, werd ook in de daarop volgende nacompetitie geen wedstrijd verloren. Zeven punt en uit vier wedstrijden, was de Schiedamse oogst. De twee laatste pun ten werden wijdagavond in Alphen aan de Rijn binnenge- liaald. Het aldaar spelende jeugdieam van ARC had aan een gelijkspel genoeg om de tweede promotieplaats op te eisen. Het werd tenslotte een 2-0 overwinning voor SVV Al. via doelpunt en van Eddi Schippers (een scliitterend ajstandsschot) en Jan Kdnemann. SVV zal naast dc jeugd van Hermes DVS de tweed Schiedamse ploeg zijn die regionaal gaat spelen. Dit ccliter wel met een vrijwel gelteel nieuw team. Acht spclers gaan namelijk over naar de senioren, waar- van er vier er een contractje voor het C-elJtal hebben weten uit te slepen. SCHIEDAM De jaarlijks terugke- rende vakantie bridge-instuif gaat van start op donderdag S juni in de bo- venzaal van Sporthal Margriet, aan- vang's avonds kwart voor acht. Aan deze bridge-instuif kan worden deelgenomen door elk Schiedams bridgepaar. De organisatie van deze bridge-instuif is in handen van de Schiedamse Bridgeverenigingen. Een fraai prijzenpakket is weer be- schikbaar voor hen die aan het einde van de 12 weken durende serie min- stends zevenmaal hebben meegedaan en uiteraard ook een goed resultaat hebben behaald. Inschrjjving 's avonds aan de zaal, uit- sluitend per paar. Inschrijfgcld f 2,50 per avond. Verdere inlichtingen aan de zaal of bij de wedstrijdleider de heer W. Seip, telefoon 70 27 84 Vierdaagse In het nat jt en op het droge SCHIEDAM Net als in de voor- gaande jaren organiseert het Sportfondsenbad in samenwerking met de zwemverenigingen S.R.B. en de Watervrienden ook dit jaar weer een avondzwemvierdaagse. Het startschot voor deze zwemvier- daagse zal op maandag 9 juni om 17 JO uur worden gegeven door com mis saris C van der Haagen. Er wordt gezwommen op maan dag 9 juni (van 17.30 tot 20.30 uur), dinsdag 10 juni (van 18.00 tot 20.30 uur), donderdag 12 juni (van 18.00 tot 20.30 uur) en vr>- dag 13 juni (van 18.00 tot 20.30 uur). Op deze laatste avond geeft model- jachtvereniging "de Viking" een demonstratie met radiografisch bestuurde boten en reikt burge- meester Te Loo enkele prestatie- medailles uit. Voor de muzikale omlijsting van deze slotavond zorgt de groep Happy Sound. Tijdens de andere zwemdagen zul len er demonstraties worden gege ven in duiken en het zwemmen met 66n zwemvlies. De afstanden waarvoor kan wor~ den ingeschreven zijn 250 en 500 meter. Naast de medaille ontvangt iedere deelnemer dit jaar nog een kleine verrassing. De kosten voor deelncmen aan de zwemvierdaa^se bedragen f.5.50. Voor inschrjjving en verdere infor- matie kan men terecht bij het Sportfondsebad-Schiedam, Burge- meester Knappertlaan 245c, tele foon 269600. Na het afsluiten van de zwemvier daagse komen de wandelliefheb- bers aan bod. Zij kunnen dan weer mee doen aan de jaarlijkse Schie damse Avondvierdaagse. Deze wordt gehouden van dinsdag 17 juni tot en met vrijdag 20 juni. Voor wie op een van deze avon- den verhinderd is bestaat de moge- lijkheid op maandag 16 juni te start en. Het tnschrijfgeld voor de avond vierdaagse bedraagt f;3.50. Voorinschrijvingen kunnen ge- schieden van maandag 2 tot en met vrijdag S en van maandag 9 tot en met vrijdag 13 juni bij de volgende adressen: V.V.V. Schie dam, Overschiesestraat 4, telefoon 266000, G. van Dongen, Nmnans- dorpsestraat 5b, telefoon 268159, P.P. Smits, St. Liduinastraat 64a en J. v. Dongen, P.J Troelstra- laan 169, telefoon 710994. De voorinschrijving sluit vrijdag 13 juni waarna men zich alleen nog op maandag de zestiende tot vier uur 's middags kan laten in- schrijven op de bovenstaande adressen en op maandag- en dins- dagavond in de Sporthal Margriet. Voor de verlate inschrijvingen be- taalt men vijftig cent extra. Blocmenhulde voorde wandclaar Het schaapscheren. SCHIEDAM - De schapen op de kin- derboerderij aan de Kerkweg trekken op zaterdag 7 juni hun winterjassen uit. Een gebeuren waar de Pony-club van de Ooievaars een echt schaap- scheerders feest van heeft gemaakt. Er worden verscheidene demonstra ties gegeven van het kaasmaken, spinnen en weven. Rond half een zal men bovendien kunnen genieten van een uitvoering van jazz-ballet. Wie iets wil weten over het leven van de bijen kan terecht bij de stand van- de imker die tevens heerlijke honing verkoopt. Speciaal voor de kinderen is er een grabbelton en bestaat de mogelijk- heid om pony te rijden. Hongerige magen kunnen worden ge- gevuld met broodjes warme worst en slaatjes. Niemand hoeft trouwens met lege handen naar hun, te gaan, want -«• veel te koop zoals geitenkaas, karne- melk, planten, fruit en houtsnjj- en handwerken. De baten van de schaapscheerdag, die van half elf's morgens tot ongeveer vier uur's middags zal duren, zijn be- stemd voor de pony-club van de in- validen sportvereniging „De Ooie vaars'" SCHIEDAM Sinds 31 maart is het aantal inwoners van de ge- meente Schiedam gestegen met 8 personen, zodat het aantal per 30 april 1980 op 74.797 kwam. Er vertrokken 226 mensen uit de stad, terwijl er zich 224 vestigden. Er stierven 59 mensen en er wer den 69 kinderen geboren. In vergeiijking met de telling van 31 december 1979 daalde het aan tal inwoners van 74.895 met 98 personen. SCHIEDAM De bewoners van het gedeelte van Schiedam Oost dat rond het Marconiplantsoen ligt mogen meedenken over de herinrichting van het plantsoen. Hiertoe is al een eerste informatie-avond geweest. De gemeente hoopt in September van dit jaar te kunnen beginnen met de aanleg-werkzaamheden. x Ragebol met telescoopsteel. uitschuifbaar tot 250 cm. Prijs Aluminium droogmolen 50 mtr. waslijn compleet met bodemhulS£g|B in uitvoering, 40 mtr. Brabantia strljktafel bruin verstelbaar onderstel Brabantia prijs 43.90 Onzepri|S Leuk op uw borreltafel. deze pinda-f Upper voor verknochte knabbelaars Trim u fit met deze soft-tennisset bestaande uit 2 zware kuns stof rackets en superzachte bal. geschikt voor binnen en buiten Bamboe vogelkooi zeer dekoratief. zowel voor vogels als planten. 2 daks Hoogwaardige kunststof plantenschaai 345cm Kleur wit* 85 van 69.50 voor1 Kofferboy. geen ongemak meer van zware kofters Bij oris 3 daks geidiqTyzater5 SCHIEDAM - Sinds vorige week is de "storm" die over Kethfl-Tuindorp waaide in verband met de renovatie van gemeente-woningen geluwd. Alle problemen betreffende de manier van werken in de proefwoning van wijk- bewoner heer Barneveld zijn vorige week grondig doorgesproken, waarna ook alle klachten over de slechte af- werking tot voile tevredenheid van de bewoners zijn verholpen. De heer Barneveld zegt hierover: „Ik ben blij dat alles nu in orde is en vind dat de verontruste bewoners er ook recht op hebben te weten dat zij de komende renovatie aan hun wonin- gen nu met een gerust hart tegemoet kunnen zien". 'Mr if iy-1-'-V-

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 1