Hema nieuwe stijl niets biedt Schiedams Nieuwsblad Viswedstrijd voor ouderen Viskampioenschap'Schiedam en Omstreken NIEUWS Woonerven in West - Diefstallen Orgelconcert Exposities Aangehouden Inbraken Asieldieren WOENSDAG 18 JUNI 1980 25-519 Proef Hargahoeve Bedrijfsongeval Onder invloed Slecht geknipt Vernielingen door; RIA KOPPENHAGEN. Voorlichting Poezenpil zakennieuws m iiuinun /\»icCTrr\liilDIM&TIC Ook een glas-in-lood-raam ter waarde van 2000.- van een aan de West Vest gelegen kerk moest het ontgelden. Uit de gang van een woning in de Warande werd een handtas gestolen waarin zich tien Eurocheques, een paspoort, rij- en kentekenbewjjs, brillenkoker, balpen en wat geld bevonden. De tas was eigendom van de 47-jarige bewoonster van het pand. Een dorstige dief ontfermde zich afgelopen zaterdag over twee krat- ten Heineken bier die op de stoep stonden van een levensmiddelen- zaak in de Mesdaglaan. De minimumleeftijd om hem te mogen zien is 16 jaar. In de week van 19 t/, 25 juni draait in het Passage Theater ..Escape Jeugdfilm from Alcatraz". Frank Morris zit een straf uit in Alcatraz, de best beveiligde gevange- nis van Amerika die is gevestigd op een rotseilandje in de baai van San Francisco. Hier maakt hij kennis met een aantal medegevangenen, waar- onder John en Clarence Anglin die hij nog kent van een vorige gevange- nis waaruit hij ontsnapte. Ook nu begint zich in het brein van Morris een ontsnappingsplan te vor- men. Sarnen met zijn vrienden wordt het plan stap voor stap uitgevoerd. De dag van de ontsnapping nadert als Wolf, een agressieve killer die in Morris een welkome uitlaat had gezien voor zfjn sexuele noden en daarop door Morris wordt neerge- slagen, belust op wraak uit de straf- cel komt. Bovendien besluit de ge- vangenis-directeur Moms naar een andere eel over te brengen. 7.al Alca traz zijn reputatie dan toch behou- den? De film waarin de hoofdrollen wor- den vertolkt door Clint Eastwood en Patrick McC.oohan draait dage- lijk om 7 en 9.30 uur (behalve op maandag en is toegankelijk voor personen van 16 jaar en ouder. In Passage Bio staat tijdens deze filmweek „Het verborgen geweer" met Romy Schneider en Philippe Noiret op de spoelen. De chirurg Dandieu werkt in het bezette Frankrijk van 1944 in het ziekenhuis van Montauban. Zonder zich er aan te storen of zijn patien- ten voor of tegen de Nazi's zijn helpt hij hen allemaal. Als een pro-Duitse militiecommandant dreigt maatregelen te treffen als Dandieu niet ophoudt „vijanden" te helpen brengt deze zijn vrouw en dochter in veiligheid op zijn oude kasteel en zet zijn werk voort. Na vijf dagen ontdekt hij, wanneer hij zijn gezin wil bezoeken dat zijn vrouw, dochter en de dorpelingen die bij het kasteel wonen zijn vermoord door een SS-eenheid die haar intrek heeft genomen in het kasteel. Dandieu, die het kasteel op zijn duimpje kent, verandert daarop in een rnedogenloze wreker. De film draait dageLjjks om 2, 7 en 9.30 uur (behalve op maandag). Op zaterdag, zondag en woensdag- middag draait in het Passagetheater de jeugdfilm „Robin Hood en de Piraten". De voorstellingen beginnen om twee uur. Zaterdag 21 juni wordt in de Aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat het laatste orgelconcert voor de vakantieperiode ten gehore gebracht. Het programma bevat wer- ken van Boyce, Bach, Handel en Karg Elert. De bespeling, door Aad van der Hoeven begint om 15.00 uur en zal ongeveer drie kwartier duren. Op 26 juni om acht uur 's avonds wordt in het Stedelijk Museum een uitvoering gegeven door de Muziek- school. Tot 15 juli kan men in het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat een glas- raam met een diameter van een meter negentig gaan bezichtigen dat bestemd is voor een kerk op Aruba en werd gemaakt door de Schiedamse glazenier Frits Hendrickx. Tot 21 juli vindt men in het Museum ook de tentoonstelling ,,Vanuit Tur- kije en Marokko". Via deze tentoon stelling probeert men de Turkse en Marokkaanse samenleving, zowel hier als in hun eigen land, voor ons Neder- landers wat begrijpelijker te maken. Het museum aan de Hoogstraat is dagelijks geopend van 10.00-17.00 uur. Zondags van 12.30-17.00 uur. De toegang is gratis. In de Rotterdamse Bilderdijkstraat zijn vier jeugdige Rotterdammers aangehouden die in het bezit waren van een radio-cassette recorder die was ontvreemd uit een geparkeerde auto in de Jan Leeghwaterstraat te Schiedam. Momenteel wordt de gang en wandel van het viertal ver- der uitgediept door de Schiedamse politie. Zaterdagnacht werd na het forceren van de toegangsdeur ingebroken bij een slagerij aan het Hof van Spaland. Uit de kassa verdween een bedrag van 150.- Ook een wasserij in de Westmolen- straat kreeg die nacht ongewenst bezoek. Via een ruit kwam men naar binnen waarna men zich ontfermde over een stereo tuner plus verster- ker ter waarde van 600.-. Twee zestienjarige jongens werden zondagnacht aangehouden tijdens een poging tot inbraak in ,,De Bever" in de van Beverenstrast. Het tweetal dat zich eerst verborgen hield voor de politie kwam, toen de wetsdienaren geen aanstalten maaklen om te ver- trekken, toch maar tevoorschijn en ging mee naar het bureau. Voor 5500.- aan meubelen en geluidsapparatuur is verdwenen uit het pakhuis van Meubeldistributie Centrum BV aan de Parkweg. Boven dien werd er door de inbrekers voor 4000.- schade aangericht. Uit de Opstandingskerk aan de Hon- nerlage Gretelaan zijn vier micro- foons ter waarde van 1200.- gestolen. Via een ruit kwam men de kerk bin nen. In het afgelopen weekend kreeg Bad Groenoord tweemaal ongewenste gas- ten. De eerste maal verdwenen er zeven pakken met vierentwintig blik- jes bier. Blijkbaar was de dorst daar- mee nog niet gelest want een nacht later verdwenen er nog eens vijf dozen bier, plus het nodige snoep- goed. SCHIEDAM - Twee ouderenbonden, de A.M.B O. en de R.K.B.O, organi- seren op woensdag 16 juli een vis wedstrijd voor Schiedamse ouderen. Deelname kost f 2,- voor leden van een van beide bonden, niet leden moetcn een gulden meer betalen. Wie mee wil doen kan zich opgeven bij het Blaauw Huis, Lange Nieuw- straat 181, v6or 1 juli. De beide bon den zijn ook van plan een bustocht, met daaraan een viswedstrijd gekop- peld, te houden. Deze tocht zal op 20 augustus plaatsvinden. Men gaat naar Giethoorn en na afloop zal er een broodmaaltijd genuttigd worden in Otterskooi te Dwarsgracht. Deel- j name aan de bustocht kost f 30,— voor leden, voor niet-leden f35,-. Er kunnen maximaal 45 mensen mee, en aangezien de plaatsen in volgorde van opgave verdeeld worden, kan men zich beter zo snel mogelijk mel- den in het Blaauwhuis. Huisdieren seven dat er nu opeens nooit meer iets rots gebeurt, want dat er een hond aan het hek wordt vastgebonden of een kat in een tas voor de deur wordt achtergelaten is nog altijd geen zeld- zaamheid", vertelt hij, ,,daarom loop ik 's avonds voor het naar bed gaan ook altijd het hele terrein na om te controleren of er niet een nieuwe kostganger werd achterge laten. Waarom de mensen zoiets doen is onbegrijpelijk, want we ne- men alles aan dat wordt gebracht. Alleen moet er dan een afstands- bewijs worden getekend en betaald men f. 17,50. Blijkbaar vindt men dat in sommige gevallen toch nog teveel". Bepaald vreemd vindt Wim dat er tegen de vakantietijd altijd plots zo- veel mensen allergisch bhjken te zijn geworden voor hun huisdieren. „Zoiets komt natuurlijk voor, maar het verhoogde aantal in die tijd geeft toch te denken", zegt hij peinzend. Tijdens het gesprek komt er iemand een pensionplaats bespreken voor een poes. De mevrouw vraagt of ze alvorens te beslissen de onderkomens mag zien. ,,Dat mag natuurlijk altijd" zegt hij als de betreffende mevrouw met een der medewerkers is meege- gaan. Jammer genoeg is er tijdens het hoogseizoen nog altijd plaats tekort om aan alle pensionaanvragen te voldoen. „Wat de honden betreft, zitten we al helemaal vol. Voor katten is er nog wat plaats. En na de vakantiepiek is er ook weer ruimte". Van de pensiongasten wordt wel ge- eist dat ze zijn ingeent. De honden tenminste tegen hondeziekte en de katten tegen katteziekte en nies- ziekte. Tijdens het verblijf in de Hargahoeve wordt er van het dier een staat bijge- houden waarop dagelijks wordt ver- meld of het heeft gegeten en een normale ontlasting heeft gehad. Naast de vele honden en katten wor den er tijdens vakanties ook allerlei andere dieren te logeren gebracht in het dierentehuis zoals papegaaien, parkieten, konijnen, cavia's enzo- voorts. „Ook hiervoor geldt, dat we niets weigeren mits er plaats is na- Bij dagverblijf Katja aan de Lange Haven werden het afgelopen week- end honderdtien ruiten ingegooid. De schade wordt geschat op 3000.-. De kruLsingen van de Aleidastraat en de Graaf Florisstraat en de Westfran- kelandsestraat zullen voorrangskrui- singen worden, waarbij de Aleida straat de voorrangsweg wordt. Tenslotte worden de besluiten (van 7 mei 1971) tot het plaatsen van ver- keerszuilen bij kruisingen ingetrok- ken. Het gaat om twee verkeerszui- SCHIEDAM - Vijftien kleuters van de kleuterschool „Het Draaitolletje" heropende op 11 juni op feestelijke wijze de Schiedamse Hema-vestiging die in de afgelopen tijd een totaal nieuwe inrichting kreeg. Die vernieuwing was geen overdreven luxe, want uiteindelijk staat deze Hema er al weer bijna negen jaar. Oorspronkelijk was de bedoeling ge- weest dat er na twee a drie jaar een nieuwe zaak zou zijn verrezen in de binnenstad, maar door de nog altijd niet gereed zijnde plannen met be- trekking tot de stadsvernieuwing staat de noodwinkel er nog altijd. „Nu is dat niet zo erg", vertelt be- drijfsleider de heer De Haard, „want we hebben hier gelukkig ruimte ge noeg. De boel moest alleen hoogno- dig worden aangepast". Voor men aan de verbouwing begon was het winkelende publiek gevraagd wat zij graag veranderd zouden zien. Aan de hand van de aldus verkregen informatie ging men aan de slag en ontstond een totaal veranderde mode- textielafdeling. Teneinde meer rust in de zaak te brengen werd er een klan- tenbalie geplaatst waar men terecht kan voor geldwisselen, ruilingen en eventuele klachten. Geheel nieuw, niet alleen voor Schie dam maar zelfs voor heel Nederland, Ls echter wel de manier waarop de bedieningssector werd gemoderni- seerd. ,,Voornaamste klachten waren daar", zo zegt de heer De Haard, ,,de lange wachttijden zowel bij het brood en gebak als de vleeswarenaf- deling. Bovendien liet de hygiene vooral bij de vleeswaren te wensen over. Het personeel dat de vleeswaren sneed, pakte met dezelfde handen ook het wisselgeld beet. Bij het zoe- ken naar een oplossing voor deze pro- blemen kwamen we op het nu gerea- liseerde idee. Dat houdt in dat de klant bij het betreden van de afdeling een kaart krijgt met verschillende vakken. Met die kaart kan men bij al le bedieningstoonbanken terecht. De verkoopster vult het bedrag van aan- koop in waarna de klant, zonder dat er tussendoor moet worden afgere- kend, de andere boodschappen kan doen. Bij drie kassapunten kan men, als alle aankopen ziin gedaan, gaan afrekenen". Verkoopleider de heer Van der Walle weet te vermelden dat het grootste gedeelte van de klan'en bijzonder te- vreden is over de nieuwe aanpak. „Bovendien wordt op die manier de diefstal van portemonnaies bemoei- lijkt. Want juist in dat gedeelte van de zaak werd er het meest gerold. Een klant die net brood had gekocht en daarna naar de vleeswarenafdeLing moest, liet meestal de tas open, met de portemonnaie bovenop. Dat, ge- combineerd met de drukte, vormde een pracht gelegenheid voor dieven. Nu kan die portemonnaie in de tas blijven tot alle inkopen zijn gedaan, het risico om hem kwijt te raken is dus verkleind". Inmiddels is een begin gemaakt om ook de buitenzijde van de Hema een nieuw aanzicht te geven. Volgens de plannen had dat al klaar moeten zijn maar verlate afleveringen staken een spaak in het wiel. In het najaar hoopt men ook dat gedeelte van de modernisering gereed te hebben. Onderdeel van de Rijnmond West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen. Verschijnt op woensdag huis-aan-huis in geheel Schiedam. weleens problemen De beheerder van dierentehuis ..Hargahoeve met de hond die momenteel een bijzonder plaatsje in zijn hart innecint. een dierenarts de laatste tijd bezig- houdt is echter de plotselinge steri- lisatie-terugloop van de poezen. „Er is opeens veel meer vraag naar de pil voor de poes en ik ben er nog niet achter waarom men deze prefereert. Het is uiteindelijk toch een hormoon- preparaat waarmee uiterst zorgvul- dig moet worden omgegaan. Of dat inderdaad altijd gebeurt is voor ons niet te controleren maar wetende dat veel mensen voor zichzelf al makke- lijk zijn met betrekking tot het in- nemen van medicijnenAlsje daar tegenover zet dat we al duizenden poezen hebben gesteriliseerd zonder dat er daarna problemen ontstonden. Nee, ik snap er nog niks van", zegt mevrouw De Kaper en ze besluit, ,,maar er achter komen zal ik". Een van de plaatsen waar heel wat Schiedamse huisdieren in de vakan tietijd worden ondergebracht is de ..Hargahoeve", een pension en op- vanglehuis aan de Sportlaan dat eigendom isvan de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren en wordt beheerd door Wim Haslinghuis. Ook Wim heeft het idee dat er ver- betering begint te komen in de re- latie tussen mens en dier. ,,Niet tuurlijk", zegt de beheerder, die als we even later langs de mooie hokken lopen opmerkt: „De asiel-dieren zijn over het algemeen veel liever dan de pensiongasten wat natuurlijk wel logisch is want de laatste zijn over het algemeen verwend, terwijl de asiel-gasten het hier dikwijls beter hebben dan ze gewend waren". Om ieder gevaar van besmetting zoveel mogelijk te voorkomen wor den beide groepen strikt geschei- den gehouden. ,,Eigenlijk zouden de mensen die er over denken een huisdier aan te schaffen eerst eens hier moeten ko men kijken", raadt Wim aan „er zit hier genoeg", en terwijl hij wijst naar twee konijntjes en een cavia: „Neem die beesten nou. Die mag men hele maal voor niets meenemen. Het zijn prachtige beestjes maar blijkbaar zoekt men die hier niet en stapt ervoor naar een dierenhandel". Grote beveling van Wim is op dit mo ment de herder Cora die door de vo rige eigenaar werd weggedaan omdat ze te bang was. Inderdaad moet de hond van vreemden niets weten ter wijl ze Wim inmiddels is gaan ver- trouwen. „Naar mijn mening is het een prachthond voor iemand die er het geduld voor op kan brengen de hond langzaam voor zich te winnen", zeht hij en voegt er aan toe: ,,De ver- zorging van deze asieldieren moet na tuurlijk ook bekostigd worden uit de opbrengst van de pensiongasten. Het is steeds weer aanpoten om rond te komen. Zo is momenteel onze ambulance hard aan vervanging toe, maar er is geen geld en ook geen sponsor te vinden". Ook mankracht kan men altijd wel gebruiken in de Hargahoeve want er is altijd wel wat te doen voor vrijwil- ligers. Voor nadere inlichtingen kan men zich wendentotWimHaslinghuis.de beheerder van dierentehuis ..Harga hoeve", Sportlaan 2, Schiedam, tele- foon 714151. Andere adressen die belangrijk kunnen zijn voor dierenliefhebbers zijn die van de Dierenambulance (Rijnmond) telefoon 356388 en de Amivedi Dierenverliespost, per adres mevrouw Seen, Dr. Brugmastraat 9, Vlaardingen telefoon 346452. Afgelopen vrijdag raakte en 39-jarige uit Aberdeen afkomstige werknemer van het H.C.G. bedrijf aan de West- frankelandsedijk gewond bjj een bedrijfsongeval. De man was bezig gelaste buizen af te werken met een luchtdrukslijptol. Doordat de slijp- schijf op een gegeven moment vast- liep in een groef brak deze af en raak te de man dwars door de bescherm- kap heen in het gezicht. Met een diepe vleeswond en een loshangende tong werd het slachtoffer naar de Noletstichting gebracht waar hij werd opgenomen. Doordat hij met het linkerpedaal van zijn bromfiets tegen een paal reed kwam een 22-jarige Schiedam- mer op de Westerkade ten val. Per GGD werd de onder invloed verke- rende jongeman naar het Gemeente Ziekenhuis gebracht waar hij werd behandeld aan een gescheurde lip. Na de behandeling werd hij over- gebracht naar het hoofdbureau. Vrijdagnacht viel op de Hoogstraat een 22-jarige Schiedammer met zijn fiets door een etalageruit. De val- partij was het gevolg van overvloedig t alcoholgcbruik. In gezelschap van haar pony meldde zich zaterdag een 16-jarige Schie damse aan het hoofdbureau. Oor- zaak hiervan was het ontluisterde aanzicht van haar rijdier dat in de voorgaande week door een onbe- kend gebleven kapper onder handen werd genomen. Zowel manen als staart waren praktisch helemaal ver dwenen; Het paard stond tijdens het bezoek van de slechte kapper in een wei aan de Kandelaarweg. Op woensdag elf juni kreeg de Rijn mond MTS aan de Schiedamseweg I ongewenst bezoek. Een gedeelte van de afrastering, een t.l.-buis, twee panspiegels (ter waarde van 250.-) en 1 een vlaggemast werden vernield. *Het is plezierig winkelen in de totaal gemoderniseerde Hema Kantoor Rijnmond West Combi natie Hoogstraat 122 in Vlaar dingen. Telefoon: 010 34.67.11. Redaktie Yvonne Hontele Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010 - 13.24.89 (van 8.30 tot 17.30 uur) Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17 uur; gewone advertenties tot dinsdaa 11.30 uur. Redaktionele kopij dient uiterlijk maandag 17 uur binnen ^te zijn. Win naar W Bos in aetie (inzct). Huub Rombouts werd dcrde. deze plaats bereikte hij ook op de selectiewedstrij- den van de Randstad alle mat en en plaatste zich voor N.K. 6 September te Kuyk. SCHIEDAM - Langs de Poldervaart ter hoogte van het Beatrixpnrk werd donderdagavond jongst leden, de eerste uit een serie van drie concoursen vervist. De winnaar van deze concoursen mag zich kampioen van "Schiedam en Omstre ken" noemen. Er waren dertig deelnemers, waaronder een vrouwelijke. Helaas kwam zij niet verder dan twee onder- maatse exemplaren, maar sucees gewenst bij de volgende twee concoursen, die worden gehouden op 26 juni en 21 augustus. De winnaar van deze avond werd W. Bos. Hij bracht 370cm op de meetlat. J weede werd H. van Es 266 cm, derde Huub Rombouts 261 cm, vierde H.G. van Zctten 224 cm, vijfde W. de Jong 138 cm, zesde J. Krabbedam 130 cm. zevende A.L. van Dongen 116 cm, achtste G. Slavenburg 108cm. negende W.C. Verharen (de "Karperkampioen") met 94 cm en tiende dhr. van Dorp met 89 cm. SCHIEDAM - Huisdieren houden. Men deed het al voor onze jaar- telling en vindt het nog steeds leuk en soms ook nuttig. De eigena- ren van honden, katten, vogels, vissen en allerlei andere soorten huisdieren zijn dan ook gedurende het grootste gedeelte van het jaar bijzonder te spreken over hun niet menselijke huisgenoten. Maar dan breekt de vakantie aan en komen de problemen, want wat gebeurt er dan met Fikkie, Moortje, Knabbeltje en Pierewiet. In het gunstigste geval mogen ze mee of worden toevertrouwd aan de zorgen van familieleden, buren en kennissen. Maar als dat niet kan? SCHIEDAM Burgemeester en Wet- houders hebben besloten een aantal straten in Schiedam-West aan te wij- zen als woonerf en om diverse andere verkeersmaatregelen te nemen. De Bilderdijkstraat, de Da Costa- straat, de Dirk van Wassenaarstraat (gedeelte tussen de Vondellaan en de Jan van Avennesstraat), de Jan van Avennesstraat (gedeelte tussen de Dirk van Wassenaarstraat en de Alei- dastraat/Westfrankelandsestraat) en de Westfrankelandsestraat (gedeelte tussen de Alberdinck Thijmstraat en de Bilderdijkstraat) zijn tot woonerf aangewezen len in de Jan van Avennesstraat, on- middellijk ten noorden van de Burge meester Knappertlaan en twee zui- len in de Westfrankelandsestraat, on- middellijk ten westen van de Aleida straat. Voor de uitvoering van deze beslui ten zal eerst nog het Verkeersbe- sluit gewijzigd moeten worden. In de wachtkamer van dierenarts De Kaper hangt een affiche van de Die- renbescherming waarop staat ,,Als U met vakantie gaat, zet Uw huisdier dan niet op straat". Even later beves- tigt mevrouw De Kaper, die haar man dagelijks in zijn praktijk assisteert, dat dit iets is dat jammer genoeg nog steeds gebeurt. „Ge!ukkig komt het wel minder voor dan vroeger", zegt ze, „de mensen worden zich blijkbaar steeds meer bewust dat je dieren niet als meubelstukken kan behandelen". „F.igenlijk ontstaan tegenwoordig de meeste problemen doordat degene die in de vakantie voor het dier zou zorgen dat op het laatste moment met een al dan niet grondige reden laat afweten. Dan besluit men het dier toch maar mee te nemen en belt op om te vragen of het nog moet worden ingeent. Dikwijls is het dan al te laat want zowel hond als kat moeten om mee te mogen over de grens minstens dertig dagen van te voren zijn ingeent tegen hondsdol- heid. Daarom zou men, wanneer men niet heel zeker is over een oppas, de beesten beter kunnen laten inenten zodat ze als het nodig is toch nog meekunnen. Ook een kat is namelijk best mee te nemen al is het op een camping. Alleen zal ze dan aan de lijn en in de gaten gehouden moeten worden". Een enkele keer komt het ook wel eens voor dat een oud of ziekelijk dier naar de mening van de baas juist tegen de vakantie tijd zo hard achter- uit gaat, dat ze het beest willen laten afmaken. „Via veel vragen proberen we, als we twijfelen over de waar- heid, er dan achter te komen of de ware oorzaak niet de naderende vakantie is", zegt mevrouw De Kaper. Juist omdat ze er van overtuigd is dat goede voorlichting veel moeilijkhe- den kan voorkomen, stelde mevrouw De Kaper samen met haar man een formulier samen waarop alle noodza- kelijke en wenselijke inentingen staan vermeld plus een aantal adressen die van belang kunnen zijn voor dieren liefhebbers. „Ik vond het eigenlijk al te gortig dat sommige mensen niet eens wisten waarvoor of waarom het beest was ingeent en vond dat daar verandering in moest komen' zegt ze. Volgende stap is het oprichten van een kaartsysteem waarop alle in entingen apart worden bijgehouden. ,,Aan de hand daarvan stuur ik ieder- een die de hond of kat bijvoorbeeld e6nmaal voor hondsdolheid hebben laten inenten het volgende jaar een kaartje om de mensen eraan te her- inneren dat het moet gebeuren, want niemand vergeet een huisje, hotel of plaatsje op de camping te bestellen maar die prik, daar denkt men zo gauw niet aan. In de toe- komst willen we bovendien probe ren voor bepaalde steeds terugkeren- de injecties vaste ochtenden te reser- veren, zodat het wachten. dat tijdens het spreekuur nogal eens lang kan du ren, zoveel mogelijk wordt beperkt". De grootste vraag die deze vrouw van

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 3