Servicecentrum Radio Modern geopend Getuigen gezocht Verbouwingen aan scholen Werkgroep woonwagencentrum WILLEM van HANEGEM Hoorzitting uitbreiding Oxirane Chemie Als de TV niets biedt Goedkeuring Let op uw bril C0CTAIL STICKS LET OP! LET OP! OPENT DONDERDAGAVOND voor al uw sportartikelen - inclusie? kleding Ontwerp nieuwe drank- en horeca verordening m WOENSDAG 2 JUL! 1980 T7^ Reparaties om 19.00 uur op de Hoogstraat 10, Schiedam Willem van Hanegem zal tijdens de opening 250 ballen in het publiek schieten Ian Krabbedam wint tweede concours VZC naar Amersfoort gy Film Jeugdfilm Zwaar gewond Boze vader Onwel Te veel benzine Diefstallen Aangehouden Als het gaat om een massief eiken bankstel, kan men bij meubelmakerij - Westlandia uit een groot aantal zitmogelijkheden eerst het zitcomfort kiezen. Desgewenst de twee clubs verschillend van zit, (want wat voor de een goed zit, is nog niet geschikt voor de ander). En daarna pas uw keus bepalen, uit de vele aparte kwaliteits-modellen. Wij plaatsen dan. IN UW ZITKEUS, IN UW MODELKEUS. Zonder prijsverhoging Waar kunt u zo uw keus bepalen? bij WESTLANDIA. Want dat zijn specialisten in het ontwerpen en maken van massief eiken bankstellen. Terwijl zij u tevens een zeer verstrekkende service garanderen. Welke ook geldt voor de uitgebreide collectie eiken wandmeubelen, eethoeken, slaapkamers, salontafels en diverse kleinmeubelen. Bezoek geheel vrijblijvend onze meubelmakerij en sfeervolle toonzalen. KONINGIN WILHELMINAHAVEN N/Z 27 - VLAARDINGEN - TELEFOON 010-343006 Niet aan de oude centrumhaven, maar aan de zgn. nieuwe haven. (Bij havenbedrijf Vlaardingen Oost) Dagelijks geopend van 9 tot 17 uur. Vrijdag koopavond. SCHIEDAM Met een druk op een hendel, die werd gevolgd door een oordovend knallend vuurwerk, open- de wethouder Scheeres op woensdag vjjfentwintig juni officieel het nieuwe bedrjjfspand van Radio Modern aan de Nieuwpoortweg 2. Direct daarop zwaaide de deuren van het grote ma- gazjjn open en stapte het verieden, in de gedaante van een werknemer in oud uniform met een steekkar waar- op rich een attandse geluidsinstallatie bevond, gevolgd door het heden, een volgeladen vorklieftruck, de grote hal binnen. Even daarvoor had de algemeen directeur, de heer Th.A. Macrander, in zijn toespraak verteld bijzonder blij te z(jn met de voltooiing van het pand waarin nu alle diensten zijn ge- Feest in de „Woutersliof na de officiele opening van het servicecentrum van Radio Modern. Vrijdag 27 juni om acht uur's mor- gens vond op de kruising Damlaan- Burgemeester van Haarenlaan een aanrijding plaats tussen een fietser en een vrachtwagen. De wielrijder, de Schiedam Na gesprekken tussen een rjjksinspecteur van het ministerie van Onderwijs; de heer Posthoorn (wethouder van Vorming, en Recrea te te Schiedam) en de Schiedamse burgemeester de heer J. te Loo, heeft de gemeente Schiedam goedkeuring gekregen voor het renoveren van het schoolgebouw aan het Edisonplein. Ook werd goedkeuring gegeven voor de bouw van een sportzaal aan de Fahrenheitstraat, voor zover het 't gebruik voor onderwijs betreft. Verbouwing van de Comeniusschool tot een kleuter- en lagere school zal de goedkeuring verkrijgen nadat enige weizigingen tn het bouwplan zijn aangebracht. Dc verbouwing van het gymnastSek- lokaal van de b.l.o.-complex aan de Doctor Kuyperlaan wordt waar- schijnlijk zeer binnenkort goedge- keurd. De bouw van een nieuw scholencomplex in Wouthoek-Noord moet eerst nog nader worden bespro- ken. Vooral het te verwachten aantal leerlingen speelt hierbij een rol. Het uitwerken van de schetsplannen voor alle goedgekeurde verbouwingen kan nu gaan beginnen. De scholen worden hierbij betrokken. 62-jarige W.J. 't Gilde uit Vlaardin- gen, die over het fietspad van de Burg. v. Haarenlaan reed, komende uit Vlaardingen in de richting station Schiedam, liep hierbij dusdanig sche- delletsel op dat hij zaterdag in het Dijkzigt ziekenhuis overleed. Daar men bij de politie nog geen ze- kerheid heeft over de toedracht van het ongeval, er bestaat slechts het vermoeden dat de vrachtauto komen de uit de richting overweg door het gele licht is gereden, wordt een ieder die enige opheldering kan verschaffen verzocht zich in verbinding te stellen met het hoofdbureau van politie tele- foon 260760 toestel 123 te Schie dam. Zaterdagmiddag (28 juni) kwam op de Burgemeester Knappertlaan een personenauto, na een uitwijkmanoeu- vre, in botsing met een verkeerszuil. De 38^arige Schiedammer die de wa- gen bestuurde liep hierbij een hersen- schudding en inwendig letsel op. Hij verklaarde te zijn uitgeweken voor een onbekend gebleven gele bestel- auto die vanaf de Nieuwe Haven kwam en hem geen voorrang verleen- de. Getuigen van het ongeval wor den verzocht zich in verbinding te stellen met het hoofdbureau van politie te Schiedam telefoon 260760 toestel 123. vestigd. „ongeveer drie jaar geleden hebben we de aanzet gegeven voor centralisatie, opdat alles gestuurd en begeleid wordt vanuit een centraal punt. We zitten nu als een spin in een web met alle filialen binnen een straal van veertig kilometer om ons heen", zei hij. Vanuit dit complete service-centrum zullen tweeentwintig rood, wit, blauwe vrach^'.vagens van Radio Modern de uitgaande goederen rond- brengen naar de klanten en filialen. Ook de overige vernieuwingen zijn er op gericht de klanten een zo goed mogeljjke service te kunnen aanbie- den. Naast de reusachtige magazynen en hallen voor inkomende en uitgaande goederen is er in het nieuwe pand dan ook ruimte gemaakt voor een klaar-terwijl-u-wacht reparatie ser vice, waar kleine defecten onmid- delijk kunnen worden verholpen. Vanzeltsprckend beschikt Radio Modern tevens over monteurs die bjj de klant thuis langskomen voor repa- ratiewerkzaamheden en de apparaten wanneer dat nodig is meenemen naar de technische dienst waar statio- naire testapparatuur beschikbaar is. „Hoewel we natuurlijk het liefst bij ons gekochte goederen repareren om- dat we die apparaten nu eenmaal beter kennen, nemen we ook eiders gekochte spullen voor reparatie aan", vertelt de heer Knijf die het hoofd is van de opslag en distributie. „Tegen- woordig verdwijnen er namelijk nogal wat kleine zaken op het gebied van elektrische apparatuur waar de men- sen, die daar iets gekocht hebben, dan niet meer terecht kunnen voor reparaties. Wij nemen deze reparaties dan aan en proberen de benodigde onderdelen, wanneer we die niet hebben, op de kop te tikken". Ook het personeel van Radio Modem is niet vergeten bij het maken van de plannen. In het centrale service cen trum is namelijk een prachtig be- drijfsrestaurant gevestigd waarin de medewerkers tijdens de lunchpauze gezellig een hapje kunnen eten. Niet alleen bij Radio Modern was het overigens groot feest op deze ope- ningsdag. Zowel „De Wegwijzer", een school voor voortgezet buitengewoon onderwijs, als het dagverblijf „Wou- tershof'voor geestelijk gehandicap- ten, deelden de feestvreugde. Zij wa- ren door Wethouder Scheeres geko- zen als bestemming voor de, door Radio Modern aangeboden, schen- king van video en/of audioapparatuur ter waarde van tienduizend gulden. Voor mevrouw Schouten, van „De Wegwjjzer", en haar leerlingen bete- kende dit dat zjj een splintemieuwe disco-installatie kregen. De voor- gaande, die niet verzekerd was, was enige tijd geleden gestolen. Mevrouw v.d.Broek, van de Wouters- hof, ontving met haar pupillen Ries Wensveen en Astrid v.d.Wel, die een bos bloemen aanboden aan de direc- tie, een kleuren televisie en video recorder. „We zjjn er ontzettend blij mee want de groep is veel te groot SCHIEDAM In verband met de realisering van een woonwagencen trum aan de Koekoekslaan is een, werkgroep samengesteld die de plan nen gaat uitwerken. In die werkgroep zitten vooralsnog afgevaardigden van de bewoners van het woonwagen- kamp, enkele bewoners van Kethel Oost, de dienst Gemeentewerken en de dienst Woningbeheer. De gemeen te hoopt dat de Vereniging Ruimte- lijke Ordening Kethel en omstreken ook nog gaat deelnemen aan het overleg, omdat de gemeente het niet uitgesloten acht dat de resultaten van de werkgroep de bezwaren wegnemen TRANS BOUMAN sppler Rotterdam Ahoy ARIE RIEDIJK speler Rotterdam Ahoy WILLEM VAN HANEGEM om met zjjn alien school televisie te kjjken. Nu kunnen we dat dus opne- men en meerdere malen afdraaien. We gaan dit op het dagverblijf dan ook echt vieren met de hele ploeg", vertelde ze verheugd. SCHIEDAM- Aan de I'oldervaart werd woensdagavond j.l. het tweede concours uit een serie van drie ver- vist, om het kampioenschap van „Schicdani en Omstreken". Het was Jan Krabbedam die eerste werd met 327 cm., tweede Hans van Es met 230 cm., derde B.J. Slots 214 cm., vierde J. Koedood 175 cm. Na twee concoursen leidt Wim Bos met 557 cm., tweede Hans van Es met 496 cm., derde Jan Krabbedam 457 cm., vicrde Huub Rombouts417 cm.,vijf- de Huub van Zetten 332 cm. Het laatse concours zal worden gehouden op donderdag 21 augustus in hetzeif- de water. Rotterdam Oxirane Chemie heeft bij gedeputeerde staten van Zuid-holland vergunningen aangevraagd op grond van de Hinderwet en de Wet inzake luchtverontreiniging. Oxirane wil het bedrijf uitbreiden en wijzigen voor het produceren van chemische produk- ten met butaanverwerkingsinstaliaties. Oxirane wil beschikken over grotere hoeveelheden isobutaan, te gebruiken voor onder meer een produkt dat, toe- gevoegd aan autobenzine, een vermin- dcring van de luchtverontreiniging tot gevolg heeft. De aanvragen liggen ter inzage op de gemeentesecretarie van Rotterdam, in de openbare bibliotheken van Rotter dam, Rozenburg, Maassluis, Vlaar dingen en Schiedam, en in het provin- ciehuis te 's-Gravenhage. Men kan schriftelijk bezwaren indienen tot en met 21 juli bij Burgemeester en Wet- houders van Rotterdam. Bezwaar- sc'.iriften tegen de aanvraag krachtens de wet inzake de luchtverontreini ging moet men ook daar indienen, maar die moeten gericht zijn aan gedeputeerde staten. Vrgdag 11 juli is er in het stadhuis vaA Rotterdam, aan de Coolsingel, een hoorzitting waar men mondeling be zwaren naar voren kan brengen. De zitting begint om vier uur 's-middags. VLAARDINGEN - VZC zal met een grotere groep zwemmers dit jaar naar de nationale kampioenschappen gaan dan vorig jaar. Dat was het resultaat va de vorige week afgesloten Kring- kampjoenschappen, waar de Vlaar- dingse zwemmers voor de taak ston- den de limieten te behalen. Opvallend op deze kringkampioen- schappen was de rol die de jeugd speelde. De meest succesvolle zwem- mer was Leon IJzerloo, die bij de jongens onder de tien jaar op vier nummers in Amersfoort aan de start zal komen. De Vlaardingse zwem- mer zal uitkomen op de 100 meter vrijeslag, 400 meter vrijeslag, 100 meter vlinderslag en 100 meter schoolslag. Jacqueline Claas plaatste zich op de 100 meter rugslag bij de nationale top. Verder behaalden Andrd van Hees, op de 100 meter schoolslag, Johan van Hees en Remco Snuve- rink beide op de 100 meter vlinder slag de limiet. Bij de meisjes was het Sandy van Dusseldorp die zich plaatste op de 100 meter rugslag. De Vlaardingse ploeg gaat op 5 juli in trainings- kamp om zich optimaal voor te be- reiden voor deze Nederlandse kam- pioenschappen. Van 3 tot en met 9 juli draait in het Passage Theater een film naar een boek van Alistair MacLean getiteld „Als Adelaars vielen zij aan". Tijdens de tweede wereldoorlog wordt een groep internationale ge- heim agenten, bestaande uit zeven mannen en een vrouw, achter de vjj- andelijke linies gedropt met de bijna onmogelijke opdracht een Ameri- kaanse generaal te bevrijden uit een zwaar bewaakt kasteel hoog in de Oostenrijkse Alpen. Vermomd in Duitse uniformen dringt de groep, onder leiding van de Britse majoor John Smith, in het dorp waar het kasteel ligt door en duikt onder 'in de herberg. Van daar uit begint de operatie die totaal anders loopt dan men verwacht. De film is toegankelijk voor personen van 12 jaar en ouder en draait dage- lijks om acht uur's avonds (behalve op maandag). De hoofdrollen worden vertolkt door Richard Burton, Clint Eastwood en Mary Ure. In Passage Bio staat in dezelfde pe- riode een film vol geweldige sexbele- venissen op de spoelen. ,,Pornofanta- sieen van een nymfomane" is de naam van de film die toegankelijk is voor personen van 18 jaar en ouder. De voorstellingen zijn dagelijksom 2, 7 en 9.15 uur (behalve op maandag). ledere dag (behalve op maandag) kan de jeugd om twee uur's middags in het Passage Theater gaan genieten van de Walt Disneyfilm .Jungle- boek". Schiedam Gedeputeerde staten van de provincie Zuid-holland hebben verklaard geen bezwaar te hebben te gen de besluiten van de gemeenteraad Schiedam waarbij, met een wjjziging van de begroting voor 1980 en in afwachting van de formele goedkeu ring van die begroting, de volgende kredieten zijn verleend: f 34.000.- voor de vorming van een fonds sociaal culturele activiteiten (tevens f 85.000.- op de begroting 1979); f31.525.- voor de aankoop van een gemeente-taxi; f 13.098.- voor ophogingswerk- zaamheden schoolterrein Albertus Magnusschool aan de Parkweg 193- 195; f 97.549.- voor vervanging van een deel van meubilair Willem de Zwjj- gerschool en consequentics door be- taling bijzonder onderwijs; f 60.000.- als vergoedingssom we- gens verplaatsing varkensslachting; f 43.349.06 als aanvullende subsi- die voor Stichting De Schiedamse Gemeenschap t.b.v. Zoldertheater en Poppentheater in de Teerstoof (be groting 1979). Schiedam Met het oog op de over- last die door cafe's en bars veroor- zaakt kan worden heeft de gemeente Schiedam een nieuwe Drank- en Ho- recaverordening ontworpen. Deze verordening is de eerste aanzet om te komen tot een oplossing voor proble- men als herrie. Het ontwerp omvat onder meer een systeem van vestigingsvergunningen. Zo'n vergunning wordt geweigerd in- dien de aanwezigheid van een horeca- instelling de leef- en woonsituatie in de naaste omgeving op ontoelaatbare wjjze nadelig befnvloedt. Deze vage omschrgving moet nog nader uitge- werkt worden. Alle belangstellenden en belanghebbenden kunnen reageren op de ontwerp-verordening, die ter inzage ligt b(j de secretarie-afdeling Algemene - en Burgerzaken in het Stadskantoor, tweede etage. Zo mo- gelijk is er een ambtenaar aanwezig die uitleg geeft en readies noteert. Het hoeft buiten niet eens zo warm te zijn om het in de auto, vooral met het zonnetje erop, al bloedheet te hebben. Onder deze weersomstandigheden moet u er- voor zorgen dat u uw bril of zonnebril niet in de auto laat liggen, omdat dit desastreuze ge- volgen kan hebben. Het montuur wordt bij grote warmte namelijk buigzaam en verliest zijn model. Daarom adviseert de opticien uw bril nooit op het dashboard en evenmin op de hoedenplank te leggen. Dan nog een advies voor bril- lende en niet-brillende automo- bilisten: vette ruiten weerkaat- sen het zonlicht en kunnen zo het zicht verminderen. Houdt uw ruiten daarom vetvrij, dat rijdt een stuk veiliger. Op de Burgemeester Knappertlaan raakte vrijdagmiddag rond twee uur een 11-jarige jongen ernstig gewond bij een bromfietsongeval. Het kind zat achterop de brommer bij zijn broer toen deze geschrokken van een plots overstekende voetganger zjjn stuur omgooide en ten val kwam. Hierbij kwam de 11-jarige duo-pas- sagier, die een ondeugdclijke helm droeg, met zijn hoofd op de stoep- rand terecht. De jonen werd met een schedelbasisfractuur in het Gemeente Ziekenhuis opgenomen. In de nacht van ....terdag op zondag ontstond in de Morsestraat ruzie tus sen een 21-jarige Schiedammer en zijn 45-jarige vader. De laatste was het niet eens met de verkering van zijn zoon Wiens 27-jarige vriendin in de Morsestraat woont. Zondagnacht besloot pa zijn zoon op te gaan halen en sloeg daarbij een aantal ruiten aan gruzels. Hierbij liep de man een slag- aderlijke bloeding cp aan het linker- oor. Hij weigerde in de inmiddels ar- riverende ambulance te stappen en bedreigde de gewaarschuwde politie met een schroevendraaier. Deze zag toch kans om hem te overmeesteren en, met de nog steeds spuitende wond, in de ziekenwagen te zetten. Onderweg naar het Dijkzigt Zieken huis raakte de man door het bloed- verlies buiten kennis. Ter hoogte van de Grensflat op de Rotterdamsedijk werd vrijdagmiddag een 74-jarige Schiedamse plotseling onwel. In de afwachting van de G.G.D. werd hartmassage toegepast. De vrouw werd opgenomen in de No- letstichting. Naar aanleiding van een klacht over benzine stank stelde de politie zater- dagnacht een onderzoek in bij een ga rage aan de Singel. In het pand, waar in de handel van J. F. v. A. uit Nieuwhoorn is opgeslagen, troffen de wetsdienaren vijf drums benzine aan met een inhoud van achthonderdvjjf- tig liter. Met behulp van de brand- weer werden de vaten in beslag geno- men. Uit de auto van de bewoner vamn de Vivaldilaan verdween op 28 juni een portofoon ter waarde van f 4500,- die eigendom was van de nachtveilig- heidsdienst. De wagen werd met een valse sleutel geopend. Tussen 27 en 28 juni werd uit een op de Lange Haven geparkeerd staande auto een autoradio gestolen. Na een telefonische melding over een aanrijding op de Admiraal de Ruyter- straat trof de politie daar een verla- ten auto aan die op een geparkeerd staande wagen gebotst. De inzittende, die gevlucht waren, konden even later in de Jacob Cats- laan worden aangehouden. Het twee- tal, een 2Ujarige Rotterdammer en 18-jarige Schiedammer die onder in- vloed was, bleek de auto te hebben gestolen vanaf de Damlaan. In tegenstelling tot 1979, toen gedempte herfstkleuren zeer in de mode waren, lijkt 1980 het jaar van de felle en contrasterende kleuren te worden. Mary Quant heeft zich vliegensvlug aangepast aan deze trend en brengt zes ,,oogpotloden" die aan de twee uiteinden een verschillende kleur hebben. Bewust is er gekozen voor niet-harmo- nierende, maar juist scherp contrasterende tinten. De potloodvulling is heel zacht, bijna cremig en vol schitterende parelmoerstof. De Cocktail Sticks kunnen worden gebruikt als oogschaduw, eyeliner en kohlpotlood en zijn gemakkelijk en snel op te brengen. De kleurcom- binaties zijn als volgt: Foxy Crush: de gloed van goudbruine rum met de delicate verfijning van champagne; Bronze Shake: een mix van goudkleurig koper en de stralen van de ondergaande zon; Blue Bubbu: een cocktail van hoogmodisch felkleurig lila en een elektrisch geladen turkoois, beide met de uitbundige schittering van overvloedig parelmoer; Pink Fizz: creme de cacao gecombineerd met parelmoer- roze en een ,,dash" goudstof; Pewter Punch: tinkleurig grijs en de kleur van Parfait d'Amour gemixed met een flinke scheut zilverkleu- rig glamour. Uniek meubelnieuws

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 5