Lkl 1 Ml k| m| e| r| KOOPJEsIn 22 SPECIAALZAKEN 3.95 stoplichten Gemeente doet fikse duit in het zakje Ratel-tikkerbij OIC haalt Partner naar Blauwe Brug 12.50 4.95 19,95 8.50 Spieren losmaken in September rnranmnHn kantoor: Een actieve kront in een octieve streek §§111111 Rotterdam Centrum - Kralingen - Atexanderpolder - Ommoord - Noorderboulevard; Schiedam Centrum - Kethel; Nieuwerkerk a/d IJssel; Capelle a/d IJssel De Terp; Vlaardingen Centrum; Krimpen a/d IJssel Crimpenhof. TV-kan van glanzend chroom. Deze fijne isoleerkan houdt alle dranken urenlang op de juisiatemperatuur. Luxe terrasstoel van Herlag.4latsrug-5iats zitting. Van 179-voor Taart- of gerechtenstolp om taart, vlaai en ook kaas voor stof en vliegen te behoeden Origineel zwitsers elektrlsch gourmetstel voordeculinaire fijnproever. Qak/grillplaat met anti-aanbaklaag en 6 gourmet pannetjes. sscurver Flessenrekpaneel van Curver. stevig bruin flessenrek voor 6flessendatU onbeperkt kunt stapelen. 4 voor Dlepvrlesdozen, van zeer hoge kwaliteit. 3 van 1 liter of 4 van 0.5 liter. NU per set Storlebox van .Tornado. Handige stapelkratten. In bruin of beige. Per stuk Fotoalbum met zelf- klevende bladen voor al uw vakantiefoto's WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1980 4e JAARGANG NO. 33 SCHIEDAM Nu de vakanties zo'n beetje afgelopen zijn beginnen alle cursussen weer te draaien. De "SWA" (Schiedanimers werk- loos maar actief) en de Trechter, organisaties die cursussen opzet- ten voor mensen zonder werk, hebben daarom ook dit jaar weer een programma-boekje samengesteld. Door subsidies die van alle kanten toestromen kon het werk doorgaan. Hierbij heeft de ge meente Schiedam een forse duit in het zakje gedaan: f. 200.000.- is de SWA en de Trechter toegezegd om personeelskosten en kos ten voor activiteiten mee te dekken. Daarnaast krijgen de organisaties twee keer f. 45.000.- van de ministeries van Sociale Zaken en Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. Een bedrag van f. 18.000.- uitde Rijksbijdrageregeling sluit de rij van subsidies. Nieuwe ploeg Bijstand Vf-f <'5< Is Schiedams Nieuwsbl Vier avonden sporten SCHIEDAM - Sportieve Schie- dammers kunnen zich begin Sep tember vier avonden lang uitleven. De Sportraad voor de gemeente Schiedam organiseert namelijk op 1,2,3 en 4 September een sport- en spelvierdaagse. Iedereen kan mee- doen aan een of meer onderdelen. Voor elk volbracht onderdeel wordt een sticker uitgereikt die op een bijgeleverde kaart kan worden geplakt. Wanneer men alle avon den meedoet heeft men een herinnering aan de vierdaagse, waarbij alle sporten die zijn beoefend uitgebeeld zijn. De eerste avond, op maandag I September, wordt een wandel- tocht door Schiedam eehouden. De lengte van de tocht is ongeveer 10 kilometer. De start en finish zijn bjj het Clubhuis van de wan- delsportvereniging de Schiedamse Tippelaars, aan de Singel naast de Singelkerk. Het Clubhuis gaat om half zeven open en om zeven uur is de start. Na afloop kunnen de wandelaars hun „wandelboekje" laten stempelen. Enkele eenvou- dige vragen moeten tjjdens de tocht beantwoord worden. Dinsdag 2 September kan men gaan kanovaren in het Beatrixpark bij het Theehuis. De af te leggen afstanden zijn ongeveer 100, 200 of 500 meter. Kleine kinderen kunnen onder begeleiding in een rubber roeiboot roeien. Degenen die mee willen doen moeten wel kunnen zwemmen. Woensdagavond wordt er gefietst. Een tocht van ongeveer 25 kilo meter lang voert de deelnemers rond Schiedam vanaf de Sporthal Margriet aan de Nieuwe Damlaan, waar ook geeindigd wordt. Een controlevraag die beantwoord moet worden, zorgt ervoor dat niemand de boel in het ootje kan nemen. Tijdens de fietstocht kan even gerust worden in de kantine van de voetbalvereniging Ursus aan de Parallelweg. Ursus, de Schiedamse Tippelaars, de Toerclub Rijnmond, de Zee- verkenners, de Schiedamse Red- dingsbrigade en een duikgroep van de Gemeente Brandweer hebben hun medewerking toegezegd voor deze onderdelen van de Sport- en spelvierdaagse. De laatste avond, donderdag 4 September, is een sport- en spel- avond in Sporthal Margriet, waar bij enkele recreatiesportleiders aanwezig zijn om het geheel te begeleiden. In principe duurt elke activiteit van zeven tot negen uur, maar bij de fietstocht kan men tussen half zeven en zeven uur starten. De kosten per avond zijn f.2,-; een deelnemerskaart voor vier dagen kost f.6,-. De kaarten zijn te koop bij het V.V.V.-kantoor aan de Overschiesestraat 1 (in het Prove- niershuis) en bij de Sportraad voor de gemeente Schiedam, Stadskan- toor 7e etage, Emmastraat 1. Ver- der kan men op de avonden zelf bij de startplaatsen van de activi- teiten kaarten kopen. Voor nadere inlichtingen kan men bellen naar het Stadskantoor, telefoon 260500, vragen naar toestel 158. 9 3 3 3 ,'r. SCHIEDAM Rond het krnispnnr Broersvest - Lange Kerkstraat worden de verkeerslichten voorzien van een „akoestische signalering" ten behoe- ve van slechtzienden en blinden. Een apparaatje dat kan ratelen en tikken moet visueel gehandicapten duidelijk maken of zij over kunnen steken dan wel moeten wachten. Wanneer het voetgangerslicht op groen staat, ratelt het mechaniekje. Er klinken dan ongeveer 800 snelle tikken per minuut. Als het voetgan gerslicht op rood staat tikt het appa raatje ongeveer 75 keer peT minuut. Wanneer de verkeerslichten niet in bedrijf zijn is het tikmechanisme ook niet in werking. Alle zes voetgangersoversteekplaatsen bij het kruispunt krijgen zo'n akoes- tische signalering. Gedurende een jaar zullen de bevindingen ermee geno- teerd worden, waarbij eventueel on- derzoek onder visueel gehandicapten wordt gehouden. Voorlopig blijft het kruispunt het enige in Schiedan waar een „rateltikker" geplaatst wordt. Uit voorgaand onderzoek is gebleken dat dit de meest wenselijke plaats was voor zo'n installatie. De kosten worden geraamd op f.l 1.300,-. HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Nieuw programma voor mensen zonder werk Tot nog toe gaat het De Trechter en SWA voorspoedig, hoewel van de kant van de ministeries beknibbeld wordt. Zo is het niet zeker of in 1981 nog subsidie van het ministe- rie van CRM verkregen wordt. In verscheidene gemeentes waar soort- gelijke organisaties aan het werk waren, moesten de activiteiten door bezuinigingen van het Rijk gestaakt worden. Door de steun van de Ge meente kan in Schiedam het werk wel doorgaan. In Schiedam worden de cursussen door zo'n 300 mannen en vrouwen van elke leeftijd bezocht. Gezien het aantal werklozen is dat misschien niet zo'n grote opkomst, maar in vergelijking met een stad als Rotter dam, waar men zelfs een miljoen gulden uitgeeft aan activiteiten voor mensen zonder werk, is 300 mensen erg veel. In Rotterdam komen jaar- lijks 500 mensen naar de diverse cur sussen. Bij de SWA en de Trechter zijn voor het komend seizoen al 150 aanmeldingen binnengekomen, ter- wijl het programmaboekje nog niet verspreid is. Twee vaste krachten, drie mensen die uit de werkverruimende maatregelen betaald worden, drie stagiaires van de Sociale Academie, iemand uit de Wet Sociale werkvoorziening en een groep vrijwilligers staan dit jaar klaar om de cursussen te begeleiden, informatie te verstrekken en nieuwe activiteiten te ontplooien. De mensen uit de werk verruimende maatregelen kunnen trachten door hun ervaring bij de SWA en de Trechter aan een baan op hetzelfde vlak te komen. Het Trech- terteam is op twee man na nieuw; veel van de vroegere leden van het team hebben een vaste baan in soortgelijk werk gevonden. Vlak voor de zomervakantie waren er nog zo weinig krachten bij de Trechter over, dat het werk even gestaakt moest worden. De tijd die hierdoor vrij kwam is echter goed benut: de ruimtesvan de Trechter en de SWA zyn opgeknapt, verbouwd en efficienter ingedeeld. Voortaan kan iedereen voor informatie terecht bij de Trechter, waar ook het kantoor- werk wordt gedaan, terwijl alle acti viteiten in de ruimte aan de Over schiesestraat zullen plaatsvinden. Een paar nieuwe activiteiten zullen dit jaar van start gaan. Mensen die niet of niet goed kunnen zwemmen worden in de gelegenheid gesteld om lessen te nemen in Zwembad Zuid. Diploma's A,B en C kunnen dan behaald worden. Op vrijdag- morgen is er tweemaal drie kwar- tier beschikbaar voor beginners. Gevorderden kunnen op dinsdag- ochtend terecht. Naast de instruc- tie is er ook mogelijkheid voor een gezellig uurtje zwemmen met zwem- slagen, polospel, duiksport en trim- activiteiten. Deelnemers kunnen dit jaar een cursus volgen in de Streek muziek- school. Men leert dan onigaan met het notenschrift, maatsoorten en ritmen en men kan het muzikaal gehoor ontwikkelen door een geva- rieerd liedrepertoire en gebruik van slaginstrumenten en blokfluit. De cursus kan een voorbereiding zijn voor een aansluitende instrumental cursus. Er is ook een orientatiecursus accordeon, slagwerk of gitaar. Men maakt kennis met het gekozen in strument, waarbij men kan ontdek- ken of er voldoende muzikaal talent aanwezig is om een studie aan te vangen. Beide muziekcursussen kun nen alleen doorgaan wanneer er vol doende animo is.' Verder starten er bijscholingscursus- sen Engels, Frans, Spaans, Duits en Nederlands. Ook een nieuweling tussen de cur sussen is de groep .Vrouwen in de bijstand". De doelstelling van deze groep is „door gezamenlijke activi teiten elkaar helpen". Wat men precies gaat doen is nog niet be- paald, maar iedereen die in principe belangstelling heeft of mee wil doen aan het opzetten van zo'n groep kan schrijven naar Antwoordnummer 67, 3100 WB Schiedam, een postzegel hoeft niet gebruikt te worden, of bellen naar nummer 265255. Mensen van de SIV/1 aan het werk. ..De Trechter" aan de Broersvest geeft informatie voor mensen zonder werk. Wie meer wil weten over alle acti viteiten die er in Schiedam plaats vinden kan eens binnenlopen bij de Trechter, Broersvest 107. Ook infor matie over ontslag, in beroep gaan, solliciteren, sociale uitkeringen, mi- nimumloon, vakantiedagen, huisves- ting en noem maar op wordt daar verstrekt. De informatiewinkel is dagelijks geopend van negen tot twaalf en van twee tot half vijf. Wie een afspraak wil maken of telefo- nisch vragen wil stellen kan bellen naar 265255 of 265780. Een groot deel van de activiteiten worden in het Ontmoetingscentrum aan de Overschiesestraat 44 gehou den. Wie niet meedoet aan een speci- ale cursus kan er een kaartje leggen, een (niet te duur) kopje koffie drin- ken en een beetje kletsen. De cur sussen fotografie, zeefdrukken en video worden in de Overschiese straat gegeven. De programmaboekjes voor 1980 worden tussen 18 en 22 augustus verspreid via het Gewestelijk Ar- beidsbureau, de werkgroep WAO en diverse centra als bibliotheken, wijk- centra en dergelijke. Belangstellende kunnen ook bij de Trechter een boekje gaan halen en eens rustig uit- zoeken welke cursussen er zoal zijn en aan welke u mee wilt doen. Een in het boekje aanwezig inschrijffor- mulier stelt iedereen in staat zich aan te melden. grote zaai van het wijkcentrum de Blauwe Brug, Bachplein 590. De zaal is vanaf 8 uur open. Kaartjes kosten f. 5,- en zijn te verkrijgen vanaf 18 augustus bij het wijkcentrum en bij Free Record Shop aan de Broersvest. Degenen die zin hebben om als vrij- williger mee te werken met OJC kun nen telefonisch contact opnemen met Piet (704273) of Jaap (713874). Het Postadres is: Open Jongeren Centrum Schiedam Noord, Postbus 4070, 3102 GB Schiedam. SCHIEDAM - De stichting Open Jon geren Centrum Schiedam Noord, die al geruime tijd bestaat, maar nog geen eigen ruimte heeft, laat geen gras over de activiteiten groeien. Op vrijdag 5 September komt de groep ..Partner" door de inspanningen van OJC naar het nieuwe wijkcentrum „De Blauwe Brug" als onderdeel van de openingsfestiviteiten aldaar. De groep Partner schijnt uiterst ver- zorgde, melodieuze rock ten gehore te brengen. Vanaf 1978 geniet Part ner enige bekendheid in Nederland. Op de single „Kayuta Hill" volgden de langspeelplaten „A man size job requires a man size meal" en „On second toughts". Pierre Beckers speelt basgitaar, Ab van Goor drumt. Bart Bessems speelt sologitaar en Er- win Musper bespcclt de keyboards en het mondorgel. De heren zingen daar- bij vierstemmig en houden er een swingend ritme op na. De groep werkt in een opnamestudio in Kas- teel Borgharen bij Maastricht. Wie deze beschrijving wil contro- leren kan op vrijdag 5 September om half negen komen luisteren in de

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 1