A Is de TV niets biedt Dans er eens uit van Schiedam Unieuws Wim Bos kampioen Dansschool Studio Swing Schiedams Nieuwsblad Bouw crematorium onzeker 0pa" 79.450 en 9°^es WOENSDAG 27 AUGUSTUS 1980 35-529 SCHIEDAM— Terwijl de zomer zijn einde nadert, starten er op ailerlei gebied weer cursussen. Eert van de meest populaire uit dat totaal aanbod is ongetwijfeld wel de danscursus. Jong en oud begeven zich bet komend scizoen dan ook weer in grote getale op bet glanzend parket om goed, of nog beter, te leren dansen. Jong en oud Muziek Ongeval Uit de lucht Fout geparkeerd Inbraken Kindervoorstelling Exposities Opgelost Diefstal a\d cuuaaV ^staUaefv°oT *De zes van Sitton: A lex (last, Hans dc I leer, Wim Itoogcrwerf John Segaar en Wil en Cees Sit ton. Binnenkort gaan de voetjesweer van de vloer Oudste dansschool ,in jaren, is die van Sitton aan de Lange Haven. De eerste lessen werden negenenveertig jaar geleden gegeven in een pand aan de Huismanstraat. Al snel verluiisde men wegens ruimte gebrek naar de Lange Haven. Van daaruit breiddede dansschool zich steeds verder uit. Kerste aanzet hiertoe was een groot- scheepse verbouwing aan de Lange Haven, die plaatsvond in 1968, waar- bij zowel de binnenplaats als een aan- tal erachter liggende sloopwoningen bij de dansschool werden gevoegd. Een aantal jaren later startte Sitton tevens danscursussen in Vlaardingen en Maassluis en betrok tot slot ook nog een pand op de Hoogstraat waar achtereenvolgens het Pandorra-, Monopole Theater, discotheek De Appel en de nachtzaak La Romantica gevestigd waren. "We zijn erg blij met dit "Party Hou se", vertelt Cees Sitton, "want we hadden dringend behoefte aan een tweede danszaal in het centrum. Bo- vendien kunnen we nu tenminste ook eens vrij dansavonden organiseren voor echtparen. Er komen namelijk steeds meer echtparen die danslessen volgen en best eens een avondje gewoon vrij willen dansen. Voorheen was dat niet mogelijk omdat op de Lange Haven alle avonden bezet waren. Leuke bijkomstigheid is dat er regel- matig trouwpartijen worden gevierd. In het verleden werd ons ook al dik- wijls gevraagd of men de trouwpar- tij niet bij ons niocht viercn omdat bruid en bruidegom elkaar op onze dansvloer hadden leren kennen, maar dat kon gewoon niet. Om aan die wensen tegemoet tc komen hebben we besloten de zaal aan de Hoogstraat, wanneer die niet wordt gebruikt voor danslessen, beschikbaar te stellen. De uitbreiding van de dansschool hield tevens in dat er een aantal dans- leraren moesten worden aangctrok- ken. "We beschikken momenteel over zes gediplomeerde krachten", zegt Cees, "die alle veel plczier in hun werk hebben. Nou most dat ook wel want uiteindelijk is dansles leren en aniuseren tegelijk". "De leerlingen", vult Wil Sitton aan, "zien dc danslessen echt als een uitje, zowel de jongeren als de oude- ren". Verdergaand vertelt ze: "Er zijn zelfs hele families die bij ons op dansles zitten. Natuurlijk wel in verschillende groepen, want die wor den samengesteld naar leeftijd en klasse. Ook voor gehuwden zijn er aparte lessen. ledere groep heeft een vast tesuur en dansleraar en werkt volgens een programma dat overeen komt met dat van de andere dansscholen die zijn aangesloten bij de Nederlandse Bond van Dansleraren. Daarvan zijn er zo'n tweehonderd in Nederland en iedereen die dansles heeft gevolgd op een daarbij aange sloten dansschool kan dus met elkaar dansen". Dc grootste veranderingen, die de danszalen de laatste jaren hebben ondergaan, liggen wel op het terrein van het interieur en de muziek. "Vroeger draaiden we hier platen op een pick-up die onder dc trap stond", zegt Cees, "maar tegenwoordig moet je gewoon over een heel goede geluidsinstallatie beschikken met ailerlei muziek want er wordt ook les gegeven in disco-dansen. Niet dat daarmee andere dansen verdwijnen maar het basis-pakket van dertig les sen in een seizoen is alleen veel af- wisselender geworden. Het bevat onder andere de Engelse Wals, Eox- trot, Tango, Cha cha cha, Samba, Jive en dus ook de Disco. Natuurlijk is de jeugd daar weliswaar veel meer in geintereseerd dan de ouderen maar toch willen ze het alle- maal leren, want je komt die muziek nu eenmaal overal tegen. Op de lessen voor echtparen blijkt dikwijls dat ze het ontzettend leuk vinden, maar altijd bang waren om voor gek te staan omdat ze de bewegingen niet onder de knie hadden". Dat de belangstelling voor het dansen nog altijd toeneemt, is duidelijk te merken aan de leeftijd waarop al, en nog gedanst wordt. "Hoewel er al een poosje vraag naar was", vertelt Wil, "durfden wij het lesgeven aan jonge kinderen eerst niet aan. Nadat we er toch mee gestart zijn, bleek al snel dat onze vrees vol- slagen ongegrond was. De groep van 8- tot 12-jarige doet het fantastisch. Ze krijgen dezelfde lessen als de ouderen maar worden natuur lijk wel anders benaderd. Dat de kin deren steeds jonger danslessen gaan volgen wordt ook veroorzaakt door de schoolfecsten waarop wordt ge danst. Ze willen daar niet buitenstaan en komen dus naar dansles". Regclmatig gebeurt het dat er bij dansschool Sitton telefoontjes bin- nenkomen met dc vraag wat voor kle- ding er ti.idens de danslessen moet worden gedragen. "De ouders van kinderen die nu gaan dansen moesten vroeger namelijk altijd keurig gekleed Verschijnen. De heren in pak met das en de dames in rok of jurk. Ze weten niet beter of dat is nog altijd zo". zegt Wil lacficnd. "Maar die regels zijn al sinds lang verdwenen. Iedereen mag dansen in de kleding die hij of zij verkiest mits het maar schoon en heel is, want een versleten spijkerbroek die onder de verf zit dat gaat ons wel wat te ver. Wat we wel verbicdcn is het dansen op sportschoenen, die hebben name lijk veel te stroeve zolen, en het kauwgum kauwen tijdensde les want voor een partner is het nou niet be- paald gezellig om tegen een steeds opengaande mond aan te kijken". De danslessen van dansschool Sitton starten weer op 8 September. In Schiedam wordt les gegeven op de Lange Haven en de Hoogstraat, in Vlaardingen in de Joubertstraat, in Maassluis in het gemeenschapshuis in de Petrus Kockstraat en in Hoek van Holland in het gebouw "De Hoek- stee". Inschrijvingen voor alle adressen kun nen geschieden aan de Lange Haven 121 van maandag tot en met vrijdag tussen 19.00 en 21.00 uur, telefoon 010-266262. SCHIEDAM De bouw van een crematorium te Schiedam, waartoe de Gemeenteraad op 22 november 1979 besloot en waarvoor een kre- diet beschikbaar werd gesteld, gaat voorlopig njet door. Gedeputeerde Staten gaf in januari 1980 haar fiat, maar door de Kroon werd onlangs besloten tot schorsing van dit besluit. Deze schorsing loopt tot 1 april 1981, in welke periode de Kroon onder- z.oekt of het besluit van Gcdeputeerde Staten in strijd is met de wet of het algemccn belang. In afwachting op het definitieve besluit kan dc Ge- meente Schiedam dc bouw van een crematorium niet ter hand nemen. t SCHIEDAM De laatste serie om het kampioenschap van Schiedam, had j.l. donderdagavond een spannend slot. Wim Bos stond na twee series 61 cm. voor op Hans van Es en 100 cm. op Jan Krabbedam. Tijdens het concours bleek al snel dat hij vrijwel zeker kon zijn van het kampioenschap. Maar naarmate het einde naderde werd het toch nog spannend. Huub Rombouts, die na twee series nog op de vijfde plaats stond met een achterstand van 140 cm op Wim Bos, ving in deze derde en laatste serie 266 cm. en maar later zou blijken kwam hij in de totaalstand 5 cm. te* kort voor het kampioenschap van Schiedam. Uitlsag derde serie: 1 K. v. Dorp 286 cm, 2 H. Rombouts 266 cm. 3. J. Koedoot 249 cm. 4. J. de Wolf 229 cm. 5. F. den Houting 207 cm. 6. H.G. van Zetten 207 cm. 7 J. Roelsema 202 cm. 8. B.Slots 171 cm. 9. N. v. Dongen 169 cm. 10. H.H. v. Loenen 168 cm. Totaal uitslag: eerste en kampioen van Schiedam Wim Bis 688 cm. tweede A. Rombouts 683 cm. derde H. v. Es 642 cm. vierde J. Krabbedam 595 cm. vijfde H.G. v. Zetten 539 cm. jftfTff Ter hoogte van het ttiinencomplex Vijfsluizen raakte zaterdagnacht rond 1.00 uur een 22-jarigc automobiliste uit Krimpen aan de Lek haar niacht over het stuur kwijt en botste tegen de vangrail. Met een gebroken linker bovenbecn en een kniefractuur werd zijn opgenomen in het Gemeentc Zickenliuis. Zaterdagmiddag werd in een woning in dc Rhoonsestraat een zender in be- slag genomen die uitzond onder dc naam Radio Lokaal. Op de Broersvest ontstond zondag- avond enigc opschudding over een op de tramrails geparkeerd staande auto, waarvan de eigenaar weigcrde hem te vcrwijdercn. De man, die te vens zijn naam niet wildc opgeven, ging mee naar het bureau. In de nacht vn vrijdag op zaterdag werti ingebroken bij een sigarenmaga- zijn in dc Mgr. Nblcnslaan. Driecn- twintig wegwerp aanstckcrs, voor f 600,- aan tramkaartcn, f 500,- kas- eld en rookwaren ter waardc van 4500,- zijn verdwenen. Via het vcr wijdercn van een ruit kwam men het pand binnen. Wie uiteindelijk als overwinnaar uit de strijd om de troon komt kunnen kijkers van alle lceftijden dagelijks gaan zien om 2, 7 en 9.30 uur. Be- halve op maandag. Op zaterdag, zondag en woensdag- middag om twee uur kan de jeugd in het Passage Theater gaan genie- ten van de grote lachers van het witte dock „Stan Laurel en Oliver Hardy". Ter gelegenheid van de opening van „De blauwe brug" heeft het Stedelijk Museum in samenwerking met het Gemeente Archief een tentoonstel- ling ingericht over de schrijver/dich- ter Hubert Kornelisz Poot, die leefde en werkte in Abtswoude bij Kethel. De tentoonstelling, waar ook een aantal schilderijen. akwarellen en te- keningen van Jaap de Raat aan zijn toegevoegd. wordt gehouden in de nieuwe bibliotheek van Kethel, die is ondergebraeht in „De blauwe brug", en heelt ecu vervolg in het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat. In het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat zijn tevens te bewonderen dc tcntoonstcllingen ,,Emancipatie Aspekten" (negentien vrouwen en een man tonen via hun werk dc strijd tegen de gevestigde rolpatronen), Print publishing in America (een overzicht van Amerikaanse grafiek uit de zestiger en zeventigcr jaren) en een keuze uit de „Cobra" collectie. Het Stedelijk Museum is dagelijks ge- opend van 10.00 tot 1 7.00 uur. Zon- dags van 12.30 tot 17.00 uur. De toe- gang is gratis. Ook een tankwaeen bestuurdcr uit Zwitscrland werd het slachtoffer van diefstal. Uit de cabinc van zijn,op dc Parkweg geparkeerd staande, auto verdwenen een portcmonnec met hondcrdtachtig Zwitscrse franc's, een gouden horloge, zijn rijbewijs en aus- weiss en bet rijbewijs en ausweiss van ecu twintigjarige bijrijdster. Uit een op de Burecmeestcr van Haarenlaan geparkeerd staande auto verdwenen vier cassette bandjes. llct tochtraam van de wagen werd gefor- cccrd. Na het inslaan van een ruit werden uit dc kantine van S.V.V. twee flesjes litnonade weggenomen. Met behulp van goede tips van om- wonende is de politie er in gcslaagd een op 1 augustus van dit jaar ge- plcegueinbraak op het Bachplein op tc lossen. Dc daders, een 35-jarige en 39-jarige Rotterdammer, zijn voorgclcid! Van dc buit, die bestond uit sieraden en anticke gocdcren ter waarde van f 67.000,-, is een gcdeelte, ter waarde van f 30.000,-, achtcrhaald. Tijdens de vakantic periode verdween uit de Thco Thijsenschool op het jidisonplcin een radio-cassette recor der ter waarde van f 400,-. In het Passage Theater draait in de periode van 28 augustus tot en met 3 September de film Alien". De bemanning van een onderzoekings ruimteschip vangt een S.O.S. signaal op dat afkomstig blijkt te zijn van een onbekende planeet, waarop een bizar ruimteschip staat. In het vreemde ruimteschip door gedrongen wordt de groep aangevallen door een onmogclijke levensvorm, het Alien. Het niet opvolgen van de veiligheids voorschriften maakt dat het Alien kans ziet mcerdere slachtoffers te maken. Nu vangt de genadeloze jacht tussen de bemanning en het Alien pas goed aan. Deze keiharde, science fiction horror, film is toegankelijk voor personen van 16 jaar en ouder. De voorstel- lingen zijn dagelijks om 7 en 9.30 uur. Behalve op maandag. In dezelfde week draait in Passage Bio „The prisoner of Zenda". Rodolph's leven hangt nadat zijn vader, de koning van Ruritanie, overleden is keer op keer aan een zijden draad. Michael zijn broer is namelijk vast van plan zijn broer van de troon te houden. Door een toeval maken Rudolph's raadsheren kennis met een Londense koetsier die sprckend op de kroonprins lijkt en bereid is de tcgenstandors om de tuin te leiden. Het plan lijkt te slagen tot Rudolph vlak voor de kroning eensklaps verdwe nen is. Weer wordt de koetsier in- gezet, die zich aan het hof prima thuis voelt. Op het grote bal maakt hij kennis met ,,zijn" aanstaande echtgenote prinses Elavia. F.cn Engclsman die zijn afgcsloten auto op de Lange Haven had gepar keerd, miste toen hij bij het vocrtuig terugkeerde een draagbare radio-cas sette recorder, ecu portcmonnec met f 100,- en zijn paspoort. DESLEUTEL TOT UWDANSPLEZIER Inschrijvingen geopend: Elke dag, behalve zondag van 14.00 tot 21.00 uur. Willem Pijperstraat 3, Schiedam, tel 713071. Dam 12, Schiedam, tel 736518 Natuurlijk zijn wij erkend door de Nationale Dansleren Associatie Verschijnt huis-aan-huis in geheel Schiedam. Onderdeel van de Rijnmond-West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen. Kantoor Rijnmond-West Combinatie: Hoogstraat 122, 3131 BP; Postbus 306, 3130 AH, Vlaardingen Tel. 010 -346711 Redactie: Y. Hontele, prive 010-262716 M. Ames Medewerkers: R. Koppenhagen, prive 010-266615 M. de Zwart, prive 010-736375 Sport: P. Spek, prive 010-352615 Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010-132489 (van 8.30 tot 17.00 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17.00 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur; redactionele kopij tot 17.00 uur. S(llli.DAM- Met een fcestelijk Open In/is werd vrijdag 22 augustus de offi ciate opening gevierd van het nieuwe bedrijfspand van Magneet Drukkcrij B. V. aan dc Algarastraat 12. In zijn nieuwe behuizing heeft de drukkerij, die voorheen was gevestigd aan de luitterdainscdijk, volop ruimte gevonden die het nog steeds grociende be- drijf nodig heeft. SC/IIIDAM- Zaterdag 23 augustus opende Army Store zijn tweede vestiging in Schiedam en wel aan de l.ange Kerkstraut 29. Net als in de (>roenclaan verkoopt men ook hier aUerhande militaire en aan- verwante artikelen waaronder uniformen. insignes, he/men. wapens enzo- voorts, die grotendeels stammcn uit de tweede wereldoorlog. De trots van eigenaar Hob van Willige is echter de collet lie zijden en lederen Amerikaanse flight-jacks die hij rechtstreeks uit Amerika importeert. N,an^»o0t

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 3