Mannen en vrouwen gelijke kansen Woeste achfervolging Gezin a! maand zonder gas en electriciteit Recordaantal deelnemers 1 mm KOOPJES IN 22 SPECIAALZAKEN 2 ROTTERDAM If^l fin (In minifrgr iiiiitMmmmtiuiiiluit 59. ~\f 6.95 A/- 39,95 29,95 11.95 7.95 49.95 6.75 45.- Een actieve krant in een actieve streek Meer woningzoekenden Eisen Wachtdiensten Ruimte gebrek HAARPROBLEMEN BIOSCALIN NEMEN!! Ballen schieten ZWEMSCH00L G0EDER0ND KANTOOR: HOOCSTRAAT 122 3131 BP, VLAARD1NGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1980 5e JAARGANG NO. 44 SCHIEDAM De Nationale Brandwcerdag op zatcrdag 13 Sep tember staat dit jaar volledig in het teken van de vrijwilligers. Reden hiervan is het personeelstckort bij deze afdeling. Weliswaar heeft dat geen invloed op de paraatheid, maar het betekent voor de vrijwilli gers wel dat zij meet wachten mocten draaien dan gebruikelijk is. Om aan deze toestand een einde te makcn stelt men bij de brandweer alles in het werk om zo snel mogeiijk dertien nieuwe krachten bij het korps te kunnen inlijven. In totaal bestaat het Schiedamse Brandweerkorps uit een drietal be- roepsafdelingen te weten Brandpre- ventie (zij geven voorlichting ter voorkoming van brand en controle- ren of men zich houdt aan de veilig- heidsvoorschriften op dit gebied). Administrate (zij zorgen tevens voor de aanschaf van nieuwe materialen en kleding) en de Preparatievedienst (die de wagens bemannen). De laatste beschikt over drie ploegen van tien man die afwisselend hun diensten draaien. Naast deze beroeps zou men tenminste moeten kunnen beschikken over zo'n vijftig vrijwilligers om tot een goede bezetting te komen. "Het personeelstekort bij de vrijwilli gers", vertelt hoofdbrandmeester van Leeuwen, "wordt naar onze mening gro- tendeels veroorzaakt door onbekendheid bij de stadsgenoten. Tot op heden wer- den vrij gekomen plaatsen altijd gevuld door bekenden van reeds in dienst zijnde mensen en was het dus ook niet nodig echt naar buiten te treden zoals we dat straks op 13 September willen gaan doen." In het kader van de gelijkstelling van man en vrouw zullen vanaf dat moment ook vrouwen kunnen solliciteren naar een functie bij de brandweer." Voor hen gelden dezelfde aanstellingseisen als voor de mannen", gaat de hoofdbrandmeester verder; "dat betekent dus tenminste een vooropleiding van Lager Beroeps Onder- wijs of iets gelijkwaardigs, men moet de zwemvaardigheid beheersen en mag niet door: RIA KOPPENHAGEN ouder zijn dan dertig jaar. Dat lijkt mis- schien een erg lage leeftijdsgrens maar een brandweerman of vrouw moet nu eenmaal over een bijzonder goede licha- melijke conditie beschikken en mag niet langer dienst doen dan tot zijn vijfenvijf- tigste." Wie aan deze eisen voldoet moet om te beginnen een aantal testen afleggen. "Dat zijn achtereenvolgens, een sport- test, zwemtest, een tweetal gesprekken, het schrijven van een opstel, een test met perslucht waarbij men wordt geblind- doekt om te zien of de kandidaat in die omstandigheden niet in paniek raakt en een laddertest waarbij eventueel aanwe- zige hoogtevrees naar voren komt. Hierna komt dan nog de medische keu- ring. Daarvan kan men stellen dat wie werd goedgekeurd voor militaire dienst ook hier geen problemen zal hebben. Mits er tussentijds geen veranderingen zijn ontstaan natuurlijk," legt de beer van Leeuwen uit. Heeft men deze procedure eenmaal ach- ter de rug dan begint de proeftijd waarin de basiscursus wordt gegeven. "Tijdens deze opleiding, die helemaal gelijk is aan die van de beroeps", vertelt de hoofd brandmeester verder, "draait men nog geen wachtdiensten. Het meedraaien in SnHI «mns ip de wacht begint dus pas na de basisoplei- ding die ongeveer een half jaar duurt. Voor de vrijwilligers houdt dat in dat zij denmaal per vier weken beschikbaar moeten zijn van vrijdagavond half zes tot hetzelfde tijdstip een week later, uitge- zonderd de tijd natuurlijk dat ze bij hun baas zijn. Overdag worden namelijk, tij dens de werkweek, in geval van nood eerst de vrije beroeps gealarmeerd. De vrijwilligers komen dus praktisch alleen in actie in de nacht of het weekend. Wanneer er dan een brandmelding bin- nenkomt vertrekt namelijk direct deaan- wezige ploeg beroeps. Op dat moment zijn er dus geen mensen meer om een eventuele tweede brand te kunnen blus- sen. Daarvoor worden dan de vrijwilli gers opgeroepen die tevens in actie ko men wanneer we vernemen dat de eerste melding een grote brand, of een met vele risico's betreft. Zo gauw de beroepsploeg weer kan uitrukken mogen de vrijwilli gers weer naar huis. Tot voor kort", gaat de heer van Leeu wen verder, "werden de wachtdraaiers gealarmeerd door een in de woning aan- wezige bel. Dat is nu aan het veranderen want we krijgen de beschikking over een aantal draagbare oproepers waardoorde wachtdienst draaiende man of vrouw niet meer zo aan huis gebonden is. Na tuurlijk moet men wel binnen de straal blijven om op tijd de kazeme te bereiken wanneer het alarm gaat". Naast de wachtdienst wordt de vrijwilli- ger twee maal per maand op de kazerne verwacht voor oefeningen. Een van deze keren oefent men steevast het werken met perslucht. "Dit valt onder de oplei ding gevaarlijke stoffen", zegt de hoofd brandmeester, "waarbij men dus leert hoe men daarmee om moet gaan. Dat is namelijk ontzettend belangrijk ter voor koming van brand wanneer er ergens een ongeval heeft plaatsgevonden of een lek- kend vat wordt aangetroffen". Via verschillende cursussen kan de vrij- williger het uiteindelijk brengen tot hoofdbrandwacht waarna bij het vrijko- C>xrW. v"- men van een functie tevens doorstroming mogeiijk is naar de beroeps. "Het grootste yerschil tussen de beroeps en vrijwilligers", vertelt de heer van Leeuwen verder, "zit hem er wel in dat de vrijwilliger het meer als een hobby be- schouwt. Dat ze daar ook nog geld voor vangen, wat varieerd tussen de f 200,- d 260,- per maand en dat is dan zonder het uurgeld van de oefeningen of het uit rukken, vinden ze een leuke bijkomstig- heid. Ze blijven dan ook vaak nog even napraten als het werk gedaan is. Doordat de tweede bouwfase van de brandweer- kazerne nog altijd op zich laat wachten geeft dat alleen wel wat problemen. De kamer waar de vrijwilligers bijeenkomen is namelijk dezelfde waarin de beroeps zitten die niet naar huis mogen. Die wil len na een werkdag liever rustig televisie kijken dan nog eens napraten over het werk. Naast deze kwestie zitten we door die uitgestelde bouw ook op andere ge- bieden verre van ideaal. We kunnen bij- voorbeeld de wagens niet behoorlijk stal- len en het slaaplokaa) van de manschap- pen ligt hier in het gebouw, terwijl dat fei- telijk boven de garage hoort te liggen om zo snel mogeiijk te kunnen uitrukken", besluit de hoofdbrandmeester. Tijdens de Nationale Brandweerdag op 13 September kunnen belangstellende Schiedammers weer een kijkje nemen achter de schcrmen van de gemeente- brandweer. Vrijwillige brandweerlieden in de dop kunnen die dag tevens alle ge- wenste inlichtingen krijgen en zich als ge- gadigde aanmelden. De kazerne in de Breedstraat 1 is die dag voor het publiek geopend van 10.00 tot 16.30 uur. SCHIEDAM/ROTTERDAM - In de nacht van vrijdag op zaterdag werd op de Koningsbrug te Rotterdam een 29-jarige autobestuurder aangehou- den die onder invloed verkeerde. Na een positieve blaastest verzocht men de man mee te gaan naar het bureau. Hij verzette zich hevig en werd daar- bij geassisteerd door zijn 30-jarige echtgenote die 66n der agenten boven op de rug sprong, waardoor zijn over- hemd werd vernield. De man, die in- middels was ontkomen, bedreigde de agenten daarop met een breekijzer. Nadat een waarschuwingsschot was gelost sprong het tweetal in de auto en ging er in razende vaart vandoor. Daarbij trachtten zij een agent onder- ste boven te rijden. Achtervolgd door de politie, die gerichte schoten op de banden afvuurden, verdween de wa- gen in de richting van Schiedam. Op het Klein Polderplein werd de, uit Den Haag afkomstige, chauffeur door de Schiedamse en Rotterdamse politie klemgereden en gearresteerd. De vrouw, die ten gevolge van de woeste rit enige verwondingen aan het hoofd opliep, ging voor behandeiing naar het Dijkzigt Ziekenhuis. De man is aangehouden op beschuldiging van poging tot doodslag en rijden onder invloed. SCHIEDAM In de maand juli is het aantal woningzoekenden toegenomen met 22 personen. Eind juni waren er 6046 woningzoekenden geregi- streerd, eind juli was dit 6068. Men is er na ruim 10 jaar ondcrzoek in geslaagd een middel samcn te stellen dat uitstekende resultaten geeft bij stcrke haaruitval en roos. dunncnd en slap haar. Met middel dat onder de naam BIOSCALIN wordt uitgebrachl, is in Ncderland verkrijgbaar bij drogisten, speciaalzaken en kappers. I let bestaat uit een elixcr. wclke bij voor- keur in combinatie met de BIOSCALIN shampoo dicnt te worden gebruikt om optimale resultaten te kunnen ver- waehten. Nadere inlichtingen worden u op verzock gaarne tocgezondcn. inl. by BIOSCALIN (Ncderland) Tel. 070-8977 52 - I'ostbus 16140 2500 BC Den Haag SCHIEDAM De familie Van der Goes, die nu al een maand zonder gas en electriciteit leeft, heeft een brief gestuurd naar de directeur van de Openbare Nutsbedrijven van Schie dam, Het gezin is afgesloten van het openbare net omdat een rekening voor het vernieuwen van een gaslei- ding die voor de huizen loopt, door hen niet betaald is. De heer Van der Goes is namelijk van mening dat de kosten voor deze vernieuwing voor rekening van de gemeente zijn. SCHIEDAM De Zwemvier daagse 1980 werd vrijdag 29 au- gustus afgesloten. Terwijl de re gen met bakkcn uit de hemcl viel, zwommen 1504 deelnemers hun baantjes uit. De toeschouwers, die alien in dikke winterjassen ge- held waren, staken vreemd af bij degenen die in bikini of zwem- brock rondliepen. Het was wel jammer dat deze feestelijke afslui- ting zo vcrregende, temeer daar een nieuw recordaantal deelne mers was geregistrcerd. Vorig jaar namen 1159 mensen deel aan de zwemvierdaagse, terwijl het bestaande record op ongeveer 1350 personen was genoteerd. Door het schitterende weer aan het begin van de zwemvierdaagse, op maandag 25 verkocht. Zelfs dinsdag besloten nog 75 mensen mee te doen aan de vier- daagse, welke voor de vijfde keer in zwembad Grocnoord georganiseerd werd. Alle dagen werd er op het terrein van het zwembad voor de toeschouwers en degenen die hun baantjes er al op hadden zitten iets leuks georgani seerd. Zo zijn er demonstraties judo en jiu-jitsu geweest, politiehonden die kunsten vertoonden, een drum- band en de modelbootvereniging "de Viking". Vooral de honden en de mo- delboten trokken veel mensen. Op vrijdag was een minikermis georgani seerd, waarvan de opbrengst voor de zwemverenigingen "de Watervrien- den", "SZC" en "SRB" bestemd was. ren ballen schieten op een bord met gaten. Wie de bal door een gat wist te gooien in drie worpen kreeg een bal cadeau, zodat op een gegeven mo ment bijna alle kinderen trots met fel- gekleurde ballen liepen te sjouwen. Natuurlijk waren er ook een grab- belton en een rad van avontuur. Voorts was er een enorme plastic hond opgesteld. Zijn van raampjes voorziene buik bleek een luchtmatras te zijn, waarop de kinderen konden springen en stoeien zonder last te heb ben van de regen. Uiteindelijk gingen zo'n 1500 volwas- senen en kinderen met veroverde me- dailies naar huis. De kinderen tot en met tien jaar hadden hiervoor 250 meter per avond moeten zwemmen, de volwassenen 500 meter. Wie voor het eerst meedeed kreeg een bronzen veren en voor de derde keer een gou- den. Wie al langer meedeed kon ook vee enzovoort in ontvangst nemen. De medewerkers van het zwembad Groenoord waren komst bij dit recreatieve evenement, en men hoopt dat er volgend jaar nog meer mensen komen zwemmen. m Het feit dat het gezin afgesloten is ziet de heer Van der Goes als machts- misbruik en terreuruitoefening. Het gebeurde doet hem denken aan de Jodenvervolging uit de tweede we- reldoorlog, zo stelt hij in een brief aan de Nutsbedrijven. De heer Scheeres, wethouder van financicn en Economische Zaken.die een afschrift van de brief ontving, reageerde: „Er is geen sprake van misdadigheid bij de Openbare Nuts bedrijven. We hebben zelfs dit voor- jaar in afwachting van de bespreking van het bezwaarschrift van de heer Van der Goes de afsluiting enkele maanden uitgesteld, tot B. en W. heb ben beslist. Ik vind het prima dat iemand het niet eens is met een reke ning die hij moet betalen en dat hij naar de hoogste instantie gaat om de zaak uit te zoeken, maar die reke ning moet eerst wel betaald worden Wanneer blijkt dat wij de heer Van der Goes onrecht aangedaan hebben krijgt hij dat geld weer terug. De con- sequentie van het niet betalen van rekeningen is nu eenmaal dat de lei- dingen afgesloten worden. Niettemin denken we erover om de electriciteit weer aan te sluiten, want Van der Goes heeft een generator neergezet om stroom mee op te wek- ken, zodat nu de hele buurt door de herrie, last heeft van het feit dat wij die leiding hebben afgesloten. Maar gas wordt pas weer aangesloten wan neer die rekening betaald is." 390 Schiedams Nieuwsblad De vrijwfllige brandweer heeft personeel tekort Bij ile bestrijding van gevaarlijke stoffen clraagt de brandweerman een perslucht pak. ■■/■V-Xv...;.;. - \x Hoofdbrandmeester de heer van Leeuwen. Zwemvierdaagse eindigt in regen Het water was warmer dan de lucht erboven AANMELDEN NIEUWE LEERLINGEN OOK TIJDENS ONZE LESUREN voo» on/e ciuh en pnvelesser /and! taar. id 349861 265108 hgg 01885 2234 On/e lessen in bad Holv iiddnJau 16 00 16 30 17 00 ju Woensciag 12 00 1230 1300 1330.1 en 14.00 uu Kantoor Abel Tasmanlaan 392, Viaartlinqen S399k099 Rotterdam Centrum - Kralingen - Alexanderpolder - Ommoord Noorderboulevard; Schiedam Centrum Kethel; Nieuwerkerk a/d IJssel; Capelle a/d IJssel De Terp; Vlaardingen Centrum; Krimpen a/d IJssel Crimpenhof. Unieke aanbieding 30 delig drinkservies "Aristo"van Leerdam. Bestaande uit: 6 borrelglazen, 6 wijnglazen, 6 sherryglazen, 6 bierglazen, 6 cognacglazen. Van 99- voor iBi Brooddoos op maat. Een transparante brooddoos die "meeslinkt" van een heel tot een haltje 106 Nostalgisch houten raamhormet dekoratieve stof idem met gaas Boodschappentas in aktueel ruitdecor en voor- zien van geldtasje. Scharnierend wijnrek in houten uitvoering. Geschikt voor 10 flessen, Onze prijs 656 Sparklets Sparklet slagroom appa- raat in dekor "Savanna." Maakt van V2 liter slagroom ca. 2 liter opgeklopte room. Doosje met 10 patronen 132 25 cm lang zijn deze Gothlsche kaarsen. Doos met 20stuks in rood of wit kost slechts Aluminium droogmolen met 50 meter drooglijn. .84 Leuvehaven nabij museumschip "Buffet" zeil- en motorjachten vanaf 6 meter, 3 t/m 7 September, dagelijks geopend van 10.00 tot 18.00 uur Trein-Toegang- biljetten bij vele stations.

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 1