■lJ Toernooien Clubseizoen Open dag brandweer Leerlingen bouwen zeven woningen Schiedams Nieuwsblad A Is deTVniets biedt Activiteiten De Kreek Open huis Openbare Nutsbedrijven Schiedam °p,a,e 79.450 Fietsrallyvoor padvinders NIEUWS E* DIGROS VRAAGT WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1980 37-518 K^PWI -v 1 Vervolg voorpagina panden vanaf ca. 1500 m2 begane grond oppervlakte voor de vestiging van MULTIMARKTEN Te koop - te huur of bouwgrond waarop een winkelpand gerealiseerd kan worden. Evt. inventaris, c.q. goederen- overname is geen bezwaar. Discretie verzekerd. Schrijf aan: Digros B.V. Postbus 187, 2160 AD Lisse t.a.v. de heer J. van den Broek telefoon 02521- 19003 Film 1 Seth Gaaikema Concerten Exposities Jeugdfilm Quibus Drumband Festival Steekpartij Aanrijdingen Brand Vernieling - 'V - Diefstallen Inbraken VS ,\e° *Overal kon men vrij in en uitlopen tijdem liet "Open Huis SCHIEDAM Heel wat Schiedammers benutten afgelopen zaterdag de kans het nieuwe gebouwencomplex van de Openbare Nutsbedrijven Schiedam aan de van Heekstraat eens uitgebreid te bekijken. Overal in het hoofdgebouw en op het terrein kwam men groepen mensen tegen die deze samenvoeging van bedrijven waarmee wij alien dagelijks te maken hebben aan een nauwkeurige inspektie onderwierpen. Energfe en Milieu expositie i *De expositie "Van Energie tot Milieu verschaft veel roorlichting aangaande energie besparing. Er was dan ook heel wat te.zien tij- dens dit Open Huis van de O.N.S. Alle kantoren, tekenkamers, werk- plaatsen en hallen waren geopend voor het publiek dat volop de gele- genheid kreeg vragen te stellen aan de aanwezige medewerkers. Vooral in de Centrale Werkplaats waar de nieuwe ziekenauto, een strooiwagen. radarwagen en de nog niet zo lang geleden ih gebruik genomen Mobiele Eenheid-wagen van de Schiedamse Politie waren opgesteld, werden nogal wat vragen beantwoord over het nut en de doeltreffendheid van de voertuigen. In de garage troffen de bezoekers de tentoonstelling "Van Energie tot Milieu" aan. Dezp expositie werd samengesteld uit verschillende onder- werpen die op een of andcre wijze in verband staan met de Openbare Nuts bedrijven Schiedam. Er zijn stands van de Stichting Voorlichting Energie- t besparing Nederland, het Provinciaal EllCrgie QUIZ bestuur Zuid-Holland, de Verenigin- gen van Gas en Elektriciteit exploite- rcnde bedrijven in Nederland, de Hoogheemraadschappen Delfland- Schieland, het Ministerie van Volksgezondheid en Milieu hygiene, de Drinkwaterleiding, T.N.O. Delft, de Stichting Energie Anders en een gezamenlijke stand van het Provin ciaal bestuur Noord-Brabant, Maltha Handelsonderneming en de Verenigde Glasfabrieken over de kringloop van glas. Centraal tussen de diverse stands bevindt zich een object van het Gemcentelijk Energiebedrijf Rotter dam die via een energie quiz, waarbij aan de hand van dia's vragen worden gesteld, de bezoekers de gelegenheid biedt hun kennis aangaande een zuinig energie gebruik te toetsen. Winnaar van de eerste ronde werd de heer Tettelaar die negen van de tien gestelde vragen goed beant- woordde en daarmee een warmte kleurenindicator verdiende. Met dit plaatje is door kleurwisseling vast te stellen welke temperatuur een bepaald vertrek heeft. Bij een temperatuur van 21 graden is het plaatje groen, bij 19 graden kleurt het bruin en wanneer de temperatuur ongeveer 23 graden bedraagt wordt het op raadselachtige wijze blauw. Wie tijdens het Open Huis geen ge legenheid had de op energiebesparing, alternatieve energie en recycling ge- richtte tentoonstelling "Van Energie tot Milieu" te bezichtigen kan daar- voor nog terecht van maandag tot en met vrijdag 12 September (van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 16.00 uur). SCHIEDAM In Sporthal Margriet zal op woensdag 22 en donderdag 23 oktober een schoolmicrokorfbaltoer- nooi worden gehouden. Van *s ochtend negen tot 's-middags vijf kunnen leerlingen van basisscho- len en voortgezet onderwijs strijden om de eerste plaats. De teams moeten uit vier meisjes en vier jongens bestaan, terwijl elke deelnemer tenminste acht jaar oud moet zijn. Inschrijvingen worden op de scholen geregeld en moeten uiter- lijk 21 September bekend zijn bij de Centrale Schoolsportcomissie. In de Herfstvakantie worden een school- en een schooldamtoernooi gehouden in de bovenzaal van Sport hal Margriet. Het schaaktoernooi is op maandag 20 oktober en het damtoernooi op vrijdag 24 oktober. Aanvang om negen uur 's och- tends. Alle leerlingen van het basis- en voortgezet onderwijs kunnen deelne- men aan de toernooien. Zij kunnen zich op school inschfijven. De in- schrijflijsten moeten op 21 Septem ber bij de Sportraad van de gemeente Schiedam binnen zijn. Deelnemers ontvangen aan hun huisadres een op- roep. SCHIEDAM - Voor C.J.V. Schiedam gaat weer een nieuw clubseizoen be- ginnen. In het „Schepphuis" aan de Dorpsstraat 15 te Kethel kunnen de „KetheIbinkies", jongens en meisjes van zeven tot en met negen jaar, elke dinsdagavond terecht. Van kwart voor zeven tot acht uur is de club ge opend. Voor jongeren van tien tot en met dertien staat het „Schepphuis" elke woensdagavond, met ingang van vanavond, open. Van zeven uur tot kwart over acht is iedereen welkom. In het CJ.V.-gebouw „de Jeugdha- ven" aan de Lange Haven 129 is elke woensdagavond van kwart voor zeven tot kwart voor acht een kinderclub „Pinokkio", voor meisjes en jongens van acht tot en met tien jaar. Op vrijdagavond kunnen jongeren van elf tot en met dertien van kwart voor zeven tot kwart over acht mee- doen aan de vlub ,,de Vonk", terwijl jongeren van dertien tot en met vijf- tien jaar op dezelfde avond van half negen tot en met half elf wel kom zijn bij de ,,tienerclub". Entree voor alle vlubs kost f 1,-; voor de tienerclub echter f 1,50*. Wie meer inlichtingen wil kan bellen naar de nummers 620112; 704274 of 263318. Volop demonstraties tijdens Nationale Brandweerdag. SCHIEDAM Op zaterdag 13 Sep tember krijgen alle geinteresseerde Schiedammers de kans weer eens een kijkje te nemen achter de schermen van het gemeentelijke brandweer- korps. Tijdens deze Nationale Brandweerdag wordt een aantal demonstraties gege- ven waaronder een (tussen 11.00 en 12.00 uur) in Schiedam Noord agn de Jozef Oreliosingel. De overige activiteiten zullen alien plaatsvinden op het terrein van de brandweer aan de Breedstraat. Hier worden demonstraties „gevaarlijke stoffen" (van 14.30 tot 15.00 uur), „adembescherming/autoladder" (van 15.00 tot 15.30 uur) en „schuim" (om 16.00 uur) gegeven. In de kazerne vindt men bovendien een expositie van alle brandweer- werkzaamheden middels fotomate- riaal, een preventie-stand voor het beantwoorden van „brandende" pro- blemen op het gebied van de brand- veiligheid in en om de woning, een wervingsstand waar informatie zal worden gegeven aan geinteresseer de personen voor toetreding tot de Vrijwillige Dienst van de Gemeente- brandweer Schiedam, een dia-verto- ning waarin de selektie procedure aangaande toetreding tot de Vrijwil lige Dienst wordt duidelijk gemaakt en een permanente filmvoorstelling voor de jeugd. Het kazernegebouw aan de Breed straat 1 is geopend van 10.00 tot 16.30 uur. SCHIEDAM Op de hoek van de Emmastraat en de Singel, tegenover het Stadskantoor, is een „leerling- bouwplaats" gecreeerd. Leerlingen die de Lagere Technische School ver- laten kunnen daar de kneepjes van het vak komen leren. Initiatief tot deze bouwplaats nam de Schiedamse afdeling van het Neder- lands Verbond van Ondernemers in de Bouwnijverheid (N.V.O.B.). Re- den was dat de opleiding op Techni sche Scholen onvoldoende is door veranderingen in het onderwijs en de hogere leeftijd waarop jongeren in het arbeidsproces worden opgeno- men. i Het Gemeentebestuur en de dienst Gemeentewerken van Schiedam zagen wel wat in het idee. Een bouw- team ontwikkelde een plan van zeven woningen en een winkel op de hoek van de Emmastraat en de Singel. De leerlingen voeren op de bouwplaats praktisch alle werkzaamheden uit, waarbij zjj leiding krijgen van leer- meesters. Op 4 September sloegen de heer Simon van het NVOB en een leerling samen de eerste paal van het project. De bouwkosten van het geheel bedra- gen f 1.200.000.-. Het plan bestaat uit twee 2-kamerwoningen op de be- gane grond met tuin, vier 3-kamer- woningen en een 1-kamerwoning. De gemiddelde huur bedraagt ongeveer f 545.- per maand, waarbij de service- kosten (glasverzekering, ontstoppings- fonds, warmwatervoorziening en o- penbare verlichting) inbegrepen zijn. De winkel wordt eveneens verhuurd. Wie belangstelling heeft voor de huur van een woning moet zich laten in- schrijven bij Bureau Huisvesting aan de 's-Gravenlandseweg 567, telefoon 7321 1 1. Gegadigden voor de huur van de winkel kunnen zich wenden tot SSSW, Laan van Bol'es 11tele foon 709444. De totstandkoming van dit plan is mogelijk geworden door de steun van de Stichting Vakopleiding Bouwbe- Het Gemeentebestuur en de dienst Gemeentewerken van Schiedam za gen wel wat in het idee. Een bouw- team ontwikkelde een plan van ze ven woningen en een winkel op de hoek van de Emmastraat en de Sin gel. De leerlingen voeren op de, bouwplaats praktisch alle werk zaamheden uit, waarbij zij leiding krijgen van leermeesters. Op 4 Sep tember sloegen Hans Huis in't Veld, gemeente-ambtenaar, de heer Simon van het NVOB en een leerling samen de eerste paal van het project. Verschijnt huis-aan-huis in geheel Schiedam. Onderdeel van de Rijnmond-West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen. Kantoor Rijnmond-West Combinatie: Hoogstraat 122, 3131 BP; Post bus 306, 3130 AH, Vlaardingen Tel. 010 346711 Redactie: Y. Hon tele, prive 010-262716 M. Ames Medewerkers: R. Koppenhagen, prive 010-266615 M. de Zwart, prive 010-736375 Sport: P. Spek, prive 010-352615 Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nu'mmer 010-132489 (van 8.30 tot 17.00 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17.00 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur; redactionele kopij tot maandag 17.00 uur. j Nepalese school tan K n a iron /la Ci/l/lUnnt te laten draaien", vertelt Gerrit Brink man verder. „Het stencil dat ik van de consul kreeg heeft hij naar verschillende landen gestuurd met het idee dat hij misschien hulp uit het buitenland kreeg. Nicmand heeft er tot nog toe op gereageerd behalvc ik. Toen ik terugkwam in Schiedam ben ik dan ook begonnen met het op touw zetten van een Fancv Fair ten bate van de Siddharta Vanas- tali". Martin Dahlmeijer deed hetzelfde op de Ouverture en de beide ondcrwij- zers zijn dit jaar samen op vakantic geweest om het geld te overhandigen. Eerst wilden ze goederen kopen voor het bedrag, maar dan kwamen er zo- veel kosten bij dat het de moeitc niet zou loncn.Rajbanshi wil het bedrag, waar hij natuurlijk bijzonder gelukkig mee was, bestedcn aan materialen voor de kinderen en een typemachine met Nepalees schrift. Er moet ook nog heel wat aan de schoolgebouwen zelf gedaan worden. Er zitten bij- voorbeeld geen ruiten in de sponnin- gen, terwijl het in Nepal in de winter toch om het vriespunt is. Rajbanshi' verzekcrde Martin en Gerrit cr in ieder geval van dat het geld goed be- steed zou worden, maar het belang- rijkste is voor hem dat er contact is tussen zijn school en Schiedam. Gerrit en Martin laten het niet bij dit gebaar. Allereerst willen ze wat meer ruchtbaarheid geven aan de toe- standen in Nepal. Ook willen ze pro- beren of er toch een weg is om goe deren naar Nepal te sturen. Dan zou- den de schoolborden die wij weg- gooien in de Siddharta VanaStali nog nuttig gebruikt kunnen worden. Wat hen heel leuk lijkl is dat Rajbanshi een keer in Nederland komt kijken, maar dat zit er voorlopig niet in want hij mag het land niet meer uit van de regering. In ieder geval is er een rcgel- matige briefwisseling tussen Gerrit Brinkman en Rajbanshi ontstaan. drijf. Inmiddels zijn activiteiten ont- wikkeld om te komen tot een vol- de leerling-bouwplaats. SCHIEDAM - De Kan Tan Keye- stam van de padvindersgroep Burge- meester van Haarenlaan organiseert op zaterdag 13 September de 18e Kan Kan Kye Wisselnaafrally. Om 1 uur 's middags wordt er gestart bij het groepshuis ,,'t Raadhuis" aan de Schiedamseweg 200, tegen over de Sporthal Margriet. De fiets- rally is bedoeld voor scoutingleden uit alle gemeentes. In de week van 11 tot en met 17 September staat in het Passage Theater "The Fog" op de spoelen. Juist wanneer een oude visser een groep kinderen de legende vertelt over het schip de "Elisabeth Dane" die honderd jaar geleden in een bovennatuurlijke mist is verdwenen tengevolge van een valse lichtba- ken wordt het dorp, Antonio Bay in California, overspoeld door mysterieuze gebeurtenissen. Bovennatuurlijke krachten laten muren instorten en bedreigen de be- woners van het dorp die op allerlei manieren proberen zich te verzetten. Deze nieuwe film van John Carpenter waarin de hoofdrollen worden vertolkt door Adrienne Barbeau en Hal Holbrook is toegankelijk voor personen van 16 jaar en oudcr. De voorstellingen zijn dagelijks om 7 en 9.15 uur, behalve op zaterdag, maandag en dinsdag. In Passage Bio draait in dezelfde periode het nieuwe meesterwerk vanBernardo "La Luna". De hoofdrollen in dit psycho-drama over de relatie tussen een moeder en haar zoon worden op het witte doek gezet door Jill Clayburgh en Mathew Barry. Personen van 16 jaar en ouder kunnen de film gaan zien. De voor stellingen zijn dagelijks om 2 en 8 uur behalve op maandag. Op dinsdag 16 September staat Seth Gaaikema op de planken van het Passage Theater met zijn conference '79 '80 getiteld "Seth Nu". In dit programma vol nieuwe en bekende liedjes praat en zingt Seth' over ons land, de politiek en andere actuele zaken. De kaarten voor de voorstelling die om kwart over acht begint zijn verkrijgbaar aan de kassa van het theater. In verband met de tentoonstelling "Clavecimbels van hedendaagse Ne- derlandse bouwers" worden in het Stedelijk Museum twee concerten met clavecimbel gegeven namelijk op vrijdag 12 September om 20.15 uur (clavecimbelrecital door Heleen van der Linden) en zaterdag 13 Septem ber om 20.15 uur (Bach concert met drie clavecimbels en strijkers). Op zaterdag-, zondag- en woensdag- middag om twee uur draait in het Passage Theater de jeugdfilm "Pippi Langkous" naar het bekende boek van Astrid Lindgren. Op zondag 14 September kunnen de liefhebbers van blues en foak songs in de Quibus gaan luisteren naar "Je- hanne". Haar composities zijn gei'n- spireerd door nummers van Jony Mitchel, Aretha Franklin en Janice Joplin. De voorstelling begint om half tien 's avonds. De toegang is zoals altijd gratis. Zaterdag 13 September wordt in de Plantage aan de Tuinlaan het Drum- bandfestival gehouden. Het defile begint om 15.00 uur. Op 11-12-13 en 14 September zijn in de entreezaal van het Stedelijk Mu seum aan de Hoogstraat clavecimbels van Nederlandse bouwers te bewon- deren. Geinteresseerden kunnen er tevens contact op nemen met de aanwezige bouwers. In het Stedelijk Museum vindt men tevens de tentoonstelling "Hubert Kornelisz Poot, boer en dichter in Papsou". Deze expositie is een vervolg op de in de bibliotheek van "De Blauwe Brug" gehouden ten toonstelling over het werk en leven van deze boerenzoon uit Papsou bij Kethel. Tot 28 September kan men in het Stedelijk Museum ook nog gaan genieten van de expositie "Emanci- patie Aspecten". Negentien vrouwen en een man tonen hier hun kijk op de gevestigde rolpatronen. Op 12 September wordt in het Museum een overzichtstentoonstel- ling geopend met schilderijen, teke- ningen en gouaches van Pieter Ouburg. Het Stedelijk Museum is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Zondags van 1 2.30 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Een 40-jarige Rotterdammer liep za- terdagavond, rond kwart over acht, een steekwond in zijn onderarm op. De man zat in een tram op de Koe- markt en ergerde zich zo aan een groep jongens die vernielingen aan- richtte dat hij er iets van zei. Hierop trok 6en van hen een mes en stak toe. De gealarmeerde politie zag kans op de Rotterdamsedijk een van de daders, een 15-jarige Rotterdammer, aan te houden. Een tweede, een 17- jarige eveneens uit Rotterdam afkom- stige jongeman, werd in de kraag gegrepen door een passerende burger. Toen de tram, die inmiddels zijn rit had vervolgd, even later op de Rot terdamsedijk werd aangehouden voor verder onderzoek sprongen er nog twee jongens uit die het op een lopen zetten. De agenten zetten de achter- volging in en konden na twee waar- schuwingsschoten te hebben gelost een van de vluchters aanhouden. Onder een stoel in de tram werd hier- na het steekwapen, een dolkmes, aangetroffen. Zondagmiddag werd op de Vlaar- dingendijk een driejarig meisje aangereden door een personenauto bestuurd door een 24-jarige Schie- dammer. Het kind, dat eerst op de vluchtstrook bleef staan maar toen de wagen vlak bij was plots verder overstak, werd met een hersenschud- ding in het Gemeente Ziekenhuis op opgenomen. Op de kruising Burgm. Knappertlaan- Nieuwe Haven werd zondagmiddag een 64-jarige bromfietser aangereden door een, hem geen voorrang ver- lenende, personenauto. De man werd met een gebroken rechterbeen naar het Gemeente Ziekenhuis gebracht. Door onbekende oorzaak brak zater- dagmiddag brand uit tussen de vloer- delen van de eerste etage van de Lindehof aan de Lange Achterweg. De gealarmeerde brandweer bluste het vuur. Een door zijn poten zakkend fornuis veroorzaakte zondagavond rond kwart voor acht een brandje in de keuken van een woning op het Dirk Schaferplein. De gewaarschuwde brandweer constateerde bij aankomst. dat de vlammen reeds waren gedoofd door de bewoners. De schade bleef beperkt tot een verbrande oven en, een daarin liggend, stokbrood. Vrijdagavond werden twee op de Kamerlingh Onneslaan geparkeerd staande auto's zwaar bekrast door een passerende voetgnnger. Even later werd de dader aangehouden in een cafe in de omgeving. Op weg naar het bureau brak hij een slinger van een portierraam van de politiewagen af. Tussen 31 augustus en 5 September verdween de buitenboordmotor van een, ter hoogte van de Parallelweg, in de Schie liggende motorkruiser. Uit de kleedkamers van D.H.S. aan de Schiedamseweg werden twee trai- ningsjacks gestolen die eigendom waren van spelers van V.D.L. uit Maassluis. Een 47-jarige Schiedammer, die zijn auto op het parkeerterrein Over de Vesten had achtergelaten, ontdekte enige dagen later dat een in de wagen horende radio-cassette recorder met versterker verdwenen was. Uit een op de Damlaan geparkeerd staande auto werd na het forceren van het tochtraam een koffertje, waarin papieren en pennen zaten, ge stolen. Tussen 5 en 6 September werd inge- broken bij de L.E.A.O. op het Oude Kerkhof. Via een ruit kwam men naar binnen. Een poging om een afge- sloten deur open te breken mislukte. Er is nog niet bekend wat er wordt vermist. to SCHIEDAM In het clubhuis „De Kreek" aan de Lange Haven zjjn weer diverse activiteiten van start gegaan waaronder een kinderkleiclub (op woensdagmiddag), kleigroepen voor volwassenen, dames ontspannings- groep, volksdansen, een cursus eigen kleding maken, bejaardensoos en de „01d Friends" avonden. Mensen die gei'nteresseerd zijn in een der activiteiten of zelf iets zouden willen opzetten kunnen voor verdere inlichtingen terecht in ,,De Kreek", Lange Haven 92, tel. 267767.

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 3