Openhuisop twintig September i UITSLAG HAVENLOODS FOTOPUZZELWEDSTRIJD Leegstand woningen wordt aangepakt pia KOOPJES IN 22 SPECIAALZAKEN 5.95 24.95 7.95 air 59.- 16.95 14.95 139,- Een octieve krant in een octieve streek Drukke dag voor Harpe Davids „HOUDT DE SPORTSPORTIEF" was* ma* Zelfdoen HAARPROBLEMEN BIOSCALIN NEMEN!! WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1980 5e JAARGANG NO. 46 SCHIEDAM Op 19 September is het precies tien jaar geleden dat het bejaardencentrum „De Harg" op het Hargplein officieel werd geopend. Ter ere hiervan zijn zowel voor de bewoneis als het per- soneel gedurende de hele maand September een reeks fijne activi- teiten opgezet waaronder concerten, diners, een bingo- en dia avond, een tentoonstelling en een uitstapje per bus. Naast deze fes- tiviteiten in eigen kring wil men ook alle geinteresseerde Schiedam- meis de gelegenheid geven dit jubileum mee te vieren op de „Open dag" op zaterdag 20 September. door: RIA KOPPENHAGEN It De slagzin Iuidt: Uit de vele goede inzendingen zijn de volgende prijswinnaars geloot: le prijs f. 250,- W.C. Jongeboer- de Kraay, Rotterdam f. 50,- D. Overkleef-van Roon, Vlaardingen f. 50,- Mevr. C.J. van Herk, Ouderkerk a/d IJssel f. 50,- Matj. Roodzant, Rotterdam f. 25,- B. Overzier, Schiedam f. 25,- Mevr. J. Stravel, Rotterdam f. 25,- Eric Meyer, Krimpen a/d IJssel De winnaars kunnen een cheque tegemoet zien. Rotterdam Centrum Kralingen - Alexanderpolder - Ommoord Noorderboulevard; Schiedam Centrum Kethel; Nieuwerkerk a/d IJssel; Capelle a/d IJssel De Terp; Vlaardingen Centrum; Krimpen a/d IJssel Crimpenhof. ncurver Inl. bij BIOSCALIN (Nederland) Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOCSTRAAT 122 3131 BP, VLAARD1NCEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad "De Harg" viert tienjarig bestaan In „De Harg" is men dolblij dat de uitbreiding van de recreatiezaal nog voor de viering van dit tienjarig jubi leum is gerealiseerd. „We hadden die ruimte echt hard nodig", vertelt de directeur van het bejaardencentrum SCHIEDAM - Met een flink pak sneeuw (schuim) op bestelling besloot het Gemeentelijk Brandweerkorps afgelopen zaterdag de Nationale Brandweerdag. Het „Open Huis" dat dit jaar in het teken stond van de Vrijwdlige Dienst, trok vele grote en kleine Schiedammers naar het kazerneterrein aan de Breedstraat. tigen van de uitgestalde matenalen en voertuigen. In het gebouw bezoek brehgen aan de meldkamer, een fototentoonstelling bekijken, informatie krijgen ter voorkoming van brand in en om de woningen zich laten inschrijven als kandidaat voor de Vrijwillige Dienst de heer Ouwens, „want we konden de niensen er niet meer allemaal kwijt". De betreffende zaal wordt dan ook voor allerlei doeleinden gebruikt. 's Morgens kan er gezamenlijk koffie worden gedronken en in de middag wordt er thee geschonken. De hand- werkclub, het koor, de societeit en de boetseergroep houden er allemaal hun bijeenkomsten. Er wordt ge- sjoeld, gekaart en biljart en bingo ge- speeld. Bovendien is het mogelijk via schuifwanden een gedeelte af te schermen waardoor een ruimte ont- staat waarin bewoner kunnen vertoe- ven met hun visite bij verjaardagen en dergelijke. „Vooral tijdens kroonjaren", legt de heer Ouwens uit, „krijgt men dikwijls zoveel bezoek dat het teveel is voor de eigen kamer. In die gevallen kan men dus over dit gedeelte van de zaal beschikken en het, omdat de wanden worden dichtgeschoven, toch binnen de familiekring vieren. Speciaal voor dat doel is hier ook een keuken ge- maakt waar de familie zelf alles klaar kan maken. Die keuken is voorzien van alle gemakken inclusief een koel- kast en komt direct uit in het afge- schermde gedeelte van de zaal". Over de verdere gang van zaken in „De Harg" vertelt de directeur: „Het voornaamste vinden wij dat de bewo- ners zo veel mogelijk hun eigen leven leiden. Geen mens wordt ergens toe verplicht. Natuurlijk zijn er wel regels met betrekking tot de gemeenschap- pelijke ruimten maar in de eigen ka mer kan men doen wat men wil. Heel bewust hebben de deuren van de ka- mers dan ook een bel en brieven- bus en zit er een naambordje op. Ie- dereen is vrij de kamer in te richten zoals men dat zelf wil. Verder heeft men de keus zelf voor de broodmaaltijden te zorgen of die te betrekken uit de keuken. Het warme eten wordt tussen twaalf en een op de kamers geserveerd. Alle bewoners kunnen bovendien gaan en staan waar ze willen. Iedere sleutel S De bewoners vertoeven graag in de vergrote recreatie zaal. van een kamer past tevens op de voordeur zodat men desnoods 's nachts om drie uur thuis kan ko- men zonder dat het problemen geeft. Niet dat zoiets regelmatig gebreurt hoor", lacht hij, "maar het kan dus wel". Ondanks alle vrijheid die men in „De Harg" geniet bestaat er ook voor dit bejaardentehuis een reglement dat in overleg met bestuur en bewoners- missie is samengesteld en ter goed- keuring is gezonden aan de Provincia te Staten. „Daarvan hadden wij het dringende verzoek gekregen in de nieuwe statuten op te nemen", vertelt de heer Ouwens verder, „dat het is toegestaan honden en katten te houden en dat we geen ongehuwd samenwonen mogen weigeren in ons tehuis. De bewonerscommissie was het met deze punten volstrekt oneens. Zjj spraken uit naam van de bewoners uit geen honden en katten in huis te willen. Over het samenwonen van ongehuwden was men eveneens una- niem van mening dat dat niet kon. Men moet ook niet vergeten dat in dit tehuis, dat weliswaar als zelfstan- Zie verder pagina 3 ■HUJW.'riCMIlfc,-.: ihtH Muziek en lampionnen in Vijfsluizen SCHIEDAM - Voorafgegaan door het muziekkorps "Harpe Davids" liepen zaterdagavond 13 Septem ber zo'n 40 kinderen met lampion nen door het Volkstuincomplex "de Vijfsluizen". De lampionnen- optocht, die eens per jaar aan het eind van de zomer georganiseerd wordt, is een van de laatste acti- viteiten voor de kinderen van dit tuinseizoen. Een dansavond op 27 September zal dit seizoen defini- tief afsluiten, hoewel dat niet be- tekent dat de tuin dicht gaat. Er moeten immers nog allerlei klusjes worden opgeknapt om de tuinen winterklaar te maken. De ontspanningsvereniging houdt echter wel op met het organiseren van allerlei activiteiten, welke in het voorjaar weer gestart worden. Voordat het echter zo ver is gaan eerst zes dames van de bloemschik- cursus naar een wedstrijd in de Flevohof. Zij zullen daat hun ge- luk beproeven met het schikken van bloemen in een vrij en een ver plicht werkstuk. De zes dames zijn uitgekozen door hun leraar. De vereniging betaalt de hieraan ver- bonden kosten voor de deelne- mers. Vijf van de zes dames zullen in de klasse A meedoen, terwijl de andere in klasse B haar geluk zal beproeven. Het muziekkorps "Harpe Davids" was zaterdag niet alleen druk in de weer op het volkstuincomplex. Ook het Drumbandfestival werd door de tamboers en majorettes bezocht. Zjj sleepten daar twee prijzen in de wacht, waaronder een wisselbeker, die hen in het verenigingsgebouw van de Vijfslui zen werd uitgereikt. *Ruim veertig kinderen kochteri lampionnen bij het verenigingsge bouw, waarna zij een optocht vormden. Her ReBBHKHIK 1 SCHIEDAM De gemeente gaat pro- beren daadwerkelijk iets te doen te- gen leegstand van woningen. De hier- toe in het leven geroepen „Vorde- ringscommissie", die overigens al ge- ruime tijd bestaat, wil voomamelijk trachten de leegstand van woningen te voorkomen. Toch zullen er ook maatregelen geno- men worden wanneer panden heel lang niet bewoond worden en een ge- sprek met de eigenaar onmogelijk blijkt. In zo'n geval kan de woning gevorderd worden, waardoor de ge meente in het bezit komt van het pand. In de Vorderingscommissie zitten le- den van de gemeenteraad, vertegen- woordigers van de vakbeweging en van makelaardijen. De commissie heeft zich gebogen over een lijst van langdurig leegstaande woningen. Bu reau Huisvesting zendt twee keer een aangetekende brief naar de eigenaar van de woning, met het verzoek te zorgen voor bewoners. Laat de eigenaar in 30 dagen niets van zich horen of lukt het hem niet bewoners te vinden binnen die ter- mjjn, dan wordt de vorderingscom missie ingeschakeld. Een gesprek tus sen de eigenaar en' de commissie volgt. Eigenaren die werkeljjk onwil- lig blijven of in het geheel niet van zich laten horen, krijgen van de Vor deringscommissie meegedeeld dat Burgemeester en Wethouders worden geadviseerd de woning te vorderen. via" ,q\0V tsfi* [C«^S \tV i00<w sag KRUPS Elektrische snlj- machinevan Krups Snijdt brood, kaas, vleeswaren en nog veel meer op elke gewenste dikte.Van129,- Onze prijs 279 Droogrek, met 5 meter drooglijn. Opklapbaaren handig op te bergen. Slechts Bijbehorende set deurbeuqels 1.95 Inbouw lichtdimmer met een belastbaar wattage van 300 watt. Onze prijs Royale dubbele f letstaa in zware kanvas kwaliteit. Ladenbakjesset van kunststof. Is in elke lade te kombineren door handig schakelsysteem. Normaal 15.50 Onze prijs handigehulpinhuis: debefaamde zit/wasbox van Flair vanonvdrwoestbare' kunststof. Onze prijs Tefal friteuse de luxe voor de lekkerste bitterballen. vis of frites. Inh. 2Vi Itr. Met thermostaat en anti-reuk deksel.Tefalprijs 219.- Onze prijs 204 Tolletkast inluxeuitvoering met spiegeldeuren. verlich- ting, stopkontakt en 2 ruime laden. In moderne kleuren. Onze prijs SCHIEDAM - In „De Kreek" aan de Lan- ge Haven 92 is vanavond een bingo- avond. De zaal gaat om acht uur open en het spel begint om half negen. Er zijn mooie prijzen te winnen. Iedereen is wd- ■V.v.;.;.;.v.;.v.y.;.;.v. Men is er na ruim 10 jaar onderzoek in geslaagd een middel samen le slellen dat uitstekende resultaten geeft bij sterke haaruitval en roos, dunnend en slap haar. Het middel dat onder de naam BIOSCALIN wordt uitgebrachi, is in Nederland verkrijgbaar bij drogisten, speciaalzaken en kappers. Het beslaht uit een elixer. welke bij voor- keur in combinatie met de BIOSCALIN shampoo dient te worden gebruikt om optimale resultaten te kunnen ver- wachten. Nadere inlichtingen worden u op verzoek gaarne toegezonden. Tel. 070-8977 52 - Postbus 16140 2500 BC Den Haag

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 1