STUD IN DEBflT Hoofdtechnisch ambtenaar jubileert i Schiedams Nieuwsblad M Kerkdienst met zang Handenarbeid Unieuws 79.450 BiiBtl! i 1 39-520 SCHIEDAM - In de kantine van de afdeling Gemeentelijk Woning- beheer aan de's Gravenlandseweg werd vrijdag, 19 September, een feestelijke receptie gehouden ter ere van technisch hoofdambte- naar W.P.J.M. Verzijden. De jubilaris, die als de man die de klach ten over gemeente woningen aanneemt grote bekendheid geniet in onze stad, vierde die dag zijn vijfentwintigjarig dienstverband bij de Gemeente Schiedam. door: RIA KOPPENHAGE Ontruiming w i 4 W: Menselijkheid vl M 010-266615 1 LOOS ALARM. Nieuwe selectie komische tekeningen van de internationaal vermaarde tekenaar Jan Sanders MEULENHOFF AMSTERDAM Ramses Shaffy Hoofdstadoperette m Veel eiken Film Jeugdvoorstellingen Quibus Exposities Uit de Incht Betrapt Alcohol controle Schot door rait Overspannen OngevaDen Inbraken Dlefstal Aangehouden VVUhfNMJA(24 SEPTEMBER 19H0 ,,U Als bewoonster van de Nieuw- straat zou ik graag eens het volgende onder de aandacht van alle Schiedainmers willen brengcn. In het begin van dit jaar I zo ver- namen we toen nit de kranten) verklaarde verkeersdeskundige Hans van der Vlist op een openba- re informatieavond in het Stads- kantoor dat de aannemersfirma J. v.d. Tewpel en Zoon B. V. uit de Nieuwstraat moest verdwijnen in verband met de grote verkeers- overlast die dit bedrijf in de birinenstad zou veroorzakcn. Met mij zijn alle bewoners van imze straat er van overtuigd dat dit bezwaar volslagen onterecht is daar wij nog nooit enige hinder van het bedrijf hebben ondervon- den. Sterker nog wij zien juist dagelijks hoeveel goeds v.d. Tempel hier verricht. Hen voor- beeld hiervan vormt het pand waarin vroeger een patatzaak was gevestigd. Na een brand is dit jarenlang verwaarloosd lot het aannemersbedrijf het opkocht en er aan de slag ging. A Is omwonen- den zagen wij hoe er zcker twintig containers met vuil werden gevuld dat afkomstig was uit en achter dit pand. Jc vraagt je dan tocli wel af of dit niet ecrder had moeten gebeuren en wel door de gemeente die uiteindelijk tot taak heeft on- gedierte zoals ratten, die hier en waar paradijs liadden gevonden, te bestrijden. Inmiddelszijn de herstelwerkzaam- heden in dit huis in voile gang en zijn wij alien ooggetuigen van de wederopbouw van een straks be- taalbare woning in de binnenstad. Dit bewijst voor mij en de overige Nieuwstraatbewoners maar een ding. Hen bedrijf dat zoveel goed werk verricht in de binnenstad hoort er te blijven. Bep Holmer Nieuwstraat 12 Schiedam. De heer Verzijden ontvangt al kwart eeuw klachten Hij kan nog lachen, is het eerste dat je denkt wanneer je de heer Verzijden ontmoet, want laten we ecrlijk zijn een kwart eeuw ergens werken is niet zoiets bijzonders, maar vijfentwintig jaar niets dan klachten aanhoren is toch wel wat anders. De ambtenaar zelf kijkt er echter heel anders tegenaan. "Het is echt leuk afwisselend werk", vertelt hij, "de binnenkomende klachten worden of direct doorgegeven aan de betreffende reparateur of we gaan ze eerst bekijken. Dat hangt van de aard van de klachten af. Die bepalen trou- wens ook hoe snel iets wordt gerepa- reerd want lekkages gaan vanzelfspre- kend voor een slecht raam. Daarvoor hebben de mensen jammer genoeg niet altijd begrip. ledereen vindt doorgaans de eigen klacht het be- langrijkste. Dat begrijpen we best maar zo af en toe wens je toch wel eens dat de mensen een beetje meer geduld zouden hebben". Het volgende punt waarover nog al eens verschillend wordt gedacht is de manier waarop een reparatie is uit- gevoerd. "Het komt regelmatig voor dat men klaagt dat een reparatie niet goed is verricht", gaat de heer Ver zijden verder, "mcestentijds zijn die dachten echt ongegrond. Wat wel <vaar is, maar dat lykt ons niet onre- delijk, is dat in woningen die op de Ljst staan om gerenoveerd te worden vaak gekozen wordt voor een nood- oplossing want je gaat uiteindelijk geen handen vol geld uitgeven aan dingen die binnenkort toch weer ver- anderd moeten worden". Naast het behandelen van de klachten betreffende huurwoningen der ge meente draagt men bij de afdeling Woningbeheer ook de zorg over het leeg opleveren van voor de sloop be- stemde woningen. "Vooral tegen- woordig valt dat niet altijd mee want zo is het leeg en zo zit er weer iemand in", vertelt ambtenaar Ver zijden. Dat de ontruiming van dergelijke panden niet altijd probleemloos verloopt bewijst de volgende anek- dote. "Het is al weer jaren geleden", zegt hij lachtend, "in de binnenstad waren een flink aantal woningen ont- ruimd die gesloopt moeten worden. Voor de bewoners hadden we ver- vangende woonruimte gezocht en gevonden. Ondanks dat was er toch een vrouw die weigerde te vertrekken ook toen de slopers al voor de deur stonden. Ze vond de andere woning die we haar 'aanboden wel geschikt maar weigerde gewoon te verhuizen. Uiteindelijk kwam het zover dat wij haar spullen naar buiten sjouwden en op de vrachtwagen laadden. Op een gegeven moment was alles eruit op een stoel, waar die vrouw opzat, na. Ze zei: "Jullie zullen mij er toch ook uit moeten dragen want ik ga niet uit *\'rijdag 19 September jubileerdc technisch hoofdambtenaar W.P.J.M. Verzijden. mezelf". Onder het oog van de wach- tende slopers hebben we haar toen met stoel en al naar buiten gedragen en op de wagen gezet. Zo is ze, met een extra rondje over de Broersvest, naar de nieuwe woning gereden waar we haar nog altijd in die stoel zittend naar binnen sjouwden. Kijk dat is nou een van die dingen die je altijd bij blijven", eindigt hij het verhaal en voegt er aan toe: "Achteraf heb ik er spijt van dat ik in die jaren geen dag- boek heb bijgehouden want je beleeft steeds weer iets anders". tien jaar eerder verhuisd. Het gebeurt ook dikwijls dat men me op straat aanhoudt en vraagt of ik eens langs kom voor een kop koffie maar daar is gewoon geen tijd voor want er is altijd volop werk. Nu moet je niet denken dat ik alleen maar dankbare mensen zie hoor", grinnikt de ambtenaar, "want dat is ook weer niet waar. Er wordt me bij- voorbeeld weleens verweten dat ik een reparatie, die eigenlijk door de bewoners moet worden verricht, toch laat doen wanneer het om oudere huurders gaat die zoiets niet zelf meer kunnen. Dan begrijpt men niet dat ik zo'n geval niet als ambtenaar maar als mens bekijk. Verder krijg je in deze functie ook wel eens minder prettige dingen naar je hoofd geslingerd. Het is zelfs weleens gebeurd dat cen nijdige huur- der het kantoor, dat toen in de Ovcrschiesestraat lag, binnenkwam met een emmer water afkomstig van een lekkage. De bedoeling was die mij over het hoofd te smijten. Ik was er op dat moment echter niet. Gcluk- kig voor mij, maar niet zo leuk voor de toenmalige telefoniste, want die man was zo kwaad dat hij de emmer maar over haar hoofd uitstortte".- Ondanks dit soort aanslagen blijft de jubilaris veel plezier houden in zijn werk. Daarover zegt hij: Er heerst hier een prettige werksfeer. Dat was al zo toen ik hier vijfentwintig jaar geleden begon onder de heer Van Praag, van die man heb ik ont- zettend veel geleerd. Verder ben ik nog goed gezond en voel ik me te- vreden over wat ik binnen mijn werk heb bereikt. Eerlijkheidshalve moet ik wat dat laatste betreft wel toe- geven dat ik de tijd, en mijn vrouw die het nooit erg vond als ik later thuiskwam in verband met dringende werkzaamheden, heb meegehad. Tegenwoordig wordt er veel meer naar papieren gekeken dan naar er- varing". "Gelukkig, vertelt dc heer Verzijden verder, zijn er ontzettend veel men- sen achteraf dolblij met de gedwon- gen verhuizing. Als ik ze later in verband met een of andere klacht weer eens zie krijg ik dan te horen: "Als ik dat geweten had was ik al Open Huis „De Harg" SCHIEDAM - Het bejaardencentnnn „De Harg" kan terugzien op een geslaagd Open Huis. Zaterdag 20 September was het een constant komen en gaan van bezoekers die eens een kijkje kwamen nemcn binnen de muren van het gebouw. Ter ere van het tienjarig bestaan werd iedereen onthaald op een drankje en een versnapering. De in de grote zaal, door de stichting ,,Abal", gehouden verkooptentoonstelling van handgemaakte producten geiinporteerd uit ontwikkelingslanden in Azie, AJrika en Latijns-Amerika trok tevens veel belangstelling. Rond zes uur 's avonds had men al voor f 5.000,- aan goederen verkocht. Deze opbrengst komt, na aftrek van de kosten, reclttstreeks ten goede aan de leveraneicrs, veelal cooperaties. Verschijnt huis-aan-huis in geheel Schiedam. Onderdeel van de Rijnmond-West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen. Kantoor Rijnmond-West Combinatie Hoogstraat 122, 3131 BP; Postbus 306, 3130 AH, Vlaardingen Tel. 010 346711 Redactie Y Hontele, prive 010-262716 M. Ames Medewerkers R. Koppenhagen, prive M. de Zwart, prive 010-736375 Sport: P. Spek, prive 010-352615 Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010 132489 (van 8.30 tot 17.00 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17.00 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur; redactionele ko^j tot maandag 17.00 uur SCHIEDAM - Het hervormd jeugd- koor "The Young Voices" zingt zon- dagochtend 28 September tijdens een gezinsdienst in de Opstandingskerk aan de Burgemeester Honnerlage Gre- telaan. Het koor begint om kwart voor tien, terwijl de dienst om tien uur begint. Er zullen ook enkele kin- deren gedoopt worden. ledereen is welkom. Na afloop van de dienst kan er nog een kopje koffie gedronken worden. SCHIEDAM - In de Blauwe Brug aan het Bachplein 590 wordt doorde werkgroep jeugdwerk op woensdag- middag 8 oktober handenarbeid geor- ganiseerd. De werkstukken hebben te nvaken met het komende zigeuner- feest. Toegang kost drie kwarties en de activiteit begint om twee uur. Kin- deren van zes tot twaalf jaar zijn wel kom. Op vrijdag 26 en zaterdag 27 Septem ber staat Ramses Shaffy op het po dium van Theater De Teerstoof. Zon- der Liesbeth en orkest zal men ken- nis kunnen maken met een heel ande re kant van deze ras-artiest. Hij treedt op in samenwerking met de acteur Vincent Walter die enkele toneelfrag- menten zal spelen. Het programma is getiteld 'Gewoon Ramses'. De voorstelling op beide avonden be- ginnen om 21.00 uur. De foyer isge- opend vanaf 20.00 uur. De toegangs- prijs bedraagt f 14,-. Houders van een Pas 65 of C.J .P. betalen f 11,-. Kaar- ten kunnen worden gercserveerd vat) maandag tot en met vrijdag via de V.V.V. Schiedam telefoon 266000 en vrijdag en zaterdag via het theater telefoon 269450. Gereserveerde kaar- ten dienen uiterlijk cen kwartier voor de voorstelling te worden afgehaald. In het Passage Theater-treedt op dins dag 30 September de Hoofdstadope- rlette in het voetlicht met 'Das Land des Lacheln'. De hoofdrollen in deze suksesoperette van Franz Lehar wor den vertolkt door Antoni Wink, Mar- ga de Boer, Jacco van Renesse, Ton Hofman, Anita Heins, Jan Handerson, Lily Loerkens, Johan v.d. Zalm en Henk Boelhouwer. zakennieum; a it ii i /n i i rv a i r OT /*\li i( DIM A "Tl C */n het heropende wooncentrum I cringmeicr vindt men alles up het gebicd van intcrieurvcrzorging. SCHIEDAM—Na een ongeveer een half jaar durende verbouwing her opende zaterdag 20 September wooncentrum Veringmeier in de Sint Liduinastraat. De grootscheepse veranderingen binnen het pand waar in de firma de interieurverzorging nu al ruim elf jaar is gevestingd hebben er voor gegezorg dat de zaak zeker drie maal zo groot is geworden. Rond tien uur zaterdagmorgen werd de officiele her-opening verricht door de moeder van de eigenaar Mevr. Veringmeier die onder de vrolijke klanken van het mu/iekkorps "Harpe Davids" een lint doorknipte. Vanaf dat moment was het een gaan en komen van kijkers en kopers. Tussen de bedrijven door vertelt mevrouw Veringmeier junior:" We zijn ontzettend blij met de ruimte dig we gekregen hebben Van de oude zaak staat niets meer overeind op twee muren na. Er heeft hier bin nen zelfs. een heistelling gestaan om een nieuwe fundering te slaan. Maar het resultaat is fantastisch. We kun nen nu veel meer meubelen tentoon- stcllen dan vroeger" Hoewel men bij de firma Verinetueier meubels in allerlei stijlen verkoopt is toch duidelijk te zien dat eiken in- terieurs de overhand vormen. "De vraag naar eiken meubelen is nog altijd erg groot", zegt mevrouw Veringmeier daarover, "vandaar dat we vonden dat er op dat gebied ook een ruime sortering moest komen zo- wel in klein-meubelen zoals minisets en lectuurtafels, als in bankstellen en kasten" Bij het rondkijken in de zaak komt men al snel tot de ontdek- king dat het bedrijf in deze opzet goed is geslaagd. Er is bijvoorbeeld een prachtige sortering kasten waar- onder eiken toog- en kaaskasten. Om ook de buurtbewoners te laten delen in de feestelijkheden rond de heropening inarcheerden tussen een en twee uur 's middags de "Ju liana" band door de St. Liduinastraat waar zaterdag 27 September een braderie wordt gehouden waaraan alle daar gevestigde winkeliers zullen meewerken. "Het is ontzettend leuk dat bij het vaststellen van de datum waarop de braderie zou plaatsvinden rekening is gehouden met onze her opening. Ze kwamen ons extra vra- gen wanneer we dachten klaar te zijn zodat we er aan mee konden doen", hesluii mevrouw Veringmeier. Kaarten voor deze voorstelling, waar in de onsterfelijkc mclodien als lmmer nur Lacheln, Dein ist mein ganzes Herz en Beim Tee a Deux ten gehore worden gebracht, zijn verkrijg- baar aan de kassa van het theater. De toegangsprijs bedraagt f 20,-, f 17,50 en f 15,-. Houders van een CJ.P. of Pas 65 krygen f 3,- reductie. Wegens groot succes draait in de week van 25 September tot en met 1 .oktober in het Passage Theater nog- maals de film 'Pas opof we slaan erop' met het doldwaze duo Terence Hill Bud Spencer. De voorstellingen zijn dagelijks om 7 en 9.30 uur behalve op maandag en dinsdag. De film is toegankelyk voor personen van 12 jaar en ouder. In Passage Bio draait in dezelfde pe- riode de beroemde western van Sergio Leone 'Het gebeurde in het Westen'. Brett Mc.Bain woont met zijn moe- derloos gezin op een farm in de woes- tijn, kilometers ver van de stad. Op de dag dat zijn nieuwe vrouw, Jill, ar- riveert worden zij alien vermoord. Op de begrafenis hoort Jill dat dit het werk is van Cheyenne, die, wanneer ze hem later in het huis ontmoet, zegt onschuldig te zijn. Hjj vertelt haar dat een zekere Frank de moor- den heeft gepleegd in opdracht van Mr. Morton die alle obstakels voor de door hem aan te leggen spoorlijn uit de weg wil hebben. Jill raakt steeds meer betrokken in de intriges van het harde westen. De hoofdrollen in 'Once upon a time in the West' wor den op het witte doek gezet door Claudia Cardinale en Henry Fonda. De voorstellingen, die toegankelijk zijn voor personen van 12 jaar en ou der, zjjn dagelijks om 2 en 8 uur be halve op zondagmiddag en maandag. Op zaterdagmiddag 27 September kunnen kinderen vanaf vier jaar in theater De Teerstoof gaan genieten van het Poppentheater Ollebol van Olga de Boer met 'Doornroosje'. De voorstelling begint om 14.30 uur. De kaartjes kosten f 3,50. Voor reser- veringen vind je uitgebreide informa- tie onder de rubriek Ramses Shaffy. In het Passage Theater kunnen jeug- dige filmliefhebbertjes op zaterdag-, zondag- en woensdagmiddag gaan ky- ken naar 'Heksen en Bezemstelen', een Walt Disney-produktie over dol dwaze heksen in hun vliegende bed- den. De voorstellingen beginnen om twee uur. Zondag 28 September om half tien 's avonds kunnen de liefhebbers van Jazz-Rock in caf6 de Quibus gaan luisteren naar de 'Don Jules Pules Band'. De toegang is als vanouds gra tis. In het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat 12 zijn de volgende expo sities te bezichtigen: 'F.mancipatie Aspekten' (negentien vrouwen en 6en man tonen op deze tentoonstelling, die tot 28 September zal duren, hun visie op de gevestigde rolpatronen), 'Hubert Kornclisz Poot, Boer en dichter in Papsou' (deze expositie die nog tot eind September zal duren is een vervolg op de tentoonstelling over deze boerenzoon uit 'Papsou' bij Kethel in de bibliotheek van 'De Blauwe Brug) en 'Pieter Ouburg' (een verzameling schilderijcn, tekeningen en gouaches van deze kunstenaar). Het museum is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. 's Zondags van 12.30 tot 17.00 uur. De toegang is zoals altijd gratis. /ftiff/f Zondagavond heeft de Schiedamse Politie een einde gemaakt aan de uit- zendingen van de illegale zender Radio Boemerang. Via peilingen luk- te het de in een pand in de Laan ge- plaatste installatie oo te sporen. Zo- wel de zender als alle bijbehorende apparatuur waaronder platen, een grammofoon en accu's zijn in beslag genomen. De bewoner van het pand, een 19-jarige Schiedammer, werd na verhoor op het bureau naar huis te- ruggestuurd. Een poging om een tweede zender te lokaliseren misluk- te. Zondagmorgen rond tien uur werd na het inslaan van een ruit een inbraak gepleegd by Radio v.d. Best op de Hoogstraat. De dader, een 19-jarige Schiedammer, werd even later door de politie op de Koemarkt in zyn kraag gegrepen. Onder zyn arm droeg hij de buit, een tape-deck. In de nacht van zondag op maandag werden op de Broersvest eveneens twee Schiedammers van 20 en 24 jaar oud op heterdaad betrapt by een in- braakpoging. Zij hadden de deurruit van een platenzaak gebroken en wil- den net naar binnen gaan toen de po litie verscheen. Twee Schiedamse jongens van 11 en 13 jaar oud dachten vrydagmiddag een goede slag te hebben geslagen. Ze verzamelden honderd kilo lood vanaf het dak van een kerk aan de West- Vest. Terugkerend van het karwei werden ze opgewacht door een aantal wetsdienaren die hen een ritje naar het bureau aanboden. Tussen elf en drie uur', in de nacht van vrydag op zaterdag, werden tij dens een alcohol-controle op de Hor- vathweg zevenhonderdtwaalf be- stuurders van motorvoertuigen aange- houden. Achttien personen kregen een ryverbod. Vier bestuurders gin- gen mee naar het bureau voor de bloedproef en kregen een proces-ver- baal. Een familie in de Troelstralaan werd rond half drie in de nacht van vrijdag op zaterdag plots opgeschrikt door een harde knal. Bij onderzoek bleek er een schot te zyn afgevuurd door een onbekende, waardoor er gaten ontstonden in twee ruiten van de wo ning Zondagmiddag rond tien voor half een trof een gewaarschuwde politie in de Schaperlaan een 33-jarige Schie damse aan die onder grote publieke belangstelling haar huisraad naar bui ten had gesmeten en scheldend op haar balkon stond. Toen de agenten haar woning binnenkwamen Hep ze naar een geopend venster en dreigde naar beneden te springen. Net op tijd kon men haar dit belettcn waarna de vrouw via het bureau naar een psy- chiatrische inrichting werd gebracht. Op het Edisonplein viel vriidagmid- dag een zesjarige jongen van de aan- hanger van een rijdcnde auto. Het kind dat erop was geklommen zonder dat de bestuurder het wist werd ter observatie in het ziekenhuis opgeno men. Zaterdagmiddag rond twee uur slipte op de kruising Nieuwe Haven - Burg. Knappertlaan een bromfietser door een op het pas vernieuwde rijwielpad liggend laagje zand. De man, die af komstig is uit Maassluis, werd naar het Gemeente Ziekenhuis gebracht, waar werd geconstateerd dat er een stukje bot van de schouder was afge- broken. Op de kruising Stadhouderslaan - Westfrankelandsedijk werd zondag een 12-jarig fietsertje aangereden door een personenauto. Het kind, dat de auto geen voorrang verleende, werd met een hersenschudding in het Gemeente Ziekenhuis opgenomen. In de nacht van 18 op 19 September kreeg het cafe-restaurant op de Broersvest ongenood bezoek. Via de achterzijde kwam men naar binnen en ontfermde zich over ongeveer honderd pakjes sigaretten en f 550,- afkomstig uit opengebroken speelau- tomaten. Alles werd doorzocht. Zaterdagmiddag verdwenen uit een woning aan de Delftlandseweg een dameshorloge en zilveren armband ter waarde van f 200,-. Nadat een po ging via de voorkant de op de eerste etage liggende woning binnen te drin- gen was mislukt wendde men een tweede, geslaagde, poging aan de ach- terzyde. Ook de Prof. Gunningschool aan de Burg, van Haarenlaan kreeg tussen 19 en 21 September onbekend gebleven gasten. Zij sloegen een gat in de ruit en doorzochten de school. Er wordt niets vermist. Een bewoner van de Nicolaas Beets- straat, die, terwyl hy afwezig was zyn achterdeur had opengelaten, ontdek* te by zyn terugkomst dat zyn scan ner ter waarde van f 650,- een nieuwe eigenaar had gevonden. Op 22 juni werden op de Bokelweg een 19-en 22-jarige Schiedammer be trapt bij een inbraak poging. Inmid- dels is komen vast te staan dat het tweetal reeds eerder had ingebroken in een pakhuis op de Dam en by een meubelbedrijf in de Komiezenlaan waar zjj een vrachtauto met lading stalen. De auto zetten zy later weer terug. Alle goederen, die by een vier- tal helers werden aangetroffen, zyn in beslag genomen.

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 9