Preventieve gezondheidszorg erg belangrijk DEZE WEEK GRATIS VAKANTIE voor mevrouw. Schiedams Nieuwsblad Goeie vangst 1 I Toneelstuk met bal na Groot feest voor leerlingen van Sint Jan-Aloysiusschool Speelgoed- en kledingbeurs °P"se 79.450 MEUBELM AKERIJ Beleef'tmeeinwee Cursus humanisme SSSNpleit voor jeugdwerksters Plannen voor jeugd Schiedam-Oost Drie in 66n WOENSDAG 8 OKTOBER 1980 41-519 SCHIEDAM - Naar de schoolarts gaan. Waar is dat nou goed voor. Als mijn kind iets mankeert ga ik er mee naar de huisarts die dan iets voorschrijft of als het nodig is verder verwijst naar een specia list. Wat heeft het dus nog voor nut om naar de schoolarts te gaan, vragen vele ouders zicli af. Dat het wel degelijk nut heeft, en zelfs meer dan je denkt, blijkt echter wel als de schoolarts uitlegt waar er nu eigenlijk allemaal precies op wordt gelet tijdens zo'n controle bezoek. Bij de Schiedanise schoolartsendienst aan de 's-Gravenlandseweg werkcn drie artsen (twee voor hele en den voor halve dagen), drie doktersassi- stenten en ddn jeugdverpleegkundige. „Met dit hele team doen we hetzelf- de werk", vertelt de schoolarts en ze voegt er aan toe:"oin mijn persoon maar om het werk van ons allemaal dat onderdeel uitmaakt van alleswat er zoal is op het gebied van de volks- gezondheid". Door de jaren heen is er ook bij de schoolartsendienst wel het een en ander veranderd." In het verleden is er ontzettend hard gewerkt aan zaken die we nu heel gewoon vinden zoals het geven van de nodige in- entingen", vervolgt de schoolarts, „tegenwoordig is dat allemaal keurig geregeld. Kort nadat een kind is ge- boren komt het al voor de eerste con trole bij het consultatiebureau voor zuigelingen. Daarna gaat het over naar de kleuterzorg en komt dan voor het naar de basisschool gaat, bij ons terecht. Wy zijn dus een soort verlengstuk van de consultatiebureau's Dat ons werk dikwijls niet zo wordt gewaardeerd komt voornamelijk doordat het pre- ventief werk is. We krijgen hier geen zieke kinderen die we beter maken, maar kinderen die over het alge- meen goed gezond zjjn en dat vinden veel mensen vreemd want naar een dokter ga je over het algemeen alleen maar als je wat mankeert". Preventief Een kind dat een oproep van de Ge- meentelijke Geneeskundige en Ge- zondheidsdienst ontvangt komt eerst terecht by de assistente van de schoolarts die lengte en gewicht op- neemt en het gezichtsvermogen en door: RIA KOPPENHAGEN het gehoor test. „Daar worden soms dingen antdekt die normaal niet op- vallen maar toch flinke problemen kunnen geven. Een kind kan bijvoorbeeld een afwy- king aan het gehoor hebben waar- door het bepaalde klanken mist. Zo'n kind is dus absoluut niet dooi maar krijgt op een gegeven moment pro blemen op school, bijvoorbeeld met een dictee", legt de schoolarts uit. „Dat zou weer tot gevolg kunnen hebben dat de leerling thuis of op school onterecht wordt verweten dat hij of zij niet goed oplet. Dit soort dingen kunnen dus voorkomen wor den door dergelijke controles". Na het onderzoek bij de assistente gaat het kind naar de schooiarts die aan de hand van vragen en het con- troleren van de motoriek (bewegin- gen) een zo goed mogelijk beeld tracht te krijgen van de ontwikkeling op dat moment. „Vooral de anamne- se (de voorgeschiedenis duswat zich vanaf de zwangerschap tot net ogen- blik dat het kind bij me komt heeft afgespeeld) is daarbij erg belangrijk. Daarin vind je namelijk dikwijls de oorzaak van een probleem dat niet altijd lichamelijk maar ook geestelyk kan zijn. We zicn de moeiljjkheden weleens van te voren aankomen en proberen dan zo snel mogelijk hulp te bieden door verwijzing naargespe- cialiseerde instanties. Jammer genoeg wordt zo'n advies niet altijd gewaar deerd of begrepen. Gelukkig kunnen we dan onze jeugdverpleegkundige inschakelen die de ouders in een aan- tal gesprekken duidelijk weet te ma ken dat het alieen gaat om de belan- gen van het kind. Onze verpleegkun- dige is echt fantastisch in die dingen" OMDAT U WETEN MOET, WAAR U WEZEN MOET uitsluitend eiken Koningin Wilhelminahaven N.Z. 27/Vlaardingen Telefoon 010-34 30 06 Verschijnt huis-aan-huis in geheel Schiedam. Onderdeel van de Rijnmond-West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen. Kantoor Rijnmond-West Combinatie: Hoogstraat 122, 3131 BP; Postbus 306,3130 AH, Vlaardingen Tel. 010 -346711 Redactie: Y. Hontele, prive 010-262716 M. Ames Medewerkers: R. Koppenhagen, prive 010-266615 M. de Zwart, prive 010-736375 Sport: P. Spek, prive 010-352615 Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010-132489 (van 8.30 tot 17.00 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17.00 uur; gewohe advertenties tot dinsdag 11.30 uur; redactionele koyij tot maandag 17.00 uur. j SCHIEDAM Een onderzoek vol- gende op de aanhouding van twee Schiedammers op 21 September in de omgeving van de Rijnstraat heeft de poiitie een flink aantal opgeloste za ken bezorgd. Het tweetal blijkt in sa- menwerking met drie andere Schie dammers en e6n uit Vlaardingen af- komstige jongeman maar liefst hon- derdvier inbraken en diefstallen op hun naam te hebben staan. Zij brachten onder andere bezoeken aan scholen, bejaardentehuizen, kan- tines, boten, kelders, winkels, ker- ken, ziekenhuizen bedrijven en woonhuizen waarbij allerhande goe- deren en geld ontvreemd, stichtten brand in de kantine van Demos (op 13 april 1979) die hierbij geheel in vlammen opging wat een schade van f. 100.000,- opleverde, stalen van o- veral in Schiedam en Vlaardingen vandaan zeker dertien fietsen en ne- gentien bromfietsen, vemielde fa- briekspand aan de Oosthavenkade in Vlaardingen en brachten schade aan aan tientallen vracht- en personenau- to's die ze bekrasten en waarvan ze de spiegels antennes en reflectoren afbraken. Van een groot aantal zaken die ge- beurden tussen 1974 en de datum van de aanhouding is geen aangifte gedaan bij de poiitie. Twee van de da- ders, die tussen veertien en vieren- twintig jaar oud zijn, zijn inmiddels voorgeleid. Het onderzoek gaat nog steeds verder. *Het meten, wegen en controiercn van gezichtvennogen en gehoor wordt ge daan door de assistentes. zegt de schoolarts enthousiast. "Ik kan trouwens best begrijpen", vertelt de schoolarts verder, „dat ouders het opvoeden van kinderen moeilijk vinden want het is inderdaad geen peuleschilletje. Opvoeden begint uiteindelijk, net als vroeger werd ge- zegd, in de wieg. Nu zjjn er op het ge bied van de opvoeding ontzettend veel boeken en artikelen verschenen. Het gekke is dat je daarin soms totaal tegengestekle dingen tegenkomt. Daar worden ouders dan erg onzeker van en weten niet meer waar ze zich het beste aan kunnen houden. Van- daar dat ik de mensen dikwijls aan- raad niet teveel te lezen want zonder al die boeken lukt het net zo goed. Gewoon doen wat je denkt dat goed is en maak je een fout, wat geen schande is want fouten maken we al lemaal, er ruiterlijk voor uitkomen en over praten dat werkt veel beter. Het allerbelangrijkste is dat een kind voldoende aandacht krijgt van zijn omgeving. ledereen weet dat een jong kind dat niet voldoende aandacht krijgt lastig wordt. Bij oudere kinde ren is dat nog precies het zelfde, al leen wordt het terrein waar het aan dacht wil steeds groter. De school en vriendjes en vriendinnetjes gaan mee- tellen in dat proces maar toch bljjft het gezin het belangrijkste. Daar moeten zowel vader als moeder zich inzetten om hun kinderen een goede start te geven door veel dingen samen te doen. Vader mag beslist geen fi- guur worden die thuiskomend van zijn werk op de bank ploft, zjjn krant ieest en televisie kijkt en zich verder nergens mee bemoeit. Kinde ren hebben ouders nodig die ze leren zich te vermaken met ander soort dingen, zoals sport of _spelletjes. De televisie, waar overigens ook best goede kinderprogramma's op zyn te vinden, wordt jammer genoeg te veel gezien als een zoethoudertje. Een kind dat bijvoorbeeld moeilijk in- slaapt mag dan wat langer opblijven en televisie kijken. Nu is dat langer opblijven niet zo erg, maar het heeft alleen weinig ziu omdat de televisie- beelden het kind zoveel te verwerken geven dat het daarna nog niet kan sla- pen. Het zou dus veel beter zijn het kind een poosje voor te lezen of sa men spelletjes te doen want daarbij krijgt het de aandacht die het nodig heeft om een goede overgang naar de volwassenheid te bewerkstelligen", besluit de schoolarts. Het oproepen van de kinderen voor de controle door de schoolarts ge- beurt over het algemeen in het laatste jaar van het kleuteronderwijs en de tweede en zesde klas van de basis- school. Kinderen die buitengewoon onderwijs volgen komen om de twee jaar terug. Tot slot volgt er nog 66n- maal een oproep wanneer ze leerling zijn van het voortgezet onderwijs. Wat veel ouders niet weten is dat de schoolartsen ook ieder week een spreekuur houden waar men met klachten of vragen terecht kan en wel op woensdagmorgen van 9 tot 11 uur in het gebouw van de Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst aan de 's-Gravenlandseweg 567. tele foon 734100. SCHIEDAM Op zaterdag 18 ok-> ■tober wordt in de grote zaal van> gebouw Arcade aan de Lange Ha-]: :-ven 71 een toneeluitvoering ge-|: houden door de toneelverenigingi "Alberdingk Thjjm". ]:Opgevoerd wordt "Bokken en gei-]: ten", een blijspel in drie bedrijven;j ]:van P. Joh. Zonruiter dat vol ver-j: :-rassende situaties en puntige dialo-i- •:gen zit. De toegangsprijs voor deze]: :-toneelavond, met bal na tot 02.00:- ijuur, bedraagt f. 5,50. Kaarten zijn]: :-verkrijgbaar by A.M.E. de Kaper,:] Burgemeester van Haarenlaan 1318tel. 712754 (overdagj: ■•260670 toestel 139) en L.vander:] rllorst, Cort van der Lindenlaan >17, tel. 701499. i SCHIEDAM - De door het Hum&nis- tisch Verbond georganiseerde cursus „Buitenkerkelijk hoeft niet niks te zijn" gaat donderdagavond 16 okto- ber van start. De cursus neemt in totaal vier avonden in beslag, die op 16 en 30 oktober en 13 en 27 no- vember vallen. De avonden beginnen om acht uur en duren tot tien uur. De lessen zijn bedoeld om iedere belangstellende kennis te laten ma ken met modern humanisme en wat dat in het dagelijks leven kan betekenen. Korte inleidingen, dis- cussies en wat schriftelyk materi- aal maken deel uit van deze kennis- making. De kosten voor de gehele cursus be- dragen f 17,50. Leden van het Humanistisch Verbond krijgen kor- ting. De cursus vindt plaats in het ontmoetingscentrum Stricklede, eerste etage, Burgemeester Stule- meyerlaan 101-107. Voor koffie wordt gezorgd. Men kan zich tot 9 oktober opgeven bij Piet Tijsen, telefoon 703811, na half vijf; of bij Birgit en Wim van Em den, te lefoon 730434. Er is een maximum aantal deelnemers van 15 vastgesteld. Indien er veel meer belangstelling is kan er nog een tweede cursus geor- ganiseerd worden. SCHIEDAM - De vyftigste verjaardag van de Sint Jan-Aloysiusschool aan de Lange Singelstraat is tijdens drie dagen (1, I en 3 oktober) gevierd. Woensdag 1 oktober konden de kin deren van de lagere- en kleuterschool een ballon de lucht in laten, terwijl de vlag gehesen werd. Daarna konden alle leerlingen van de lagere school een sprookjesfeest gaan vieren. Hier- voor waren de lokalen ingericht in sprookjessfeer en werden er spelle tjes gedaan die met die sprookjes verband hidden. De kleuters konden ondertussen van een poppenkast- voorstelling genie ten. Donderdag waren er voor de leer lingen van de lagere school puzzel- tochten georganiseerd. De oudere kinderen gingen op de fiets richting Delft, de jongere kinderen maakten een wandeltocht door Schiedam. De kleuters konden donderdag het sprookjesfeest vieren. Vrijdag werd het vijftigjarige bestaan afgesloten met een groot feest in Arcade, 's Ochtends was er een Stuif-es-in, waar kinderen voordrachtjes, to- neelstukjes, dansjes en noem maar op konden laten zien. 's Middags trad het trio „Les Diabolos" op. Tot slot werd er om acht uur 's avonds een lampionnenoptocht gehouden. SCHIEDAM - De Unie van Vrijwil- ligers (UVV) organiseert op woens dag 15 oktober van negen uur 's ochtends tot 's middags twee uur een speelgoed- en kledingbeurs. ledereen die spullen heeft waar de kinderen uitgegroeid zijn of niet meer mee willen spelen kan deze via de beurs verkopen. De spullen moe ten op dinsdagmiddag van twee tot vijf uur ingeleverd worden in de Mar- griethal aan de Nieuwe Damlaan 5. Er wordt dan meteen een prijs vast gesteld. Wocnsdagmiddag na de beurs van drie tot vijf wordt er afgerekcnd. Kle- ding moet schoon en modieus zijn, sportkleding kan ook worden ver- kocht. Speelgoed moet in goede staat zijn. Wie meer wil weten kan even bellcn naar mevrouw Vermeulen, telefoon 266168. De beurs op wocnsdagoch- tcnd is in ieder geval voor iedereen te bezoeken. Cabaret Op vrijdag 10 en zaterdag 11 oktober is het cabaret Vangrail in theater de Teerstoof met ,,De jonge weduwe zoekt een stapelbed". Wegens het grote succes in het voor- gaande seizoen brengt Vangrail dit theateijaar nogmaals deze voorstel- ling. Het programma begint om 21.00 uur. De foyer is geopend vanaf 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt f. 14,-. Houders van een CJP of Pas 65 betalen f. 11,-. Kaarten kunnen worden gereserveerd van maandag tot en met vrijdag via de VVV Schiedam, telefoon 266000 en vrijdagavond plus zaterdag via het theater telefoon 269455. Bij de VVV wordt voor de reservering vyftig cent in rekening ge- bracht. Gereserveerde kaarten dienen uiterlijk een kwartier voor de voor- stelling te worden afgehaald. Musical Op 11 oktober staat de Toneelgroep '71 op de planken van het Passage theater met de musical „Mexico O Mexico". De voorstelling begint om 20.15 uur. Kaarten zijn h f. 7,50 ver- krijgbaar aan de kassa van het theater. Film In de week van 9 tot en met 15 okto ber draait in het Passage Theater „An Unmarried Woman" met in de hoofd- rollen Alan Bates en Jill Clayburgh, die hiermee een eerste prijs wegsleep- te op het filmfestival in Cannes. Het verhaal gaat over Erica, een vrouw die na zeventien jaar huwelijk door haar man in de steek wordt ge- laten. Zij ontdekt daarna hoe afhan- kelijk ze altijd is geweest, maar be sluit ondanks haar verdriet toch een nieuw leven te beginnen. De film is toegankelijk voor personen van 16 jaar en ouder. De voorstellingen zijn dagelijks om 2 en 7.30 uur, behalve op zondagmiddag en maandag. Orgelconcert Zondag 12 oktober is er in het Passa ge Theater een orgelconcert te be- luisteren door Ernest Broadbent. De toegangsprijs voor het concert, dat om 20.15 uur begint, bedraagt f. 5,-. Quibus In cafe de Quibus kunnen jazz-Iief- hebbers zondagavond om half tien gaan luisteren naar het L.N.H. kwin ter De groep, bestaande uit Alan Helmus (dwarsfluit), Hans Kanneman (gitaar), Robert Vermeulen (piano), Simon Planting (bas) en Nanning van der Hoop (drums), won onlangs de eerste plaats op het internationale jazz-festival in Amsterdam. De toe- gang tot dit Jazz-festijn in cafe de Quibus is als altijd gratis. Kindervoorstellingen Op zaterdag-, zondag- en woensdag- middag is het Passage-theater geo pend voor de jeugd. Dan staat de Ne- der lands gesproken Walt Disney pro- ductie „Lady en de Vagebond" op de spoelen. In het leven van cocker spaniel Lady gebeuren vele avonturen. Eerst wordt er in het gezin waar ze thuishoort een baby geboren. Daarna vertrekken het baasje en vrouwtje en komt er een oude tante, vergezeld van haar twee siamezen, op Lady en het kindje pas- sen. Na allerlei moeilijkheden besluit Lady de benen te nemen. Ze maakt kennis met Vagebond en nu beginnen de avonturen pas goed. De voorstel lingen beginnen iedere dag om 2 uur. In theater de Teerstoof kan de Schie- damse jeugd zaterdagmiddag om half drie gaan genieten van het poppen- theater Krikkemik met „De groene glinsterende glitters". Dit poppenspel is een vrye bewerking van ,JDe reuzenperzik", een verhaal van Roald Dahl. Het gaat over een jongen wiens ouders zijn gestorven. Daarom woont hy by een tante. Op zekere dag krijgt hij van het Denne- appelmannetje een zak met groene glitters die het begin zijn van een aan tal merkwaardige gebeurtenissen. De kaartjes voor de voorstelling, die ge- schikt is voor kinderen van vijf tot en met tien jaar, kosten f. 3,50. Voor reserveringen raadplege men de ru- briek „cabaret". Exposities SCHIEDAM - De Stichting Samen- levings opbouw Schiedam-Noord (SSSN) heeft een brief aan de ge- meenteraad van Schiedam geschreven over het niet aanstellen van een Jeugdwerkster ten behoeve van de werkgroep Jeugdwerk. Yvonne Heuvelman, de jeugdwerk ster die een jaar gcleden werd aan- getrokken om jongeren uit Schiedam- Noord te begeleiden tijdens allerlei activitciten, is per 1 oktober ont- slagen. Zij krccg haar salaris uit werk- verruimende maatregelen van het ar- beidsbureau, maar die maatrcgel is slechts gedurende een jaar van toe- passing. In Schiedam-Noord had men goede hoop dat de gemeente Schiedam haar na 1 oktober in vaste dienst zou nemen. Het college van Burgemeester en Wethouders besliste echter negatief. In de brief zegt de SSSN dat alle activiteiten voor de jeugd van Schie dam-Noord zullen stilvallen, waar- door extra overlast in de vorm van relletjes en verniclingen (bijvoorbeeld aan het nieuwe wijkcentrum de Blauwe Brug) niet ondenkbaar is. De SSSN dringt er dan ook op aan Yvonne Heuvelman toch in vaste dienst te nemen. In de foyer van theater De Teerstoof exposeert Annemieke Westdijk tot eind december haar „zachte schilde- rijtjes". De betiteling ,/acht" is op twee ma- nieren uit te leggen. Ten eerste door de milde spot en ten tweede doordat de applicatiewerkjes zo aanvoelen. In het Stedelyk Museum aan de Hoogstraat kan men gaan kijken naar de tentoonstelling „1 en 1 is 11". De elf kunstenaressen Ania Bien, Marion Crezee, Astrid de Haas, Mar- jolein Katsma, Yvonne Kracht, Jean- nette Loeb, Maria Beatriz Matias, Phina Reichmann, Naomi Sultanik, Isik Andreas-Tuziiner en Truus Wil- mink vertonen hier hun werk als be- wijs dat ook vTouwen hun mannetje staan in de kunst. Tot en met 12 oktober vindt men in het Stedelijk tevens nog de tentoon stelling „Pieter Ouborg". Deze cxpo- sitie bestaat uit een vjjftigtal schilde- rijen, tekeningen en gouaches van deze in 1956 overleden schilder. Het Stedelijk Museum aan de Hoog straat is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Zondags van 12.30 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Benevelde blik Ten gevolge van overmatig alcohol- gebruik vloog zaterdagavond op de Overschieseweg een auto bestuurd door een vyfenveertigjarige Rotter- dammer uit de bocht. Het voertuig belandde daarbij op zyn kop op de tegengestelde rijbaan. De bestuurder ging mee naar het bureau voor de bloedproef. Rokende haard Zaterdagavond rukte de brandweer uit naar een woning in de Ruysdael- laan die vol rook stond ten gevolge van een lekkende schoorsteen van een onlangsgeinstalleerde open haard. Vechtpartij Bij een vechtpartij tussen een aantal personen in een discotheek op de Broersvest werd een twintigjarige Schiedammer zo zwaar gewond dat hij in het Gemeente Ziekenhuis moest worden opgenomen. Over de oorzaak van de ruzie is nog niets be- kend. Het slachtoffer liep een dicht- geslagen oog, gescheurde bovcnlip, ernstige hoofdwond en hersenschud- ding op. Vemiellngen Zaterdagavond rond acht uur werden in de Voorberglaan twee jongens, van twaalf en dertien jaar oud, aangehou den die even daarvoor twee buiten- lampen van ,,De Drie Maassteden" hadden vernield. De schade bedraagt f. 500,-. In de nacht van zaterdag op zondag werd een op de Korte Haven gepar- keerd staande auto zwaar beschadigd met een hard voorwerp. Op de Overschieseweg werden in de nacht van vrijdag op zaterdag twee Rotterdammers van eenentwintig en zestien jaar oud aangehouden die reden in een gestolen auto. De be stuurder bleek niet over een rijbewys te beschikken en was onder invloed. Inbraken Na het inslaan van een ruit werden by Eldos aan de Schaepmansingel een tape-deck, versterker, mengpaneel en twee boxen weggenomen. Uit een op de Lange Haven gepar- keerd staande auto verdween afgelo- pen zondag een cassette-recorder ter waarde van f. 500,-. De wagen werd met een valse sleutel geopend. De eigenaar van een bestelauto die in de Nieuwe Mathenesserstraat stond geparkeerd bemerkte eveneens dat men zijn voertuig met een valse sleu tel had geopend. Een plastic koffer met gereedschap ter waarde van f. 400,- is verdwenen. Diefstallen Op 3 oktober werd een bedrag van f. 200,- weggenomen uit de zak van een colbert, dat in een ruimte van een internaat op de Hoogstraat hing. Vermoedelijk heeft een vreemd per soon die in het gebouw is gezien zich over het geld ontfermd. Van een bouwterrein aan de Calland- straat verdween tussen 2 en 3 okto ber een partij ijzer ter waarde van f. 10.000,-. De partij was eigendom van de firma van Hattum en Blanke- voort. Een in de Schie liggend pleziervaar- tuig werd in de afgelopen week ont- daan van een stootkussen en railing- sluiting. Opgeiost Op 21 September werd op de Koe- markt een negenentwintigjarige Rot- terdammer aangehouden, die onder zyn arm een tape-deck droeg dat hy zojuist had gestolen bij Radio van der Bent op de Hoogstraat. Inmiddels be- kende de man, die verslaafd was aan verdovende middelen, inbraken en diefstallen bij kledingmagazijn Coster, een kunstnijverheid en een zaak in huishoudelijke artikelen op de Hoog straat een fotohandel en huishoude lijke artikelen winkel in de Nolens- laan en bij een aantal bedrijven in Rotterdam waaronder van Reeuwyk, Jungerhans, Ter Meulen, het Dykzigt- ziekenhuis en een bonthandel in de Karel Doormanstraat, waar voor f. 21.073,- aan bontjassen verdween. Aangehouden Een eenentwintigjarige Rotterdam- mer die is aangehouden naar aanlei- ding van een door hem gepleegde in- braak in de Schiedamse stationsres- tauratie bleek tevens verantwoorde- lijk te zyn voor inbraken in een kan tine en een ontmoetingscentrum in Rotterdam. SCHIEDAM De commissie Welzjjn Jeugd en Jongeren van de gemeente Schiedam heeft na een gesprek met de jeugd van Schiedam-Oost een paar plannen gemaakt voor speeltuinvoor- zieningen. In afwacjting van defini- tieve voorzieningen zal de commissie aan burgemeester en wethouders voorstellen verharde vlakten in de wjjk als rolschaatsbaan geschikt te maken. Definitieve voorzieningen betref- fen de bouw van een gymnastiek- lokaal aan de Lange Singelstraat, de bouw van een sportzaal aan de Fah- renheitstraat, herinrichting van het Marconiplantsoen, aanvullingen bij de speelgelegenheid op het van 't Hoffplein en de aanleg van school- tuinen. De kans op vervuiling van speelge- legenheden moet kleiner gemaakt worden door bij het ontwerpen ervan al maatregelen hiertegen te beden- ken. De commissie zal verder burge meester en wethouders in overweging geven om strenger op te treden tegen eigenaren van loslopende honden. De commissie heeft tot nu toe alleen met de jongeren van 5 tot 14 jaar kunnen praten. Er volgt misschien nog een bezoek, waarbij de oudere jeugd speciaal wordt uitgenodigd. De schoolartsen doen meer dan veel ouders denken XUrr.tlmtbin

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 3