Niet alleen gehuwden zijn geschikt als pleegouder Positie- kleding Vttrita Dierenbescherming In Africa Kerstf older van 'Lekker Dier' Expositie van Reinier Rijke F Uitvindersbeurs op komst ^Monique iifflli NEEM EENS EEN DIER IN STIC<DKT mm 1 wmm te-" ifliii WOENSDAG 8 OKTOBER 1980 41-520 fc P, St-'-" fefr SCHIEDAM - Onder het motto "Een beetje inschikken...., kan dat?" vestigen de vijf regionale Centrales voor Pleeggezinnen mo- menteel de aandacht op het tekort aan pleeggezinnen en opvang- adressen voor kinderen en jongeren. Ruim vijftienhonderd van hen verblijven nog altijd noodgedwongen in tehuizen. Voor jongere kinderen wordt over het algemeen wel ergens een plaatsje gevon- den, niaar voor wat oudere blijkt het vaak niet mogelijk een geschikt pleeggezin of een "kamer met aandacht" te vinden. naar Problemen Wmm i 1 i pp™pip1 Contact ouders mmm 't Oosten 50 jaar Reclame-borden Grote schoonmaak V.V. Vlaardingen Oranje Nassau Troonrede Scheidsrechters Prestatieloop It— Vijftienhonderd kinderen zoeken een (tweede) thuls Naast mogelijklieden voor langdurige opvang en verzorging zijn de Centra les voor Pleeggezinnen tevens op zoek naar adressen voor tijdelijke op vang bij crisissituaties waarbij het meestal gaat om oudere kinderen die in een conflictsituatie verkeren of jongere waarvan de ouders door ziek- te of andere onistandigheden tijde- lijk uitgevallen zijn. De meeste kinderen die in tehuizen zitten zijn daar beland door bemidde- ling van de Raad voor de kinderbe- scherming. Ze missen er, ondanks de goede zorgen, toch een gewoon thuis met vaste relaties waar bijvoorbeeld het gezicht aan de ontbijttafel niet door een dienstrooster wordt bepaald. De voogdijinstellingen die deze kin deren begeleiden, dienen bij e6n van Voor Dr. Kuijperkade 6 Maassluis Tel. 01899-20621 Passage 232 Waddinxvecn Tel. 01828-5427. „De oppas slaapt vannacht bij ons dus het maakt niet uit hoe laat we thuis zijn zei Nel tevreden en ze vervolgde: „Sinds vorige week heb- ben we een logeerbed dat altijd opgeniaakt klaarstaat voor het ge- val er ienxand blijft slapen. Ideaal, geen gesjouw nicer met een stret cher en dekens. Eigenlijk had ik er al ecus over lopen denken om er een bed bij te kopen niaar dat doe je ook weer niet zo een, twee drie. Dit bed hebben we gekregen. Een kennis van ons wou het doigraag kwijt niaar vond het te goed om het met de reiniging nice te geven en dat is ook zo, het is een mooi ledikant met een onibouw". „Ja", valt haar man hoar in de rede: „Mooi is het Nu het staat. Maar voor het zover was. Ik had Nel al gewaarscliuwd dat het te groot was". Nieuwsgierig kijken we onze vrienden aan. „Nou om te beginnen", vertelt Nel verder, „moest dat gevaarte eerst de trap- pen naar onze woning op. Dat kostte natuurlijk het nodige gc- zweet en ging vergezeld van een aantal kernachtige uitdrukkingen. Maar op een gegevcn moment stond het dus in de woonkamer. Vanaf dat moment begon de ellen- de pas goed. Het kon namelijk niet door de deitropening naar boven. Wim begon met de deur er- uit te licit ten maar ook daarna bleek de doorgang nog te snial en die bedcombinatie kon niet uit el- kaar, dus wat moesten we? Om het in de kamer te laten staan of weer naar beneden te sjouwen dat zagen we nou ook niet zo zitten. Uiteindelijk besloot Wim begeleid door het nodige getier de deurstijl er dan maar uit te lialen. Daarna ging het bakbeest er dus wel door. Nu was dat nog niet alles want de trapleuning lag er ook a! af om vrij baan te maken voor dat gevaarte. Tot overmaat van ramp Hep het ook boven nog een keer spaak, want daar stond het traphek in de wcg". „Dat heb ik dus ook maar afgcbroken". nccmt Wim het gesprek over, ,,want uiteindelijk was er al zoveel gcsloopt dat dat er ook nog wel bij kon. Maar toen belandde dat bed dan toch op de plaats waar het wezen moest. De volgende dag ben ik nog een paar uur zoet gcweest om alles weer vast te timmeren. Maar.we hebben een logeerbed dat het huis vast nooit nicer vcrlaat. AIthans niet in een stuk want daar begin ik niet nicer aan de Centrales een verzoek in voor een passend pleeg-adres. Voor kinderen beneden de twaalf jaar is dat zelden een probleem maar voor ouderen (tot en met achttien jaar), die extra probleempjes meebrengen door de puberteit, zijn niet veel adressen be- schikbaar. Over het algemeen willen deze jongeren ook het liefst in een hun vertrouwde omgeving blijven wonen in verband met school, vrienden en vriendinnen enzovoorts. Dit laatste restje houvast is voor kinderen die zich dikwjjls erg in dc steek gelaten voelen enorm belangrijk. Vandaar dat de Centrale er ook voor waakt dat dit bewaard blijft. Bovendien moet je als pleegouder echt wel tegen een stootje kunnen want makkelijk is het niet een kind dat al de nodige moeilijk- heden achter de rug heeft en daar- door weinig vertouwen meer heeft in volwassenen te begeleiden. Het in huis halen van een pleegkind betekent zorgen voor andcrmans kind, want veel kinderen hebben nog contact met de eigen vader of moe- dcr, al kunnen ze door onistandig heden niet bij hen wonen. Joop, een inmiddels veertien jarige jongen kwam jaren geleden na de scheiding van zijn ouders in een kindertehuis terecht. "Omdat mijn moeder niet voor me kon zorgen", vertelt hij, "ben ik een poos in tehuizen geweest. Vandaar ging ik naar een pleeggezin waar het niet zo leuk was. Ik had daar steeds het gevoel of ik "dankje wel" moest zeggen als ze iets aardigs voor me deden. Het was net opzitten en pootjes geven. Uiteindelijk ben ik hier terechtgekomen (bij Carla een pleegmoeder met twee eigen kinde ren van twaalf en zestien) waar het veel beter is. Hier kun je tenminste gewoon kwaad worden als je een rotbui hebt". Pleegmoeder Carla voegt er aan toe: "Ja, het gaat inderdaad goed op een enkelc dwarse bui na maar die komen ook voor bjj je eigen kinderen. Toch is bij ons ook niet alles problcemloos verlopen. In het begin ging het uit- stekend maar na een paar weken be gon Joop opeens heel vervelend te doen. Kleine pesterijtjes en uitein- delijkspijbelen op school. Hij was die dag naar de stad gegaan op mijn fiets, die daar prompt werd gestolen. Toen hij terugkwam zei hij haast voldaan: "Nou stuur je me zeker weg he". Ik ben toen vreselijk tegen hem tekeer gegaan en heb hem gezcgd dat hij gek was om zoiets te denken, iV *Ruim vijftienhonderd jongeren, vooral uit dc "stocre" lecftijdsgrocp, wach- ten op een pleeggezin. m3ar dat hij wel beter op mijn spullen moest passcn. Daarna is het steeds beter gegaan. Wat wel opvalt is hoe dikwijls de bui- tenwercld afwijzend reageert op je pleegkind. Je krijgt dan opmerkingen als: "Wie weet uit wat voor nest zo'n kind komt. Misschien gaat het wel de crimenele kant op". Eerlijk gezegd heb ik daar vroeger zelf ook weleens mijn twijfels over gehad maar vanaf het moment dat Joop hier was had ik echt het gevoel: ze moeten van hem afblijven". Mevrouw van der Grijp, pleegmoeder van vier kinderen, bevestigt eveneens dat er in het begin best problemen waren. "Doordat wij op een gegeven moment contact kregen met iemand van het kindertehuis begon Leo in de vakanties bij ons te logeren. Omdat wij zelf kinderloos waren was dat voor ons echt vreemd. Dierenleed komt overal ter wereld voor. Zowel bij ons als in de derde wereld, waar het dier bo vendien een heel nadere plaats in- neemt dan in de Westerse maatschap- pij. Al sinds 1968 is de Wereld Fede rate tot Bescherming van Dieren in Afrika bezig, met een aparte groep de Afrikaanse jeugd begrip en respect bij te brengen voor het dier en de na- tuur. Reeds meer dan dertig Afrikaanse landen zijn thans aangcsloten en hebben clubs die meestal onder lei- ding staan van progressive leerkrach- ten. De leden van d< ze „Kidness Clubs" ontvangen elke twee maanden De Actiegroep Lekker Dier geeft een kerstfolder uit, waarin aandacht wordt gevraagd voor de benarde posi tie van het "consumptiedier". Verschillende gevolgen van bio-indu- strie worden erin belicht, terwijl ook het welzijn van het dier, de volksge- zondheid, de milieu- en derde-wereld- problematiek aan de orde komen. Doordat de landbouwministers van de EEG een beslissing over het al dan niet verbieden van legbatterijen een jaar hebben uitgesteld zal ook hier- over wat in de folder te vinden zijn. De twee Kerstboodschappen die de actiegroep heeft zijn dan ook "eet minder vlees" en "steun het verbod van legbatterijen". De eerste bood- schap wordt begeleid door een "vleesloos, maar niet feestloos" kerstmenu. Iedereen die folders wil verspreiden door ze huis-aan-huis rond te bren gen, in de wachtkamer van doktoren en tandartsen neer te leggen, op scho- len te laten uit dclen, in eethuizen, buurthuizen, bibliotheken en noem maar op te deponcren, kan voor 1 decemoer een bcstelling doen. In principe zijn de folders gratis, maar een bijdrage in de transportkosten wordt op prijs gesteld. Bestellingen kunnen schriftelijk gedaan worden door een briefje te sturen naar "Akticgroep Lekker Dier", Jansveld 45, Utrecht. Telefonisch bestellen kan via nummer 030-311115. een tijdschrift met richtlijnen om het milieu te beschermen, elemen- taire hygiene, wondverzorging enzo voorts. Het werk heeft de instem- ming van de Unesco en de Neder- landse overheid. Onlangs werd in het Unescogebouw te Parijs nog een gro- te tentoonstelling van schilder- en tekenwerk over de „Humane Educa tion for Africa" gehouden die zo veel belangstelling trok dat zij momenteel nog op verscheidene plaatsen in Frankrijk wordt getoond. Hoewel het werk uitsluitend door vrijwilljgers wordt gedaan ontbreekt toch het geld voor verdere uitbrei- ding. Er zijn bijvoorbeeld plannen om in 1982 een wetenschappelijke bijeenkomst te organiseren voor ao- centen aan de kweekscholen in het westelijk deel van Afrika. Zonder geld gaat dit niet vandaar dat er om het werk te kunnen financicren wens- kaarten worden verkocht. De kaarten, in pakjes van acht stuks, kunnen worden besteld door overma- king van f. 5,- op postgiro 2401106 ten name van de W.F.P.A. Afd. Afri ka, Generaal Spoorlaan 341, 2283 GH Rijkswijk. Daar dit gironummer tevens openstaat voor giften wordt men verzocht het aantal gewenste pakjes te vermelden. Op een gegeven moment ontstonden er problemen in het tehuis, waar Leo de rest van het jaar verbleef en volgde het verzoek of de jongen bij ons mocht komen wonen. Leo kwam en toen ontdekten we pas hoeveel ver- schil er is tussen een gezinsleven en dat in een tehuis. Op een dag, "ver telt mevrouw van der Grijp ver der", zouden we pannekoeken eten. Daarom vroeg ik Leo even voor me naar het dorp te gaan om bloem te halen. Die keek me vreemd aan en zei: "Bloem? Wat is dat en waar moet ik dat halen". Inmiddels maakt Leo al weer acht jaar deel uit van het gezin Van der Grijp. Hij praat ook niet graag meer over de tijd daarvoor.De jongen, die afkomstig was uit een gezin met veertien kinderen waarvan dc ouders vrij agressief tegen over elkaar ston- den, heeft nog steeds regclmatig contact met zijn vader en moeder. Over deze visitcs zegt zijn pleegmoe der: "Dat is toch vanzelfsprekend. Het zijn toch zijn ouders. Bovendien, de kinderen zjjn vrij hier mensen te ontvangen of er op bezoek te gaan". Wat veel mensen niet weten is dat niet alleen getrouwde echtparen maar ook samenwonenden alleenstaanden, onvolledige gezinnen en andere leef- vormen een pleegkind in huis kunnen nemen. In feite dus iedereen die de warmte en het geduld kan opbren- gen voor de opvang van een jongere. Want daar gaat het om. Naast pleeggezinnen zijn er ook andere manieren van opvang zoals de vakantie-weckendgezinnen (waar jongeren die nog niet helcmaal rijp zijn voor een pleeggezin vast kunnen wennen aan het leven in gezinsver- band tijdens vakanties en weekends), opvanggezinnen (die tijdelijk onder- dak verschaffen aan jongeren in crisissituaties die bijvoorbeeld zijn weggelopen of uit huis zijn gezet. Ze blijven tot er een oplossing is gevonden en dat kan een paar weken tot een paar maanden duren), kost- gezinnen (voor oudere studerende of werkende jongeren. Die hebben een steun nodig van iemand op wie ze kunnen terugvallen) en thera- peutische gezinnen (voor jongeren die een bjjzondere zorg nodig heb ben). Wie verdere inlichtingen wenst of er over denkt een pleegkind in huis te nemen kan zich wenden tot Hans v.d. Berg van de Centrale voor pleeg gezinnen Zuid-Holland en Zeeland, Heemraadssingel 134, 3021 DJ Rotterdam, telefoon 010-762311 of tot het landelijk adres voor de Centrales voor Pleeggezinnen, Post- bus 70497, Amsterdam, telefoon 020-644421. VLAARDINGEN—Door de heer J. van Dorp, directeur van het Vis- serijmuseum, werd vrijdag een ten toonstelling van 50 schilderijen van Reinier Rijke geopend. Reinier Rijke werd in 1915 in Vlaar- dingen geboren. Al vanaf de lagere school had hij grote interresse voor tekenen. Begonnen als "pottenschra- pertje" bjj een schildersbedrijf, kon hij het al gauw niet laten om zelf met verf en penseel te gaan experimente- ren. Toen hij later als decorateur werkte, volgde hij de part-time-opleiding aan de Academie van Beeldende Kunsten in Rotterdam. Vervolgens zette hij zijn studie voort onder leiding van de heer G. Wiegman. Als aulodidact bekwaamde hij zich verder in het tekenen en schilderen. De tentoonstelling in het Hollandia- gebouw duurt nog tot en met vrijdag 10 oktober. Openingstijsen: maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.30 uur, van 13.00 tot 18.00 uur en van 19.00 tot 22.00 uur; 's zater- dags van 10.00 tot 1 2.30 uur. De toe- gang is gratis. V.W.- Van Jeanet Seen van het Dierente- huis Nieuwe Waterweg ontvingen wij deze week het signalement van de hond Sally. Dit is typisch zo'n dier dat door iedereen over het hoofd gezien wordt. Haar soort ligt niet „in de markt". Haar uiterlijk heeft weinig te bieden. Sally werd bjj het asiel gebracht om dat z(j niet alleen thuis kan blijven. De hond is erg aanhankelijk en ook voor kinderen is zij erg lief. Aan de lijn is ze erg gehoorzaam. Zij is eigenlijk zo aanhankelijk dat ze zich in dienst stelt van haar baas Dat is natuurlijk erg fun, maar een dier met zo'n karakter is wel makkelijk te kwetsen. Bijvoorbeeld alsze onrecht- vaardig behandeld wordt. Ze kan je dan aankijken alsof ze je wil smeken haar mee te nemen en alleen maar lief voor haar te zijn. Het is typisch een hond voor mensen die met zo'n dier graag kroelen en er veel aandacht aan geven. Elke hond die bij het Dierentehuis Nieuwe Waterweg aan de van Linden van der Heuvellweg 2c wordt afge- haald, kost f 55,-. Een poes of kater kost f 45,- en wordt voor die prijs ook gesteriliseerd of gecastreerd. twainSally ras: bastaard geslacht: teef leeftijd: 5 of 6 jaar. VLAARDINGEN Morgen is het precies 50 jaar geleden, dat in het caf6 Biljard aan de Binnensingel de biljartvereniging't Oosten werd opge- richt. Dit feit wordt aanstaande za- terdag gevierd met een receptie in het biljartcentrum De Griffioen. Bij de oprichting in 1930 telde de vereniging twaalf leden, waarvan Wul- lem Hulsman de voorzitter werd ge- kozen. De andere bestuursleden wa ren Gerrit van der Borden en Eppo Hekman. Dit bestuur vormde een so- lide basis voor de toekomst. Wullem Hulsman droeg in 1952 de voorzit- tershamer over aan Rinus Ostveen, die in 1970 werd opgevolgd door Aat Stouthandel. 't Oosten heeft ook bestuursleden voortgebracht op landelijk en wereld- niveau. Henk Walda werd bestuurslid van de KNBB en Leon Hontel6 van de Wereld Biljartbond. De Vlaarding- se vereniging werd in 1942 officieel aangesloten bjj de KNBB. Een jubileumcommissie heeft diverse evenementen georganiseerd in dit ju- bilcumjaar. Zo werd er een Intema- tionaal Driebanden invitatietoernooi gehouden met bekwame spelers als Ceulemans, Kobayashi en Dielis. Ver der stond er op het programma een loterij, een bejaardentoernooi en een nederlaagserie waaraan alle 16 vereni- gingen uit het district hebben mee- gedaan. Officieel wordt het feestprogramma afgesloten met de receptie in de Grif fioen van vier tot zes uur. Vlaardingen de voetbalvereniging DVO ondervindt ook veel last van de viltstiften-rage. Nadat vorig seizoen de achterzijden van diverse reclame- borden langs het hoofdveld met vilt- stiften werden bewerkt, is de jeugd nu ook aan de voorzijde begonnen met het plaatsen van opmerkingen. Voor het DVO-bestuur een onaan- vaardbare situatie en een waarschu- wing, dat zy die betrapt worden op het beschrtjven van de reclame-bor den kunnen rekenen op verwijdering uit de vereniging. VLAARDINGEN - Aanstaande za- terdag wordt er grote schoonmaak gemaakt in Vaart en Vlieten. In het clubblad „De Watersporter" van de watersportvereniging De Bommeer, worden de leden opgeroepen hun me- dewerking te verlenen aan deze jaar- lijkse schoonmaakbeurt. Het bestuur roept nu niet alleen leden op, die steeds van de partij zijn: „Maar laten de jongelui zich nu eens zien, het is immers voor aller belang dat de Vaart en Vlieten schoon zijn". De schoon- maakwerkzaamheden beginnen zater- dag om negen uur. Mededclingen voor deze rubriek kun nen worden gezonden aan de re dak- tie Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaar dingen of doorgegeven aan onze sportniedewcrker Peter Spek, tele foon 010-352615. VLAARDINGEN De voetbalver eniging Vlaardingen opent aanstaan de zaterdag haar nieuwe accommoda- tie in de Brockpolder. Na bijna een jaar hard werken in de Broekpolder heeft Vlaardingen aan definitief on- derkomen gekregen. In een extra editie van het clubblad wordt een korte terugblik gegeven van de activiteiten van de Vlaardingse vereniging. Sportwethouder Cees Bot, die de officiele opening voor zijn rekening zal nemen, schrijft in dat speciale nummer een voorwoord en zegt: „Ik heb bewondering voor het doorzettingsvermogen van een groot aantal Vlaardingenlcden. Tot mijn genoegen heb ik by mijn bezoe- ken tijdens de bouw verschillende ge- zichten gezien uit de tijd van toen, die ik doorbracht aan de Parallelweg. Ik meen te mogen stellen, dat Vlaar dingen met zoveel ,,ouwe-getrou- wen", daar bijzonder trots op mag zijn, meer nog, moet zijn. Zonder hen is „Vlaardingen" niet die bjjzon- dere vriendenclub die het was en nog is", aldus wethouder Bot. Ook voorzitter Wim van den Berg steekt zjjn loftuigingen niet onder stoelen of banken, wat de leden van zijn vereniging in de Broekpolder ge- presteerd hebben: „Dat dit alles op een goede manier kon verlopen is te danken aan de uitstekende organisa- tie, vakbekwaamheid en voorberei- ding van de leden van de bouweom- inissie. Zonder de andere leden te kort te willen doen, wil ik twee leden van deze commissie toch wel heel speciaal bedanken. Cor van den Berg en Hennie van der Vliet. Zonder hun hulp was op 11 oktober de opening beslist niet mogelijk geweest. Ere-voorzitter Wim Groeneveld geeft een historisch overzicht van de Vlaar dingse voetbalvereniging en schrijft o.a.: „Onze vereniging heeft zich al tijd ingezet voor de sportieve presta- tie, voor de jeugd, voor het vormen van karakter en voor de recreatie van haar leden". De openings-festiviteiten beginnen zaterdagmorgen om kwart voor tien. VLAARDINGEN De korfbalvere- niging Oranje Nassau heeft eind Sep tember de tekeningen en een begro- ting ingediend bjj de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie voor het nieuwe clubhuis met kleedkamers en kantine. Als alles volgens plan ver- loopt, zal het plan ter goedkeuring in de B. en W. vergadering van 16 de- cember a.s. worden verhandcld. Met de bouw hoopt de Vlaardingse vereniging dan in februari/maart '81 te kunnen beginnen. De oplevering wordt dan rond augustus verwacht. Het gebouw zal uit twee verdiepingen gaan bestaan. Beneden de ruime kan tine met praathoek, bestuurskamer en buffet, met daarboven vier kleed kamers met douche- en magazijn- ruim ten. Een tekening van het nieuwe clubgebouw van de korfbalvercniging Oranje Nassau, dat. als alles volgens plan verloopt, in augustus 1981 gereed zal zijn. VLAARDINGEN Voorzitter Cher Willemsen van de korfbalvercniging Vlaardingen heeft eens aandachtig de troonrede op de derde dinsdag van September beluisterd van het kabinet van Agt. Hij kwam tot de volgende constate- ring: „De troonrede van 1980 bevat- te geen enkele zinsnede, die op de sport betrekking had. Ook dit jaar weer geen uitzicht op de al jaren be- loofde sportnota. Van een regering die de sport als pressiemiddel wilde gebruiken (boycot Olympische Spe- len) en een minister-president, die ten aanschouwe van miijoenen televi- sickijkers een prof-wielrenner kust, zou je toch wel iets meer mogen ver- wachten. Eerder hadden we onze verwachtin- gen al gevestigd op zijn voorganger, die polonaise liep met prof-voetbal- lers. Enfin, we kunnen slechts con- stateren, dat echte sport voor politici niet of nauweljjks belangrijk is. Of toch wel? C.R.M. onderzoekt (in het geheim) hoeveel arbeidsplaatsen de georganiseerde sport op zou kunnen leveren indien de overheid strengere eisen gaat stellen. Deze strengere eisen moeten nog worden ingevuld, maar gedacht wordt aan een speciaal diploma voor bestuurders en speciale opleidings- eisen voor trainers en begeleidcrs", aldus Cher Willemsen. SCHIEDAM De Schiedamse Scheidsrechtervereniging heeft voor haar leden de komende weken een aantrekkelijk programma samenge- steld. De reeks activiteiten wordt morgenavond geopend met een spel- regelwedstrijd om de Henk v.d.Vecr- wisselbeker. De wedstrijd staat onder leiding van Harry Lakwijk. Op 16 ok tober houdt de Schiedamse vereni ging een sportintelligentie-test, waar bij de leden worden getest op hun kennis van de actuele plaatselijk, lan- delijke en internationale sportgebeur- tenissen. De vragen worden samen- gesteld door Cor Bel. Joop Niezen van Voetbal Intematio- naal komt op 23 oktober naar Schie dam om zjjn visie te geven op de gang van zaken by het hedendaagse voet bal. Ontspanning is er op 30 oktober met een klaverjastoemooi en de reeks acticiteiten wordt besloten met een byeenkomst voor alle Schiedamse voetbalverenigingen. De scheidsrech ters willen met de leden van de voct- balclubs praten over het voetbalge- beuren in en rond het veld. VLAARDINGEN - De Vlaardingse atletiekvereniging Fortuna organis- seert aanstaande zaterdag een pres tatieloop in het park Nieuwlant. Er kan gekozen worden uit drie afstan- den, een twee kilometerloop voorde jeugd tot 13 jaar, een vier en zes kilo meterloop. De startplaats is even voorbij de ingang van het complex van de voetbalvereniging De Hollan- diaan. De start vindt plaats om 6cn uur en het inschrijfgeld bedraagt twee gulden en vijftig cent. ROTTERDAM Uitvinders die willen deelnemen aan een Internationale Uitvindersbeurs krijgen 21 en 22 no- vembcr in de Beurs van Koophandel op de Coolsingel de kans. Deze beurs is ten rechtstreeks vervolg op het 7 juni te Rotterdam gehouden congres ,,de Uitvinder aan het woord". Tij dens dit congres bleek het uitvinders- klimaat in Nederland niet al te best te zijn. Een initiatiefgroep, bestaande uit vertegenwoordigcrs van de overheid en het bankwezen, alsmede enkele uitvinders, nam na het congres de taak op zich te komen tot een uit- vinderscentrum, dat dit klimaat moest gaan verbctcrcn en cen schakel tussen de uitvinder en het bedrijfsle- ven zou vormen. Ook de komende beurs is een uit- vlocisel van dc activiteiten van de ini tiatiefgroep. Inmiddels is het „Uitvin- derscentrum Nederland ID/NL" daadwcrkelijk in de maak en zal de oprichting ervan op de beurs bekend gemaakt worden. Wie mee wil doen aan de beurs kan een inschrijfformulier aanvragen bij ,,Organisatic Uitvindersbeurs/I'MO", I'ostbus 3199, 2601 DD Delft, tele foon 015-140300. Daar de inschrij- vingen voor 18 oktober binnen moe ten zijn kunt U het formulier beter zo snel mogelijk aanvragen. Nadere inlichtingen zijn ook bij bovenstaand adres te vcrkrijgen. Voor degenen die het congres niet hebben meegemaakt is er een verslag beschikbaar.

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 5