Burgemeester onthult naambord dagverblijf Flats Groenoord krijgen geisoleerde leidingen Geld nodig voor Slppimaduwa Harpe Davids zoekt leden KOOPJES IN 22 SPECIAALZAKEN 39.< 3.95 19.95.) r m 99.- Druivenrit Een actieve krant in een actieve streek 32.50 22.50 12.95 Dia's in vrouwencafe Schoolsport in de Herfstvakantie MEUBELMAKERIJ, tebrabantia 1 KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINCEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINCEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad WOENSDAG 15 OKTOBER 1980 O 5e JAARGANG NO. 50 SCHIEDAM Via de onthulling van een bord door burgemeester Te Loo werd zaterdag 11 oktober het dagverblijf voor ouderen „De Woutershof" aan de Joppelaan in Kethel officieel geopend. De feestelijke gebeurtenis werd ondersteund door het muziekkorps „Sint Radbout" en het oplaten van luchtballonnen door de pupil- Ien van de „Woutershof", het vijfde dagverblijf voor ouderen van de Stichting Dagverblijven Geestelijk Gehandicapten West Zuid- Holland. In totaal beschikt de stichting op dit moment over twaalf dagverblijven; zeven voor kinderen (die alien de naam Zonnehof dragen) en vjjf voor ouderen (die zijn vernoemd naar de directeur van de stichting Wouter van der Geest). „Op 66n april van dit jaar (nee dat is geen mop)", vertelt hoofdleidster Annemiek van der Broek, „kregen we de beschikking over deze voormalige lagere school. Een week later kwamen de eerste pupillen die alien hier uit de omge- ving afkomstig zijn. Ze wonen ofwel bij de ouders of in gezinsvervangende tehuizen. Vanaf het moment dat we hier ingetrokken zijn hebben we ont- zettend hard gewerkt om de boel op te knappen want het was ontzettend verwaarloosd. Nu is alles dus klaar, voor zover dat hier tenminste moge- lijk is want het blijft een noodoplos- sing. De bedoeling is namelijk dat er een geheel nieuw dagverblijf komt. Daar- over zijn we al geruime tijd aan het onderhandelen met de gemeente. Om te bouwen is namelijk grond nodig en dat is niet zo makkelijk te vinden. We hebben uiteindelijk een flink stuk no- dig want die accommodatie moet ge- schikt worden voor zo'n vijftig pupil len. Toch hopen we dat die nieuw- bouw er rond negentientweeSntach- tig komt".. Indeling De pupillen van de „Woutershof" zijn ingedeeld in drie leefgroepen die alien twee leiders per groep heb ben. „Die indeling hebben onze pu pillen zelf gekozen", vertelt Anne miek. „De eerste vier weken hebben we bewust alles door elkaar laten krioelen tot er vanzelf een groeps- vorming ontstond. Aan de hand daar- van zijn we de groepen gaan indelen waarbij iedereen alsnog kon verande- ren, maar dat bleek niet meer nodig want zowel wij als de pupillen vonden het prima zoals het was. In een groep zitten jongens en meis- jes van allerlei leeftijden en niveaus door elkaar wat erg goed is omdat ze op die manier elkaar helpen en zich aan elkaar optrekken. Gedurende de ochtend werken de groepen een vast- staand rooster af waarop onder andere praaturen, groepsspelletjes, sport, koken en handwerken staan. De lunch tussen de middag wordt hier verzorgd en gezamenlijk genut- tigd. Daarna kan iedereen zelf kie- zen wat hij of zij in d.e middag wil gaan doen. Er kan bijvoorbeeld worden gekozen uit muziek,handen- arbeid, timmeren, bloemschikken en allerlei andere activiteiten. Daarbij kan het ook wel gebeuren dat een pupil te kennen geeft nergens zin in te hebben. Ze nemen dan overal een kijkje en doen zelf niets. Wij vinden dat ze daar ook het recht toe hebben. Onze taak is namelijk voor hun een optimale leefomgeving te creeren die is afgestemd op de persoonlijkheid en het eigen willen en kunnen". Openheid Hoe goed de pupillen van de „Wou- tershof" het er naar hun zin hebben blijkt herhaaldelijk onder het ge- sprek. Steeds weer kiert de deur open en steekt een nieuwsgierige pupil het hoofd om de hoek om gedag te zeg- gen. „Het is voor hen ook zo vreemd", legt de hoofdleidster uit, „dat de deur van mijn kantoor dicht is. Die staat altijd open zodat ieder een die dat wil naar binnen kan lopen om iets te vragen of zo maar even ge dag te zeggen". Annemiek vindt deze openheid enorm belangrijk. „In de tien jaar dat ik dit werk doe", vertelt ze verder, „is er op dat punt erg veel verbeterd. Vroeger waren wij in de ogen van de ouders van onze pupillen de deskundigen die alles wisten. Onzin natuurlijk want uiteindelijk komen de pupillen pas bij ons wanneer ze vijftien a achttien jaar zijn. Daarvoor zaten ze op een kinderdagverblijf of waren thuis. Tegenwoordig vragen we de ouders dan ook bewust mee te denken waar bij ze best kritisch mogen zijn. Uit eindelijk kennen zij hun kinderen langer en weten dikwijls heel goed wat ze wel of niet graag doen. Op die manier kunnen we ook de vergrijzing voorkomen die hier alsje niet oppast maar al te snel zou kunnen toeslaan". Een ander probleem, wat nog wel- niet sterk aanwezig is maar wel voor de deur staat, is dat van de bejaarde geestelijk gehandicapten. „Moinen- Burgemeester Te Loo onthulde liet bord waarmee de „Woutershof" offi cieel is geopend. teel is onze oudste pupil negenenvijf- tig jaar", zegt de hoofdleidster, „in andere dagverblijven zitten zelfs nog oudere. Op een gegeven moment komt het zover dat het verblijf van kwart voor negen tot half vier op het dagverblijf te zwaar voor hen wordt. Dan mogen ze hier niet langer blijven van de A.N.W.B.Z. Maar ze kunnen nergens anders heen.want in de gezinsvervangende tehuizen is overdag geen mens aanwezig. We zijn dan ook hard bezig hier op landelijk niveau een oplossing voor te zoeken wat alleen niet mee zal vallen nu we moeten bezuinigen. Misschien is er iets te realiseren binnen het bejaar- denwerk. Maar dat is dan wel toe- Hoewel", besluit Annemiek tevreden, „ik eerlijk gezegd hier in Kethel meer medeleven heb gevonden dan ik ver- wachtte. Het dorp heeft onze pupil len fjjn opgevangen. We kunnen ze met een gerust hart boodschappen la- ten doen en worden regelmatig ver- rast met fruit uit de tuin van een dorpsbewoner". komstmuziek. SCHIEDAM In enkele flats in Groen oord waar met gemeenschappelijke centrale-verwarmingsinstallaties ge- stookt wordt zijn de leidingen nog niet geisoleerd. Tijdens de bouw van de flats was het namelijk niet gebrui- kelijk om te isoleren, omdat de kos- ten ervan niet opwogen tegen de be- sparingen. Inmiddels isde energieprijs echter z6 gestegen dat het zeer lo- nend is geworden om de leidingen te isoleren. Gemeentelijk Woi.ingbeheer heeft eens laten uitrekenen hoe groot die besparing zou zijn. De hee Kulik, directeur van Gemeentelijk Woning- beheer, wilde het eerst niet geloven toen bleek dat 20 procent van het energieverbruik bespaard zou kunnen worden. Dat komt neer op 700.000 kubieke meter gas per jaar. Onver- wyld besloten het college van Bur gemeester en wethouders en de ge- meenteraad dan ook de leidingen te gaan isoleren. Alle leidingen worden voorzien van een mantel van polyurethaanschuim, een onbrandbaar en warmte-isolerend materiaal. Om die mantel wordt een koker van aluminium ter bescher- ming en verdere isolatie aangebracht. De kosten van het totale project zul- len f.650.000,- gaan bedragen. Deze kosten worden door de bewoners van de 1700 woningen die met het isole ren gemoeid zijn opgebracht. Ze wor den over twintig jaar uitgesmeerd, zodat ook toekomstige bewoners (die ook voordeel van de isolatie heb ben) ervoor moeten betalen. De kos ten van het project komen dan per VLAARDINCEN - De ..Kritische Filmers" vertonen op 15 oktober een diaserie in het vrouwencafe Centrum. Deze serie, die wordt begeleid door geluid, duurt ongeveer een half uur. Het programma begint om 20.30 uur in de nieuwe ruimte van het vrou wencafe Centrum. Het adres is Wees- huisplein 18 midden. De toegangs- prjjs is f. 1,50. woning op f. 45,- per jaar. De totale energiebesparing per woning wordt geschat op f. 125,- per jaar, zodat de bewoners toch minder gaan be talen. Tot nu toe zijn de leidingen van de flats aan het Schubertplein al geiso leerd en is men bezig aan de Mozart- laan. Eind november 1980 is het werk, in totaal ongeveer 15 kilome ter leiding, klaar. SCHIEDAM/MAASLUIS/ VLAARDINCEN - De inspraak- procedure over het uitwerkings- plan voor het gebied Midden- Delfland is onlangs gestart. Ongeveer 150 mensen uit de om- liggende steden onder meer (Schiedam, Vlaardingen en Maas sluis) hebben zich opgegeven voor de inspraak. Zij hebben een crochure toegestuurd gekregen die als handleiding bij de discussie kan dienen. Deze brochure ligt ter inzage voor iedere belangstellende in onder andere bibliotheken en gemeentesecretarieen SCHIEDAM De werkgroep Sippi- maduwa, een dorp op Sri-Lanka) heeft onlangs besloten een landbouw- project te gaan steunen. In 1978 heeft een groepje Schiedammers het plan opgevat om het dorpje te gaan steu nen. Zo kwam de koppeling Schie- dam-Sippimaduwa tot stand. Hat dorp was toen net getroffen door een cycloon en moest weer opgebouwd worden. De werkgroep kon door de SCHIEDAM De sportkampioe- nen uit het jaar 1979/1980 werden vrijdagavond in het stads- kantoor te Schiedam gehuldigd door de burgemeester van Schie dam, de heer J. te Loo. De heer Rens, secretaris van de Sportraad van de gemeente Schiedam, heette iedereen welkom en sprak de hoop uit dat de huldiging een ge- zellige aangelegenheid zou worden. De burgemeester, die pal daarop het woord kreeg, kon het woord "gezellig" niet rijmen met zijn eigen toespraak. Zijn van beeldspraak doorspekte betoog ging dan ook vooruamelijk over geld. In ieder geval probeerde hij de aandacht te vestigen op de inzet van veel mensen om tot een gevarieerde sportbeoefening te komen. Er waren dan ook kampioenen in alle soorten van sport die er maar te bedenken zijn. In totaal 109 teams en individuele sportlieden kregen een Schiedams vaantje en een tegeltje mee naar huis. De meesten hadden het kampioen- schap van Schiedam of van Neder- land op hun naam staan. Alleen Manus Brinkman, overigens uit hetzelfde bouwjaar als de burge meester (1928), was Olympisch - en Wereldkampioen wielrennen in zijn leeftijdscategorie. De bur gemeester moet zich maar troos- ten met het spreekwoord "Oude wijn behoeft geen krans". steun van heel wat Schiedammers het benodigde geld bij elkaar krijgen, zo dat de schade in korte tijd hersteld kon worden. Na de wederopbouw is een serieus plan opgesteld om de economische si- tuatie van Sippimaduwa op te krik- ken. Er was - en is nog steeds - grote werkloosheid onder de plaatselijke bevolking. De Swarna Hansa Founda tion, een organisatie die dorpen bege leid bij het streven naar ontwikkeling stelde in samenwerking met de bewo ners van Sippimaduwa een vyfjaren- plan op. Daartoe behoren het landbouwpro- ject, de aanleg van een weg naar een dorp in de nabijheid, het opzetten van een steenfabriek, het starten van een timmeropleiding en het oprich- ten van een E.H.B.O.-post ten be- hoeve van de volksgezondheid. Eerder dit jaar maakte de weTkgroep Sippimaduwa het mogelijk om het dorp van twee waterputten te voor zien. Voor het nu geplande landbouwpro- ject is 4000 gulden nodig. De werk groep hoopt dat Schiedammers dit bedrag gezamenlijk bijeen kunnen ga- ren. Wie meer informatie wil kan Hans van den Broek, Rembrandtlaan 15b, 3117 VB Schiedam, tel.261474 benaderen. Er is een folder beschik- baar met een gedetailleerde uitwer- king van het vijfjarenplan. VOOR SFEERVOLLE EIKEN MEUBELEN WANT EIGEN HAARD, IS EIKEN WAARD SCHIEDAM In de herfstvakantie (van 20 oktober tot en met 24 okto ber) worden er schaak-, dam- en microkorfbaltoemooien voor school- gaande kinderen gehouden. Het schaaktoemooi, dat onder leiding van de Schiedamse verenigingen, „het Zwarte Paard", Groenoord" en „Schiedam" gehouden wordt, is dit jaar ook toegankelijk voor leerlingen van de vijfde en de zesde klassen van de lagere school. In totaal doen er 96 kinderen mee. Op 20 oktober om negen uur 's-ochtends begint het toemooi in de bovenzaal van Sport- hal Margriet. Het damtoemooi wordt ook in de bovenzaal gehouden en begint even- eens om negen uur's ochtends. We- gens het grote aantal deelnemers (200) wordt er op 21 en 24 oktober gedamd. De damclub „Schiedam" heeft de leiding van het toemooi. Op 22 en 23 oktober wordt het microkorfbaltoernooi gehouden voor SCHIEDAM De Christelijke mu- ziekvereniging Harpe Davids" zit dringend verlegen om nieuwe leden. Harpe Davids is daarom een wervings- actie gestart. De vereniging hoopt tij dens het zestigjarig bestaan in 1981 weer een fors aantal leden te hebben. In het harmonie-orkest is nog plaats voor klarinettisten en saxofonisten, hoewel ook andere muzikanten altijd welkom zijn. Momenteel moet de vereniging soms uitnodigingen om er- gens te komen spelen afslaan wegens een onvoltallig harmonie-orkest. Wie belangstelling heeft kan een keer langs komen tijdens de repetities in de Opstandingskerk aan de Burge meester Honnerlage Gretelaan op maandagavond van half acht tot half tien. Ook in het tamboer- en majoretten- peloton is nog plaats te over. Wie voor deze groepen belangstelling heeft kan tijdens de repititie in de kleuter- school aan de Singel 24 op woens- dagavond van zeven tot half negen komen kijken. Rotterdam Centrum - Kralingen Alexanderpolder - Ommoord Noorderboulevard; Schiedam Centrum Kethel; Nieuwerkerk a/d IJssel; Capelle a/d IJssel De Terp; Vlaardingen Centrum; Krimpen a/d IJssel Crimpenhof. de leerlingen van het lager onderwijs. Er zijn 18 teams van 8- en 9 jarigen en 35 teams voor 10 jaar en ouder. Bij elkaar doen 350 kinderen mee aan het korfballen in de Sporthal Margriet. De verenigingen „Harga" „0D1" en „Succes" hebben de lei ding. HAARPROBLEMEN BIOSCALIN NEMEN!! Inl. by BIOSCALIN (Nederland) VLAARDINGEN - CJV „Liefde en Vrede" houdt op 18 oktober de tra- ditionele druivenrit, een fietstocht door het Westland. De deelnemers komen tijdens de route in groepjes langs een aantal posten, waar oud- Hollandse spelletjes worden gespeeld. Bovendien worden onderweg druiven gegeten in een druivenkas. De deelne mers krijgen verder nog een oud-Hol- landse traktatie. Iedereen van acht jaar en ouder kan voor de tocht inschriivenen vertrek- ken tussen 12.00 en 13.00 uur bij de Ichtuskerk, Van Maerlantlaan 2. Om ongeveer 17.00 uur zal de laatste groep weer arriveren bij Middelhuyse. De kosten voor deelname aan deze tocht bedragen f 5,-, waarvan een deel ten goede komt aan de Vluchte- lingenactie van de CJV. De prijsuit- reiking zal plaatsvinden om 19.30 uur in de bovenzaal van de Ichttus- kerk, waar ook een film zal worden vertoond. Meer informatie over de druivenrit kan men krijgen by Paul Mostert, Drs. Stijkelstraat 28, tel. 348927 of bij gebouw Obadja, Willem Beukels- zoonstraat 49, tel. 351721. VLAARDINGEN - In het Kolpabad kunnen kinderen tot 16 jaar tjjdens de herfstvakantie 's morgens van 8.30-10.00 uur zwemmen voor slechts twee kwartjes. Een gulden betaalt men als men gaat zwemmen van 10.00-12.00 uur, van 12.00- 13.30 uur, van 13.30-15.00 uur of van 15.00-17.15 uur. Schiedams Nieuwsblad WoutershoS ofSicieel open Hulde aan kampioenen van Schiedam lUctfflmtbm Koninain Wilhelminahaven N.Z. 27/Vlaardingen Telefoon 010-34 30 06 flmeta 18-delige bestekset op originele houten wand- plank. Kwaliteits roestvrij- staal in zweeds model. Van 69.- nu 422 Leitheit rolveger met roterende plintborstels. Leifheitprijs 45.-. Onze prijs Binddraad, 50 mt-. net staalkern. Voordichtbinden van huisvuilzakken e.d. Met handig afknipsysteem. GROTE MAAT. Alrpot isoleerkan. Inhoud 1.9 liter. Schenken door middel vandrukopdeknop. Brabantia raamwasser met borstel, trekker en uitschuifbare steel. Van 29.50. Onze prijs Royale atvalbak met klapdeksel in bruin/beige. Ook in blauw. TOMADO Tornado strijktafel met opengewerkt blad. Handig bij stoomstrijken, bekleed met fleurig overtrek. Adviesprijs 81.-. Onze prijs 393 ^97 Fraaigeslepen drinkservies "Pompadour" van echt kristal. Bestaat uit 6 borrel-, 6 sherry-, 6 wijnglazen, 6 likeurcoups en 6 tumblers, totaal 30 dig. Van 175.50 voor slechts Men is er na ruim 10 jaar ondcrzock in gcslaagd een nuddel sanien le stellcn dat uitstckende resultaten gccl't bij sterkc haaruiival en roos. dunnend en slap haar. Ilct middel dat onder de naam BIOSCALIN wordt uitgebrachi. is in Ncderland serkrijghaar bij drogistcn. speciaalzaken en kappcrs. Met bestaat uit een elixer. welke bij voor- keur in combinatie niet de BIOSCAUN shampoo client le worden gehruikl om optimale resultaten te kunnen ver- waehten. Naderc inlichtingcn worden u op ver/oek gaarne locgc/onden. Tel. 070-89 77 52 - Postbus 16140 2500 BC Den Haas

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 1