Inschrijving voor Carnavalsoptocht Activiteiten in de Blauwe Brug Rien ontvangt zijn nieuwe boek IN 22 SPECIAALZAKEN -\ r Een actieve krant in actieve streek Kunst te koop OP ZOEK NAAR EENBAAN? 69.- 18.95.- 17,95 a r 89.50 3.95 27.50 9.95 Ufo boven Schiedam Informatiemarkt over school Lezing: Geen ideaalmenschen WOENSDAG 22 OKTOBER 1980 5e JAARGANG NO. 51 SCHIEDAM In het Stedelijk Museum te Schiedam vond zater- dag 18 oktober ter gelegenheid van de tentoonstelling „Salon des Independants" een vreemdsoortige toneelvoorstelling plaats. „Sa- lon des Independants" is een produkt van de Rotterdanise groep ..Onafhankelijk Toneel". In de periode van 15 mei tot en met 15 September 1979 bezocht het Onafhankelijk Toneel 14 plaatsen in Nederland. In al die steden werden etalages, die lang van te voren geselecteerd waren, nageschilderd. Museumpje spelen Sp i Open huis mmmm wr* sh Rotterdam Centrum - Kralingen - Alexanderpolder - Ommoord - Noorderboulevard; Schiedam/Centrum - Kethel; Nieuwerkerk a/d Ussel; Capelle a/d IJssel De Terp; Vlaardingen Centrum; Krimpen a/d IJssel Crimpenhof NUybOB HALVE PBIJS Ussfkt 4 pits 49.75 KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Cgurant en het Maassluis Nieuwsblad Vreemde toneelvoorstelling in Stedelijk Museum Na voltooiing van de etalages konden voorbijgangers alle artikelen eruit bestellen. Deze werden dan voor een spotprijsje geschilderd. Ook Schie dam bleek een etalage te bezitten die in aanmerking kwam om nageschil derd te worden. Op ware grootte is nu de 1001 bazar (Broersveld) in het museum te bezichtigen. Bij de tentoonstelling bleef het zater- dag niet. De voorzaal van het mu seum was volgehangen met werken uit de eigen collectie van het museum. Drie rijen dik kunst was aan de wanden gehangen. Bezoekers konden een werk uitkiezen en voor vijf gul den een bestelling bij het Onafhanke lijk Toneel plaatsen. De volgende dag werden al deze bestellingen nageschil derd. Het liep dadelijk storm. De in totaal 26 bestellingen die ver- werkt konden worden waren binnen een mum van tijd geplaatst. Bestsel ler bij de kinderen was een schilderij van Arie van Geest, bij de volwasse- nen deden verschillende Appels het goed en een schilderij van Daan van Golden werd ook drie keer gevraagd. Van de meer antieke werkjes werd al- leen het Proveniershuis verscheidene malen gevraagd. Gerrit Timmers, een van de leden van het Onafhankelijk Toneel, verzorgde de opening van de tentoonstelling. „Vorig jaar rond deze tijd speelde het Onafhankelijk Toneel winkeltje, nu spelen we in Schiedam museum pje. Er is alleen een verschil met een gewoon museum: onze collectie is te koop, en niet een, maar verschillende keren". Hoe het Onafhankelijk Toneel tot schilderen kwam maakt Gerrit Tim mers ook duidelijk. We vondenschil deren allemaal leuk. Natuurlijk deden we al veel van dat werk in de vorm van decorschilderingen. Maar een van de motieven om „Salon des Indepen dants" uit te voeren was om het straatschilaeren weereen beetje terug te brengen.zodat mensen kunnen zien hoe er geschilderd wordt. Verderdoe je natuurlijk een schat van ervaringen op. We zaaien wat verwarring door het „toneel" te noemen. We zijn ook vaak in de clinch met kunstenaars, waarbij de vraag of dit nou kunst is of niet vaak gesteld wordt. Dat soort discussies zijn altijd interessant, hoe- wel het antwoord op de vraag niet ter zake doet. De doeken van de etalages worden bij opbod verkocht in de Lantaren in Rotterdam, wanneer de onderhande- lingen met de veilingmeester rond zijn. Na die gebeurtenis, die te zijner tijd nog aangekondigd wordt, ver- schijnt er een advertentie in de krant waarin de tent van „Salon des Inde pendants" te koop wordt aangebo- den. Als alles verkocht is zal het On afhankelijk Toneel zich wel weer op een andere voorstelling gaan werpen. Het museum aan de Hoogstraat 112 is geopend van tien tot vijf van maan- dag tot en met zaterdag. Op zondag gaat het museum om half een open. De toegang is gratis. Bij de balie is een catalogus van .Salon des Inde pendants" voor f 3,— te koop. Elke donderdag personeelspagina's SCHIEDAM- Hoewel Carnaval nog ver lijkt, is het Schiedamse Carnavals- vereniging "De Rietzeilers" toch al begonnen met de organisatie van de optocht. Deze wordt op 28 februari 1981 gehouden en het is de bedoe- ling dat het een grootse tocht wordt. De carnavalsoptocht zal de zevende zijn in de geschiedenis van Schiedam. De eerste keer, in 1973, deden er slechts zeven auto's mee. De laatste optocht in 1980 telde al 57 deelne- mers. De tocht zal in 1981 zal voor het eerst onder een motto worden ge houden. Het luidt als volgt: "Een betere energie dan Carnaval is er nie!". Hiermee willen de Rietzeilers inha- ken op de energicproblemen en al- ternatieve vormen van energie waaro- ver momenteel veel gcsproken wordt. De nageschilderde etalage van 1001 Bazar r Gerrit Timmers van het Onafhankelijk Toneel SCHIEDAM In het nieuwe wijk- centrum „de Blauwe Brug" starten eind oktober weer een paar activitei ten. Een cursus Bfceldende vorming van 15 lessen begint op woensdag- avond 29 oktober om acht uur 's avonds. De cursus is bedoeld voor mensen die willen ontdekken hoe kreatief ze zijn en is zodoende ge- schikt voor beginners. Er wordt met papier, potlood, verf en inkt en der- gelijke materialen gewerkt. De kosten voor de cursus bedragen f 65,-. Men kan zich opgeven aan de balie van de Blauwe Brug, telefoonnummer 705921. Het onlangs opgezette koor is nog niet voltallig. Men zoekt daarom nog steeds jonge en oude mensen die sa- men neutrale liederen willen zingen. De repetities worden in de avond- uren gehouden. Wie meer wil weten of zich wil opgeven kan aan de balie van het wijkcentrum terecht. Voor de „open-handenarbeidlessen hoeft niemand zich op te geven. Wie zin heeft om iets te doen kcmt ge woon, het is niet verplicht om daar- na ook te komen. Donderdagmorgen 30 oktober is er een les „werken met droogbloemen". De les begint om kwart over negen en duurt tot kwart over elf. De kosten bedragen f 2,50. Wie meer wil weten kan mevrouw Keyzer, die de lessen geeft, opbellen via het nummer 708830. In verband met de Herfstvakantie gaat de les op donderdag 23 oktober niet door. Tot slot zijn er „open huis-bijeen- komsten" op woensdagochtend. Sommige van die ochtenden kunnen in het teken van ontspanning staan, op andere ochtenden kan er gepraat worden over allerhande onderwer- pen. Woensdag 29 oktober is er een spelletjes-ochtendwaarbij gesjoeld, getafeltennist, gekaart en geschaakt kan worden. Woensdag 30 oktober is er een praatochtend met als thema „omgaan met kinderen." In verband met de Herfstvakantie is er op 22 oktober geen open huis-bijeenkomst, Wie meer wil weten kan inlichtingen bij de balie vragen. (Jit handen van Sint Nicolaas ontving Rien Poortvliet het eerste exemplaar van zijn Van de hak op de tak SCHIEDAM - Tijdens een feeste- lijke bijeenkomst in de Aula van het Stedelijk Museum op de Hoog straat ontving Rien Poortvliet in gezelschap van zijn vrouw en kin deren donderdagavond bet eerste exemplaar van zijn nieuwe boek „Van de hak op de tak", waarin de tekenaar allerlei zaken die hem, en velen met hem, bezighouden op schitterende en geestige wijze tot uitdrukking heeft gebracht. De uitreiking kreeg een bijzonder tintje door de onverwachte komst van een aantal hoge gasten waar- onder Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard. Het meest verrast waren alle genodigden echter wel door het verschijnen van Sinter- klaas die speciaal voor de overhan- diging van het boek aan Riet Poortvliet, Prins Bernhard en Bur- gemeester Te Loo (die deze dag precies een jaar burgemeester van Schiedam was) uit Spanje was overgekomen. De bisschop ver- klaarde „Van de hak op de tak" tot een schitterend werkstuk op een hoofdstuk na waarin de teke naar probeert het geheim van Sin- terklaas te ontsluieren. „Je moest beter weten Rien", sprak hij de in Schiedam geboren kunstenaar toe. Nadat Rien Poortvliet alle loftui- gingen van Unieboek uitgever Jan Weggemans, Sint Nicolaas en bur gemeester Te Loo in ontvangst had genomen dankte hij (diep on der de indruk) iedereen, en speci aal Prins Bernhard, voor hun komst. „Dat U alien hier naar toe bent gekomen in een net pak en met gekamde haren betekent heel veel voor mij", sprak de tekenaar die er tevens aan toevoegde, „hele- maal rechtvaardig is het eigenlijk niet dat ik hier voor een jaar wer ken zoveel applaus krijg". Verderop in dit blad vindt U een interview met tekenaar Riet Poort vliet. Prins Bernhard woonde eveneens de presentatie van het nieuwe boek van zijn jachtvriend bij. Voorraadpotten, met lucht- dichte klemsluitingm met de opschriften: Spaghetti 6.50 Macaroni 5.50 Vermicelli 4.50 Toiletkast inluxeuitvoering met spiegeldeuren. verlich- ting, stopkontakt en 2 ruime laden. In moderne kleuren. Onze prijs 66 -\ Hulpctuk voor r Gezien op de TV Univer- seelschaaf van Leifheit met 4 schaven en resthouder Adviesprijs 23.50 ONZE PRIJS tlMHAl^etfCTIlC Elektrische wekker van het bekendemerk General-Electric, met precisie-uurwerk Kompleet met snoer en stekker. Van 22,50 ONZE PRIJS Fissler snelkookpan. inhoud 6 liter. Met veilig "automatic" ventiel en kompleet met 2 INZETBAKJES. Kost normaal 178.50 NU VOOR HALVE PRIJS Zeer mooie 22 cm hoge bewerkte vaas voor een kleine prijs Gezellig tafelen met dit smeedwerk gourmetstel, kompleet met teflon pannetjes 2 pits Automatische pinda "flipper-automaat", een keer drukken voor een handje vol Niettemin is het motto geheel vrijblij- vend en hoeft niet perse opgevolgd te worden, het dient slechts ter inspira- tie. De tarieven voor deelname bedragen f. 175,- voor een personenauto (rij- bewijs B-E); f. 75,- voor een aan- hangwagen en f. 250,- voor vTacht- wagcns (rijbewijs B-C-D-E). Korting is mogelijk bij inschrijving van meer- dere voertuigen. Deelname is in principe open voor ie dereen. Bedrijven betalen een vergoe- ding, verenigingen kunnen gratis mee- doen en muziekverenigingen krijgen een onkostenvergoeding. Er mag wel reclame gemaakt worden, maar het is wel de bedoeling dat dit op carnava- Ieske manier gebeurt. Opgave kan nu reeds geschieden, zodat beide partij- en zich aan de voorbereidingen kun nen wijden. Begin 1981 volgt de de- finitieve inschrijving, dus men is tot dat tijdstip niets verplicht. Inschrijvingen kunnen telefonisch ge- regeld worden door te bellen met de heer Dries, telefoon 159433 (over- dag) en 700123 ('s avonds) of met de heer van der Steen, telefoon 734093 ('s avonds). Men kan ook een kaartje sturen naar postbus 260, 3100 AG Schiedam. SCHIEDAM Met gebruikmaking van foto's, dia's, film en video zal donderdagavond 30 oktober het da- gelijkse gebeuren op lagere scholen zichtbaar worden gemaakt. Ter gele genheid hiervan is het wijkcentrum de Blauwe Brug aan het Bachplein die avond ingericht als een markt- plaats, waar iedere belangstellende in- formatie kan komen halen. De „school-informatiemarkt" is bedoeld als aanzet tot de basisschool nieuwe stijl, waarbij vooral de ouders ook mee kunnen denken. De avond be gint om acht uur. SCHIEDAM In de aula van het Stedelijk Museum Schiedam aan de Hoogstraat 112 zal Han van der Horst donderdagavond 23 oktober de lezing „Geen ideaalmenschen" houden. De lezing gaat over de groei van de plaatselijke sociaaldemocratie. De toegang is gratis en de lezing be gint om acht uur. SCHIEDAM/VLAARDINGEN - Tussen vier en half vijf in de nacht van Zaterdag op zondag bemerk- ten een aantal Schiedammers die in de Botlek aan het vissen waren boven hun hoofd een vreemd licht- schijnsel. Ze besloten naar huis te gaan maar ontdekten eenmaal door de Bene lux-tunnel dat het licht er nog al; tijd was en hen zelfs volgde naar huis. Thuisgekomen waarschuw- den zij de politie die eerst weinig geloof aan het verhaal hechtte en opperde dat zij wel te veel gedron- ken zouden hebben. Na enig aan- dringen besloten de agenten toch maar eens een kjjkje te nemen bjj de woning van de vissers waarop zij constateerden dat het vreemde licht er inderdaad was. Zfj keerden terug naar het bureau waar zich na verloop van tijd ook een van de vissers meldde, die flink over zijn toeren was, en vertelde dat het schijnsel nu boven het bureau hing. Een aantal wetsdienaren besloten eens te gaan kijken en stelden vast dat de man inderdaad gelijk had. Een der agenten, die regelmatig parachuut springt, kwam tot de slotsom dat het vreemde lichtge- vende voorwerp op ongeveer zes- honderd meter hoogte stond. Men nam contact op met het vliegveld Zestienhoven waar men ook geen verklaring kon vinden voor het verschijnsel. Tot ongeveer kwart over zeven bleef het schijnsel op dezelfde hoogte hangen. Toen schoot het als een pijl omhoog, waarna het nog enige tijd als een stip aan de hemel stond, om tenslotte te ver- dwijnen.

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 1