Gemeente maakt Als de TVniets biedt Alberdingk Thijm speelt blijspel Goedkeuring Activiteiten van de Trechter Schiedams Nieuwsblad Woonerven in Groenoord Volksdansen Poppenkast en film Orpheus geeft Herfstconcert excursie naar de VAM SfNIEUWS Andere openingstijden Rietzeilersbingo 0pU9e 79.450 WOENSDAG 22 OKTOBER 1980 43-518 Verdeeldheid Kindervoorstellingen Exposities Onterecht verdacht Gewapenden overval Te veel gedronken Ongeval Parkeerfout Etalage vernield Inbraken Diefstallen Aangehouden Opgelost Gegarandeerd dat je veel bekijks krijgt met zo'n leuke pull. Asymmetrische vakverdeling in diie goeie kleurkombinaties. Maten 116-176, nu alle maten Luisterliedjes Andre van Duin Quibus Film De gemeente Schiedam tot haar knieen in het vuil. SCHIEDAM Voor een uitverkochte zaal speelde de toneelvereniging „A1- berdingk Thijm" zaterdagavond in gebouw Arcade het blijspel „Bokken en geiten" geschreven door P. Job. Zonruiter. Het stuk nam de toeschouwers mee naar pension Haaskamp gelegen in een groot dorp ergens in Nederland dat op dat moment verdeeld is in twee partij- en. De oorzaak hiervan is het naderend muziekconcours waaraan beide uit het dorp afkomstige muziekgezelschappen deelnemen: Con Amore (de Bokken) en Euterpe (de Geiten). Mathilde Hooskamp,de pensionhoud- ster die zeer overtuigend op de plan- SCHIEDAM De openingstijden van de afdelingen Kleinverbruik en Incasso van de Openbare Nuts- bedrijven Schiedam zijn veranderd. De loketten zullen voortaan van negen uur 's ochtends tot en met vier uur 's middags open zijn. Tus- sen de middag zijn ze niet gesloten. De Openbare Nutsbedrijven bevin- den zich aan de Van Heekstraat tegenover de Scholtenstraat, tele- foon 622222. ken werd gezet door Ans de Kaper, heeft het er ontzettend druk mee want zij zit in het comite dat de orga- nisatie van het concours in handen heeft. Ook haar man Daan (Lou van der Ploeg) heeft zo het een en ander te regelen in verband met de wed- strijd. Hij is koopman en rekent er stellig op een grate partij knakworst aan de man te kunnen brengen want feest wordt het of het nu bij de Gei ten of de Bokken is. Inmiddels wordt de sfeer in het pension er niet beter op want de gasten die er verblijven bestaan zowel uit Bokken als Geiten. i Willem K.F. Drassac, die gemeente- ambtenaar is en stamt uit een'roem- rijk geslacht, is op en top een bok. Vera Leembach, die een oogje op hem heeft, steunt hem waar zij maar kan in zijn strijd tegen de Geiten. (De rollen van dit paar werden vertolkt door Jan Prikker en Jenny van Gorp). Makkelijk hebben ze het niet want Thomas Schornagel de veekoopman (die werkelijk schitterend tot leven werd verwekt door Jacques van Haas- teren) is geen Geit om zonder hand- schoenen beet te pakken. Bovendien staan Betsy, de hulp in de huishou- ding die hij na al zijn moed te hebben verzameld zijn liefde verklaart, en Renee (de doqhter van de pension- eigenaars) aan zijn kant. Alsof dat al- les nog niet genoeg is verschijnt er een tijdelijke gast Albert van Baten- burg, die jurylid blijkt te zijn op het naderende concours. Tussen zijn uitjes met Renee door proberen Drassac en Schomagel de jongeman over te halen om hun ploeg te laten winnen zodat hun huldigings- rede geen gevaar loopt. Wanneer ze merken dat deze pogingen op niets uitlopen besluiten ze het heft in ei- gen handen te nemen. Het toeval wil dat beiden op een zelfde idee komen. Ze gooien een slaappoeder in de kof- fie van de tcgenstander zodat die niet Op donderdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagmiddag draait om twee uur 's middags in het Passage Theater de tekenfilm „Pinocchio". De film is Nederlands ondertiteld. Zaterdagmiddag om half drie kan de jeugd in Theater De Teerstoof gaan kijken naar het poppentheater Belle Psss van Lucia Siesmet „Spiegelscher- ven". De foyer is al om twee uur open. De kaartjes kosten f3,50. Voor reserveringen raadplege men de rubriek „Luisterliedjes". Tot eind december exposeert Anne- miek Westdijk in de foyer van theater De Teerstoof haar zachte figuratieve schilderijtjes die gedeeltclijk zijn op- gevuld zodat een vrouw met dikke bil- len die ook inderdaad heeft op deze aplicatiewerkjes. In het Stedelijk Museum aan deHoog- straat treft men tot en met 27 okto- ber de presentatie van het onafhanke- lijk toneel aan met de exposities „Een winkelstraat tentoOngesteld" en ,,Een museumcollectie verkocht". In de entree-zaal van het museum schilderen Gerrit Timmers en Jan Klatter schilderijen uit de collecties na, die daarna tegen een lage prijs aan de bezoekers worden afgestaan. In het Stedelijk Museum kan men momenteel ook nog kijken naar de tentoonstelling I pi. I is II waar elf vrouwen hun werk tonen. Het Stedelijk Museum is dagelijke ge- opend van 10 tot 17 uur. Zondags van 12.30 tot 17 uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM De Carnavalsvereni- ging de Rietzeilers houdt op de don- derdagen 23 en 30 oktober bingo- avonden in Zaal Irene aan de Nieuwe Haven 155. Iedereen is welkom, maar kinderen onder de zestien jaar oud al- leen onder geleide. De opbrengst van de bingo is bestemd voor alle gehan- dicapten van de stad Schiedam. De zaal gaat om half acht open en om acht uur begint het spel, waarbij weer talloze prijzen te winnen zijn. PliftTIE Vorige week dinsdag werd bij het postkantoor in de Lange Nieuw- straat een bejaarde Schiedamse beroofd van haar handtas. Naar aan- leiding van de gegevens werden enige tijd later twee Schiedamse jongens aangehouden die werden verdacht van de beroving. Verdergaand on- derzoek heeft echter uitgewezen dat beide jongens niets met de zaak te maken hadden. Er kwam zelfs vast te staan dat de daders niet op een mo tor, zoals aanvankelijk werd aangeno- men, maar op een bromfiets waren gevlucht. Een 17-jarige pompbediende uit Vlaardingen is vrijdagavond rond kwart voor acht in het benzine sta tion op de Horvathweg, gelegen aan de zijde van het station, beroofd van een portefeuifle met ongeveer f 3500,-. Twee mannen op een motor, die even daarvoor waren wezen tan- ken om daarna weg te rijden en weer terug te keren, hingen al een poosje rond in de optgeving van de pomp. De bediende sloeg daar geen acht op omdat hij dacht dat ze op iemand wachtten. Plotseling stond een van hen achter hem en haalde, onder be- dreiging met een revolver, de porte- feuille uit zijn borstzak. Het onder- zoek naar de beroving is nog in voile gang. Rond half vijf in de nacht van zater dag op zondag raakte op de Boer- haavelaan een 20-jarige automobilist uit Rotterdam de macht over zijn stuur kwijt. De jongeman, die vertelde dat hij in slaap gevallen was, ramde daarbij twee geparkeerd staan- de auto's die vervolgens doorschoven en nog eens drie andere wagens beschadigden. De politie ging over tot de alcohol test waarbij de onfor- tuinlijke chauffeur tot twee maal over de streep blies en de bloedproef werd genomen. Zaterdagmiddag werd op de Prof. Kamerling Onneslaan een 17-jarige bromfietser aangereden door een personen auto. De jongeman, die een gebroken onderbeen opliep, had zijn brommer net gestart en wilde tussen twee geparkeerd staande auto's uit wegrijden toen de auto passeerde. Vrijdagnacht om drie uur liet een 20-jarige automobilist uit de v.Karnebeekstraat zijn vriend, die geen rijbewijs had, even zijn auto parkeren. De vriend botste daarbij tegen een aantal geparkeerd staande wagens waarvan hij er vier beschadig- de. Op de Hoogstraat werd zaterdagmor- gen om zes uur de etalage ruit van Radio Modern vernield door een chauffeur die met een rode personen- wagen enkele malen tegen het raam reed. De gewaarschuwde politie vond even later in de omgeving van de Hoogstraat een beschadigde rode wa- gen, waarmee de vernieling had plaatsgevonden. Tijdens verder onderzoek bleek dat de auto was ge- stolen in Rotterdam. Bij een inbraak in een woning aan de Burg. Knappertlaan verdwenen een aantal sieraden ter waarde van f 7500,-. Men was het pand, dat geheel werd doorzocht, binnengekomen via de achterzijde waar een keukenraam werd opengebroken. Uit een kelder in de Burg, van Haarenlaan werden een boormachine en wat gereedschap weggenomen. Via een bovenlicht verschafte men zich toegang tot de kelder. Tijdens de koopavond werden bij een zaak op de Grote Markt vier scheer- apparaten ter waarde van f 400,- ont- vreemd. Kort nadat zij op de 's Gravenland- seweg twee fietsen hadden gestolen, uit een kelder, werden een 22iarige Rotterdammer en een 21-jarige jongeman uit Giessendam door de politie aangehouden. Het tweetal be- kende zich reeds eerder over een zes- tal fietsen te hebben ontfermd die in totaal een waarde vertegenwoor- digde van f 2920,-. De rijwielen werden door de dieven doorverkocht voor f 25,- a f 60,-. Op 11 oktober werd een 21-jarige inwoner van Capelle aan de IJssel op de Hoogstraat betrapt bij een winkel- diefstal. De jongeman bekende tij dens het onderzoek twaalf andere diefstallen waarbij hij een bedrag van f 1400,- en verscheidene goederen buitmaakte. De heler aan wie hij de goederen verkocht werd eveneens ge- hoord en kreeg een proces verbaal. SCHIEDAM Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland heb ben verklaard geen bezwaar te heb ben tegen besluiten van de gemeente- raad van Schiedam waarbjj, met een wjjziging van de begroting 1980 en vooruitlopend op de formele goed keuring daarvan, de volgende kredie- ten zjjn verleend: f 8.542.300 voor het bouwrijp ma ken van het industriegebied 's Grave- land-Zuid; f 1.214 voor het instandhouden van de Ouddorpsestraat f 30.000 voor een cursus omgaan met publiek t.b.v. de dienst Gem. Woningbeheer en de secretarie; - f 7.000 voor de kosten van het pre- pensioneringsb'eleid; - f 5.050 als subsidie voor de Vrou- wenadviescommissie voor de woning- bouw; - f 17.500 voor de inrichting van het pand Hoogstraat 200/Grote Markt 15 tot politiepost; - f 13.192 voor de aanschaf van fotokopieerapparatuur t.b.v. de raadsfracties; - f 158.000 voor de huisvesting van de secretarie-afdeling Personeel en Organisatie in het kantoorgebouw 's Graveland. SCHIEDAM Burgemeester en Wet- houders hebben de volgense straten en pleinen in Groenoord-Midden aan- gewezen tot woonerf: Het Albert van Raalteplein, het Ber nard Zweersplein, het Henriette Bos- manplein, de Jan Damenstraat, de Kor Kuilerstraat, de Jozef Oreliosin- gel voor wat betreft het gedeelte tus sen de Eduard van Beinumlaan en de Willem Andriessenlaan en de Toon Verheijstraat voor wat betreft het ge deelte ten oosten van de Eduard van Beinumlaan. De woonerven zullen als gebruikelijk met borden worden aan- gegeven. Daarnaast zijn een aantal andere ver- keersmaatregelen getroffen. De par- keerverboden zijn ingetrokken op het Albert van Raalteplein, op het Ber nard Zweersplein en op het Henriette Bosmansplein; de bestaande borden zullen worden verwijderd. Tevens is ingetrokken de aanwijzing tot voet- pad van de Jozef Oreliosingel, voor wat betreft het gedeelte ten oosten van de Eduard van Beinumlaan; het bovenstaande bord zal worden ver wijderd. Voor al deze verkeersmaat- regelen zal eerst nog het Verkeersbe- sluit gewijzigd dienen te worden. geleerden in Amerika en Rusland de handen in een geslagen in een poging het dreigende gevaar af te wenden. Inmiddels wordt al melding gemaakt van naderende splin.ters die onder an dere recht op New-York af gaan. Zal het lukken de aarde van de naderen de ondergang te redden? De film, die toegankelijk is voor personen van 12 jaar en ouder, draait dagelijks om 7 en 9.30 uur. Behalve op vrijdag, za terdag en maandag. SCHIEDAM In de Kreek aan de SCHIEDAM - Dit seizoen zijn er weer heel wat activiteiten door de Trech ter georganiseerd voor mensen zon der werk. Er is een ontmoetingscen- trum waar men van maandag tot en met donderdag van negen tot vijf binnen kan lopen. Ook op vrijdag- ochtend van negen tot een uur is de ontmoetingsruimte open. Er vinden allerlei cursussen plaats. Zo is er een kreatieve werkplaats, waar men- sen naar eigen idee zelfstandig het een en ander in elkaar kunnen zetten. Maandag 20 oktober startte de cursus „handig in huis", waar men kleine huishoudelijke reparaties leert ver- richten. Er zijn geen kosten aan de cursus verbonden. Er zijn nu nog ne gen lessen, op maandagochtend van negen tot half twaalf. Op woensdagmiddag kan men komen schilderen. De eerste drie kwartier van de lessen wordt besteed aan wat theoretische zaken als het mengen van kleuren, het aanbrengen van schaduwen en het tekenen van diepte. Daarna kan men tekenen en schilde ren. De lessen duren van half twee tot en met half vijf. Er is iemand aanwezig om aanwijzingen te geven. De gehele week is er in de ontmoe tingsruimte mogelijkheid voor krea- tief bezig zijn. Naaien, poppen en wandkleden maken, emailleren en eventueel weven en spinnen kunnen hiervan deel uitmaken. Alleen op maandag en dinsdag is er niemand aanwezig om te begeleiden. Op vrijdagmorgen is er een cursus fo- tografie. Niet alleen het werken met een camera maar ook het afdrukken van foto's in de donkere kamer kan tijdens de cursus geleerd worden. De donkere kamer is beschikbaar op aan- vraag voor mensen die er gebruik van willen maken. De hele week is er iemand aanwezig die kan helpen. Wanneer er voldoende belangstelling is kan er ook op maandagmorgen een cursus fotografie starten van negen tot half twaalf. Een cursus houtdraaien op maandag- middag is ook bij voldoende belang stelling mogelijk, evenals een cursus video op woensdagmorgen. Wie belangstelling heeft voor een van de activiteiten kan een keer langs ko men of zich opgeven. De koffie staat in ieder geval klaar in de ontmoetings ruimte. Voorts heeft de Trechter een infor- matiewinkel waar alles over de acti viteiten gevraagd kan worden. Hier kan men ook terecht met vragen over ontslag, sollicitatie en moeilijkheden met uitkeringen. De informatiewin- kel bevindt zich aan de Broersvest 107, telefoon 265780, openingstij den van maandag tot en met vrijdag van negen tot vijf. Tussen de mid dag van twaalf tot twee is de winkel dicht. Wie niet tijdens deze uren kan, kan een afspraak maken via telefoon- nummer 265255. De informatiewin- kel is overigens ook te vinden in het wijkcentrum de Blauwe Brag aan het Bachplein, iedere dinsdagmorgen; en in het Dienstencentrum de Vier Mo- lens aan de Nieuwe Damlaan 766 iedere dinsdagmiddag. De ontmoetingsruimte is in de Over- schiesestraat 44 te vinden, telefoon 263569. DA prijs 1361-80.216 Verschijnt huis-aan-huis in geheel Schiedam. Onderdeel van de Rijnmond-West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen. Kantoor Rijnmond-West Combinatie: Hoogstraat 122, 3131 BP; Post bus 306, 3130 AH, Vlaardingen Tel. 010 -346711 Redactie: Y. Hontele, prive 010-262716 M. Ames Medewerkers: R. Koppenhagen, prive 010-266615 M. de Zwart, prive 010-736375 Sport: P. Spek, prive 010-352615 Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010-132489 (van 8.30 tot 17.00 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17.00 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur; redactionele kopij tot maandag 17.00 uur De Bokken en Geiten "van Albertingk Thijm in staat zal zijn bij de eventuele over- winning van zijn ploeg een feestrede af te steken. Als het tweetal ontwaakt keren de dames, verontwaardigd over hun wegblijven van het concours, te rug en vernemen ze ontsteld dat een gezelschap uit een naburig dorp met de eerste plaats is gaan strijken. Lies van der Horst zette in haar rol van Betsy een huishoudster op de planken die geschapen leek voor Tho mas de veehandelaar. Thea van Leus- den en Ed Hagen vertolkten de rol len van Renee en Albert, wiens slot- woorden helaas verloren gingen door het iets te vroeg vallende doek. Met een weigerende telefoonbel, wat ge- lukkig snel verholpen kon worden, vormden dit de enige minpuntjes van een bijzonder geslaagde uitvoering, die werd afgesloten met een gezellig bal. Lange Haven 92 kan iedereen van tien jaar en ouder allerlei volksdansen van de Vogeltjesdan.- tot Roemeense dansen, komen leren. Op maandagmiddag is er een uurtje voor kinderen van 10 tot en met twaalf jaar. De les duurt van vier tot vijf. De toegang kost f.0,75 per keer. Op dinSdagavond kunnen jongeren van 12 tot en met 16 jaar komen. De les duurt dan van kwart voor zeven tot kwart voor acht. De kosten be- dragen f.4,- per maand, inklusief koffie. Op dinsdagavond van acht tot tien kan iedereen vanaf 16 jaar terecht. Voor hen bedragen de kosten f.5,- inklusief koffie. Alle groepen zijn al gestart, maar er is nog plaats genoeg voor meer liefheb- bers. Elke week worden er nieuwe dansen geleerd. Wie wat meer wil weten kan ook even bellen, telefoon 267767. SCHIEDAM In Kluphuis Oost wordt op vrijdag 24 oktober een pop- penkastvoorstelling gehouden voor de kleuters. Tegelijkertijd draait er een film voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar oud. De voorstel- lingen beginnen om tien* uur 's ochtends en de toegang kost ander- halve gulden. Kluphuis Oost is gevestigd aan de Galilei'straat. SCHIEDAM Op vrijdag 24 oktober geeft het Koninklijk Schiedams Man- nenkoor Orpheus een najaarscon- cert. Het programma bevat naast oude ro- mantische muziek tevens wat moder- ner repertoire. Dit concert staat onder leiding van de jonge dirigent Richard Ram, die hiermee zijn eerste concert in Schiedam geeft. Verdere medewerking aan dit muzikaal gebeu- ren zal worden verleend door het Haags Vocaal Ensemble en pianiste Marie Therese van Krieken uit Hel- mond, die tevens solistisch zal optre- den. Het concert wordt gegeven in de Havenkerk aan de Lange Haven. De aanvangstijd is 20.00 uur. De zaal is geopend vanaf 19.30 uur. Kaarten zijn a f 10,- verkrijgbaar jjij de V.V.V. Schiedam Overschiesestraat 1, Mevr. E. Stouthandel-de Vogel Vismarkt 1 telefoon 267067, P. de Veth van Beverenstraat 29b telefoon 264959 of vrijdagavond aan de zaal. In Passage Bio staat tijdens dezelfde periode „The black hole" op de spoe- len. Na achttien maanden in de raimte op zoek te zijn geweekt naar leven ont- dekt de bemanning van Het ruimte- schip Palomino een groot object in de omgeving van het „Zwarte gat". Dichterbij gekomen ontdekken ze dat het een ruimteschip is dat twintig jaar geleden onder geheimzinnige om- standigheden verdween. Aan boord treffen zij Captain Hans Reinhardt die zegt dat- zijn bemanning in de ruimte is verdwenen en dat hij het bevel om terug te keren heeft gene- geerd omdat hij geholpen door ro bots wil proberen het geheim van het „Zwarte gat" te doorgronden. Vanaf dat moment geraken de onderzoekers constant in moeilijkheden. De hoofd- rollen in deze film worden gespeeld door Maximilian Schell en Antho ny Perkins. De voorstellingen zijn da gelijks om 2, 7 en 9.30 uur, behalve op vrijdag- en zondagmiddag en maan dag. De film is toegankelijk voor per- - sonen van alle leeftijden. Op vrijdag 24 en zaterdag 25 oktober vertolkt de Vlaamse zangeres Delia Bosiers luisterliedjes in theater De Teerstoof. Zij wordt daarbij begeleid door Ben van der Linden. De voorstelling begint om 21 uur. De foyer is geopend vanaf 20 uur. De toegangsprijs bedraagt f 10,—. Hou- ders van een Pas 65 of C.J .P. betalen f 7,50. Kaarten kunnen worden gere- serveerd van maandag tot en met vrijdag via de V.V.V. Schiedam tele foon 266000 (hiervoor betaald men vijftig cent extra) en vrijdagavond en zaterdag via het theater telefoon 269455. Gereserveerde kaarten die nen uiterlijk een kwartier voor de voorstelling te worden afgehaald. Op vrijdag 24 en zaterdag 25 oktober staat Andre van Duin op de planken van het Passage Theater. De voorstel lingen beginnen om 20.15 uur. /.ondagavond om half tien zal in cafe de Quibuseen Schotse foak-roek hand optreden. De toegang is zoals altijd gratis. Rotterdam, Hoogvliet, Vlaardingen, Utrecht, Ri SCHIEDAM Op initiatief van de gemeente Schiedam gingen woensdag 15 oktober enkele ambtenaren, raadsleden en de wethouder van Economische Zaken en Financien, de heer Scheeres, op excursie naar de Vuil Afvoer Maatschappij (VAM) te Wyster in Drente. De reis was bedoeld om iedereen op de hoogte te stellen van de wijze waarop de VAM het vuil verwerkt. Vanouds maakt de VAM van een ge deelte van het vuil compost, maar on- langs is'er een „recyclingfabriek" bij- gebouwd, waar plastic, papier en glas uit de vuilnis teraggewonnen kunnen worden om voor een tweede keer ge- bruikt te worden. Bij de VAM wordt jaarlijks 93C.000 ton vuil aangevoerd, waarvan 400.000 ton op de oude composte- ringswijze verwerkt wordt en 230.000 ton gestort wordt omdat er niets mee te beginnen valt. Het res- tant, 300.000 ton, wordt nu direct gestort, maar de nieuwe fabriek moet in de loop der tijd 125.000 ton van dat vuil gaan verwerken. De VAM krijgt dus veel te veel vuil. Dit gegeven, in samenhang met de nieuwe wet afvalverwerking, waarin staat dat het vuil dat in een provin cie wordt geproduceerd in principe ook in die provincie verwerkt moet worden, kan een reden zijn voor de provincie te besluiten dat Schiedam bij de VAM weg moet. Daar Schie dam voorlopig tot 1994 contractueel verbonden is met de VAM en men bovendien meer sympathie heeft voor de wijze van afvalwerking dan voor de verbrandingsmethode, vinck de gemeente Schiedam dat niet zo'n rooskleurig vooruitzicht. Nu enkele Schiedammers zich terdege op de hoogte hebben gesteld van de VAM- methode staat men dadelijk sterker in de schoenen wanneer het om argu- menteren gaat. In de week van 23 tot en met 29 ok tober draait in het Passage Theater „Meteor" met Sean Connery en Na thalie Wood in de hoofdrollen. Met een onvoorstelbare snelheid na- dert een reusachtige meteoor de aar de, Terwijl splinters van het gevaarte op verscheidene plaatsen neerdalen en hele dorpen verwoesten hebben

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 3