'Ik ben er nog steeds van onder de indruk' i Geen ideaalmensen In Museum IN 'TKORT Prik tegen Gele Koorts Lezing over ontstaan socialistische beweging MEUBELMAKERIJ, Irritaties Kritiek Dierenliefde Bezuinigingen Scheidsrechters Buitensport Hennie de Gids Jongens Zelfwerkzaamheid Dammen De Adelaar WOENSDAG 22 OKTOBER 19X0 43-519 SCHIEDAM Na enig zoeken heb ik de woning van de familie Poortvliet gevonden. Een heerlijk huis, volledig omsloten door Soesters bos. Het is de ochtend na de uitreiking van het eerste exemplaar van het boek „Van de hak op de tak". In dit boek tekende de in Schiedam geboren en getogen kunstenaar (die tevens bekendheid geniet door zijn deelname aan het televisiespel „Zo vader, zo zoon") alles op wat hem in gedachten kwam. Herinnerin- gen aan zijn schooltijd, de oorlogsjaren, zijn diensttijd, liefde voor de natuur en het vorstenhuis, Sinterklaas, de verhuizing van de familie en vele andere dingen die bij elkaar een echt Hollands boek vormen waarin Schiedammers bovendien vele vaak reeds verdwe- nen plekjes uit hun jeugd zullen herkennen. ,,Als Schiedamse ben je dus eigenlijk bevooroordeeld", zegt de heer Poort vliet, wanneer ik hem feliciteer met het uitkpmen van dit laatste boek en staart even peinzend voor zich uit. Dan vervolgt hij met een veront- schuldigend gebaar, „Weet je, ik ben er nog steeds van onder de indruk. Die bijeenkomst in het Museum van Schiedam, dat ik als kind als het heilige der heilige beschouwde, heeft me echt wat gedaan. Dat gebouw alleen al. Vroeger keek ik met ontzag naar de dikke spylen van het hek en overdacht daarbij dat wat daarachter tag wel heel bijzonder moest zijn want die spijlen waren nog djkker dan in de dierentuin. Nu stond ik daar dus en waren alle aanwezigen er heen gekomen voor mij. Mijn vrouw, de kinderen, Prins Bernard (van wiens komst ik niets afwist, ik had er echt niet op gerekend. Uiteindeljjk is het voor hem toch ook een flink eindje uit de buurt. Ik was er hele maal ondersteboven van), mijn moeder, broers en zusters en alle andere familie en vrienden. Daarbij kwam dan ook nog de venassende komst van Sinterklaas. Het was werkelijk overdonderend. Mijn dankwoord is daardoor gedeel- telijk de mist in gegaan wat ik me pas vanmorgen realiseerde. Ik ben bij- voorbeeld vergeten de Burgemeester en Wethouders van Schiedam te be- danken voor de fijne ontvangst en de suppoosten en de dames die rond- liepen met al die lekkere drankjes en hapjes. Achteraf kan ik me over zo- iets wel voor mijn kop slaan maar daarmee maak je zo'n fout niet goed". „Gelukkig", gaat de tekenaar. die ToUend van de slaap zit ik rechtop in bed. wakker geschrokken win een rare dreun. Aandachtig luister ik of mijn oren nog meer vreemde geluiden opvangen maar alles blijft stil op de adcmhaling van mijn man en een krakend bed van een van de kinderen, die zich om- draait, na. Schouderophalend duik ik terug onder de dekens. Maar dan opeens dringt er iets tot me door. Het is te stil. De wekker tikt niet meer. Ik knijp een lampje aan en komt tot de ontdekking dat hij op de grond ligt (dat was dus die dreun), kapot. Gapend vis ik de reiswckker uit het nacht- kastje, stel het en wind het op om gerustgesteld verder te slapen. Tmrrrrmring. Jeetje is het nu al ochtend. Met een oog open grijp ik de hatelijk doorratelende wek ker beet en leg hem het zwijgen op. He hoe kan dat nou. Het is pas half zes. Zou ik hem vannacht verkeerd gesteld hebben. Nee, de wijzer voor het aflopen staat toch echt op half zeven. „Wat ben je toch allemaal aan het doen?", bromt er dan een stem naast me. „Die wekker heeft een tik", ant- woord ik. „Hij staat op half zeven en loopt om half zes af. „Dan zet je hem op half acht en dan loopt hij om half zeven af, mom- pelt de berg onder de dekens. Het idee lijkt me inderdaad niet gek, dus weer wordt de wekker gesteld, maar zodra het afloopmechanisme wordt ingest eld begin t het ding te ratelen. Na verschillende pogingen kom ik tot de ontdekking dat er blijkbaar ook aan dit wekkertje iets mankeert. Kreunend stap ik uit bed en slof naar de kamcr van onze dochter, want daar staat er ook nog een. Even later doezel ik weer in met het besef dat die over een half uur ook al weer zal aflo pen. Althansdat was de be- doeling. „Ma, het is al haast half acht hoor". Met een ruk vlicg ik over- eind en kijk naar de drie wekkers op het nachtkastje. De een staat stil op twee uur maar op de ande- _re is het inderdaad half acht. Ik spring uit bed, voeg de grijnzende wekkers iets toe dat niet voor her- haling vatbaar is, trommel de ove- rige huisgenoten er uit en ga als een razende aan de slag om ze allemaal op tijd de dCur uit te wer- ken. Dan loop ik terug naar boven en staar even later uitgeput naar de wekkers waarvan er een het helemaal niet doet, nummer twee constant wil aflopen en de derde, die weliswaar tikt, een kapot alarm heeft. door RIA KOPPENHAGEN tijdens het gesprek al net zo van de hak op de tak springt als in zijn boek, verder: „houdt mijn uitgever bij het versturen van de uitnodigingen voor de uitreiking van de eerste exempla- ren altijd terdege rekening met mijn wensen op dat gebied. Ik stel name- lijk erg veel prjjs op de komst van mijn familie en vrienden en hou er niet van dat allerlei mensen die ik niet eens ken, maar die belangrijk zouden kunnen zijn voor mijn carrifere, hun plaatsen innemen. Zo bevindt zich tussen de genodigden altijd een boerenfamilie uit Delft waar ik toen ik nog volslagen onbe- kend was door het land mocht dwalen en eenden mocht schieten. Die mensen reken ik nog altijd tot mijn vrienden". Op de vraag hoe het nieuwe boek is ontstaan ant woord t Rien Poortvliet heftig: „Omdat mijn handen er om schreeuwden weer een potlood en penselen vast te houden. Maanden- tang waren we bezig geweest met de verhuizing. Ik had schoon genoeg van het sjouwen, pal en slaan, prikkel- draad spannen en als die soort kar- weitjes. Nu behandelden mijn boeken tot dan toe", vertelt hij rustig verder, „allen een onderwerp. Dat leek me hele maal niet nodig. Een boek met van alles en nog wat kan net zo boeiend zijn, daarvan overtuigde mij een pren- tenboek uit mijn jeugd dat ik nog altijd graag inkijk. Het staat vol af- zonderlijke platen die zelfs nog alleen in zwart-wit getekend zijn. Ik besloot in navolging daarvan zomaar aan het tekenen te gaan over alles wat er op dat moment in me op kwam. Het resultaat is dus dit boek. Het zit er dik in dat bepaalde groeperingen zich op hun tenen getrapt voelen wanneer ze het onder ogen krijgen. Ik ben nu eenmaal een wat oudere rechtse figuur en heb niet geschroomd dit in J Rien Poortvliet zoals vele Nederlanders hem kennen „Geen ideaalmenschen": dat is de titel van de lezing, die de Schiedamse historicus Han van der Horst zal hou- Han van der Horst vertelt op don- derdag 23 oktober in het Museum over de geschiedenis van de Schie damse Arbeidersbeweging. Bij de informatiebalie kan iedereen alles vragen over het gebeuren in de Blauwe Brug, maar men kan ook eigen ideeeh en wensen naar voren brengen. Men probeert de balie per manent te bezetten. Dat lukt echter niet altijd. In zo'n geval kan men te- recht bij het kantoor van de S.S.S.N. (Jacques Urlusplein). De openingstij- den van de Blauwe Brug zijn: op maandag van e6n uur 's middags tot en met zaterdag van half negen 's ochtends tot en met twaalf uur 's nachts. De bar is gedurende die tij- den ook geopend. den over de geschiedenis van de Schiedamse SDAP. Hij doet dat in het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112, Schiedam. Datum: donderdag 23 oktober, aanvang 20.00 uur. De toegang is gratis. Als organisator treedt op de Historische Vereniging Schiedam. Han van der Horst heeft zijn afstu- deeronderzoek gewijd aan het ont staan van de socialistische beweging in Schiedam. Dankzij oude notulen- boeken, interviews met tijdgenoten en oude jaargangen van de plaatse- lijke pers, kon hij een goed gelijkend beeld schetsen van de arbeidersbewe ging, die rond de eeuwv/isseling met vallen en opstaan zijn opmars binnen de gemeente begon. In 1899 richtte een handvol Schiedammers de SDAP in een achterafzaaltje op. De huidige PvdA krijgt bijna de helft van de Schiedamse stemmen. En dan is er ook nog de CPN, die de laatste tien jaar steeds goed was voor 66n of twCC raadszetels. In zijn lezing zal Han van der Horst ingaan op het hevig verzet van het confessionele bestel tegen de strijd van de Schiedamse arbeidersbewe ging. De sociale hervormers in Schie dam hadden het extra moeilijk door de economische crisis die de branders- industrie toen doormaakte. Met name oudere Schiedammers zul len het een en ander horen over de vlegeljaren van socialistische voorlie- den die zij zelf wcllicht gekend heb ben, zoals l'iet de Bruin of Jan Din- kelaar. Han van der Horst zal ongeveer een uur spreken. Daarna is erruimschoots gelegenheid voor een gedachtenwis- seling. Meer informatie bij: Han van der Horst, 010 264673 of tijdens kan- tooruren 070 - 574201, toestel 221. het boek tot uitdrukking te laten komen", „Van de hak op de tak",legt de teke naar uit, „is dan ook absohiut geen commercieel boek te noemen. Daarom verbaasde het me ontzettend dat het ook wordt uitgegeven in Duitsland en Amerika. Vooral Duits- land, omdat er een brok oorlogsher- inneringen in voorkomt en daar wordt niets aan gewijzigd. Het kan echt geen kwaad dat ze er daar nog eens op word en gewezen hoe die tijd voor ons was. Natuurlqk vond je het als kind dik- wtfls best prachtig, al die marcheren- de soldaten die zomaar over perken en door plantsoenen liepen waar jij nooit mocht komen, maar daarnaast zjjn er ook andere herinneringen zoals het bombardement van Rot terdam. Daardoor heb je toch haat- gevoelens gekregen die nooit meer zjjn uit te wissen. Vooral in begin mei ben ik vreseljjk gevoelig op dat punt. Als dan een Duitser me toe- vallig iets te brutaal de weg vraagt is het direct tegen het zere been. Om diezelfde reden moest ook de uitrei king van de ..Kulturpreis 1980", een ooikonde van „Der GrQnen" uit ge steld. Ze wilden die op 10 mei aan me overhandigen op de LQnenberger Heide. Tegen die heide had ik niks, maar die datum, dat nooit". In het boek wijst Rien Poortvliet op heel wat van de dingen waarover hij zich verbaast. „Neem nou bqvoor- beeld mijn kippenhok", wijst hij naar buiten, „wat daar niet over te doen is geweest. Volgens de ambtenaren deugt daar niets van terwijl het hele maal is aangepast bij de omgeving. Die lui kunnen zich beter druk maken over het gebruik van plastic ijslepeltjes. Die krengen kom je overal in het bos tegen. Ze moesten ze verbieden en er weer houten voor in de plaats laten komen. Die vergaan tenminste en verpesten het milieu niet". „Wat me ook nogal eens wordt ver- weten", vertelt hij wat gelrriteerd, ,js dat ik de Koninklijke familie graag teken en schilder. Maar dat doe ik gewoon uit diep respect. Vanuit diezelfde gedachten staat er in mijn boek ook een tekening van een wjjk- agent want voor die mensen, die de laatste tijd flink in het verdom- hoekje zitten, neem ik mijn petje af. Niet dat ik de politie verheerlijk, want als er Mn een parkeerbon tussen mijn ruitenwisser stopt doe ik ook niet poeslief en aardig tegen de agent, maar het korps is toch onmis- baar". „Kunt u tegen kritiek op uw werk?", vraag ik daarop. Hec! even weifelt de achter zjjn werktafel zittende teke naar, maar dan komt er een eerlijk: „Niet goed, nee. Dat komt voorna- meljjk omdat het leveren van kritiek een zo makkelijk iets is. Nu raak je er wel een beetje aan gewend en boven dien leer je bepaalde kritieken te doorgronden. Neem nou bjjvoorbeeld zo'n schilderjj met een sneeuwland- schap", zegt hjj en wijst naar een aantal schitterende doeken in zjjn atelier, ,Jange tijd vroeg ik me af waarom bepaalde mensen zoiets niet mooi vonden, maar achteraf bleken dat allemaal personen te zjjn die een gruweljjke hekel hebben aandatjaar- getijde Met de beste wil van de wereld kunnen ze dat dus niet mooi vinden. Daar komt trouwens bij dat ik in mjjn werk ook geen concessies doe. Ik weiger af te stappen van mjjn eigen stjjl die ik heb gekregen zonder ddn uur tekenles. Als kind beschikte ik alleen over een potlood en een stuk papier. Grote bakken viltstiften zoals de kinderen tegenwoordig hebben waren er nog niet. Mjjn ouders vonden al dat ge- teken van me wel leuk maar wisten ook niet dat er zoveel talent achter zat. He, wat klinkt dat hoogmoedig, maar hoe moet ik dat anders zeggen?", gooit de kunstenaar er dan plots tussendoor en vervolgt: „lk stam nameljjk helemaal niet uit een kunst- zinnige familie. Wjj werden dan ook SCHIEDAM - Rien Poortvliet, tekenaar en illustrator, werd op 7 augustus 1932 geboren te Schie dam. Zijn ouderlijk huis lag aan de Rotterdamsedijk. Zijn schooljaren bracht hij door op de Groen van Prinstererschool en de Mulo in de Tuinlaan. Hierop volgen een aantal jaren als jongste bediende op een reclamebureau, tot de dienst hem oproept en Rien wordt ingedeeld bij de Koninklijke Marine. Terug in het burgerleven komt hij terecht op het reclame bureau van Unilever op de Nieuwe Haven. Hoewel hij het daar goed naar zijn zin heeft gooit hij er toch het bijltje bij neer wanneer hij ontdekt dat dit een nadelige invloed heeft op zijn tekenstijl. Inmiddels illustreert de heer Poortvliet al boeken van Jaap ter Haar en waagt hij de sprang om voor zichzelf te beginnen. fas dan komt zijn talent goed naar voren en verschijnen de boeken vol tekeningen: .Jachttekeningen", „De vossen hebben holen", „Hij was een van ons" (waarin hij het leven van Jezus tekende), „Te hooi en te gras", „Leven en weiken van de kabouter" met teksten van Wil Huygen, ..Het brieschend paaid" en als laatste „Van de hak op de tak". Naast deze boeken verscheen onlangs tevens „De Poortvliet kalender 1981", vol prenten die na afloop van het jaar ook zonder datum aanduiding een plaats in huis waaid zijn. opgevoed met de stelregel, waar ik volledig achtersta, dat een mens moet werken voor zjjn boterham. Na de Mulo ging ik dus aan de slag op een reclamebureau. Het ontbre- ken van tekenlessen heeft voor mij trouwens nooit een nadelige invloed gehad, het is eerder de vraag of daarmee niet juist dat persoonljjke intje aan mijn werk verloren was gegaan. hoewel dat natuurlijk nooit te bewjjzen is". Tegen het eind van het gesprek komt de vraag aan de orde die vooral veel stadsmensen bezighoudt. „Hoe kan een tekenaar die zulke prachtige natuurtekeningen maakt tevens ge- nieten van de jacht". Een gedachten- gang die Rien Poortvliet best kan volgen maar waarover hjj zegt: „het is eigenlijk niet logisch, die redene- ring, want hoeveel stadsmensen vragen zich bij de slager wel eens af wat er vooraf gaat aan die dageljjkse portie vlees. Zje sluiten hun ogen vooraf gaan aan die dagelijkse portie vlees. Ze sluiten hun ogen voor de manier waarop die dieren zijn behan- deld om aan hun wensen tegemoet te komen. Ik zal daarentegen bjjvoor beeld nooit karbonade eten omdat ik met eigen ogen heb gezien hoe de varkens hun leven lang staan gekluis- terd om aan het eind van zo'n lijdens- weg te worden geslacht. Dat weegt bij lange na niet op tegen dat 6ne zwijn of hert dat ik eens een keer afschiet en ^1 die dierenvrienden kom ik ook nooit tegen wanneer ik in de winter het bos intrek met manden vol brood en ander voedsel voor het wild. Dan zitten ze liever bij de warme kachel. Ik trouwens ook, want zo'n pretje is het niet om urenlang door de sneeuw te banjeren. En nu ga ik naar Sinterklaas", besluit de tekenaar dan plots, „want ook die moet ik nog even gaan be- danken voor zjjn aandeel bij de uit reiking gisteren. Jaap ter Haar heeft die rol leuk gespeeld. Het gaf een heel bijzondere sfeer aan het gebeu ren, Eerlijk gezegd kan ik er nog steeds niet over uit dat me zoveel eer is toegewezen want uiteindeljjk heb ik niets anders gedaan dan een jaar lang mijn tekentalent gebruiken dat ik als een gave van de goede God heb gekregen". VLAARDINGEN - De Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie komt aanstaande maandag bijeen om over de begroting 1981 en over een be- zuiniging van 5 pet over de uitgaven van 1981 te praten. De bezuinigings- operatie werd noodzakelijk, nadat in mei een motie van de PVDA in de gemeenteraad werd aangenomen om in alle sectoren ongeveer 5 pet op de begroting van 1981 te bezuini gingen. Het dagelijks bestuur van de VRSR en de ambtenaren van het gemeente- Hjk sportbureau hebben de afgelopen maanden hard gewerkt om die be zuinigingen, zonder beleidsombuigin- gen te laten uitvoeren. Men is daar, gezien de voorstellen die op tafel komen, goed ingeslaagd. Zonder dat de sportbeoefening in 1981 bij de vereniging in gevaar komt, heeft het dagelijks bestuur een bezuinigings- bedrag van 170.000 gulden op tafel liggen. Omdat de begroting van de VRSR voornamelijk bestaat uit niet te be- invloeden posten zoals kapitaallas- ten, personeelslasten, onroerendgoed- belasting, dijk- en polderlasten, ver- zekeringen en erfpacht, is de bezuini- ging vooral gevonden in energiebe- sparende maatregelen en onderhouds- werkzaamheden aan gebouwen. Aanvankelijk was het de bedoeling, om met een voorstel te komen de watertemperatuur van zowel het Kolpabad als het Holybad te verla- gen, maar dat was na advies van ge- meentewerken onaanvaarbaar voor het dagelijks bestuur. Door de wa tertemperatuur met e6n graad te ver- lagen zou dit slechts een besparing opleveren van 11.500,-gulden. Het is noodzakelijk om het instructie- bad van het Kolpabad d£n A twee keer per week te verwarmen tot 27 28oC, dit kan echter niet apart van het grote bad, maar ook zou het bezoekersaantal een daling te zien geven omdat dan het verschil te groot wordt met zwembaden in de omliggende gemeenten, waar de watertemperaturen varieren van 26 tot 28oC. Het dagelijks bestuur had geen moeite om het zwemwater van het buitenbad wel met 66n graad te ver- lagen van 24o naar 23oC. Dit levert een bezuiniging op van ruim 17.000 gulden. Een extra-verhoging van de zwemta- rieven van de beide baden vond ook geen genade in de ogen van het dage lijks bestuur. Hierbij wordt o.a. ver- wezen naar de nota „Sport-tarieven", die in december in de sportraad wordt besproken. Tevens lag er een voorstel om een extra-verhoging van de huur van de sportvelden. Hierbij werd gedacht aan een bedrag van vijf honderd gul den. Ook lag er een vraag of de kos- ten van de sportieve recreatie kosten- dekkend konden worden. Het dage lijks bestuur merkte in dit verband op: „Dat de financiele opzet van de in dit kader georganiseerde kennis- makingscursussen zoals windsurfen, tennis, basketbal, tafeltennis, bewe- gen op muziek en volleybal in prin- cipe kostendekkend zijn. Wjj achten het bezwaarlijk op de sportinstuiven hetzelfde uitgangspunt toe te passen omdat dan de financigle drempel tot het stimuleren tot bewegen te hoog zal worden". De 170.000 gulden bezuiniging wordt verder gevonden in het hand- haven van het uitgavenpeil van 1980 in de begroting van 1981 en op de uitgaven van gemeentewerken, waar- bij het schoonhouden van gebouwen met 50 pet wordt verminderd. SCHIEDAM - Niet Joop Niezen, maar NOS-verslaggever Kees Jansma komt morgenavond naar de Schie damse Scheidsrechters Vereniging om over de gang van zaken in het heden- daagse voetbal te praten. Joop Niezen moest zijn afspraak af- zeggen, omdat hij vertrokken is naar Uruquay, waar het Nederlands voet- bal-elftal eind december een toernooi speelt en alvast de omstandigheden in dit Zuid-Amerikaanse land ging be- kijken. De Schiedamse Scheidsrechters wil- len nog eens de aandacht vragen voor de discussie-avond op 6 november met alle Schiedamse voetbalvereni- gingen. Het is dan de bedoeling, dat de scheidsrechters met de clubbe- stuurders praten over de gang van za ken in het voetbalgebeuren van van- daag. Beide avonden worden gehou- den in de kantine van de voetbalver- eniging Schiedam. "Een illustratie uit Van de hak op de tak VLAARDINGEN - Twee leden van de sectie overige buitensporten van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie gaan de sportraad verla- ten. De heren Langbroek en Bover- man kondigden dit vofige week aan op de na langetijd weer goed be- zochte sectie vergadering. Mededelingen voor deze ru brick kun nen worden gezonden aan de redaetie Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardin- gen of doorgegeven aan onze sport- medewerker Peter Spek, telefoon 010-352615. De heer Langbroek, voorzitter van de paardensportvereniging Die Flar- dingha Ruiters legt binnenkort zjjn functie in het bestuur neer. De heer J.P.Alberts wordt zjjn opvolger bij zowel de paardensportvereniging als in de sectie. De heer Bogerman van de tennisver* eniging Holy moet zich om gezonds- heidsredenen terugtrekken. Voor hem is nog geen opvolger aangewe- zen. SCHIEDAM De voetbalvereniging Olympus Schiedam huldigde vorige week haar speler Hennie de Gids voor het feit dat hjj zjjn 300-ste wedstrjjd speelde. Niet alleen als voetballer heeft Hennie de Gids zich in de afgelopen jaren ingezet voor zijn vereniging, maar ook op bestuurljjk niveau is hjj actief. Sinds de invoering van de zaalvoet- balcompetitie is Hennie de Gids secretaris. Daarnaast is hjj ook be zig met een cursus sportmasseur en brengt zijn kennis al in praktjjk als verzorger van het A-team. Van bestuur en spelers kreeg Hennie de Gids enkele cadeau's overhandigd. SCHIEDAM - Na de Vlaardingse korfbalvereniging Oranje Nassau, VTaagt ook de Schiedamse handbal- vereniging HVK om jongens. Het bestuur van HVK vraagt zich dan ook af of het geen tjjd wordt om zich te bezinnen op middelen om het handbal onder de jongens meer te propageren. Overigens is het tekort aan jongens niet alleen merkbaar in Schiedam. Landeljjk gezien blijft het aantal mannen sterk achter bij het aan tal vrouwen en dat wordt voorna melijk veroorzaakt door het te kort jongens. Onlangs werd het 100.000 lid bjj de handbalbond ingeschreven, maar de groei is er een beetje uit. In het jaar 1978/79 groeide de handbalbond met 5,3 pet. Het afgelopen jaar was dat 3,7 pet. De grootste groei werd gezien bij de meisjes tot 12 jaar. Deze groep groeide met 8 pet. Bjj de jongens bedroeg de groei slechts 1 pet. Ondanks de mindere groei bjj het handbalverbond, staat het hand bal nog op de zesde plaats in de rij van de grootste sportbonden van Nederland. Internationaal gezien staat Nederland op een negende plaats. VLAARDINGEN - In vele elub- bladen beklagen besturen er zich over, dat de medewerking van leden voor diverse werkzaamheden niet groot is In het clubblad van HVO riep Ge rard de Kok onlangs medewerkers op voor het nieten van de week- brief, deelnemers voor een scheids- rechters-cursus en schoonmakers. De reactie was bedroevend. Gerard de Kok zegt daar over: „Gaat die medewerking niet op vrijwillige ba sis, dan moeten wij de KNVB-regels gaan hanteren die luidden, dat men als lid van een vereniging niet al leen mag voetballen, maar ook on geveer tien uur per seizoen aan de vereniging moet besteden". Bij HVO houdt dit in, dat elk elf- tal een keer in de twee seizoenen aan de beurt komt om naast het voetballen op zaterdag en de trai- ningen ook ingezet kan worden voor andere karweitjes. VLAARDINGEN - De Vlaardingse Damvereniging neemt in de bonds- competetie een gedeelde eerste plaats in samen met Charlois. De Vlaarding se vereniging bereikte dit resultaat, door vorige week met grote cjjfers van Derk en Zet te winnen met 12-4. VDV, dat uitkomt in de pro- vinciale-klasse, nam in deze wed- strijd een 8-0 voorsprong door over- winningen van Dick van den Kerk- hoff, Gerrit van Mastrigt, Coen Biel en Wim Heuvelman. De overwinning werd zeker gesteld door remises van Leen Lijklema, Leen Torn, Wim Nie- "adt en Ron Bolderheij. VLAARDINGEN - De postduivenver- eniging De Adelaar afdeling kust- strook heeft een nieuwe voorzitter. Op de najaarsvergadering, die afge lopen vrijdagavond werd gehouden, werd de aftredende en niet meer her- kiesbare voorzitter Arie Vink opge- volgd door Rinus Berveling. Als tweede voorzitter werd gekozen Ben Meijerink. Arie Vink zal nog als bestuurslid deel blijven uitma- ken van het bestuur om de nieuwe bestuursleden voorlopig nog ter- zijde te staan. SCHIEDAM/VLAARDINGEN/ MAASSLUIS Reizigers die naar het buitenland gaan en tegen gele koorts moeten worden gevaccineerd, kunnen' voor de vaccinatie een tele- fonische afspraak maken met de G.G. en G.D., Soendalaan 2 te Vlaardingen telefoon 0101-345555 toestel 16. De Samenwerkingsregeling Gezond- heidszorg Nieuwe Waterweg Noord, waarin samenwerken de gezondheids- diensten van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis, zijn door de Geneeskun- dige Hoofdinspectie van de Volksge- zondheid voor deze regio aangewezen als gele kooits-vaccinatiecentium. OMDAT U WETEN MOET, WAAR U WEZEN MOET uitsluitend eiken Koningin Wilhelminahaven N.Z. 27/Vlaardingen Telefoon 010-34 30 06 Van de h&k op de tak met tekenaar Rien Poortvliet *l£irita ''-•-•v.- IT lUciUlrtltbtrt

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 5