Bewonersvereniging en opbouwwerker doen niet meer mee KOOPJES 25 SPECIAALZAKEN ms r« 29.75 79.- 19.95 9.95 Man van twee miljoen gepakt N.V.S.H. avond invaliden 19.75 10,- iyesi- Een act/eve krant in actieve streek Collecteopbrengst Dierenbescherming Wie heeft idee WOENSDAG 29 OKTOBER 1980 5e JAARGANG NO. 52 SCHIEDAM De bewonersinspraak bij het stadsvernieuwings- project Mariastraat en omgeving (Schiedam-West 1A) verloopt de laatste tijd niet zonder strubbelingen. Half augustus van dit jaar kreeg het projectteam, een „werkgroep" van ambtenaren, bewo- ners, leden van de bewonersvereniging en andere belanghebben- den, een brief waarin beargumenteerd werd waarom opbouwwer ker Kees van Mil niet aan de door de gemeente opgezette inspraak- procedure wil meewerken. Begin oktober kwam er een brief van de bewonersvereniging West met dezelfde strekking. Jammer HAARPROBLEMEN BIOSCALIN NEMEN!! Int. b(j BIOSCALIN (Nederland) Tel. 070-Kt 77 52 - Postbus 16140 2500 BC Den Haag Rotterdam Centrum - Kralingen - Alexanderpolder - Ommoord - Noorderboulevard; Schiedam Centrum Kethel; Nieuwerkerk a/d IJssel; Capelle a/d IJssel De Terp; Vlaardingen Centrum; Krimpen a/d IJssel Crimpenhof. 29.95 Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLA ARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Stads vermeil wing West verloopt niet vlekkeloos Kees van Mil en de leden van de Bewonersvereniging vinden de ma- nier waarop bewoners inspraak moe- ten krijgen in West 1A niet goed. De opbouwwerker verwijt de ge meente dat alleen de huizen worden bekeken en dat er met de mening of de wens van de bewoners geen rekening wordt gehouden. Een op bouwwerker heeft zelf onder meer als taak om bewoners van een wijk bewust te maken van hun eigen omstandigheden en wat er voor moeilijkheden zijn om daar ver- andering in te brengen. Kees van Mil, maar ook de bewonersver eniging West, vinden dat de ge meente voor dit werk helemaal geen ruimte open laat. De projectleider van het stads- vernieuwingsproject, de heer Schaap, vindt het ondertussen erg jammer dat de bewonersvereniging en de opbouwwerker niet op vergaderingen verschijnen. „De"Opdracht die wij hebben meege- kregen van het gemeentebestuur om- vatte eigenlijk alleen het technische gedeelte. Wij moeten uitzoeken wat er in West 1A moet gebeuren: welke huizen gerenoveerd moeten worden, waar gesloopt gaat worden en waar nieuwbouw komt. De manier waarop dat moet gebeuren is helemaal open gelaten. De bewonersvereniging, be woners, de opbouwwerker en andere betrokkenen kunnen invloed uitoefe- nen op de werkwijze. Wanneer iedereen wegblijft kan er ook geen invloed meer uitgeoefend worden. Kees van Mil is sinds zijn aanstel- ling als opbouwwerker niet op ver gaderingen van het projectteam ge- weest en heeft dus geen gebruik ge- maakt van de mogelijkheid om de gemeente steeds op de vingers te tikken. Volgens mij zou dat effectie- ver zijn dan het versturen van brieven naar de Gemeenteraad en het col lege van Burgemeester en Wethou- ders", vindt de heer Schaap. Niet dat de bij de stadsvernieuwing betrokken ambtenaren het project vlekkeloos vinden verlopen. De ge- meentelijke diensten werken bijvoor- beeld af en toe aardig langs elkaar heen: Bouw- en Woningtoezicht ver- klaart bijvoorbeeld een pand binnen het stadsvernieuwingsgebied onbe- woonbaar, zonder dat het project- team daarvan op de hoogte wordt gesteld. Verschillende nog steeds werkgroepen van de grond moeten komen. zoals het ,,Werkersoverleg', waarin de Sociale Dienst, Maatschappelijk Werk, Opbouwwerk en de project leider plaats moeten nemen. Dat werkersoverleg is er nog steeds niet omdat de Sociale Dienst eerst toe- stemining van wethouder Taverne moet hebben en degene van de Sociale Dienst die toestemming zou moeten vragen is al een hele tijd ziek en zal dat voorlopig ook nog wel blijven. „De Sociale Dienst en wethouder Taverne zouden daar dus eindelijk eens ernst mee moeten maken", meent de heer Schaap. „Ook aan de projectstructuur hapert het een en ander. De opzet ervan was eigenlijk veel te star. Bewoners van verschillende gedeelten van de wijk zouden plaats kunnen nemen in een werkgroep, waaruit dan een vertegen- woordiger naar het projectteam zou gaan om ook op de hoogte te blij ven van de ontwikkelingen in andere delen van de wijk. De meeste be woners hebben helemaal geen zin om in een „werkgroep" te zitten, ze zijn misschien bang dat het ze veel tijd gaat kosten of dat ze een bepaalde verantwoordelijkheid te dragen krij gen. Dan maar geen werkgroepen, we nodigen nu gewoon alle bewoners uit en vragen ze na afloop van de bijeenkomst of ze de volgende keer weer komen. Dat blijkt veel beter aan te slaan. Maar al met al vind ik die dingen die niet zo goed zijn verlopen eigen lijk maar „schoonheidsfoutjes". Als je hoort wat er in grote steden alle- maal mis kan lopen Verder is het natuurlijk het eerste Stadsvernieuwingsproject van de ge meente Schiedam. We leren in West veel dingen die we in andere wijken kunnen toepassen. Gemeenteambtcnaren, de opbouwwerker, de bewonersvereniging en bewoners zitten om een tafel. Een voorbeeld daarvan is het „Bouw- technisch Onderzoek". In West hebben we alle panden laten onder- zoeken op hun gebreken. Er werd uitgerekend hoeveel geld het zou kosten om een woning weer hele maal op te knappen. In een vergade- ring met bewoners werd hieruit dan een conclusie getrokken. In een stuk van de Mariastraat zei de ge meente dat de panden, blijkens de hoeveelheid geld die nodig was om ze op te knappen, gesloopt moesten worden. De bewoners waren het daar helemaal niet mee eens. Een ander bureau is toen de resultaten van het Bouwtechnisch Onderzoek gaan bekijken en kwam tot de slot- som dat de panden best gerenoveerd konden worden. Daar zijn we nu dan ook plannen voor aan het maken. In de volgende wijk weten we dus dat we goed moeten uitkijken voor we een conclusie trekken uit de .technische.gegevens van de panden-', besluit de heer Schaap. Al bestaat er dan een meningsver- schil tussen de gemeente, de be wonersvereniging en de opbouw werker, zo af en toe zijn ze toch nog aan een tafel te zien. De leden van de bewonersvereniging en Kees van Mil willen namelijk w£l de be woners blijven steunen bij het voe- ren van acties en gesprekken met de gemeente. Afgelopen donderdag was er een vergadering tussen bewoners van de Fabristraat en de gemeen te, waarbij alle partijen aanwezig waren. John de Kievith,secretaris van de bewonersvereniging, hanteerde voor de gelegenheid de voorzitters- hamer (op overigens voortreffelijke wijze). Tussen de bwoners van de huizen aan de Fabristraat en de gemeente was een hooglopend con flict ontstaan, dat die avond ont- knoopt zou moeten worden. Er bleken enige misverstanden in het spel te zijn. Na de vergadering is de verstandhouding dan ook verbe- terd. De bewoners, die in te slopen panden wonen, hadden een aantal eisen gesteld ten aanzien van de huis- vesting en de te betalen huur. Een van die eisen is dat nadat het col lege van Burgemeester en Wethouders het sloopbesluit heeft genomen en de panden in eigendom van de gemeente zijn gekomen de bewoners nog maar f.20.- huur per maand hoeven te betalen. Wanneer deze eis door het college gehonoreerd wordt kan die regeling voor heel Schiedam gaan gelden. Men is er n.i ruim 10 jaar onderzoek in geslaagd een nuddel samen le slellen dat uitslckende resultaten gecl't bij sterke haaruitval en roos. dunnend en slap haar Met nnddel dat onder de naam BIOSCALIN wordt uitgebracht. is in Nederland verkrijgbaar bij drogisten. speciaalzaken en kappers. Met bestaat uit een elixer. welke bij voor- keur in combinatie met de BIOSCALIN shampoo dient te worden gebruikt om optiniale resultaten te kunnen ver- wachten. Nadere inlichtingen worden u op verzoek gaarne toege/onden. SCHIEDAM De collecte die dit jaar voor de Dierenbescherming is gehouden in de week van 29 September tot en met 4 oktober heeft een bedrag van f. 10.891,03 opgebracht. De opbrengsjt zal worden besteed aan de bouw van een wasruimte voor de dieren van het asiel „Hargahoeve" aan de Sportlaan 2 te Schiedam. De Schiedamse afdeling van de Dierenbescherming is zeer tevre- den over de opbrengst van de col lecte en bedankt ieder voor zijn bijdrage. V erfraaing Rubensplein SCHIEDAM Op welke wijze kunnen we het Rubensplein op- knappen en het een reeel herken- ningspunt geven. Dat is een van de vragen waarvoor de werkgroep die zich bezighoudt met de her-inde- ling van het gedeelte Burgemeester Knappertlaan, vanaf de Vondel- laan, Rubensplein zich gesteld ziet. Teneinde het plein een zo goed mogelijke bestemming te geven en tegelijk het aanzien te verfraaien nodigt de werkgroep iedereen die een idee daarover heeft, zich met hen in verbinding te stellen. Ook Schiedamse kunstenaars die wel- licht een suggestie hebben over het uiterlijk van het plein kunnen hun ideeen kenbaar maken. De be- doeling is op die manier uiteinde- lijk tot een drie-tal ontwerpen te komen die op een nog te bepalen avond nader kunnen worden be- sproken door de werkgroep en de wijkbewoners. Voor het opknap- pen van het plein is .door de ge meente een bedrag van f. 11.000,— uitgetrokken. Een ieder die denkt een goed idee over de verfraaiing van het plein te hebben wordt verzocht zich in verbinding te stellen met Jaap Niesweg, Vondellaan 36, telefoon 264358. Het Rubensplein moet aantrekkelijker worden vinden de bewoners. Dekoratieve Zaanse stljlklok met gewichten en slingeruurwerk. Onze prijs Origineelzwitsers elektrisch gourmetstel voordeculinaire fijnproever Bak/grillplaatmet anti-aanbaklaag en 6 gourmet pannetjes. Tefal Friteuse met antireukfilter. Dustrituren zonder luchtjes. Van 99.-voor Open haard-blokken ge ven ruim 2'/a uur gezellig haardvuur. Per stuk 2.95 8 stuks voor Wijnrek voor 25 of 50 flessen. Zware kwaliteit metaal. 50 flessen 25 flessen Gemakkelijk en in elke ruimte te monteren uittrekbare waslijnen, tot 3,66 m. Totaal 14^ m waslijn! Smeedijzeren open haard grill voor het maken van lekkere hapjes. Zak houtskool O AC Fotoalbuma met decoratieve omslag en 20 zelfklevende bladzijden. Nu 3 stuks 239^ ZOLANG DE VOORRAAD STREKT GELDIG T/M ZATERDAG1 SCHIEDAM Op 14 oktober werd door de politie te Oudenbosch op verzoek van de Schiedamse politie de 18-jarige F.D.G.B. aangehouden. De jongeman bekende inmiddels zich gedurende de tijd van ongeveer drie jaar schuldig te hebben gemaakt aan inbraken en brandstichting. H(j maakte zich meester van achttien auto's die hij weg nam uit garages. Enige tijd later liet hij de voertuigen, die alle afkomstig waren uit de dure klasse van f. 25.000,- tot f. 98.000,— weer ergens langs de weg achter waar ze werden teruggevonden. Drie maal _werd bij de inbraak brand gesticht en wel bij een garage in Breda (hier werd voor een miljoen schade aangericht), een papierhandel in Rotterdam (waar de schade f. 200.000,- bedroeg) en Ultrac B.V. te Schiedam (schade f. 150.000,—). Hiernaast brak de jongen tevens in bij een aantal wonin- gen en bedrijven in Rotterdam, Ou denbosch, Etten-Leur en Apeldoorn wat hem een bedrag van f. 27.740,—, goederen ter waarde van f. 135.000,- en voor een nog niet bekend bedrag aan sieraden opleverde. De totaal waarde van de gestolen wagens, die op verspreid liggende plaatsen in Bra bant, Zuid-Holland, Utrecht en Gel- derland werden weggenomen be- draagt f. 794.500,—. Het onderzoek gaat nog steeds ver der. De dader is inmiddels voorgeleid bij de officier van justitie te Breda. SCHIEDAM Op zaterdagavond 1 november organiseert de):j N.V.S.H.-werkgroep gehandicap-xj ten een filmavond rondhet thema):): „Sexuele problematiek". Na de film is er de mogelijkheid A; verder te gaan praten over dit pro-?:: bleem en kan men tevens met*: voorstellen komen die eventueel op een volgende avond nader kun-):)i nen worden besproken. Het is dex) ):j bedoeling iedere maand een avond te organiseren omdat men er van:):- jj overtuigd is dat er pas wat aan de-:-: •j) bestaande problemen kan worden*; gedaan wanneer die bekend zijn,::;: iedereen, dus ook niet gehandicap-*) jj ten, die belangstelling heeft voor-:;: •j) het onderwerp of misschien een*: jj idee heeft is welkom op de avon-*: den. jj De avond, die bestemd is voor be-:):; jj woners uit het Rijnmondgebied,):): •j) begint om 20 uur in de zaal van de jj jj Schiedamse invalide Sportvereni-):): :j)ging „De Ooievaars" aan de West-jj jj vest 26 te Schiedam. Eventueel )j: •j) kan vervoer vanaf bus 52 of tram-jj jxlijn 1 en 8 geregeld worden. Wiejj hiervan gebruik wil maken of nog):): jj nadere inlichtingen wenst kan zichij) in verbinding stellen met Lies Jan-):): ):):sen telefoon 010-814716 of Henkj:- :):)Moorhof telefoon 010- 223854):): (vanaf 19 uur).

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 1