Onvrede bij bewonersvereniging over inspraakprocedure kreisel I MefleR en PGVXQIi Spreekuur burgemeester SPECBAALZAKEN fobrabantia 3.95 2.95 9,95 BE ■J 3,95 Een actieve krant in een actieve streek E 22.95 12.50 PRIJS 39.50 Een maand lang feest Minder inwoners RENAULT Film over leeuwin Tafeltennissen in Kerstvakantie 20% korting _IL^_JL WOENSDAG 5 NOVEMBER 1980 6e JAARGANG NO. 1 SCHIEDAM ,,De inspraak bij de stadsvernieuwing in Schiedam West deugt niet", vindt de Bewonersvereniging uit die wijk. „Daar- om zijn wij onlangs uit de door de gemeente opgezette inspraak procedure gestapt". Het Stadsvernieuwingsproject, dat sinds 1978 bezig is, heeft tot doel de Mariastraat en omgeving op te knappen. Bang Wachten op de tram *s X Drie kinderen IN VERBAND MET DE OPENING GEVEN WIJ Rotterdam Ahoy Vr. 7 november 80 Van 19,00-23.00 uur Za. 8 november 80 Van 10.00-18.00 uur Zo. 9 november 80 Van 10.00-18.00 uur f/KVl ft'! f Schiedams Nieuwsblad KANTOOR HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AHVLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad 'Wethouders moeten him best eens gaan doen* Hiertoe moeten woningen die niet meer gehandhaafd kunnen worden gestoopt worden, andere kunnen ge- renoveerd worden en weer andere panden kunnen gewoon blijven staan. Om de bewoners medezeggenschap te geven heeft de gemeente een in spraakprocedure ontworpen. De be wonersvereniging kon liierover vanaf het allereerste begin mecdenken. Dit plan resulteerde in een vorm, waarbij de bewoners per huizenblok georganiseerd werden in werkgroe- pen. Hieruit zou dan weer een verte- genwoordiger naar een overkoepe- lende werkgroep, het „projectteam", gaan. In het projectteam zouden dan ambtenaren, de bewonersvereniging, de opbouwwerker en bewoners zit- ting nemen om over de algemene za- ken van het Stadsvernieuwingsproject te praten. Dit model ble'ek echter in de praktijk niet helemaal haalbaar: in het projectteam zaten meer ambtena ren dan bewoners. Uit de meeste blok-werkgroepjes, als die al gefor- meerd konden worden, waren geen bewoners te vinden die ook nog in het projectteam wilden meepraten. Dat is dan ook een van de punten van kritiek van de bewonersvereniging. Paul Dries, lid van de bewonersvere niging, heeft twee jaar deelgenomen aan het projectteam. Hij legt uit waarom de bewonersvereniging er nu niet meer in wil meedraaien. „Ten eerste moet ik wat verduidelij- ken. De bewonersvereniging en de opbouwwerker willen wel de bewo ners blijven ondersteunen bij het stadsvernieuwingsproject. We vinden dat dat beter kan door ze in de werk- groepjes te blijven helpen en daar gaan we dus nog wel naartoe. In het projectteam werden we echter te- veel gezien als „spreekbuis van de bewoners", zo van: „Oh, de bewo nersvereniging is er, dan hebben de bewoners inspraak gehad". Ondertussen kunnen de bewoners veel te weinig invloed uitoefenen op de gang van zaken en worden ze te weinig bij alles betrokken. In het prille begin van het project hebben we meegedacht om een opzet voor de inspraak te krijgen. Maar als we iets wilden veranderen, moesten we daar ontzettend hard voor knokken. We hebben indertijd een gesprek met wethouder Zijdeveld hierover gehad, maar die wees elke opzet van de hand. Hij is veel te bang om dingen uit handen te geven. Er zijn dingen in de aanpak van de stadsvernieuwing die helemaal niet in de haak zijn. Zo is de heer Schaap niet alleen projectleider, maar ook voorzitter' van het projectteam en voorzitter van alle bewonersgroepen. Een voorzitter houdt doorgaans zijn mond: hij zorgt ervoor dat het ge-i sprek niet afdwaalt en dat niet ieder- een door elkaar heen begint te schreeuwen. Maar de heer Schaap voert dan ook nog eens het woord voor de gemeente. Als klap op de vuurpijl is Schaap tevens hoofd Stadsontwikkeling en lid van het co- ordinatieteam, waarin de hoofden van alle diensten zitten om beslui- ten te bespreken voordat ze naar het college van Burgemeester en Wethou ders gaan. ,,Hij heeft dus een drie- dubbele functie", concludeert Paul. Schaap zegt wel, dat de dingen die in Schiedam fout gaan schoonheids- foutjes zijn vergeleken bij wat er in grote steden mis gaat, maar de ge meente Rotterdam staat landelijk bekend om de Stadsvernieuwings- aanpak omdat er ook veel dingen goed gaan. De ambtenaren moeten maar eens naar die goede dingen gaan kijken. Het lijkt wel of de gemeente Schiedam wacht tot tramlijn 1 voor het stadskantoor langs loopt, voordat ze een kijkje gaan nemen in Rotter dam. Een paar voorbeeldjes voor de aan pak van Rotterdam zijn, dat de be woners zelf een projectleider kunnen aanstellen. Die projectleider heeft verder geen enkele andere taak dan te zorgen dat de wensen van de bewo ners, bewaakt worden. Hij wordt dan ook via een open sollicitatieproce- dure aangetrokken en niet uit het ambtenarenbestand geplukt. *De inf brmatiewinkel; een verveloos pandje waar nog niet eens een typcmachine staat Alle mensen die met de wijk bezig zijn doen dat ook in de wijk. Er is daar dan een betrekkelijk groot pand voor beschikbaar, waar de vergade- ringen plaats vinden en waar de be woners krantjes kunnen maken. In West hebben we alleen een infor- matiewinkel, een verveloos pandje waar nog niet eens een typemachine staat", zegt Paul met een wrang lach- je. „De bij het stadsvernieuwingproject betrokken wethouders moeten nu eindelijk eens hard gaan werken aan deze zaak. Zijdeveld zou best een abonnement Schiedam-Den Haag kunnen gebruiken om bij de ministe- ries te gaan knokken voor de zaak van de bewoners. En Taverne moet nu toch eens zorgen voor het „wer- kersoverleg", waarin de Sociale Dienst, Maatschappelijk Werk en Op- bouwwerk zitting nemen. Dan kan Kees van Mil, de opbouwwerker in West, op die manier meewerken aan de stadsvernieuwing, want oofc hij vindt het tijdverspilling om in het projectteam te zitten. Overigens is het niet zo dat de Bewo nersvereniging ten ene male weigert in het projectteam te stappen. We gaan ons intern beraden over de dingen die moeten veranderen voor dat we weer meedoen", besluit Paul strijdvaardig. Kinderdagverblijf Katja bestaat tien jaar SCHIEDAM - Het Kinderdagver blijf "Katja" aan de Lange Haven 107 te Schiedam, bestaat deze maand tien jaar. Ter ere van deze gebeurteniswordt er de hele maand feest gevierd voor de kinderen, de medewerkers, de ouders en ieder- een die ooit eens verbleven heeft in Katja. Afgelopen vrijdag 31 oktober is het feest geopend. Na het hijsen van de vlaggen (in de Schiedamse kleuren zwart en geel) kreeg elk kind een met gas gevulde ballon met een kaartje met zijn naam erop. Aangezien er nu 186 kinderen in het kinderdagverblijf vertoeven of in de peuterklas zit ten hebben er heel wat ballonnen het luchtruim gekozen. De maand november zal voor de kinderen doorspekt zijn met feestelijke gebeurtenissen als uitjes, poppen- kastvoorstellingen, etentjes, waar bij de patat niet zal ontbreken, film en allerlei verrassingen. Donderdag 13 november komt de burgemeester van Schiedam, de heer J. te Loo, 's morgens om half elf een kijkje nemen. De volgende dag is er groot feest, want dan is het precies tien jaar geleden dat Katja geopend werd. Wat er pre- De kinderen bewonderen het versierde huis. cies staat te gebeuren is nog een verrassing, maar waarschiinlijk heeft het iets met sprookjes te maken. Zaterdag 15 november is iedereen van half vijf tot half ze- ven welkom op de receptie. Vrij dag 28 november wordt het feest gesloten. Tien jaar geleden begon het kin derdagverblijf, waar kinderen van ouders die werken of om andere redenen niet de hele dag voor hun kinderen kunnen zorgen van 's ochtends tot's avonds opgevangen worden, met drie kinderen en vier leidsters. De leidsters zijn nog steeds werkzaam bij Katja: me- vrouw van Zejjl-Kreuger is adjunct- directrice, mevrouw J. Loken-van Krugten is huishoudelijke hulp en waarnemend kokkin, mevrouw C. de Bruine-Goederond is kinderleid- ster en mevrouw Goederond-Maas is directrice van Katja. Ondertussen is het medewerkers- bestand uitgegroeid tot 32 mensen en het aantal kinderen tot 186. In tien jaar tijd hebben 2690 kinde ren in leeftijd varierend van 6 we- ken tot en met 12 jaar, voor kor- tere of langere tijd in Katja ver- toefd. SCHIEDAM - Het aantal inwoners van Schiedam is in de maand Septem ber gedaald met 16 personen. Eind augustus woonde er nog 74.620 men- sen in Schiedam, eind September wa ren dat er nog maar 74.604. Er vertrokken 280 personen naar andere gemeentes, terwijl 260 nieuwe inwoners zich vestigden. Er werden 65 kinderen geboren, terwijl er 61 overlijdingen waren. Nu 66k in Schiedam, Stationsplein 2, tel.: 010-37.70.99. OOSTERSE TAPIJTEN Naast De Doelen, onder City Parking, dus geen parfceerprobleem. op onze laag geprijsde Oosterse tapijten. aanbieding geldt tot en met 22 november WEENA 178. TEL. 010- 135515 R'DAM. SCHIEDAM - Burgemeester J. te Loo van Schiedam zal met ingang van dinsdag 4 november elke dinsdag van negen tot tien 's ochtends spreekuur houden in zijn kamer op het Stads kantoor. Iedereen die de burgemees ter wenst te spreken kan dan bij hem terecht. Hij zal zich echter niet bezig- houden met zaken die de wethouders betreffen. see<ae ¥®\Ymoo<\ De wintervakantie-beurs die u niet mag missen! Toegangsprijs f 6,- p.p. Kinderen 65+ers 13,- SCHIEDAM—De dierenarts Dr. Visee zal donderdag 6 november een film vertonen over de leeuwin "Aruska". De welp werd zesjaar geleden in Blijdorp geboren, maar door de moeder verstoten. De heer Visee bracht het beest in zijn woning groot met de fles. Toen Aruska groot genoeg was werd zij overgebracht naar een Nationaal Park in Kenya, waar zij de vrijheid kreeg. Ondertussen heeft Aruska zich helemaal kunnen aanpassen aan het leven in de wildernis en heeft ze zelf al jongen groot kunnen brengen. De heer Visee gaat regelmatig bij haar op bezoek, en omdat Aruska hem nog niet vergeten is (Visee zal altijd haar moeder blijven) doet de leeuwin hem niets. De films worden vertoond in Zaal Irene aan de Lange Haven 155, aanvang 20 uur, Toegangskaarten zijn aan de zaal te koop voor f 1,-. SPEELGOED Dokter Bibber. Voor een geslaagde operatie heb je een vaste hand nodig. Als je hand gaat bibberen is je beurt voorbij. Kost normaal 31.50 Isolatie-materiaal voor de energie bewuste ..doe-het-zelver Zeer eenvoudig aan te brengen achter b.v de radiator Onze prijs Rotterdam Centrum - Kralingen - Alexanderpolder - Ommoord - Noorderboulevard; Schiedam Centrum - Kethel; Nieuwerkerk a/d IJssel; Capelle a/d IJssel De Terp; Vlaardingen Centrum; Krimpen a/d IJssel Crimpenhof. Brabantia strijktafel bruin, verstelbaar onderstel Brabantiaprijs 50- ONZE Hyacintglas. Nubol opzetten voor vervroegde lente in huis. /j stuksvoor Stoomstrijkijzer met extra stoomstootspray Van 125 - voor Gootsteenpijpje. Sluit hermetischde gootsteen afvoer af Maar toch kunt u via dit pijpje afvalwater lozen. Passpiegel, maat 90 x 30 cm. Met zelfklevende achterkant voor de bevestiging. Van 14.95 Onze prijs It fit! a Familie fotolijst Uwfavorietefoto'sbij elkaar in deze wissellijst. 648 IZOLANG DE VOORRAAD STREKT GEL DIG T/M ZATERDaSI SCHIEDAM Het jaarlijkse school- tafeltennistoernooi wordt in de Kerstvakantie in Sporthal Margriet gehouden. Leerlingen van de vierde, vijfde en zesde klassen van het lager onderwijs en leerlingen van het voort- gezet onderwijs kunnen aan het toer- nooi deelnemen, dat op dinsdag 30 december van negen uur's ochtends tot vijf uur 's middags plaatsvindt. Inschrijfformulieren zijn op alle scho- len verkrijgbaar. Men moet deze for- mulieren voor 25 november inleveren bij het secretariaat van de Centrale Schoolsportcommissie in het Stads kantoor, Emmastraat 1. In de week van 15 tot en met 19 december krijgt elke leerling een deelnemerskaart uit- gereikt. Naast de persoonlijke prijzen die er te winnen zijn, is er ook een school- prijs beschikbaar. De voorwaarden om deze te kunnen bemachtigen worden nog nader vastgesteld.

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 1