Hoe zwaarder hoe mooier Intocht Sinterklaas v Prins Gerald© heeft nog nooit Carnaval gevierd kreisel _§€OOFJES IN 25 SPECIAALZAKEN vrpr,,s49.95 Houden en bazen tr\ 0 VAN MUSEUM TOT STADHUIS J 19.95 14.95 Jr- 14,95/, 22.50 8.95 12.50 19.95 Een actieve krant inactieve streek Na antwoord Rijk en geme^ntelijke diensten: RENAULT Doe mee aan de grandioze k/eurwedstrijd zie de bijlage in deze krant] WOENSDAG 19 NOVEMBER 1980 6e JAARGANG NO, 3 SCHIEDAM Tussen de duizenden verzamelaars van postzegels, munten, suikerzakjes enzovoorts kom je af en toe iemand tegen die er een toch wel bijzondere hobby op na houdt. Een zo'n per- soon is de negentien jarige Schiedammer Gino Roster, eerstejaars leerling van de H.E.A.O. (Hoger Economise!! Administratief Onderwijs), wiens interesse grotendeels uitgaat naar zwaar vervoer en hijskranen. door: RIA KOPPENHAGEN Vakantiewerk Dertig landen Meer woningzoekenden - &brabantia S Rotterdam Centrum - Kralingen - Alexanderpolder - Ommoord INoorderboulevard; Schiedam Centrum Kethel; Nieuwerkerk a/d IJssel; Capelle a/d IJssel De Terp; Vlaardingen Centrum; Krimpen a/d IJssel Crimpenhof. 28 cm 19«95 KANlOOR: HOOGSTRA AT 122 3131 BP. VLA ARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Gino heeft 'gewichtigehobby Hoe een belangrijke plaats dit onder- werp in Gino's leven inneemt merk je direct wanneer je zijn kamer binnen- stapt waarvan de wanden zijn gevuld met grote posters van reusachtige vrachtwagens en kranen. Op een kast en een rek staan een aan- tal modellen van deze giganten op de weg. Je ziet het waarschijnlijk niet",ver- telt de eigenaar, „maar dit is echt een vrij kostbare verzameling. Er is namelijk niet veel op dit gebied. Het zijn bjjna allemaal geschenken van ondernemingen waar ik contact mee heb". Dat de belangstelling voor het zwaar vervoer en hijskranen geen kortstondige bevlieging is, blijkt wanneer Gino vertelt: „Eigenlijk is het al begonnen toen ik als vier- jarig jongetje op het Cornelia van Zantenplein kwam wonen. Overal om ons heen werd namelijk nog ge- bouwd. Mjjn moeder vertelt weleens dat ik toen al niet was weg te slaan bij die grote bouwkranen. Dat ik er echt bewust in geihteresseerd raakte was heel wat jaartjes later, in 1971. In dat jaar werd namelijk een houten postkantoor van Kethel naar Groen- oord verplaatst. Dat gebeurde precies in de vakantie met het gevolg dat ik er de hele dag bij heb staan kijken hoe dat gebouwtje in zijn geheel op een wagen werd geladen en ver plaatst. Tussendoor vroeg ik de men- sen van Stoof Breda, het bedrijf dat dat karwei klaarde, de oren van het hoofd. Die vonden dat eigenljjk best leuk en beloofden me wat folders en foto's. Dat was dus het begin van mjjn verzameling". hadden gaan schrijven", gaat Gino verder. „Op die manier groeide de verzameling steeds verder uit. Toen er binnen Nederland niets meer te bemachitigen viel ben ik brieven gaan schrijven naar het buitenland. Dat begon met Duitsland. Mijn vader stelde de brief voor me op en dan schreef ik hem over. In de vakanties ga ik trouwens ook altijd op zoek naar ondernemingen die me mis- schien aan meer spullen kunnen hel- pen. Tijdens een vakantie in Italie heb ik bijvoorbeeld een hele dag be- steed met het doornemen van de beroepengids. Mjjn broertje heeft me daar toen bij geholpen. Op die manier kwam ik aan folder- en foto- materiaal uit Italie. Verder kreeg ik veel adressen van buitenlandse be- drijven via Nederlandse firma's. Het rcsultaat daarvan is dat die kast", zegt hij wijzend naar een wandmeu- bel vol boeken, papieren en foto's, „nu vol zit met documentatie van overal ter wereld, waaronder bij voorbeeld Amerika (noord en zuid), Japan en landen van achter het ijze- ren gordijn. Bij elkaar ligt daar nu informatie afkomstig uit ongeveer dertig verschillende landen". Gino's belangstelling voor buitenge- woon vervoer is trouwens niet beperkt gebleven tot het verzamelen van informatie op papier. „Als het even kan ga ik kijken als er een speci- aal transport plaatsvindt. Dat hoor Na het eerste documentatie-materiaal volgde er spoedig meer. „Ik heb ge- woon de Gouden Gids doorgezocht en ben alle bedrijven die iets met zwaar vervoer en dergelijke te maken SCHIEDAM Sinterklaas zal een be- zoek aan Schiedam brengen op zater- dag 22 november. De Goedheiligman zal per boot vanaf de Nieuwe Maas, Voorhaven, Buitenhaven, Lange Ha ven naar de Proveniersbrug gaan. De boottocht begint om half twaalf en om kwart voor een is Sint op de Pro veniersbrug. Hij zal daar overstappen in een koets. Per koets gaat de tocht verder via de 's Gravelandseweg, de Huis te Riviereweg, de Singel, de P.K.O.-laan, het Lorentzplein, de Van Swindenstraat, de Van Swinden- singel, de Lange Singelstraat, de Sin- gel, de Huis te Riviereweg, de Broers- vest, de Boterstraat, de Kreupel- straat, de Lange Kerkstraat en het Stadhuis. Sint komt om ongeveer twee uur 's middags bij het Stadhuis aan. Hjj zal daar door de burgemeester van Schiedam, de heer J. te Loo,ontvan- gen worden. Vanaf de trappen voor het stadhuis zal Sinterklaas een toe- spraak houden. Na het bezoek aan de burgemeester zal Sint Nicolaas met gezwinde spoed naar het Passage Theater gaan, om daar twee kindervoorstellingen van een uur te1 geven. Alle Schiedamse kinderen tot en met zes jaar hebben hiervan al bericht gekregen via de scholen. De voorstellingendie om drie uur en om half vjjf beginnen, zijn dan ook geheel uitverkocht. je namelijk vanzelf wanneer je regel- matig bij bepaalde bedrijven komt. Het gebeurt ook wel dat mensen me bellen met de boodschap dat er iets vervoerd gaat worden. Op vrije dagen ga ik dan altijd kijken, zoals op de dag dat die reusachtige boei bij de R.D.M. verplaatst moest worden. Verder is er nog al eens wat te be- leven bij Projector Transport Service Rotterdam en de H.C.G. Daarvan- daan ben ik wel eens meegeweest met een transport. Dat waren Engelsen. Ze moesten naar Europoort en wisten niet zo goed de weg. Toen ben ik met ze meegereden. Tijdens de afgelopen vakantie heb ik zelfs drie maanden gewerkt bij Zwagerman. Dat waS op het werkei- land Neeltje Jan, van de Dam in de Oosterschelde. Het vervoer betrof een kraanbrug van honderdvijftig ton en zo'n vijftig meter lang. Een prachtig karwei", vertelt hij enthousiast en grjjpt ondertussen steeds begeleidend foto-materiaal erbij. „Kijk dit zou ik bijvoorbeeld ook best eens willen meemaken", zegt hij wijzend op een foto van een kolossale cilinder die per vracht- wagen over een besneeuwde bergtop rijdt. Ik heb de foto's van een firma uit Duitsland gekregen die met dat transport de Mont Blanc over moest. Het heeft precies een dag geduurd om tegen die berg op te komen en daarna kwam er nog eens een dag bij voor de afdaling. Toch is het vervoer over de weg in die lan den de enige mogelijkheid. „Bij ons gaan vrij veel transporten over het water, maar waar dat niet kan moeten ze toch over de weg. Technisch gezien kan momenteel iedere vracht, hoe groot en zwaar ook, worden vervoerd. De moeilijk- heden beginnen meestal bij het zoe- ken naar de geschikte route, die hier in Nederland geeontroleerd wordt door de Rijksverkeersdienst. Dikwijls moeten er van te voren nog de nodige verkeersborden of lantarenpalen worden verzet. In het buitenland is het zelfs wel gebeurd dat er een huis werd afgebroken om een reusachtig Toekomstplan voor West rond Op dit hoekje van de Mariastraat (links) komt een pleintje SCHIEDAM - Hoe het gebied rond de Mariastraat in Schiedam- West eruit gaat zien in de toe- komst staat voor een groot deel vast. Na twee weken schetsen, re- kenen en vergelijken op het Stadskantoor weet men nu waar nieuwbouw komt, waar openbaar groen aangelegd wordt en hoe er parkeervoorzieningen getroffen kunnen worden. Er zijn nog wel aanwijzigingen op het plan moge- lijk want de gemeentelijke diensten en het rijk moeten de schets nog toetsen op de haalbaar- heid. Toch kan men zich nu al een goed beeld vormen van de Mariastraat en omgeving over een jaar of drie, vier. Volgens de plan ning zal dan het eerste deel van de nieuwbouw gereed zijn. Verderop in deze krant vindt u een uitge- breid artikel over de komende nieuwbouw en het ontstaan van de schets. bedrijfsstuk naar een fabriek te kun nen vervoeren. „Wist je trouwens dat ze zelfs huizen kunnen verplaatsen?, vraagt hjj dan, doet bij het zien van mijn ongelovig gezicht een greep in de kast, toont een aantal foto's van dergelijke trans porten en vertelt: ,,In Zweden is bij voorbeeld een bungalow van twee verdiepingen die 1709 ton woog, vijf- en veertig meter verzet. In Zuid-Ame- rika hebben ze het zelfs gepresteerd een heel ziekenhuis een stuk op te schuiven omdat het in de weg stond". Allemaal karweien dus om U tegen te zeggen en het is dan ook niet ver- wonderlijk dat Gino alles gaat probe- ren om van zijn hobby zijnberoep te maken. „Geen makkelijke opgave", besluit hij, „want er bestaat geen echte opieiding voor. Misschien is er iets te vinden in Amerika omdat daar door de grote van dat land veel meer zwaar-transport ondernemingen zijn dan hier en het daar dus wel rendabel is er een studie aan te wijden. Dan wil ik die opieiding graag gaan volgen en me daarna gaan specialiseren in het uitvoeren van zware transporten". MM Gino Koster op zijn kamer vol documentatie materiaal over hijskranen en zwaar-transport. 's-GRAVEZANDE - In d'oude koe- stal, het bezoekers- en informatie- centrum in het Staelduinse bos, wordt op zondag 23 november een prachtige natuurfilm gedraaid. Het is een kleuren geluidsfilm genaamd „De rietlanden". SCHIEDAM - Prins Carnaval van Schiedam werd op het 'Elfde van de elfde feest' op zaterdag IS november voorgesteld. Tot ieders verbazing bleek de prins dit keer een Vlaardin- ger te zijn. De carnavalsvereniging 'de Rietzeilers' vonden echter dat Gerard van Es, geboren en getogen Schiedammer en beheerder van een Schiedams schildersbedrijf toch in aanmerking kwam voor de functie. Gerard van Es is namelijk pas een jaar in Vlaardingen woonachtig, terwijl hij werkt en sport in Schiedam. Van Es speelt hockey bij het senioren- team van Spirit. De Rietzeilers hopen dat Van Es zich weer in zijn geboorteplaats zal vesti- gen. Prins 'Geraldo de Derde', zoals Ge rard van Es in Carnavalskringen wordt genoemd, heeft nog nooit car naval gevierd. Hij zou het aanbod van de Rietzeilers dan ook niet hebben aangenomen, ware het niet dat hij zeer onder de indruk is van het goede doel dat door de carnavalsvereniging wordt nagestreefd. Zijn carriere be gon dan ook met het verdelen van f 7.500,- aan de vier afdelingen van de plaatselijke Zonnebloem, het Dienstencentrum 'de vier Molens' en de Rotterdamse Stichting voor Autis- me en aangeboren contactstoornis- sen. Prins Geraldo is de derde Gerard in de tienjarige geschiedenis van de Rietzeilers. De eerste was Gerard Bannenberg, die vanaf het jaar 1970 tot en met 1974 Prins Carnaval was. De tweede was Gerard Kromhoek in het jaar 1975/1976. Volgend jaar (1981/1982) zuDen de Rietzeilers hun elfde verjaardag vie- ren. Om deze grootse gelegenheid te vieren heeft de vereniging nu al de Sporthal Margriet afgehuurd en wordt er al druk voorbereid om het feest zo luisterrijk mogelijk te laten verlopen. Prins Carnaval 1980/1981 werd op het bliek voorgesteld. 'Elfde van de elfde feest' aan het pu- Nu 66k in Schiedam, Stationsplein 2, tel.: 010-37.70.99. SCHIEDAM - Het aantal woningzoe kenden is in de maand oktober ge- stegen met 27 inschrijvingen. Eind September waren er 7639 woning zoekenden, eind oktober was het aantal gestegen tot 7666. 99|rO|k|^l Nostalgisch houten raamhor, breedte 60 cm Zwaar verchroomde boodschappen wagen met royale tas Brabantiaprijs 57.50 Hapjespan in frisse rode kleur met teflon- bodem Keukengarnituur ..Bistro" van degeli|k roestvri| staal en houten grepen van 19.95 nu Tafelservles. 19 deiig bestaande uit 18 borden en 1 groenteschaal s p e e I g o e d Glazen voorraad- potten met kurk en nostalgisch opschrift 3 delige set Cassette met 60 minuten speeltijd Prijs per stuk 1.75 NU 10 stuks voor Voor de kleine "vakman Boormachine met vele toebehoren. werkt door opwind- mechanlsme iELDIG T/M ZATERDA ORRAADSTREK SCHIEDAM - In het Sportpark Har- ga zullen op zondag 23 november wedstrijden zijn in het trainen van honden. Zo'n 200 honden zullen met hun bazen laten zien hoe ze getraind zijn. Bij goede resultaten mag men in een hogere klassen gaan africhten. De wedstrijden beginnen om negen uur 's ochtends op het middenterrein van de Wielerbaan aan de Olympiaweg. SCHIEDAM - Het Stedelijk Mu seum te Schiedam zal vanavond. woensdag 19 november, onder- werp zijn van het NOS-programma „Toeristische tips". Het program- ma begint om tien voor zeven op Nederland 1.

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 1