Landelijke ledenwerfactie Welfarewerk; bezigzijn en contact hebben Vakanties voor gehandicapten I IN 'TKORT Intelligent sparen anno1980. Metde Meesrente-rekening. 9V2, BANKMEES HOPE NV Apart degelijk en betaalbaar TE MOOIOM TE MISSEN huisdieren De jaren De kamer De laatste dagen WOENSDAG 19 NOVEMBER 1980 RIJNMOND/WEST COM BIN ATIE 47-520 Van 17 tot en met 19 november houdt het Nederlandse Rode Kruis een landelijke ledenwerfactie. Het Rode Kruis helpt waar zij maar kan helpen in de wereld. En dat is hard nodig, zeker in deze tijd van waarin nog steeds oorlog gevoerd wordt, waar burger- twisten zijn en waarin natuurrampen gebeuren. Hjj&fc. W:' EEN MASSIEF EIKEN BANKSTEL UIT DE MEUBELMAKERIJ VAN KONINGIN WILHELMJNAHAVEN N.Z. 27/ VLAARDINGEN TELEFOON 010-34 30 06 Jeugdig talent Schoolsport Pollux Leo Verdiiyn Scheidsrechters WK VDV kampioen MW Oranje Nassau Intelligent sparen. Dat is: hoge rente, en toch veel vrijheid. Ruime mogelykheden om direct over Uw geld te beschikken. Daarom hebben de rekenmeesters van Bank Mees Hope de Meesrente-rekening gecreeerd. Hoge rente. Het percentage wordt maande- lijks vooraf vast- gesteld. In november 1980 bedraagt het 9/2%. Een uiterst florissante rente, die eenmaal per jaar wordt bijgeschreven. Hoge vriie opname. U kunt elke maand tot f 3.000,- opnemen. In de dure decembermaand zelfs tot f 6.000,-. Dertiende maand? Jawel. M&r geld opnemen? Zoals U wilt. Maar dan geldt een opzegtermijn van 24 maanden. Anders betaalt U 2% opnamekosten over het bedrag boven de vrije opname. Onroerend goed. Geld nodig voor de aanschaf van onroerend goed? Uw Meesrente- rekening is er goed voor. Zonder opzegtermijn, zonder opnamekosten. Loop binnen of bel op. Wij informeren U gaarne persoonlijk over de Meesrente-rekening. Ook over de mogelijkheid om thuis te sparen - gewoon via Uw postgiro- of bankrekening. De Meesrente-rekening. Wjj durven elke vergeiyking aan. Schiedam, Oranjestraat 64; (010) 34 02 22; Vlaardingen, Schiedamseweg 53; (010) 34 02 22. 4 Het Rode Kruis heeft mensen no dig Radio, televisie en kranten brengen het wereldgebeuren rechtstreeks in onze huiskamers. De wereld schreeuwt om hulp. Het Rode Kruis wil die hulp geven. Daar zijn mensen en daar is geld voor nodig. Hoe meer leden, hoe sterker deze organisatie wordt. Niet alleen in het huitenland biedt het Rode Kruis hulp. in de vorm van voedsel, medicijnen, kle- ding en onderdak en mankracht). Ook in ons eigen land is het Rode Kruis iedere dag actief. Zo heeft het Rode Kruis een uitgebreid takenpak- ket waarin zijn opgenomen de bloed- transfusiedienst, Medic Alert, wel- farewerk, sneldienst-ambulance, radio-medische dienst, vakantie voor gehandicapten, rampen organisatie, jeugd- en jongerenwerk, lektuurvoor- ziening voor langdurig zieken, het in- formatie bureau, orgaandonorschap. Dit vergt alles bij elkaar grote inspan- ning. Een inspanning die nog steeds op vrijwillige basis geleverd wordt. Vrijwilligheid is namelijke een van de principes van het Rode Kruis. Het is duidelijk dat veel mensen nodig zijn om deze organisatie naar behoren te kunnen laten functione- ren. Het Rode Kruis is mensen. Het Rode Kruis blijft mensenwerk. Zonder vrijwilligers zou er geen Rode Kruis bestaan. Veel Nederlanders beseffen dit goed en staan sympathiek tegenover het Rode Kruis. Helaas is sympathie alleen niet voldoende. Als men lid wil worden hoeft men niet direct actief lid te zijn. Het zou al fijn zijn wanneer iedereen steunend lid zou willen worden. AUeen zo kan het Rode Kruis op- timaal doen wat het moet doen. Helpen. Iedereen. Overal. Ongeacht ras, politieke overtuiging of geloof. Onafhandelijk van regeringen of mach tsgroeperingen. In deze Regio zijn erbij de drie afde- lingen van het Rode Kruis, te weten in Maassluis/Maasland/Hoek van Hol land, Vlaardingen en Schiedam speciale contactadressen waar men zich als nieuw lid kan opgeven. Voor Hoek van Holland is dat bij H. Platje aan de Pres. J. Lelsstraat 42. Het telefoonnummer is 1747-2448. In Maassluis kan men zich aanmelden bij J. van der Meij, Dennendal 140. Telefoonnummer is 01899-12632. Ook bij L Timmermans, Pr. Juliana- laan 3. Telefoonnummer 01899- 13343. In Vlaardingen kan men zich opgeven bij mevr. Goudriaan, Plein Emaus 4. Telefoonnummer 010-2358991. Ook bij mevr. Noordewier, L. de Collig- nvlaan 106. Telefoonnummer 010- 744817. Voor Schiedam geldt het volgende adres: Het Rode Kruisgebouw, Warande 95. Telefoonnummer 010- 268013. MAASSLUIS - Bijna elke Rode Kruis afdeling heeft een welfare- groep. Deze groep organiseert han- denarbeid en han^werk voor zieken, gehandicapten en WAO-ers. Leidster van de Maassluise Welfaregroep is me- Mevrouw de Bunje van het welfarewerk van het Rode Kruis in Maassluis. vrouw de Bunje uit Maassluis. Zij werkt in een team van drie mensen die de organisatie in handen heeft. Daarnaast is er een aantal vrijwillig- sters. Dat zijn allemaal vrouwen. Een keer per maand hebben zij een contact- avond waar men niet alleen nieuwe technieken voor handwerken en han- denarbeid doorneemt maar ook tal van andere organisatorische zaken en problemen met elkaar bespreekt. Het gaat er bij het welfarewerk in de eerste plaats om dat de mensen voor wie de activiteiten bestemd zijn een leuke bezigheid hebben. Daarnaast hebben ze door het bezoek van de Rode Kruis medewerkster regelmatig contact. En ook daaraan hebben veel mensen behoefte. Mevrouw de Bunje. „De mensen bij wie we op bezoek gaan zijn voorna- melijk vrouwen. Misschien denken te veel mannen nog dat we alleen maar breiwerkjes voor ze hebben maar dat is echt niet zo. Zo zijn er bijvoor- beeld mannen die prachtige glas in lood schilderijtjes maken. Er worden schemerlampen gemaakt van ijslollystokjes en wat er allemaal niet van wasknijpers wordt gemaakt! Er zijn verder oo c mannen die Smyr na (knooptechnijk) willen, maar om- dat de aanschaf van het materiaal daarvoor vrij kostbaar is kan dit niet altijd gedaan worden. Vrouwen houden zich meer bezig met handwerken waarbij natuurlijk breien en haken een grote plaats in- nemen. Er worden dassen, pannelap- pen, borduurwerken, speelgoed bees- ten, poppen, mutsen, kussens, tafel- kleden, kerstlopers enzovoort ge maakt. Het resultaat van al deze handwerken mag gezien worden vind ik". Iedereen kan deze artikelen regelma tig zien in stands van het Rode Kruis op o.a. braderieen. Verder staat het Rode Kruis voor kerst en voor pasen met een kraam bij een of ander win- kelcentrum waar deze artikelen ver- kocht worden.. Met de opbrengsten daarvan wordt nieuw materiaal aan- gekocht. Om steeds opnieuw een leuk pro- gramma aan de zieken, bejaarden en gehandicapten te kunnen bieden vol- gen de leidsters regelmatig cursussen in handwerk- en handenarbeidtech- nieken. Deze cursussen woi^en in diverse ge- meenten georganiseerd. Momenteel is men in Maassluis bezig met het ver- werken van pitriet. Geen eenvoudige zaak want pitriet kan alleen verwerkt worden als het nat is. Verder is men bezig een schaakspel te maken waar- van de figuren in gips gegoten wor den. Mevrouw de Bunje: „We krijgen adressen van mensen via via, maar ze ker niet altijd door instanties waar je het van zou verwachten. Twee jaar geleden hebben we een schriftelijk verzoek gericht aan artsen, wijkver- pleegsters, dominees enzovoort om, wanneer zij mensen kenden die be- langstelling hebben voor het welfare werk, deze aan ons kenbaar te ma ken. Daar hebben we geen een reactie op gekregen. De laatste tijd gaat het echter beter". Meer informatie over het welfare werk in Maassluis kan men krijgen bij mevrouw de Bunje, Kwartellaan 32 in Maassluis. Het telefoonnummer is 01899-13336. Aan boord van de J. Henry Dunant. Niet minder dan vijfduizend chro- nisch zieken en gehandicapten per jaar worden door het Rode Kruis in de gelegenheid gesteld van een bij- zondere vakantieweek te genieten waar zij door hun handicap normaal niet in staat zouden zijn. Het Rode Kruis heeft speciale hui- zen in de Steeg en Wezep die mis schien minder bekend zijn dan het schip J. Henry Dunant, maar waar ook wekelijks tientallen gasten ont- vangen worden. De gehandicapten worden begeleid door vrijwilligers die zelf een week van de eigen vrije tijd geven om het iedereen zoveel mogelijk naar de zin te maken en de zorg te geven die gehandicapten nu eenmaal nodig hebben. Dat gebeurt ook bij speciale evene- menten zoals een jaarlijkse vliegtocht en een jaarlijkse boottocht die wor den aangeboden door Martinair en Northsea Ferries. De „hulpverlening" zelf is mogelijk dankzij de vrijwilligers van het Rode Kruis maar het spreekt vanzelf dat de exploitatie van het vakantieschip en de huizen in Gelderland een kostbare zaak blijven. NMianMa Mededelingen voor deze rubriek kun nen worden gezonden aan de redactie Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardin gen of doorgegeven aan onze sport- medewerker Peter Spek, telefoon 010-352615. VLAARDINGEN - De belangstelling van de leerlingen van de Vlaardingse scholen voor diverse sport-activitei- ten is in het schooljaar 1979/1980 duidelijk toegenomen. Deden er in het schooljaar 1978/1979 nog 3500 leerlingen mee, in het afgelopen schooljaar waren dat ruim 5000 leer lingen. Er werden in totaal elf sport- evenementen georganiseerd en dat was twee meer dan het jaar daarvoor. Verantwoordelijk voor deze activi teiten is de sectie schoolsport van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie, dat met een bedrag van elf duizend gulden deze evenemen- ten organiseert. De grotere belangstelling voor de schoolsport is mede te danken aan het organiseren van meer toernooien voor het voortgezet onderwijs. Werd er in het vorige schooljaar slechts den toernooi georganiseerd in het af gelopen schooljaar waren dat er drie. De sectie schoolsport komt dan ook tot de conclusie dat: „Indien er wat wordt georganiseerd, de belangstel ling er is om deel te nemen". Naast het organiseren van diverse toernooien wordt een deel van het beschikbaar gestelde bedrag gebruikt voor aanschaf van materiaal, dat door scholen, verenigingen, club- en buurt- huizen e.d. wordt gebruikt voor sport- activiteiten. In het afgelopen schooljaar werden georganiseerd een microkorfbaltoer- nooi, zaalvoetbaltoernooi, basketbal- toemooi, volleybaltoernooi, korfbal- toernooi, diverse prestatielopen, voetbaltoernooi, schoolsportdag en een handbaltoernooi voor het voort gezet onderwijs. De diverse Vlaarding se sportverenigingen hebben hun me- dewerking gegeven bij deze toer nooien. Inmiddels is de sectie schoolsport al druk bezig met diverse toernooien in het nu lopende schooljaar. Op het programma staat een basketbaltoer- nooi op 22 en 23 december in de sporthal aan de Floris de Vjjfdelaan bestemd voor leerlingen van het voortgezet onderwijs. De basketbal- vereniging Basket Boys verleend haar medewerking aan dit toernooi. In de kerstvakantie wordt voor het basisonderwijs een voetbaltoernooi georganiseerd. De inschrijving staat open voor leerlingen van de zesde klassen eventueel aangevuld met leerlingen uit de vijfde klassen. Per school kan worden ingeschreven met 6en team. Het toernooi wordt gehou- den op 29 en 30 december ook ir. de sporthal in de Westwijk. VLAARDINGEN - Drie junior-atle- ten van de Vlaardingse atletiekver- eniging Fortuna zijn in het afgelopen atletiek-seizoen doorgedrongen tot de Nederlandse top. De beste junior-prestatie werd ver- richt door Jaap Dijksma, die bij het kogelstoten voor jongens C een twee- de plaats behaalde op de nationale prestatielijst met een stoot van 15,19 meter. Fortuna-atlete Corine van den Berg deed het uitstekend op het hoog- springen. Met een sprong van 1,45 meter behaalde zij een vjjfde plaats op de ranglijst voor meisjes D. Ook bij de allerjongste groep in de atletiekbond, de pupillen behaalde een Fortuna-atlete een eervolle plaats. Mirjam Alberts stootte de kogel bij de pupillen A 6,81 meter en dat le- verde een tiende plaats op. VLAARDINGEN- De dames van de Vlaardingse hockey-vereniging Pol lux worden aan het werk gezet. By toerbeurt komen de dames-elftallen aan de beurt om de nieuwe accom- modatie in de Broekpolder schoon te gaan maken. Er is begonnen met een team van vrijwilligers onder lei- ding van Sylvia Wamsteker, maar dit team kon het werk niet meer alleen aan. Het bestuur heeft gemeend een beroep te moeten doen op de dames, omdat de heren-teams bij toerbeurt het krijten van de velden voor hun rekening nemen. VLAARDINGEN - Kwant er van het competitie- en bekervoetbal afgelo pen weekeinde weinig terecht, een aantal verenigingen kon den toch een oefenwedstrijd spelen. Dat dit niet altijd het gewenste effect heeft on- dervond DSS. De Vlaardingse ver- eniging speelde tegen Rozenburg en ondanks de 3-0 winst keerde de ploeg met sombere gezichten terug naar Vlaardingen. Doelman Leo Verduyn werd met een gebroken pols overgebracht naar het ziekenhuis. De aanvoerder van DSS is zeker voor zes weken uitgeschakeld. Even eerder was Sjaak Suvaal al met een ernstige blessure van het veld ge- dragen en vervoerd naar het zieken huis, omdat gevreesd werd voor een enkelbreuk. In het ziekenhuis werd gelukkig geconstateerd, dat de enkel zwaar gekneusd was, maar ook Sjaak Suvaal is voor vele weken uitgescha keld. Beide blessures kwamen bij ongelukkige acties tot stand, waarbij de tegenstander geen enkele blaam trof. SCHIEDAM - De Schiedamse Scheids- rechtersvereniging kriigt op 27 no vember Piet Roomer op bezoek, die op deze avond het nodige zal vertel- len over het voetbalgebeuren en zal verhalen over zijn ervaringen in het verleden. Piet Roomer is voorzitter van de Scheidsrechterscommissie van de KNVB en oud-intemationaal scheidsrechter. De Schiedamse vereniging heeft op haar programma verder dit jaar nog staan een klaverjastoernooi op 20 no vember en een bingo op 4 december. Op 11 december worden onderlinge spelregeiwedstrijden gehouden onder- leiding van Harry Lakwijk, die vooral zullen gaan over de spelregels nieuwe stijl. De avonden worden gehouden in het clubhuis van de voetbalver- eniging Schiedam. SCHIEDAM - Op 20 december a.s. viert de voetbalvereniging VVK haar 12 1/2 jarig bestaan. Een jubileum dat rustig zal worden gevierd met een terugblik op die 12 1/2 jaar. Voorzitter Ruud Kooijmans roept daarom de leden op die in het bezit zijn van foto's, albums en films, deze tijdelijk ter beschikking te stellen van het bestuur om op die 20 de cember alle leden de gelegenheid te geven te zien wat er zoal gebeurd is in de afgelopen jaren. VLAARDINGEN - Met een 11-5 overwinning op KDV uit Krimpen a/d Ussel is de Vlaardingse Damver- eniging kampioen geworden van rayon B van de Zuid-Hollandse dam- bond. Door deze overwinning pro- moveert VDV ook naar de landelijke tweede klasse. De Vlaardingse vereniging bereikte al eerder die landelijke klasse, toen het in 1976 ook kampioen werd van de Zuid-Hollandse dambond. VDV wist zich twee jaar te handhaven in die landelijke klasse, maar moest toen toch degraderen. Voor de VDV is de competitie nog niet afgelopen. Naast nog een compe- titiewedstrijd, staat ook nog de titel- strijd van Zuid-Holland op het pro gramma tegen de kampioen van rayon A. Tegenstander zal vermoede- lijk Katwijk worden. VDV kan zich ook op gaan maken voor het 65 jarig jubileum, dat de Vlaardingse vereniging in juli 1981 gaat vierep. MAASSLUIS - De voetbalvereniging MVV houdt haar algemene jaarverga- dering op 24 november in de kantine in de Commandeur-polder. Naast diverse jaarverslagen op de agenda komt ook de bestuursverkie- zing aan de orde. Veel zal er bij MVV niet vcranderen, omdat de bestuurs- leden Franken, de Nooy en Scheffers zich herkiesbaar stellen. Op de agen da staat ook een voorstel tot een contributie verhoging. VLAARDINGEN - De korfbalver- eniging Oranje Nassau houdt aan- staande vrijdag een buitengewone algemene ledenvergadering. Deze ver- gadering is noodzakelijk omdat de nieuwbouw de nodige aandacht vraagt. Het bestuur roept daarom alle leden op naar deze vergadcring te ko men. Naast de bouw van de nieuwe kantine, moet er ook een opvolger gcvonden worden voor de aflredende wedstrijdsecretaris voor de jeugd Leo van de Bie. &&&-X'X->>:':*X<$Xyx'X-&&vhA->XvX'XvX-X-X,X'hX*X'X,X,XvX\vXvhXs &VxWv*v*x Erg mooie gedichten krijgen we van onze lezers en het blijkt wel, dat er veel gepiekerd en gedicht wordt over allerlei misstanden en proble men. We zijn blij dat onze lezers zo betrokken zijn bij het gebeuren, zowel dichtbij huis als ver van hun bed. Maar zo nu en dan zou iets op- wekkends er ook best ingaan. Wie schrijft er eens een vrolijk en/of op- timistisch gedicht? De Stichting Amivedi meldt de vol gende vermiste en gevonden huisdie ren: VERMIST: een gecastreerd katertje van ongeveer 8 maanden met een rood bandje met bel, hij ishelemaal zwart en heet ,,PIMMETJE". Pimme- tje wordt vermist in Vlaardingen. Een rode kater van ongeveer 1 1/2 jaar, hij is wit onder zijn kin, verder is zijn lijf en staart zwart-grijs ge- streept, hij is gecastreerd, draagt een witte vlooienband en een bruin hals- bandje, hij heet „URNUS"; een zwart gecastreerde kater met een paar witte haartjes op zijn borst, hij is volwassen, draagt een rood band met koker en heet „MOORTJE"; een gecastreerde kater van 5 jaar, hij is helemaal wit; een bastaard, teef, ze is zwart met een kleine vlek op de borst en een watkalende achterhand, ze heet „BOBBIE". Deze dieren worden alien vermist in Schiedam. Een grijze poedel van 13 jaar, het is een mannetje, draagt een groene band en een grijs/beige vlooienband. Hij heet „ARNO". Arno wordt ver mist in Maassluis. GEVONDEN: een witte poes(?) helft kop zwart, zwarte staart en bij de schouders zwart, de poten zijn wit. Deze kat is gevonden in Vlaardingen. Een zwart-grijs gestreepte poes van 1 jaar, heeft rode gloed over vacht; een zwart-witte kater van ongeveer 2 jaar met een witte bef. Deze twee katten zijn gevonden in Maassluis. Een bastaard herder van ongeveer 2 1/2 jaar, zwart/geel, korte beha- ring. Een poes(?), vrij groot, heeft een zwarte rug en staart, de kop en borst zijn zwart-grijs gestreept, z'n kin en voeten zijn wit, hij draagt geen band. Een rode kater van ongeveer 1 jaar, hij is niet gecastreerd en heeft een wit befje; een zwarte kater van onge veer 3 jaar met een witte streep tus- sen de ogen, een witte vlek op de rug, een witte bef, achter witte laars- jes en voor witte voetjes, hij is flink groot; een bouvier, teef. Deze dieren zijn in Schiedam gevonden. Gevonden en vermiste huisdieren kunt u melden bij Henny Huppertz, tel.: 347801 of tel.: 346452. Voor Maassluis kunt u ook bellen Aad v. Velthoven, tel.: 01899-17592. Geniet van het leven. De jaren gaan zo vlug. Het is maar even. Je kan niet meer terug. Een kamer van drie bij vier. Zonder een beetje plezier. Drie muren en een raam. Wat is dat eenzaam. Zonder enig uitzicht. Schrijf ik dit gedicht. tyarita „Waar is John", vraagt mijn man wanneer ik de tafel begin te dek- ken. ,Jiij een vriendje. Hij zou om vijf uur thuis zijn maar me- neertje kan weer eens geen klok kijken". John is er toch al', mengt dan onze dochter zich in het gesprek en ze vervolgt: ,,Toen Ellie weg ging kwam hij er net aan en zijn tas staat er trouwens ook". ,Jilopt", beves- tigt pa na een blik in de gang en hij loopt de trap op om te zien of onze spruit soms op zijn ka mer zit. .Dear is hij niet", zegt hij terugkerend. ..Verdorie. Die is zeker zonder wat te zeggeri buiten gaan spelen," zucht ik onderwijl naar buiten turend, waar de iantarens al branden. Mijn echtgenoot grijpt zijn jas van de kapstok en roept: ,Jk ga hem wel even halen. Die zit natuurlijk op het plein". Vijf minuten later is hij er weer en moppert: Op het plein is nie- mahd meer. Waar moet ik die aap nu gaan zoeken". ,JVer- gens", antwoord ik nijdig over het werblijven van zoonlief, ,J)ie komt wel. Maar daar laten wij ons eten niet voor verpiete- ren. Kom op. Aan tafel". Even later zitten we inderdaad te eten. Maar het smaakt toch niet zo best zolang die ene stoel nog niet bezet is. Als de bor- den bijna leeg zijn horen we de voordeur in het slot vallen en de laatkomer binnenkomen. „Waar kom jij vandaan", wordt hem in koor gevraagd. ,Jk was even gaan fietsen naar Vlaardin gen en toen had ik geen erg in de tijd", antwoordt de zondaar met een stolen gezicht.Mijn man en ik staren elkaar een ogenblik sprakeloOs aan en brengen er dan met ingehouden woede uit: „Even van Schiedam mar Vlaar dingen fietsen. Om half vijf 's avonds als het hardstikke druk en donker is. Voel je je wel goed?". ,,Mag dat dan niet?" mokt onze spruit en laat daarmee het on- weer pas goed losbarsten. „Je weet dat je achterlicht stuk is en al was dat niet zo, rond die tijd ga je niet meer weg op je fiets, zeker niet zonder dat wij het weten", en, ,f)ie fiets blijft voor straf een hele week op slot. Ben jij nou gek. Je had wel een ongeluk kunnen krijgen. En wij maar denken dat je bij een vriendje zit", foeteren we om het Zwijgend en met een beschaamd gezicht hoort de avonturier het aan tot hij, wanneer wij zijn uit- geraasd, met een benepen stem- metje vraagt: ,Js er nog eten voor me". De laatste dagen van geweld. Uitputting, honger en zonder kracht. Het is iets wat niet wordt uitge- steld. De dood die hem wacht. Jan Leendert Boer. WK VSJtftSWKVMlSJf MOST

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 9