Niet-commerciele galerie in Nolet SJ Fiets met staartje voor jeugdwerk 198,- mr kreisel Nieuwe gymzaal Noord geopend KOOPJES IN 25 SPECIAALZAKEN air 4t± yv 19.95 6.95 98.- 7.95 12.50 18.95 19.95 19.95 Een actieve kront in een actieve streek ii Veel bezoekers in museum Openingstijden van bruggen en sluizen RENAULT y Sf/ II WOENSDAG 3 DECEMBER 1980 6e JAARGANG NO. 5 SCHIEDAM November lijkt een vruchtbare maand voor het oprichten van galeries. Was Schiedam voorheen verstoken van zulke bedrijfjes, in dit herfstig jaargetijde schieten ze als padde- stoelen uit de grond. Zodoende telt de stad nu twee galeries, edn op de Hoogstraat en den in het Noletziekenhuis. De laatste werd op vrijdagmiddag 28 november geopend. De heer Vlootman, direk- teur van het Noletziekenhuis, hield een inleidende toespraak waar- in hij uitlegde hoe een galerie in een ziekenhuis verzeild raakt. Verzamelaars Al vanaf Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGFN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN 1 In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad 01 Kunst in het ziekenhuis Het idee om kunst naar een hospi- taal te brengen is niet uniek meer. Een jaar of tien geleden werd de eer- ste expositieruimte in het Lucaszie- kenhuis te Amsterdam geopend, waarna verscheidene andere hospi- taals het voorbeeld volgden. De ge- dachte erachter is, dat een ziekenhuis niet een geisoleerde „ziekenwerk- plaats" moet zijn, maar dat men SCHIEDAM Kort nadat zij zich op 16 november hadden meester ge- maakt van een fiets werden een eenentwintig- en achttienjarige Rot- terdammer aangehouden door de Schiedamse politie Tijdens het vol- gende onderzoek kwam vast te staan dat het tweetal deel uit maakte van een groep van zes jongelieden tussen de zeventien en eenentwintig jaar die zich „in steeds verschillende combi- naties", schuldig hebben gemaakt aan een grote hoeveelheid inbraken, dief- stallen en een overval. Zij brachten onder andere ongewen- ste bezoeken aan de Bedrijfsgemeen- schap Schiemond (waar voor f 4260,- aan kurkentegels werden weg- genomen), groothandel R.E.O. (die zij tweemaal bezochten), het Euro- fruit Center, Transol Vastgoed, Bak- kerij de Boer, Beckers Hutton B.V., van Ieperen, General Marine Service (hier werd een bedrag van f 3500,- ontvreemd en werd voor f 5000,- schade aangericht), de Margriet school te Rotterdam, de kantine van E.D.S., snackbar't Hoekje, een koel- technisch bureau, staalbouwonderne- ming en een bedrijfspand aan de Hoogstraat. Twee van hen pleegden bovendien op 29 September van dit jaar een overval op een broodbezorger op het Giesenplein waarbij de man, die zijn geldtas waarin zich f 300,- bevond niet wou afgeven, diverse steekwon- den aan armen en benen opliep. De daders van deze overval zijn inmiddels voorgeleid. De goederen, die slechts gedeeltelijk werden terug- gevonden, zijn in beslag genomen en aan de eigenaren overhandigd. BBB 't Is geen kunst om Sint te zijn Tijdens de opening van de verkooptentoonstelling was het een drukte van belong in het Stedelijk Museum SCHIEDAM De verkoopten toonstelling van kunstwerken en -werkjes, die zaterdag 29 novem ber in het Stedelijk Museum op de Hoogstraat 112 werd geopend, loopt als een trein. Honderden mensen kwamen in het weekend even een kijkje nemen. Natuurlijk hebben niet al deze bezoekers iets gekocht, maar toch is het museum- personeel erg tevreden over de re- sultaten. De verkooptentoonstelling, onder het motto: het is geen kunst om Sint te zijn, is een jaarlijks terugke- rend gebeuren. In de loop der tijd is er wel het een en ander in de or- ganisatie veranderd. Zo zijn er nu contacten met galerie Alto uit Rot terdam en met Arta, een vereni- ging die goedkoop grafiek levert aan haar leden. Hierdoor is het museum in staat steeds meer varia- tie in het aanbod van kunstvoor- werpen aan te brengen. Buiten de schilderijen, etsen, sieraden en ke- ramische gebruiks- en siervoorwer- pen zijn er dit jaar ook kunstig be- drukte T-shirts te koop met voor- stellingen over bijvoorbeeld Lek- kerkerk, de neutronenbom en der- gelijke. De prijzen van de tentoongestelde waren varieren van ongeveer f 25,— tot f 450,—. Hoewel de verkoop hard van stapel loopt is het mu seum nog lang niet uitverkocht. Men kan tot en met 8 december komen kijken. Het museum is maandag tot en met zaterdag ge opend van tien uur's ochtends tot vijf uur 's middags. Op zondagen gaat het museum om half een 's middags open. EmHSHHBHmBmK moet proberen het normale leven zo- veel mogelijk door te laten gaan. Patienten die zijn opgenomen ver- keren in een bijzondere situatie, waar in ze „even afstand kunnen nemen" van de dagelijkse beslommeringen. Ze kunnen het „leven" als het ware be- kijken van een afstandje. „Mooie dingen horen bij een goed leven", be- toogde de heer Vlootman, „en daarom vinden wij het belangrijk om aandacht te schenken aan het kunst- zinnige". Bovendien is er altijd druk „verkeer" in een ziekenhuis, zodat erg veel mensen in de gelegenheid zijn om het tentoongestelde te bezichtigen. Dage- lijks vertoeven er zo'n 200 tot 250 patienten in het Nolet, die gemiddeld twee weken opgenomen zijn. Buiten het bezoek dat al deze zieken krijgen lopen er ook nog een heleboel verpleegsters, artsen en medewerkers in het ziekenhuis rond. Omdat er door zoveel verschillende mensen naar de kunstvoorwerpen ge- keken gaat worden is er een kunst- commissie in het leven geroepen, die op geheel democratische wijze beslist over de werken die tentoongesteld gaan worden. Men denkt hierbij aan alle soorten kunst: foto's, textiel. schilderijen, tekeningen, beeldhouw- werken, keramiek en wat er zoal meer gemaakt wordt. Het werk moet wel „mooi" zijn. Men richt zich SCHIEDAM Binnenvaartschippers en andere varensgezellen die Schie dam met een bezoek willen vereren moeten wel rekening houden met de ..openingstijden voor bruggen en sluizen". Vanaf 1 januari 1981 treedt een regeling in werking waarbij men alleen van half acht 's ochtends tot' twaalf uur's middags en van een tot half zes's middags op werkdagen een beroep kan doen op de sluiswachters. Op zaterdagen kan men van half acht 's ochtends tot twaalf uur's middags terecht. Schippers die op tijd aanleggen voor een sluis of brug en eveneens op tijd een verzoek doen de doortocht mo gelijk te maken hoeven niet bang te zijn voor de klok: als de brugwachter niet voor half zes kan verschijnen zal hij daarna nog de brjg of sluis ope- nen. Wie echter buiten de bovenver- melde tijden wil doorvaren moet de extra kosten die hicrmee gemoeid zijn betalen. ook op alle soorten kunstenaars; niet alleen bekende, maar ook onbekende lieden kunnen komen exposeren. Er zal tevens gelegenheid zijn voor ver zamelaars om hun collectie te laten bewonderen. Dit is speciaal bedacht, omdat er in Schiedam erg veel men- sen zijn die het een of ander ver- zamelen, waarbij de hoeveelheden vaak zo oplopen dat het teveel is om allemaal thuis uit te stallen. Na de toespraak van de heer Vloot man en een muzikale onderbreking, uitgevoerd door twee dwarsfluitspe- lende verpleegsters, opende mevrouw Ria Janse, educatief medewerkster van het Museum Boymans van Beu- ningen, de tentoonstelling. Zij richtte zich in haar toespraak meer op de exposanten en hun werk. Mevrouw Janse hoopte dat een ieder die de tentoonstelling zou bekijken „zijn koffer met vooroordelen thuis zou laten". Het werk van de eerste ex posanten Maijo van Soest (schil derijen), Willem Heesen (glazen ob- jecten) en Ad van Otterloo (zeef- drukken), zal dan beter tot zijn recht komen. Tot 4 januari kan men een kijkje gaan nemen in het Nolet, daar na volgt een nieuwe expositie. De opzet van de ziekenhuis Galerie is niet commercieel. Het ziekenhuisper- soneel zal zich niet bezighouden met de verkoop van het werk. Er zullen wel prijslijsten liggen, maar wie een koop wil sluiten moet zich tot de kunstenaar richten. Voor kunstenaars is het niettemin bijzonder interes- sant hun werk te laten zien: zij kun nen rekenen op veel publiek en bo vendien wordt de ruimte vrijwel kos teloos ter beschikking gesteld. Wie erover denkt zijn werk in het zieken huis ten toon te stellen kan contaci opnemen met het Nolet, Stadhou derslaan 98, telefoon 260080. SCHIEDAM - De ..Werkgroep Jeugdwerk" uit Schiedam-Noord gaat door met het organiseren van activiteiten voor kinderen van zes tot 12 jaar, terwijl ook voor de oudere kinderen het een en ander georganiseerd zal worden. Yvonne Heuvelman, jeugdwerkster bij de werkgroep, wordt nu vrijwel zeker bij de gemeente in dienst genomen, zodat de dreiging van haar ontslag niet meer al het jeugdwerk kan ondermijnen. Voor alle activitei ten zijn nog wel vrijwilligers nodig die een handje kunnen helpen bij uitstapjes, handenarbeid of bij filmvoorstellingen. Wie zin heeft in zulk werk kan zich melden bij Yvonne Heuvelman in het kantoor van de Werkgroep Jeugdwerk, Mozartlaan 82 (de voormalige dependance van de muziekschool) telefoon 701043. U kiest uit de grootste kollektie kostuums van Nederland: Uit perfekte modellen, van modern tot klassiek, uit topkwaliteit stoffen, zoals: diolen, tweed, zuiver scheerwol. Tevens enorme kollektie: pantalons, kolberts, japonnen, rokken, dames(regen)mantels, enz. Identieke. Marconiplein 1-3-5 Rotterdam 010-376455 Zuidplein Laag 96 Rotterdam 010-808964 Nu 66k in Schiedam, Stationsplein 2. tel.: 010-37.70.99. *De kinderen van de scholen „de Woudhoek"en „de Notenkraker"kunnen nu in degloednieuwegymzaal sporten. SCHIEDAM De scholen ,,de Woud hoek" en de „Notenkraker"aan het Faassenplein in Schiedam-Noord hebben deze week voor het eerst de zo lang begeerde gymnastiekzaal in gebruik. Omdat de uitbreiding van de woonwijken in het noordelijke ge- deelte van Schiedam het noodzake- lijk maakte extra onderwijsvoorzie- n in gen aan te brengen, werden naast de scholen aan het Bachplein de Woudhoek en de Notenkraker neer- aasam Rotterdam Centrum - Kralingen - Alexanderpolder Ommoord Noorderboulevard; Schiedam Centrum Kethel; Nieuwerkerk a/d IJssel; Capelle a/d IJssel De Terp; Vlaardingen Centrum; Krimpen a/d IJssel Crimpenhof. Koffiezetapparaat met afneembaar water- reservoirenl literwarm- houdende thermoskan. Rowentaprijs 155- Onze prijs Doos met 2 kandelaars in de vorm van een duif met kaars voor Gootsteenvergiet met losse snijplank, ideaal voorhetsnijdenen schoonmaken van b.v. groenten Handige autostofzuiger, aansluitbaar op de sigarettenaansteker in Uw auto. Bekend model met sterke 12 volt motor. 736 435 Royale blank tenen wasgoedmand met deksel. 45 cm hoog. Ook geschikt als pakjesmand Porseleinen pop Charley of CLOWN, NU voor een SENSATIE prijs Wijnhevel, een fraaie smeedijzeren standaard met een glazen kristal- effekt kolf. 607 Zware kwaliteit emaille fonduestel met heden- daags wildflower dekor. Kompleet met regelbare brander. gezet. Deze scholen moesten het ech ter zonder eigen sportgelegenheid doen. Het gemeentebestuur liet daarom een gymnastiekzaal bouwen voor tijdelijk gebruik. De fundering is van beton, zodat deze later een ander bouwwerk kan ondersteunen, maar de boven- bouw is helemaal van hout. Deze ,,semi-permanente" bouwwijze werd gekozen omdat in de toekomst een groot scholencomplex met sportge legenheid in Schiedam-Noord zal ver schijnen. Het nieuwe gymlokaal werd maandag l december voor het eerst in gebruik genomen, zodat de leerlingen de ve- rende sportvloer konden uittesten. Buiten dit nieuwe inrichtingssnufje is er ook een speciaal soort gymnastiek- attributen aangeschaft, hetgeen de leerkracht in staat stelt in zeer korte tijd allerlei apparaten te voorschijn te toveren. Het lokaal heeft afmetingen van 21 bij 12 meter. Er zijn twee kleedkamers, een douche- en toilet- ruimte en een leiderskamer.

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 1