Jonge Schiedammers maken cabaret programma Kaarten en presentjes uit de Wereldwinkel Figurenbingo Voorkoming kinderblindheid in de Derde Wereld Vuurwerk in kofferbak Goedkeuring Schiedams Nieuwsblad Yoga en gym Marconiplantsoen wordt anders Eerste paal ALSDE NIETS BIEDT Apart degelijk en betaalbaar NIEUWS 0p'a5e 79.450 Thee en dansen Ifesp? MARCONIPLANTSOEN SCHIEDAM - Ze lopen over van werklust, het driemanschap van het nog niet zolang geleden opgerichtte Schiedamse Cabaret „T.N.T." dat bestaat uit Tthieu van Zuydam (teksten), Coert Zon- neveld (muziek) en Ton Simon (management). Of anders gezegd (met hun eigen woorden): „We staan op springen". Na ruim ander- half jaar voorbereidend werk voelt deze jonge cabaret-groep zich sterk genoeg om binnenkort voor het voetlicht te treden. Begeleiding EEN MASSIEF EIKEN BANKSTEL, GROTENDEELS HANDWERK, UIT DE A A MEUBELMAKERIJ VAN TE MOOIOM TE MISSEN KONINGIN WILHELMINAHAVFN N.Z. 27/ VLAARDINGEN TELEFOON 010-34 30 06 Ongeval SCHIEDAM - Vooruitziend naar 1981, dat is uitgeroepen tot het „Internationaal Jaar van Gehandicapten", voert de stichting „Men- sen in nood" een actie ter voorkoming van blindheid bij kinderen in de Derde Wereld. Volgens schattingen van de Wereld Gezond- heids Organisatie zijn er momenteel zo'n tweeenveertig miljoen blinden in de wereld. Tegen het jaar tweeduizend zal dit getal ten- minste verdubbeld zijn.Deze cijfers zijn des te triester omdat veel gevallen van blindheid met betrekkelijk eenvoudige middelen voorkomen hadden kunnen worden. Jaarlijks raken namelijk ruim tweehonderdvijftigduizend kinderen in de Derde Wereld het licht in hun ogen kwijt als gevolg van ondervoeding. Vitamine A Auto te water Brand Onderinvloed Film Kinderfilm Vernieling Quibus Exposities Inbraken Diefstallen Aangehouden WOENSDAG 3 DECEMBER 1980 RIJNMOND/WEST COMBINATIE 49-516 v'i' ass;'."..' '"sSlisfa s«t«is§a MARCON1WEG MARCONISTRAAT pggggS||||S TNT staat op springen „W(j hebben voldoende teksten", ver- telt manager Ton Simon, „om een avondvullend programma te brengen. Naar onze mening zit de boel nu goed in elkaar. Of dat echt het geval is willen we trouwens eerst uitprobe- ren in een try-out voor familie, vrien- den en bekenden omdat we van hen verwachten dat ze ons eerlijk zullen zeggen hoe ze het vonden. Als dan zou blijken dat bepaalde gedeeltes toch niet zo zijn als het zou moeten, kunnen we er alsnog wat aan gaan sleutelen. Wat, als het teksten be- treft, voornameljjk zijn pakkie an is", besluit hij en wijst naar tekstschrij- ver Tthieu die desgevraagd eerst uit- legt dat zjjn naam 6cht met twee tees geschreven moet worden. ,,Eigenlijk heet ik Matthieu", zegt hij, „maar daar maakt iedereen dus Tthieu van. Dat vind ik best maar die tweede t wil ik er wel bij houden". Terugkomend op zijn teksten vertelt hij: „Het idee van een cabaret-groep speelde al een tijdje door mijn hoofd toen Ton er mee aankwam. We be- sloten het te gaan proberen en ik ging teksten schrijven over allerhande onderwerpen die mij, en meerdere mensen, bezighouden. Ze gaan door- gaans over een probleem dat door je hoofd spookt en waarover je steeds verder gaat nadenken. Daaruit ont- staat dan een begin waarvan ik door- gaans, omdat die ideeen meestal 's nachts komen, alleen een paar noti- ties maak en die later verder uit- werk". Ton en Tthieu van Cabaret T.N.T. willen de sprong binnenkort gaan wagen. Hoewel het schrijven van de teksten dus grotendeels het werk is van Tthieu betekent het toch niet dat de overige leden van de groep op dat punt niets te zeggen hebben. „Een paar maanden na de oprichting", ver telt Tthieu verder, ,4s Ton zelfs kwaad weggelopen omdat hij mijn teksten te hard en slecht vond. Ik be- sloot toen alleen verder te gaan maar stuitte na een poosje toch weer op Ton die na het doorlezen van de in- middels herschreven stukken besloot terug te komen. Via Ton kwam na- derhand Coert erbij die alles op mu ziek zet en voor de begeleiding zorgt". „En die begeleiding", neemt Ton het gesprek over, „is wel iets bjj- zonders want daarvoor hebben we niet de geijkte piano maar een gitaar gekozen. Misschien komt er zelfs wel iets met trompet in, maar dat beslist Coert weer, die studeert namelijk aan het conservatorium en heeft daar weer meer verstand van". Op een goede oefenruimte na is er dan ook niets meer te wensen, vindt T.N.T. „Vandaar dat we ook rond eind maart het podium op willen want alleen op die manier komen we er achter of het wat kan gaan worden. Aan ons zal het niet liggen want wij staan volledig achter de teksten, en als het niet lukt is er nog geen man over boord want we vinden het een leuke hobby". Wie graag wat meer zou willen weten over het Cabaret T.N.T. kan zich wenden tot Ton Simon, Huysman straat 25, telefoon 735038 of Tthieu Zuydam, Parkweg 372, telefoon 735049. lUratinnbin SCHIEDAM - In de Wereldwinkel aan de Lange Kerkstraat 35 zijn volop Unicefkaarten te koop. De op- brengst van de kaarten is bestemd voor ontwikkelingswerk. Wie een doos kaarten koopt zorgt ervoor dat er 150 tabletten tegen Malaria ge- kocht kunnen worden of dat er vol doende vitamine A kan worden aan- geschaft om ongeveer dertig kinderen een jaar lang te beschermen tegen vitamine A-gebrek, waardoor blind- heid kan ontstaan. Twee dozen kaar ten leveren een stethoscoop voor een dokter of verpleegster op. Vijf dozen zorgen voor genoeg vaccin om onge veer 60 kinderen tegen polio in te kunnen enten. Van de opbrengst van tien dozen kaarten kan genoeg onder- wijsmateriaal voor een kinderdagver- blijf aangeschaft worden. Tweehon- derd dozen leveren vier handpompen voor het oppompen van veilig water op. Wie tot slot een agenda koopt zorgt dat er negen thermometers voor een dorpskliniek aangeschaft kunnen worden. Buiten kaarten en agenda's zijn er puzzels, spelletjes, geboortekaartjes, kalenders, kunstnijverheidsartikelen en jeugdkookboeken met recepten uit verschillende landen te koop. Er zijn dus voldoende originele sinter- klaas- of Kerstcadeautjes te vinden. De Wereldwinkel is geopend op vrij- dag van tien uur's ochtends tot vier uur 's middags en op zaterdag van een tot vier's middags. SCHIEDAM - Voor kinderen van zes I tot en met twaalf jaar is er volgende week woensdagmiddag 10 december een figurenbingo in het wijkcentrum „de Blauwe Brug". Het spel begint om twee uur. De toegang kost 6en gulden. Geef ze een toekomst Internationaal wordt het voorkomen van blindheid en vele andere handi caps, door de Wereld Gezondheids Organisatie dan ook beschouwd als een eerste vereiste. De deskundigen hopen in het jaar 1990 vele ziektes, die in combinatie met ondervoeding jaarlijks miljoenen slachtoffers ma ken, zoals tuberculose, polio, kink- hoest, difterie en mazelen ook in de Derde Wereld doelmatig te kunnen bestrijden waarmee tegelijk het aantal kinderen dat hierdoor gehandi- SCHIEDAM - Twee patrouillerende agenten troffen zaterdagavond rond half twaalf in het Broersveld een auto met een openstaande kofferbak aan, waarin zich vier dozen vuurwerk be- vonden. Bij verder onderzoek werd ook in het passagier gedeelte nog een partij knal-spul aangetroffen zodat de poli tic bij elkaar honderd twin tig kilo vuurwerk in beslag kon nemen. De inmiddels verschenen eigenaar van de wagen, een drieendertig jarige Schie- dammer, vertelde niets te weten over vuurwerk dat zich in zijn auto zou bevinden. capt of blind wordt zal worden terug- gedrongen. Reeds tien jaar lang zendt de stich ting „Mensen in nood" jaarlijks meer dan tweeduizend ton magere en voile melkpoeder, babyvoeding, boterolie, maisgries, visconserven enzovoorts naar sociaal en economisch zwakke groepen in de Derde Wereld. Deze producten, die via schoolvoeding, moeder- en kindklinieken, weeshui- zen en dergelijke worden verstrekt, worden via de hoofdafdeling Voed- sel- en Voedingshulp verstuurd. In aansluiting hierop wil men trachten met vereende krachten een bijdra- ge te leveren aan de bestrijding van blindheid door het steunen van pro- jecten die gericht zijn op de verbe- tering van de voedselproductie en de voedselvoorlichting. Zo zal overal, waar dat mogelijk is, gestart worden met het kweken van vitaminerijke groenten omdat blindheid, als gevolg van ondervoeding, veroorzaakt wordt door een tekort aan vitamine A. Dat dit met succes kan is reeds geble- ken in Maduria, Zuid-India, waar de gezondheidssituatie van de kinderen enorm is verbeterd na het realiseren van een voedingsvoorlichtings-cen- trum voor de moeders. Juist omdat de kansen voor blinde kinderen in deze landen erg klein zijn is het voor komen van blindheid enorm belang- rijk. Maar ook op lange termijn wil de stichting „Mensen in nood" wer- ken aan de verbetering van de toe komst van de kinderen in de Derde Wereld. Vandaar dat men als motto koos: Geef zicht op hun toekomst. Spaar hun ogen. Wie meer wil weten over deze cam- pagne, om er actief aan deel te ne men, kan een gratis informatiemap aanvragen bij de afdeling Voorlich- ting van de Stichting Mensen in Nood, Postbus 1041, 5200 BA 's Hertogenbosch. Bijdrage om de aktie te steunen kunnen worden gestort op gironummer 1111.222 ten name van Mensen in Nood, 's Hertogenbosch. SCHIEDAM - Op de afrit van rjjks- weg 20, waar deze de's Gravenland- seweg kruist, vond vrijdagmorgen een aanrijding plaats tussen twee perso- nenauto's. De bestuurder van een der betrokken wagens, die de andergeen voorrang verleepde, kreeg ter plaatse een lichte hartaanval en een aanval van hyperventilatie. De man, een zes- tigjarige Rotterdammer werd per G.G.D. naar de Noletstichting ge- bracht alwaar hij werd opgenomen. SCHIEDAM Vrijdagnacht trof de politie een auto aan in het water van de Lange Haven. De gewaarschuwde duikers van de brandweer gingen op onderzoek uit en stelden vast dat zich geen personen in de wagen be- vonden. Even later verscheen de eige naar van het voertuig die vertelde dat hij zijn auto die avond om negen uur op de haven had geparkeerd en hem op de handrem en in de eerste ver- snelling had laten staan. De volgende dag is de wagen, die geen sporen van een aanrijding vertoonde, op het dro- ge getakeld. SCHIEDAM - In een schuur achter een woning in de Dr. Sauerstraat brak zaterdagmiddag door onbeken- de oorzaak brand uit. Toen de ge- alarmeerde brandweer verscheen bleek het vuur, dat een partij hout en twee fietsen beschadigde, reeds te zijn gedoofd door omwonenden. Om een, in een schoorsteen, ontsta- ne brand te kunnen blussen moest de brandweer zaterdagavond het dak- beschot van een buurwoning weg za- gen. De brand ontstond in een pas gerestaureerde schoorsteen van een openhaard, in een in de Villastraat gelegen woning. SCHIEDAM - Kort nadat zjj een op de Aleidastraat staande verkeerszuil hadden omgereden werden twee Schiedamse jongeren aangehouden. Op dat moment hadden de brokken- makers al van plaats verwisseld en zat de achttienjarige F.G.M. achter het stuur die geen rijbewijs bezat. Nader" onderzoek wees uit dat de wagen niet verzekerd was en dat beide inzitten- den gedronken hadden. Zij bliezen eensgezind over de streep terwijl 6en van hen in aanmerking kwam voor de bloedproef. De auto werd in beslag genomen. Voedingsvoorlichting maakt verband tussen blindheid en verkeerde voeding duidelijk. Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol- land hebben verklaard geen bezwaar te hebben tegen de besluiten van de gemeenteraad van Schiedam waarbij, met een wijziging van de begroting 1980 en in afwachting van de formele goedkeuring van die begroting, de volgende kredieten zijn verleend. f. 25.000,- voor de opening van het wijkontmoetingscentrum en de bibli- otheek in Schiedam-Noord; f. 151.310,- voor het verbeteren van een aantal gemeentelijke gymnas- tieklokalen; f. 80.000,- voor het diversity net- werk van de politie; f444.800,- voor het aansluiten van 124 woningen in Woudhoek-Noord (deelplan IB) op gas, water, elektrici- teit en CAI. Verschijnt huis-aan-huis in geheel Schiedam Onderdeel van de Rijnmond-West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen. Kantoor Rijnmond West Combinatie: Hoogstraat 122, 3131 BP; Postbus 306, 3130 AH, Vlaardingen Tel. 010 -346711 Redactie: Y. Hontele, prive 010-262716 M. Ames, tel. 352446 Medewerkers: R. Koppenhagen, prive 010-266615 M. de Zwart, prive 010-736375 Sport: P. Spek prive 010- 352615 Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010-132489 (van 8.30 tot 17.00 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17.00 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur; redactionele kopij tot ^maandag 17.00 uur. Zij leest via braille, maar haar blindheid had voorkomen kunnen worden. SCHIEDAM - Speciaal voor oudere mensen (vanaf 55 jaar) zijn er yoga- en gymnastiek lessen gestart in het Wijkcentrum „de Blauwe Brug" aan het Bachplein 590. De yogalessen worden iedere dinsdagmorgen van 10 tot 11 gegeven. De kosten bedra- gen f. 3,- per keer, behalve voor men- sen die jonger zijn dan 55. Zij moeten f. 4,- betalen. Om kwart over elf op dinsdagmorgen begint er een les be- jaardengymnastiek, waarvoor de kos ten f. 4,- per maand zijn. De gymnas tiek duurt tot twaalf uur. Wie meer wil weten of mee wil doen kan zich wenden tot de leiding van Diensten- centrum de Woudhoek, die op dins dagmorgen in de Blauwe Brug aanwe- zig is. SCHIEDAM - Het plan voor de ver- nieuwing van het Marconiplantsoen is klaar. Op 25 juni dit jaar werden de voorstellen met de direct-omwo- nenden van het park doorgesproken en goedgekeurd. De tekeningen zijn nu deifinitief en de werkzaamheden zijn reeds begonnen. Men hoopt het plantsoen voor het einde van het jaar aangelegd te hebben. SCHIEDAM - In het industriegebied 's Gravenland aan de Brauwweg zal op donderdag 4 december om half vier's middags de eerste paal worden gestagen voor een kantorencomplex. Met de bouw hiervan hoopt men wat te doen aan de werkloosheid in de kantoor-sector. Wethouder Scheeres van Economische Zaken en Finan- cien zal de eerste paal slaan. Het Marconiplantsoen zoals het er binnenkort uit zal zien. In de week van 4 tot en met 10 de cember staat in het Passage Theater ,,Tom Horn", met in de hoofdrollen Steve McQueen en Linda Evans, op de spoelen. Tom Horn, een vermaard spoorzoe- ker, premiejager en scherpschutter, wordt door een invioedrijke veeboer in dienst genomen om de steeds bru- taler wordende veedieven te bestrij- den. Hoewel men in het begin erg blij is met zijn genadeloze optreden wil men Tom na verloop van tijd toch liever kwijt. Wanneer er een vijftien- jarige jongen vermoord gevonden wordt, beschuldigt men de premie jager, die onschuldig wordt terechtge- steld, van zijn dood. De film, die da- gelijks draait om 7 en 9,15 uur (be halve op vrijdagavond en maandag) is toegankelijk voor personen van 12 jaar en ouder. Steve McQueen als Tom Horn. Tijdens dezelfde periode draait in Passage Bio de film „Landhuis der verschrikkingen". Ruth Miller, die samen met haar stiefdochter Chris in een landhuis buiten Londen woont, vindt in een schuur een knappe en brutale indrin- ger. De jongeman tn kt bij hen in en heeft een korte rerhouding met Ruth. Na een heviie ruzie vertrekt hij, maar keert spoedig weer terug. Waarom? Is hij misschien de gezoch- te misdadiger die reeds verschillende bloedige moorden heeft gepleegd. Deze thriller draait dagelijks om 2,7 en 9.30 uur (behalve op vrijdagavond, zondagmiddag en maandag). Kijkers van 16 jaar en ouder kunnen hem gaan zien. Op zaterdag-, zondag- en woensdag middag om twee uur is het Passage Theater geopend voor de jeugd. Ze kunnen dan gaan genieten van de Ne- derlands ondertitelde film ,,Benji". Benji is een zwervershond die vele vrienden heeft. Op zekere dag ont- moet hij Tiffany, een teefje dat ook geen vaste verblijfplaats heeft. Hij neemt haar mee naar zijn onderko- men een leegstaande villa in het stads- park waar het volgens de mensen spookt. Het zijn echter geen spoken maar wel een stel kidnappers, die Beji's vrienje Paul en zijn zusje Cindy uit het doktershuis hebben ontvoerd, die het huis komen bewonen. Samen met Tiffany bedenkt Benji een plan- netje om de kinderen te bevrijden. Zondagmiddag om twee uur brengt het kindertheater ,,Pieffie" in cafe de Quibus pedagogisch verantwoord kin- derbedrog. Voor de volwassenen treedt zondag- avond om half tien in de Quibus de overbekende Schiedamse formatie „De Brinta's" op. De groep bestaat uit: Rinie van Willigen (zang), Fred van Willigen (gitaar), Peter Vlietstra (piano), Theo Suyker (bas) en Kees van Krugten (drums). De toegang is zoals altijd gratis. Ub het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat kan men de volgende ex posities gaan bezichtigen: „Het is geen kunst om Sint te zijn" (op deze verkoop-tentoonstelling vindt men al lerhande kunstvoorwerpen van bekende en onbekende kunstenaars), .Michel Gibb: De afwezige woor den" (deze expositie duurt evenals „Het is geen kunst om Sint te zijn" tot en met 7 december) en ,,Vrou- wen te gast" (foto's van Bertien van Manen die zij maakte van vrouwen van buitenlandse werknemers in ons land. Het Stedelijk is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Zondags van 12.30 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM - Vrijdagavond haalde de Schiedamse politie twee jongens van 16 en 11 jaar oud uit de op de Brederodeweg rijdende borrelbus. Het tweetal had met stiletto's vernie- lingen aangericht in het voertuig. De steekwapens werden in beslag geno men waarna de jongelieden werden overgebracht naar het hoofdbureau in Vlaardingen. In de nacht van 29 op 30 november werd ingebroken in de kantines van H.D.V.S. en S.V.V. In beide geval len werd een deurruit vernield en al les doorzocht. S.V.V. mist voor f. 50,- snoepgoed. Bij H.D.V.S. ver- dwenen rookartikelen en wat geld. Ook Jeugdhaven Nieuwland kreeg weer eens ongewenst bezoek. Hier bedroeg de inbrekersbuit een video- recorder plus monitor, met een totaal waarde van f. 2950,— SCHIEDAM - Tussen 19 en 24 no vember werd een op de Kerklaan staande verkeersteller ter waarde van f. 710,- weggenomen. Van een sloopterrein aan de Buiten- havenweg verdwenen sloopmaterialen: ter waarde van f. 2000,—. SCHIEDAM - Zes Schiedamse jon geren tussen de achttien en eenen- twintig jaar hebben an hun aanhou- ding bekend zich schuldig te hebben gemaakt aan een serie inbraken en diefstallen. Zij braken onder andere in bij Radio Modern (waar ze voor f. 5400,— aan goederen wegnamen), bad Groendoord, een kopergieterij aan de Noordvest en een Suzuki-dea ler (hier werden motoren ter waarde van f. 19.000,- gestolen) en stalen fototoestellen, gereedschap en radio's uit geparkeerd staande wagens. Een gestolen cross-motor werd terugge- vonden terwijl tevens een heler werd gearresteerd. In de Passage werden op 20 novem ber twee Rotterdammers van zeven- tien en negentien jaar oud op heter- daad betrapt bij een inbraak in een kunstnijverheid. Bij onderzoek bleek het tweetal even daarvoor tevens een vitrine te hebben vernield van het Passage Theater waaruit zij een poster en een aantal foto's wegnamen. Terwijl zij zich te goed deden aan een die nacht ontvreemde boterletter bracht de politie een bezoek aan twee op de van Haarenlaan wonende jongens van zeventien en achttien jaar oud. Zij hadden de lekkernij, die in een doos met negen boterletters zat, en een platenspelerplus koffer- grammofoon gestolen uit het pakhuis van een winkelier op het Wibautplein. Het tweetal bekende reeds eerder te hebben ingebroken in de kantine van S.V.D.P.W. en de scholengemeen- schap Nieuweland. Bij deze laatste in braak werden zij gestoord en hadden zonder iets mee te nemen de benen genomen. SCHIEDAM - In het Dienstencen- trum „de Vier Molens" aan de Nieu-' we Damlaan 766 is dinsdag 9 decem ber een thee-dansantmiddag in de Grote Zaal gepland. Vanaf twee uur is iedereen welkom. De toegang kost f. 0,50.

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 3