Complex levert duizend arbeidsplaatsen Schiedam zingt metKerst Strooien tegen gladheid Met COOP X£()i! voordelig thuis genieten Open avond in gymzaal KOOPJES IN 25 SPECIAALZAKEN Een act/eve krant in een actieve streek BIOSCALIN NEMEN!! Minder inwoners RENAULT Wagens zijn weer aan het pekelen KIJK IIV DEZE KK1VT.7 m ll|'v *- WOENSDAG 10 DECEMBER 1980 6e JAARGANG NO. 6 HAARPROBLEMEN Inl. bu BIOSCALIN (Nederland) Werkloosheid Ronerdam^Cen,rum^Krahn^n^Ale^xand^rpolde|^mmQO^^OO^der^^wafd^^Hi^«m^trum^^ethe|; Nieuwerkerk a/d IJssel; Capelle a/d ver*M inplaats van woensdag 24 december en donderdag 25 december verschijnt onze krant ^0INSDAG230|<5£M8ER Uiterste inleveringstijdstip voor advertenties is donder- KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARD1NGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwshlad Men is er na ruim 10 jaar onderzoek in geslaagd een middel samen te stel- len dat uitstekende resultaten geeft bij sterke haaruitval en roos, dun- nend en slap haar. Het middel dat on- der de naam BIOSCALIN wordt uit- gebracht is in Nederland verkrijgbaar bij drogisten, speciaalzaken en kap- pers. Het bestaat uit een elixer, welke bjj voorkeur in combinatie met de BIOSCALIN shampoo dient te wor- den gebruikt om optimale resultaten te kunnen verwachten. Nadere inlich- tingen worden u op verzoek gaarne toegezonden. Tel. 070-89 77 52 - Postbus 16140 2500 BC Den Hug Eerste paal voor kantoren aan de Brauwweg ter dan in 1978 om kantoorwerk te scheppen: de werkloosheid in die sec tor is de iaatste maanden erg toegeno- men. Volgens wethouder Scheeres komt dat omdat steeds meer vrou- wen en jongeren naar werk zoeken. SCHIEDAM Het aantal inwo ners van Schiedam is in de maand oktober teruggelopen tot 74.476. Eind September woonden er nog 74.604 mensen in Schiedam, maar er vertrokken 370 mensen naar andere gemeentes en er overleden 62 mensen. Er werden 67 kinde- ren geboren en 237 personen ves- tigen zich. Meer dan 80 procent van de vrouwen zoekt een baantje in de dienstensec- tor, waartoe ook het kantoorwerk behoort. Omdat jongeren en vrouwen vaak minder mobiel zijn dan de man- nelijke beroepsbevolking zoeken zij werk dicht bij huis. Zie verder pagina 3 uur's avonds, terwijl de toegangsprijs twee gulden bedraagt. De volgende avond, zaterdag 30 december, zal het Kertsconcert met samenzang gehou- den worden voor volwassenen. Ook op deze avond zal Arie Metaal het or- gel bespelen. Het Rozenburgs Man- nenkoor, the Creedsingers en de Na- tionale Brassband zullen samen met sopraan Jenny Veeninga optreden. Het Kerstconcert wordt ook om acht uur in de Grote Kerk gehouden. De toegangsprijs bedraagt f 5,-. Voor beide concerten zijn 1600 kaarten beschikbaar, die verkocht worden bij diverse adressen, waaronder de V.V.V. aan de Overschiesestraai 1. Van de concerten zal een clpee ge- maakt worden die bij muziekhandel Hakkert aan de Hoogstraat te koop SCHIEDAM - Arie Metaal zal het or- gel bespelen, terwijl drie koren en het koperkwartet van Harpe Davids de Kinderkerstzang van „Schiedam Zingt" zullen verzorgen. Deze Kerst- zang is op vrijdag 19 december in de Grote Kerk opde hoek van de Nieuw- straat en de Lange Kerkstraat te be- luisteren. De koren beginnen om acht Er werd een soort prijsvraagje georga- niseerd voor bouwmaatschappijen en architecten. Degene die het beste on- derwerp zou Lnleveren zou als eerste kunnen gaan onderhandelen met de gemeente. Van Wijnen Vastgoed en bureau Wissing presenteerde daarop het „winnende" plan aan de gemeen te, zodat zij de opdracht kregen tot de bouw. Het plan, dat behalve uit vier onge- veer 30 meter hoge kantoorflats ook uit „verzamelgebouwen" voor handel en industrie bestaat, werd in harmo- nische samenwerking met alle par- Nu 6ok in Schiedam, Stationspiein 2, tel.: 010-37.70.99. overdekte parkeerplaatsen en een plein (het „Kastanjeplein") in het eerste gebied. De huren van de 93 woningen zullen van f 230,- voor een eenkamerwoning tot f 593,- voor een vijfkamerwoning oplopen. Omdat de huizen in de wo- ningwet vallen is er wel een mogelijk- heid tot huursubsidie voor de bewo- ners, afhankelijk van het inkomen. Het is de bedoeling dat de eerste paal voor de nieuwe woningen in de zo- mer van 1981 de grond in gaat. Dan zal er verder gewerkt gaan worden aan fase 2 (80 woningen achter het Stedelijk Museum aande Hoogstraat) fase 3 (47 woningen aan het Oude Kerkhof) en fase 4 (12 woningen aan de Grofbaan). SCHIEDAM - De plannen voor wo- ningbouw in de binnenstad lijken nu werkelijkheid te kunnen worden. In december wordt aan de gemeente- raad voorgesteld een krediet beschik baar te stellen van f 371.500,- om de eerste fase van de woningbouw te kunnen realiseren. Deze eerste fase omvat 93 woningen in het gebied aan de Laan, schuin achter de Lindenhof. Het architectenbureau Treffers en Polgar, dat de opdracht kreeg, maak- te een plan voor 18 woningen voor een en twee-persoonshuishoudens, 6 rolstoelwoningen, 23 bejaardenwo- ningen en 46 twee-, drie-, vier- en vijfkamerwoningen. De hoogste bouwwerken die op de kale plek zul len verrijzen zijn drie bouwlagen hoog. Behalve woningen komen er 76 Willi strooid is. Fietspaden worden niet zo intensief bereden en bovendien zijn rijwielen vee! minder zwaar dan auto's, zodat het langer duurt tot het zout goed is ingewerkt. Dit wekt vaak het idee dat de fietsers verge- ten worden door de VROM, maar dat is dus niet waar. Bij het strooien worden de weersge- steldheid, de verkeerssituatiede toe- stand van de wegen maar ook mini- maal zoutverbruik uit milieu-overwe- gingen in aanmerking genomen. Iedereen wordt verzocht mee te hel- pen bij het bestrijden van gevaarlijke en hinderlijke gladheid. Wanneer ie dereen zoveel mogelijk de stoep voor zijn huis schoon houdt worden er dit jaar misschien wat minder botten gebroken. Bij de VROM kan in be- perkte mate strooizout gekocht wor den. Een zak van 10 kilo kost f. 2,50: een zak van 25 kilo f. 6,-. Wie inlich- tingen wil kan bellen naar de VROM of de voorlichtingsafdeling van de Openbare Nutsbedrijven, telefoon 622222, van Heekstraat 1 5. SCHIEDAM- Nu het winterse weer echt zijn intrede heeft gedaan moet er ook weer gestrooid worden tegen de gladheid. Het personeel van de VROM-dienst heeft hiervoor vanaf 1 december tot en met 15 maart een ,wachtdienstrooster" samengesteld De dienstdoende personeelsleden worden na de eerste gladheidsmel- ding opgeroepen. Spoedig daarna rijden de strooiwagens uit. Het bestrijden van gladheid is eerst vooral gericht op doorgaande stra- ten en wegen die druk bereden wor den, onder andere de straten waar openbaar vervoer doorheen komt. De bij deze wegen behorende fiets paden krijgen ook meteen een beurt. Later worden de rijbanen rond zie- kenhuizen en oversteekplaatsen on der handen genomen en weer later worden de smallere wegen bestrooid, wanneer de toestand ervan gevaar op zou kunnen leveren Op rijwielpaden duurt het wat langer voordat men kan zien dat er ge- De strooiwagens zijn al weer uitgerukt tegen de gladheid. SCHIEDAM - In de nieuwe gymnas- tiekzaal aan het Faassenplein zal woensdagavond 17 december open huis gehouden worden voor bewo- ners van de wijk. Op de open avond zal het gebouw te bezichtigen zijn en worden de toestellen gedemonstreerd. illeefdam Kandelaar. Zwaar verzilverde kandelaar, klassiek model. Als U met kerst toch een fraai geschenk wilde geven..' Onze prijs Advent-Keretater voor Kerststemming in huis Kunstkerstboom, kompleet met voet. De natuurlijk uitziende boom die nooit uitvalt. Praktisch en gezellig. Maat 150 cm. Vanaf Engelmobile die met brandende kaarsjes rond draait. Uw kinderen genieten ervan. Slechts Buiten Kerst-^^^ verlichting. Breng Uw huis in kerstsfeer, leuk voor U en voor Uw medemensen.zo'n verlichte boom 24-delig glasservies model Ballet, bestaande uit: Sborrel, 6wijn, 6 grote wijn- en 6 sherry- glazen. Van 49.95 voor Doos a 25 zilverkleurige gedecoreerde kerstboomballen Nu Dekoratieve wandkandelaar met streng kaarsjes als extra voorraad Bijpassende vertichtingsset kompleet niGT/M ZATERDA' ^AN^D^WORRAADSTRg

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 1