d^i 1 1 t# 11 1 Inspraak voor nog te bouwen huizen Met COOP voordelig thuis genieten Kijkavond In scholen Gorzen en Tierelier Werkloosheid overschrijdt de vier procent grens kreisel c Dierenasiel zit overvol 25 SPECIAALZAKEN KOOPJES IN 19.95 37.50 Een actieve krant in actieve streek 12.50 1.25 mm. KI1K flV DEZE KRANT!! RENAULT Feest en vuilnis Nieuwj aarsreceptie BERICHT WOENSDAG 17 DECEMBER 1980 6e JAARGANG NO. 51 SCHIEDAM - De inspraakprocedure voor de toekomstige bewo ners van de nog te bouwen huizen in West 1A (Mariastraat en om- geving) startte afgelopen woensdagavond 10 december met een in- formatie-avond. Zaterdag 13 december konden de ruim vijftig ge- zinnen die een nieuw huis mogen gaan betrekken een excursie naar nieuwbouwprojecten in Rotterdam en Vlaardingen maken. Wel- licht was het voetballen op televlsie er de oorzaak van, dat op de informatie-avond weinig belangstellenden hun licht op kwamen steken. Tijdens de excursie op zaterdag bleek de toeloop in ieder geval veel groter te zijn, zodat een voile bus van Schiedam naar Rotterdam kon vertrekken. Stations-bloemenkiosken: de kerstdagen oude- en nieuwjaarsdag geopend! van 9 uur's ochtends Jot's avonds 8 uur! BER1CHT voor onze LEZERS EN ADVERTEERDERS royal leerdam holland M 095 kJ^ldigj^^ajer^gJ VOOR ONZE LEZERS EN ADVERTEEROERS DINSDAG 30 DECEMBER wUMM*W>IRW!!!|WW'^lMW,»w,',|u iww« Schiedams Nieuwsblad ksANTOOR HOOGSTRAAT 122 3131 BP VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Bewoners uit West op excursie iiaar nieowbouwprojecten De Schiedammers die een nieuwe woning in de Mariastraat en omgeving willen gaan betrekken konden tijdens een excursie haar Rotterdamse nieuwbouwprojecten veel verschillende huizen van binnen en van buiten beki/ken. In Schiedam West 1A is een stadsver- nieuwingsproject aan de gang. Men wil de woningen die erg slecht zijn siopen en er nieuwe voor in de plaats bouwen. Andere huizen kunnen gere- noveerd of opgeknapt worden. Half oktober kregen alle bewone In Schiedam West 1A is een stadsver- nieuwingsproject aan de gang. Men wil de woningen die erg slecht zijn siopen en er nieuwe voor in de plaats bouwen. Andere huizen kunnen gere- noveerd of opgeknapt worden. Half oktober kregen alle bewoners van de Mariastraat en omgeving de mogelijk- heid zich op te geven voor een nieuw- bouwwoning. Bij deze inschrijving waren de geihteresseerden niet ver- plicht het huis, al zou het al helemaal klaar zijn, ook echt te betrekken. De gemeente daarentegen kan de een- maal toegewezen woning niet meer weigeren aan de bewoner. Mede door deze gunstige regeling gaven ruim vijftig gezinnen zich op, waarvan er uiteindelijk 46 overbleven. De toekomstige bewoners kunnen van nu af aan samen met de architect en de gemeente gaan bepalen hoe hun huizen er van binnen en van bui ten uit gaan zien. Om de gezinnen wat meer inzicht in de mogelijkheden te geven werden zaterdag verschillen de typen woningen bezocht, waarbij dit keer vooral de ingang belangrijk was. Zie verder pagina 3 SCHIEDAM - In de Openbare Lage- re School „de Gorzen" en de Open- bare Kleuterschool ,,de Tierelier" wordt morgenavond, donderdag 18 december, een Kerstkijkavond gehou- den. De deuren van de scholen staan vanaf kwart voor zeven tot kwart over acht open voor alle leerlingen, oud-leerlingen, ouders, kennissen en buren. In alle klassen zullen stalletjes zijn waar sieraden en emailleerwerk dat door de leerlingen gemaakt is ver- kocht worden De opbrengst hiervan is bestemd voor het door de scholen geadopteerde btoemsferkurist (Oodeporsavond tot 7 u) SCHIEDAM -De werkloosheid is in de maand november toegenomen met 205 mannen en 25 vrouwen. Het to- taal werklozen ligt nu op 3403. Van de mannelijke beroepsbevolking is nu 3,6 procent zonder baan, bij de vrou wen ligt dat percentage op 2,8 De werkloosheid in de bouw is groter geworden door het slechte weer De vraag naar personeel steeg wel een klein beetje, maar er is nog altijd veel te weinig werk in de bouwsector In de metaalsector is nog steeds meer vraag naar personeel dan aanbod Men zoekt echter goed geschoold personeel, dat bijna niet te krijgen is In de handelsector is grote werkloos heid. Op een aanbod van 21 banen zijn 468 werklozen geregistreerd Bij het kantoorwerk zijn zowel de vraag naar als het aanbod van perso neel gestegen. Het bedrijfsleven heeft vooral behoefte aan boekhouders, secretarissen, kantoorbedienden en programmers. De werkloosheid onder de schoolver- laters is iets gedaald, maar onder de jongeren is het aantal gestegen. Bij buitenlandse arbeidskrachten stijgt de werkloosheid ook snel. Het arbeidsbureau verwacht dan het werkloosheidspercentage eind 1980 de 4 procent-grens zal overschrijden. Nu 66k in Schiedam. Stationsplein 2, tel.: 010-37.70.99. SCHIEDAM - In verband met de feestdagen zijn de vuilnisophaal- diensten gewjjzigd. De dienst van 25 december is ver- schoven naar 29 december, terwjjl die van 26 december verschoven is naar 30 december. Ook op donder dag 1 januari wordt er geen vuilnis opgehaald, maar de dienst ver- schuift naar 5 januari. Op 2 janu ari wordt er wel gewoon opgehaald. Het VAM-overlaadstation is op 27 december en op 3 januari geopend. De weekmarkt rond het Hema-plein zal niet op vrijdag 26 december, maar op woensdag 24 december gehouden worden. Het zal een kleine markt zijn, die van negen uur 's-ochtends tot twee uur 's-middags geopend is. Wie meer informatie wil kan bellen naar de Openbare Nutsbedrijven, af deling 622222. Voorlichting, telefoon In verband met de Kerstdagen is onze verschijningsdatum als volgt gewijzigd: inplaats van woensdag 24 december verschijnt onze krant op: DINSDAG 23 DECEMBER Uiterste inleveringstijdstip voor advertenties is donder dag 18 december 17.00 uur. SCHIEDAM- Burgemeester en Wet- houders van Schiedam houden op donderdag 1 januari een nieuwjaarS' receptie in het Stadhuis aan de Grote Markt. De bedoeling van de receptie is om iedereen in de gelegenheid te stellen de Burgemeester en Wethou- ders eens persoonlijk te ontmoeten. SCHIEDAM - De Volkstuinvereniging ,,Thurlede" organiseert op dinsdag 23 december een „Kerstbloemschik- avond". Iedereen kan voor f. 1,50 toegang zoveel stukjes maken als maar lukt. De avond begint om half acht in zaal Beatrix aan de Lange Kerkstraat. Men moet het benodigde materiaal wel zelf meebrengen. kind uit lndonesie (van het exland Bali). Tevens zullen er series oude leesboekjes verkocht worden voor de verzamelaars. Van het geld dat daar- voor binnenkomt kunnen nieuwe dia- series gekocht worden. Wie nog geen kerstkaarten heeft aan- geschaft kan dat ook op de Kerst kijkavond doen. Voor de kinderen zijn er op de avond diverse activitei- ten. Zo kunnen ze een greep in de grabbelton doen (voor een kwartje altijd prijs), er worden films gedraaid en er ligt voor iedere leerling een ca- deautje onder de kerstboom. Dan is er ook nog een grote tombola. Er worden 1000 loten verkocht en er zullen 400 prijzen zijn. Vorig jaar is de opbrengst van de tombola be stemd voor de aankleding van de speelplaats. Deze is nu dan ook goed voorzien van speeltoestellen, banken en bloembakken De leerlingen van beide scholen heb- ben allemaal een lantaren gemaakt en ze kunnen ook veel teken- en schil- derwerk laten zien aan alle belang stellenden. Iedereen die langs komt op de Kerstkijkavond wordt tot slot rijkeljjk voorzien van koffie en limonade. De scholen bevinden zich aan de Dwarsstraat 2 en 4. $3' i King en Oscar de twee vcnvaarloosde Duitse Doggen SCHIEDAM - TerwijI de kerstda gen naderen zitten in het dierente- huis ,,De Hargahoeve" minstens vijftien honden en ongeveer vijf katten te hunkeren naar een nieu we baas. Het grootste aantal van de dieren werd tijdens de afgelopen veertien dagen gebracht. Asielbeheerder Wim Haslinghuis zegt hierover: „We snappen niet hoe zoiets mo- gelijk is. Dit is een piek die niet onderdoet voor die in de zomer wanneer de vakanties naderen. Onze hokken zitten inmiddels al lemaal vol. Als dit zo doorgaat zullen we straks gedwongen zijn om wegens ruimtegebrek, volsla- gen gezonde honden te laten insla- pen, wat mijn medewerkers en ik een afgrijselijk idee vinden". Lopende langs de hokken vertelt Wim verder: „Zoals je ziet zitten er werkelijk prachtige exemplaren tussen. Neem bijvoorbeeld deze Bobtail, dat is een hond met stam- boom die toch gauw een f 2.000,- waard is. Het beest is ontzettend lief maar moest de deur uit omdat het door gewijzigde huiselijke om- standigheden twaalf tot veertien uur per dag alleen kwam te zit ten". Even verderop wijst hij naar twee Duitse Doggen waarvan er e'en wel bijzonder slecht uit „Die twee zijn afkomstig uit ee" gezin", zegt hij, „ze moesten dw deur uit omdat de vrouw weer ging werken. Het zijn ontzettend aanhankelijke dieren die een slech te verzorging en veel te weinig voeding hebben gehad. Ze begin- nen nu gelukkig weer een beetje bij te komen". In het kantoor toont Wim later een advertcntie waarin een hond wordt aangebo- den „Die gaan wij zo halen", legt hij uit, „want dat is een hond die bij ons vandaan is gekomen en die mag je, wanneer je hem niet meer wilt hebben, niet zomaar in de krant zetten. Dan ben je namelijk verplicht hem weer hier terug te brengen". Nog een gast erbij dus in het al bijna uit zijn voegen pui- lende dierenasiel. Wie met plannen rondloopt om een viervoetig huisdier aan te schaffen moet er beslist eens gaan kijken. Het dierentehuis „De Har gahoeve" aan de Sportlaan 2 (te- genover Novotel) is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Zaterdags van 9.00 tot 12.00 uur. Het telefoonnummer van het asiel is 714151. Verderop in dit blad vindt u een inventariaatie van de op dit mo ment aanwezige honden onder de aanhef „Asiel honden" Rotterdam Centrum - Kralingen Alexanderpolder Ommoord Noorderboulevard; Schiedam Centrum - Kethel; Nieuwerkerk a/d IJssel; Capelle a/d IJssel De Terp;- Vlaardingen Centrum; Krimpen a/d IJssel Crimpenhof. Doosje met lOpatronen KERSTYcP JCHTWC fownrr mwoe-wi out Sparklet slagroom ■pparut, slagroom in een paarsekonden voor lange tijd hou'dbaar inde ijskast Braadslee. Aluminium braadslee. bijna onmisbaarinUw keuken, deze bruine braadslee. 30 cm lang Binnenzijde met teflonlaaq Nu Uw glazen voorraad aanvullen voor een unieke prijs, keuze uil grand cru, cognac- wijn- of port/sherryglas per stuk Wildbraadpan. Zwart geemailleerdewild br-aadpan,38 cm De juiste temperatuur in Uw oven, voor de beste resultaten leest U af op deze oventhermometer. 25 cm lang zijn deze Gothische kaarsen. Doos met 20 stuks in rood of wit kost slechts Een feestehjke kerstboom door dit verlichtingssnoer met 20 gekleurde lampjes Een meter lang is deze kaars, kompleet met stabiele kandelaar Duke Mebee, een schitterende Bobtail of Old English Sheepdog. .v.v.v.vuv, In verband met de jaarwisseliog is onze verschijningsdatum als volgt gewijzigd In plaats van woensdag 31 de cember verschijnt onze kiant op; Uiterste inleveringstijdstip voor advertenties is dirtsdag 23 de cember 17.00 uur

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 1