Dubbel werk voor P.T.T. bestellers Gehouden enquete Trechter wees uit: Wees voorzichtig met afsteken van vuurwerk SLAAPBANKEN (Witte Bouwmarkt Nieuws Kookcursus weer van start Sandvik gaat uitbreiden 135; t##- Een act/eve krant in een act/eve Opheffing Levenskracht Herwonnen Recreatie In Oost voor bejaarden Meeneemfauteuil 47.50 Vendomatic centrifuge 7991 Herenpantalon o o vest DINSDAG 30 DECEMBER 1980 6e JAARGANG NO. 9 SCHIEDAM - In Iange rijen hangen ?.e op de schoorsteen of wor- den in speciaal daarvoor bestemde houders gczet; de vele Kerst- en Nieuwjaarskaarten die we de afgelopen dagqn in de bus kregen. le- der jaar lijken het er meer te worden, denken we dan, en slaan da'armee precies de spijker op hun kop, want er worden inderdaad in steeds toenemende mate wenskaarten verstuurd. Besprekingen Problemen wmm Solide witte buis met komfor- tabele zwarte kan- vas kussens. Geheel demontabel, dus makkelijk mee te nemen. In meeneemver- pakking 2800 toeren kapaciteit 1,9 kg. droog wasgoed aansluitwaarde 250 Watt Kema Keur _l J Het klassieke model van echt Schuttersveld corduroy. Kies uit de kleuren beige, bruin en grijs VROOM DREESM ANN s«jxe>* Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3J 31 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Steeds meer 'Beste W ensen' Op de postkantoren is bet dan ook een drukte van belang. Zowel aan de loketten waar de zegelverkoop plaats- vindt als in de sorteerkamers waar sorteerders en bestellers ongekende hoeveelheden poststukken te verwer- ken krijgen. „Normaal worden er in Schiedam ge- middeld zo'n zeventigduizend stuk- ken per dag bezorgd", vertelt chef- bestelling de heer Visser, „maar in deze tijd, en dat begint dan vanaf on- geveer vijftien december, loopt dat op tot ruim honderdvijftig duizend stuks. Voor de bezorgers betekent dat per man zo'n tweeduizend post stukken per dag". Om dat toegespitste aanbod te kun- nen verwerken maakt men in het hoofdlkantoor aan de Lange Nieuw- straat, net als elders in Nederland, ge- bruik van extra werkkrachten. „Wij beschikken daarvoor over onge- veer vijfentwintig mensen", legt de chef-bestellingen uit, ,,die dit werk ook in de vakantie-periode doen. Het voordeel daarvan is dat ze er niet he- lemaal vreemd tegenover staan. Daar- om krijgt een vakantiebezorger ook steeds' dezelfde wijk toebedeeld, want op die manier wordt nodeloos gezoek voorkomen. De vaste bezor- ger van zo'n wijk staat zijn plaats dan zonder problemen af en kan ergens anders worden ingezet, want een ding moet men niet vergeten, ondanks die extra hulp, komt het leeuwendeel toch neer op de vaste krachten. Die SCHIEDAM - Het plaatselijk comite Herwonnen Levenskracht wordt met ingang van 1 januari 1981 opgeheven. De activiteiten zullen in bet vervolg worden voortgezet binnen de welzijnsactiviteiten van de FNV af- deling Schiedam. De Federatie Nederland$e Vakbewe- ging nam reeds op 16 juni dit jaar het besluit eigen welzijnsactiviteiten te gaan organiseren, waardoor het plaat selijk parochiaal comite als uitvoe- ringsinstrument van Herwonnen Le venskracht kwam te vervallen. werken in deze tijd toch gauw zo'n elf uur per dag". Over die werktijden en de dagen waarop wel en niet gewerkt gaat worden beginnen al maanden van te voren besprekingen met de vakbond. „Meestal vindt het eerste overleg rond September plaats", zegt de heer Visser, ,,daarbij wordt dan bepaald hoe de feestdagen ten overstaan van de gewone werkweek vallen en aan de hand van die gegevens wordt er een aangepast werkschema opgesteld. Voor dit jaar is bijvoorbeeld besloten dat er op zaterdag 27 december niet besteld zal worden. Althans geen ge wone stukken. Uitzondering hierop vormen onder andere medische-op- roepen, rouwcirculaires, express-stuk- ken en telegrammen. Je moet name- lijk niet uit het oog verliezen dat er voor de bezorger de deur uit gaat heel wat gebeuren moet. Ken bestel- dienst op die zaterdag zou bijvoor beeld betekenen dat de nachtploeg alweer moest aantreden om tien uur 's avonds op de tweede Kerstdag". Hoeveel werk die sortering inhoudt ontdek je eigenlijk pas wanneer je de sorteerkamer binnenkomt. Bakken vol brieven en kaarten staan klaar om in de vakken, die per straat zijn inge- deeld, te worden uitgesorteerd. „In deze maand", vertelt directeur van Broekhoven. ..beginnen we de bin- maand actueel probleein, het werpen van vuurwerk in de brievenbussen. Ook in Schiedam worden op die ma nier ieder jaar zeker weer zo'n zes bussen vernield. Om de schade aan poststukken daarbij zoveel mogelijk te beperken worden alle brievenbus sen nog in de ochten van oudejaars- dag geleegd. Vanaf dat moment zou men dus beter geen belangrijke stuk ken meer kunnen posten voor twee januari want ook al zou men alle bus- sen afsluiten dan kan moedwillige vernieling nog niet voorkomen wor den. ,,We raden zelfs de mensen die een buitenbus hebben aan hem. wan- nenkomende post te scheiden in de gewone poststukken en de Kerst- en Nieuwjaarwensen, want als er iets zou moeten blijven liggen kan dat na- tuurlijk beter een wenskaartje zijn dan een belangrijke brief. De stukken voor de zogenaamde ove- rige bestemmingen gaan daarop naar Rotterdam waar een expeditie- knoop-punt voor verdere sortering en vervoer is gevestigd. De stukken voor Schiedam gaan naar de sorteerkamer hier waar het meeste wordt uitge- zocht tussen tien uur's avonds en zes uur's inorgens door de nachtploeg. Maar dat betekent niet dat de bestel- ler dus zo kan vertrekken want die moet zelf zijn stukken uit de vakken halen, zijn loop indelen en de zakken voOr de bezorging op de nabreng- adressen in orde maken. Op zo'n na- breng-adres levert de auto dan een of meerdere zakken post af die de be zorger van die wijk daar in de loop van de dag op haalt en bestelt. Op die manier hoeft dus niet steeds te wor den teruggereden naar het hoofdpost- kantoor". Naast de vele kaarten die rond de feestdagen worden verstuurd heeft men bij de P.T.T. ook te maken met een vergroot aanbod van pakketpost in deze periode. ,,Je staat daarbij dik- wijls versteld over de nonchalante manier waarop men bijvoorbeeld fles- sen drank verstuurt", zegt de heer van Dongen, ,,die worden dan ge- woon in een krant gewikkeld waar een papiertje omheen gaat. Dan vraag je je toch wel eens af of men niet begrijpt dat het risico van breuk bij zo'n verzending erg groot is". Ken ander probleem vormen weer de vele brieven en kaarten met onjuiste of beperkte adresseringen. ,,Alleen a! om dat uit te zoeken hebben we twee man in dienst die niets anders doen. 'let zijn inftii.ddels echte spe cialists op het gebied van haast on- leesbare handschriften en het achter- halen van onvolledige adressen. Maar vooral in deze periode komen z.e toch ook veel dingen tegen waar niets mee te beginnen is en dat komt dan weer doordat er op wenskaarten bijna nooit een volledige afzender staat zo- dat ook terug sturen niet mogelijk is", vertelt de chef bestellingen en hij toont een paar voorbeelden bestaan- de uit kaarties waarop alleen een straatnaam (en geen naam of num- mer) of de familienaam voorkomt. Aan het slot van het gesprek belan den we bij een al eveneens in deze neer dat mogelijk is, tijdens de jaar- wisseling naar binnen te halen want zelfs die bussen worden ontzettend veel vernield door vuurwerk dat er in wordt gegooid", eindigt de heer van Broekhoven. Het oplopen van oogletsel en andere lichamelijke kwetsuren vormen de inhoud van menig krantenbericht in de maand december. De oorzaak hiervan ligt ofwel bij het niet kundig gebrui- ken van vuurwerk of bij het zelf vervaardigen van vuurwerk, zowel bij jongeren als bij volwassenen. Het is dan ook geen overbodige luxe om ook dit jaar weer enige tips te geven ter bevordering van het veilig afsteken van vuurwerk: let's cerst goed de gebruiksaanwij- zing en liandel daarna. Stcek nooit gcbundeld vuurwerk af. het is Icvensgevaarlijk en het aantal decibels kan besehadiging vqn het gehoor. ten gevolge heb ben. Bewaar afstand bij exploderend vuurwerk rnjni/naal zes meter) Steck het vuurwerk af met een gloeiend voorwerp zoals een siga- ret, een sigaar of een veter. Het ge- bruik van een aansteker is uit den boze. Plaats vuurpijlen in een ingegraven of verzwaarde jles, en kies liier- voor zorgvuldig een pick uit. zo- dat u de 'overlast voor mens en dier tot een minimum beperkt. Koop vuurwerk alleen bij die win- kels die een vergunning bczittcn, en steek het vuurwerk alleen tij dens de itren op Oudejaarsdag af Hclemaal fout wat die jongens doen Voor meer informatie omtrent het veilig afsteken van vuurwerk kan men zich wenden tot: Het Veilig- heidsinstituut, postbus 5665, 1007 AR Amsterdam telefoon 020-736414. SCHIEDAM - Het bestuur van de Bewoners Vereniging Schiedam-Oost heeft het plan opgevat om apart van het reeds aan de gang zijnde spreek- uur voor bejaarden, ook iets te gaan doen op het gebied van de recreatie voor de bejaarden in de wijk. De verwezenlijking hiervan komt in handen te liggen van bestuurslid Jaap Steijger. Hij is zelf ook bejaarde en wil trachten een kerngroep samen te stellen om daarmee de beoogde doelstellingen te bereiken. Voor informatie en suggesties kan een ieder bij Jaap Steijger terecht. Hogebanweg 71, telefoon 376428. slaapbankstellen, enorme sortering. Ook alle BEKA banken uit voorraad te ieveren. Vr. folder. Kabriekstoonzaien Industriegebouw, Goudsesingel 66, R'dam.tel.010-13.80.18 SCHIEDAM - Arie Zwamborn neemt lie opcngcvallen plaats in de Schiedamse gc- mecntcraad in. Hij volgt Jo Ouwens op, die onlangs haar vertrek uit de 1'vdA-tractie bekend niaaktc. 'Doelgroep' bezocht open jongeren SCHIEDAM - Zo'n 250 jongeren bezochten zaterdag 20 december de open jongeren dag in het Passage Theater. Organisatoren, OJC-Noord en werklozenproject De Trechter draaiden derhalve exact uit de kos- ten. The Mo was zaterdag 20 december in het Passage Theater. Organisa toren De Trechter en OJC-Noord draaiden financieel uit de kosten. Op het eerste gezicht leek het nog- al opvallend dat een werklozen project zich bezig hield met een feest waarop een aantal groepen optrad en popfilms te zien waren. Vreemd met name omdat De Trechter er een „aanzienlijk", doch „niet ter zake doend" be- drag instopte. Ken woordvoerder van De Trech ter is van mening dat de link tus sen werklo/.enopvang en een open jongeren dag wel degelijk te leggen is. In het theater was een stand aanwezig waarin werd opgeroepen te protesteren tegen verlaging van de minimum jeugdlonen. En die dag gehouden enquete wees uit dat zo'n twintig a dertig procent van de aanwezigen werkloos was was. Daarnaast was eveneens een potentieel aantal werklozen in de vorm van schoolverlaters aanwe zig. „Onze doelgroep", meent De Trechter. Subsidie-technische problemen bestaan er volgens de Trechter niet. De gemeente zou er geen be- zwaar tegen hebben dat een deel van de versterkte subsidie voor dergelijke activiteiten wordt aan- gewend. De open jongeren dag werd overi- gens een succes. 's Middags bij het optreden van The Mo bleef het al- lemaal nog wat tain. Maar tijdens het tweede gedeelte van het optre den van The House Band (toen de zangeres door ziekte geveld ver- dwenen was) werd het pas echt ge- zellig. Het podium werd door een enthousiast publiek tot openbaar terrein verklaard. Een waardige af- sluiting van een festijn dat wel- licht volgend jaar in een eigen ge- bouw van Open Jongeren Cen trum Schiedam-Noord georgani- seerd kan worden. SCHIEDAM Destichting raad voor het bejaardenwerk start half januari met een nieuwe kookcursus voor oudere heren. De kosten bedragen f.45.-voortwaalf lessen (plusingredientengeld). De cur- sussen worden gehouden in de huis- houdscholen "De Hoeksteen" en "Hargahof". Opgave mogelijk bij de dienstencentra "De Woudhoek" (759555) en "De Vier Molens" (705500). SCHIEDAM - Op korte termijn zal Sandvik Nederland B.V. in Schiedam voor de derde maal binnen zes jaar gaan uitbreiden. Het plan omvat uitbreiding van de magazijnen en kantoren en de bouw van een trainingscentrum waar cur- sussen worden georganiseerdten behoeve van Sandvik afnemers in de metaalbranche, over draaien, frezen, boren en zagen. In december 1981 dient de uitbreiding, waarin ongeveer vijf miljoen gulden wordt geinves- teerd, voltooid te zijn. Het aantal werknemers zal hierdoor vermoedelijk met vijftien personen toenemen. Vendex acculader Omschakelbaar 6/12 Volt. 3 Ampere. Automatische zeke- ring en ampereme ter. Kema Keur. Grieks herderstapijt 100% scheerwol. Wasbaar. Pool ca. 8 cm. 240x170 cm 185.- 200x140 cm 123.- 200 cm p/m 95.- 140x70 cm 43.- MDOmat: Vendomatic casset- terecorder CR 801 Met ingebouwde kondensator-micro- foon en automati sche opnamesterk- teregeling. Speelt op lichtnet en bat- terijengp. Wit lakenflanel Heerlijk warme 100% katoenen kwaliteit. Zelf voordelig la- kens en slopen ma ken. 240 cm 11.- 180 cm 9. 150 cm y. ook geldig op de plaatselijke koopavond 80 A 4259

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 1