Nieuwbouw G.T.B.-terrein V oorlichtingsavonden Sri-Lanka reis Schiedam op televisie Bel: 010-766644 'Gewichtig' blijspel KOOPJES IN 25 SPECIAALZAKEN Een actieve krant in een actieve streek iter ZEER SPECIALS AANBIEDINGEN KORTINGEN VAN 20%TOT EN MET en 22.50 22.50 89.- 19.95 ^Van 109,- voor 79.- ■7V Simons lid gemeenteraad Liedjes van vroeger en nu op gouden en zilveren sieraden en horloges Intentieverklaring Verbreden jr, wm*f w ZWEMSCH00L G0EDER0ND 17*95/ \i9s 9.9^/\si3 WOENSDAG 14 JANUARI 1981 6e JAARGANG NO. 11 SCHIEDAM- Sinds het „G.T.B.-terrein", het gebied in Zuid dat tussen de Dwarsstraat, de Hagastraat en de Hoofdstraat ligt, begin 1980 als Interim Saldo-gebied werd aangewezen, is er druk overleg tussen de gemeente, de bewonersvereniging Schiedam-Zuid en de middenstandsvereniging over de bestemming ervan. De financiele Interim Saldo-regeling stelt een gemeente in staat extra kosten die bij stadsvernieuwing gemaakt worden bij het rijk te declareren. Hierdoor gesteund kon de gemeente plannen voor bebouwing gaan maken. Die plannen kunnen echter niet zomaar gemaakt worden: de biewoners van een wijk hebben inspraak en kunnen zodoende hun mening geven over alles wat de gemeente bedenkt. Rotterdam, Korte Lijnbaan 16,telefoon 010 -139320. Voor uw tijdelijke auto. inter Rent makkeli]k geregeld fobrabantia Rotterdam Centrum - Kralingen - Alexanderpolder - Ommoord - Noorderboulevard; Schiedam Centrum Kethel; Nieuwerkerk a/d IJssel; Capelle a/d IJssel De Terp; Vlaardingen Centrum; Krimpen a/d IJssel Crimpenhof. Rowenta Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOCSTRAA1 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Gemeente ho opt in zomer eerste schetsen te hebben Voordat er dus ook maar een streep op papier werd gezet is er een ,,pro- jektteam" ingesteld, waarin gemeen- te-ambtenaren samen met de bewo nersvereniging en de middenstan- dersvereniging alle plannen voorbe- reiden. De gemeente-ambtenaren kregen van het college van Burge- meester en Wethouders de opdracht een lijst met wensen en eisen voor de te bouwen woningen op het G.T.B.- terrein samen te stellen, en boven- dien de bewoners van Zuid te infor- meren over alles wat er ging gebeu- ren. De taken zijn in de loop der tijd wat uitgebreid en men is ook al bezig in het gebied tussen de Dwars straat en de Groenelaan. Jan Goed, ambtenaar bij de afdeling Stadsontwikkeling en voorzitter van het projektteam, vertelt: „In het be gin van de besprekingen maakte de bewonersvereniging ons erop attent dat de bewoners van de huisjes aan de talloze zijstraten van de Dwars straat bang waren dat de gemeente snode plannen had met hun wo- ninkjes. De huizen worden voorna- melijk bewoond door eigenaar-be- woners, die vaak heel wat hebben verbouwd en opgeknapt. De bewo nersvereniging constateerde dat er meer huizen verkocht werden dan gewoonlijk. We konden die mensen natuurlijk moeilijk in het ongewisse laten, alleen omdat we geen opdracht voor dat gebied hadden. Nu lag er een oude kwaliteitskaart, die al aangaf dat de toestand van de huizen rede- lijk was. Toen we dus wethouder Zijdeveld van Ruimtelijke Ordening vroegen of de bebouwing in principe te handhaven was, stond hij daar vierkant achter. We willen proberen een verkla- ring op te stellen, waarin de ge meente zowel als de bewoners hun intentie uitspreken zich in te zetten voor het behoud van de panden. Voorlopig is het nog een idee, wat er letterlijk in de verklaring komt te staan moet nog besproken worden. Dan ligt er ook nog een plan om een soort „projekt-bureautje" op te richten, waarin een bouwkun- dige plaats neemt die adviezen kan geven over de manier waarop mensen hun huis kunnen verbouwen en wat de subsidie-mogelijkheden zijn. We moeten wel op korte termijn een uitspraak doen over deze maatrege- len, zodat de onduidelijkheid bij de bewoners wordt wegggenomen". Dan is er de vraag voor wie de te bouwen woningen bestemd zijn. De bewonersvereniging wil uitsluitend 4- en 5- kamerwoningen laten bouwen. Ze hebben daar best aanvaardbare argumenten voor: zij vinden dat er al genoeg kleine woningen in de wijk staan. Wanneer er grote nieuwbouw ■woningen gebouwd worden, zouden veel gezinnen, die nu eigenlijk te klein behuisd zijn, door kunnen stro- men. Er schijnen nu namelijk gezin nen uit de wijk weg te moeten gaan om een ruimer huis elders te betrek- ken. De gemeente denkt echter dat er in de hele stad grote behoefte is aan kleine woningen. Ook de woning- zoekenden uit Schiedam-Zuid staan veelal geregistreerd bij bureau huis- vesting voor kleine huizen. Ik denk dat we dat meningsverschil tegen de tijd dat de toekomstige bewo ners zich kunnen inschrijven voor de nieuwbouw uit de weg kunnen ruimen. Dan zien we immers precies hoe groot de gezinssamenstelling over het algemeen is," besluit Jan Goed. Bij de plannen voor de nieuwbouw op het G.T.B.-terrein liggen de pro- blemen heel anders. Het gebied is nauwelijks bebouwd, terwijl de hui zen die er staan voor een groot deel dichtgemetseld zijn. Er hoeven dus met hele volksstammen geherhuis- vest te worden voordat er overge- gaan kan worden tot sloop. Het projektteam heeft zich dan ook eerst gebogen over de vragen of er wo ningen moesten komen („Je kan ten- slotte ook denken aan groen", legt Jan Goed uit), en toen iedereen het daarover eens bleek te zijn kwamen de vragen voor wie die huizen ge bouwd moeten worden, of het huur- of koopwoningen worden, of de be- drijven aan de Hoofdstraat verplaatst dienen te worden of niet, wat er ge- sloopt kan worden en wat niet en noem maar op. Op diverse punten uit dit rijtje bleken meningsverschillen te bestaan tussen de gemeente en de bewonersvereniging. „Bijvoorbeeld over de bedrijven aan de Hoofdstraat. De bewonersvereni ging vindt dat de straat een belangrij- ke verkeersader voor de wijk is. en omdat er vaak files schijnen te staan en de bus er bovendien door komt rijden, wil men de weg laten verbre den. Dat zou betekenen dat de be drijven aan de kant van de Buitenha- ven moeten verdwijnen. Ik vind het persoonlijk een beetje te gek om een hele rits bedrijven te slopen om een weg een paar meter te verbreden. Voor het zover is moet er nog heel wat bepraat worden, zeker omdat de bewonersvereniging nu eerst de ge- maakte procedurefouten aan de kaak wil stellen. De gemeente hoopt in ie- der gevai in juni 1981 precies te we- ten wat de wensen zijn voor de be bouwing, waar niet alleen woningen maar ook weizijnsvoorzieningen, een gymnastieklokaal en dergelijke in voorkomen. De architect moet dan gekozen zijn en er moet een „ver- kaveling" liggen: een schets waarop staat waar huizen, groen, parkeer- plaatsen en andere gebouwen komen. Dan kunnen de toekomstige bewo ners van het uit de grond te stampen nieuwbouwwijkje ook mee komen praten over bijvoorbeeld het uiterlijk en de indeling van de huizen. Op 21 januari en 22 januari a.s. worden er een tweetal voorlich- tingsavonden georganiseerd over de 20-daagse reis die onze krant orga- niseert naar het wonderschone eiland Sri-Lanka. Deze avonden vinden achtereenvolgens plaats in Arnhem en Utrecht en wel op 21 ja nuari in het Haarhuis in Arnhem en op 22 januari in het Beatrixgebouw van de Jaarbeurs in Utrecht. Beide avonden beginnen om 20.00 uur. De toegang voor deze voorlich- tingsavonden, waarop een uitge- breide dia-show, alsmede alle in- formatie over de reis zal worden gegeven, is gratis toegankelijk voor de lezers van onze krant. Tijdens deze voorlichtingsavonden kan men ook boeken voor deze unieke reis. Alle bijzonderheden over de Sri- Lanka reis vindt men vandaag el ders in dit nummer. SCHIEDAM- De schiedamse beeldhou- wer Piet Stuivenberg is op 10 januari tachtig jaar oud geworden. Ter gele- genheid hiervan toont het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat 112 alle beeldhouwwerken die het in bezit heeft. De als hommage bedoelde tentoon- stelling is te bezichtigen in de hal van het museum. SCHIEDAM Een camera-team van de NOS heeft voor het programma „Van gewest tot gewest" opnamen gemaakt in Schiedam, terwjjl er in terviews werden gehouden met wet houder Zijdeveld van Ruimtelijke Ordening en Ruud Poels, auteur van het boek „Bouwkundig bezit van Schiedam". Het boek, dat 19 december ten doop werd gehouden, is door de Histo- rische Vereniging samengesteld. Het vormde de aanleiding voor het te- levisieprogramma, dat op woensdag 14 januari op Nederland 1 om zeven uur 's avonds wordt uitgezonden. SCHIEDAM - Vrijdagavond rond twaalf uur kreeg de politie een melding betreffen- de geluidsoverlast in de Prof. Kamerling Onneslaan. Nadat de agenten bij de betref- fende woning waren langs geweest en de eigenaar verzocht hadden wat rustiger te zijn ging deze naar zijn buren en sloeg er een ruit in. OPRUIMING Bedrijven en woningen aan de rand van het GT.B.- terrein (Hoofdstraat) die waarschijnlijk blijven staan. AANMELDEN NIEUWE LEERLINGEN OOK TIJDENS ONZE LESUREN Voor onze club en privelesen vanaf 3 jaar, tel. 349861 714707 bgg. 01885- 2234. Onze lessen in bad Holy maandag 16.00,16.30,17.00 uur. Woensdag 12.00,12.30.13.00,13.30 uur en 14.00 uur. Karrtoor Abel Tasmanlaan 392, Vlaardingen. Wij verhuren personen- en bestelauto's Rotterdam (west) Van Deventerstraat 15 SCHIEDAM - Op de hoek Nw. Damlaan Nolenslaan werd afgelopen zaterdag een elfjarig voctgangertjc aangereden door een pcrsonenauto. Het kind, dat plots de rij- baan overstak, liep een gebroken sleutel- bccn op. SCHIEDAM - Op de Churchillweg wer den bij een ongeveer een uur durendc sncl- licidscontroic zcscntwintig automobilisten bckeurd. De hoogst gcmetcn snclhcid be- drocg 80 km. per uur. De toegcstande be- draagt er SO. SCHIEDAM In het Passage Theater kunnen toneelliefhebbers op woensdag 21 januari gaan kij- ken naar het „gewichte" stuk „Dikke Vrienden". „Dikke Vrienden" is een klucht die zich afspeelt in een luxueus vermageringsinstituut dat wordt geleid door een uitsluitend op gel- delijk gewin uitzijnde dokter Goudsmit (Paul van Gorcum). Patienten van deze specialist van de slanke lijn zijn de gezette Pie- ter Visser (die een oogje heeft op verpleegster Kitty), zijn vrouw en de heer Wijdeveld. Wanneer een ontsnapte gevangenisboef op ze- kere dag de kamer van het echt- paar Visser binnendringt beginnen de verwikkelingen in het instituut pas goed. Politie-inspecteur Brandsma (een dubbelrol van Joop Doderer) heeft het dan ook niet gemakkelijk op zijn speur- tocht, waarbij hij in de vermage- ringskliniek belandt, naar de ont snapte misdadiger. De komedie wordt op de planken gezet door zes ras-artiesten op dit gebied n.l.: Piet Bambergen, Rene van Vooren, Joop Doderer, Elsa Leoni, Paul van Gorcum en Bruni Heinke. De voorstelling begint om 20.15 uur. Kaarten zijn vanaf he- den verkrijgbaar aan de kassa van het theater a f 23,50 (met Story reductiebon f 18,50). De acteurs van „Dikke Vrienden": Joop Doderer, Piet Bambergen, Paul van Gorcum, Rene van Vooren, Elsa Leoni en Bruni Heinke. Ovale boodschappen- mand van blank riet Tafelservies, 19 delig bestaande uit: 18 borden en 1 groente- schaal Passpiegel, maat 90 x 30 cm. Met zelfklevende achterkant voor de bevestiging. Van 14.95 voor Brabantia raamwasser met borstel, trekker en uitschuifbare steel. Van 29.50 Onze prijs Black Decker kruimeldief, zuigt zonder moeite, zonder snoer alle rommel op. Inklusief wandhouder en oplader. Bekend van TV Van 109.- voor Keramiek plantenbak op zuil Stoomsproeistrijkijzer ook geschikt voor leidingwater. Van het bekende merk ROWENTA Fotocollage-kubus, al Uw favoriete foto's in een kubus bijeen. Met verschillende collages, NU voor de spotprijs van ^^N^D^VOORRAADS^ SCHIEDAM - De heer J.H. Si mons is benoemd tot lid van de gemeenteraad. Hij zal in plaats van mevrouw J.B. Ouwens-Muller, die onlangs haar werk bij de ge meente opzegde, benoemd wor den. Eerder werden de heren A. Zwamborn en N. Booij be noemd, maar deze namen de taak niet aan. SCHIEDAM In de grote zaal van het dienstencentrum de Vier Molens treedt volgende week woensdagavond 21 januari de Valentina-groep op. Er worden liedjes van vroegpr en nu ge- bracht. Vanaf acht uur kin iedereen komen genieten. V

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1