'Niet inslapen door mooipraterij ambtenaren' Blues in De Goudsbloem Schiedam hoofdstad? Gewijzigde busroutes Goedkeuring KOOPJES IN 25 SPECIAALZAKEN 39.-, 2.95 4.95 8,95 99.- Ongevallen cijfers Berovingen Vechtpartijen 5.- 22.50 Een actieve krant in actieve streek Expositie met „wandmappen" Groeton heet voortaan Apollo 4 WOENSDAG 21 JANUARI1981 6e JAARGANG NO. 12 SCHIEDAM De gemeente houdt er ernstig rekening mee dat er gif aanwezig is in de grand van het voormalige VEVEO-terrein aan de Willemskade. Wethouder Zijdeveld van Stadsontwikkeling heeft aangekondigd dat er zeer binnenkort metingen op het terrain zul- len worden verricht Een diepgaand onderzoek heeft nog niet plaatsgevonden. De grand is eigendom van MUWI. Hierdoor heeft de gemeente nog niet tot actie over kunnen gaan. Dit tot grote on- tevredenheid van de Bewonersvereniging Schiedam-Zuid (BVSZ) Werkgroepen V erantwoordelijkheid door JACK KERKLAAN 99 99 HAARPROBLEMEN BIOSCALIN NEMEN!! Inl. by BIOSCALIN (Nederland) m mmm KANTOOR: HOOCSTRAAT 122 3131 BP. VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Bewonersvereffiiging wil vfnger in de gifpap we ons nog in een beginstadium be- vinden met de onderhandelingen. Ik wil gewoon niet mijn eigen glazen in- gooien door nu uitspraken te doen die later eventuele besprekingen na- delig kunnen beihvloeden" Heleen Povel van de milieu-afdeling van de BVSZ zit erg in haar maag met het hele gifgebeuren. In het laat- ste Verenigings- en Informatieblad van de bewonersvereniging staat een artikel over de recentelijke ontwikke- lingen op het GTB-terrein. De ge meente verklaarde in dit stuk bereid te zijn onderzoek te verrichten op mogelijk vervuilde terreinen alvorens er met nieuwbouw begonnen wordt. Over het algemeen bleef de gemeen te erg vaag over belangrijke punten in zake met GTB-terrein. „In Zuid zitten we geweldig met alle schandaaltjes zoais die zich van de laatste tijd voordoen. Het ergst trek- ken we ons het ondeizoek op het voormalige GTB-terrein aan. Maar er is natuurlijk veel meer, ik noem al- leen de Tankercleaning en het VE VEO-terrein maar. We bevinden ons met recht in de hoek van de slagen. Er is bij de laatste twee geen doorko- men aan omdat die Tankercleaning nog steeds een hinderwetvergunning heeft en de grond van de VEVEO in handen van de MUWI is. Kaarten we de ontwikkeling over Tankercleaning bij de gemeente aan dan wordt ge- zegd dat de handen gebonden zijn door de wet, en hebben we het over de VEVEO dan kunnen ze niets doen omdat ze niet in het bezit zijn van de grond. Met het laatste zijn we erg voorzichtig vanwege het feit dat De Bewonersvereniging Schiedam Zuid is onderverdeeld in verschillen- de werkgroepen. EIke werkgroep heeft een bepaald onderwerp dat van belang en van toepassing is op het rei- len en zeilen van Schiedam Zuid. Zo wordt het gifgebeuren in de gaten ge- houden door de werkgroep „Schie- dam Zuid in de Steigers" en door de werkgroep Milieu". Het VEVEO-ge- beuren is eerst ter sprake gekomen in de werkgroep „Schiedam Zuid in de Steigers" waarna zij het doorgegeven hebben naar de werkgroep Milieu". Werken de groepen op zo'n manier niet langs elkaar heen? „De groepen werken helemaal niet langs elkaar heen, maar het kan gebeuren dat je met sommige onderwerpen bepaalde raakvlakken hebt met een andere groep. Er wordt dan bekeken hoe die overeenkomsten uitgewerkt kunnen worden. Bij het gif dat op het GTB terrein gevonden is en waarschijnlijk ook in de VEVEO-grond zit komt natuurlijk naar voren dat er bouw- plannen zijn voor de beide terreinen. Hiermee houdt natuurlijk de werk groep in de steigers zich mee bezig. Zjj bekijken de procedurele kant van de zaak, waarna wij de inhoudelijke sfeer van het geval belichten. „Wij zijn ook zeker van een plan een vinger in de pap te houden bij de on- derzoekingen die nog op stapel staan. Dit willen wij doen door middel van onafhankelijke dcskundigen. Ergens hebben we het zelf zo ver laten ko- men, ik bedoel de regeringen hebben vroeger de bedrijven te veel laten aan rotzooien. Bedrijven hebben bewezen de vrjjheid die ze gekregen hebben niet aan te kunnen. De beheersing ontbreekt bij de concerns gewoon. Hierdoor zijn we genoodzaakt bete- re wetten met een beheersender ka- rakter op te stellen. De wetten die we nu hebben zijn bedroevend slecht en geven bedrijven een te grote vrijheid. Op het ogenblik zijn we ontzettend kien. We laten ons niet in slaap sus- sen door mooipraterij van de ambte naren. We blijven duidelijk actief, en bij het minste geringste gerucht hou den wij onze oren gespitst". Het feit dat de VEVEO-grond ver- kocht is aan de MUWI kan nog een hoop voeten in de aarde hebben. De gemeente heeft dit al enigszins door laten schemeren. Wethouder Zijde veld schoof eerder alle verantwoor- delijkheid naar de VEVEO. Van deze uitspraak is de wethouder inmiddels teruggekomen en heeft min of meer toegezegd om te proberen toestem- ming te verkrijgen voor proefborin- gen in de grond. Heleen Povel is van mening dat de gemeente niet alles in het werk stelt om de zaak in goede banen te leiden. „De gemeente moet de verantwoor- delijkheid naar zich toe trekken m plaats van het van zich af te duwen. Ze moet nu de grond proberen te ko- pen. De tijd is er rijp voordachtik zo. Ik weet haast zeker dat de Muwi, met de inzakkende woonmarkt en nu met die gifaffaire, van dat terrein af wil. Het plan dat ze opgesteld hadden voor de bebouwing op de grond is ge woon niet rendabel. Huizen huren van tegen de 600 gulden zijn niet te betalen voor mensen uit deze buurt. MUWI wil dat terrein binnenkort als een scheet kwijt let maar op. Als de gemeente het een beetje handigspeelt kunnen ze een geweldige slag slaan. We zullen eerst de gesprekken met de gemeente af wachten, voordat we echt met gedegen argumenten komen voor wat we precies van plan zijn. Het is gewoon erg belangrijk dat de gemeente aan zijn taas getrokken wordt, en zich niet zomaar met een Jantje van Leiden van de zaak af kan maken. Het belang van de bewoners is er mee gemoeid". De Hoochie Coochie Band, tijdens het optreden dat zij eerder in societeit QT? had. SCHIEDAM - Cafe ,,De Gouds bloem", Anna Zusterstraat 30, treedt donderdagavond de Hoochie Coochie Band op. Deze bluesband had on- Iangs een succesvol optreden in so cieteit QT'? De formatie bestaat al sinds 1971, maar is sinds die tijd verschillen.de keren van sainenstelling veranderd. In 1976 bracht de Hoo chie Coochie Band haar eerste (en voorlopig laatste) elpee uit. Gitarist Fred van Willigen, bekend van onder andere The Brinta Brot- sers, en het basfenomeen Ronald Bol vorinen de Schiedamse vertegenwoor- diging in de popgroep, die verder be staat uit Willem van Dulmen (gitaar en zang), Peter van Zon (mondhar- monica en zang), Ruud van Ingem (piano) en Bert Post (slagwerk). Op 29 januari treedt in „De Gouds bloem" de Vlaardings/Maasluizer formatie „Spectrum" op. Met „spec- trale rock" weten de leden van deze groep keer op keer de zalen „plat" te krijgen. Beide optredens beginnen omstreeks 21.30 uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM Omdat gemeentes zich voor 1 februari 1981 moeten uitspreken over de plannen om de provincies Zuid-Holland in tweeen te splitsen, heeft de gemeente Schiedam nu haar standpunten bepaald. Schiedam zal volgens de plannen ingedeeld worden bij de provincie „Rijnmond", waartoe nog 74 andere gemeenten beho- De gemeente Schiedam kan zich vinden in de uitgangspunten voor een nieuwe provincie. Het ge- meentebestuur blijft zo dicht mogelijk bij de burgers staan en moet het overheidsbeleid gestalte geven. Men vindt wel, dat de positie en de bestuurskracht van gemeenten, onder andere in finan- cieel opzicht, versterkt moet wor den. Het college van Burgemeester en Wethouders vindt dat er spreken- de argumenten zijn om Schiedam aan te wijzen als hoofdstad van de nieuwe provincie. Het gevaar, dat de Rijnmondprovincie zich gaat identificeren met Rotterdam (wanneer daar de hoofdstad ge- pland wordt), kan zo ontlopen worden, beweert het college. Bovendien is de ruim 700 jaar oude stad goed bereikbaar per openbaar- en particulier vervoer. Tot slot is het gemeentebestuur bereid om te werken aan de totstandkoming van een kantoren- complex in de nabijheid van het station. Men is er na ruim 10 jaar onderzoek in geslaagd een middel samen te stel len dat uitstekende resultaten geeft bij sterke haaruitval en roos, dun- nend en slap haar. Het middel dat on der de naam BIOSCALIN wordt uit- gebracht is in Nederland verkrijgbaar bij drogisten, speciaalzaken en kap- pers. Het bestaat uit een elixer, welke bij voorkeur in combinatie met de BIOSCALIN shampoo dient te wor den gebruikt om optimale resultaten te kunnen verwachten. Nadere inlich- tingen worden u op verzoek gaame toegezonden. Tel. 070-89 77 52 - Postbus 16140 2500 BC Den Haag I -'t Leefbaarheid in kleine dorpen SCHIEDAM De tentoonstelling „Leefbaarheid in kleine dorpen" is tot eind februari in het wijkcen- trum „de Blauwe Brug" aan het Bachplein 590 te bezichtigen. De expositie is gewijd aan de positie waarin veel kleine dorpen in Zuid-Holland verkeren. Door middel van zogenaamde ,.wand- mappen": een serie bladen, die bedrukt zijn met tekst, foto's en afbeeldingen is opgehangen In een algemeen gedeelte van de tentoonstelling wordt een beeld gegeven van de ontwikkelingen in dorpen vanaf 1945. Sommige kwijnfen weg, andere groeien erg hard Er wordt aangetoond welke ontwikkelingen van invloed zijn geweest en welk beleid door de overheid gevoerd is. In het tweede gedeelte van de expositie komen de leefbaarheid van de dorpen en de activiteiten die bewonersgroepen hebben ontwikkeld om die leefbaarheid te bewaren en te vergroten aan bod. Het dorp Kethel wordt in de wandmap ook genoemd: ,,het dorp Kethel wordt omringd door grote flats, die we) aansluiten op de stadsuitbreidingen van Rotter dam, maar die niet passen in de structuur van Kethel. Het dorpje ligt verloren tussen de hoobouw.." Foto's laten Kethel tussen de flats zien ShhB V..-t - v. s. De tentoonstelling Leefbaarheid in te bezichtigen. 11111111 lllfflM—BBBMMBMMIIliJAWI kleine dorpen"is in de hal van het wijkcentrum „de Blauw Brug" i J---------- SCHIEDAM - De bussen van de RET en de ZWN zullen met ingang van 2 februari niet meer over de Singel rij- den. De routes gaan nu over de Hor- vathweg en de 's Gravenlandseweg lopen. Buslijn 38 zal dan niet verder rijden dan het Stationsplein. In de loop van 1981 zal de buslijn doorgetrokken worden naar Schiedam-Centrum. Buslijn 40 rijdt via het Stationsplein - de Horvathweg - de's oravenland- seweg naar het Emmaplein. Lijn 50 zal vanaf de zonegrens heel anders gaan rijden. De route wordt nu: Vlaardingerdijk - B.K.-laan - Nieuwe Haven - Koemarkt - Broers- vest - 's Gravenlandseweg - Plein 1940-1945 - Horvathweg - Stations plein. Bus 52 en 59 rijden voortaan ook zo ais lijn 50 naar het Stationsplein. Bus 53 krijgt een ingekorte route en zal niet meer naar Schiedam-Zuid rijden. De bus zal via het Stations- plein-Horvathweg-Burgemeester van Haarenlaan-Nieuwe Damlaan- Churchilllweg-Laan van Bol'Es- Eduard van Beinumlaan-Zwaluwen- laan naar Laag Kethel. Lijn 54 zal voortaan naar Zuid gaan rijden. De lijn begint op de Haven- dijk en zal via de Nieuwe Maasstraat- Rozenburgsestraat-Stadhouderslaan- Willem de Zwijgerlaan-Schoolstraat- Nieuwe Haven-Oranjestraat-Koe- markt-Rotterdamsedijk-Boerhaave- SCHIEDAM Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland heb ben verklaard geen bezwaar te heb ben tegen de besluiten van de gemeen- teraad van Schiedam waarbij, met een wijziging van de begroting 1980 en in afwachting van de formele goed keuring daarvan, de volgende kredie- ten zjjn verleend: f 1.289.700,- voor de aanleg van de busbaan c.a op de Horvathweg tussen Stationsplein en Plein 1940-45; f4.750,- voor de subsidieringvrou- wenorganisatie in 1979; f 72.909,- als aanvullende subsidie voor 1980 voor de Streekmuziek- school Nieuwe .Waterweg Noord. I Rotterdam Centrum - Kralingen Alexanderpolder - Ommoord - NoorderboulevardSchiedam Centrum Kethel; Nieuwerkerk a/d IJssel; Capelle a/d IJssel De Terp; Vlaardingen Centrum; Krimpen a/d IJssel Crimpenhof. Medicljnkast van kunststof met handige vakindeling. Natuurlijk met een veilig slot. V238 Kok met lepels, deze keukenhulp geeft Uw pollepels een goed plaatsje. US9 Knijpkat. Kent u m nog9 Zonder batterij altijd en overal licht! Dweilgarnituurmet handlg uitwringvak Ideaal voor tegelvloeren Prijs 241 Plank met tekst: geef ons heden onsdagelijks brood. Prijs 720 Romantisch deze geheel van bamboe gevlochten „pauwentroon" Nu slechts Keuktmrolhouder van donker hout. Biedt ook plaats voor rol aluminium folie. 485 \57l Open haard-blokken ge ven ruim 2Vz uur gezellig haardvuur. Per stuk 2.95 8 stuks voor 324 IZOLANG DE VOORRAAD T/M laan-Professor Kamerlingh Onneslaan Stationsplein-Horvathweg-Burgeester van Haarenlaan-Troelstralaan-Rem- brandtlaan-Rubenslaan naar het voor- lopige eindpunt Rubensplein rijden. SCHIEDAM In december 1980 ge- beurden er in de stad Schiedam in totaal honderdtachtig ongevallen. In 1979 bedroeg dat aantal honderd- vierentachtig. Het afgelopen jaar telde men daarby drieendertig gevallen van zware scha- de, het voorgaande jaar vijfendertig. Lichte schade kreeg men honderd- drieenveertig maal, tegen honderd- vijfenveertig in 1979 De cijfers van lichte schade bedroegen drie tegen vijf. In december 1980 waren er ten gevolge van een ongeval geen doden te betreuren. In 1979 6en. Zwaarge- wond werden het afgelopen jaar twee personen, het voorgaande vijf; Licht- gewond raakten deze termijn dertien mensen tegen zeventien in 1979. De voornaamste oorzaken van de on gevallen zijn: geen voonrang verle- nen, te dicht volgen, slippen, onvoor- zichtig achteruit rijden en onoplet- tendheid. SCHIEDAM De toneelgroep Groe ton uit Groenoord is ontbonden en overgegaan in de Stichting Apollo Toneel. Deze stap is genomen om fi- nancieel makkelijker rond te komen. Behalve de rechtsvorm en de naam is er dus niets veranderd. SCHIEDAM Een achtentwintigja- rige chauffeur van Eurotax werd vrij- dagavond rond zes uur op de Hor vathweg beroofd van een bedrag van ongeveer f. 200,-. De dader, een man met een donker uiterlijk, die in Rotterdam in de taxi was gestapt zette de bestuurder op de Horvath weg plots een vuurwapen tegen het hoofd, dwong hem het voertuig tot stilstand te brengen, eiste het aanwe- zige geld op en ging er te voet van- door. In een parkje aan de Vlaardingerdijk werd zaterdagmiddag rond drie uur een zesenzeventigjarige Schiedamse van haar handtas beroofd. De daders, twee ongeveer twintigjarige jonge- mannen van circa 1,70 en 1,85 lang, gingen er hardlopend vandoor. SCHIEDAM Door problemen over geld ontstond zaterdagmiddag rond half twee in de Voornsestraat een he- vige ruzie tussen een veertigjarige en eenenveertigjarige Schiedammer. De gealarmeerde politie nam beide vech- tersbazen mee naar het bureau waar zij, na te zijn behandeld door de G.G.D., zijn verhoord om vervolgens naar huis terug te keren Een twintigjarige Rotterdamse, die zaterdagavond in gezelschap van haar man een bezoek bracht aan het Passa ge Theater, liep tijdens de voorstel- ling een kleine, maarhevigbloedende, verwonding aan haar voorhoofd op De oorzaak hiervan was een ruzie tus sen een aantal beneden en boven haar zittende personen, waarbij over en weer flink werd gescholden en ten slotte een bierfles werd gegooid die de vrouw tegen het hoofd trof. ft

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1