Zomer kampen voor scholieren Inspraakprocedure over Markerwaard LANDMAN Vblleybalvereniging blijft verbazen Foto-avond WOENSDAG 21 JANUARI 1981 RIJNMOND/WEST COMBINATIE 4-62 Tweede sporthal MAASSLUIS/VLAARDINGEN/SCHIEDAM-De Stichting Telefo- nische Hulpdienst „Waterweg-Noord" wil 24 uur per dag bereik- baar zijn voor mensen die met problemen zitten waar zij op dat moment niet meer tegenop kunnen. Dat vraagt om uitbreiding van het aantal vrijwilligers Zij zitten eens per week vier, in een enkel gaval vijf uur, achtereen aan de telefoon. Momenteel bedraagt het Schennen aantal vrijwilligers/sters ruim veertig. Tot nog toe wordt van 9.00 - 3.00 {'s nachts) de telefoon bij de telefonische hulpcentrale opge- nomen. Tussen deze twee tijdstippen liggen slechts zes uur. In de praktijk is echter gebleken dat ook tijdens deze uren grote be- heofte bestaat aan een anoniem gesprek met de telefonische hulp- verleners. Annemieke van de Houwen. VLAARDINGEN De volleybalvereniging Broleco blijft iedereen verbazen met haar prestaties. Na drie kampioenschappen op rij doen de Vlaardingers het in dit seizoen in de 66n na hoogste klasse weer uitstekend. Broleco doet duidelijk mee in de strijd om de tweede plaats, die mogelijk nog recht geeft op een promotie. Verantwoordelijk voor dit succes is trainer Paul de Haan, die de pUjeg vanuit de promotieklasse via de derde en tweede divisie bracht in de landelijke eerste divisie. „Ik had dit resultaat in dit seizoen zeker niet verwacht, wel gehoopt", is zijn eerste reactie. Broleco draait ook een erg konstant seizoen „En dat is voor mij toch wel een verrassing, ik had wat meer aanpassingsmoeilijkheden verwacht, maar de ploeg heeft zich gelijk vanaf de eerste wedstrijd een gelijkwaardige tegenstander getoond", aldus de Haan. Kampioenschap door PETER SPEK Bestuur Biljarten Spelregels: $1 Dammen Tafeltennis FC Vlaardingen i OS i c Occassion programma met Mazda/Bovag Garantie Mazda 13001977 Mazda 323 automaat 5-drs..1979 Mazda 616 coupe1978 Mazda 626 2.0 L hardtop gas.1979 Mazda 929 hardtop1977 Honda Accord.1979 Officieel Mazda-dealer ye| 266233 NOORDMOLENSTRAAT 17-20 Schiedam Tel. 265607 n j'TeleSonlsche Hulpdlenst i. vraagtvrijwilligers Mededelingen voor deze rubriek kunnen worden gezonden aan de re- dactie Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen of doorgegeven aan onze sportmedewerker Peter Spek, tele- foon 010-352615. VLAARDINGEN - Alleen de fraktie van SGP-GPV is tegen uitbreiding van de bestaande sporthal in de Westwijk. Vorige week hebben alle frakties hun standpunt aan burgemeester en wet- houders kenbaar gemaakt. Nadat het CDA en de WD zich al eerder uitspraken voor een tweede sporthal, steunde ook de Partij van de Arbeid de plannen om de tweede sporthal zo snel mogelijk te realiseren. Alleen de fraktie van de SGP-GPV deelde deze mening niet. „De uitbreiding van de sporthal zal een forse aanslag plegen op de al zo geringe financiele ruimte voor 1981 en daarom achten wij het niet raadzaam om thans over te gaan tot deze uitbreiding. In onze overwe- ging zijn wij tot de conclusie geko- men dat op dit moment b.v. woning- ander te helpen. Het is zonder twijfel goed dat die instanties er zijn maar toch. Uit de cijfers blijkt, en dat zal geen mens vreemd voorkomen, dat een- zaamheid een van de grootste oor- zaken is waardoor mensen met de Te- lefonische Hulpdienst bellen en daar- mee een anoniem gesprek voeren. Mevrouw Mollema: Mensen die bel len met problemen zijn in hun eigen omgeving uitgepraat, kunnen niet terecht of durven het probleem niet onder woorden te brengen. Soms helpt het wanneer ze met ons praten. Wij proberen de positieve kanten te van i i De -Telefonische Hulpdienst „Water- weg -Noord" bestaat vijf jaar. Een van de vrijwilligsters van het eerste uur is mevrouw N. Mollema uit Maas- sluls, die in het belang van deze orga- nisatie uit de anonimiteit wil stap- pen om een en ander over de werk- zaamheden van de vrijwilligers te ver- telkn. Wanneer men zich aanmeldt als vrij- wiljiger wordt er een gesprek met hem/haar gevoerd. Daarna moet er eeri formulier in gevuld worden en vervolgens vindt er nog een gesprek pkats. We proberen na te gaan, in het belang van de vrijwilliger zelf en in het belang van de mensen die ons bellen, of iemand geschikt is voor de ze taak. Daarna ga je in training. Je moet ge- spipkstechniek leren, je moet prak- tische informatie kunnen geven over adressen van diverse hulpverlenende instanties enzovoort. Tijdens deze training wordt je goed onder han ded genomen bijvoorbeeld met proefgesprekken. Maar waar het eigenlijk om gaat, wat het allerbelangrijkste is, is dat je kunt luisteren naar die ander. Wanneer je mejedraait blijf je in training. We pra ten onder elkaar ook over een aantal zaken zodat je van elkaar leert, want er komt natuurlijk nogal wat op je af Bovendien werkt er bij ons een maat- schappelijk werker die niet alleen belters opvangt maar ook ons be- geieidt." Het is al vaak gezegd, geschreven en op diverse andere wijzen naar voren gebracht: we leven te veel op ons zelf We staan niet meer open voor ande- ren, bieden geen oor om te luisteren en een hand om vast te houden meer aan iemand die het even of wat lan- ger niet meer ziet zitten in het leven. We jchermen met hulpverlenende in stances, adviseren mensen die pro- blerden hebben daar eens langs te gaaiKof op te bellen. We hebben zelf geetCtijd, geen zin, geen moed om de laten zien. Het gebeurt wel dat mensen voor het eerst hun probleem echt uitspreken en daardoor ook wel met een ander mens in hun omge ving er over durven te praten. Er zijn ook mensen, die minder weer- baar zijn, labiel noemen we dat, die regelmatig bellen. Sommige kunnen of willen de problemen niet aan, ver- wachten dat een ander de oplossing zal aandragen. Ik heb in de loop der jaren wel be- grepen dat mensen hun geluk van ie mand of iets anders verwachten dan dat ze zien dat het uit zichzelf moet komen. Dat je daar zelf hard aan moet werken. Maar er zijn natuurlijk mensen die echt alleen zijn, geen fa- milie of kennissen hebben." Werkloosheid, een groeiend probleem in onze samenleving wordt ->ok meer en meer een reden om contact te zoeken met de telefonische hulp dienst. „Doordat men, vooral mannen, steeds thuis zit ontstaan er conflictsi- tuaties met de partner. Ruzies, drank echtscheiding, want de problemen stapelen zich dan meestal op, worden dan vaak het vervolg." Aldus me vrouw Mollema. Werkzaam zijn als vrijwilliger/ster heeft natuurlijk invloed op je eigen leven, op je eigen kijk op de mensen en de maatschappjj. „Als ik bijvoorbeeld 's avonds of 's nachts thuis kom stap ik in bed en dan lig ik er niet wakker van. Dat is maar goed ook want anders gaat het niet. Toch zjjn er wel eens mo- menten dat je het gevoel hebt dat je echt bij iemand zou willen zijn. In sommige gevallen, als man/vrouw dat wil gaat een van ons of onze maat- schappelijk werker er dan wel naar toe. Bij zelf dodings plannen of iets heel ernstigs. Maar er zijn wel eens dingen die tegen je verteld worden die je, je hele leven niet meer vergeet. Dat gebeurt ook." besluit zij. m Opnieuw verrassende resultaten Broleco Broleco terloor slechts drie wedstrij den. „Dat waren verliespartijen waar- aan niets viel af te dingen. De overige wedstrijden werden vaak in de vijfde en beslissende set beslist en daaraan is te zien dat de ploeg vooral op con- dijie de wedstrijden in overwinningen weet om te zetten", is de verklaring van Paul de Haan voor het ongekende succes van de Vlaardingse ploeg. Broleco staat nu voor een aantal be- langrijke wedstrijden. „Willen wij nog een kans maken om in de na-compe- tifie mee te doen voor een plaats in de ere-divisie, dan mogen wij geen punten meer verspelen. Wij zijn af- h^nkelijk van het feit, of de ploeg van Starlift, die nu de tweede plaats bizet, punten gaat verspelen. Wij staan op de derde plaats met slechts 66n punt achterstand", zegt de Bfoleco-trainer. Een- kampioenschap zit er dit jaar voor de Vlaardingse ploeg niet in: „$aarvoor is de ploeg van Valken- berg te sterk. Die gaat regelrecht op het kampioenschap af. De ploeg heeft een voorsprong van tien pun ten". Ondanks dat Broleco in de stfijd is voor die tweede plaats zal Pful de Haan het niet erg vinden als difc-promotiewedstrijden niet worden gehaald. „Pie ere-divisie is voor Broleco nog met haalbaar. Zouden wij promove- ren, dan is een degradatie in het vol- gende seizoen haast wel zeker", aldus Paul de Haan. Voorlopig is voor de Broleco-trainer die eerste divisie het einddoel. ,,Wij hebben geen ploeg om in de ere-divisie uit te komen, daar- mee moet je genoegen nemen. Ik was er dit seizoen ook vanuit gegaan om ons te handhaven in die eerste divisie, het bereikte resultaat van dit mo ment maakt het seizoen als volledig goed" Belangrjjk vindt Paul de Haan ook het feit, dat er achter dit eerste team een uitstekend draaiend tweede team staat. „Dat is erg belangrijk voor het continueren van het huidige niveau, temeer daar het eerste team binnen- kort toch om vervanginB vraagt". Op bestuurlijk niveau heeft de Vlaar dingse volleybalvereniging een woeli- ge tijd achter de rug. Een aantal maanden geleden vond er onder druk van de leden een voorzitters-wisseling plaats en dat zorgde er ook voor dat er bijna een geheel nieuw bestuur achter de tafel kwam te zitten. ,,De vereniging moest opnieuw georgani- seerd worden, maar ik heb de indruk. 1 Paul de Haan: „Wij hebben geen ploeg om in de ere-divisie uit te komen". dat de nieuwe bestuursleden de zaak aardig onder controle hebben", aldus Paul de Haan. Blijft Paul de Haan ook het volgend seizoen bij Broleco? „Daarover heb ik eigenlijk nog niet nagedacht. De successen van dit moment houden me te veel bezig, maar binnenkort zullen daarover toch de besprekingen met het bestuur moeten plaatsvin- den". Ook dit jaar organiseert de NCSV (Nederlandse Christen Studenten Vereniging) weer zo'n 70 kampen en projekten voor middelbare scholie ren. Een greep uit de mogelijkheden: wa- terkampen, expressieprojekten en werk- en vakantiekampen in binnen- en buitenland. Speciale aandacht verdienen de the- makampen. Hierin wordt gedurende een week aandacht besteed aan 66n onderwerp, zoals wonen, natuur, energie en de schoolverlatersproble- matiek. In de paasvakantie zijn er bovendien bijspijkerkampen, waarin deelne- mers geholpen worden met de vak- ken waarmee ze op school proble men hebben. In die kampen staat het samen bezig zijn centraal: volleyen, boodschap- pen doen, koken, verdwalen in het bos en het maken en spelen van een spel. Er is ook aandacht voor wat er in de wereld gebeurt, onder andere door het jaarlijkse kampkollekteprojekt; dit jaar de kinderen van de buiten- landse arbeiders. De leiding van de kampen bestaat uit studenten aan HBO-opleidingen en universiteiten. Meer informatie is te vinden in de kampkrant ,,Pit '81", waarin alle kampen en projekten staan vermeld. Pit '81 en de bijspijkerfolder zijn aan te vragen bij NCSV, Woudschoten, 3707 HX Zeist tel. 03439-233. VLAARDINGEN—De Amateur Fotografen Vereniging Vlaardingen houdt op maandag 26 januari weer een foto-avond in de kantine van de Chloride Accufabriek aan de Produk- tiestraat 5. Tijdens deze avond zal het werk van Joop Verheij Pols centraal staan. Deze Jotograaf kreeg enige jaren geleden de kans om te fotograferen tijdens didactiesche rondleidingen in het museum Boymans van Beunin- gen. Zijn foto's zijn markante obser- vaties van kinderen, verdiept in kunst, of juist schijnbaar geheel on- beroerd. De avond begint om 19.30 uur en is voor leden en niet-leden gratis toegankeljjk. bouw en de bevordering van de ver- keersveiligheid een hogere prioriteit hebben", aldus het SGP-GPV. Hans Versluys, fraktie-voorzitter van de Partij van de Arbeid schrijft het college o.a.: „De PvdA heeft in het verleden, zowel in de gemeenteraad als in de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie, geen misverstand laten bestaan over de grote behoefte aan deze sportvoorziening. De nood is hoog", aldus de socialisten die verder zeggen: „Vele duizenden binnenspor- ters moeten al jaren hun wedstrijden, vaak op de meest onmogelijke tijden, spelen in sporthallen ver buiten Vlaardingen. Het is zondermeer dui delijk, dat een sporthal op een totale bevolking van 80.000 inwoners ver beneden de aanvaardbare norm ligt". Toch kan er niet zonder verdere consequenties „Ja" gezegd worden tegen die uitbreiding gezien de slech- te financifile situatie van de gemeente Vlaardingen. Hans Versluys merkt hierbij nog op: „Een besluit tot reali- sering van de tweede sporthal heeft ingrijpende gevolgen voor de financi ele positie van de gemeente Vlaardin gen. Wij menen dat, gelet h-ierop, de gemeenteraad in februari aan een po- sitief besluit duidelijk consequen ties dient te verbinden". De Partij van de Arbeid denkt erover om dan o.a. een aantal zaken uit de reeds vastgestelde meerjarenbegroting te schrappen en ook dat de tarieven voor het huren van de sporthallen zullen moeten worden aangepast en tenslotte dat een verhoging van de onroerendgoedbelasting niet uitgeslo- ten moet worden. aangemeld, verdeeld in elf in de hoofdklasse, tien in de eerste klasse en negen in de tweede klasse. De kampioen van vorig jaar Wim Heuvel- man moet het opnemen tegen Leen Lijklema, Coen Biel, Wim Niestadt, Dick van den Kerkhoff, Cor van Veelen, Leen Torn, Gerrit van Mas- trigt, Rinus van Splunter, Ron Bol- derheij en Dick Tamboer. Deze elf spelers komen uit in de hoofdklasse, waarnaar de meeste aandacht uit gaat. In deze klasse kan het overigens erg spannend worden, omdat deze spelers erg aan elkaar gewaagd zijn. VLAARDINGEN - De biljart-lief- hebbers komen in de maand februari zeker aan hun trekken in Vlaardin gen. In het biljartcentrum De Griffi- oen organiseert het district Nieuwe Waterweg-Noord een drietal toer- nooien. Op 6,7 en 8 februari wordt het nationaal kampioenschap 4e klas- se verwerkt Een week later worden de Gewestelijke kampioenschappen 3e klasse libre verwerkt. Op 20, 21 en 22 februari worden de districts kampioenschappen le klasse libre gehouden in Vlaardingen. VLAARDINGEN Vorige week is de strijd begonnen om het damkam- pioenschap van Vlaardingen. Voor dit toemooi hebben zich 30 spelers SCHIEDAM - Vorige week werd weer een ronde gespeeld in de junior- spelregelcompetitie van de Schiedam- se Scheidsrechters vereniging. In de kantine van SVV kwamen in actie de teams van HBSS, Demos en SVDPW. Onder de deelnemers warn voor het eerst in de geschiedenis van deze spelregelwedstriiden ook meisies. HBSS stuurde tien meisjes naar deze spelregeltest. Winnaar van deze ronde werd het vijfde team van HBSS met 342 punten. Persoonlyke winnaar werd Cor Gyliamse van Demos met 110 punten. VLAARDINGEN Erik Kloppers neemt bij Radio Molenaar de openge- vallen plaats in van de vertrokken Eduard van de Bout. De Vlaardingse tafeltennisvereniging, die vorig jaar degradeerde en nu uitkomt in de promotie-overgangsklasse, hoopt het verloren terein weer snel terug te winnen. Het team bestaat naast Erik Kloppers uit Jan-Jaap van de Mark en Guy Noordink. Vaste vervanger blijft Hans-Jaap Oppenheim. De voorjaars- compititie is inmiddels van start ge gaan en Radio Molenaar speelt haar thuiswedstrijden op zaterdagmiddag in de gymzaal van het Lijnbaancom- plex. De wedstrijden beginnen steeds om 14.00 uur. Tegenstanders in het nieuwe seizoen zijn NOAD (Schie- 1 dam), Scylla (Leiden) Vrienden- schaar (Gouda), TOP (Haastrecht), en TTVN (Nieuwkoop). VLAARDINGEN Een commissie is" samengesteld om het betaald voetbal in Vlaardingen voor de komende jaren te kunnen garanderen. De doel- stelling van deze commissie is het ontwikkelen van acties, dat het voortbestaan van FC Vlaardingen in de komende jaren niet in gevaar komt. Gezien de ontwikkelingen in de afgelopen weken is de vraag of J deze actie niet te laat komt. De r commissie staat onder voorzitter- f schap van de heer de Jong en bestaat verder uit de heren Teske, van Hof- -1 wegen, Kentie, van der Leeden, van 1 J Rossum, Noordhoek, A.J. Kooijman en C.J. Kooijman. r i ft t Binnenkort start er een inspraakprocedure in Zuid-Holland, waar iedereen weer aan mee kan doen. Deze keer gaat het over de Markerwaard. Jarenlang is gediscussieerd over en onderzoek gedaan naar het feit of de Markerwaard ingepolderd moet worden of niet. De regering heeft onlangs haar plannen voor de Markerwaard gepu- bliceeid Zij stelt voor de Markerwaard in te polderen Het is dus een voorsvel, waar nog volop over gepraat kan worden, ook door u. Want de regering wil pas een beslissing nemen, nadat zij uw me ning heeft gehoord. Het gaat tenslot te om een zaak, die voor de hele Ne derlandse bevolking van belang is. Wordt de Markerwaard een nieuwe polder voor bijvoorbeeld landbouw en woningbouw of blijft het een natuurgebied. Daarom start er een inspraakproce dure voor de hele Nederlandse bevol king. Zo'n inspraakprocedure die over het hele land plaats gaat vinden brengt een hele organisatie met zich mee. De Raad van Advies voor de Ruimtelijke Ordening die dat tot taak heeft, heeft dan ook aan de pro- vincie Zuid-Holland gevraagd of zij inspraak willen organiseren en bege- leiden, omdat zij daar ervaring in hebben. Deze instellingen zijn daar nu mee bezig en oraaniseren nu VOORLICH- TINGSAVONDEN, want als u mee wilt praten is het wel fjjn om te we- ten waar u over meepraat. De avon- den worden gehouden: Dinsdag 27 januari in Den Haag, om 20.00 uur in het Provinciehuis, Ko- ningskade 1voor heel Zuid-Holland dinsdag 3 februari in Hillegom, om 20.00 uur in Hotel-Caf6-Restaurant Flora, Hoofdstraat 55, voor de Bol- lenstreek donderdag 5 februari in Dordrecht, om 20.00 uur in het Dordrechts Museum. Museumstraat 40, voor de regio Zuid-Holland Zuid. Op deze avonden zullen korte in lei- dingen worden gehouden door voor- en tegenstanders van de inpoldering. Bovendien zal nog uitgebreid verteld worden wat de inspraakmogelijkhe- den zijn en waar en hoe u zich aan kunt melden. Daarna kan er door middel van vragen aan forumledcn dieper worden ingegaan op de pro- bleempunten en argumenten. t cJWazda

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 7