NIETS BIEDT PvdA jarig Bel: 010-766644 Activiteiten voor mensen zonder werk Schiedams Nieuwsblad ALSDE Het hoofdbureau ligt boordevol tips Gestolen goed gedijt niet 0f""5C 79.450 Nieuwe riool in de Singel Ouders raken meer betrokken bij onderwijs WOENSDAG 28 JANUARI 1981 RIJNMOND/WEST COMBINATIE 5-519 SCHIEDAM - In een poging de grote steiging van vooral ideine misdrijven tegen te gaan hebben de ministeries van Justitie en Bin- nenlandse Zaken op 21 december 1979 besloten dat binnen elk politiekorps in Nederland tenminste een man speciaal moet wor den belast met het signaleren en bestrijden (via voorlichting over Registratiekaarten te nemen maatregelen) van misdaad bevorderende situaties. Een taak die sinds 1 januari 1981 in Schiedam wordt vervuld door de heer Gelderblom. Volop informatie Voor uw tijdelijke auto. interRent makkeli|k geregeld Rotterdam (west) Van Deventerstraat 15 Wijkagent Cabaret Toneel Film Kindervoorstellingen Exposities MAASSLUIS/VLAARDINGEN/SCHIEDAM - De gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis zijn bezig met het ontwikke- len van 6en gezamenlijk schooiwerkplan voor het openbaar basis- onderwijs. Een speciale werkgroep moet hiervoor een ontwerp ma ken en dat indienen bij de drie gemeentebesturen. Die vragen daar- Basisschool over advies aan de scholen, schoolraden of ouderraden en geven de commentaren weer door aan de werkgroep. Die verwerkt de op- en aanmerkingen in een definitief plan, dat door de drie colleges van burgemeester en wethouders, als die het er uiteindelijk mee eens zijn, vastgesteld moet worden. m Voorwaarden Annemieke van der Houwen Voorkoming misdrijven is een zaak voor iedereen de overheid)van woningen over te ge- bruiken sloten en raamvergrendelin- gen in de nieuwbouw en dan vooral de eengezinswoningen". „Eigenlijk", zo vertelt de al twaalf jaar in Schiedam werkende politie- ambtenaar, „vervul ik een deeltaak die bestaat uit het verschaffen van informatie aan de agenten die de weg op gaan, en het geven van voorlich ting aan de burgers. Voor een straat- agent is het namelijk erg belangrijk om te weten wat er zich in zijn ge- bied afspeelt. Stel dat er bijvoorbeeld een auto is gestolen. Om die wagen te kunnen opsporen is een eerste ver- eiste dat iedere politieman die het bureau verlaat, weet hoe het betref- fende voertuig er uit ziet. Tevens worden ze gewaarschuwd wanneer er in een bepaald gebied opeens sprake is van een toenemende vernielzucht of het aantal gepleegde inbraken. Al die informatie is er dus op gericht om de criminaliteit beter te kunnen bestrijden. Maar daarnaast moet je natuurlijk ook proberen de misdaad te voorkomen en op dat gebied kan heel wat bereikt worden door voor lichting aan de burgers (en daaronder valt ook de politie)". Voor het geven van die voorlichting beschikt men onder andere over een aantal folders waarin verschillende methoden ter voorkoming van mis daad worden vermeld. „Daarin", gaat de heet Gelderblom verder, „wordt natuurlijk ten eerste gewezen op de gevaren die men loopt door bijvoor beeld een openstaande deur, een touwtje uit de brievenbus, sleutel onder de mat enzovoorts. Verder be- vatten ze informatie over al dan niet deuegdelijke sloten en vergrendelin- gen aangevuld met tips hoe je die des- gewenst kunt beveiligen". „Dikwijls is zoiets erg simpel en met weinig kosten op te lossen. Althans in een gewoon woonhuis want voor opslagplaatsen, wijkcentra, vereni- gings- en openbare gebouwen, waar doorgaans meer te halen valt, gelden weer andere normen. Daar gaan we desnoods eerst een keer kijken om daarna een gericht advies te kunnen geven over de soort beveiliging die wenselijk zou zijn. Je stuit daarbij dan steeds weer op de grote hoe- veelheid aan elektronische beveiligin- gendie er in de afgelopen jaren bij gekomen zijn. De markt op dit gebied breidt zich steeds verder uit maar jammer genoeg zijn er nog geen voorshriften waarin is vastgelegd, waaraan zo'n installatie moet vol- doen en vertrouwt men er zonder verdere informatie op dat de installa- teur een erkend bedrijf achter zich heeft staan. Een ander onderdeel binnen dit geheel vormt het advies aan de bouwers (waaronder dus ook SCHIEDAM - Tot zijn verbystering zag een zestienjarige Schiedamse jon- geman, wiens bromfiets enige tijd geleden was gestolen, zoterdagmiddag op de Zwaluwlaan zijn rywiel terug. Hij alarmeerde de politie die zich ver- volgens ontfermde over het tweetal dat de brommer op dat moment in bezit had. Een van hen werd na het onderzoek naar huis gezonden, de ander werd in verzekerde bewaring gesteld SCHIEDAM De Partij van de Ar- beid viert dit jaar jaar vijfendertigste veijaardag. Alle partijgenoten, die al dan niet de oprichting in 1946 mee- maakten, en niet-leden kunnen op de geboortedag 9 februari feest komen vieren in Zaal Irene aan de Nieuwe Haven 155. Het feestje van de partij van middelbare leeftijd wordt van twee tot ongeveer half vijf 's mid- dags gevierd (meer een tijdstip voor partijen die nog in de kinder- schoenen staan). Koffie en thee zijn gratis, evenals de toegang. Het programma bestaat uit een lezing van prof. Jan Tinber- gen. Hij zal het „Plan van de Arbeid" (uit de dertiger jaren) en het „Wereld Werkgelegenheidsplan" (een recent plan) behandelen. Beide plannen sproten voort uit zijn geest. Bij het Wereld Werkgelegenheidsplan hielpen Wim Kok en Joop den Uyl ook een handje. De zang-en muziekgroep van het Rotterdamse NIVON zal het feest opluisteren met strijdliederen. Mensen die naar het feest willen maar slecht ter been zijn of niet op eigen gelegenheid kunnen komen, kunnen contact opnemen met mevrouw Oly- slager, tel. 266269. Er wordt dan voor vervoer van en naar huis ge- zorgd. Wi| verhuren personen- en beslelauto s SCHIEDAM - Het activiteitenpakket van de Trechter, de Schiedamse in- stelling die mensen zonder werk be- eeleidt, is in 1981 alweer uitgebreid. Verschijnt huis-aan-huis in geheel Schiedam Onderdeel van de Rijnmond-West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen Kantoor Rijnmond-West Combinatie Hoogstraat 122,3131 BP, Postbus 306, 3130 AH, Vlaardingen Tel 010-346711 Redact ie M. Ames, tel. 352446 J Geijp, prive 010-704995. Medewerkers R. Koppenhagen, prive 010-266615 M. de Zwart, prive 010-736375 Sport: P. Spek, prive 010-352615 Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010-132489 (van 8.30 tot 17.00 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17.00 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur; redactionele kopij tot maandag 17.00 uur Naast de bestaande activiteiten ais zwemmen, typen, zeefdrukken, schil- deren, fotograferen, muziek maken en „handig in huis" starten er nu ook een vrouwenochtend, een speelgoed- project en een propaganda-cursus. Tijdens de „vrouwenochtend" kun nen huisvrouwen en werkloze dames komen weven, naaien, poppen maken of pottenbakken. Er is ook ander materiaal aanwezig voor mensen die iets anders willen doen en er is bege- leiding. De vrouwenochtend wordt op woensdag van tien tot half een gehouden, en erisnogruime inschrijf- mogelijkheid. Het speelgoedproject stelt zich ten doel houten speelgoed voor „non- profit-organisatie", zoals ziekenhui- zen, speel-o-theken en peuterspeel- zalen te maken. Het speelgoed wordt tegen de kostprijs aan de instellingen verkocht. Om de prijs zo laag moge- lijk te houden wordt gebruik ge- maakt van afvalhout, dat van fabrie- ken en timmerbedrijven komt. De cursus propaganda wil mensen leren hoe ze het best dingen onder de aandacht kunnen brengen. Hierbij worden ook diverse technieken, zoals stencillen, fotograferen en zeefdruk ken geleerd. Wie dus een werkgroep, een popgroep of gewoon een idee aan de man wil brengen kan by de Trech ter terecht. De cursussen die de Trechter organi- seert zijn in principe gratis, maar soms moet er een bedrag voor ge- bruikt materiaal betaald worden. Wie precies wil weten wat er allemaal te doen is kan terecht by de Trechter, Broersvest 107, telefoon 265255. Daar kan men overigens ook infor matie over uitkeringen, ontslag, sol- liciteren en dergeljjke krjjgen In het ontmoetingscentrum aan de Over- schiesestraat 44 kan men onder het genot van een bakje koffie het vol- ledige programma inzien. Naast het verschaffen van folderma- teriaal worden er door de politie ook lezingen, eventueel ondersteund met dia's, over het onderwerp „Voor- koming van misdrijven" gehouden. Daarbij", vertelt de heer Gelder blom, „wordt zoveel mogelijk in- gehaakt op de situatie ter plaatse. Voor een groep jongelui kan je name lijk niet het zelfde verhaal afsteken als voor ouderen want die hebben met totaal andere problemen te ma ken". „Jongeren wijzen wij bijvoorbeeld op het bestaan van de fietsregistratie- kaart. Op zo'n kaart, die ze aan het bureau kunnen afhalen, kunnen alle gegevens betreffende hun vervoer- middel worden vermeld waardoor op- sporing, wanneer hij zou worden ge stolen, wordt vergemakkelfjkt. Mo- menteel blijven er namelijk honder- den fietsen per jaar hier staan omdat we de eigenaar niet kunnen achterha- len. De mensen weten dikwijls niet eens wat voor kleur hun fiets heeft. Bovendien zet men het rijwiel vaak niet op slot, terwijl het toch om een ding van een paar honderd gulden gaat, dat zo maar wordt achtergela- ten. Je zou toch denken dat dat best een goed slot, bijvoorbeeld van de A.N.W.B. waard is". „Naast de fietsregistratiekaart is er ook nog een voor bromfietsen en voor allerhande andere waardevolle voorwerpen zoals televisie's, radio's, film- en fotoapparatuur enzovoorts, want ook bij inbraken in huis blijken veel mensen niet te weten wat er nu eigenlijk allemaal weg is en kan er geen duidelijke aangifte worden ge- daan". Een ander voornaam punt in de be- strijding van de zogenaamde „kleine misdaad" is volgens de deskundigen de sociale controle. ,,Dat betekent dus dat iedereen die iets ziet dat niet in de haak is zo snel mogelijk de po litie moet waarschuwen", legt de po- litiefunctionaris uit. „Een ontzettend belangrijke schakel op dit gebied is de wijkagent, omdat die door iedereen kan worden benaderd en ook de tijd heeft om op voorkomende proble men in te gaan. Want jammer genoeg heeft de auto-surveillance het daar veel te druk voor. Die zijn eigenlijk constant onderweg van de ene mel ding naar de andere en komen aan dat belangrijke contact met de be- volking niet toe. Verder blijft er ook nogal wat werk liggen door allerhan de bezuinigingen en zitten we met een tekort aan reserve-politie. Dat zijn dus personen die het politie- vak als hobby beoefenen en van or.schatbare waarde zijn als extia Teneinde ook Iandelijk tot een zo goed mogelijke coordinate op het gebied „Voorkoming misdrijven" te komen, is er een aantal bureau's, waaronder Rotterdam, aangesteld als regionaal contact-adres voor het verwerken van binnengekomen infor matie, het verspreiden van de uit- gaande en het onderhouden van het contact met het Iandelijk bureau, dat onder andere beschikt over een door het land trekkende informatie-bus en zorgt voor het plaatsen van ad vertenties en dergelijke. Maar al die inspanningen zullen weinig vruchten afwerpen, wanneer niet iedereen er van doordrongen raakt dat het voor komen van misdrijven een zaak is van de totale bevolking. Adviezen op dit terrein zijn in de vorm van folders verkrijgbaar op alle politie-bureau's in Schiedam en telefonisch en-mon- deling bij de heer Gelderblom in het hoofdbureau aan de Lange Nieuw- straat. Vrijdag 30 en zaterdag 31 januari is cabaret Vangrail in theater De Teer- stoof aan de Nieuwstraat met het programma "Ach, laat mij toch niet sterven op het station van Etten Leur". De voorstellingen beginnen om 21.00 uur. De foyer is geopend vanaf 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt f14.-. Houders van een Pas 65 of C.J.P. be- ff talen f. 11.-. Kaarten kunnen worden gerescrveerd van maandag tot en met ~>s; vrijdag via de V.V.V. Schiedam tele foon 266000 (hiervoor betaalt men vijftig cent extra) cn vrijdagavond en MP zaterdag via het theater telefoon 269455. Gereserveerde kaarten die- 111 nen uitcrlijk een kwartier voor de 1|| voors relling te worden afgehaald. Pleuni Touw en Hugo Metsers staan donderdag 5 februari op de planken van het Passage Theater met de komedie "Wie is Wie". Het blijspel laat zien hoe Emily en George er via allerlei omwegen in slagen hun op de klippen gelopen huwelijk te redden. De voorstelling begint om 20.15 uur. Kaarten zjjn a f. 20.-, f. 17.50 en f. 15.-verkrijgbaar aan de kassa van het theater tussen 12.00 en 16.00 en 18.00 en 22.00 uur. Behalve op maandag. *Wie is wie met Hugo Metsers en Pleuni Touw. In de week van 29 januari tot en met 4 februari staat in het Passage Theater "De pelsjager" op de spoelen met Charlton Heston en Brian Keith in de hoofdrollen. In theater De Teerstoof kunnen de kleintjes op zaterdagmiddag om half drie gaan kijken en luisteren naar het Nederlands Marionetten-theater onder leiding van Bert Brugman met "Alladin en de wonderlamp". De toegangsprijs bedraagt ,f3.50. Voor reserveringen raadplege men de ru- briek "Cabaret". land. Zouden zy er met de hulp van meneer Dick Laan in slagen hun vriendjes die gevangen zitten te be- vrijden? Aart Staartjes, Wieteke van Dort, Bob de Lange, Lex Goudsmit en Ab Hofstee vervullen de hoofd rollen in deze unieke Nederlandse familiefilm. Tyler is pelsjager in het prachtige ge bied van de Rocky Montains waar hij een vrij leventje leidt. Aan dit alles komt een eind wanneer hij Running Moon ontmoet, de knappe Indiaanse QllibllS vtouw van het opperhoofd der Zwartvoet Indianen. De western is toegankelijk voor personen van 12 jaar en ouder en draait dagelijks om 7 en 9.30 uur. Behalve op maandag. In caf6 de Quibus aan de Lange Haven wordt zondagmiddag om twee uur een kindervoorstelling gegeven door de clowns Sjolita en Gronko. SCHIEDAM - De dag dat het busver- keer niet meer over de Singel zal rij- den, maandag 2 februari, zal direct een begin worden gemaakt met het verbeteren van de riolering in de straat. De Singel zal zodoende niet alleen voor autobussen, maar ook voor ander verkeer afgesloten wor den. Omdat er enkele jaren geleden na een hevige regenbui en een storing in het rioolgemaal wateroverlast is geweest in het Singelkwartier, begint men nu met vergroten van de capaciteit van het riool. In de zijstraten van de Sin gel zijn al grotere buizen gelegd, nu komt de hoofdriool in de Singel aan de beurt. Het werk begint aan de Em- mastraat, waarbij de Singel over een afstand van 100 meter wordt afgeslo ten. Gemeentewerken zal gebruik gaan maken van "groot materieel", want de rioolbuizen met een lengte van twee meter en een doorsnede van eemetervijfentwintig wegen 3700 kilo per stuk. Afhankelijk van het weer zal het werk zo'n twaalf weken in beslag ne men. Naarmate het leggen van de bui zen vordert, wordt het afgesloten ge- deelte van de Singel richting Stations- plein "verschoven". Als de sleuf is gedicht wordt de straat voorlopig plaveisel voorzien. In juli, wanneer de ondergrond voldoende is ingeklonken, wordt de Singel defini- tief bestraat. De bewoners van de Singel kunnen met vragen over het werk terecht bij de afdeling Weg- en waterbouw van de dienst Gemeen tewerken, Jan van Riebeeckweg, tele foon 377300. In Passage Bio draait gedurende de- zelfde periode "Uit elkaar", een Nederlandse speelfilm met Herman van Veen en Monique van der Ven. Vincent een internationaal bekend theater artiest gaat zo in zijn werk op dat zijn vrouw zich van hem laat scheiden. Hun enige binding is hun zoontje Erik die zijn ouders herhaal- delijk vraagt waarom ze uit elkaar zijn gegaan. Uiteindelijk besluit Vincent naar huis terug te keren, waar hij een ontstellende ontdekking doet. De voorstellingen, die toegan kelijk zijn voor personen van 12 jaar en ouder, zijn dagelijks om 2,7 en 9.30 uur. Behalve op zondagmiddag en maandag. Op zaterdag-, zondag- en woensdag- middag om twee uur draait in het "Pinkeltje" Pinkeltje en Pinkelotje gaan op vakantie naar Dick Laan. Maar....het is geen gewone vakantie want zij zijn op zoek naar een aantal verdwenen bewoners van Pinkeltjes- De liefhebbers van melodieuze rock kunnen's avonds om tien uur in cafe de Quibus gaan luisteren naar de groep"Attic" bestaande uit: Arens Mix (slagwerk), Janus van Binsbergen (solo- en slaggitaar), Wim van Herwy- nen (bas gitaar), Frank Betist (zanger) en Georg van Olffen (toetsen). De toegang is als altijd gratis. Vanaf een uur voor de voorstellingen kan men in theater De Teerstoof gaan kijken naar een tentoonstelling met werk van de Zuid-Amerikaanse schilder, beeldhouwer en decoront- werper Luis Carlos Figueiredo en de cchilderes Simone-Marie. Beide kunstenaars zijn representanten van de Braziliaanse volkskunst. In de educatieve zaal van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat vindt men momenteel een aantal werkstuk- ken die door leerlingen, van de vijfde en zesde klassen, van het basis- onderwijs zijn gemaakt naar aanlei- ding van een, er bij hangende, prent. Het Stedelijk is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Zondags van 12.30 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Gezamenlijk schooiwerkplan voor drie gemeenten De werkgroep bestaat uit leerkrach- ten van het kleuteronderwijs en het lager onderwijs, onderwijskundige medewerkers van de drie gemeenten en een vertegenwoordiging van de Onderwijsbegeleidingsdienst „Nieuwe Waterweg Noord". Het wordt hard werken voor deze werkgroep. Voor 1 mei moet het karwei klaar zijn. Toch is er al het nodige voorwerk verricht. De werkgroep kan namelijk voortborduren op de uitgangspunten, die zijn vastgelegd in een ontwerp- beleidsplan openbaar onderwijs, dat grotendeels door de drie gemeenten gezamenlijk is opgesteld. Deze nota is op ruime schaal verspreid in het „onderwijsveld". Van die kant heeft men tot medio februari de tijd om op de nota te reageren. Het is de bedoe- ling, dat de gemeenteraad van Maas sluis de versie voor die gemeente in maart of april zal goedkeuren. De nota is een rechtstreeks gevolg van de in voorbereiding zijnde veran- deringen by het kleuter- en lager on derwijs. In 1983 wordt nameiyk de nieuwe Wet op het Basisonderwys van kracht. Deze wet, die in 1977 by de Tweede Kamer werd ingediend, betekent de opheffing van de bestaan de systemen voor afzonderlyk kleu ter- en lager onderwijs. Beide school- typen gaan op in een nieuwe basis- school. De wet omschryft de nieuwe schoolvorm als volgt: ,,Het baslson- derwijs is het onderwijs bestemd voor kinderen vanaf de leeftyd van om- streeks vier jaar. Het legt de grond- slag voor het volgen van aansluitend voortgezet onderwijs". Maar deze nieuwe wetgeving houdt niet op bij het in een schoolgebouw of schooleenheid onderbrengen van alle kinderen tussen 4 en 12 jaar. Integendeel; het sterk veranderende karakter van de maatschappij maakt ook de aanpassing van het onderwijs noodzakelijk. Steeds meer komt de nadruk te liggen op een zo breed mogelijke vorming van het jonge kind. Niet alleen kennis en vaardigheden maar ook beweging en creativiteit. Niet alleen rekenen en taal maar ook De sclioolkinderen. daar draait het allemaal om. leren omgaan met andere mensen, ook met kinderen uit andere landen, met een heel andere achtergrond. Dit stelt uiteraard hoge eisen aan het onderwijs en de mensen, die daarin werkzaam zijn. Maar die staan er niet meer alleen voor. Meer en meer raken ouders betrokken bij het onderwijs. Het openbaar onderwijs krijgt van zijn bestuur - de gemeentelijke over- heid - ook steeds meer steun in de vorm van deskundigen uit het amb- telijk apparaat. En verder is er de al eerder genoemde onderwijsbegelei dingsdienst, die het onderwijs op alle fronten adviseert, steunt en begeleidt. Al die instanties zijn ook betrokken bij de opstelling van het schooiwerk plan. Gezien het ingewikkelde karak ter van het onderwijs is het van groot belang de doelstellingen en de manier waarop men die wil bereiken, zo goed mogelijk vast te leggen en uit te werken. Dat staat allemaal in zo'n schooiwerkplan, evenals de regeling van schooltijdpn, vakantiesen andere vrije dagen. Ook voor ouders is zo'n schooiwerk plan van belang. Het kan al een rol spelen bij het kiezen van een school voor het kind. Bovendien kan met behulp van zo'n plan bijvoorbeeld duidelijk gemaakt worden hoe het nieuwe basisonderwijs rekening houdt met het geheel eigen karakter van aan de ene kant kleuters en aan de andere kant elfjarigen, die nu samen op een school zitten. Het is de bedoeling de invoering van het nieuwe basisonderwys zo geleide- lyk mogelijk te doen verlopen. In de afgelopen jaren is al een begin ge maakt met het voorbereiden van de leerkrachten. Ook is men al zo veel mogelijk gestart met het ,,naar elkaar toebrengen van kleuter- en lagere scholen". Ook in Maassluis is dat pro- ces op gang gekomen. Sommige scholen werken al onder een naam, anderen bereiden zich als ,,koppels" voor op de nieuwe toe- komst als een basisschool, o.a. door deelname aan door de landelijke overheid opgezette ontwikkelingspro- jecten. Het scheppen van de juiste voorwaarden is niet altijd eenvoudig. In een enkel geval liggen bestaande kleuter- en lagere scholen niet naast elkaar, zodat een „echte" samenvoe- ging niet uitvoerbaar is. In andere gevallen zijn verbouwingen van schoolcomplexen nodig om tot een nieuwe basisschool te kunnen ko men. Op al dit soort zaken gaat de ontwerp-beleidsnota uitvoerig in. Na een algemene inleiding over open baar onderwijs en de doelstellingen daarvan komen de nieuwe uitgangs punten voor het basisonderwijs en de daarmee in verband staande onder- wijsvemieuwingen uitvoerig aan de orde. Al deze onderwerpen zyn ook in dezelfde bewoordingen terug te vinden in de nota's, die in Schiedam en Vlaardingen zyn uitgebracht De Maassluise nota geeft daarnaast nog een beeld van de ontwikkelingen in deze gemeente. Daarbij wordt ook ingegaan op de problemen bij het onderwijs aan kinderen uit andere landen en de tot nu toe gebrekkige samenwerking met het buitengewoon lager onderwijs en het voortgezet on derwijs. Op deze punten komen wij volgende week nader terug. Hoewel in elk van de drie gemeenten „eigen" problemen een rol spelen willen de stadsbestuurders de alge mene lijnen voor het openbaar ba sisonderwijs zo veel mogelijk geza menlijk trekken. Dc meest concrete uitwerking zal zijn het schooiwerk plan, dat als de plannen uitgevoerd worden, voor alle openbare basis- scholen in de drie gemeenten geljjk zal zijn. Dat zal niet alleen de samenwerking op onderwijsgebied kunnen verbete ren maar maakt het daarnaast moge lijk eventuele aanloopmogelijkheden beter op te vangen. De werkgroep, die het gezamenlijke schooiwerkplan gaat opstellen, blijft daarom ook na het afmaken van die klus bestaan, om zowel de gemeentebesturen als de scholen te kunnen adviseren by de verdere uitwerking van de plannen. Het ligt verder voor de hand, dat ook de onderwysbegeleidingsdienst beter kan functioneren als alle drie de ge meenten in het werkgebied het open baar basisonderwys op dezelfde ma nier hebben opgezet.

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3