Eerste paal gymzaal In Oost KOOPJES IN 27 SPECIAALZAKEN Brand Een actieve krant in actieve streek Na uit de lucht halen Radio Veronica Muntenbeurs ESfc. Vreemde klant 189.- 34.50 59.50 9.95 2.95 2.50 12.95 'Pint Point' in 'Goudsbloem' ZWEMSCH00L G0EDER0ND Flets perikelen Voor de laatste maal zwaar verkeer over de Singel In levende lijve WOENSDAG 4 FEBRUARI 1981 6e JAARGANG NO. 14 VLAARDINGEN/SCHIEDAM - Een inval van de politie in een studio aan het Schiedamse Bart Verhallenplein maakte zondag 11 januari een eind aan de regelmatige uitzendingen van de illegale zender Radio Veronica. Vader en zoon Millinger, verantwoordelijk voor de uitzendingen, en een medewerker raakten hierbij meerdan 900 singles en elpees en de kapitale studio-apparatuur kwijt. Maar zij zijn niet de enigen die door de inbeslagname zijn gedupeerd. Een grote groep gehandicapten en langdurig zieken uit Vlaardingen en Schiedam is bang haar favoriete programma's in het vervolg niet meer te kunnen beluisteren. Mevrouw Schweers, een trouw luisteraar van de illegale zender uit Vlaardingen, heeft een actie ontketend om de justitie ertoe te bewegen de in beslag genomen apparatuur terug te geven en Radio Veronica te legaliseren tot een draadloze ziekenomroep. Stichting ■jiB-" ap&Ml -- -k - wy HAARPROBLEMEN BIOSCALIN NEMEN!! Inl. bij BIOSCALIN (Nederland) Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN Iri combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Gehandicapten wiilen Rijnmond Zlekenomroep ca by een groot publiek was. Toen we uit de lucht gehaald zijn, hebben sommige mensen gewoon bij de radio zitten huilen. Ze besloot daarom actie te gaan voeren. in het begin waren mijn zoon Rene en ik erg ver- legen met een dergelijke adhesie- betuiging. We stonden te dicht bij het hele gebeuren en dat benauwde ons. Uiteindelijk hebben we toege- hapt en besloten ons in te zetten voor de eerste draadloze zieken omroep in Nederland." Mevrouw Schweers neemt geen halve maatregelen. Prinses Juliana, Minister Gardeniers van CRM, de Officiervan Justitie en de colleges van B. W. van Schiedam en Vlaardingen hebben van haar mede namens de grote groep fans van Veronica een brief ontvan- gen, waarin wordt aangedrongen op teruggave van de apparatuur en lega- lisatie van de zender. Vader en zoon Millinger, voor hun luisterpubliek beter bekend onder de schuilnamen Benny en Max Miller, zijn erg ingenomen met het initiatief van de bedlegerige mevrouw Schweers De beide zendamateurs hadden iede- re hoop op hervatting van de uitzen dingen verloren. „Maar op een dag kreeg ik mevrouw Schweers aan de telefoon. Zij vertelde hoe bedroefd zij was over de stilte die was gevallen. Samen met zes andere mensen had ze readies van luisteraars verzameld. Uit die readies bleek hoe geliefd Veroni- Vader en zoon Millinger zijn erg enthousiast over het plan van me vrouw Schweers. Volgens het tweetal moet de Rjjnmond Ziekenomroep, zoals de nieuwe zender zou moeten gaan heten, worden samengesteld uit verschillende locale omroepen. Een stichting, waarin belangenverenigin- gen, gemeenten, het bedrjjfsleven en een aantal gehandicapten vertegen- woordigd zijn, zou de nieuwe zender onder haar beheer moeten krijgen. Dag- en weekbladen, het ANP en de VOO (Veronica Omroep Organisa- tie) zjjn door de heer Millinger van het plan op de hoogte gebracht. Met belangstelling ziet hij de ant- woorden van Prinses Juliana en ande re aangeschreven instanties tegemoet. )rIuist in het'jaar van de gehandicap ten moet een dergelijk initiatief wor den gehonoreerd. De behoefte isdui- delijk aanwezig. Ze zijn het min of meer aan onze minder bedeelde mede- mens verplicht om het plan te steu- nen. Een beetje muziek op de radio is vaak het enige vertierdat veel men- sen in Nederland hebben." De regionale omroep die in 1983 in Rijnmond gerealiseerd zou moeten worden, kan volgens de heer Millin ger niets anders dan „een flop" wor den. ,,De mensen wiilen geen klets- praat op de "radio. Muziek moet het hoofdbestanddeel van een uitzending zijn. Bij een ziekenomroep moet daarnaast de interesse in de zieke mensen en hun problemen centraal staan. Ik hoop dat we wat dat betreft een goed, menslievend beleid tege moet kunnen zien. Het jaar van de gehandicapten is een uitstekende gelegenheid om eens te laten bli.iken dat we het beste met die mensen voor hebben." In het Congresgebouw te Den Haag wordt gedurende het weekeind van 7 en 8 februari een internationale munten- en penningenbeurs gehou- den. De organisatie is in handen van de Stichting Numismatics 1977. Aan deze beurs is tevens een ten- toonstelling verbonden. Zo worden er interessante gildepenningen getoond, waaronder een zilveren brandspuitpenning, een penning van het voetbooggilde en het schoolmees- tersgilde. Voor de verzamelaars van bankbiljetten is er Europees papier- geld te bezichtigen van rond 1800. In de hal van het Congresgebouw, ge- vestigd aan het Churchillplein 10, is het Wereld Natuurfonds aanwezig met een verkoop-winkeltje. Tijdens de beurs kunnen bezoekers in het bezit zijnde munten gratis laten taxeren en determineren. Bovendien ontvangt iedere bezoeker een boekje, waarin enkele artikelen zijn opge- nomen op het gebied van de numis- matiek. De beurs en de tentoonstelling zijn beide daj>en geopend van 10 tot 17 uur. De entreeprijs bedraagt f.3.50. Houders van bejaardenpas of CJP betalen een rijksdaalder, terwyl toe- gang voor kjinderen tot en met 12 jaar een gulden bedraagt Het congresgebouw is vanaf het Cen traal Station te bereiken met bus 4, uitstappen halte Stadhouderslaan of met tramlijn 7 uitstappen Schevening- se Weg - kruising Johann de Wittlaan. AANMELDEN NIEUWE LEERLINGEN OOK TIJDENS ONZE LESUREN Voor onze club en privelessen vanaf 3 jaar. tel. 349861 714707 bgg. 01885- 2234. Onze lessen in bad Holy maandag 16.00, 16.30, 17.00 uur. Woensdag 12.00. 12.30, 13.00, 13.30 uur en 14.00 uur. Kantoor Abel Tasmanlaan 392, Vlaardingen. SCHIEDAM- Vrijdagmiddag trof een vijftienjarige Schiedammer, wiens fiets was gestolen, zijn rijwiel aan in de Gordonstraat. Hij waarschuwde de politie die de nieuwe eigenaar van het vervoermiddel vroeg hoe hij in het bezit van de fiets was gekomen. Deze verklaarde dat hij hem had gekre- gen van een collega wiens naam hij met meer wist. Hierop besloot de politie de fiets voorlopig in be waring te nemen. Bussen rijden via nieuwe route SCHIEDAM - Drie RET-bussen, versierd met Schiedamse vlaggen en volgestouwd met ambtenaren en genodigden, reden op inaan- dagmiddag 2 februari voor de laat ste maal over de Singel. Aan het eind van de straat onthulde wet- houder Zijdeveld van Ruimtelijke Ordening een verkeersbord, waar- door de Singel voor vrachtwagens, bussen en ander zwaar verkeer af- gesloten werd. De bussen vervolg- den hun weg naar het Stations- plein, waar iedereen uitstapte om te zien hoe de nieuwe busbaan naar de Horvathweg officieel opengesteld werd. De tocht werd daarna volgens de nieuwe busrou- te (Stationsplein - Horvathweg - 's-Gravenlandseweg Emmaplein) voortgezet en wethouder Zijde veld onthulde ook aan het begin van de Singel een verkeersbord. ;Zowel de wethouder als de verte- genwoordigers van de bewoners- vereniging Oost (de heer De Wolf) en het Singel kwartier (de heer Van Vliet) zijn zeer tevreden over de afsluiting van de Singel. Buiten het feit dat de bewoners veel last ondervonden van het verkeer in de smalle straat, leverde het laveren van de bussen om ladende en los- sende vrachtwagens heen vertra ging op. De busbaan, die met sub- sidie van het Rijk aangelegd kon worden, is dan ook een maat- regel om vertraging van het open- baar vervoer op de nieuwe route te voorkomen. De heer Den Bes- ten, van de directie van de RET, vond de verbeteringen in Schie dam zeer welkom. ,,We zullen ons best doen op tijd te blijven rijden, hoewel de vertragingen natuurlijk niet alleen in Schie dam worden opgelopen. Ons im- provisatievermogen is sterker dan onze regelmaat, kunnen we wel zeggen." Buiten de nieuwe route over de Horvathweg zijn er nog andere wijzigingen in de busdiensten ge komen. Deze hebben de afgelopen *Wethouder Zijdeveld geejt groen licht voor de nieuwe busbaan door op een knop te drukken. tijd al in de kranten gestaan. maar voor wie nog niet precies weet hoe het nu allemaal gaat rijden zijn er folders in de bussen verkrijgbaar. xTjCx >r >"*mr - C» M, J Mevrouw Schweers, die de actie voor de Rijnmond Ziekenomroep ontketende. - i SCHIEDAM De bouw van een gymnastiekzaal in Schiedam Oost aan de Lange Singelstraat is op donder- dag 29 januari van start gegaan. Wet houder Posthoorn van Vorming en Recreatie kreeg de eer toebedeeld de eerste paal te storten. Het gymna- stieklokaal heeft een zeer lange voor- geschiedenis. Al in 1973 was er een plan voor een gymzaal aan de Fahrenheitstraat, maar dat ging niet door omdat er onenigheid was over de hoogte van de wasbakken en der gelijke details. In 1978 besloot de ge- meenteraad tot de bouw, maar de plannen werden doorkruist door maatregelen van Bestek '81, waar- door er een jaar vertraging ontstond. Daarna duurde het nog een jaar voor alle goedkeuringen binnen waren en er echt gebouwd kon gaan worden. De gymzaal, die de afmetingen van 12 bij 21 meter zal krijgen, wordt uitgerust met een verende sport- vloer. Er komen twee kleedkamers, doucheruimte, toiletten, opslagruim- te voor de toestellen en een docen- tenkamertje bij. De ingang aan de Lange Singelstraat is zo gepland, dat mindervaliden ook naar binnen kun nen. Met de bouw van de zaal hoopt wet houder Posthoorn een stap dichter- bij het streven van drie uur gym voor elk Schiedams kind te komen. Hier- van moeten twee uur in een sportzaal doorgebracht worden, terwijl het andere uur voor zwemmen is. Het gebouw zal eind 1981 klaar zijn. Men hoopt dat de opening met veel kinde- ren en veel feestgedreun kan ge- schieden. y j V -J t t ■- ►SSfegg yy.y' *De bouwplaats aan de Lange Singelstraat: in november '81 moet hier een gymnastieklokaal staan. SCHIEDAM- Vrijdagmiddag kreeg een kantoorboekhandel in de Hof van Spaland een vreemde bezoe ker, te weten een hond die zich achter in de zaak neervlijde en in slaap viel. Het winkelpersoneel waar schuwde de politie die het dier, na het te hebben gewekt, naar het dierenasiel bracht. SCHIEDAM—In een ongeveer twee uur durende voorstelling brengt het Spiegeltheater, dinsdag 10 februari om half tien in de ochtend, het stuk "In levende lijve". In dit programma zonder zelfbeklag maar wel vol humor, spot en ernst praten vrouwen over hun ontevre- denheid met het eigen lichaam. De toegangsprijs tot deze voorstelling bedraagt f 5,-. Kaarten zijn vanaf drie februari verkrijgbaar aan de kassa van het Passage Theater. Tijdens deze voorstelling van het Speigeltheater is er in het Passage llieater een cr&che aanwezig waar zowel baby's als kleuters kunnen worden ondergebracht. In verband met het plaatsen van bedjes, boxen en dergelijke zou men een voor af gaand telefoontje aan Connie Eggink, telefoon 262987, over het aantal mee te brengen kinderen erg op prijs stellen. Rotterdam Centrum Kralingen Alexanderpolder - Ommoord NoorderboulevardSchiedam Centrum - Kethel Nieuwerkerk a/d IJssel; Capelle a/d IJssel De Terp; Vlaardingen Centrum, Krimpen a/d IJssel Crimpenhof ZOLANG DE VOORRAAD STREKT GELDIGT MZATERDAG Terrasset, bestaande uit 4 stoelen en 1 ronde tafel met stalen blad. De hele set kost nu slechts Staand droogrek, geheel inklapbaar met 23 meter drooglengte. Geschikt voor binnen en buiten. Onze prijs Luxe royale slaapzak met warme DACRON vulling. 350 gr./m2. Kost normaal 69 50. Voorjaarsprijs Wit tenen plantenhoorn, om de planten binnen of buiten op te kunnen hangen. 4deligeset Waterverdamper van zware kwaliteit kunststof Zorgt voor een goede atmosfeer in huis. Onze prijs Zo n handzame roestvrijstalen allesknip schaar met kunststof ogen. moet je altijd bij de hand hebben. 6-dlg roestvrijstalen lepelgarnituur Men is er na ruim 10 jaar onderzoek in geslaagd een middel samen te stel len dat uitstekende resultaten geeft bij sterke haaruitval en roos, dun- nend en slap haar. Het middel dat on der de naam BIOSCALIN wordt uit- gebracht is in Nederland verkrijgbaar bij drogisten, speciaalzaken en kap- pers. Het bestaat uit een elixer, welke bij voorkeur in combinatie met de BIOSCALIN shampoo dient te wor den gebruikt om optimale resultaten te kunnen verwachten. Nadere inlich- tingen worden u op verzoek gaarne toegtzonden. Tel. 070-89 77 52 - PoMbus I6I40 2500 HC Den Haag SCHIEDAM— Nadat hij een pan met vet had opgezet viel een vieren- dertig jarige bewoner van de Talma- laan zaterdagmiddag voor de tele- visie in slaap. Weer ontwaakt ont- dekte de man dat de brandweer zich in zijn woning bevond die het in- middels vlam gevatte vet hadden gedoofd. SCHIEDAM In cafe ,,De Gouds bloem" treedt donderdag 5 febru ari de funk-rock-formatie „Pint Point" op. Een belangrijk aandeel in de muziek van deze groep wordt geleverd door zangeres De- nise Wijngaarden. Het reportoire van Pin Point varieert van gevoe- ige ballades tot „heavy funk-rock longs", De formatie bestaat verder uit loop Zandwijk (drums), Kees Sloemendaal (bas), George Vink gitaar) en Tom van der Hoff toetsen). Het optreden begint om 20.30 uur. De toegang is gratis.

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1