Beperkte taak of twee krachten? Opgelost Voorzitter gezocht Inbraken en diefstallen Straatvernieuwfngen in 1981 Ouderbrigade jubileert Carnaval begint met Boerenbal KOOPJES IN 27 SPECIAALZAKEN W 49.95 14.95 12.95 7.95 2.95 9.75 Ongevallen cijfers Een actieve krant in een actieve streek nrr Boekje 'Baanloos- Waardeloos?' Bloemen, erwtensoep en bowlingavond Rietzielersbingo raMMR Minder inwoners KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARD1NGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARD1NGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad WOENSDAG 11 FEBRUARI1981 6e JAARGANG NO. 15 SCHIEDAM - Hans Suyling die vanaf 1973 sociaal raadsman te Schiedam is geweest, heeft zijn ontslag aangevraagd. Per 6 maart 1981 zal hij als sociaal raadsman in Zevenaar gaan werken, waar hij in teamverband zijn taak kan uitoefenen. Omdat het werk van de Twee raadsmannen sociaal raadsman in Schiedam door een persoon wordt uitgevoerd, vindt de heer Suyling het goed om nu ergens anders te gaan wer ken. Tenslotte heeft hij een bepaalde vorm gegeven aan het sociaal raadmanschap in Schiedam, en misschien is het goed eens iemand anders met andere opvattingen de taak te laten invullen. Boven- dien heeft de raadsman in Schiedam erg veel te doen. Wil hij zijn werk naar behoren kunnen uitvoeren en de mensen niet alleen maar doorverwijzen naar andere instanties, maakt hij vele overuren. stelling zal laten verwijzen, aldus de Stichting Rechtswinkel. Niet alleen de Stichting Rechtswinkel, maar ook de advocaten Dieleman en Van Opijnen uit Schiedam, dringen er bij Burgemeester en Wethouders op aan twee krachten in dienst te ne- men wanneer de heer Suyling ver- trekt. Tot nog toe zijn er geen plannen bij de gemeente om nog een raadsman in dienst te nemen, in tegendeel: er gaan geruchten het werk te beperken tot de raadsman een soort "richtingaanwijzer" is geworden. De Stichting Rechtswinkel Schiedam heeft dan ook een brief aan het colle ge van Burgemeester en Wethouders gestuurd, waarin het nut van een raadsman wordt benadrukt en de vrees wordt uitgesproken, dat beper ken van de funktie tot doorverwij zen, een verslechtering van de hulp- verlening in Schiedam zal inhouden. De Stichting vindt dat de mogelijkhe- den voor Schiedammers om rechts- hulp te krijgen sinds de komst van de raadsman aanzienlijk uitgebreid zijn. Andere hulpverlenende instellingen kunnen onmogelijk de gevolgen van inperking van de taken van de sociaal raadsman opvangen, omdat zij nu al een grote stroom klanten te verwer- ken krijgen. Bovendien heeft de raadsman een eigen "klantenkring" gekregen in de loop der jaren, die zich niet zomaar naar een andere in- De Stichting vindt dat er een maat- schappelijk werker en een jurist aan- genomen zouden moeten worden, terwijl de advocaten denken aan het aanstellen van een jurist en een ad- ministratief medewerker. Voorlopig moet Schiedam het echter even helemaal zonder raadsman doen. Er is nog geen sollicitatieproce- dure gestart voor een plaatsvervanger. Tot 6 maart is de raadsman op vrij- dagochtenden van 9 tot 12 op het Broersveld 140 bereikbaar en op dinsdagochtcnden in het kruisge- bouw aan het Bachplein 588 van 9 tot 11. Het spreekuur op dinsdag- avond is vervallen. lliiillwi Birma Hans Suyling, naar werken. sociaal raadsman te Schiedam sinds 1973, gaat in Zeve- AANRUDING - Op de hock Pror. Kamer- lingh Onncslaan-Franklinstraat wcrd vrij- dagmiddag een vccrtigjarige bromflctsct aangcrcdcn door een pcrsoncnauto. De vrouw, die geen voorrang krccg van de af- daande automobilist, wcrd met een gcbro- ken rcchtcrbovenarm naar het Gemeente Zickenhuis vcrvocrd. SCHIEDAM Tijdens een onder- zoek, na de aanhouding van een vijf- tienjarige Schiedammer die op een gestolen bromfiets reed, bekenden drie jongens van veertien en vijftien jaar oud zich schuldig te hebben ge- maakt aan het stelen van negen bromfietsen (met een totaal waarde van f. 3.150,—), drie fietsen en een partij gereedschap uit een bouwkeet. Een racefiets plus wat gereedschap werd teruggevonden. De overige voertuigen werden na gebruik ergens achtergelaten. Een achtentwintigjarige Rotterdam- mer, die op 30 januari werd aange- houden op verdenking van fietsen- diefstallen, heeft inmiddels bekend van verscheidene plaatsen in Schie dam en Rotterdam in totaal negen- tien fietsen te hebben ontvreemd. Van de rijwielen, die hij daarna ver- kocht, werden er twee teruggevon den en aan de rechtmatige eigenaren overhandigd. Het totaal van de gesto len goederen, waartoe ook twee getij- de boeken behoorden die gestolen werden uit een boekhandel, bedraagt f. 5.924,-. Van de diefstal van de boeken en vier fietsen werd geen aan- gifte gedaan. SCHIEDAM - De afdeling Toneel van de Schiedamse Gemeenschap zit om een voorzitter verlegen. Zes ama- teurtoneelverenigingen hebben zich bij de S.G. aangesloten, en vertegen- woordigers van die verenigingen ne men nu bij toerbeurt het voorzitter- schap waar. Men zoekt echter een on- afhankelijke gespreksleider, die wel grote belangstelling heeft voor het amateurtoneel en bestuurlijke erva- ring heeft. Wie belangstelling heeft voor de onbezoldige functie kan zich opgeven door middel van briefje aan de S.H., Overschiesestraat 1, 3111 GB Schiedam, ter attentie van me- vrouw Eggink, of een telefoontje naar nummer 268403. SCHIEDAM Over de cursus „Baan- loos Waardeloos?" is een rappor- tage verschenen. De cursus, die door de kerken georganiseerd werd in het afgelopen jaar, handelde over werken of werkloos zijn. De rapportage bevat een verslag van de vijf cursusavonden, terwijl een werkloze, een A.O.W.-er en twee werkhebbenden een reactie op de problematiek hebben toege- voegd. Het boekje is te bestellen door f. 1,50 per exemplaar op giro 105425 te storten, ten name van Hervormde Stichting voor Maatschappelijk Wel- zijn, Schiedam, onder ver melding van „Baanloos - Waardeloos?" SCHIEDAM Tussen 6 en 7 februari werd ingebroken bij de bloemenkiosk aan het Stationsplein. Door het in- slaan van een ruit kwam men de zaak binnen en verdween met de kassa waarin een bedrag van f 150,- zat. Diezelfde nacht kreeg een winkelier aan de Hoogstraat eveneens onge- wenst bezoek. Hier kwam men naar binnen door de toegangsdeur te for- ceren. Een aantal beeldjes en kleine tapijten worden vermist. Terwijl hij bij Albert Heijn in de Oranjestraat liep te winkelen raakte een achtenvijftigjarige Schiedammer zijn polstas kwijt waarin zich f 700,- een paspoort, rij- en kentekenbewijs, giropas en enige persoonlijke beschei- den bevonden. Tijdens de koopavond van 5 februari werd bij Turksma op de Grote Markt een video-recorder ter waarde van f 2795,- gesloten. De dienst Gemeentewerken Schie dam zal gedurende het jaar 1981 straatvemieuwingswerkzaamheden uitvoeren in de ondervermelde stra- ten: •Edisonplein en omgeving - start le kwartaal, klaar in 2e kwartaal. Rozenburgerstraat en omgeving start in januari, klaar in mei. •Hoogstraat - start in de eerste helft 1981. SCHIEDAM Met het uitreiken van, door hen zelf gemaakte, pa- pieren bloemen aan passerende automobilisten vierde de Ouder brigade van de St. Bernardus- school maandag 9 februari haar vijf-jarig bestaan. Momenteel telt deze Ouderbrigade, die viermaal (op woensdag twee- maal) per dag met het aan- en uit- gaan van de basisschool de voet- gangersoversteekplaats op de hoek Ostadelaan-Burg. Knappertlaan- Bosboomlaan bewaakt, tweeen- twintig leden. ,,Dat zijn er door de jaren heen wel eens heel wat min der geweest", vertelt mevrouw De Leeuw van Weenen die het weke- lijkse rooster van de Klaar Over moeders op maakt en tevens het contact met de plaatselijke politie onderhoudt. „Een paar maar, gaat ze verder, „heeft het er zelfs naar uitgezien dat we de brigade moesten ophef- fen. De reden daarvan is dat er ie- der jaar weer mensen, waarvan de kinderen de basisschool verlaten, afvallen en wanneer er dan geen nieuwe leden bijkomen wordt de belasting voor de overgeblevene te zwaar. Het is zelfs wel voorgeko- men dat er mensen waren die ze- ven beurten per week draaiden en dat hou je natuurlijk niet lang vol. Gelukkig kregen we tot nu toe steeds net op tjjd weer voldoende Bloemen voor de passerende automobilisten. nieuwelingen erbij, die eerst wor den geihstrueerd door de politie waar we goede contacten mee hebben, waardoor we dus nu dit jubilium kunnen vieren". Terwijl de leden van de jubileren- de ouderbrigade hun bloemen aan de soms wat verbouwereerde passerende chauffeurs overhan- digden werden zij op hun beurt weer, door slager Hoorman, ge- trakteerd op een kom heerlijke erwtensoep. Bovendien staat hen en een aantal oud-gediende, waar- onder de oprichter de heer Wou- terse, donderdag een uitje naar een bowlingbaan te wachten dat is aangeboden door het oudercomit& van de school. mm •Van Smaleveltstraat en omgeving - start in mei, klaar in September. •Prins Bernhardlaan - start in fe bruari, klaar in april. •Singel en omgeving - start in juli, klaar in november. •Dwarsstraat en omgeving - start in 4e kwartaal, klaar in 1982. •Westvest - start in januari, klaar in maart. •Nieuwe Waterwegstraat - start in maart, klaar in juni. •Johan de Wittsingel en omgeving - start in oktober, klaar in 1982. •Winkelcentrum „De Kethel" - start nog niet.yastgesteld. Voor het beheer en onderhoud van de wegen in de stad moet elk jaar opnieuw veel werk verricht worden. Het gaat daarbij om de straatver- nieuwingen, de her-bestratingswerk- zaamheden, asfalteringen en het „kleine onderhoud" Bij de straatver- nieuwing gaat het vaak om een totale aanpassing van de straat, met een her- indeling van de woonomgeving, het zogeheten verblijfsgebied. Voor dit „groot onderhoud" stelt de onder- afdeling Bestratingen van Gemeente werken een meer-jaren programma op, dat jaarlijks wordt aangepast. Vaak is een lange tijd van voorberei- ding nodig voordat met de uitvoering van de straatvernieuwingsplannen kan worden begonnen. Onder het wegdek liggen in de onder- grond van de straten heel wat kabels en leidingen. Het diepst ligt de riole- ring, vernieuwing begint dan ook met de rioolbuizen. Verder liggen er lei- SCHIEDAM De Carnavalsvereni- ging „de Rietzeilers" houdt op don derdag 12 februari een grote bingo- avond in zaal Irene aan de Nieuwe Haven 155. Het spel begint om acht uur, terwijl de zaal om half acht open gaat. Iedereen is welkom, doch kin deren onder de zestien jaar slechts onder geleide. De opbrengst van de bingo is bestemd voor alle gehandi- capten van Schiedam. Wie een hoofd- prijs wint kan kiezen uit een fiets, een ladenkastje, een staande schemer- lamp of een stofzuiger, terwijl er van tijd ook andere hoofdprijzen te ver- dienen zijn. dingen voor gas en water, kabels voor de electriciteit en de C.A.I, en niet te vergeten de telefoonleidingen van de P.T.T. Al deze kabels en leidingen moeten een plaats krijgen in de grond onder de straat. In de vaktaal spreekt men van een „ondergrondse infra- structuur". Het uitgangspunt is nu, dat eerst al het werk aan deze kabels en leidingen wordt gedaan, vo6rdat aan de nieuwe bestrating wordt be gonnen. Het vermelde tijdschema slaat op de bestratingswerkzaamhe- den en niet op het voorafgaande werk. Dit ondergrondse werk wordt uitge voerd door ploegen mensen van ver- schillende diensten. Willen ze elkaar niet in de weg zitten, dan moeten de werkprogramma's wel na elkaar wor den uitgevoerd. Elke dienst heeft dan de mogelijkheid om zo snel mogelijk te werken, wat een kostenbesparing geeft. Het zal duidelijk zijn dat er een goede planning nodig is, om al deze werkprogramma's op elkaar af te stemmen. Al dit werk verstoort de ondergrond van de bestratingen. Als de gegraven wm&m Een opgebroken straat kan heel wat overlast voor omwonenden betekenen. sleuven na het leggen van de lei dingen en kabels weer zijn gedicht, moet rekening worden gehouden met de na-zakkingen van de ondergrond, die tiid nodig heeft om zich te her- SCHIEDAM - Het tweede feest van Carnaval 80-81 zal op 14 februari in Zaal Irene aan de Nieuwe Haven 155 gehouden worden. De Carnavalsve- reniging de Rietzeilers organiseert dan het Boerenbal. Om elf minuten over acht 's-avonds zal de Vorst van de vereniging het startsein geven voor het bal. Prins Geraldo de Derde zal aanwezig zijn met zijn complete hofhouding en de Raad van Elf, terwijl de dansmarie- kes, de Boerenkapel "de Rietstam- pers" en het dans- en showorkest "de Rietstampers" voor de muziek zullen zorgen. De Carnavalsvereni- ging "de Biggenvangers" uit Heem- stede zullen te gast zijn tijdens het Boerenbal. Om elf minuten over elf zal Geraldo de Derde het "Zwarte Schaap" bekend maken: de Schie dammer die het afgelopen jaar veel tegenslag heeft gehad bij het uitvoe ren van zijn in wezen goede bedoe- lingen. Om een uur of twee 's-nachts is het feest afgelopen. Iedereen is welkom in een boerenkiel. Wie er geen een heeft, kan in de zaal originele nieuwe Rietzeilerskielen ko- pen. De entreeprijs bedraagt f 10,- per persoon, behalve voor leden van de Rietzeilers, die op vertoon van hun lidmaatschapskaart gratis toe- gang hebben. SCHIEDAM Het aantal inwo ners van Schiedam is in de loop van 1980 afgenomen met 662 per- sonen. Begin 1980 woonden er 74.799 mensen in de stad, eind december waren er nog 74.233 inwoners. In het afgelopen jaar vestigden zich 2.757 mensen in Schiedam, terwijl 3.464 perso- nen naar andere gemeentes verhuis- den. Er werden 806 kinderen ge- boren en er overleden 761 men- sen. Er werden 519 huwelijken voltrokken in 1980, terwijl 237 huwelijken weer ontbonden wer den. Rotterdam Centrum - Kralingen Alexanderpolder - Ommoord - Noorderboulevard; Schiedam Centrum Kethel; Nieuwerkerk a/d IJssel; Capelle a/d IJssel De Terp; Vlaardingen Centrum; Krimpen a/d IJssel Crimpenhof. KARNAVAL 5,95 Vloerwisser. 3732.95 y stellen. Daarom is het van belang dat er een ruime tijd ligt tussen het gra ven in de grond en het uitvoeren van de straatvemieuwing, die het sluit- stuk is van alle werkzaamheden. Het principe is dat na het aanbrengen van de nieuwe bestrating er geen ingra- vingen voor ondergrondse aktivitei- ten meer nodig zullen zijn. Alle diensten en bedrijven streven hier- naar, maar in de praktijk is het niet voor 100 pet mogelijk. Bijvoorbeeld wanneer er zich storingen voordoen. In Schiedam is er voor gekozen om bij elke vernieuwing van de „onder- grondse infrastructuur" de ingra- vingssleuf zo beperkt mogelijk te houden en de sleuf weer snel provi- sorisch dicht te straten. Pas nadat alle werkzaamheden aan kabels en lei dingen gereed zijn, heeft de algehele vernieuwing van de bestrating plaats. Ondanks dat meerdere diensten na elkaar in de straat wroeten, heeft deze werkmethode het voordeel dat de straat in zekere mate toegankelijk blijft, zowel voor de bewoners als voor het verzorgende verkeer. Dit neemt niet weg dat de bewoners toch overlast ondervinden van het werk in de straat. Gemeentewerken noemt dit onvermijdelijk, ook al doet elke betrokken dienst zijn best om de overlast zo beperkt mogelijk te hou den. SCHIEDAM In de maand janua ri van dit jaar gebeurden er in Schiedam in totaal honderddrie- enzestig ongevallen. Vorig jaar ge durende dezelfde periode bedroeg dat cijfer honderdtachtig. Hierbij liepen de betrokken voer tuigen in dertig gevallen zware schade op. In 1980 drieendertig maal. Lichte schade werd gemeld bij honderdachtentwintig aanrij- dingen tegen honderdrieenveertig het vorig jaar. Zonder schade kwam men er vijf (tegen drie) maal vanaf. In beide jaren vielen er bij de ongevallen geen doden. Wel vier zwaar gewonden in 1981. In 1980 twee. Lichtgewond wer den dit jaar vijftien peisonen, waaronder 66n voetganger die werd aangereden op een Voetgan- gers Oversteek Plaats, tegen der- tien het vorig jaar. De belangrijkste oorzaken van de ongevallen zijn: geen voorrang ver- lenen, te dicht volgen, slippen, on- oplettendheid en onvoorzichtig achteruit rijden. H-r- )w*m Schiedams Nieuwsblad Opvolging raadsman onzeker y I 9a| ZOLANG DE VOORRAAD STREKT GELDIG T/M ZATERDAG Kunststof (luitketet voor karnaval. Bekend van TV Handig trapkrukje, gelakt stalen buis. Treden en plateau met anti slip profiel. Kleur beige/bruin 282 Melitta "Aromaboy". Leuk klein koffiezet- apparaat Handig voor 1 persoonshuishoudens. Van 69 95 voor Rechthoekige emmer. bruin Inhoud 14 Itr Uitwringen gaat automatisch zonder bukken 748 TV-Thermoskan met schokvrije mantel en expanderdop de inhoud blijft minstens 24 uur warm. Inhoud 1 liter Houten kleuterstep NU "Oliebol". Deze glazen bol. geschikt voor lamp- olie. geeft een sfeervol Lampolie, diverse kleuren. 1 liter voor Gereedschapsrek van Flair, een volmaakte ruimtewinner voor de doe-het-zelver 80 rmr

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1