Nieuwe aktiviteiten bij "De Ooievaars" Vrouwencafe krijgt huiscabaret Schiedams Nieuwsblad Bel: 010-766644 ALSDE NIETS BIEDT Schilderstukken van T rechter-cursisten £)Positie- kleding Uniek.'n Echt huis.Op BINNENHUIS'81. In Ahoy'. 1 °pla,e 79.450 Tentoonstelling in Huize Frankeland ZWEMSCH00L G0EDER0ND Monique BEURS VOOR WONEN IN EN OM HET HUIS. IN DE VERGROTE AHOY'ROTTERDAM. 20 FEBRUARI T/M1 MAART 1981 WOENSDAG 11 FEBRUARI 1981 RIJNMOND/WEST COMBINATIE 7-520 SCHIEDAM - De aktiviteiten van de Schiedamse Invaliden Sportvereniging „De Ooievaars" breiden zich nog steeds verder uit. Nadat men in januari is be- gonnen met een nieuwe tak van sport, Goalball voor visueel ge handicapten, staat er momen- teel al weer een volgend project op stapel en wel een trimgroep voor ex-hartpatienten. Vermenig vuldig-apparaat Ruimtegebrek Voor uw tijdelijke auto. interRent ,makkeli|kgeregeld Cabaret Film Kindervoorstellingen Quibus Orgelconcert Exposities 2 >c Problemen rond benadering visueel gebandicapten De totstandkoming van deze trim groep, die op 4 maart van start gaat, is het resultaat van een nauwe samen- werking tussen de „Vrienden van de Hartstichting", afdeling Schiedam en „De Ooievaars". Er zal dan ook wor- den gewerkt volgens de normen en richtlynen van de Nederlandse Hart stichting die de lichaamsbeweging ▼oor ex-hartpatienten centraal stelt. De trimploeg zal worden geleid door een fysiotherapeute en een lerares lichamelijke opvoeding. „Dezelfde mensen, Henriette Gudde en Marjolein Blom, trainen tevensde Goalball spelers", vertelt Cees Kroone de voorzitter van de Schie damse Invaliden Sportvereniging. „Met Goalball zyn we dus bezig vanaf januari. Deze sport wordt be- oefend met een bal waarin zich een belletje bevind. Vanuit twee tegen- over elkaar Liggende vakken gooien de spelers die bal naar een doel en proberen dus een doelpunt te scoren terwijl de tegenstander dit probeert te voorkomen. Al met al is het een aantrekkelijke teamsport voor blin- den en slechtzienden. Dat we tot nu toe nog niet veel deelnemers hebben, wordt dan ook grotendeels veroor- zaakt doordat we niet over adressen van visueel gehandicapten beschikken en ze dus alleen via familieleden of kennissen kunnen bereiken. Daarom verzoeken we iedereen die een visueel gehandicapte kent, ze op deze sport- mogelijkheid te wijzen. Daarbij hoeft het vervoer geen probleem te zjjn want iedereen die niet over eigen ver voer beschikt kan worden gehaald en gebracht". „Opvallend is", neemt Joop Simons het gesprek over „dat je, wanneer je je meer gaat verdiepen in de moge- zer". (een school voor Voortgezet Buitengewoon Onderwijs-red.). Goalball een nieuwe tak van sport binnen de Schiedamse Invaliden Sport vereniging. door RIA KOPPENHAGEN Ijjkheden van sport voor visueel ge handicapten, vanzelf betrokkep wordt bjj allerlei kleinigheden daar om heen. Onze andere leden moesten bijvoorbeeld leren dat ze geen tassen -op de grond lieten slingeren en krat- ten in een looppad zetten, want dat zou valpartijen veroorzaken. Een ander probleem vormt weer ons club- blad dat voor onze visueel-gehandi- capte sporters wordt ingesproken op een cassette-band. Dat begint met het toenemend aantal leden een tjjdro- vende zaak te worden. Daarom heb ben we onlangs een verzoek inge- diend om subsidie voor de aanschaf van een vermenigvuldigapparaat. Wanneer we dat eenmaal hebben gaan we ook starten met het op de band zetten van de notulen van de vergaderingen". „Weer een karweitje erbij dus", ver telt Cees Kroone lachend verder. „Momenteel zijn we hier al constant met tenminste zes man aan het werk waarvan er twee het kantoor beman- nen. Administratief werk is er name- lijk volop binnen onze vereniging waarin iedere tak van sport zijn eigen commissie heeft, die verantwoorde- lijk is voor de gang van zaken op dat gebied en tevens is aangesloten bij de landelijke instanties zoals de Neder landse Tafeltennjsbond en de Neder landse Invaliden Sportbond". „Sinds kort is onze pony-club ook lid van de Federatie Paardrijden Gehan dicapten", vervolgt Joop Simons. „Om daar bij te komen moet je aan bepaalde eisen voldoen zowel op het gebied van de accommodatie als het lesgeven. Wat die accommodatie be- treft hebben we veel medewerking van Aad Maat en ook het lesgeven gaat geheel volgens de regels. Een an der nieuwtje op dit terrein is dat we tegenwoordig naast de pony's tevens een paard bezitten zodat ook onze oudere leden wanneer ze dat willen kunnen gaan rijden. Het paardrijden is trouwens toch al een steeds ver der uitbreidende zaak. Vanmorgen kreeg ik bijvoorbeeld een telefoon- tje uit Krimpen aan de IJssel van een gezinsvervangend tehuis voor gees- tehjk gehandicapten die graag 6en maal per week willen komen rijden. Momenteel wordt dat al gedaan door kinderen uit een weeshuis in Rotter dam en leerlingen van „De Wegwij- Door het steeds toenemende aan tal leden, waaronder veel jongeren, beginnen de trainingsmogelijkheden voor een een aantal sporten aardig in de verdrukking te komen. „We heb ben dan ook een verzoek ingestuurd om straks gebruik te mogen gaan maken van de nieuwe gymzaal die momenteel in het oosten wordt ge- bouwd", vertelt Joop Simons, „vooral omdat we lazen dat die wordt aangepast. Nou is het natuur- lijk wel de vraag wat ze met die aan- passing bedoelen want alleen met een verbrede deur ben je niet klaar. Wij begrijpen trouwens niet waarom ze ons niet eens betrekken bij dergelijke zaken want wij weten beter dan wie ook wat voor aanpassingen een eerste vcreiste zijn". „Waar we erg blij mee zijn", vervolgt Cees Kroone het ge sprek, „is dat een vijfentwintig leden van ons een cursus hart-reanimatie hebben gevolgd want daar kan je bin nen een sportvereniging tegenwoor dig niet meer buiten. Wij vinden het echt noodzakelijk dat tenminste alle trainers deze eerste hulp oefening volledig beheersen. Gelukkig zijn veel van onze leden het daar helemaal mee eens en geven zich voortdurend nieuwe cursuskandidaten op zodat het aantal dat kan reanimeren nog steeds groeit". Wie eens een kijkje wil komen ne- men bjj de Schiedamse Invaliden Sportvereniging „De Ooievaars" of geihteresseerd is in een van de aktivi teiten (zwemmen, tafeltennis, basketbal, conditie training, atletiek, paardrijden, goalball, trimmen, kla- verjassen, handwerken en fotografe- ren) kan contact opnemen met het clubhuis in de Westmolenstraat 26 telefoon 010- 2690S3 of Joop Joop Simons, Brugmanstraat 56, tele foon 267449. Voor nadere inlichtin gen over de trimploeg voor ex-hart patienten kan men zich tevens wen- den tot de heer Lefel, Griegplein 87, telefoon 704134, die deel uitmaakt van de „Vrienden van de Hartstich ting". Henriette Gudde en Marjolein Blom begeleiden het Goalball en de Trim ploeg voor ex-hartpatienten. i SCHIEDAM In het Schiedamse Vrouwencafe, dat .s gevestigd in ge- bouw De Teerstoof, is men momen teel druk bezig met het opzetten van een huiscabaret. Iedere donderdag- avond is er dan ook wel een aantal bezoeksters bezig met het maken van teksten, veelal op bestaande melo- dieen, die daama ter goedkeuring aan de overige aanwezigen worden voor- gelegd. „Eigenlijk doen we het alleen maar voor de gein en weten we zelf nog niet precies wat het gaat worden", vertelt Jacinthe Winnubst. ,,De be- doeling is dat we het resultaat op 5 maart in het vrouwencafe kunnen vertonen. Die datum hebben we na- melijk een feestavond, in het kader van de Internationale Vrouwendag op 8 maart, die in een carnavals- sfeertje' zal worden gevierd. Daar past een huiscabaret dus goed in. We hopen alleen wel er binnenkort een aantal vrouwen bij te krijgen die met een muziekinstrument kunnen omgaan, want tot nu toe hebben we alleen nog een piano en een gitaar. Naast die feestelijke avond op de vijf- de is er ter ere van de Internationale Vrouwendag tevens een aantal andere aktiviteiten gepland zoals een optre- den, in het vrouwencafe, van de Si- Verschijnt huis-aan-huis in geheel Schiedam. Onderdeel van de Rijnmond-West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen Kantoor Rijnmond-West Combinatie: Hoogstraat 122, 3131 BP; Postbus 306, 3130 AH, Vlaardingen Tel. 010-346711 Redact ie: M. Ames, tel. 352446 J. Geijp, prive 010-704995. Medewerkers: R. Koppenhagen, prive 010-266615 M. de Zwart, prive 010-736375 Sport: P. Spek, prive 010-352615 Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010-132489 (van 8.30 tot 17.00 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17.00 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur; redactionele kopij tot maandag 17.00 uur. ^na In het Vrouwencafe is het binnenkort groot feest renes (een Leids Vrouwenkoor) en een voorstelling van Discus". Die voorstelling, waar achteraf wanneer daar behoefte aan is over kan wor den gediscussieerd, wordt gegeven in het Zoldertheater dat we voor die avond in samenwerking met het Schiedams Vrouwen Overleg hebben afgehuurd". Schiedamse vrouwen die eens een kijkje willen nemen in het vrouwen cafe kunnen daartoe iedere donder- dagavond terecht in De Teerstoof, Nieuwstraat 12. Voor nadere inlich- tingen kan men zich wenden tot Ja- cinte Winnubst, telefoon 732616. AANMELDEN NIEUWE LEERLINGEN OOK TIJDENS ONZE LESUREN Voor onze club en privelessen vanaf 3 jaar, tel. 349861 714707 bflB- 01885- 2234. Onze lenen in bad Holy maandag 16.00, 16.30, 17.00 uur. Woenadag 12.00, 12.30,13.00. 13.30 uur en 14.00 uur. Kantoor Abel Tasmanlaan 392, Vlaardingen. Wi| verhuren personen- en bestelauto s Rotterdam (west) Van Deventerstraat 15 Frans van Vuuren, Jan Bal, Maarten Gigge en Godelieve de Wijs vormen samen „Kabaret SofO-KIets In theater De Teerstoof aan de Nieuwstraat lijkt het „Kabaret Sof-O- Klets" op vrijdag dertien februari het noodlot te gaan tarten door die avond de landelijke premiere van hun nieuwe voorstelling „Hier en daar een bui" te laten plaatsvinden. In het programma, dat bestiat uit speelscenes, liedjes en crosstalks, worden de onderwerpen „Buiten, Stad en Weg" onder de loep geno- men. Beide voorstellingen, want ook op zaterdag staat Sof-O-Klets op de planken van De Teerstoof, beginnen om 21.00 uur. De foyer is als van- ouds geopend vanaf 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt f 10.-. Hou- ders van een Pas 65 of C.J.P. betalen f 7.50. Kaarten kunnen worden gere- serveerd van maandag tot en met vrij dag via de V.V.V. Schiedam, telefoon 266000 (hiervoor betaalt men vijftig cent extra) en vrijdagavond plus za terdag via het theater telefoon 269455. Gereserveerde kaarten die- nen uiterlijk een kwartier voor de voorstelling te worden afgehaald. In de week van 12 tot en met 18 fe bruari draait in het Passage Theater de dolle achtervolgingsfilm „Race naar de schroothoop". Paula, de dochter van een Ameri- kaans miljonair, besluit met haar vriend Sam naar Las Vegas te vluch- ten om daar te trouwen. De reden van de vlucht is dat haar vader een andere bruidegom voor haar op het oog heeft, een echt papjochie, Collins genaamd. Terwijl het tweetal in de Rolls Royce van Laura's vader langs de woestjjnwegen rijdt, om de kans op ontdekking te verkleinen, schakelt pa een duur detectivebureau in en looft vijfentwintigduizend dollar be- loning uit voor degeen die zijn doch ter terugbrengt voor zij met Sam is getrouwd. Weldra wordt het jonge stel dan ook belaagd door allerhande rijdende en vliegende achtervolgers. Zal het ze lukken ze van zich af te schudden? Dat kunnen kijkers van alle leeftljden dagelijks gaan zien om 7 en 9.30 uur. Behalve op maandag en dinsdag. In Passage Bio staat in dezelfde peri- ode „De herrezen heerseres" op de spoelen, met Charlton Heston en Su sannah York in de hoofdrollen. Matthew Corbeck, een archeoloog, vindt in Egypte het graf van Konin- gin Kara (een door en door slechte vrouw). Achttien jaar later, hij is in- middels gescheiden en hertrouwd, be- zoekt hfj met zijn dochter nogmaals het gewelf waar hij Kara heeft ge- vonden. Deze keer ontdekken ze een schrijn waarin zich een aantal urnen met Kara's hart, longen en ingewan- den bevinden. Ze besluiten de urnen bij de mummie in het museum te plaatsen. Weer thuis blijkt Kara's geest langzaam maar zeker bezit te nemen van Matthew's dochter Marga ret. De film, die dagelijks draait om 2, 7 en 9.30 uur (behalve op zondag- middag en maandag), is toegankelijk voor personen van twaalf jaar en ouder. Zaterdag-, zondag- en woensdagmid- dag om twee uur draait in het Passa ge theater de Nederlands gesproken jeugdfilm ,,Dik Trom en het circus". Zaterdagmiddag om half drie kunnen de kleintjes in theater De Teerstoof gaan kijken en luisteren naar het Haags Marionetterttheater onder lei- ding van Jos Mens. De zaal is geo pend vanaf twee uur. De kaartjes kosten f 3.50. Voor reserveringen raadplege men de rubriek ..Cabaret". In caf6 Quibus aan de Lange Haven kan men zondagavond om half tien gaan luisteren naar het trio „She Been". De groep, die bestaat uit Lian Cunningham (accordeon, elektrische piano, gitaar en zang), Deidre Cun ningham (gitaar, bobhran (een Ierse trom) en zang) en Mike Rayn (man doline, gitaar en zang), brengt Ierse ballades aangevuld met modernere songs. De toegang tot de Quibus is als altyd gratis. In het Passage Theater wordt op vijf- tien februari om half elf 's morgens een orgelconcert gehouden door de N.O.F. Het orgel zal tijdens dit con cert worden bespeeld door David Sheperd. De toegangsprijs bedraagt f 5.-. SCHIEDAM - De tentoonstelling van schilderijen, tekeningen en foto's,ge- maakt door werklozen die de schil- dercursus bij de Trechter volgen, trok veel belangsteilenden op vrijdag 6 fe bruari naar Huize Frankeland in de Liduinastraat. De opening om drie uur 's-middags werd opgevrolijkt door drie muzikanten (waaronder de bekende Rotterdammer Piet le Blanche) en een zanger van Schie damse bodem. Bertus de Bruin, die enkele operetteliederen ten ge- hore bracht. De verzamelde bejaarde bewoners van Huize Frankeland le- ken zeer in hun nopjes met het ver- zetje. Wellicht kunnen zij de komen- de maand veel publiek verwachten dat de werkstukken komt bekijken. Hans Verlinde van de Trechter zeiin zijn openingstoespraak dat dit de eerste keer in vier jaar werklozen- werk is, dat er iets getoond wordt dat tijdens de cursussen ontstaan is. Hij noemde het een uitstekende ont- wikkeling, zowel voor de cursisten als voor de bewoners van Huize Franke land. Er is veel verschillend werk te zien op de expositie. De makers verschillen behoorlijk in leeftijd, zodat de ge- schilderde of gefotografeerde onder werpen sterk uiteenlopen. De oudere garde bepaalt zich voornamelijk tot landschappen, zee- en (Schiedamse) stadsgezichten, terwijl de jongeren Salvador Dali, naaktmodellen en por- tretten als uitgangspunt namen. De meeste cursisten werken aan de hand van reprodukties of foto's. „Als het wat beter weer wordt, hoop ik een keer buiten te kunnen gaan werken", zegt Winne, die de cursus leidt. Zelf heeft zij twee nogal expressionisti- sche werken in Huize Frankenland hangen. Geihteresseerden kunnen tot en met de eerste week van maart een bezoek- je brengen aan Huize Frankeland, Li duinastraat 10-20. In het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat kan men momenteel de volgende tentoonstellingen gaan be kijken: ..Schiedamse ateliers" (waar- op men werk vindt van Paul Beck- man, Ton van Gelder, Goof Smit en Tony van Wassem), „Stempelkussen" en „Prent in de klas" (werkstukken die door leerlingen van de vijfde en zesde klas van de basisscholen zijn ge- maakt naar aanleiding van eeivprent die enige tijd in de klas heeft gehan- gen). Het Stedelijk Museum is dage lijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Zondags van 12.30 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Voor naar Dr. Kuijperkade 6 Maassluis Tel 01899-20621 Passage 232 Waddinxveen Tel. 01828-5427 Ja. in de I Jsselhal van Ahoy' is een echt huis gebouwd. En wat voor een huis! Een van Neerlands best geisoleerde woningen. Gasverbruik: circa 1/3 van't gemiddelde huis. Moet u zien. Vooral omdat't een betaalbare premiewoning is. Ogen tekort komen in het Lentiade- paviljoen. 'n Oog- en neus-strelend beurs- onderdeel. U wordt opgenomen in een bloemenzee van arrangementen. Extra attractie: tijdens Binnenhuis '81 worden verschillende kampioenschappen bloemsierkunst gehouden. waarvan de pronk- stukken geexposeerd worden. Honderduit tuin- ideeen opdoen. In de Eemhal is een tuinen- park van ca. 1.000 mJ i aangelegd met model- tuineneneen (U informatiestand. Levensgroot op Binnenhuis: een van de best geisoleerde premie-koopwoningen Gratis adviezen krijgen van architekten. loopt u rond met bouw- of verbouwplannen? Met interieurvragen? Op Binnenhuis hebt u de kans er 'ns over te praten met deskundigen van 't Architekten Informatiecentrum. Kosteloos. Als u zeker wilt zijn dat u terecht kunt, maak dan van tevoren een afspraak (vanaf 16 februari tel. 010-81.30.65). Experimentele woonvormen ontdekken en veel meer. Ontdekking 1: een uit losse elementen opgebouwde schaalwoning van kunststof. Ontdekking 2; 'n expositie met zitmeubelen van bekende ontwerpers. Ontdekking 3: een meubelmakerij in werking. Kennismaken met al't woonnieuws. Binnenhuis zou Binnenhuis niel zijn als u er niet alles vond voor wonen in en om het huis. Van de nieuwste meubelen tot open haarden, keukens, tegels en zwembaden. Dat alles verdeeld over liefst 200 presentaties. Kom't zien! geopend: 11.00-17.00 uur en 19.00-22.30 uur, zondag alleen 11.00- 17.00 uur. Jt *4. V *r >J>

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3