Stand 216 In manou ook zwaar uitgevoerde meubels Nieuwe vinding is energiebesparend liw 13j a8 'Ob's en ah's zullen niet uit de lucht zijn' Twee broers gezamenlijk op Binnenhuis PLANTENBAK RE KENT AF MET TE DR0GE LUCHT iiliiiL*Jiim Het onmogelijke woon warenhuis uit zweden. Luchtbevochtiging door Aqua Decor Meubelen om mee te nemen JAN BATENBURG OVER DE i.Af Kunststoffen in aluminiumframc 010-661569 A DAMWAND mm M "v 400 CM. RIJNMOND/WEST COMB1NATIE WOENSDAG 18 FEBRUARI 1981- 8-512 Iedereen kent de zo populaire zwaar eiken meubelen. Op Bin- nenhuis '81 zal ook in het manou een trend naar zware meubelen voor't eerst duidelijk te zien zijn. Rotan Hoogstraat uit Rotterdam haakt alert op deze trend voor degelijke ro- buuste en zwaar uitgevoerde NOSTALGIE manou meubelen in. Duizend vierkante meter tuin bewonderen vanuit een tot woonkamer omgebouwde in- forniatiestand is niet iets dat de Nederlander dagelijks over- komt. Grond is duur en over 1000 m2 beschikt in dit land bijna geen sterveling meer. .JPf: HP J BiiiEi A - Jl? J iff IKEA komt Op 20 februari opent de Ahoy- hal z'n poorten voor de beurs Binnenhuis. En reken maar dat IKEA van de partij is! Tot en met 1 maart kun je hier een voorproeije krijgen van alles wat je in Sliedrecht te wachten staat! IKEA blijft Ook na 1 maart blijft IKEA in Rotterdam. Op Pompenburg 455-457 (bij hetHof plein) richten we op 20 februari een onmogelijke etalage in. Met zomaar wat leuke voorbeelden uit de enorme IKEA-kollektie. Plus eendia-show Het standnummer is 420. die je precies laat zien hoe het er bij IKEA toe gaat. Aan de snelweg Rotterdam-Gorkum. Leeghwaterstraat 69, Sliedrecht. Telefoon 01840-18855. i *r T w*.' 7 jsj— Tijdens de Nationale Woonma- nifestatie "Binnenhuis '81", die van 20 februari tot en met 1 maart a.s. in het Ahoy' complex plaats vindt, als de consument uitgebreid kennis kunnen ne- nien van de door de diverse be drijven te presenteren nieuwig- heden op het gebied van wo- ninginrichting in de ruimste zin des woords. AFVOER VERSTOPT? De Limburger Karel Vriens (46) heeft een uitvinding gedaan die ook wel „buitenlucht op bestel- ling" wordt genoemd. De vin ding bestaat hieruit, dat op een klein plekje in een woon- of werkkanier een stukje oerna- tuur wordt gecreeerd. De be- standdelen zijn' water, versteen- de lava, planten, eventueel ko- raal en vissen. Het geheel wordt decoratief opgemaakt in een bak of schaal en tot leven ge bracht door middel van een fon- teinpompje en zouodig enig (onderwater)licht. Voor de be zoeker ontvouwt zich dan een soort voorhistorisch puur natuurlijk schouwspel: de Aqua Decor is geboren! /n manou zijri er nu ook zwaar uitgevoerde meubelen. yale: zwaar opgebouwde twee- en driezits banken met hoog opgewerkte kussens en het in meervoud verwerk- te manou. In dezelfde stijl zijn er fau- teuils en salontafels. Staaltjes van meubelkunst die zit- komfort bieden voor alle liefhebbers van zware, degelijke meubels. Ze exposeert ondermeer de lijn Ro- Opvallend is ook de rookfauteuils met verstelbare rug. Een stukje nostalgie (vaders stoel) vertaald in he- dendaags manou. Opmerkelijk zijn de onderling beweegbare kussendelen. Rotan Hoogstaat zorgt voor eenprijs- stuntje op Binnenhuis '81 door een manou twee-persoonsbed, inklusief lattenbodem en matras, voor zeer aantrekkelijke prijs aan te bieden. Op de stand van Rotan Hoogstraat is verder een selectie te vinden van de zeer actuele collectie waaronder ook de zo goed bij rotan en manou pas- sende kasten van kersenhout. Volop Rotan- en manou-nieuws vindt men op stand 216. Kunststoffilm op antistatische poly- ethyleen basis, gevat in een alumi nium frame, is het materiaal waarmee „Pel" isolatie uit Sittard voorzetra- men levert die minimaal 30 pet. ener- gie besparen. De vinding die in samenwerking met het Ministerie yan Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening tot stand kwam, maakt nu ook thermische be- glazing mogehjk in gebouwen waar voorheen kosten of zwaarte van het glas een belemmering voor toepassing van dubbel glasvormden. Het SVEN, TNO, IBBC te Rijswijk alsook het HPB in Delft hebben hun goedkeu- ring aan het produkt gegeven. De polyethyleen film die als voorzet- raam in een aluminium frame aan de binnenkant van de ruit en in elke maat leverbaar is, weegt voor een raam van 100 x 100 cm slechts 2500 gram en is aanmerkelijk goedkoper dan dubbele beglazing. De voorzet- ramen worden tegen de sponningen geplaatst en bevestigd door middel van een nieuw procede. Dit maakt het mogelijk om's zomers de ramen te verwijderen. De tape behoudt zijn hechtkracnt zodat het totale voorzetraam einde- loos geplaatst of verwijderd kan wor den, zonder dat er beschadiging aan verf of lak ontstaat Het geringe gewicht maakt de toepas sing overal mogelijk en kan daardoor, in tegenstelling tot de gangbare dub bele beglazing, makkelijk naar boven- BEDBANKEN TAP1JTEN EN GORDIJNEN 40 Jaar ervaring in slaapbanken levering direkt aan detaillst en particuiier Dagelijks geopend van 9.00-18.00 uur 's maandags gesloten SCHIEKADE 153 ROTTERDAM Dat begreep ook Jan Batenburg, voorzitter van de Vereniging van Hoveniers en Groenvoorzieners Zuid-Holland. „Met de onmisbare steun van onze leden hebben wij niet een maar vier heuse tuinen in de Eemhal aangelegd. En dat zijn nog vier totaal verschillende ook. Geld en ligging hebben bij het in- richten natuurlijk een belangrijke rol gespeeld". Aan de hand van een schitterende tekening ,,wandelen" we door de door Jans Vereniging ontworpen Binnenhuis-tuinen. „Achter hoge herenhuizen of huizen in dorps- straten vinden we dikwijls een langwerpige, diepe tuin die in de volksmond bekend staat als pij- pela. Zo'n tuin moet vanwege de lengte-breedte verhouding gebro- ken worden. Wij kozen voor een- pergola en een leuk hoekje onder bomen achterin, om dit effect te bereiken. Naast de pijpela ligt, strikt gescheiden om de verschil- len goed tot uitdrukking te laten komen, de bungalowtuin, waarin een haag van coniferen en drie bomen een overheersende rol spelen". Wanneer we door de in het mid den van de stand gelegen „woon- kamer" lopen komen we bij de twee volgende tuinen. „Voor de patiotuin hebben we als begren- Zing damwandprofiel gekozen. De tuin is voor driekwart met dit ma teriaal van de buitenwereld afge- sloten. Een zitbank onder de bo men, een vijver met een grOte wa- terplant en bestrating van gewas- sen grondtegels zorgen voor een lekker intiem sfeertje. De laatste van de vier tuinen is zeker de meest voorkomende: de stads- oftewel particuliere tuin. Een verhoogde en een aparte border onderverdeeld in beplante vakken geven samen met veel gras een diepe tuin, alhoewel het geheel bijna vierkant is. Het „diepte- effect" wordt nog versterkt door de half ronde vormen van gazon en border". Lopend over tegel- Jan Batenburg paden van houtsnjppers en staan- de op houten terrastegels kan de bezoeker al dit schoons dat Jan Batenburgs Vereniging schiep gaan aanschouwen. Als we hem moeten geloven, en dat doen we graag, zullen de oh's en ah's niet uit de lucht zijn. Wisl IKEA komt! IKEA blijft! \s \s\\ ,.s tf VjLtS,' aw W liggende verdiepingen van huizen en gebouwen worden gebracht. Dure montagekosten als het plaatsen van montage-stellingen of hijswerktuigen zijn niet nodig en sparen kosten en moeite. Scharnieren van deuren wor den niet extra be last, waardoor af- hangen wordt voorkomen. Reeds vele bedrijven hebben grote in- teresse getoond met name om door lichtkoepels en dakvensters waar zeer veel warmte verloren gaat. De film heeft dezelfde isolerende ei- genschappen als dubbel glas en kan niet worden aangetast door ultra-vio- lette straling. Het materiaal behoudt zijn helderheid, is niet giftig of ont- vlambaar. De film mag echter niet met scherpe voorwerpen worden bc- werkt. Eventuele vervanging van het materiaal is eenvoudig te realiseren door nieuw folie tussen het bestaan- de frame te spannen. De frames zijn leverbaar in bruin en blank geanodi- seerd aluminium. Het adres van het hoofdkantoor van ,JPel" Isolatie: Paardestraat 59, s. -s.ys, W""'' .v.h A V'''" -vii V 4. t 'T-Vv r VC 1 Jip'A -vy 6131 HB Sittard. telefoon 04490- 23278. Kantoor Capelle 010-504309. .Pel staat met zijn produkten niet op Binnehuis overigens. Ook in tapijt en gordijnstoffen is keus te over, want uiteraard zijn er meerdere stands met deze artikelen; wat dat betreft kan de particuiier die aan vervanging toe is of zijn huis nieuw gaat inrichten, zijn hart opha- len. Concurrentie is er ook genoeg op deze lente-beurs en op zichzelf is daar natuurlijk niets op tegen. Wei uniek is de deelname van het tapijt- huis "Garant", Dorpsweg 96 te Rot terdam en het interieurverzorgings- bedrijf "Visseren", Weimansweg 1 (naast postkantoor) te Rotterdam, omdat hier sprake is van twee geheel zelfstandig gevestigde en als zodanig opererende firma's, die - hoewel ge- leid door 2 elkaar kennelijk becon- currerende broers - in een stand nr. 432, Leuvehal) het resultaat tonen van hun gezamenlijke inspanningen. "Wij zijn van mening, dat je in deze tijd, waar mogelijk, elkaar moet hel- pen en aangezien wij beiden door het geven van optimale service een goede naarn hebben opgebouwd bij het pu- bliek, geloven wij stellig dat onze relaties die uiteindelijke gewend zijn persoonlijk door ons behandeld te worden, deze vorm van samenwer king kunnen waarderen", aldus de heer J. Visseren. Op "Binnenhuis '81wordt voor het eerst naadloos tapijt met een breedte van maar liefst 5 meter op de markt gebracht. Een noviteit die ge- zien moet worden als een inhaken van de industrie op een gehouden on- derzoek dat heeft uitgewezen, dat de oppervlakte van de Nederlandse woonkamers in 1978 35 4 50 m2 ge- worden is tegen 27 m2 in 1970. Wei te verstaan groter in de breedte, teneinde aansluiting te vinden bij de huidige zitgewoonten. Dit nieuwe uni tapijt, "Holland Se lect" genaamd, is letterlijk en figuur- lijk kamerbreed; het assortiment be- staat uit niet minder dan 7 kwalitei- ten op 4 en 5 meter breed in totaal 25 kleuren, in prijs varierende van f. 129,- tot f. 598,75 per meter. In die collectie zit zowel een voor de 24 uur service 010-701132 slaapkamer aangepaste k'atoenen kwaliteit, als nylon en wol universeel en objectgebruik. Als tweede noviteit geldt het uit Denemarken afkomstige Egetaepper tapijt, waarbij de consument gecon- fronteerd wordt met een aantal nieuwe opvatting in dessering en kleurstelling. Deze luxueuze vloerbedekking, die op de laatste vakbeurs veel aandacht trok, is weliswaar 400 cm breed, maar heeft daarentegen 56 kleuren! Volgens de door de fabrikant afgege- ven classificatie is dit tapijt eveneens geschikt voor kantoren en dergelijke. Want de heren Visseren verzorgen, naast renovatieobjecten en het in richten van modelwoningen, ook alle mogelijke projecten, waarvoor uit- eindelijk keus gedaan kan worden uit ruim 1.000 merktapijten en honder- den exclusieve kwaliteiten gordijn- stof, velours en vitrage. De keurige stand (nr. 432, Leuvehal) op „Binnenhuis '81" is hiervan een afspiegeling. Daarbij opgeteld de verstrekkende dienstveriening, waar door men zich in alle opzichten weet te onderscheiden van de discountza- ken. Dit brokje spelende natuur is echter nog niet de essentie van Aqua Decor. Het verrassende zit 'm hierin dat er een waterkringloop wordt gesihapen die door de aanwezigheid van vooral de lavablokken bewerkstelligt dat er binnen een natuurlijk klimaat groeit; Een lucht die wat betreft vochtig- heid en frisheid precies goed is. Karel Vriens uit het Noordlimburg- se dorpje Baarlo werd de laatste tijd geregeld geconfronteerd met pro- blemen opitrent droge lucht in woon- en werkruimten. Droge lucht veroorzaakt, zoals bekend, talrijke hinderlijke verschijnselen. Deze ontstaan door de moderne hete- lucht- of vloerverwarming en de cen- trale verwarming, maar ook door de, toenemende woningisolatie die een bepaalde ventilatie bemoeilijkt en soms zelfs volledig uitsluit. Na uitvoerige testen is gebleken dat de Aqua Decor het klimaat in woon- en werkomgevingen in hoge mate ge- zond bei'nvloedt. ,,Het heeft met na me een goed effect bij gesprongen lippen, hoofd- en keelpijnen die op- treden door droge lucht. Beplantin- gen verbeteren zienderogen en het in- terieur gaat er ook nog wat betreft decoratief aanzien sterk op vooruit. Het hele jaar door kwijt Aqua Decor zich bijzonder goed van zijn taak", aldus de heer Vriens. Nu de overheid aandringt op beperkingen van het energiegebruik door een geringe ver- laging van de temperatuur in openba- re gebouwen, rijzen er moeilijkheden voor de hydro)beplantingen die uit- sluitend kunnen gcdijen als de omge- Een fraai resultaat, bereikt door Aqua Decor. vingswarmte ten minste circa 20 gra- den is. Maar al is de temperatuur la ger, dan toch blijkt Aqua Decor te kunnen functioneren dankzij een permanente watercirculatie die mede door een gedoseerde warmteafgifte van de fonteinpomp de watertem- peratuur op ongeveer 20 graden houdt. Het groen komt zodoende tot betere en langduriger bloei om dat de watercirculatie tevens ver oorzaakt dat de zuurstof en andere aanwezige voedingSstoffen optimaal verspreid worden waardoor het vroegtijdig afsterven van wort els wordt tegengegaan en nieuwe aan- worteling wordt bevorderd. Op Binnenhuis kan men met Aqua Decor op stand no. 602 kennisma- ken. Meubelen kijken is leuk, meubelen kopen is nog leuker. De enige scha- duwzijde is voor sommigen, dat men de komst vande meubelen haast niet kan afwachten. In gedachten staat de kast, de bank of stoel al in de kamer, maar de leverancier kan nu eentnaal niet toveren - men zal gewoon moeten wachten tot de meubeltjes worden thuisbezorgd. De laatste jaren is er een nieuw soort meubelen gekomen, die men „mee- neem-meubelen" zou kunnen noe- men. In de meubelzaak is dan een voorraad van een bepaald meubel aanwezig en de koper kan zijn aan- winst onmiddellijk mee naar huis nemen. Het betreft uiteraard meu belen, waarvan de constructie het toelaat, dat zij op een eenvoudige wijze en door iedere leek uit - en in elkaar kunnen worden gezet. Voor de koper heeft zo'n meeneem- meubel naast het feit "dat hij er meteen de beschikking over heeft ook nog het voordeel dat er geen transportkosten in de aanschafprijs worden doorberekend. Deze voorde- len, gevoegd bij de in het algemeen zeer in de smaak vallende stijl van de meubelen, hebben de meeneem-meu- belen populair gemaakt. Op de beurs Binnenhuis'81 kan men ze zo wel op de stand van Europameubel als op de stand van Element Meube len aantreffen.

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 13