Wandkaart iap Wn Optreden Universe Bedrijfs ongeval Adjudant zwaait af Kampioenschap bloemsierkunst KOOPJES IN 27 SPECIAALZAKEN Een actieve krant in een actieve streek Rechtswinkel: "zonder meer onrechtmatig" EXTRA BUIAGE Wijziging busroutes betekent slechtere kwaliteit 9.95 12.95 9.95 17.95 59.- 39.95 7.95 5.95 Woonruimte voor vluchteling Jvest- Delta Hotel WML Tweedehands kan gevaarlijk zijn V V WOENSDAG 18 FEBRUARI 1981 6e JAARGANG NO. 16 r SCHIEDAM Wie schetst de verbazing van F., die na zijn vakantie zijn woning in de Mariastraat ontruimd en dichtgetimmerd terug- vond. Op 31 januari trok F. vvelgemoed de voordeur achter zicli dicht om te gaan genieten van een tiendaagse vakantie in Zwitser- land. Bij thuiskomst op zondag 8 februari bleek de dienst gemeen- tewerken aardig huisgehouden te hebben. F. kraakte de woning in de Mariastraat in juni 1979. In die tijd was het pand nog van een particuliere eigenaar, die de bedragen voor de huur die F. stortte in eerste instantie accepteerde. Toch kreeg F. geen gas en elektriciteit van de Openbare Nutsbedrijven, omdat hij niet over een woonvergunning beschikte. F. behielp zich daarom gedurende enkele maanden met butagas. Geen linnengoed AIR PORTUGAL HAARPROBLEMEN BIOSCALIN NEMEN!! EENMAUG VI. 4,95 VV" ieda s Nieuwsblad KANTOOR. HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARD1NGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassiuis Nieuwsblad Vakantieganger vindt huis dichtgetimmerd terug De panden in de Mariastraat werden verkocht aan de gemeente, die van plan is het huizenblok te slopen om er nieuwbouw in de plaats te zetten. F. keek ondertussen uit naar andere woonruimte. Door de ontwikkelin- gen in de afgelopen week is hij ech- ter dakloos geworden. F. bezocht op maandag 9 februari het Stadskantoor om te horen hoe de vork in de steel zat. ,,Omwohenden belden op omdat kinderen voor het pand met vuur aan het spelen waren, vertelde Gemeentewerken mij", zegt F. „Enkele ambtenaren zijn gaan kyken en toen bleek de voordeur open te staan. Nu lijkt me dat stug, want ik heb 'm toch zelf dichtge- daan. Toch bevestigen omwonenden dat de deur open stond, dus mis- schien heb ik 'm niet goed gesloten. Gemeentewerken ging in ieder geval in het pand kijken. Zij zeggen dat aan de achterkant ruiten ingegooid wa ren. Eigenlijk Ijjkt dat me onmoge- iijk, want achter het huis staan rond- om schuttingen. De enige mogelijk- heid om aan de achterkant te komen is via de achterburen, maar dat zyn goede vrienden van me; die zouden m'n ruiten toch niet ingooien. De ambtenaren inspecteerden de wo ning en concludeerden uit het feit dat er geen linnengoed en geen be- stek was, dat er niemand woonde. M'n bed, de kachel, tafel en stoelen, de boekenkast en de planten die wel in de woning stonden konden die gedachte kennelijk niet wegnemen. Die spullen zijn nu opgeslagen in een pakhuis, waarvan het adres mij niet bekend wordt gemaakt. Ik krijg ze alleen terug wanneer ik ze sainen met een ambtenaar op ga halen, maar dan mag ik niet meer in de Maria straat gaan wonen. Ik moet maar in een pension gaan zitten. Natuurlijk ga ik daarmee niet accoord. Ik stelde Gemeentewerken voor om mijn voor deur weer open te maken, de spullen terug te zetten en mij gedurende een maand tijd te gunnen een ander huis te vinden. Dat kan niet, vonden de ambtenaren. En daar zit ik dan", zegt F. mistroostig. De. Stichting Rechtswinkel Schiedam vindt de werkwijze van de gemeente ronduit belachelijk. „Te gek", vindt de voorzitter, „dit lijkt zonder meer onrechtmatig. De overheid pleegt zo huisvredebreuk. Men mag wel tot ontruiming overgaan, maar alleen met een uitspraak van de rechter in de hand of op grond van een bevel van de Burgemeester. Maar dan nog, de kraker of bewoner moet op de hoogte gesteld worden en minstens een paar dagen de tijd hebben om in beroep te gaan of te besluiten ergens anders te gaan wonen. Overigens is het ook al vreemd, dat de kraker niet gewoon gas en electriciteit aangeslo- ten heeft gekregen. Als hij een kort geding aangespannen had, zou de ge meente vast wel gezwicht zijn. Hij kan trouwens voor de huisvredebreuk die nu gepleegd is ook een kort ee- ding aanspannen, wanneer de ge meente niet besluit zijn spullen weer in het pand terug te zetten". - De dichtgetimmerde woning van F. Gemeenterwerken was tijdens de vakantie van F. in de weer met spijkers en planken. hij van plan F. weet nog niet wat hij zal doen, maar als de gemeente zijn voorstel niet accepteert, is werk van te maken. eT SCHIEDAM - In gemeentelijke ge- bouwen zullen wandkaarten worden aangebracht om de ambtenaren aan te sporen zuinig met energie te zjjn. Dit gebeurt op initiatief van de „werkgroep energiebesparing ge meente Rotterdam". De kaarten geven wenken over gebruik van ver- warming, verlichting en ventilatie, zodat energie bespaard kan worden zonder dat er ingrijpende bouwkun- dige of installatietechnische maatre- gelen nodig zijn. BEM VINDO A PORTUGAL (welkom in Portugal) ftc-rt<Tda m/V laardlr i$e n Can Gut Hotel Presenteert van 19 t.m. 25 februari in haar vernieuwde Aegir Restaurant EEN PORTUGEES FESTIVAL Beroemde Portugese dranken, gereehten en muziek vormen de hoofdingredienten voor dit onvergetelijke evenement dat wordt georganiseerd in samenwerking met Hotel Roma te Lissabon. Voor tafelreserveringen kunt u bellen 345477. ,v: y v. V s - v y- A" '.v-::';. v :.y SCHIEDAM - De Schiedamse formatie Universetrad op zaterdag 14 februari op in het wijkcentrum De Blauwe Brug. Het popconcert was georganiseerd door het Open Jongeren Centrum Schiedam-Noord. OJC wil, na vorig jaar alleen landelijk bekende groepen te hebben gecontracteerd, ook de lokale bands eens een kans geven. Universe is donderdag 19 februari te zieri in De Goudsbloem, Sint Annazusterstraat 30. Degroep speelt vanaf 21.30 uur SCHIEDAM Een bemanningslid van de onder Britse vlag varende tan ker Macleod, die bij de tankerclea- ning aan de Havenstraat Iigt, kreeg vrijdagavond een straaltje van een agressief reinigingsmiddel in het iin- keroog. Het ongeval gebeurde tijdens het schoonmaken van een tank met een, niet giftig, middel dat kan inwerken op de huid en ogen. Daarom is het ook verplicht bij dit werk bescher- iuende kleding en een bril te dragen. Door het niet opvolgen van deze voorschriften kreeg de tweeendertig jarige Fillippijn een uit een vat spui- tend straaltje in hei nog. Zijn colle- ga's verleendfen terstond eerste hulp waarna de man naar de Noletstich- ting werd gebracht. Hier werd vast- gesteld dat er geen blijvende bescha- diging aan het oog was ontstaan. SCHIEDAM De afdeling Inspectie van de Openbare Nutsbedrijven (ONS) waarschuwt tegen de aanschaf en gebruik van tweedehands gasappa- raten. Fornuizen, geisers en gas- kachels die bijvoorbeeld op rommel- markten worden gekocht voldoen volgens de dienst in veel gevallen niet aan de gestelde eisen. Daardoor kan gebruik ervan levensgevaar opleveren. Wie toch een tweedehands apparaat koopt, kan zich laten informeren door een erkend installateur. Die kan goede adviezen geven over aanschaf, plaatsing en onderhoud. Wie meer wil weten kan opbellen naar de afdeling inspectie, van Heekstraat 15, tele- foon 622222, bereikbaar van negen tot vier uur op werkdagen. SCHIEDAM- De op maandag 2 fe bruari gewijzigde dienstregelingen van autobussen kunnen niet in iedere Schiedamse wyk lof oogsten Vooral de bewoners van Groenoord hebben te kampen met een achteruitgang in de kwaliteit van het openbaar vervoer. Mewouw Wakker, die aan de Eduard- van Beinumlaan woont heeft inmiddels een brieg gestuurd aan de burge meester van Schiedam, de heer J. te Loo, en de wethouder van Ruimte- lijke Ordening, de heer Zijdeveld. Over de van Beinumlaan reden vroeger twee bussen, 52 en 53, naar het cen trum van Schiedam. Sinds 2 februari is de buslijn 53 ingekort tot het N.S.- station, zodat de bewoners van Groen oord die op de tram willen overstap- pen alleen nog maar met lijn 52 kun nen. Die bussen zitten in de spitsuren echter zo afgeladen, dat ze de haltes voorbjjrijden. M'n dochter heeft hier van kwart over zeven tot acht uur staan wachten op een bus en kwara uiteindelijk onverrichte zake thuis. Vroeger was lijn 52 ook wel vol, maar toen kon je nog op 53 stappen. Ik heb de RET gebeld, maar die zei dat er geen bussen meer waren om in te zet ten. M'n dochter zag er w61 acht bij het Emmaplein staan, dus hoe dat zit is niet duidelijk. De RET heeft in ieder geval ook een afschrift van de brief aan de burgemeester gekregen. Ik dacht zelf dat lijn 53 in de spits best doorge- trokken kan worden tot byvoorbeeld de Koemarkt, of dat lijn 52 met zo'n aanhangwagen gaat rijden. Ik hoop in ieder geval dat er door die brieven aan- dacht aan besteed gaat worden, besluit mevrouw Wakker. Groenoord is niet de enige wijk die er een busdienst armer op is geworden. In de buurt van de Spieringshoek zijn de busverbindingen ook wat slechter ge worden. De bewoners daar kunnen nu alleen nog met lijn 54 in het centrum komen, of ze moeten lijn 52 by station Nieuwland nemen. Vroeger konden te gebruik maken van de bussen 50. 52. 53 of 54. Men is er na ruim 10 jaar onderzoek in geslaagd een middel samen te stel- len dat uitstekende resultaten geeft bij sterke haaruitval en roos, dun- nend en slap haar. Het middel dat on der de naam BIOSCALIN wordt uit- gebracht is in Nederland verkrijgbaar bij drogisten, speciaalzaken en kap- pers. Het bestaat uit een elixer, welke bij voorkeur in combinatie met de BIOSCALIN shampoo dient te wor den gebruikt om optimale resultaten te kunnen verwachten. Nadere inlich- tingen worden u op verzoek gaame toegezonden. Int. by BIOSCALIN (Nederland) Tel. (170 - H9 77 52 - Poslbus 16140 2500 BC Den Haag SCHIEDAM Op vrijdag 20 februa ri gaat adjudant J.P. v. Biezen van de gemeentepolitie met Functioneel Leeftijd Ontslag. Ter ere hiervan wordt hem die dag van 15 tot 16 uur in het hoofdbureau, een receptie aan- geboden. Iedereen die de adjudant, die onder andere belast was met de leiding van de reservepolitie en de rayondienst, de hand wil schudden is daarbij welkom. De Bloemistenpatroonsvereniging Rotterdam en Omstreken verzorgt dinsdag 24 februari in het Sportpaleis Ahoy' de regionale voorronde voor het Neder- lands kampioenschap Bloemsierkunst. De werkstukken van de deeinemers worden na afloop van de wedstrijd tentoongesteld. Deze bloemenexpositie maakt onder- deel uit van het evenement Binnen- huis en is voor publiek tot en met zondag 1 maart toegankelijk. Aan deze voorronde, georganiseerd onder auspicien van Fleurop NedeT- land, wordt door ongeveer twintig se- nioren deelgenomen. Zij moeten bin- nen hiervoor vastgestelde tijdslimie- ten vijf werkstukken afleveren. Voor een vrij werkstuk krijgen de bloemis- ten een uur de tijd. Tevens dienen zij in anderhalf uur een bruidsboeket sa men te stellen. Tot slot moet in een tijdsbestek van telkens twintig minu- ten een vaas met bloemen gevuld wor den, een rond, handgebonden vaas- boeket en een rouwtak worden ge maakt. In Ahoy' wordt op donderdag 26 fe bruari de regionale wedstrijd voor ju- nioren gehouden. Hieraan wordt door circa 55 scholieren deelgeno men. Hun opdracht bestaat o.a. uit het maken van een arrangement van Hollandse droogbloemen, een bloe- men-fruitarrangement en een eenzij- dig handgebonden vaasboeket en het vervaardigen van een coreage van droogmaterialen. Deze werkstukken worden eveneens geeposeerd. De winnaar van de seniorenwedstrijd mag later dit jaar deelnemen aan de landelijke wedstrijd in Den Bosch. Daar zullen alle winnaars uit de ver- schfllende districten strijden om de nationale titel bloemschikken. De tentoonstelling is toegankelijk op 24 februari van 19 tot 22.30 uur, van 25 tot en met 28 februari van 11 tot 17 uur en van 19 tot 22.30 uur en op zondag 1 maart van 11 tot 17 uur. Rotterdam Centrum - Kralingen Alexanderpolder - Ommoord - Noorderboulevard; Schiedam Centrum - Kethel; Nieuwerkerk a/d IJssel; Capelle a/d IJssel De Terp, Vlaardingen Centrum, Krimpen a/d IJssel Crimpenhof ZOLANG DE VOORRAAD STREKT GELDIG T/M ZATERDAG ten echte wadjang voor het klaarmaken van al uw exotische gereehten voor Royale atvalbak met klapdeksel in bruin/beige Royale broodtrommel in de kleuren bruin/beige Aluminium stoompan. voor rijst, groenten en aardappelen. En de vitaminen blijven behouden Leuk gedekoreerde snelkookpan. Uw maaltijd in een wipop tafel. En zuinig met energie. Van 129.- NU Wadjangring 33 214 Moderne broodrooster, geeft drie knapperige boterhammen in een keer. Van 89 - NU Plantenslang, met aansluitstuk en hand- sproeier. 16 meter 3 Plantenhangers van rode klei en afgewerkt met druipglazuur 746 GRATIS KOOKBOEK ,,3 t.w.v. 8.90 695 SCHIEDAM Nu de kosterij bij dc Bethelkerk in Schiedam-Zuid op het punt staat gesloopt te worden, all ien de vluchtelingen die daar ge- huisvest zijn geen onderdak meer hebben. Mevrouw M.Snoek en me vrouw E.M.Marcus-Spring in't Veld, die zich in de werkgroep Vluchte- lingenweik inzetten voor politieke vluchtelingen, zijn daarom op rock naar vervangende woonruimte. In middels heeft een van de twee vluch telingen onderdak gevonden, de ander zal per 1 maart dakloos «jjn Omdat de woningnood in S chic dam groot is, heeft bureau Huisvesting van de gemeente voorlopig geen huis aan te bieden. Daarbij komt dat de vluch telingen, zolang ze nog niet offirircl geaccepteerd zijn door de Nededand- se re ge ring, niet mogen werk en en zodoende een uitkering hebben. Huur kunnen ze dus wel betalen, mits die niet te hoog is. De vluchte ling waar het momenteel om gaat is al ruim een jaar in Nederland en spreekt al redelyk Nederland*. De vluchteling is afkomstig uit Eritrea in Afrika, aan de kust van de Rode Zee. De werkgroep VhichtelingM- werk, die de vluchteling begeleid, hoopt dat er iemand deQnitieve of tijdeLyke woonruimte te huur heeft Wie iets weet wordt verzocht con tact op te nemen met mevrouw Snoek, telefoon 260691, of met mevrouw Marcus, telefoon 707372.

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1