NIETS BIEDT KRASJES EN Nieuwsblad ^Schiedams! Carnavalsvereniging biedt mevrouw Schweers reis aan Klankvolle museum-aula trekt veel bezoekers I l. °pu" 79.450 Afgewerkte olie: niet in ZWEMSCH00LI G0EDER0ND w sCWEDM* van Radio Modern treft U rigoreus afgeprijsdeartikelen - aliemaal met een krasje of deukje - maar daarom niet minder goed funk- tionerend. Film Sof-O-Klets Kindervoorstellingen Quibus Orgelconcert Exposities WOENSDAG 18 FEBRUARI 1981 RIJNMOND/'WEST COMBINATIE Hess-orgel 8-521 p Ideeen door RIA KOPPENHAGEN SCHIEDAM - Al ruim dertig jaar worden er in de Aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat concerten gegeven die worden georganiseerd door de Vereniging ,,Vrienden van het Stedelijk Museum Schiedam". Concerten die, zoals de van overal afkomstige muziekliefhebbers bewijzen, inmiddels bekendheid genieten in het gehele Rijnmondgebied. SCHIEDAM - Niet een, maar twee "Zwarte Schapen van Schie dam" werden zaterdagavond tijdens het Boerenbal door de Carna valsvereniging „de Rietzeilers" voorgesteld aan het feestvierende publiek. Max Miller en Ren6 de Boer, beiden bekend van de illegale radio-omroep "Veronica", bleken de Schiedammers te zijn die het afgelopen jaar veel tegenslag hebben gehad bij het uitvoe- ren van hun goede voornemens. Radio Veronica werd op zondag 11 januari uit de lucht geplukt hij een politie-inval. De apparatuur en de platencollectie werden in beslag genomen en dat leek het einde van Veronica. Bevrediging STEREOTORENS KLEURENTEEVEES VAATWASSERS DROGERS GASKOOKPLATEN div merken w o. Etna en Atag ALLE AANGEBODEN ARTIKELEN MET LICHTE SCHADE TEGEN ONGE- LOOFLIJK LAGE PRIJZEN WASAUTOMATEN KOELKASTEN, DIEPVRIEZERS Icdere maand wordt het fraaie Hess-orgel bespeeld. Afgewerkte motorolie kan ingeleverd worden bij de VROM, Ringersstraat 9 in de 's-Gravenlandsepolder, op werkdagen open van negen tot vier; en bij het VAM-overlaadstation, aan de Parallelweg (achter het station Schiedam-Rotterdam West), op werk dagen geopend van negen tot half twaalf en van half twee tot half vier. Zaterdagochtend is het VAM-over laadstation geopend van negen tot half twaalf. Wie naar het laatste adres gaat moet zich eerst even bij de be- heerder melden, want de olie moet in een speciaal daarvoor bestemd vat gc- deponeerd worden. *Gregory Peck, David Niven en Roger Moore in ,,Scawolves In de week van 19 tot en met 25 februari draait in het Passage Thea ter de film ,,Seawolves" met Gregory Peck, Roger Moore en David Niven in de hoofdrollen. Colin Mackenzie, Hoofd Speciale Operaties in India, heeft samen met de Britse overheid een probleem. In een Portugese haven ligt namelijk een Duits vrachtschip, dat via een gehei- me zendinstallatie gegevens doorseint over de geallieerde schepen naar Duitse onderzeeers. De enige manier om aan deze praktijken een eind te maken is het schip tot zinken bren- gen. Maar. de Britse marine kan onder geen voorwaarde de Portugese neutraliteit schenden. Dan komt overste I'ugh, die belast is met alle geheime operaties in India, op een krankzinnig lijkend idee. De film is toegankelijk voor personen van alle leeftijden. De voorstellingen zijn da- gelijks om 7 en 9.30 uur. Behalve op maandag. In Passage Bio staat tijdens dezelfde periode „Damien het tweede Omen" op de spoelen. Nadat zij vorige week de premiere van „Hier en daar een bui" brachten in theater De Teerstoof staat Sof-O- Klets ook deze vTijdag en zaterdag weer op de planken van het zolder- theater in de Nieuwstraat. De voorstellingen beginnen beide avonden om 21.00 uur. De foyer is VLAARDINGEN- De voetbalvereni- ging Fortuna laat de gehele vereni- ging deelnemen aan het schoonma- ken van de accommodatie. Om het werk niet steeds op dezelfde mensen neer te laten komen is een rooster samengesteld, waarbij alle senior-elf- tallen ingeschakeld worden. Steeds moeten vijf spelers uit een elftal deel nemen aan deze werkzaamheden. De readies na de eerste oproep, alles gaat op vrijwillige basis, waren hoop- gevend. Slechts twee elftallen lieten nog niets van zich horen. Mogelijk kan dit een voorbeeld zijn voor ande- re sport-verenigingen om het ,,vuile" werk niet op een kleine groep men- sen te laten aankomen. AANMELDEN NIEUWE LEERLINGEN OOK TIJDENS ONZE LESUREN Voor onze club an privelessen vanaf 3 jaar. tal. 349861 714707 bgg. 01885- 2234. Onza lessen in bad Holy maandag 16.00, 16.30, 17.00 uur. Woensdag 12.00, 12.30, 13.00, 13.30 uur en 14.00 uur. Kantoor Abel Tasmanlaan 392, Vlaardingen. geopend vanaf 20.00 uur. De toe- gangsprijs bedraagt f. 10,-. Houders van een C.J.P. of Pas 65 betalen f. 7,50. Kaarten kunnen worden gereserveerd van maandag tot en met vrijdag via de V.V.V. Schiedam telefpon 266000 (hiervoor betaalt men vijftig cent extra) en vrijdag- avond plus zaterdag via het theater telefoon 269455. Gereserveerde kaar ten dienen uiterlijk een kwartier voor de voorstelling te worden afgehaald. Damien, een dertienjarige jongen, woont bij een oom en tante in de Verenigde Staten, waar hij op de Militaire Academie zit. Iedereen denkt dat hij de zoon is van de over- leden ambassadeur Rober Thome en zijn vtouw. In werkelijkhcid is Damien echter de Antichrist. Wan- neer verschillende personen hiervan iets gaan vermoeden overkomen hen onverklaarbare ongelukken. De film die dagelijks draait om 2,7 en 9.30 uur (behalve op zondagmiddag en maandag), is toegankelijk voor perso nen van 16 jaar en ouder. Op zaterdag-, zondag- en woensdag- middag draait in het Passage Theater de jeugdfilm „Ali Baba en de veertig rovers" met Fernandel in de hoofd- rol. De voorstellingen beginnen om twee uur. In theater De Teerstoof kunnen de kleintjes zaterdagmiddag om half drie gaan kijken en luisteren naar het marionettentheater Ella Snoep met „Kip op sokken". De kaartjes voor deze voorstelling kosten f. 3,50. Voor reserveringen raadplege men de rubriek Sof-O-Klets. Zondagavond om half tien kan men in cafe de Quibus aan de Lange Ha ven gaan kijken naar de one woman show van Lizzie getiteld Thanks Mom". De toegang tot de Quibus is gratis. De maandelijkse orgelbespreking in de Aula van het Stedelijk wordt za- terzag 21 februari verzorgd door Jet Dubbeldam, stadsorganiste van Rot terdam en lerares aan het aldaar ge- vestigde conservatorium. Het con cert, dat gratis toegankelijk is, be- gint om drie uur en zal ongeveer drie kwartier duren. In het Stedelijk Museum aan de lloogstraat vindt men momenteel de volgende exposities: „Prent in de klas" (met werkstukken van scholieren die ze maakten naar aan- leiding van een, er bij hangende, prent), ,,Stempelkunst" (een over- zicht van de stempelkunst in Ne- derland) en ,,Schiedamse Ateliers" (met werk van Paul Beckman, Ton van Gelder, Goof Smit en Tony van Wassem). Het Stedelijk is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. ^ondags van 12.30 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. en leden van de vereniging „Vrienden betalen f 3,—Het eerstvoigende kof- van het Stedelijk Museum Schiedam" fieconcert valt op woensdag 4 maart. Veronica 'Zwarte Schaap' van De Rietzeilers 'Concertmnziek blijft boeien' SCHIEDAM Hoewel er al geruime tijd een mogelijkheid is tot het inle- veren van afgewerkte motorolie bij de VROM-dienst, maken er maar wei- nig mensen gebruik van. Bij de Open- bare Nutsbedrijven bestaat de indruk, dat degenen die zelf de motorolie van hun wagen verversen de afgewerkte olie in het riool laten weglopen. Het gevolg hiervan is een sterke opper- vlakte- en grondwatervervuiling. voorbeeld een Leids zigeunerorkest. Czardas" genaamd. Die groep speelt vooral volksmuziek uit Hongarije, Roemenie en Tsjechoslowakije waar- in een grote afwisseling in maatsoor- ten en tempi zit. Het is dus beslist geen klassieke muziek maar wel uit- stekend geschikt voor een concert. De musici hebben bijna aliemaal per- soonlijk kennis gemaakt met de lan- den waaruit de door hen gespeelde muziek afkomstig is en brachten er vele originele instrumenten uit mee zoals de Cymbaal (een klankkast die met stokjes wordt bespeeld), Taragot (soort klarinet), Zurle (schalmei- achtig blaasinstrument), Nai' (Roe- meense panfluit), Fluier (Roemeense herdersfluit) en een Cimpoj (Roe meense doedelzak). Bovendien treden ze op in authentdeke costuums wat nog meer sfeer geeft aan het concert". „Naast deze concerten", vervolgt Bob van der Wel, „wordt er iedere derde zaterdag van de maand een orgelconcert ten gehore gebracht op het uit 1773 daterende Hess-orgel dat zich in de Aula bevindt. De organisa- tie van deze concerten is volledig in handen van Kees Passchier. Hij is na melijk een orgelkenner en kan daar- door het beste bekijken wie er zo'n concert kan en wil verzorgen. Over het algemeen komt het er op neer dat het veelal jonge mensen zijn uit de omgeving die weliswaar nog geen naam hebben maar toch een goed programma kunnen samenstellen. Een ander positief punt is daarbij dat het orgel nu tenminste regelmatig wordt bespeeld, wat zo'n instrument alleen maar ten goede komt. Boven dien trekken ook deze concerten altijd veel belangstellenden naar het museum waarbij, net als bij de overi- ge concerten, opvalt dat het publiek erg wisselend is en absoluut niet aan een leeftijd gebonden. Het beste bewijs", zo besluit Bob van der Wel die zelf als amateur voor het plezier vele instrumenten bespeelt „dat concertmuziek altijd blijft boeien ondanks de geringe aandacht die er onder andere in het onderwijs aan wordt geschonken. Op zeker drie van de vier scholen komt muziek ge- woon niet op het rooster voor omdat het nu eenmaal niet tot de verplichte vakken behoort en dus alleen aan bod komt wanneer de onderwijzer er toevallig-belangstelling voor heeft. Misschien begrijpelijk maar toch wel jammer". Wie belangstelling heeft voor de con certen in het Museum en er eens naar wil gaan luisteren kan daarvoor te- recht op zaterdag 21 februari tijdens een orgelconcert, verzorgt door Jet Dubbeldam stadsorganiste van Rot terdam en hoofdlerares aan het al daar gevestigde conservatorium, dat om drie uur aanvangt en gratis toe gankelijk is en op zaterdag 28 februa ri om 20.30 uur wanneer Czardas de Aula met zijn klanken vult. De toe- gangsprijs voor dit concert bedraagt f 5,—. Houders van een C.J.P., Pas 65 V. r* t want je werd met zulke vreselijke dingen geconfronteerd. Ik kreeg er slapeloze nachten van. Omdat ik ook op m'n eigen gezondheid moet letten (ik ben afgekeurd, zodat ik in de W.A.O. zit), besloot ik er mee te stoppen. Maar bij Radio Veronica kan ik de gevallen van ziekte en eenzaamheid wel aan. Het werk geeft erg veel bevrediging. Als W.A.O.'er ben je uitgeschakeld, doelloos. Als je je dan nuttig kan maken is het leven heel wat prettiger. Daarom hoop ik intens dat alle plannen doorgaan", beklemtoont Max Miller. Mevrouw Schweers, actievoerder van het eerste uur, werd niet vergeten door de Rietzeilers. Zij werd met een Rode Kruisbus opgehaald om het Boerenbal mee te kunnen maken, zo dat zij voor het eerst sinds een jaar weer eens buiten kwam. Bovendien kreeg zij van het Carnavalsvereniging een reis naar Arsen in Limburg aange- boden. Het vakantiehuisje moet de familie zelf betalen, maar het grote struikelblok, de reis naar Arsen", wordt door de Rietzeilers verzorgd. Mevrouw Schweers wist niet wat haar overkwam en lag dolgelukkig op een brandcard te genieten van het Boe renbal. Als de actie voor Radio Veronica suc- ces heeft zal het "basisprogramma", populaire muziek en veel aandacht voor zieken en gehandicapten, uitge- breid worden. Max Miller en Rene de Boer denken aan een medische rubriek, waarbij vragen beantwoord worden door bijvoorbeeld een des- kundige van het Dijkzigtziekenhuis. Er zijn ook plannen voor een middag per week populaire muziek uit de twintiger, dertiger en veertiger jaren. Tot slot hebben de twee ideeen voor een halve middag klassiek in een mo dern jasje, a la James Last, en een halve middag zwaar klassiek op verzoek. Als alles goed gaat zullen er nog wel meer ideeen komen. Rene, die werkloos is, hoopt dat er een betaalde baan uit kan komen, zodat al zijn energie in de omroep kan stoppen. Max Miller en Rene probe- ren het bedrijfsleven te interesseren voor hun werk. "Tenslotte zijn de ber dragen die wij nodig hebben maar schijntjes voor grote bedrijven", besluit Max Miller hoopvol. Overigens ontleent de radio-omroep zijn naam aan de zeepiratenzender Radio Veronica, waar Max Miller en Rene fans van waren. Zij startten hun omroep onder de naam "Radio Mustang" maar in de directe omge ving was nog een "Mustang", "Die lui hadden een taalgebruik om eng van te worden", zegt Max Miller, "ze'sloegen er schuine praat uit". Wij kregen elke keer readies van mensen die zeiden: "wat jullie nu weer gezegd hebben!". Vandaar dat we snel besloten een andere naam te ne- men." Veronica Schiedam hoopt in ieder geval een eigen frequentie toegewezen te krijgen. Mensen die de acties willen steunen kunnen altijd bellen naar Max of Rene, telefoon 010-708560. Verschijnt huis-aan-huis in geheel Schiedam. Onderdeel van de Rijnmond-West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen Kantoor Rijnmond-West Combinatie: Hoogstraat 122,3131 BP; Postbus 306, 3130 AH, Vlaardingen Tel. 010-346711 Redactie M. Ames, tel. 352446 J. Geijp, prive 010-704995. Medewerkers: R. Koppenhagen, prive 010-266615 M. de Zwart, prive 010-736375 Sport: P. Spek, prive 010-352615 Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010-132489 (van 8.30 tot 17.00 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17.00 uur;gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur; redactionele kopij tot maandag 17.00 uur. *Max Miller en Rene de Boer: de twee Zwarte Schapen van Schiedam tijdens het Boerenbal van de Carnavalsvere niging „dc Rietzeilers". Zij zijn bekend van Radio Veronica Schiedam. gegeven concert door zangers uit Wales, is de Aula zelfs te klein om iedereen plaats te kunnen bieden". „Gelukkig" vertelt Bob verder, „zijn „Eigenlijk is alles begonnen met de vleugel die de toenmalige museumdi- rectie kreeg aangeboden", vertelt concert-organisator Bob van der WeL „Het plaatsen van een vleugel in de Aula maakt die ruimte namelijk bjj- zonder geschikt voor het geven van concerten. Bovendien werd na ver- loop van tijd ook het fraaie orgel in de Aula gereviseerd zodat we tevens konden starten met het geven van orgelconcerten. Momenteel hebben we tenminste edn maal per maand een koffieconcert en een orgelconcert en zijn er tevens re gelmatig concerten op de zaterdag- avond. Opvallend daarbij is de gerin ge belangstelling die er is voor de koffieconcerten die iedere eerste woensdag van de maand worden gegeven rond het middaguur, tussen half een en een uur. Vermoedelijk wordt dat veroorzaakt doordat er rond die concerten weinig publiciteit is. Ze worden ten gehore gebracht door beginnende conservatoriumstu- denten die bijvoorbeeld een saxofoon- of strijkkwartet vormen. Maar dat staat dan weer in verband met de toe- gekende subsidie van de Schiedamse Gemeenschap die te klein is om meer reclame te maken. Daar tegenover trekken de concerten in het week- eind dikwijls erg veel bezoekers. Een enkele keer, zoals met een vorig jaar er altijd aanbiedingen genoeg van musici die bereid zijn voor een klein bedrag een concert te geven. Zij ver- dienen met een optreden minder dan een willekeurige arbeider. Dat komt namelijk doordat ze graag ervaring op doen in het spelen voor publiek. Mijn taak is het dan om uit die aan biedingen een dusdanige keus te ma ken dat er voldoende afwisseling in de programma's zit. In de ruim der tig jaar dat ik dit nu doe probeer ik steeds iets anders te vinden. Zaterdag 28 februari komt er bii- Het Leids zigeunerorkest.Czardas Maar Veronica verdween niet geruis- loos. Talloze langdurige zieken, ge handicapten en eenzamen, die bij de radio-omroep altijd erg veel aandacht en een vriendelijk woord vonden, konden het verlies van de omroep niet verkroppen. Mevrouw Schweers, die al achttien jaar aan een ongenees- lijke ziekte lijdt, ontketende een actie voor het behoud van Veronica. Er werden brieven verstuurd aan prinses Juliana, Minister Garde- niers van CRM, de colleges van Burgemeester en Wethouders van Schiedam en Vlaardingen en aan de officier van Justitie, waarin gepleit wordt voor het legahseren van radio Veronica tot regionale ziekenom- roep. Tot nu toe heeft men alleen ge- hoord dat de gevoerde corresponden- tie is opgenomen in het dossier, maar ondertussen hebben ook een raadslid van Schiedam en een Tweede Kamer- lid toegezegd zich te beijveren voor de zaak. "Illegaal willen we niet meer de lucht in", zegt Max Miller. "De spanning is te groot om nog prettig te kunnen werken. Maar door alle positieve readies hebben we goede hoop dat het plan lukt. Een ziekenomroep is namelijk onontbeerklijk. De be- staande ziekenomroepen zijn alleen op de ziekenhuizen aangesloten, waardoor de mensen die thuis liggen, de langdurig zieken en de eenzame mensen totaal vergeten worden. Radio Veronica zette zich voor deze mensen in. Rene had altijd een vriendelijk woord klaar voor deze mensen. Hij kon ze een hart onder de riem steken. We werkten meestal met rene aan de microfoon en ikzelf aan de telefoon." In het verleden heb ik bij de Telefo- nische Hulpdienst Waterweg-Noord gewerkt, waar ik een training kreeg. De ervaring die ik daar opdeed is me nu zeer van nut bij het radio-werk. Ik kon het werk bij de Telefonische Hulpdienst uiteindelijk niet meer aan, diverse merken. diverse merken NIEUWPOORTWEG 2 deur 3, SCHIEDAM TEL. 010-622251 Geopend dinsdag t/m zaterdag van 9-17 uur div merken w.o. Bauknecbt, Philips. Frigidaire, Indesit. div merken w.o. Philips, Erres. Creda. Zanussi. 1 unui uuuuiiii.il, div. merken w.o Erres, Philips, Bauknecht, Zanussi, Indesit, Marijnen div. merken w.o. Philips, Marijnen. Bauknecht, Erres.

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3