Reizigers Openbaar Vervoer: Minister krijgt eerste certificaat Stel Cobrawerken ten toon CAFE 'DE WAAL' Werkloosheid gestegen Petalo-familie moet Schiedam verlaten k| 1 L KOOPJES IN 27 SPECIAALZAKEN 10.- 29.75 6.95 Ambtenaren spelen ,uit' 17.95 14.95 14.95 Een actieve krant inactieve -mmm V.V.V.Schiedam: Meer woningzoekenden HEROPENING Kindercarnaval Toont je lager In de Goudsbloem CMiSJ y.93 39.95J 'Vrienden van de Riegel': »/Vi WOENSDAG 25 FEBRUAR1 1981 «6e JAARGANG NO. 17 SCHIEDAM - „Hoe vindt een vreemdeling in een hem onbe- kende stad de weg naar het sta tion?" is een van de vragen die de landelijke Vereniging Reizi gers Openbaar Vervoer (Rover) zicht stelt. Voor het Schiedam- se Rover-lid Bill Morris was die vraag het sein om eens te kijken hoe de situatie in Schiedam is. Station Schiedam-Rotterdam West en station Nieuwland worden door geen enkele weg- wijzer vermeld. De Algemene Nederlandse Wielrijders Bond (ANWB), die de gehele beweg- wijzering in Nederland voert op kosten van de overheid, wil vol- gens Rover namelijk alleen in- terlokale doelen aanwijzen. Den Haag Utrecht Gaatje mmmm Ls&sA-' m-t v #Jf 22.50 inw mwM— ,5i- Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad 'Wijs het station aan' Rover vroeg de ANWB voortaan de stations wel op de borden te plaat- sen. „De ANWB antwoordde echter dat hooguit zogenaamde „Park and Ride-stations", die ruime parkeermo- gelijkheden hebben zodat automobi- dam kennelijk wachten tot de sta tions officieel omgedoopt worden tot P R, voordat de ANWB ze op de borden gaat zetten", zegt Bill Morris. :;x-x:v>: x'x i&:: *De ANWB, die volgens de vereni ging Rover zegt alleen interlokale doelen aan te wijzen, heeft zichzelf wel op de borden gezet. Door M. de Zwart listen per auto naar de trein kunnen rijden en voor hun verdere reis ge- bruik kunnen maken van de spoorwe- gen, op de wegwijzers kunnen wor den opgenomen", aldus de Schiedam- se werkgroep van Rover. „Nu zijn beide Schiedamse stations in alles, behalve in naam, P R-stations. Zo- wel in Nieuwland als in Schiedam- Rotterdam West zijn goede parkeer- plaatsen. Toch moeten we in Schie- De Rover-leden denken evenwel een gaatje in het betoog van de ANWB te hebben ontdekt. „De ANWB zegt al leen interlokale hewegwijzering te voercn, met uitzondering dan van de P R-stations. Toch wijst de Bond zijn eigen kantoren aan op z'n weg wijzers. Dat is natuurlijk logisch, want de ANWB is een organisatie met belangen. In Nederland is de hele be- wegwijzeringskwestie een beetje vreemd. Het is historisch zo gegroeid dat de ANWB daarvoor zorg draagt, terwijl in de meeste andere landen de overheid dergelijke werkzaamheden voor haar rekening neemt. Dat is veel neutraler", vindt Bill Morris. Inmid- dels heeft de Vereniging Rover con tact opgenomen met de minister van Verkeer en Waterstaat, de heer Tuijn- man. Deze heeft er bij de ANWB op aangedrongen aandacht te schenken aan de zaak Buiten het wegwijzersprobleem houdt Bill Morris zich, samen met zo'n tien a vijftien andere leden, ook bezig met de plannen van de Gemeente Schiedam voor het open baar vervoer. Zo pleit Rover voor de aanleg van een N.S.-station Kethel om het de forensen vanuit Woud- hoek-Noord makkelijker te maken richting Delft en Den Haag te rei- zen. Nu moeten de bewoners van de wijk eerst helemaal via het centrum naar station Schiedam reizen, terwijl ze in feite pal tegen Delft aanwonen. Omdat een station Kethel niet voor- komt in de planning van de Neder landse Spoorwegen ziet het er niet naar uit dat dit binnen afzienbare tijd verwezenlijkt wordt. De vereni ging Rover pleit daarom bij het ge- meentebestuur voor de aanleg van een buslijn die door de 's-Gravenland- sepolder naar het station moet rijden. Er moet dan wel een spoorwegover- gang gemaakt worden ter hoogte van Kethel. De huidige veranderingen van de RET-busdiensten zijn ook niet onge- merkt aan Rover voorbijgegaan. Naar aanleiding van de verslechterde situa tie in Groenoord (waar de bewoners die naar de Koemarkt willen nog maar gebruik kunnen maken van een buslijn, die in de spits in Vlaardingen Wm1 v-w-' >".C *Het N.S.-station Schiedam-Rotterdam West. Kan een vreemdeling het vinden zonder hulp van wegwijzers? al vol zit en zodoende de haltes voor- bijrijdt) heeft Rover een plan aan de gemeente voorgelegd. De geplande lijn 55, die in het jaar 1981 van Woudhoek-Noord naar het centrum van Schiedam moet gaan rijden, zou voor de bewoners van Groenoord een oplossing zijn. Aangezien we nu in het jaar 1981 zijn aangeland, staat er dus niets in de weg om de lijn werke- lijkheid te laten worden. Wie meer informatie over de Vereni ging Rover wil kan bellen naar Bill Morris, telefoon 73 19 44. Men kan ook lid worden voor minimaal f 15,- per jaar, waarvoor men dan vier num- mers van het verenigingsblad „de reiziger" krijgt. Men moet dan geld storten op girorekening 239 50 21 ten name van Rover. Minister De Geus kijkt vanafde Rigel naar het majo- rettenkorps dat de overhandiging van het eerste certi- ficaat feestelijk omlijstte. Minister De Geus neemt net eerste certi ficaat in ontvangst. MAASSLUIS Twee zeekadetten, een jongen en een meisje, hebben zaterdag 21 februari jongstleden minister De Geus van DeferfSie het eerste certificaat overhandigd van de stichting "Vrienden van de Rigel". De overhandiging vond plaats aan boord van het ms 'Rigel', het ex- loodsvaartuig dat nu dienst doet als opleidingsschip voor het zee- kadetkorps "Maasluis". De verkoop van 5000 certificaten van de eerder genoemde Stichting heb ben tot doel de 'Rigel' in de vaart te houden. Tevens wil men met het geld, een certificaat kost f 25.-, bewerkstelligen dat het schip na een grote, maar ook zeer kostbare dokbeurt een Bewijs van Goedkeuring van de Scheepsvaart- inspectie krijgt. Een dergelijk bewijs is noodzake- lijk om verantwoord met zeeka detten aan boord reizen te gaan maken op de Noordzee. Minister De Geus juigde het initiatief van de Stichting toe en noemde het bestaan van het zeekadetkorps bit- tere noodzaak om vandalisme te voorkomen. "Bij jongens, en tegenwoordig zelfs meisjes, achter moeders pappot is deze zeevaren- de natie niet gebaat", zo zei de minister. Voorzitter De Zeeuw van het zee kadetkorps wachtte voor de over handiging van certificaat nummer 1 aan de minister nog een zeer speciale verrassing. Voorzitter De Zeeuw toont blij verrast het briefje van f. 1000.- dat hij kreeg van de heer Fazili van Arfaz BV. Directeur I. Fazili van scheeps- schoonmaakbedrijf Arfaz BV overhandigde totaal onverwacht een briefje van f.1000.- aan de voorzittej. "Voor het goede doel dat u met uw vorm van jeugdwerk zeker nastreeft", verklaarde de heer Fazili zijn royale gift De certificaten van de stichting "Vrienden van de Rigel" zijn iedere zaterdag tussen 11.30 en 13.30 uur verkrijgbaar aan boord van de 'Rigel', die in de haven van Maas sluis ligt. Hedenavond zal op Nederland 1 om 19 uur in het pro- gramma Van Gewest tot Gewest aandacht besteed worden aan het zeekadettenkorps "Maassluis" en de Rigel. SCHIEDAM Het bestuur van de V.V.V. -Schiedam heeft in de twee- de week van februari schriftelijk bij het college van Burgemeester en Wet- houder aangedrongen op het bevor- deren van een permanente tentoon- stelling van Cobra-collectie. Het Stedelijk Museum van Schiedam bezit namelijk een bijzonder grote verzameling werk, dat onder deze kunststroming valt. Van Karel Appel heeft het museum een kleine veertig werken en van Corneille is een even groot aantal werken in het museum opgeslagen. Van Eugene Brands, Constant, Lucebert, Anton Rooskens en Theo Wolvecamp is ook een niet onaanzienlijke hoeveelheid werk in bezit. Cobra is de naam voor een kleine, maar niet onbeduidende internatio- nale groep kunstenaars. Cobra werd in 1948 in Parijs opgericht door twee Belgen. een Deen en drie Hollanders. De eerste letters van de hoofdsteden Copenhagen, Bruxelles en Amster dam vormden de naam Cobra. De groep maakte op schilderkunstig ge- i bied revolutionair werk, dat onder de noemer "abstracte kunst" te plaatsen valt. In het najaar van 1951 werd de groep ontbonden. Het V.V.V.- bestuur is ervan overtuigd dat een permanente tentoonstelling van de Cobra-collectie een waardevol- le aanvulling is op de bezienswaardig- heden die Schiedam rijk is. SCHIEDAM - In de maand januari is het aantal woningzoekenden toege- nomen met 291 inschrijvingen. Op 31 december 1989 was het aantal woningzoekenden 7592, op 31 janu ari 1981 was dat 7883. SCHIEDAM- De werkloosheid is in de maand januari toegenomen. Mo- menteel is 4,4 proc. van de manne- lijke beroepsbevolking werkloos (was 4,1 proc.) en 10,3 proc. van de vrou- welijke beroepsbevolking (was 9,7 proc.). In totaal zijn er nu 3810 werklozen; eind december 1980 wa- ren er 3625 werklozen. In de Bouwnijverheid steeg het aan- bod van personeel, terwijl de vraag totaal ineenzakte. Er staan slechts 16 vacatures open, terwijl er 245 werklozen zijn. Timmerlieden, metselaars en huis- schilders komen het moeilijks aan de slag. In de metaalsector is nu meer vraag dan aanbod naar personeel. Tegen 451 werklozen staan 592 vacatures open. Het bedrijfsleven zoekt onder meer 200 plaatwerkers, 90 machine- bankwerkers, 100 pijpenmonteurs en 30 elektrisch lassers. In de Handelssector staat het aanbod van personeel totaal niet in verhou- ding tot de vraag. Hoewel de vraag van 15 naar 22 personeelsleden ver- meerderde, zijn er 487 werklozen. Over het algemeen heeft jeugdig, goed geschoold personeel de voor- keur bij de bedrijven. In de kantoorsector daalde het aan bod van personeel, terwijl de vraag steeg. Er zijn nu 490 werklozen en er staan 80 vacatures open. Eenvoudig geschoolde kantoorbe- dienden kunnen nauwelijks werk vinden. De werkloosheid onder schoolverla- ters is nog steeds erg groot. Lager ge schoolde meisjes zijn fors vertegen- woordigd onder de jeugdige werklo zen, waarvan er in totaal nu 1350 geregistreerd zijn. De vraag naar jeug dig personeel hep terug van 34 naar 27. De werkloosheid onder de onge- schoolden wordt steeds groter. Het aanbod bedraagt nu 1200 personen, terwijl er slechts 25 vacatures open staan. De helft van de geschoolde werklo zen bestaat uit buitenlandse werk- nemers. Het aantal verzoeken om ontslagvergunningen stijgt onrust- barend: gemiddeld zijn dit er nu 30 per week (in 1980 was dat 23 per week). SCHIEDAM - Het gemeentebestuur van Schiedam heeft de zigeuner-fami- lie Petalo, die momenteel met vijf woonwagens in Schiedam verblijft, aangezegd dat de groep donderdag- middag 26 februari rond het middag- uur het terrein aan de Parallelweg verlaten moet hebben. Petalo's fami- lie is binnen een tijdspanne van veer- tien dagen uit respectievelijk de gemeentes Vlaardingen, Maassluis, Vlaardingen en Schiedam gezet. Het gemeentebestuur heeft toegezegd op „humanitaire gronden nadere regelingen voor de familie te willen treffen, als daar aanleiding toe be staat". Momenteel is een van de kin- deren uit de familie opgenomen in een ziekenhuis in Vlaardingen. Als de groep de verzekering geeft donder- dagmiddag Schiedam te verlaten, zal de gemeente een tijdelijke voorzie- ning treffen voor de levering van water. De Petalo-familie kan over een paar maanden naar de gemeente Amster dam verhuizen, omdat daar een stand- plaats voor ze wordt ingericht. Mo menteel vindt de familie het echter veel te gevaarlijk in de hoofdstad. De tijdelijke vestiging die voor hen is ingericht aan de Rode Kruisweg in Amsterdam, in de nabijheid van een politiebureau, is volgens de gemeente Schiedam een goede plek voor de Petalo-familie. Zij zouden zich daar niet bedreigd hoeven te voelen. SCHIEDAM De werkgroep Jeugd werk Schiedam-Noord organiseert op zaterdag 28 februari een carnavals- dag. De entree kost f 1,50 en de feestelijkheden beginnen om tien uur 's ochtends. Kinderen van zes tot en met twaalf jaar zijn welkom bij het carnaval, dat in het wijkcentrum „De Blauwe Brug" aan het Bachplein 590 gehouden wordt. SCHIEDAM De formatie „Toontje Lager" zal op donderdag 26 februari optreden in cafe De Goudsbloem aan de Sint Anna Zusterstraat 30. Toontje Lager brengt Nederlandsta- lige nummers ten gehore. Inmiddels heeft de groep een elpee en twee singles op zijn naam staan, waarvan de single „Achter de wolken" vorige maand uitkwam. De teksten van de uit Arnhem afkomstige groep zijn vaak ironisch. De muziek kan om- schreven worden als Rock and Roll, waar zo af en toe Reggae-invloeden in zijn te bespeuren. Het optreden begint om half tien. De toegang is gratis. ml al rl LI u u LI rl W Rotterdam Centrum - Kralingen Alexanderpolder - Ommoord - Noorderboulevard; Schiedam Centrum - Kethel Nieuwerkerk a/d IJssel; Capelle a/d IJssel De Terp; Vlaardingen Centrum; Krimpen a/d IJssel Crimpenhof ZOLANG DE VOORRAAO STREKT GELDIGT/M ZATERDAG Zeerstevige geldkist van zwaar staalplaat met veiligheidsslot en 2 sleutels. Maat 24,5 x 19,5x10 cm Maat 22x17x9 cm 257 Royale zwarte heren- paraplu, automatisch te openen Praktische vruchten- pers van TEFAL, U vangt het sap direkt in een glas op. Van 61-voor 161 Wijnglas "Grand Cru" model 6 stuks voor Handige kofter in een wip in- en uitgevouwen, moderne ruit uit- voering. ONZE PRIJS 676 Groot prikbord, kindervriend in iedere kinderkamer of hal. 60 x 80 cm groot 700 Stevige, gelakt metalen trap, inklusief anti-slip platform. 5 treden 37.50 4 treden Cassette-caroussel Voor 20 cassettes met doosje of 32 cassettes zonder doosje. In fum6ekleur SCHIEDAM - Een voetbalteam van het stadskantoor Schiedam zal in het weekeinde van 27 febru ari tot en met 1 maart de Schie damse kleuren in Esslingen (West- Duitsland) gaan verdedigen. Esslingen, de „partnerstad" van Schiedam, organiseert namelijk een zaalvoetbaltoernooi. Teams uit Velenje (Joegoslavie) en Neath (Groot Brittannie), eveneens part- nersteden, zullen ook deeelnemen aan het toernooi, net als ploegen uit Esslingen en de omringende gemeentes. t De Schiedamse ploeg staat onder leiding van de „voethalkenner" Cees de Veld. Het elftal vertrekt op vrijdagmorgen 27 februari en zal maandag weer terugkomen. Men hoopt dat de wisselbeker een plaatsje in het Stadskantoor kan krijgen!

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1