Eeuwfeest rond Binnenstadskerk Brand Trou wpartij Herinrichting Nieuwe Maasstraat Postduivenvereniging viert 80-jarig jubileum sober UlcstUmirin Ledenvergadering WOENSDAG 25 FEBRUARI 1981 RIJNMOND/WEST COMBINATIE 9-520 ■mam m&m. Korfbal Zwemmen Tafeltennis Dammen Biljarten Hosmanbeker door PETER SPEK Toekomst VLAARDINGEN Met veel zelfwerkzaamheid wordt op dit mo ment het clubgebouw van de postduiven-vereniging „De Adelaar" afdeling kuststrook in de Kornelis Speelmanstraat verbouwd. „Een verbouwing, die zeker noodzakelijk was maar ons wel het nodige geld gaat kosten", zegt voorzitter Berrevoets van de Vlaardingse vereniging. „Maar dat hebben wij er wel voor over. Wij willen de leden naast het bedrijven van de duivensport ook de gelegenheid geven voor andere aktiviteiten en dat was in onze oude behuizing niet mogelijk". ZONWERING IS GEPERFECTIONEERD f Als het aan Hunter Douglas ligt, wordt 1981 een stralend jaar. Deze zonweringsfabrikant de maker van Luxaflexpro- dukten heeft althans voor het komende seizoen het oog derma- te laten vallen op functionele de tails, dat men er bijna niet om- heen kan de anders graag gezie- i ne zon op een prettige manier i buitenshuis te houden. Tijdens de jaarlijkse voorjaarspre- Isenlatie werd deze I'ilosofie nader toe- gelicht: alle produkten, t.w. de alumi nium- en gordijnjaloezieen, de rolgor- dijnen en de buitenzonwering, bene- vens de horren, zijn technisch verder gepertectioneerd en beter aangepast aan de huidige leefgewoonten. Hij de nieuwe 25 mm smalle ,,Ja- louette", die zelfs in neergelaten toe- stand nog een ongestoord uitzicht biedt, is nu ook zijgeleiding mogelijk voor toepassing in tuimelramen en wai de tuimelst,angen betreft, deze varieren in hoogle van 50 t/m 300 cm naar gelang de boogie van de ,,Ja- louelte Ken nieuwtje is, dat de Luxaflex gordijnjaloezie ..Finessa" ingebouwd kan worden in een zgn. sierkloof, be- kleed met dezellde stofsoort. Voor kleinere ruimten is tevens rail ver- krijgbaar voor schuine montage tot 59° (voor 100 mm lamellen). De decoratie- ve elementen wordpn dus niet uit het oog verloren, hetgeen ook te zien is aan de rolgordijnen die een nieuw eind- looskoordsysteem hebben, door mid- del van een kunststof kogelkettinkje (met een maximale maat van 300x300 cm). Een prima oplossing voor deze ,,mode-aan-de-rol", die maar heel weinig ruimte vergt en bij fel zonlicht de planten toch voldoende bescher- ming geelt. Bij de buitenzonwering is afge- zien van de doekcollectie het be- langrijkste nieuws de licht gebogen arm uit een stuk, die het zonnescherm meer stabiliteit garandeert en minder doekslijtage. Verder kan het zonne scherm worden geinstal'eerd met een wind- en zonneautomaat, die er voor zorgt dat boven een bepaalde wind- kracht het scherm veilig opgeborgen zit, dan wel automatisch uitgaat wan- neer het zonlicht boven een bepaalde waarde komt. Van de buitenjaloe- zieen, die uiteraard ook afgestemd zijn op jarenlang weerstand bieden aan weer en wind in zomer en winter, wordt tenslotte de 65 mm lamel ver- vangen door 60 mm brede lamellen. Last but not least wordt melding ge- maakt van een nieuwe bracket", wel- ke speciaal ontwikkeld is voor de in- de-dag montage van horren, de meest afdoende en milieuvriendelijke insec- tenwering, die er bovendie.i voor zorgt dat ook als het buiten gaat waaien - er rustig geventileerd kan worden. SCHIEDAM Op zaterdag 21 maart a.s. wordt in de sporthal Margriet in Schiedam het Nederlands zaalkorf- baltoernooi voor afdelingskampioen gehouden. De organisatie voor dit unieke toernooi is in handen van de Vlaardingse korfbalvereniging Vlaardingen. De wedstrijden zullen op 21 maart om 10.00 uur beginnen en burgemeester te Loovan Schiedam zal om ongeveer 17.00 uur de prijzen uit reiken. VLAARDINGEN - De zwemvereni- ging WIK viert op 20 maart a.s. haar 25-jarig jubileum. Ter gelegenheid van dit feit houdt de Vlaardingse ver- eniging een receptie in de Ichtuskerk aan de Van Maerlantlaan. De receptie wordt gehouden van 17.00 tot 18.30 uur. SCHIEDAM - De semi-derby tussen de tafeltennisverenigingen Radio Molenaar en NOAD is in het voordeel van de Vlaardingse ploeg uit gevallen: 9-1Beide ploegen hadden in de eer- ste helft van deze vooijaars-compe- titie zes punten behaald en de winnaar van deze ontmoeting zou zich voorlopig in de middemoot nestelen. Het enige tegenpunt werd voor NOAD gescoord door Bayinx in de partij tegenGuy Noordink. De rest van de partijen werden gewonnen door de Vlaardingers. Voor Radio Molenaar betekende dit de eerste overwinning in een uit-wedstryd. VLAARDINGEN In de vjjfde ronde van de Vlaardingse damkam- pioenschappen heeft Gerrit van Mas- trigt zich gehandhaafd op de eerste plaats. De Vlaardinger won van Leen Torn. Wim Heuvelman blijft van Mastrigt op een punt volgen op de tweede plaats. Gerrit van Mastrigt heeft uit vijf partijen negen punten en Wim Heuvelman uit een zelfde aantal partijen acht punten. VLAARDINGEN - De biljartvereni- ging Avanti organiseert in samenwer- king met het district Nieuwe Waterweg Noord op 25 februari, 4 en 8 maart de finale om de Rijnmond Bokaal. Geplaatst hebben zich via de voorwedstrijden A.J. de Vrij, G.W.J, v.dWiel, G. Heeze, J.H. Polet, J. Bleekendaal, W. Niemans, R. Broos en A. de Keijzer. „Ma weet jij een versje?" „Een versje, waarvoor?", vraag ik aan mijn zojuist uit school gekomen dochter. Voor in een poezie-al- bum", antwoordt ze. „0, gaat het daarom.Verwoed nadenkend duik ik terug in de tijd dat het schrijven in poezie-albums voor mij een regelmatig terugkerend ge- beuren was. Maar hoe ik ook prak- kizeer, verder dan „Ik lag in mijn tuintje en sliep" kom ik niet en dat gedichtje staat al twee maal in het betreffende album. „Kan je dan niet wat verzinnen?", pro- beert mijn spruit hoopvol. „Nee", mompel ik denkende aan mijn ou- de poezie-album dat er volgens mij nog altijd moetzijn. Maar waar?... Opeens weet ik het en vlieg, met een enthousiaste dochter achter me aan, naar boven. Even later zitten we samen op de rand van het bed en bladeren door het album vol versjes. Allerlei na- men die ik inmiddels allang weer vergeten was duiken daarbij op. He, dat klasgenootje heb ik pas noggezien. Maar die... wie was dat ook weer. „Sla eens om ma", haalt mijn dochter me abrupt uit mijn overpeinzingen, want uitein- delijk is ze nog steeds op zoek naar een leuk gedicht. Maar twee blaadjes verder is het met haar haast opeens gedaan, want daar stuiten we op een paar dichtge- plakte vellen. „Waar is dat voor", vraagt ze me nieuwsgierig aankij- kend, waarop ik mijn schouders ophaal en voorzichtig pro beer een hoekje van de vastzittende pagi- na's los te maken. Na enige tijd lukt het en verschijnt er een naam die op slag een deurtje van mijn bovenkamer doet openspringen. „Dal is waar ook. Met dat meisje heb ik op een dag ruzie gekregen en toen was ik zo boos dat ik haar versje niet meer in mijn album wou hebben. Omdat het er niet kon worden uitgescheurd, want dan ging er een ander mee, heb ik het toen dichtgeplakt", beken ik, beschaamd over deze daad uit mijn jeugd, met een beteuterd ge- zicht aan mijn verbaasd luisteren- de dochter. Maar die wist mijn schuldgevoelens snel weg door me na het verhaal, gniffelend en met glinsterende ogen, toe te voegen: „Net goed". Waama ze weer snel verder zoekt naar een geschikt ge dichtje. Mededelingen voor deze rubriek kun- nen worden gezonden aan de redactie Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardin gen of doorgegeven aan sportmede- werker Peter Spek, telefoon 010- 352615. SCHIEDAM - De voetbalvereniging P.P.S.C. houdt op 30 april 1981 een grote rommelnjarkt op Thurlede. Wie oude, maar niet kapotte prullen, grammofoonplaten, vazen, boeken, sieraden, potten, pannen en stukken speelgoed over heeft, kan bellen naar de telefoonnummers 706840 of 733317. Het wordt thuis opgehaald. SCHIEDAM Op het zandlichaam van rijksweg 19 trof de politie afge- lopen zaterdag een eenenvijftigjarige Rotterdammer aan die met behulp van twee lokvogels, een kneu en een sijsje, en een vangnet vogels aan het vangen was. Nadat de wetsdienaren zes reeds gevangen vogeltjes hadden bevrijd namen ze de lokvogels, het net en een hoeveelheid voer in beslag en arresteerden de vanger. SCHIEDAM Door tot nu toe onbe- kende oorzaak brak zowel de bene- den als de bovenetage brandden daar bij geheel uit. Een bewoonster van de ernaast gelegen woning en haar pape- gaai werden tijdens de blussingswerk- zaamheden ondergebracht bij buurt- bewoners. SCHIEDAM De eerste ledenverga dering van de vereniging van Huisei- genaren Woudhoek wordt gehouden op maandag 2 maart in het wijkcen- trum „De Blauwe Brug" aan het Bachplein 590. De vergadering be- gint om acht uur's avonds. Het initiatief tot de oprichting van de vereniging is uitgegaan van Mar cel Houtkamp. Er bleek zoveel in- teresse te zijn dat een eerste bijeen- komst in januari van dit jaar werd georganiseerd. Er zijn enkele werk- groepen opgericht die al intensief aan het werk zijn. Zo wordt er ge- werkt aan financiele zaken, mogelijk- heden voor gemeenschappelijke aan- schaf van materialen en aan de op richting van de vereniging. VLAARDINGEN Op de algemene ledenvergadering van de Vlaardingse atletiekvereniging Fortuna heeft Sjaak Hoogendijk de 15e "Hosman beker" in ontvangst mogen nemen. Deze beker, ingesteld voor de beste atletiekprestatie in 1980 viel de Fortuna-atleet ten deel voor zijn prestatie op de marathon. Met een tijd van 2 uur 30 min. 5 sec. behoort Sjaak Hoogendijk tot de nationale top op dit zware nummer. Op de nationale ranglijst bezet de Fortuna-atleet een 22e plaats en bij de veteranen een derde plaats. Het was voor de Commissie, die jaar- lijks uit de vele prestaties een kan- didaat moet aanwijzen niet gemakke- lijk tot een voordracht te komen. Vijf kandidaten stonden op het lijstje met prestaties die voor een "Hosman beker" in aanmerking zouden ko men. Corine van den Berg was kandidate met haar hoogtesprong van 1,45 meter bij de meisjes D, waarmee zij vijfde staat op de Nederlandse rang lijst. Ellen van den Berg deed een gooi naar deze "Hosmanbeker" met haar hoogtsprong van 1,57 meter bij de meisjes B, waarmee zij het club- record van zowel de meisjes B als de dames omver sprong. Jaap Dijksma was een kandidaat met zijn prestatie op het kogelstoten bij de jongens C. De Fortuna-atleet kwam tot een afstand van 15.19 me ter, waarmee hij tot een tweede plaats reikte op de Nederlandse lijst voor 1980 en een eerste plaats bezet- te op de districts-lijst. Rob van Zanten leverde een uitste- kende prestatie op de 3000 meter steeple chase met een tijd van 9 min. 23,9 sec., maar ook zijn vooruitgang op diverse atletieknummer was indrukwekkend. Uiteindelijk viel de keuze op Sjaak Hoogendijk, die ook trainer is van de lange afstandgroep bij Fortuna. Op de druk bezochte ledenvergade ring werden nog meer prijzen uitge- reikt. Het "fortuna-schild" ging naar Hans Scheffers, die na meer dan tien jaar deel uitgemaakt te hebben van het bestuur afscheid nam. Wedstrijdsecretaris Theo van Ever- dingen reikte de prijzen van de club- kampioenschappen uit. Bij de heren/ jongens werd clubkampioen Rob van Zanten met 2818 punten behaald door 3000 meter steeple chase 9 min. 23,9 sec., polsstokhoogspringen 3,50 meter, kogelstoten 10,16 meter en 3000 meter 8 min. 52,9 sec. Tweede werd Gilles de Rooij met 2676 punten behaald door 800 meter 1 min. 57, 4 sec., hoogspringen 1,75 meter, discuswerpen 30,12 meter en 400 meter horden 57,4 sdc. Derde plaats was voor Teo Maat met 2474 punten met 110 meter horden 18,0 sec., verspringen 5,83 meter, speer werpen 52,95 en discuswerpen 38,40 meter. Bij de dames/meisjes gingen de prij zen naar Ellen van den Berg met 3011 punten behaald door 100 meter 13,4 sec., hoogspringen 1,57 meter, kogelstoten 9,56 meter en versprin gen 4,85 meter. De tweede plaats werd binnen gehaald door Corine van den Berg met 2954 punten met als prestaties 600 meter 1 min. 57,2 sec. hoogspringen 1,45 meter, kogelsto ten 9,63 meter en verspringen 4,39 meter. De derde plaats was voor Lidia Alberts met 2655 punten en de prestaties 400 meter 65,5 sec., ver springen 4,29 meter, speerwerpen 26.00 meter en 100 meter 13,6 sec. Het Fortuna-bestuur is er nog niet ingeslaagd een opvolger te vinden voor de afgetreden penningmeester Nico van der Vaart. SCHIEDAM De Openbare Kleuter- school't Floddertje „trouwt" op vrij- dag 27 februari met de lagere school de Woudhoek. 's Morgens vindt de plechtigheid plaats en wordt de bruidstaart aangesneden. 's Middags gaan de kinderen verkleed in optocht door de wijk. Na de tocht zal er car- naval gevierd worden op school. Na de trou wpartij zal de Openbare Basisschool de Woudhoek zijn ont- staan. SCHIEDAM De Binnenstadskerk aan de Singel zal dit jaar een eeuw feest meemaken. Op 12 mei 1980 werd de Kerkwijding gehouden, wel- ke op zondag 17 mei als hoogtepunt van de jubileumviering herdacht zal worden. Het eeuwfeest is echter al begonnen met een Eucharistieviering op zondag 15 februari, waarbij het thema ..Honderd jaar en toch nog jong" centraal stond. Op zondag 15 maart zal een Eucha ristieviering volgens de Byzantijns- SCHIEDAM De plannenmakerij voor de herinrichting van de Nieuwe Maasstraat en het Rozenburgplein is rond. In het definitieve ontwerp.dat in overleg met de bewoners werd ge- maakt door de dienst Gemeentewer- ken, zal het rijgedeelte van de straat geasfalteerd worden. Men hoopt zo geluidsoverlast van verkeer te be- perken. Een wegversmalling ter hoog- te van de huisnummers 13 en 14 moet al te snel rijden voorkomen. Een duikelrek, een hobbelbeest, en knikkerputjes worden aangebracht voor de kinderen. Fietsbeugels, die aan de voorkant worden afgeschermd met bielzen, komen op twee plaatsen in de straat. Er zullen zes nieuwe bomen worden geplant waaronder een Acadia, een Es, een witte Sierpeer en een rose Sierkers. De aansluitingen tussen de Nieuwe Maasstraat en de Geervlietsestraat en het Rozenburgerplein worden in een later stadium uitgevoerd. Op de hoek van de Geervlietsestraat komt voorlo pig een plantvak. Slavische ritus worden gehouden. Het Utrechtse Byzantijns Koor zal gezan- gen uitvoeren onder leiding van Dr. Miroslaw Antonowycz. Dit koor is de Tweede Wereldoorlog opgericht door Oerkraihers die vanuit Rusland naar het Westen gevlucht waren. Het koor.^dat inmiddels zo'n dertig jaar bestaat, is tot ver over onze lands- grenzen bekend geworden. Ongeveer honderd patienten zullen op zondag 12 april naar de Binnen stadskerk komen om de Ziekendag bij te wonen, die in het teken van Sint Liduina zal staan. Het parochie- zangkoor „In Honorem Dei" en het danskoor ,,Jubilatio" zullen de Eucharistieviering met als thema ,,Genees de zieken die er zijn" opluis- teren. In Honorem Dei zal ook op zaterdag 16 mei een uitvoering geven.Op die dag worden alle overledenen uit de parochie tijdens een plechtig Requiem herdacht. Het hoogtepunt van het jubileum is zondag 17 mei Vier koren zullen een uitvoering geven. Na afloop van de viering is er een jubileumreceptie. KERKCONCERT Op vrijdag 22 mei wordt een open- baar kerkconcert gehouden door het mannenkoor .Orpheus" uit Schie dam De dirigent zal het kerkorgel- bespelen. Een speciale jeugddienst wordt op zondag 24 mei gehouden. Het Marti- ner Jongerenkoor zal zijn medewer- king verlenen. Buiten de vieringen die in de Binnen stadskerk zelf plaats vinden zijn er ook nog evenementen in het Passage theater gepland. Op zaterdag 2 mei wordt een musical opgevoerd door de leerlingen van de Sint Jozefschool, terwijl er ook wat cabaret zal zijn. De voorstelling is speciaal bedoeld voor de jeugd. ,s-Avonds is het stuk „Bok- ken en Geiten" van Alberdingk Thijm te zien. Tot slot zal de jubilerende binnen stadskerk een feestgeschenk aange- boden krijgen. De helft van alle gif- ten (postgiro 26.25.000; Amro-bank- rekening 47.94.71.290) ten name van de parochie Sint Liduina en Rozen- krans, Schiedam) zal bestemd zijn voor het orgelfonds, terwijl de andere helft naar een bejaardentehuis in Maipo in Chili gaat. *De Binnenstadskerk aan de Singel bestaat honderd jaar. 'De Adelaar' maakt zich op voor vliegseizoen tie nog, maar via diverse acties is het toch gelukt aan die verbouwing te be ginnen en wij hopen nog voor het nieuwe seizoen begint, de zaak te her-openen", zegt de Adelaar-voorzit- ter. Mede door deze verbouwing zal er niet veel geld overblijven om het na- derende 80-jarig jubileum op uitbun- dige wijze te vieren. „Dat zal zeker niet gaan gebeuren, wij denken aan een attractie-vlucht voor alle Vlaar dingse duiven-liefhebbers en een re ceptie, maar meer mogelijkheden hebben wij niet meer", is de uitleg van Berrevoets. Daarom een sobere viering van dit jubileum bij De Ade laar, een van de vier postduiven- verenigingen in Vlaardingen. De voorzitter van de 40 leden tellen- de Vlaardingse vereniging ziet de toe komst van de duivensport wat som ber in. ,,Er is duidelijk sprake van een vergrijzing, veel jonge leden komen er niet meer bij, mede veroorzaakt door de overheid, die het niet toestaat dat b.v. in nieuwbouwwijken duivenhok- ken worden geplaatst en dat laat steeds meer zien, dat liefhebbers er bij een verhuizing noodgedwongen mee moeten stoppen", aldus Berre voets. Veel steun van die overheid is overi- gens voor de duivensportliefhebbers in het algemeen niet te verwachten. ,,Het is, ondanks dat het een van de oudste georganiseerde sporten in Ne- derland is voor diezelfde overheid nog een erg onbekende sport, daarom ook dat een financiele steun voor de ze verbouwing niet te verwachten is, terwijl andere sportverenigingen toch een clubhuis ter beschikking krij gen", zegt Berrevoets teleurgesteld. Na die verbouwing en de organisatie rond het 80-jarig jubileum is alle aan- dacht voor de liefhebbers weer geves- tigd op de naderende start van het vliegseizoen. „Begin april staan de eerste vluchten weer op het program- ma, maar nu wordt er door de leden al hard gewerkt om het hok op sterk- te te krijgen". „Om het verval in de verenigingen te- gen te houden zou het natuurlijk prachtig zijn als de vier Vlaardingse verenigingen zich zou bundelen tot een vereniging om zo gezamenlijk de problemen die er toch liggen aan te pakken, maar dat zit er de eerste ja- ren zeker nog niet in. Daarvoor zijn de leden te veel verbonden met de ei- gen vereniging", aldus Berrevoets. Voor het bestuur werd het tijd om aan een verbouwing te gaan denken, toen enkele leden de vereniging de rug toe keerden om die sfeer wel bij een andere Vlaardingse vereniging te zoeken. „Toen is er op vrij korte ter- mijn een plan gemaakt, alleen het be- nodigde geld ontbrak in eerste instan- 7,0/x/s /wrv mA/ aioroy \)j\ tA/yi// struM/v cui/itzi xWo zo 'S/t/xo^b oo/^ mac /wux*'SA/i^ /e/L^e/rv /oojtv Zjyrv MXyuK/ xX/jaa/tW k/iruvz/yfi /OA/ zrwrvS/Q/o A2Cxco AAxxqJ&j Aojks Aizaa/rxS A/s Koningin Wilhelminahaven N^Z. 27/Vlaardingen Telefoon 010-34 30 06

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 5