Meningen verdeeld over 'intentieverklaring' k oudegoud! LtO.- Hulpdiensten gefuseerd Basisschool is resultaat van huwelijk t Floddertje en de Woudhoek 'getrouwd' Nieuwe glasbakken blijken een succes r k r KOOPJES IN 27 SPECIAALZAKEN a. 6.95 6.95 75.- 13.95 19.95 &95 37.50 Een actieve krant in actieve streek Vfc °04> fye sV /A nuofnooit zeer veel geld voor uw per 2 gram kontante betaling ATLANTA HOTEL Arbeidskrachten-telling door CBS 139l- Poffertjeskraam op Maasboulevard? WOENSDAG 4 MAART 1981 6e JAARGANG NO. 18 Termijn Addertje tot HAARPROBLEMEN BIOSCALIN NEMEN!! 12.95 9.95 Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad 'Ik knap m'n huis toch niet voor tien jaar op' SCHIEDAM De handhaving van de drie blokjes huizen aan de Westfrankelandsestraat en de Kortlandstraat (de Paaltjesbuurt) is door een brief van ongeveer 15 bewoners aan het college van Burgenieester en Wethouders (d.d. 25 februari) enigszins op losse schroeven komen te staan. De straten, die binnen het stadsver- nieuwingsgebied West la liggen, waren na overleg tussen bewoners en gemeente goed genoeg verklaard om te behouden. Om te zorgen dat bewoners hun huizen niet laten verslechteren endat de mede- werking van de gemeente hierbij verzekerd is, werd een intentie verklaring" opgesteld. Een jaar na het opstellen van die verklaring blijkt de werking ervan averechts uit te pakken, vinden enkele bewoners. Mevrouw Post, die in de Westfranke landsestraat woont en een van de briefschrijvers is, vertelt er wat meer over. „Bij de vergadering over de in tentieverklaring zijn wij, en meer mensen uit de buurt, waarschijnlijk per ongeluk niet uitgenodigd, vreemd genoeg. We hebben daarna eigenlijk niets meer gehoord van de gemeente. In de intentieverklaring ble^k te staan dat bewoners zullen zorge^n dat hun huizen niet slechter worden, terwjjl de gemeente daar steun en advies bij geeft. Om een garantie voor de gemeente in te bou- wen werd opgenomen dat er nu een bouwtechnisch onderzoek zou ko men. De vreemde situatie in de Kortlandsteeg werd duidelijk tijdem het opknappen van de huisjes. De helft van de bewoners is bezig de gevels schoon te spuiten en te voegen, de andere helft wil weg en doet niets meer aan de huizen. Dat hebben we inmiddels achter de rug. Het onderzoek wordt na tien jaar herhaald om te kijken of de huizen gelijk of beter van kwaliteit zijn geworden. Die termijn van tien jaar en dat rapport van het bouwtech nisch onderzoek maken ons een beetje angstig. Stel dat de gemeente ons er over tien jaar mee om de oren komt meppen? De verbouwingen die we van plan waren zien we nu niet meer zo zitten door die onzekerheid. Ik ga toch niet m'n kozijnen en m'n dak vernieuwen als't maar voor tien jaar blijkt te zijn", vraagt mevrouw Post zich af. Ondertussen waren de Turkse bewo ners uit de Korlandstraat een voor een naar het Stadskantoor gegaan om hun beklag te doen over de hui zen. Zij waren het helemaal niet eens met de intentieverklaring, omdat z ze vaak in veel te kleine huizen wo- nen en liever verhuizen. Die bezoeken van hen haalden niets uit. Enkele bewoners van de West frankelandsestraat, die ook niet zo blij waren over die verklaring, be- sloten er wat aan te gaan doen. Ze vroegen Kees van Mil, de opbouw- werker, te helpen en die heeft met hen de brief opgesteld. Een van de addertjes onder het gras in de intentieverklaring blijkt de „tien jaar garantie" te zijn. In ver- schillende krante-artikelen werd dit f Kortlandstraat. al uitgelegd als: „de huizen worden over tien jaar gesloopt". Banken lij- ken er net zo over te denken, zodat een hypotheek op de huisjes krijgen bijna onmogelijk is geworden. Een gevolg hiervan is dat degenen die al lang uit de buurt weg willen hun hui zen nauwelijks meer kunnen verko- pen. Daardoor komt het behoud van de straatjes in gevaar. De briefschrijvers zijn van mening dat ue gemeente de panden moet aanko- pen van de mensen die willen verhui zen, waarna ze gerenoveerd zouden kunnen worden voor kleine huishou- dens. De familie Post wil trouwens best in de buurt blijven, als er een goede garantie komt dat de huizen langer dan die tien jaar blijven staan. Paul Dries en Jetske van den Burger, die in de Kortlandsteeg wonen, vin den de nieuwe ontwikkelingen niet zo leuk. Zij blijken de enigen in hun rijtje huizen, die willen blijven wonen. „In de tijd dat we de intentieverkla ring opstelden, heb ik in mijn straatje alle bewoners om hun mening gevraagd. Er was toen een Turks ge- zin dat weg wou. Een andere familie die wilde verhuizen bood het pand te koop aan. Een vriend van mij was geihteresseerd in het pand, maar kreeg het uiteindelijk niet. De bewo ners hadden toen besloten toch maar te blijven. Verder was er nog een huis dat bewoond werd door twee gezin- nen, waarvan een wilde verhuizen en het andere wilde blijven", zegt Paul. „Voorts ben ik het wel eens met de kritiek op de intentieverklaring wat betreft de onverkoopbaarheid van de huizen. Je kan inderdaad geen hypo theek krijgen, maar dat hebben we van het begin af aan al gezegd tegen de gemeente. We hadden daar allang over moeten praten, maar sinds mei 1980 is er geen vergadering meer ge- weest. Wat ik wel vervelend vind, is het feit dat wij niet door de club briefschrijvers van te voren op de hoogte zijn gesteld. Het gaat tenslot- te alle bewoners van ons buurtje aan". afhankelijk van goudgehalte ook veel geld voor zilver en diamant GROENVELD EDELMETAAL BV v\pensdag, donderdag, vrijdag en zaterdag van 10 00 tot 19.00 uur Coolsingel 97 Rotterdam Tel. 1104 20 Hoofdkantoor: Groenveld edelmetaai Postbus 6103 Haarlem Tel.023-250296 SCHIEDAM De Stichting Telefoni- sche Hulpdienst „Waterweg Noord"is op 10 februari gefuseerd met de stichting Telefonische Hulpdienst ..Rotterdam". De twee diensten gaan samen onder de naam „Rijnmond" door. Buiten de vestigingen van de stichting in Rotterdam (Mathenesser- laan 205) en Schiedam (Lekstraat 55) is er ook een dienst in Spijkenisse in oprichting. De fusie verandert niets aan de doelstelling en de werk- wijze. Het telefoonnummer blijft ongewij- zigd: 731161. SCHIEDAM De openbare kleu- terschool ,,'t Floddertje" en de openbare lagere school „de Woud hoek" aan het Faassenplein be- staan sinds vrijdag 27 februari niet meer. Beide scholen werden tij- dens een feestelijke dag samenge- voegd tot de Openbare Basisschool „de Woudhoek". In de plannen voor Basisscholen wordt gestreefd naar een zo klein mogelijke over- gang van kleuter- naar lagere school, wat onder meer iphoudt dat de kleuters de mogelijkheid hebben om te leren,„terwijl de la gere schoolkinderen nog de moge lijkheid hebben om te spelen. De laatste jaren is er daarom heel wat veranderd in de leerplannen voor beide scholen, maar de „Woud- hoek" heeft nu ook de officiele stap naar de basisschool genomen. Alle feestelijkheden waren in de vorm van een trouwpartij tussen mejuffrouw „Flodder" en meneer „Woudhoek" gegoten. De bijpas- sende bruidstaart, waarvan alle kin- deren een flink stuk kregen, was daarbij wellicht de grootste attrac- tie. 's Middags gingen de kinderen verkleed in optocht door de wijk onder het zingen van het „Woud- hoeklied" en het bespelen van zelf- gemaakte instrumenten. Op het eind van het feest konden de kin deren ook nog even hossen op va- derlandse carnavalstoppers. De verklede kinderen gingen in optocht door de wijk. De bruidstaart ter ere van de trouwplechtigheid wordt aangesneden. SCHIEDAM De glasbakken die in februari 1980 overal in Schiedam werden neergepoot blijken een groot succes. In het afgelopen jaar werd on geveer 480.000 kilo afvalglas via de bakken ingezameld, terwijl in de voorgaande jaren slechts 274.000 kilo glas in de bakken terecht kwam. Toch zou er nog veel meer afvalglas via de bakken verzameld kunnen worden. De Stichting verwijdering afvalstoffen heeft eens uitgerekend dat ongeveer twaalf procent van het huishoudelijk afval bestaat uit glas. Dat betekent dat in Schiedam jaar- lijks zo'n 2.280.000 kilo flessen en potten worden weggegooid. 79 pro- cent daarvan verdwijnt in de vuilnis- zakken, de rest (21 procent) wordt in de glasbakken gegooid. De Open- bare Nutsbedrijven willen voor het jaar 1982 streven naar 33 procent. Glas dat in de bakken wordt gegooid smelt men om en wordt gebruikt voor het maken van nieuwe glaspro- dukten. Op die manier is er minder milieuvervuiling en bovendien wordt er ongeveer 15 procent energie be- spaard. Daarnaast is de kans op ver- wondingen bij de vuilnismannen klei- ner dan wanneer glas in de huisvuil- zakken wordt gegooid: scherven kunnen makkelijk naar buiten gaan steken. In Schiedam staan in totaal 22 glas bakken. Voor veel supermarkten en in winkelcentra is er een te vinden, zodat men bij doen van boodschap- pen meteen de potten en flessen kan weggooien. Wie precies wil weten waar de bakken staan kan bellen naar de Openbare Nutsbedrijven Schiedam, van Heekstraat 15, telefoon 622222, op werkdagen van negen tot vier. Men is er na ruim 10 jaar onderzoek in geslaagd een middel samen te stel- len dat uitstekende resultaten geeft bij sterke haaruitval en roos, dun- nend en slap haar. Het middel dat on der de naam BIOSCALIN wordt uit- gebracht is in Nederland verkrijgbaar bij drogisten, speciaalzaken en kap- pers. Het bestaat uit een elixer, welke bij voorkeur in combinatie met de BIOSCALIN shampoo dient te wor den gebruikt om optimale resultaten te kunnen verwachten. Nadere inlich- tingen worden u op verzoek gaarne toegezonden. Inl. bij BIOSCALIN (Nederland) Tel. 1170-89 77.52 - Postbus 161-10 2500 B( l)vn Haag SCHIEDAM Het Centraal Bureau voor Statistiek (CBS) zal in de maan- den maart tot en met een zogenaam- de „algemene arbeidskrachtentelling houden". Men wil gegevens verzamelen over de omvang en de samenstelling van de beroepsbevolking, terwijl ook infor- matie wordt verzameld over perso- nen die niet of niet meer aan het ar- beidsproces deelnemen. De gegevens die uit de enquete komen worden ge- Rotterdam Centrum Kralingen Alexanderpolder - Ommoord - NoorderboulevardSchiedam Centrum - Kethel Nieuwerkerk a/d IJssel; Capelle a/d iJssel De Terp; Vlaardingen Centrum; Krimpen a/d IJssel Crimpenhof ZOLANG DE VOORRAAD STREKT GELDIG T/M ZATERDAG Alles netjes opgeborgen tn deze 8-delige schuifladen- set, kompleet, met 2 bevestigingsstrips 781 Draagmand voor uw geliefde huisdier In drie maten \726 en Disco-orgel voor flitsende iichteffekten, werkt op ingebouwde microfoon. Van 189 - voor KRUPS Elektrischesnij- machinevanKrups Snijdt brood, kaas. vleeswaren en nog veel meer op elke gewenste dikte. Van 129, - Onze pnjs Leren voetbal, maat 5 Voetbalpomp 439 2.95 Wandbordklok met diverse dekors. werkt op precisie uurwerk ZZ9 Aluminium schaar- droogrek Geheel inklapbaar,met10m geplastificeerde drooglijnen. 120 Terrasstoel met ovale buisframe en kunststof latten in rug en zitting bruikt voor het bepalen van het be- leid met betrekking tot de werkge- legenheid. De informatie zal op rijks-, regionaal- en stedelijk niveau gebruikt worden. Het C.B.S. denkt in 1982 de voorlo- pige resultaten van het onderzoek be- H kend te kunnen maken, terwijl in 1983 de definitieve uitslag bekend wordt gemaakt. De algemene arbeids krachtentelling wordt eens in de twee jaar in alle lidstaten van de jE.E.G. ge- houden. Bij de steekproeven wordt een op de twin tig huisadressen be- zocht. Wie meer informatie wil heb ben over de telling kan bellen naar de Stafafdeling Sociografie, Stadskan toor Schiedam, Emmaplein, telefoon 260500, toestel 327. SCHIEDAM - De VVV Schiedam heeft er bij het college van Burge- meester en Wethouders op aange- drongen te zorgen voor een horeca- bedrijf aan de Maasboulevard. Sinds de sluiting van restaurant Europoort kunnen dagjesmensen die op de Maasboulevard „uit" zijn geen kopje koffie meer drinken op een terras- je. In het bestemmingsplan van de Maas boulevard is een horecagelegenheid opgenomen, maar omdat de VVV denkt dat het nog wel een tijd zal duren voor dat plan gerealiseerd wordt hoopt men dat het gemeente- bestuur een tijdelijke oplossing vindt. De VVV denkt zelf aan de vestiging van een poffertjeskraam, waarook wat gedronken kan worden. Deze zou dan snel geplaatst moesten wor den, zodat er in de lente al gebruik van gemaakt kan worden.

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1